Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Νικη τι ωραια που μεγαλωσατε και θα παιζετε και γελατε!Οσο για τα ψωνια,ασε,αν ξεκινησεις τελειωσε,φευγουν τα λεφτα και δεν ξερεις πως... Ναναι καλα κι ας μην εχουμε ουτε να φαμε οι υπολοιποι χεχε

Μαρια της δινω frezylac pure σαν συμπληρωμα στο δικο μου,της πεφτει ελαφρυ,δεν την "ριχνει" καθολου.Δεν εχω ιδεα απο γαλατα,απλα αυτο επινε στην κλινικη.Για τον υπνο που λες,χωρις σιγουρια εγω προτεινω βολτα το απογευμα,μπανακι το βραδυ,"παιχνιδια" και επικοινωνια και αγκαλιες τη μερα.Εγω επισης το βραδυ μεταξυ 11 και 1 την σηκωνω πριν ξυπνησει και κλαψει,τρωει κοιμισμενη καο ξανακοιμαται αμεσως ετσι.Λιγες μερες τωρα,αυριο μεθαυριο ισως αλλαξει παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

προχθες γυρισαμε στη Μυτιλήνη γιατί επρεπε να κάνει και αλλο υπέρηχο μετα απο κάποιες μερες οποτε μείναμε αθήνα!!Και εγω nativa της δίνω!!Μαρακι νομίζω οτι αν δεν έχει πρόβλημα με το βάρος δεν χρειάζεται να την ξυπνας!!!Εμεις μόλις καταφεραμε να κοιμηθούμε στη κούνια μας χωρίς αγκαλιά με το μουσικό παιχνίδι,γλίτωσα λίγο κοψομέσισσμσ!!!Ασε Νικη όλο λεω ενταξει είμαστε τώρα δεν θέλουμε κατι άλλο και ποτε δεν τελειώνουμε!!Δίνει καμία kiderte?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία στο παιδων σου είπαν για τον επανελεγχο που κανουν σε 3 μήνες??Αν ναι ξέρεις τι εξετάσεις είναι?Μη κουβαλιέμαι τσάμπα για γενική αίματος και ούρων,τα κάνω και δω αυτά!!!ΤΗ βλέπω τώρα που γελάει στον υπνο της,να βλέπει όνειρο??μάλλον την τελευταία συλλογή πιπιλες της nuk!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια..

Christi να σου ζησει.. μετα απο τοσες περιπετειες τωρα ειστε στο σπιτακι σας ευτυχως..

Ακουω τις ιστοριες σας και ζηλευω..εμεις πλεον εχουμε ξεφυγει.. ολη μερα ζητημα να κοιμηθει 1,5 ωρα.θελει μονο βυζι και αγκαλια στο ορθιο. Πιπιλα με τιποτα, δοκιμασα μπιμπερο με το δικο μου γαλα δεν ειχαμε καμια τυχη, το καροτσι κ η βολτα πλεον δεν μας κανει τιποτα..οποτε καταλαβαινετε.. η κατασταση ειναι τραγικη και το χειροτερο ειναι οτι δεν βλεπω φως στο τουνελ..και να πω θα της δωσω σκονη δεν θα το πιει..απελπισια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια,Christi μου να χαίρεσαι το κουκλι σου κ όλα τα άσχημα να μείνουν πίσω!Νίκη έτσι κ εμεις τρώμε όλα τα λεφτά για τον μικρο!Fun κουράγιο κούκλα μου!Και ο δικός μου ζήτημα να κοιμηθεί 3-4 δεκάλεπτα την μερα.Νομιζω πως με την αποχή ηδη πάμε καλυτερα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς σήμερα πήγαμε για φαγητό στους γονείς μου, το απόγευμα ήρθαν οι κουμπάροι μας και μετά κάναμε όλοι μαζί μια βόλτα. Τώρα γυρίσε και διάβασα τα νέα σας! Νίκη και μεις όλο και κάτι ψωνίζουμε για τη μικρή! Όταν κάνατε το πρώτο εμβόλιο σου ανέβασαν πυρετό; Aurora εμένα η μικρή τρώει πολύ λίγο το πρωί και απτο μεσημέρι και μετά αυξάνει ποσότητα! Μάλλον δεν είναι πρωινός τύπος! Μαρία λογικά την ξυπνάς επειδή πρέπει να παίρνει φάρμακα. Όταν τελιώσετε μαυτά άστη να ξυπνάει μόνη της. Εμείς προσπαθούμε να την κρατάμε ξύπνια το απόγευμα για να κοιμάται τη νύχτα! Fun αν επιμείνεις θα το μάθει το μπιμπερό! Ρώτησες το γιατρό να σου δώσει καμιά συμβουλή για το τι να κάνεις; Ονειράκι πώς τα πας με το μπεμπάκο; Μόνο τόσο λίγο κοιμάται όλη τη μέρα; Χαρά στην υπομονή σου! Christ πώς είναι η μπεμπούλα τώρα; Εμείς για συμπλήρωμα δίνουμε το frezylac.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να τα κανουμε τα μικρουλια κοριτσια μου.οσα και να παρουμε μαλλον χρειαζονται κι αλλα!!!αλλα χαλαλι τους!!!

να ξαναπω κατι χωρις να θελω να γινω κουραστικη?εγω πιστευω χωρις να το παιζω ξερολα αλλα επειδη λειτουργησε με μας οτι τα παιδια θελουν σχετικη ρουτινα (που πολλες φορες δεν ειναι κακο ) αρκετη υπομονη και οχι χερια.πολλα βεβαια απο τα μωρακια μας διαβαζω οτι ηδη εχουν μαθει χερια.και εδω ερχεται να κανει δουλεια η υπομονη που λεγαμε.αφηστε τα στις κουνιες.κλαινε?απασχοληστε τα με κατι να σταματανε εστω και δευτερολεπτα.σε ενα λεπτο παλι κλαινε?παλι το ιδιο εσεις.σιγα σιγα θα μενουν πιο πολυ χωρις να κλαινε και θα συνηθισουν.ετσι θα στρωσει ο υπνος αλλα και το φαγητο.εμεις περιοριζομαστε στην αγκαλια κατα τη διαρκεια του ταισματος.την υπολοιπη μερα εναλλαξ κουνια - ριλαξ.και μια χαρα παιζουμε και γελαμε.παω εγω απο πανω τους και τα κανουμε ολα ΧΩΡΙΣ να τα παιρνω αγκαλια και ετσι συνηθισανε.μπορει να φαινομαι ακαρδη αλλα δε γινοταν με δυο να τα μαθω χερια συνεχεια για λειτουργικους λογους καταλαβαινετε.και δεν πιστευω οτι τους λειπει η αγκαλια.κανουμε τα παντα αλλα εκεινα στο χωρο τους και πηγαινω εγω.ειναι πιο ηρεμα κατα τη διαρκεια της ημερας και κοιμουνται ολη νυχτα εδω και αρκετο καιρο.και στο μαρσιπο καθονται και στο καροτσι οταν βγαινουμε εξω.πιστευω επισης οτι αν μαθουν αγκαλια τη συνηθιζουν τη βαριουνται και μετα δεν ειναι ικανοποιημενα με τιποτα γιαυτο γκρινιαζουν.και να πω εδω οτι λεω οσα εγω πιστευω οχι πως ειναι σωστα οπωσδηποτε η΄λειτουργουν με ολα τα μωρα.μη με παρεξηγησετε και ζηταω προκαταβολικα συγνωμη αν καποια κοπελα νιωσει οτι το παιζω ξερολας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ οχι μονο δεκατα και δεν εδωσα τιποτα.χθες καναμε το τριτο και εκανε η μικρη μου ενα 38.4 και της εδωσα ντεπονακι μια φορα και επεσε.απο τοτε τιποτα.για πυρετο κοιταμε 3 24ωρα μετα που κανουμε το εμβολιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ νικη εχεις τοσο δικιο. Κι εγω τα ιδια πιστευω αλλα δεν μπορω να τα συνδιασω με τον θηλασμο που σου λενε οτι μολις κλαψει το βαζεις στο στηθος..πραγματικα δεν μπορω να δημιουργησω ρουτινα γιατι αλλη μερα θελει 5 ωρες βυζι αλλη 15.. εδω εχουμε προβλημα με το μπανιο που οταν κοιμαται την ωρα που ορισαμε ως ωρα μπανιου την αφηνουμε φυσικα χωρις μπανιο μπας κ ηρεμησει και αυτη και εμεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι οντως με το θηλασμο δεν τρωνε συγκεκριμενες ωρες....δεν το σκεφτηκα η χαζη!σορυ κοριτσακια.αν τους δινατε δικο σας με μπιμπερο ετσι ωστε να τρωνε καθε 3ωρο με 4ωρο?γινεται η΄βλακεια λεω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε νικη το μπιμπερο ειναι πονεμεη ιστορια.. προσπαθουμε απο τη πεμπτη αλλα τιποτα...μου ειπαν για τα μπιμπερο της nuk οτι τα πιανουν πιο ευκολα κ θα αγορασω κ τετοιο μπας και..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις παλι την νυχτα μερα κλασσικα.ολο το βραδυ σχεδον ξυπνια κ απ'τις 6 κοιμηθηκε σερι μεχρι τις 10 για τα φαρμακακια.δηλ το 6ωρο υπνου αντι να το κανει το βραδυ το κανει το πρωι.fun,oneiraki τοσες λιγες ωρες κοιμουνται?μα πως την παλευουν?δεν ξερω τι να πω υπομονη κοριτσια.νικη εχεις δικιο σ'αυτο που λες.οταν θηλαζεις ομως ειναι διαφορετικα.εγω που δινω μπιμπερο καταλαβαινω οτι καποιες φορες γκρινιαζει επειδη θελει αγκαλια κ ηρεμει η την παιρνω στο κρεβατι μας.kristy κ εμενα μου ειπαν για επανελεγχο στο 3μηνο αλλα δεν μου ειπαν αν θα κανουν εξετασεις.παρε ενα τηλ κ ρωτα τους.εγω ψαχνω τωρα μικροβιολογικο για να ερθουν σπιτι να παρουν για εξεταση επιπεδα φαρμακου.φοβαμαι να την παω εγω μεσα στον κοσμο.κοριτσια λετε να μ'αφησουν να μπω κ εγω στην μαγνητικη που θα κανουμε πρωτα ο Θεος?δεν θελω να ειναι μονη της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Christy μου να σου ζήσει η κορούλα σου κ ποτέ να μην ξανασυμβεί κάτι άσχημο!!! Κ εμένα ο μπέμπης πολλές φορές θέλει να είναι ατελείωτες ώρες στο στήθος!! Δεν μπορώ να κάνω κ αλλιώς!! Τον αφήνω όσο θέλει.. Πάλι καλά που ο άντρας μου δουλεύει μόνο πρωινά κ έτσι τον απασχολεί λίγο τα απογεύματα για να κάνω καμία δουλειά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπαρχει προγραμμα και ρουτινα οταν θηλαζεις,που να χτυπιεσαι,τελος!

Fun τα nuk εχουν ευκολη θηλη και πολυ μεγαλη ροη να ξερεις.Η δικια μου με αυτα επινε αρχικα αλλα οταν συνηθισε το θηλασμο και το μπιμπερο avent που εχουν πιο μικρη ροη δεν ταθελε ξανα με τιποτα γιατι πνιγοταν!Επισης αν της αρεσει το nuk που τρεχει πολυ ισως δε θελει θηλη μετα,αλλα με οσα τραβας δεν ξερω αν σε πειραζει,εγω απλα σου λεω την εμπειρια μου.

Μαρακι λογικα θα σε αφησουν,πως θα μεινει απολυτα ακινητη η μπεμπα ομως;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες!!!

Christ να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!! Μεγάλη περιπέτεια ζήσατε, τώρα όμως είναι γερή στην αγκαλίτσα σου!!

Eμείς κορίτσια κάναμε σήμερα εμβολιάκι, όλα καλά μέχρι στιγμής! Μας έδωσε και ένα σιροπάκι από το στόμα που είναι κατά του ιού της γαστρεντερίτιδας.

Πήγαμε και camping το σκ! Από μικρό στις εξορμήσεις τον έχουμε!! Δεν έκανα μπανάκι γιατί έχω ακόμη αίμα.. Αν δεν περάσει σε μερικές μέρες θα πάρω τον γιατρό, δύο μήνες με αίμα όσο να αντέξω πια;;;;;;

Εγώ κορίτσια είμαι της άποψης ότι τα μωράκια νιώθουν ασφάλεια με τις αγκαλίτσες αλλά με ένα μέτρο! Όταν κλαίει όμως πάντα του δίνω πρώτα αγκαλίτσα και μετά από λίγο δοκιμάζω κάτι για να ξεχαστεί. Βέβαια Νίκη για σένα με δύο μωρά εννοείται ότι αυτό που έχεις καταφέρει είναι το ιδανικότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι λογικά θα σε αφήσουν! Πώς θα είναι ήρεμο το μωρό αν δεν είσαι  κοντά του τόση ώρα;; Η μαγνητική δεν τελειώνει κατευθείαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.τι κανετε?κοιμηθηκαμε με την μπεμπα στο κρεβατι απτις 7 ως τις 12.ξεκουραστηκα λιγο.για την μαγνητικη θα της δωσουν ενα ηπιο σιροπακι-υπνωτικο.ασε φρικαρω κ μονο που το σκεφτομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα πήγα για κάτι δουλειές και άφησα τη μπέμπα στη μαμά μου. Αύριο θα κάνουμε το εμβόλιο και είμαι αγχωμένη. Thagia ανέβασε πυρετό ο μπέμπης; έκλαιγε; Μαρία λογικό να αγχώνεσαι αλλά τι να κάνεις;; Μεγάλη ταλαιπωρία! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Fun δοκίμασε διάφορες μάρκες να δεις ποια θα θέλει. Σταλίτσα δεν το συζητώ χωρίς βοήθεια δεν θα την παλεύαμε! Aurora πώς τα πας με τη μικρή; Με το θηλασμό; Εγώ ακόμα και τα δύο! Και μητρικό και σκόνη. Νίκη αρχίσανε να βγάζουν δόντια ή είναι νωρίς; Kryst και christi πώς είναι οι μπεμπούλες; Ονειράκι πώς είναι ο μπέμπης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia μπραβο σου που τον πηγες για camping!!! θελουμε κ εμεις να παμε..σε οργανωμενο ή μόνοι σας?

Christi να σου ζήσει το μωρακι σου τυχερό και καλότυχο να είναι!!!

Κόριτσια μου ειπε η φαρμακοπειος μου οτι αποσυρωνται παρα πολλα μπιμπερο τα οποια έχουν μια συσταση BPA, αγοραστε μπιμπερο με την ενδειξη "BPA free",προσοχη γιατι ειναι καρκινογωνα..ισχύει και για τα πλαστικα και για τα γυαλινα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!! Μαράκι μου θα σε αφήσουν να μπεις, μην αγχώνεσαι!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Κατερίνα μου όλα θα πάνε καλά αύριο!! Εμείς το Σάββατο θα κάνουμε εμβόλιο...εγώ το μόνο που ανησυχώ είναι να μην ανεβάσει πυρετό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa εμένα δεν εκανε πυρετο! απλα είχε γκρίνια! μιας γνωστης μου κοιμωταν ολη μερα η μπεμπα της μετα το εμβολιο!μην ανγχωνεσαι!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καναμε κι εμεις και το ποσιμο και το ενεσιμο σημερα.Ουτε πυρετος,ουτε δεκατα,ουτε υπνηλια και η μπεμπα μες στην τρελη χαρα ολη μερα!Ποσο χαρηκα,φοβομουν πολυ!Σοκαριστηκε με το τσιμπημα κρατησε την ανασα της καμποσα δευτερολεπτα και μετα εκλαψε δυνατα για 10 δευτερολεπτα και μετα αγκαλια και πιπιλα και τελος.Ολα οκ,λιγα αναφιλητα μονο.Το μονο ασυνηθιστο τρωει περισσοτερο ολη μερα.Τον αχορταγο μιλαμε!

Μαρια λογικο να παρει σιροπακι και θαστε μαζι,προσπαθησε να την χαλαρωσεις κι εσυ πιο πριν.

Κατερινα και θηλασμο και σκονη και δε βλεπω ναλλαζει.Μιση μερα θελει το βυζι και μιση ουτε να το βλεπει,δεν καθεται με τιποτα!Με θηλαστρο βγαζω και το πινει αλλιως δε γινεται.

Μετρηθηκαμε σημερα.59.5 υψος και 5.550 βαρος.Επιτελους σταματησε να με πρηζει η γιατρος για τα κιλα.Παιδι με μπουτια,μαγουλα,προγουλι κι εγω με αγχος,ελεος!

Πεμπτη εχουμε καρδιολογο για το φυσημα,αλλο αγχος κι αυτο!Αν δε θηλαζα με τις χουφτες θα χαπακωνομουν,ειμαι σιγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora μεγαλωσατε πολυυυ!!! Μπράβο!!! Μην έχεις άγχος, όλα θα πάνε καλά και με αυτό!

Dorothy σε οργανωμένο με τροχόσπιτο.. Κάνω από μωρό με τους γονείς μου τα καλοκαίρια, είναι τρόπος ζωής και θέλω να μαθαίνει κι ο μικρούλης! Εξάλλου τι καλύτερο από τη φύση και τα δέντρα;;

Κατερινα έκλαψε εκείνη την ώρα πολύ , κόπηκε για λίγο η ανασούλα του κι ο γιατρός τον φύσηξε στο πρόσωπο. Όλο αυτό μισό λεπτό περίπου, μετά αγκαλίτσα κι όλα καλά! πυρετό δεν κάναμε αλλά μια υπνηλία νομίζω την είχε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...