Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κοριτσια για το τικερακι πατε παλι στην επεξεργασια και κρατηστε οτι ειναι μετα τη λεξη img την πρωτη φορα που το γραφει και πριν απο αυτη την τελευταια φορα που το γραφει.δηλαδη επειδη κι εγω μπερδευτηκα ετσι που το εγραψα κρατηστε οτι περιεχεται στην αγκυλη με το Img μπροστα και καντε αποθηκευση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια κ καλο μηνα!maria πολυ χαρηκα πουναι καλα η μπεμπουλα σας!ιογενης λοιμωξη δηλ?κ μια χαρα κ με το βαρος!stalitsa πηρατε τον αερα σας, μαλλον του αρεσε το χωριο οσο να πεις ειναι καλυτερα απο την πολη!katerina τι καλα πουναι ησυχη η μικρη σας!εμεις τα ιδια με την aurora κ χειροτερα!χτες ολη μερα γρινια κ αγκαλια κ το βραδυ το κλαμα!!τι μπουκαλι εδωσα τι στηθος τι βολτες μες το σπιτι τπτ!!ταλαιπωρια κουραση κ νευρα κουρελια!αλλα εμεις συνεχιζουμε κ το αλλο προβλημα με το φαι ακομα εκει που τρωει κοκκινιζει χτυπιεται δυσφορει!τωρα ναι κολικοι δεν ξερω γιατι καμια φορα καθως ζοριζεται αεριζεται κιολας.μετα κλασικα μια ωρα αγκαλια μεχρι να ρευτει γιατι αλλιως βγαζει γουλιες   αναγωγες εμετο στο πορτ μπεμπε.σημ εβγαλε κ απο τη μυτη γαλα καινουριο αυτο!πηρα κ τα δρ μπραουν αλλα δεν ειδα καμια αλλαγη μονο στο οτι δεν πνιγεται τοσο.πηρα πλαστικα επειδη καποια στιγμη ειδα σενα γυαλινο σπασιμο που δεν τοχα παρει χαμπαρι κ ταιζα την μικρη κ εχω ηδη σπασει 3 το ενα απο κλωτισια της μπεμπας!αλλα πολυ παιδεμα στο πλυσιμο με τα σωληνακια κ επειδη πρεπει να ρουφαει μαλλον επειδη βαριεται τρωει λιγοτερο κ ξυπναει ανα 2.30 ωρες περιπου.οποτε ουσιαστικα μια μιαμιση ωρα κοιμαται η κ καθολου μεχρι το αλλο γευμα οπου παλι τα ιδια!!ασε που κ στο υπνο τεντωνεται σαν γατι κ μουγκριζει.ουφ!ο παιδιατρος μου οταν του ταπα φυσιολογικα μου λεει μηπως να τν αλλαξω?!ntorothy niki μεγαλωσαν τα μωρουλια σας τι καλα κανουν κ χαρουλες κ γελακια κ υπνο ολο το βραδυ!!thagia ποσο σε ζηλευω που ολα καλα πηγαν με το θηλασμο!εγω βλεπω να παιρνω χαπια αφου κ πολυ γαλα δεν εχω κ ποναω!προχτες αντλησα 50μλ απο το ενα κ μολις 5-10μλ απο το αλλο.κ γω την βαζω πλαγια τη στηριζω με πετσετα η σεντονακι αλλα βοηθα το οτι την εχω στο πορτ μπεμπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kryst μου νομιζω οτι δεν κανει πλαστικα ακομα στα μωρακια.τα πλαστικα μπιμπερο αποστειρωνονται?εχει πλαστικα ο δρ.μπραουν?για τη γκρινια παιζουν πολλα ρολο.π.χ μπορει να ζεσταινεται.μπορει να πιανεται στο πορτ μπεμπε.η αληθεια ειναι ειναι χιλιαδες τα μπορει τους!!!αλλα θα τα βρουμε κοριτσια.εγω μπραουν ειχα παρει αλλα τα αλλαξα.κρατησα μονο δυο μικρα που τα ειχα ανοιξει.πολυ παιδεμα στο πλυσιμο αλλα η αληθεια ειναι τη μπεμπουλα που εβγαζε γουλιτσες τη βοηθησαν.και οχι τιποτα αλλο πηρα και τον ιδιο αποστειρωτη και δε χωραει τιποτα!!!γκρρρρρ τα νευρα μου!!!αλλα τον εχω κανει βαλιτσα!!!μεχρι 9 εχω βαλει για αποστειρωση!!!αι σιχτιρ 6 τη φορα αποστειρωνα ολη μερα με τοσα μπιμπερο που εχουμε και που χρειαζομαστε.κατα τα αλλα τους εχω κικο.της νουκ δε θελανε τη θηλη δεν τους αρεσε και ευτυχως πηρα μονο 4 οποτε δεν τα κλαιω.και ευτυχως που τελειωνουν τα παμπερς που ειχα παραγγειλει ( απο το ιντερνετ ) και μου εκοψε και τα επομενα τα πηρα μεγαλυτερο νουμερο.στο τσακ δεν εκανα βλακεια γιατι μεγαλωσανε και θα τελειωσω αυτα που εχω και ξεκιναμε το νουμερο 3.πως τα καταφερες βρε θηριο και εσπασες μπιμπερο?εγω τα εχω τσουγκρισει απειρες φορες αλλα δε σπανε.μερακλωσες και τα σπας????χαχχαχααααα!!!εμεις μολις φαγαμε και ξανακοιμηθηκαν λιγο.και τα τεντωματα και τα κοκκινισματα και τα  σφιξιματα ειναι νορμαλ.πιανονται μωρε ετσι που ειναι ξαπλα συνεχεια.ασε που εχουν και πολλα αερια.ασχετο απο κακα πως πατε?εμεις δοξα τω θεο τις τουρτες μου τις εχω ανελλιπως!!!δε μπορω να πω με κερνανε τα παιδακια μου!!!!βρεεεεεε ποιος να μου το ελεγε οτι θα  μιλουσα για μπιμπερο γουλιες αερια κακακια και θα το ευχαριστιομουν κιολας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Καλό μήνα!!! Thagia δεν έχουν φοβερή πλάκα όταν γελάνε; Μακάρι να μας βολέψει ο μάρσιπος. Εσείς ποιόν πήρατε; Έχω άγχος για το εμβόλιο τώρα που πλησιάζουν οι μέρες! Όταν θα πάτε να μας πεις τις αντιδράσεις του μπέμπη. Μαράκι σιδερένια ναναι η μπέμπα σας και μόνο χαρές να έχετε! Και γω στο πλάι τη βάζω κ πάντα ανάσκελα τη βρίσκω! Ντόροθυ ο γιος σου βολεύεται μπρούμητα ε; Τι να κάνουμε δεν πειράζει ας γυρίζουν. Σταλίτσα χαίρομαι που περάσατε ωραία! Έχω αγωνία πως θα σντιδράσει η δικιά μας σε ταξίδι! Νίκη από ποιον μήνα χρησιμοποείτε τον μάρσιπο; Εμείς από κακά κάνουμε πλέον 1-2 φορές τη μέρα. Πήγατε στο νούμερο 3;;; ουάουυυυυ! Εμρίς ξεκινήσαμε το 2. Kryst η μπέμπα μου είναι ήσυχη όσο την έχουμε αγκαλιά! Μόνο τη νύχτα κοιμάται ήρεμα στο κρεβάτι της! Θα προσπαθησω να της κόψω την τόση αγκαλιά γιατί δεν προλαβαίνω ούτε μια δουλειά να κάνω έτσι! Από μπιμπερό και μεις αυτά έχουμε αλλά γυάλινα και μέχρι στιγμής δεν κάναμε κολικούς παρά μόνο λίγα πονάκια που και που. Εγώ βγάζω 80ml στο σύνολο αλλά δεν θέλω να το κόψω γιατί παίρνει αντισώματα. Απλά μετά το θηλασμό της δίνω και συμπλήρωμα. Γιατί πονάς ακόμα όμως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια κ καλο μηνα να εχουμε.. διαβαζω τα νεα σας ευχαριστα κ ζορικα. Εμενα ο γιατρος μουειπε μονο ανασκελα υπνο παντως. Και τα πλαστικα μπιμπερο απο στειρωνονται κανονικα αφου κ του θηλαστρου τα μπουκαλια ειναι πλαστικα.

κι εμεις πολυ ζορι. Πολυ τσιριδα χωρις λογο.ηρεμει μονο αγκαλια κ βολτα. Ποναει η μεση η πλατη κ τα ποδια μου.Λιγος υπνος μεσα στη μερα και ενιοτε κ τη νυχτα.ειναι δυνατο να περνανε 8ωρα χωρις υπνο? 40ντισαμε και ηλπιζα μεχρι τωρα να εχει φτιαξει λιγο ηκατασταση...αλλα μπα.. εχω απελπιστει και σκεφτομαι να αρχισω συμπληρωμα γιανα ηρεμει λιγο. Αλλα σκεφτομαι οτι δεν ειναι παλι σιγουρο οτι θα ηρεμησει. Και κριμα δεν ειναι να εχουμε καταφερει αποκλειστικο θηλασμο 40 μερες κ να το χαλασω τωρα? Δεν ξερω τι να κανω ειμαι πολγ μπερδεμενη κ κουρασμενη. Δυσκολο πραγμα η μητροτητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun και μένα όλο αγκαλιά είναι! Μόλις υην παίρνει ο ύπνος και πάω να την ακουμπήσω στο κρεβάτι τσιρίζει και ξανά απτην αρχή μέχρι που απελπίζομαι κ την αφήνω να κοιμηθεί πάνω μου. Μόνο τη νύχτα κοιμάται στο κρεβάτι της. Πείτε μου καμιά συμβουλή!!! Αν θέλεις δώστης συμπλήρωμσ μόνο τη νύχτα για να κοιμάται λίγο παραπάνω. Δεν πιστεύω ότι είναι κρίμα γιατί δε σταματάς το θηλασμό! Ότι καλό είναι να πάρουν τους το δίνουμε τώρα αν δώσουμε κ συμπλήρωμα για κάποιο λόγο δεν πειράζει. Κορίτσια για πόσο καιρό σκέφτεστε να θηλάζετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι εγω συμβουλες δεν εχω ... μακαρι να ειχα! Ειχα σκοπο που λες να θηλασω τουλαχιστον ενα χρονο.. τωρα που ζοριζομαι ομως αναθεωρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω νεα!

Μαρακι ωραια,μακαρι να περασουν οι σπασμοι μονοι τους!

Κατερινα κι εγω 80 βγαζω με θηλαστρο εκτος αν περασουν πολλες ωρες οποτε 100-120.Εξαμηνο θηλασμο τουλαχιστον θελω ΑΝ καταφερω!

Fun ποσο σε καταλαβαινω!Εφυγεωτο διμηνο και περιμενω το τριμηνο τωρα να δω αν ηρεμησουμε.Η δικια μου με συμπληρωμα καμια διαφορα.Δεν της πεφτει βαρυ,δεν ξερω,οσο ειναι να κοιμηθει θα κοιμηθει.

Νικη οντως οσους καυγαδες και ναχουν παντα αγαπημενα θαναι!

Πλαστικο μπιμπερο κανονικοτατα αποστειρωνεται αν δε βολευεται η μαμα και τα σπαει σαν τα μπουζουκια..... Χαχαχα

Thagia τοσες ωρες υπνο με θηλασμο;Φτου φτου μπραβο!

Σταλιτσα την καταβρηκε στο χωριο,μια χαρα!Τωρα πισω ξενυχτια!

Η μπεμπα μου εκανε σημερα δωρο στη μαμα της για τα γεννεθλια της 4 ολοκληρες ωρες υπνο!Ναιιιιιι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα ξεχασα,δεν ηταν αρρωστη η μπεμπα,ετυχε και ειχε υπνηλια,εκανε και διαρροια λιγες φορες και η παιδιατρος μας τρομαξε τσαμπα...

Κρυστ υπομονη κι εμενα αυτα κανει.Ελπιζω να ηρεμησουν σιγα σιγα!

Κι εμενα γυριζει ανασκελα και απλωνεται αλλα αν δεν εχει φαει πολυ δεν ανησυχω,ειναι η καλυτερη σταση για τη σπονδυλικη τους στηλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια Μαρακι μου πολυ χαρηκα που πηρατε την μπεμπουλα σπίτι,όλα καλά από εδώ και πέρα εύχομαι.Κορίτσια κ ο δικός μ μονο αγκαλιά καθεται ο αγκαλιτσας!Σαραντησαμε κ εμείς την Κυριακή κ πήγαμε για καφεδακι,το αγοράκι μου κοιμόταν όλη την ωρα και σήμερα τον έβαλα στο μάρσιπο και πήγαμε σουπερ μάρκετ και παλι κοιμόταν :-D χθες και σήμερα κοιμηθηκαμε κάνα δυωρο-τριωρο το μεσημέρι αγκαλιτσα κ πολυ το ευχαριστηθηκα.πριν λιγες μέρες είδαμε στα κακά του μια σταγονιτσα αίμα σαν το κεφάλι της καρφίτσας κ τώρα κάνω αποχή απο γαλακτοκομικά,βέβαια τα κακά του πέρα απο τοτε είναι φυσιολογικά,θα δουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειρακι κ εγω ειχα δει, κ αλλαξαμε μετα απο 2 βδομαδες το αλμιρον κ πηραμε το βιολακ..δεν ειναι τπτ,μην ανησυχεις! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα οκ,εγω τοτε θηλαζα κ εδινα κ σκονη,μου ειχε πει να κοψω τα γαλακτοκομικα.δεν ξαναειδα εκτοτε..

δεν μου απαντησατε βρε κοριτσια..εσας τρομαζουν τα μωρα σας ειτε ειναι ξυπνια ειτε κοιμουνται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ κάνω αποχή κ απο φανερά κ απο κρυφά.Ναι κ ο δικός μου τρομάζει,αντανακλαστικό είναι,λέγεται το αντανακλαστικό του Moro αν θες να το ψαξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niki μου αποστειρωνονται κανονικα το λεει κ στη σελιδα του αλλα στις οδηγιες λεει να μην πλενονται στο πλυντηριο πιατων πανω απο 60 βαθμους.οπως κ ναχει βαζω προς χλιαρο νερο και αποτι ειδα στο ιντερνετ η επικινδυνη ουσια ειναι η bpa που στα νεα μπουκαλια δεν υπαρχει πλεον.κ γω της νουκ κ κικο ειχα κ το σπασιμο τοδα στο κικο εκει που βιδωνει κ δεν εχω ιδεα πως εγινε αφου δεν επεσε.χαχα aurora καλο ε μες τα αγρια μεσανυχτα τα σπαμε κιολας να κανουμε κ κεφι!!αληθεια κατερινα βοηθησαν?μηπως φταιει που πηρα τα φαρδυλαιμα?!οσο για τον υπνο κ μας κοιμαται στην αγκαλια κ μαλστα πρεπει να την κανουμε κ βολτα κ να την τραγουδαμε!!κακα κανουμε μια φορα τη μερα αλλα πολυ μαλακα σαν αλοιφη κ αρκετη ποσοτητα  λερωνομαστε κ οι δυο!! :) fun δεν ξερω αν επηρεασει το θηλασμο το συμπληρωμα.εμεις το ξεκινησαμε το ξενο απο το νοσοκομειο λογω κ ικτερου κ το οτι δεν επιανε τη μια θηλη κ πεινουσε η καημενουλα.οποτε εσενα μπορει να μην επηρεασει.dorothy εμενα ναι το κανει κ αυτο τρομαζει κ ξυπνια κ στον υπνο πεταγεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως εγώ για τα μπιμπερό ξερω μέχρι 6 μηνών θέλει γυάλινα.το πλαστικό δεν το εμπιστεύομαι κ τόσο.εμείς απο κακά πρωι κ βράδυ στάνταρ πλεον.και τρόμαζαν κ τα δύο στις αρχές τώρα οχι.δε θυμάμαι όμως πότε σταματησαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! Ο σωστος ύπνος ειναι ανασκελα συμφωνα με τον παγκοσμιο οργανισμο υγειας! Tο κεφαλακι παλι πλαγια ειναι κ βγαινει ο εμετουλης! Πλαστικα αγορασα κι εγω τα οποια τελικα δε χρειαστηκαν αλλα μια χαρα αποστειρωνονται κ δεν ειναι πλεον επικινδυνα οπως παλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.τι κανετε?aurora ειχες γενεθλια χθες?να τα εκατοστησεις παντα με υγεια κ ευτυχια για σενα κ την οικογενεια σου,ειδες η μπεμπα σου μια χαρα δωρο σου εκανε:-).δεν ξερω κοριτσια νομιζω οτι δεν κανει μπρουμυτα κ ανασκελα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!! Aurora να τα εκατοστήσεις!!!!! Ότι επιθυμείς κ με ένα δεύτερο μωράκι!!! :-) Εμένα ανάσκελα κοιμάται ο μπέμπης κ με το κεφάλι πλάγια...όπως είπε κ η Thagia. Σήμερα ο μπέμπης κορίτσια από το πρωί που ξύπνησε θέλει συνέχεια στήθος!! Τον παίρνει ο ύπνος κ μετά από 20 λεπτά ξυπνάει κ με ψάχνει..δεν ξέρω τι μπορεί να είναι αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα πάλι αγκαλιά είμαστε! Aurora είδες το πήρες το δωράκι σου! Τη νύχτα πόσες ώρες σου κοιμάται; Fun υπομονή τι άλλο να πω! Kryst δεν ξέρω αν βοήθησαν τα μπιμπερό για τους κολικούς! Μπορεί να ήταν και τυχαίο! Σταλίτσα θα τυχαίνουν και τέτοιες μέρες πο θαναι κολλημένος πάνω σου! Ονειράκι αφού στη βόλτα κοιμάται είσαι τυχερή! Η μπέμπα κοιμάται για λίγο και μετά κλαίει. Νίκη εγώ χρησιμοποιώ μόνο ένα πλαστικό του θήλαστρου και το αποστειρώνω. Thagia ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Εγώ την βάζω στο πλάι αλλά γυρίζει ανάσκελα μόνη της. Μαρία πώς πάει η μικρή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσακια μου!Εκλεισα τα 30!Κομβικο σημειο ε;;; χαχαχα

Η δικια μου κοιμαται βραδακι 3 ωρες,μετα νυχτα 3 ωρες περιπου ξυπναει,τρωει και μετα κανενα διωρο.Το τετραωρο ηταν εξαιρεση!Οπως και τελικα ολη μερα κοιμηθηκε πολυ χθες!Την ελιωσε η ζεστη.Σημερα παλι..... Με τιποτα.

Σταλιτσα ταχουν αυτα τα μωρακια,να θελουν ολη μερα στηθος...για ρωτα Ονειρακι και Fun!Αστα!

Εχω εκατον κατι ευρω και ειμαι μεταξυ αγορας ριλαξ και ενδοεπικοινωνιας με καμερα.Και τα δυο θα παρω αλλα πρωτο δεν ξερω τι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Σας παρακολουθώ αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω τις περισσότερες φορές... Τις ώρες που κοιμάται ο μπέμπης τρέχω να προλάβω καμια δουλειά πριν ξυπνήσει, όχι ότι τα καταφέρνω πάντα.. Με καταλαβαίνετε.... Αυτές τις μέρες ήταν πολύ ανήσυχος ξεκινήσαμε αρχικά με κλάματα αργά το απογευματάκι και έτσι του έδωσα χαμομηλάκι μέσα στο γάλα. Όμως την επόμενη μέρα και για δυο μέρες δεν είχε ενεργηθεί και όλη μέρα κλάματα, την 3η μερα ενεργήθηκε αλλά εφόσον ειχα κόψει το χαμομήλι, λογικα τον πείραξε αντι να τον βοηθήσει το χαμομήλι, τι να πω... Τωρα έχει ηρεμήσει. Κορίτσια μου είπε η παιδίατρος να πάρω το infacolic για τουε κολικους και σκέφτομαι να το πάρω καθώς μου είπε ότι είναι εντελώς ακίνδυνο και όλο το μπουκάλι να πιει το παιδι. Το ξέρετε? MARAKI μου πραγματικά εκπληκτικά νέα! Ευχομαι κορίτσι μου η περιπέτεια που περάσατε να ανήκει στο παρελθόν και η κούνια να είναι γέματη από την κούκλα σου! Να ηρεμήσετε και εσείς και να βρείτε σιγα σιγα τους ρυθμούς σας. Εμένα κορίτσια ο μπέμπης κοιμάται όπως βολεύετε, αρχικα μας είπαν και από το μαιευτήριο και η παιδίατρος πλαι αλλά αυτος γυρίζει ανάσκελα και απλώνεται. Πολλές φορες όταν πονάει τον τβάζω και μπρούμητα αλλα είμαι κοντά του και τον βλεπω, τον ανακουφίζει αυτή η θέση. STALITSA σκεψου το σοβαρα για το χωριο αν είναι να ηρεμήσει ο μπέμπης, εγω στην θέση σου θα είχα φύγει ήδη... :-) Εγώ κορίτσια ενώ έχω όλα τα μπιμπερο nuk, Chicco, dr brown αυτά που μας βολεύουν είναι τα Dr Brown η αλήθεια είναι ότι έχουν μια μανούρα για να την αποστείρωση αλλά δεν πνίγεται και έχω παρατηρήσει ότι δεν παίρνει τόσο αερα. Και εγω μόνο γυάλινα τα πλαστικά δεν τα εμπιστεύομαι για τόσο μωρούλια. Fun είσαι πολύ τυχερή που θηλάζεις αποκλειστικά καταλαβαίνω ότι αυτή την στιγμη περνας το ζόρι σου όμως η γνωμη μου είναι να κρατησεις γερα και να μην δώσεις συμπλήρωμα. Κατ' αρχην μπορέι με το ξενο γάλα να έχεις αλλά θέματα βαρυστομαχιά, δοισκιλιοτητα. αναγωγες. Εμεις κανουμε μιξ από δυο γάλατα για να είναι καλα ο μπεμπάκος μετα το γευμα. Και είμασταν από τους τυχερούς που βρήκαμε άκρη. Υπαρχουν περιπτώσεις που εχουν αλλάξει παρα πολλά γάλατα για να καταλήξουν σε αυτό που είναι καλύτερο για το μωρο. Επίσης στον δικό μου ισχύει αυτό που λέει η Aurora κάθε 3 ωρες πεινάει άσχετα αν έχει θηλάσει ή εχει φάει συμπλήρωμα. AURORA και εμενα ακριβως ετσι κοιμάται το βράδυ ένα 3ωρο τρώει και μετα άλλο ένα 3ωρο τρωει και μενει ξύπνιος για κάποιες ώρες. Όσο για την αγορα έχω και τα δυο αυτά που θες να πάρεις και τα δυο είναι χρήσιμα. Αυτό που όμως έχω ευχαριστηθεί πραγματικά είναι το ρηλαξ, όταν είναι ξύπνιος τον βάζω στο ρηλαξ και τον παιρνω όπου είμαι γιατι κλαιει αν είναι μόνος του στο ρηλαξ θέλει παρέα. Και πολλές φορες μέσα στην μέρα τον παίρνει ο ύπνος στο ρηλαξ ασε που αν εχει κολικους ανοιγω τον απορροφητήρα και αφου εχει ηρεμησει πρώτα στην αγκαλια τον αφήνω στην κουζινα με ανοιχτο απορροφητηρα και κοιμάται. Βεβαια υπάρχουν μωράκια που δεν κάθονται στο ρηλαξ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες.τι κανετε?υπομονη οσες θηλαζετε καταλαβαινω οτι θελει αντοχες τρελες.ειστε τυχερες που εχετε την δυνατοτητα να το κανετε.εγω στεναχωρηθηκα αλλα δεν πειραζει.ηρθε χθες η παιδιατρος.δοξα τω Θεο ολα καλα.μας ειπε οτι απαγορευεται μπρουμυτα οταν δεν ειμαστε μπροστα γιατι τα μωρα ακομα δεν εχουν μαθει να ελεγχουν το κεφαλακι τους ωστε να το γυρνανε γρηγορα δεξια-αριστερα.η αληθεια ειναι οτι ανακουφιζονται πολυ ετσι στα πονακια.εμενα η μπεμπουλα μου εχει κανει την νυχτα μερα αλλα λογικο γιατι στο Παιδων ειχε μονιμως ανοιχτα τα φωτα.κοριτσια κατι ασχετο.ποτε μπορουμε να εχουμε επαφες?πρεπει να παμε πρωτα στον γυναικολογο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία μου μακάρι να μπορούσα να μείμω μόνιμα στο χωριό αλλά η δουλειά του άντρα μου είναι εδώ στην Αθήνα όπως κ η δική μου...... Μαρία μου οι επαφές επιτρέπονται αφού τελειώσουν τα λοχεια...έτσι μου είχε πει η δική μου γιατρός! Dorothy κ εμένα ο μπέμπης όταν ξυπνάει μερικές φορές τρομάζει κ τσιρίζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Επικίνδυνο δεν είναι το πολυποδακι, δεν είπα κάτι τέτοιο! Έχω αφαιρέσει 2 φορές ως τώρα! Ούτε μπορεί το έμβρυο να εμφυτευτει πάνω σε πολύποδα και αυτό είναι το θέμα.. δηλαδή οι πολύποδες στη μήτρα μειώνουν τα σημεία που θα μπορούσε να εμφυτευτει ένα έμβρυο..! Με την αφαίρεση του λέω έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες να προχωρήσει σε εμφύτευση ένα γονιμοποιημένο υγιές έμβρυο.  Στη φάση που είσαι τώρα δεν θα μπορέσει να αφαιρεθεί ο πολύποδας λόγο του πάχους του ενδομητρίου. Δηλαδή κανονικά για να αφαιρεθεί πρέπει να είσαι λίγες μέρες μετά την περίοδο και πριν την ωορρηξία όπου το πάχος του ενδομητρίου είναι λεπτό ακόμα και θα μπορέσει ο γιατρός να το αφαιρέσει με επιτυχία. Η αποξεση επίσης έχει καταργηθεί ως τρόπος αφαίρεσης πολύποδα γιατί ουσιαστικά αυτό που γίνεται στην αποξεση είναι να πηγαίνει ο γιατρός και να "ξύνει" ουσιαστικά το πάνω στρώμα του ενδομητρίου στα τυφλά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να λεπταίνει με κάθε αποξεση το ενδομήτριο και να μην αφαιρείτε με επιτυχία ο πολύποδας. Με την υστεροσκοπηση πάει ο γιατρός με κάμερα και αφαιρεί το πολύποδα με χειρουργικό ψαλίδι οπότε έχουμε με ακρίβεια την αφαίρεση του και δεν επηρεάζει το ενδομήτριο για μελλοντική εγκυμοσύνη. Γενικότερα αν προχωρήσετε εντέλει σε αποξεση λόγο της εγκυμοσύνης που δεν προχωράει, μετά από 1-2 κύκλους που θα σου έρθει περίοδος, πήγαινε για ένα τσεκ να δείς τι γίνεται με αυτό..
    • Πολύ όμορφα άρχισε η εβδομάδα κορίτσι μου.  Χρόνια πολλά σε όλους και όλες κορίτσια μου!!! Να περάσετε όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδου. Χοριακη γιατί ξανά έκανες εφόσον είδατε σάκο κτλπ ; Όσον αφορά το μικρόβιο που βρέθηκε συνήθως αν είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης τα αντιμετωπίζουν άμεσα οι γιατροί και δεν υπάρχει κίνδυνος για το έμβρυο. Επίσης , το ουρεοπλασμα το ίδιο , πάλι το αντιμετωπίζουν αν και ξέρω γυναίκες που το είχαν και δεν είχαν κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη τους. Αυτό βέβαια εννοείται διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!    Τι έγινε τελικά ;  ευχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!! 
    • Καλημερα κορίτσια! Τι ωραία που θα ήταν να ξεκίναγε έτσι κάθε Δευτέρα 🤷‍♀️🙈 Καλά να περασετε ότι κι αν κάνετε  
    • Για το αιμάτωμα που λες οτι εχεις, γιατι ειναι επικίνδυνο; Ολα καλα θα πανε. Κοντεύουν οι μερες για την αυχενικη σου. Σχεδόν έχει εξαφανιστεί ο κίνδυνος. Θα πανε ολα καλα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...