Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

"Θανάσης μου" εμείς το εμβόλιο που δίνεται από το στόμα δεν θα το κάνουμε.Ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε όχι.Είναι από όσο ξέρω κατά ενός ιού της γαστρεντερίτιδας και γίνεται μέχρι και τον έκτο μήνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το κεφάλι εδώ κ μήνες το κρατάει κ το γυρίζει ελπίζω να μην υπάρχει θέμα. Εμείς κάναμε το πόσιμο εμβόλιο την 1η φορά τώρα δεν ξέρω ακόμη τι θα κάνουμε!!! Aurora, Thagia,Oneiraki, christ, Kryst, Dorothy που έχετε χαθεί; Τι κάνουν τα μωράκια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Εμείς κάναμε το πόσιμο εμβόλιο την πρώτη φορά κ τώρα έχουμε την επανάληψη στις 22 του μήνα.. Κατερίνα μου όπως λένε κ τα κορίτσια αν γυρνάει το κεφάλι της μην ανησυχείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?ειμαι κ εγω εδω.θανασης μου να ζησετε παντα ευτυχισμενοι,να σας ζησει κ το παιδακι σας,να χαιρεστε το καινουργιο ονομα με υγεια πανω απο ολα κ ευτυχια.σταλιτσα χρονια πολλα να χαιρεσαι την γιορτη σου κ την οικογενεια σου.ευχομαι η καθε σου επιθυμια να γινει πραγματικοτητα.αυτα απο μενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες.μαρακι σε ευχαριστω πολυ κ εσυ οτι επιθυμεις να το αποκτησεις.σταλιτσα απ'οτι καταλαβα σε λενε σοφια χρονια πολλα να εισαι παντα ευτυχισμενη με την ομορφη σου οικογενεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και μπεμπάκια!!!Σταλίτσα χρόνια σου πολλά!!Πολύχρονη, να χαίρεσαι την οικογένειά σου και να είστε ευτυχισμένοι!!Χρόνια πολλά και σε όποια Σοφία γιορτάζει!!Κορίτσια κατά λάθος νομίζω ότι βγήκα από την πριβέ ομαδούλα... μπορεί να με βοηθήσει κάποια να ξαναμπώ;;;(είμαι λίγο άσχετη, χι!χι!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θανασης μου ναστε ολοι ευτχισμενοι και τυχεροι.

Σταλιτσα χρονια πολλα και απο εδω.

Ντοροθυ περαστικα και γρηγορα!Να πινει λιγο ζεστο το γαλατακι,βοηθαει να κατεβαινουν οι μυξουλες.Και η δικοα μου τα ιδια αλλα χωρις πυρετο.Εχω κι εγω ιωση.Μπουκωμα,φλεμα,δεκατα,απολα.

Μαρακι ευχομαι να βγαλετε ακρη συντομα και γνωμη μου αν μου επιτρεπεις ειναι στειλτα ολα Γερμανια αππ τωρα και ταυτοχρονα ψαξε και εκει αλλου.Οσο πιο γρηγορα τοσο το καλυτερο.Δωστης ενα φιλακι απο μενα,θα σας σκεφτομαι!

Εμεις το ποσιμο καναμε πρωτη δοση και δεν ξανακανουμε.Αν ειναι ευαισθητο το εντερο κανει ζημια,ηδη το παθαμε την πρωτη!Μαλλον υπηρχε αλλεργια και χειροτερεψε.Μετα τη δοση αρχισαν οι πολλες βλεννες και ακομα συνεχιζουν.Εχω λιωσει να φαω ενα γλυκο,λιγο τυρι.Εχασα τα τελευταια πεντε κιλα της εγκυμοσυνης τουλαχιστον...

Ρυζαλευρα και ετοιμες κρεμες ουτε εγω θα δωσω.Φρουτα,λαχανικα,κρεας,μονο υγιεινα.

Κρυστ ειλικρινα δεν ξερω τι να σου πω.Η πρωτη σκεψη παρε εξαμηνο αλλα απτην αλλη αν λεω αν βρεθεις χωρις δουλεια ειναι ζορι.Δεν υπαρχουν και πολλες.Ως ανεργη στα λεω...

Εμεις γιαλλη μια φορα παλευουμε... Νοικιασα νοσοκομειακο θηλαστρο γιατι πηγε να κοπει το γαλα επειδη δεν θηλαζε.Ισως λογω περιοδου.Αυξηθηκε λιγο αλλα εξακολουθει ναναι 1/3 αποσο χρειαζεται.Και ξαφνικα δε θελει το ξενο αλλα το δικο μου!Παλι παιρνει λιγοτερο βαρος και το χειροτερο οταν δεν εχω γαλα και πειναει κλαιει πολυ,χωμα γινομαι.Αν συνεχιστει αυτο θα φαμε στερεα 5ο οχι 6ο ειπε η γιατρος,δε γινεται να πειναει.Με τεχνασματα τρωει το ξενο που και που μονο μες στη μερα.

Κοιταει τα ποδαρακια Ναταλια,τα χερια οχι,σπανια.

Τον τελευταιο καιρο μου δειχνει μια αδυναμια και χαιρομαι πολυ.Αν γινεται αυτο,καθε μερα την αγαπαω και πιο πολυ,την αγκαλιαζω πιο πολυ.

Αρχισε να πιανει καλα τα παιχνιδια της,τα αγκαλιαζει και τα βαζει στο στομα.

Της αρεσει να της τραγουδαω και να χορευω και καλα και να της στελνω φιλακια.Ετσι γελαει πολυ.Φοραμε ρουχα 6-9 γιατι ειμαστε 67εκατοστα και 6.960γρ.Αγορασαμε πολλα ρουχα και δυο καλσον!χα!

Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε?εγω σκεφτομαι συνεχεια περυσι αυτο τον καιρο ειχα μαθει για την εγκυμοσυνη μου κ τωρα κραταω το μωρακι μου αγκαλια.δεν νομιζω οτι υπαρχει καλυτερο πραγμα για μια γυναικα.κοριτσια σκεφτεστε για δευτερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Θανάσης μου να ζήσετε, εύχομαι να είστε γεροί, ευτυχισμένοι και αγαπημένοι και να χαίρεστε τον Θανασάκη σας! Stalitsa χρονια πολλά για προχθες, εύχομαι ότι καλύτερο! Ελπίζω να τελειώσει σύντομα η περιπέτεια με το νύχι και να μην ταλαιπωρείσαι άλλο.Το πόσιμο εμβολιο το κάναμε και εμείς και την Δευτέρα έχουμε το επαναληπτικό. Dorothy πως είστε με τον μπέμπη? Περιμένουμε νέα...Aurora περαστικά, είναι πολύς κόσμος με ίωση, με την αλλαγή του καιρού είναι πολύ εύκολο να αρρωστήσουμε και εμείς και τα μπεμπάκια. Εγω αυτές τις μέρες που έχει κατέβει η θερμοκρασία του φοράω πάνω από το φορμάκι του ένα ζακετάκι και καλτσούλες. Επίσης τον σκεπάζω με μια πλεκτή ελαφρια κουβερτούλα. Όσο για το θέμα της διατροφής θα το συζητήσουμε την Δευτερα με την παιδίατρο αλλά με εχετε βοηθήσει αρκετά! Aurora και εμένα είναι σε φάση που πιάνει συνεχώς τα ποδαράκια τα παρατηρεί και τα βάζει στο στόμα. Τα χεράκια τα παρατηρεί όταν παει να πιάσει ένα αντικείμενο. Και εμείς μια από τα ίδια 6-9 φοράμε, τσουπώσαμε! χαχα Επίσης είμαστε χαρούμενα παιδάκια συνεχως ξεκαρδιζετε στα γέλια, ειδικά με τον μπαμπα δεν παίρνει ανάσα από το γέλιο! Petaloudaki από την στιγμή που είναι ευδιάθετη και δεν εχει πυρετο μην ανησυχείς, θα επανέλθει η μικρούλα. Θανάσης μου και εμεις σαν χθες μάθαμε ότι είμαι έγκυος, πως πέρασε ο καιρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Σε ευχαριστώ πολύ Ναταλία μου!! Θανάσης μου εγώ θέλω κ δεύτερο αλλά να περάσει λίγο ο καιρός να χαρώ τον μπέμπη μου κ μετά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσούδες! Θανασης μου και εγώ θέλω τουλάχιστον ένα ακόμα αλλά όπως λέει και η  Stalitsa να περάσει λίγο ο καιρός για να χαρώ τον μπεμπάκο και να εισπράξει πολλές πολλές αγκαλιές! Aurora το πρωτο δοντακι της παρέας αλλα γενικά παίρνεις την πρωτιά, μας έχεις αφήσει χιλιόμετρα πίσω!!! Επιτέλους θα φάτε μπριζόλα και σουβλάκια να καρδαμώσετε.. χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα.aurora βγαλατε απο τωρα δοντι;μπραβο με γεια σας κ καλες μασες.εγω νομιζα οτι ειναι νωρις για δοντια.εγω κ τωρα θα εκανα δευτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aurora μου μπραβο καλοστεριωτο το δοντακι!!!ποιο εβγαλε?βιαζεται παιδι μου το μωρο βαρεθηκε φαινεται το γαλα!!!!αντε ψηστου κανα μπιφτεκακι για αρχη που ειναι και μαλακο!οι υπολοιπες κανενα νεο?εμεις παντως αργουμε ακομα ειπε ο γιατρος για δοντι.κατα τα αλλα καλα.το γαλα πλεον ειναι μονο πρωι βραδυ και ενδιαμεσα φρουτα χορτοσουπα και κρεμουλες.φιλακια σε ολες!
ααααααααααα Θανασης μου να ζησετε!!!!παντα ευτυχισμενοι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστουμε κοριτσια μου!Το κατω αριστερο εβγαλε.Κοφτερο που ειναι!Βαζει το δαχτυλο της και το παταει και ειναι σαν να το δειχνει.Ξημερωματα και ξανα μεσημερι ειχαμε χαμο απο γκρινια και κλαματα.Ελπιζω αποψε να κοιμηθουμε ολοι!

Εγω για δευτερο ουτε γιαστειο!Πρωτον φοβαμαι πλεον,αφου κινδυνευσε το νινι μου στη γεννα.Και δευτερον χωρις καμια απολυτως βοηθεια απο κανεναν περασα και περναω δυσκολα.

Δεν ξερω αν ειναι καλο που βγηκε νωρις το δοντακι,λενε οσο πιο αργα τοσο πιο γερο,αν και δεν καταλαβαινω γιατι,αφου αλλαζονται ετσι κι αλλιως... Κι εμας η γιατρος ειναι νωρις μας ειπε,θα την περιλαβω απο Δευτερα!

Πολυ βιαζεται αυτο το μωρακι μου...θα μου φυγει να παιξει με τις φιλες της σε λιγο ρε κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας κοριτσια μου.τους αρεσουν οι καινουριες γευσεις νικη?αaurora να μας στειλεις φωτο την μικρη.δεν νομιζω να ισχυει οτι οσο πιο αργα τοσο πιο γερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!!!!!!!!!!!!!

Τι κάνετε;;;;; Χάθηκα πάλι λίγο.. Ήμασταν αρρωστούληδες, κάναμε συνέχεια πλύσεις και δε βγαίναμε έξω και έχει δύο μέρες που το ξεπεράσαμε!

Θανάσης μου, να ζήσετε ευτυχισμένοι κι αγαπημένοι και να χαίρεστε το παλικαράκι σας!!!

Σταλίτσα χρόνια πολλά για τη γιορτή σου που πέρασε, να είσαι γερή και να σε χαίρονται οι άντρες σου!!

Αurora καλοστέριωτο το δοντάκι σας!!!!  Καλέ είστε πολύ μεγάλες, εμείς που γεννηθήκαμε ίδια μέρα στις 6 Σεπτέμβρη που πήγαμε γιατρό ήταν 6300 και 63 πόντους. Βέβαια κι εμείς το ίδιο νούμερο φοράμε!

Fun καλοφώτιστη η μικρή Αγγελίνα, να τη χαίρεστε!!!!

Το πόσιμο το έχουμε κάνει κι εμείς δύο φορές ήδη!

Για τις στερεές είμαι σε δίλημμα κορίτσια, μάλλον θα δώσω κρεμούλα ως πρώτο που είναι πιο ήπια, αλλά σε κανένα μήνα θα τη σταματήσω. Αυτήν την απόφαση πήρα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia ναι μαζι γεννησαμε αλλα δεν την προλαβαινω την κυρια απο δω!Περαστικα σας!Κι εμεις τα ιδια ειχαμε.

Η γιατρος μου προτεινε να ξεκινησουμε στερεες πεντε και οχι εξι μηνων για να κοψει τελειως το ξενο γαλα και να δουμε πως θα παει και η αλλεργια,γιατι τρωει λιγοτερο αποσο πρεπει και με τις στερεες θα παρει λιγο παραπανω.Τρωει 600-800ml περιπου τη μερα συνολο αλλα με ζορια.Καλα θαταν νατρωγε 800 μου ειπε αλλα παρακολουθουμε και βαρος και θα δουμε τι θα κανουμε.

Σημερα εβγαλε και δευτερο δοντακι!Θα τρελαθω!Τρεχω στην ομαδα για φωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thagia περαστικα και ευχαριστω για τισ ευχες κ εσυ να χαιρεσαι την οικογενεια σου.aurora καλα ε δεν σας πιστευω πια,εσεις τα χριστουγεννα θα τρωτε γαλοπουλα ετσι οπως το πατε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,

εχω καιρο να εμφανιστω αλλα σας διαβαζω που και που...

Thagia μου περαστικα,, aurora θα μας τρελανει το παιδι σου..

Μαρακι περιμενουμε νεα σας.

εμεις κοριτσια καναμε την βαπτιση την κυριακη, μια εμπειρια τρομακτικη για το μωρο που σπαραξε στο κλαμα.. κατα τα αλλα εχουμε γκρινια ολη μερα, μετα τη βαπτιση θελει κ συνεχεια αγκαλια, το βραδυ ξυπναει καθε 1,5 -2 ωρες κ πλεον δεν την παλευω απο κουραση. Thagia κι εγω που σκεφτομουν τα υγειινα κ θρεπτικα τωρα λεω ας φαει κατι νοστιμο πριν με φαει ολοκληρη. Απο βαρος εχει φτασει τα 6.700 κ δεν σηκωνεται! Αυτη την εβδομαδα θα παμε κ για το 3 εμβολιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!! Εγώ μετράω αντίστροφα για την Κυριακή...θα βαφτίσουμε τον μικρό μας πρίγκιπα!!! Γιούπιιι!!! Ελπίζω να είναι ήρεμος!!! Fun μου ελπίζω να μην περασω κ εγώ τα ίδια με εσένα στην βάπτιση!!! Thagia μου περαστικά σας!!!! Aurora μου η δικιά σου κορούλα θα τρώει γαλοπούλα τα Χριστούγεννα όπως είπε κ η Θανάσης μου και τα δικά μας απλά θα γλύφονται!!! :-) Εμείς θα κάνουμε το τρίτο εμβόλιο την Δευτέρα...ήταν να το κάνουμε αύριο αλλά δεν το ρισκάρω πριν από την βάπτιση!!!!! Από κιλά εμένα είναι 7500... με πιάνει η μέση όταν τον σηκώνω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?εμεις ειμαστε καλα δοξα τω Θεο αν κ εχουμε κανει καποια επεισοδια μες στον υπνο της το βραδυ την προηγουμενη εβδομαδα.μαλλον θα βαλουμε κ αλλο φαρμακακι μαζι για να την καλυπτει.fun μου να σας ζησει το μωρακι σας κ το καινουργιο ονομα.θα περασει η γκρινιτσα.thagia μου περαστικα σας.aurora καλη αρχη στα δοντακια η μπεμπουλα σου τρεχει μου φαινεται.σε λιγο θα μπουσουλησει κιολας.κοριτσια πατησα καταλαθος τις πρωτες σελιδες του φορουμ κ διαβασα ξανα λιγακι.τα υπολοιπα κοριτσια πχ αλεξια,μιμι277 κ αλλες τι απεγιναν ξερει καμια?κ κατι αλλο.υπαρχει καποιο μπιμπερο που να μπαινουν πανω απο 250 ml γαλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...