Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια.τι κανετε?kryst δεν νομιζω οτι ειναι κ πολυ νομιμο αυτο που σου κανουν.ασε που δεν μπορουν να σε απολυσουν για εναν χρονο.με τα χερακια στο στομα ειμαστε ολη την ωρα.δεν το ξεμαθαινει με τιποτα τωρα.υπομονη κανε εναν μηνα μεχρι να γυρισει η μανουλα σου.

Εμεις ξαναπερασαμε τα ιδια κ χειροτερα.τεταρτη απογευμα παμε μια βολτα την μπεμπουλα μου με την μαμα μου.εκει που κοιμοταν στο καροτσι,ξυπναει κ αρχιζει να τρεμουν τα χερακια της κ το κεφαλακι της.την βουταει η μαμα μου,εγω ετοιμη να καταρρευσω φωναζα βοηθεια κ το παιδι αφου σταματησε τον σπασμο ειχε μεινει σε αφασια για καποια ωρα με ανοιχτα τα ματια κολλημενα καπου.την φυσαγαμε,της βαζαμε νερακι να συνελθει κ το παιδι τιποτα.νομιζα για καποια στιγμη οτι δεν ειχε επαφη με το περιβαλλον.αμεσως μετα πεφτει σε ληθαργο σαν λιποθυμια.ερχονται μας παιρνουν για παιδων κ ευτυχως στον δρομο συνανταμε ενα περιπολικο κ μας πηγε συνοδια μεχρι εκει.περιστερι-παιδων σε δεκα λεπτα.μεχρι να φτασουμε εριχνα νερακι,την σκουνταγα τιποτα η μπεμπα.πηγαμε στα επειγοντα κ μολις την επιασε η νοσηλευτρια ανοιξε λιγο τα ματακια της κ μετα ξανα σε ληθαργο.στο ιατρειο που την εξεταζανε,εκανε ξανα σπασμους διαφορετικους,σαν λοξυγγας κ μετα εμετουλη.αφου ουτε εκει ξυπναγε καλεσανε την μεθ να την εξετασουν γιατι φοβοντουσαν κ μου εξηγησαν οτι ισως χρειαστει μηχανηματα.κοριτσια ελιωσα,εγινα ενα με το πατωμα.να μην μπορω να το δεχτω στο μυαλο μου ολο αυτο.με βγαζουν εξω για να της αλλαξουν φλεβα στο ποδαρακι κ το μωρο απο το τοσο πονο κ ψαξιμο ευτυχως ξυπνησε κ πλανταξε στο κλαμα.ετσι γλιτωσαμε δοξα τω Θεο την μεθ.της καναμε καλλιεργεις μηπως υπηρχε λοιμωξη κ χορηγησαν για δυο μερες επανοτιν που ειναι ενα ισχυρο φαρμακακι για τους σπασμους.αξονικη κ εγκεφαλογραφημα φυσιολογικα.την αλλη μερα το πρωι το παιδι σαν να μην περασε τιποτα απο ολα οσα σας περιεγραψα.μες στο γελιο,στην παρλα.αφου ηρθαν οι παιδιατροι στο επισκεπτηριο κ δεν το πιστευαν.την επομενη μερα μας γεμιζουν το δωματιο,εμεις κ 3 μωρακια πιο μικρα που κ τα τρια ειχαν πυρετο η επαιρναν αντιβιωση λογω πυρετου.το ενα τσιγγανακι.περιττο να σας πω οτι τρελαθη καμε με την αναισθησια τους να φερουν μωρακια με πυρετο σε εμας που ειναι επικινδυνο αν κολλησει να κανει σπασμους.το αποτελεσμα παρασκευη βραδυ υπογραψαμε κ φυγαμε.ουτε να κοιμηθει δεν μπορουσε το παιδι.αυτο που καταλαβαινουμε εμεις,γιατι παλι δεν δεν πηραμε απαντηση ειναι οτι μαλλον περασε καποια ιωση κ την απορρυθμισε.δηλ καθε φορα που κολλαει κατι οπως ολα τα μωρακια θα τραβαει αυτο το σκηνικο κ θα κανει σπασμους?μια απαντηση θελουμε να μαθουμε επιτελους.δεν αντεχω καθε φορα να την χιλιοτρυπανε παντου,κυστη,μεση,χερακια,ποδαρακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια!! Kryst χάλια τα πράγματα απ ότι βλέπω στη δουλειά!! Δεν καταλαβαίνουν!!!! Όσο για τον άντρα σου φαντάζομαι πως θα ένιωθε με το μωρό!! Για μένα πάρε καλύτερα το εξάμηνο!!!!! Όσο για απογαλακτισμό δεν ξέρω να σε βοηθήσω.... Μαράκι τι πάθατε πάλι κορίτσι μου!!! Στεναχωριέμαι μόνο που τα διαβάζω!!!! Φαντάζομαι εσύ πως θα είσαι!! Τι να πω κορίτσι μου!!! Ελπίζω να βρεθεί μια άκρη!!! Είναι κρίμα να την τρυπάνε συνέχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Μαράκι τι λες βρε παιδί μου; Δεν μπορώ να το πιστέψω! Ψάξτε το θέμα όσο δεν πάει. Δεν γίνεται να παθαίνει σπασμούς συνέχεια η ψυχούλα! Να δείτε κι άλλους γιατρούς μέχρι να βρουν τι έχει. Φαντάζομαι τι περάσατε πάλι!!! Κρυστ να πάρεις το 6μηνο αφού δεν καταλαβαίνουν! Αφού δεν έχεις γάλα καλύτερα μην πάρεις χάπια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!Τί κάνουν τα μπεμπάκια σας;;Κρυστ μου δεν βρίσκεις άκρη!!Οι περισσότεροι κοιτάνε τον ..... ποπό τους και δεν σε καταλαβαίνουν!Κι εγώ θα έπαιρνα το εξάμηνο!Όσο για τον απογαλακτισμό δεν γνωρίζω και πολλά πράγματα, αλλά αν δεν έχεις πολύ γάλα είναι απαραίτητα τα χάπια;;

Μαράκι τί περάσατε πάλι!!Τι ταλαιπωρία είναι αυτή και δυστυχώς για άλλη μία φορά χωρίς να πάρετε απάντηση!!Είναι δυνατόν να κάνει η ψυχούλα σπασμούς και να μην σας έχουν πεί ακόμα την αιτία!!!!Μήπως να το ψάξετε και με άλλους γιατρούς;Εύχομαι να τελειώσει γρήγορα αυτή η κατάσταση και να ηρεμήσετε και εσείς και το μωράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου ταλαιπωρήθηκε η μπεμπουλα κι εσεις παλι.το επανοτιν κ το ντεπακιν είναι για κρίσεις επιληψιας αν θυμάμαι καλα.παρτε κι άλλες γνώμες απο γιατρούς κ εύχομαι να ήταν το τελευταίο να ησυχάσετε πια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μας ειπαν οτι οταν καποιος κανει σπασμους θεωρειται επιληψια.την εχουν δει ηδη 5 νευρολογοι.λεμε να επισκεφτουμε καποια στιγμη κ το παιδων Πεντελης.κρυστ κ εγω δεν ειχα σχεδον καθολου κ μου ειπε να παρω χαπακι κ για μια βδομαδα δεμενο στηθος.απλα μεσα ολο κ κατι μενει κ μπορει αν το αφησεις να δημιουργηθει μαστιτιδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από ότι ξέρω όταν είναι λίγο και το μωρό δεν θηλάζει μπορείς να αποθηλάσεις φυσικά γιατί ο οργανισμός απορροφά το γάλα που έχει μείνει. Φυσικά θα κάνετε ότι σας είπε ο γιατρός απλά ρωτήστε μήπως αποφύγετε τα χάπια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;;; Το θεματάκι μας έκλεισε ένα χρόνο από τότε που το άνοιξα, λίγες μέρες αφού είχα μάθει ότι ήμουν έγκυος...

Μαράκι μου ανατρίχιασα μόνο που το διάβαζα, ευτυχώς που είχε καλό τέλος.. Να το ψάξετε κορίτσι μου όσο μπορείτε, οι πολλές γνώμες θα σας δώσουν μια πιο σίγουρη εικόνα..

Κρυστ δύσκολη φάση, καλή δύναμη!! Πάρε το εξάμηνο αφού το δικαιούσαι!

Εμείς χθες κάναμε εμβόλιο κι έχουμε αρκετή γκρίνια..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κρυστ μου πολύ δύσκολη η θέση σου αλλά σκεψου το μωρό σου και την οικογενειά σου αυτή την στιγμή που είναι προτεραιότητα. Κατ' αρχην αυτό που κάνουν είναι άκρος παράνομο και πέραν τούτου το μωράκι σου σε αυτή την φάση σε εχει ανάγκη για να λείπεις τόσες ώρες. Πραγματικα μόνο την πάρτυ τους κοιτάζουν. Και εγώ θα σου έλεγα να πάρεις το 6μηνο και να κάτσεις σπιτάκι σου! Μαράκι μου και εγω ανατρίχιασα ολόκληρη όταν διαβαζα το μνμ σου, χαρας το κουράγιο σου και την δύναμη σου κορίτσι μου τι να πω. Ας ελπίσουμε ότι θα είναι η τελευταία φορά που ταλαιπωρείται η ψυχούλα. Πάντως ψάξτε το όσο μπορείτε, όσες περισσότερες γνώμες τόσο καλύτερα. Κορίτσια έχω μια απορία εσας τα μωράκια σας κοιτάζουν τα χεράκια τους με επιμονή, τα επεξεργάζονται οπτικά? Σας ρωτάω γιατί με ρωτησε η παιδίατρος αλλά εμένα πιο πολύ τα πόδια του κοιτάζει όταν τα κουνάει. Τα χέρια του τα παρακολουθεί όταν είναι να πιάσει κάτι ή όταν πεινάει και φέρνει τις μπουνίτσες στο στόμα, δεν μπορώ να πω ότι καρφώνει το βλέμμα του στα χέρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Εμένα με δέρνει μεγάλη γκαντεμιά!!! Χθες βράδυ στα ξαφνικά το δάκτυλο του ποδιού μου άρχισε να βγάζει αίμα με υγρό πύον!! Πέθανα στον πόνο!!! Μάλλον μπήκε το νύχι στο δέρμα..μίλησα με τη θεία μου που εργάζεται στο Γεννηματάς κ μου είπε να πάω να με δει χειρούργος...μάλλον θέλει άνοιγμα...θα πάω το απόγευμα γιατί δεν έχω που να αφήσω τον μπέμπη τώρα κ εκτός απ αυτό δεν θέλω αν τον πάρω μαζί μου στο νοσοκομείο..Το θέμα είναι ότι επειδή θηλάζω δεν κάνει να βάλω Betadine κ ούτε να πάρω αντιβίωση...όλα αυτά 3 εδβομάδες πριν από τη βάπτιση!!! Κάποιος με μούντζωσε!!!!!! Δεν εξηγείται αλλιώς!!!

Θάγια μου ναι στις 6 του μήνα είχαμε τα γενέθλια της ομάδας που έφτιαξες!!! :-) Ναταλία μου εμένα τα χέρια του τα κοιτάει συνέχεια κ τα περιστρέφει όπως λες...αλλά κ τα πόδια του κοιτάει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε?μανουλες και μωρακια ολοι καλα?μαρακι πως ειναι η μπεμπουλα?για τα χερακια που λετε κι εμενα τα κοιτανε λιγη ωρα αλλα κοιτανε και τα ποδια τους οχι μονο τα χερια.και οχι για πολλη ωρα.σταλιτσα μου περαστικα και ευχομαι μεχρι τη βαφτιση να εισαι οκ!εμεις αισιως αυριο ξεκιναμε φρουτακια.για να δουμε πως θα παμε και με αυτα.ευχομαι να ειστε ολες καλα!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε??? Νίκη μου πήγα σε χειρούργο κ ο βλάκας δεν έκανε τίποτα επειδή θηλάζω...ενώ υπάρχουν τόσες αντιβιώσεις να πάρω συμβατές με το θηλασμό είπε όταν σταματήσω το θηλασμό να ξαναπάω!! Έλεος!!! Τελικά βρήκα μια καλή ποδολόγο που κάνει κ πεντικιούρ κ θα πάω αύριο να μου το καθαρίσει!! Πώς ήταν η εμπειρία με τα φρουτάκια??? Μαρία πως είναι το μωράκι σου?? Χθες κορίτσια πήγα για καφέ με την Κατερίνα..περιττό να σας πω πως κάνανε τα μωράκια μας!! Η κορούλα της Κατερίνας όλο αγκαλίτσα κ χαδάκια έκανε στον μπέμπη μου!!! Αλανιάρα από μικρή!!!! Κ είναι μια ΚΟΥΚΛΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου! πως ειστε? Μαρια μου περαστικα να ειναι..η ψυχουλιτσα μου τι τραβαει..απο τι γινεται ολο αυτο ομως? 

κοριτσι εμεις αρρωστησαμε δυστηχως..εκανα εγω πυρετο και δυστηχως κολλησα και το μωρο..2η μερα σημερα και ειναι χαλια το μωρο,μπουκωμα και πυρετο,αφου δεν μπορει να παρει ανασα απο τις μυξες και κανει εμετο το γαλα. Ξυπναει στον υπνο του με κλαματα γιατι δεν μπορει να παρει ανασα..οταν την ξεβουλωνω με τον φυσιολογικο ορο και αυτο που ρουφανε τις μυξες κλαιει γοερα..αφηστε τα..η πρωτη επαφη με ιωση..δραμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου ηπιατε καφεδακι οι συμπεθερες?εκλεισε το προξενιο?μπραβο κοριτσια.αν βολεψει οταν ανεβω προς μαρουσι να κανονισουμε.ΝΤΟΡΟΘΙ περαστικα σας γρηγορα για να μην ταλαιπωρειτε το μωρο.κανε υπομονη και ο ορος θα βοηθησει!εμεις με τα φρουτακια μια χαρα.τωρα εχουμε πλεον αντικαταστησει δυο γευματα με φρουτα και κρεμα αντιστοιχα και απο βδομαδα παμε και για το μεσημεριανο που θα ειναι λαχανικα για αρχη και μετα κρεατακι.ευτυχως μεχρι τωρα δε δσυκολευτηκαμε σε γευσεις και κουταλι.αυτα απο μας!!!φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια; Με την Σταλίτσα περάσαμε πολύ ωραία! Είχα να την δω απτο μαιευτήριο που γεννήσαμε με μια μέρα διαφορά! Ο μικρούλης είναι μια γλύκα όλο μου γελούσε όταν τον αγκάλιαζα! Γλυκό κ όμορφο παιδάκι! Σταλίτσα ελπίζω να πάνε όλα καλά με το δάκτυλο σήμερα! Νίκη φυσικά θα κανονίσουμε! Μια χαρά τα πάτε με τις τροφές ανυπομονώ να ξεκινήσουμε κ μεις! Ντόροθυ περαστικά σας! Και μένα με αγχώνει φοβερά το θέμα ίωση!!!! Μαράκι πώς είναι η μπέμπα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για το ενδιαφερον κ τις ευχες σας.με βοηθατε αρκετα.μια χαρα ειναι δοξα τω Θεο.θα το ψαξουμε κ με αλλους γιατρους κ αν δεν βγαλουμε παλι καμια ακρη λεμε να στειλουμε τις εξετασεις γερμανια στην θεια μου.σταλιτσα υπομονη,κατι θα κανει η ποδολογος,δεν ειναι απαραιτητο να το αναλαβει χειρουργος.εγω το εχω αυτο μια ζωη κ εχω μαθει να το κοβω μονη μου οπως πρεπει.ντοροθυ περαστικα σας.κριμα για το μπεμπακι ταλαιπωρειται κ αυτο.νικη καλη αρχη κ με τα λαχανικα.δεν επηρεαζονται απο τις γευσεις ε?κοριτσια εχει ο σκλαβενιτης προσφορα στα babylino κ στα pampers.παρτε κ τα κουπονια οσες εχετε κ πηγαινετε να προλαβετε νουμερακια πριν το βγαλουν στις διαφημισεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα pampers 1+1 τα μικρα κ τα babylino οι οικονομικες συσκευασιες ειναι στα 10€.εγω χρησιμοποιησα κ κατι κουπονια που ειχα κ μου βγηκε 7€ η συσκευσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Νίκη μου εννοείται να πάμε κ όλες μαζί για καφέ..κ γενικά όσες είστε Αθήνα κορίτσια να βρεθούμε αν θέλετε!! Dorothy περαστικά στο μωράκι σου εύχομαι!!!! Μαρία σε ευχαριστούμε που μας ενημερώνεις για τις προσφορές!!! :-)  Ααα επιτέλους σήμερα θα πάω για το νυχάκι μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορτιτσια μου τι κανετε?εμεις γυρισαμε σημερα.σταλιτσα κ ντοροθυ περαστικα.μαρακι ευχομαι να μαθετε επιτελους τι ειναι αυτο που προκαλει τους σπασμους κ να ειναι κατι παροδικο.κρυστα εγω θα επαιρνα το 6 μηνο κ ας κοβανε τον λαιμο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Θανάσης μου να ζήσετε κ να είστε πάντα ευτυχισμένοι!!!! Να χαίρεστε κ το μωράκι σας!!! Εγώ καλύτερα είμαι με το νύχι...μου το καθάρισε μια ποδολόγος...ο μπέμπης καλά είναι...όλο νάζια κ παιχνίδια είναι!!! Εσείς τι κάνετε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Τι κάνετε; Θανάσης μου να ζήσετε ευτυχισμένοι και να χαίρεστε το παιδάκι σας! Θα χαρούμε να δούμε φωτογραφίες απτην γαμοβάφτιση στο πριβέ. Σταλίτσα κ η δική μου τα ίδια όλο παίζει, γελάει κ μιλάει!!! Κορίτσια η μπέμπα μου όλο μπρούμυτα κοιμάται λέτε ναναι επικίνδυνο; Σε μια βδομάδα πάλι εμβόλια θαχουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια κ εσεις να ειστε παντα ευτυχισμενες με τις οικογενειες σας.εμενα εχει γκρινια κ βαζει συνεχεια τα χερακια του στο στομα.κοριτσια εσεις δωσατε το εμβολιο απο το στομα;γιατι δεν το δινουν ολοι οι παιδιατροι.μαξιλαρακι τιυς βαζετε η ακομα;κατερινα μπορει κ το γυρναει το κεφαλακι της;αν το γυρναει ανετα δεν νομιζω να ειναι επικινδυνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Τί κάνετε;Θανάσης μου να ζήσετε ευτυχισμένοι και να χαίρεστε και το μωράκι σας!!!!Κατερίνα κι εγώ πιστεύω πως αν γυρνάει καλά το κεφαλάκι η μικρή δεν υπάρχει πρόβλημα....ρώτα και τον παιδίατρο καλύτερα για να είσαι σίγουρη!!!Κι εμείς σε λίγες μέρες πάμε για το τρίτο εμβόλιο...Πάλι άγχος!!!!Κορίτσια εμείς εδώ και λίγες ημέρες έχουμε άλλο θέμα.Εκει που έτρωγε κάθε 2-3 ώρες, τώρα μπορεί να περάσουν και 5 ώρες και να μην θέλει να φάει. Κατά τα άλλα όμως είναι μια χαρά.Ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε να την παρακολουθώ μήπως κάνει πυρετό αλλιώς μάλλον είναι παροδικό!!!Αγχώνομαι πολύ και φοβάμαι μην χάσει βάρος!Ουφφφφ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...