Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! Thagia συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!!!! :-)  Όσο για τα κιλά μαζί είναι τα μπεμπάκια μας!!! Σήμερα κορίτσια μου θα πάω στη γυναικολόγο για να δει την τομή κ να κάνω τεστ ΠΑΠ. Νιώθω κάπως που θα πάω με τον μπέμπη στο καροτσάκι...κ 9 μήνες πήγαινα με τον μπέμπη στην κοιλίτσα!! Ικανή με έχω να βάλω τα κλάματα όταν θα μπω στο ιατρείο!! Πολύ ευαίσθητη έχω γίνει μετά την γέννα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστω κοριτσια!! :)

Σταλιτσα ολα καλα να πανε αυριο στον γιατρο κι αν σε παρουν τα δακρυα δεν πειραζει!!

Aurora ειναι και μελανουρια και τα δυο οποτε ταιριαζουν σιγουρα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia μου σήμερα είχα το ραντεβού!! Πήγα κ όλα καλά!! Εννοείται πως συγκινήθηκα!!! Μου έκανε κολπικο υπερηχο κ θυμηθηκα που ειχαμε δει το σποράκι μας!! Ο μπεμπης ηταν πολύ ήσυχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Η μπέμπα μου είναι ανήσυχη 2 μέρες! Σκέφτομαι να πάρω μάρσιπο να μου λύσει τα χέρια. Επειδή είμαι άσχετη τη διαφορά έχει ο κλασσικός μπαρσιπος που βγαίνουν χέρια πόδια με τον mei tai; Thagia συγχαρητήρια!!!! Πάντα νίκες! Σταλίτσα μου εμένα ο γιατρός μου είδε μόνο τα ράμματα! Λες να έπρεπε να μου κάνει κολπικό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! Τι κάνετε;;; Χθες προσπαθούσα πόση ώρα να κοιμησω τον μπέμπη κ αφού κοιμήθηκε βάζει γκολ η εθνική κ γινόταν ΧΑΜΟΣ από τις φωνές στη γειτονιά!! Κ ευτυχώς δεν ξύπνησε!!! Κατερίνα μου εμένα ήθελε να μου κάνει κολπικό για να δει τη μήτρα κ τις ωοθήκες. Ίσως όταν κανεις Τεστ Παπ να σε δει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια?σημ κλεινουμε μηνα!ομως ειχαμε κ αλλο εμετο μετα καμια βδομ κ ειπα σταματησαμε..  aurora  κ γω μια απο τα ιδια με το θηλασμο κ το συμπηρωμα δεν βρισκω ακρη.με τπτ δεν χορταινει μονο με στηθος.το τσαι μαραθο πως το πινεις?natalia εχουμε αλλαξει 4 γαλατα ως τωρα κ καταληξαμε στο almiron δοκιμασαμε κ το sanilac ar αντιαναγωγικο αλλα τα ιδια.επισης μας ηρθαν κ κολικοι μαλλον μετα καθε γευμα κλωτσαει χτυπιεται κοκκινιζει κλαει!fun ο γιατρος μουπε δεν ειναι γοπ τωρα τι να πω.katerina ποσες ωρες την αφηνεις κ κοιμαται?η δικια μου δεν ξυπνα στο 3ωρο κ πιανει κ 5ωρα αφου καταφερουμε να την κοιμισουμε.ταγια τι καλα που θηλαζεις μονο κ παιρνει κ βαρος μια χαρα!εμεις την προηγουμενη βδομ ειμασταν 4050 απο 3170 που φυγαμε απο το νοσοκομειο αλλα βλεπω τωρα ελλατωσε το φαγητο.κ πολυ χτυπιεται κ ζοριζεται βρε κοριτσια η δικια μου ακομα κ στον υπνο κ παθαμε κ στοματιτιδα!!stalitsa λογικο που συγκινηθηκες πριν λιγο καιρο ταχαμε στην κοιλιτσα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! χαθηκαμε!!!

kryst κι εμενα κανει καπου καπου! Μην ανησυχεις..

Κατερινα αν ψαξεις λιγο στο ιντερνετ θα δεις την διαφορα του mei tai. ειναι καλυτερο λεει για την πλατη του να καθετε ετσι και να μην κρεμεται!!

Thagia συγχαρητηρια για την πρωτια κοριτσι μου!! αντλησες γαλα και τον αφησες???σκεφτομαι κι εγω σιγα σιγα να βγαλω λιγο γαλατακι μπας και την αφηνω στον μπαμπα της για καμια ωρα και την σκαπουλαρω λιγακι!

aurora πως παει?? συνηθισατε με το βυζι??

stalitsa τωρα σε επιασε εσενα το δακρυ? λογικο ειναι παντως!! λογικο και ορμονικο!!!

Νικουλα ειστε τυχεροι εσεις γιατι μεγαλωσατε και θα μπορεσετε να μπειτε και στην θαλασσα!! εμεις θα παμε (ανυπομονω!!) αλλα δεν θα μπει στη θαλασσα η μικρη! Του χρονου με το καλο..

Δευτερα Τριτη η μικρη ηταν μες στα νευρα, δεν κοιμοταν ολη μερα θηλαζε πολυ και γενικα ηταν μεσα στην τσιτα κ ηθελε μονο αγκαλια! Φανταζομαι ηταν αλμα αναπτυξης που περνανε στην 5η εβδομαδα!Την τριτη το βραδυ βεβαια κοιμηθηκε στις 00:30 και την ξυπνησα με το ζορι στις 8.30 το πρωι! πτωμα ηταν...

Κοριτσια ειναι η ιδεα μου η υπαρχει περιπτωση η μικρη να εχει αρχισει να ψιλοχαμογελαει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!! Εμείς φύγαμε από Αθήνα χθες κ ήρθαμε Τρίκαλα στο χωριό του άντρα μου κ το Σάββατο θα πάμε Καρδίτσα στο χωριό μου..μοιράζουμε τις μέρες για να μην μείνουν παραπονεμενοι οι παππούδες κ οι γιαγιάδες!! Κ την Δευτερα θα επιστρεψουμε Αθηνα...Χθες στο ταξίδι κοιμήθηκε Αλλα σε μια φάση για μισή ώρα τσιριζε κ τα επαιξα!! Κάναμε στάση τον θηλασα τον πήρε ο άντρας μου αγκαλιά κ ηρέμησε.. σήμερα έχει απίστευτη ζέστη!!!!! Fun εμένα εδώ κ μέρες μου χαμογελάει κ κάνει ανγκου!!! Τρελαίνομαι όταν κάνει έτσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!!τι μου κανετε?εμεις μια χαρα ζεσταινομαστε λιγο αλλα ενταξει την παλευουμε!ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου να περασετε σουπερ!FUN ναι θα τα βαλουμε στη θαλασσα η παιδιατρος ειπε οκ δεν υπαρχει θεμα αλλωστε εκει ειναι πεντακαθαρα.πως περναει ο καιρος να παμε ομως!!!ουφφφφ θα βρασουμε εδω μεχρι τελος αυγουστου!!!για τις γουλιτσες και κανεναν εμετο που κ που μην τρελαινεστε και μην αλλαζετε γαλατα κλπ.ειναι φυσιολογικο (σε ηπια μορφη βεβαια) γιατι δεν εχει κλεισει η βαλβιδα μεταξυ οισοφαγου και στομαχιου και ετσι ανεβαινει το γαλατακι.αν ειναι μικρη ποσοτητα και συχνοτητα ειναι ολα οκ.εμεις πλεον τα βραδια δεν ξυπναμε καθολου.τρωνε τελευταια φορα κατα τις 10 και μετα καλες 6 το πρωι!!!!πηγαμε και 6500 η κορη και 6350 ο γιος!!!θρεφταρακια τα σαμιαμιδακια του κιλου!!!αφηστε γελια ολη μερα και φθογγους που τρελαινομαστε!!!!και πολυ σαλιο κοριτσιααααααα!!!!πολυ ομως!!!!σε κανενα μηνα η παιδιατρος υπολογιζει να σκασει κανα δοντι!!!!λαγουδακια θα γινουν!!!!!αυτα απο μας!!!!να ειστε ολες καλα και φιλακια πολλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε;;; Εμείς πολύ καλά αλλά λίγη γκρίνια την έχουμε και θέλουμε να κοιμόμαστε αγκαλιά με τη μαμά! Πήραμε ένα μάρσιπο της chicco ελπίζω να μας βολέψει. Kryst τι είναι η στοματίτιδα; Σας έδωσε κάτι ο γιατρός; Fun δεν είναι ιδέα σου!!! Εμένα γελάει και λέει αγκού!!!! Δεν είναι τρέλα;; Σταλίτσα μου να περάσετε σούπερ και να μου φιλήσεις το μπέμπη! Νίκη πόσο πολύ μεγαλώσανε;;;; Όντως αργεί ο αύγουστος να ξεφύγουμε λιγάκι! Άντε καλή υπομονή με τα δόντια! Το πρώτο εμβόλιο σε ποιό μήνα το κάνατε; Aurora που χάθηκες; Τι κάνει η μικρή; Ονειράκι πώς τα πάτε με το μπεμπάκο; Μαρία πώς πάει η μπέμπα; Ελπίζω να είναι καλά και να είστε όλοι μαζί στο σπίτι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ μου μεγαλώνουν κ δεν το παίρνουμε γραμμή!αν μου το έλεγε κάποιος όταν γεννήθηκαν θα τον ελεγα τρελο!τα εμβόλια γυρω στον τρίτο μηνα νομίζω?εμείς τα πήραμε δυο μηνών κ σε τρεις εβδομάδες κάνανε το πρώτο.η πριγκίπισσα σου μαμακα συνεχώς ε???αυτά είναι!κι εμείς μαρσιπους της κικο πήραμε αλλα συνέχεια για μέσα στο σπίτι δε θα βολέψει νομίζω.είναι κ για σενα πολυ ζεστός κ για τη μπέμπα λιγο άβολος.για βόλτα μια χαρά είναι απλα θέλει συγκεκριμένο ύψος να έχει το παιδί για να βολεύεται.μήπως για μέσα στο σπίτι κ για πολλη ωρα είναι καλύτερα οι υφασματινοι μαρσιποι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,ανυπομωνουμε να ερθει η Κυριακή να πάμε εκκλησια κ μετα για καφεδακι,ψιλοφοβαμαι μην γκρινιαζει ο μπεμπης αλλά θα δουμε.Το πρωτο εμβόλιο ξέρω οτι γίνεται 2 μηνων.Κ μενα λέει αγκου και αρχίζουν κ τα χαμόγελα σιγά σιγά :-D αχ θέλω διακοπεςςςς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας παρεακι!Εμεις περασαμε παλι φουρτουνες.Ο μπαμπας κρυωσε και τον εχουμε σε αποσταση η με μασκα και επειδη η μπεμπα εκανε λιγο διαρροια και ειχε υπνηλια και μειωμενη ορεξη για γαλα θεωρησε η παιδιατρος οτι κολλησε και μας προετοιμαζε για νοσοκομειο... Βαζαμε σκονη ηλεκτρολυτες και προβιοτικα στα μπιμπερο και καναμε καλλιεργεια ουρων.Τελικα ολα καλα και η μπεμπα επισης,μαλλον ετυχε,τσαμπα μας κοψοχολιασε.

Εγω αιμορραγια τρελη απτην περιοδο,σαν να κατουριεμαι,αποδυναμωθηκα τελειως,πηρα mitrotan και σταματησε ευτυχως.Τρομαξα,πολυ αιμα βρε κοριτσια!Τυχαινει καμια φορα ειπε ο γιατρος.

Και η δικια μου χαμογελαει και χασκογελαει επισης,κυριως με τον τοιχο αλλα και σε εμας που και που.Απανταει κιολας κραυγουλες!

Το μαραθο τον βραζω σε μια κουπα νερο 1-1.5 κουταλακι να βρασει 5-10' και ταφηνω να κρυωσει.Παιρνω και μαγια εντατικα πλεον.

Ακομα παλευουμε με το θηλασμο,καλυτερα τα παει κοιμισμενη,τη μερα δε βολευεται σε καμια σταση και σταματαει και γκρινιαζει.Επιμενω οσο με παιρνει και της δινω γαλα που εχω βγαλει με θηλαστρο και 1-2 φορες τη μερα σκονη.Αλλα δεν τρωει αρκετα νομιζω!2 φορες τη μερα τρωει καλα και κατα ταλλα τσιμπολογαει απο λιγο και σταματαει.

Και το κουλο...τη ζυγισα σημερα 850γρ λιγοτερο απο προχθες και τρελαθηκα!Ελπιζω ναγινε βλακεια με τη ζυγαρια,περιμενω να ξυπνησει να ξαναζυγισω,δεν μπορει!

Επισης εχω για πολλοστη φορα κυστη κοκκυγα και δεν μπορω να κατσω!Δεν βολευομαι να θηλασουμε,να την ταΐσω,τιποτα,ποναω.

Γκρινια εχει λιγοτερη ευτυχως και κοιμαται πιο ευκολα,μακαρι να συνεχισει.Το φαι της με ανησυχει ομως.Δεν ξερω πως να το διορθωσω!

Εμβολιο εχουμε σε 10 μερες,στο κλεισιμο δυο μηνων.Καθολου δε μαρεσει η σκεψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας παρεακι!Εμεις περασαμε παλι φουρτουνες.Ο μπαμπας κρυωσε και τον εχουμε σε αποσταση η με μασκα και επειδη η μπεμπα εκανε λιγο διαρροια και ειχε υπνηλια και μειωμενη ορεξη για γαλα θεωρησε η παιδιατρος οτι κολλησε και μας προετοιμαζε για νοσοκομειο... Βαζαμε σκονη ηλεκτρολυτες και προβιοτικα στα μπιμπερο και καναμε καλλιεργεια ουρων.Τελικα ολα καλα και η μπεμπα επισης,μαλλον ετυχε,τσαμπα μας κοψοχολιασε.

Εγω αιμορραγια τρελη απτην περιοδο,σαν να κατουριεμαι,αποδυναμωθηκα τελειως,πηρα mitrotan και σταματησε ευτυχως.Τρομαξα,πολυ αιμα βρε κοριτσια!Τυχαινει καμια φορα ειπε ο γιατρος.

Και η δικια μου χαμογελαει και χασκογελαει επισης,κυριως με τον τοιχο αλλα και σε εμας που και που.Απανταει κιολας κραυγουλες!

Το μαραθο τον βραζω σε μια κουπα νερο 1-1.5 κουταλακι να βρασει 5-10' και ταφηνω να κρυωσει.Παιρνω και μαγια εντατικα πλεον.

Ακομα παλευουμε με το θηλασμο,καλυτερα τα παει κοιμισμενη,τη μερα δε βολευεται σε καμια σταση και σταματαει και γκρινιαζει.Επιμενω οσο με παιρνει και της δινω γαλα που εχω βγαλει με θηλαστρο και 1-2 φορες τη μερα σκονη.Αλλα δεν τρωει αρκετα νομιζω!2 φορες τη μερα τρωει καλα και κατα ταλλα τσιμπολογαει απο λιγο και σταματαει.

Και το κουλο...τη ζυγισα σημερα 850γρ λιγοτερο απο προχθες και τρελαθηκα!Ελπιζω ναγινε βλακεια με τη ζυγαρια,περιμενω να ξυπνησει να ξαναζυγισω,δεν μπορει!

Επισης εχω για πολλοστη φορα κυστη κοκκυγα και δεν μπορω να κατσω!Δεν βολευομαι να θηλασουμε,να την ταΐσω,τιποτα,ποναω.

Γκρινια εχει λιγοτερη ευτυχως και κοιμαται πιο ευκολα,μακαρι να συνεχισει.Το φαι της με ανησυχει ομως.Δεν ξερω πως να το διορθωσω!

Εμβολιο εχουμε σε 10 μερες,στο κλεισιμο δυο μηνων.Καθολου δε μαρεσει η σκεψη!

Τελικα εφταιγε που δεν πατουσε καλα η ζυγαρια... +50 ηταν...ουφ!

Ελπιζω να περασατε ωραιο Σ/Κ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!!!! Χαθηκαμε!!!
Εμεις σε 2 βδομαδες γινομαστε 3μηνων και θα παμε για το 2πλο εμβολιο...πφφφφ!!!! Να περασει κ αυτο!!!

Μεγαλωσαμε αρκετα,ψηλωσαμε πολυ και πλεον κοιμαται 10 το βραδυ και ξυπναει 10 και καμια φορα και 11 το πρωι χωρις να ξυπνησει ενδιαμεσα!!! γιουυυπι!!!!!!!

Δεν το πιστευα οτι θα γινοταν αυτο!!!! :D

Εμενα μου ειχαν φερει μαρσιπο της Chicco Αλλα δεν με βολεψε,πηρα sling υφασματινο και του αρεσει παρα πολυ,ειναι βολικος,χοραει στην τσαντα μου και τις περισσοτερες φορες κοιμαται ανετα στην αγκαλια μου!!!εχω ακουσει πως βολευει πολυ και στον θηλασμο!

Εμεις πλεον τρωμε 150ml 5 γευματα!σκονη βεβαια αλλα δεν με πειραζει καθολου!!!! :)

Η ξηροδερμια στο κεφαλακι μας εφυγε εντελως!!! 2 ωρες πριν το κανετε μπανακι να βαζετε baby oil.πιστευω πως αυτο βοηθησε στο να φυγει..

επισης μετα το μπανακι του βαζω κρεμα χαμομηλι της frezytderm μυριζει τελεια και ενυδατωνει πολυ το δερματακι του..

Εμενα ο δικος μου κοιμαται ανετα μονο μπρουμητα! Οταν ειναι ανασκελα τρομαζει και ξυπναει..εσας τρομαζουν τα μωρα σας οταν κοιμουνται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα ξεχασα... το αγκου και το αου το "παει συννεφο" επισης οταν κανει μπανακι λεει "αι αι αι" χαχαχαχα....και πλεον τα χαμογελα ειναι τακτικα..ειδικα το πρωι οταν ξυπναει!!!!!!δεν υπαρχειιι!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?χαθηκα τοσες μερες αλλα γυρνουσα το βραδυ σπιτι απ'τον Παιδων.επιτελους βγηκαμε σημερα.η λοιμωξη μαλλον ειναι ιογενης κ οσο για τους σπασμους ακομα κανουμε εξετασεις.ευτυχως το τριτο εγκεφαλογραφημα βγηκε φυσιολογικο.θα κανουμε ξανα μαγνητικη τον αλλο μηνα πρωτα ο Θεος κ βλεπουμε.αχ κοριτσια εχουμε παει 4200.βεβαια μονο ξενο γαλα δινουμε εμεις.ειμαστε 44 ημερων κ στο σπιτι μας μονο 10 μερες.ελπιζω κ ευχομαι να πανε ολα καλα.εσεις πως πατε με τα μωρακια?βολτουλες διαβαζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντοροθυ τι ωραια τα νεα σου!Τελεια που ειστε τοσο καλα!Παντα ετσι.

Μαρακι πολυ χαρηκα που ηταν καλο το εγκεφαλογραφημα,μακαρι ναχετε και καλη μαγνητικη!Να ηρεμησετε τωρα σπιτακι σας!Ολα καλα θα πανε!

Εμεις τσιριζουμε ολη μερα σημερα χωρις προφανη λογο και εναλασσουμε πιπιλα και μπιμπερο,γκρινια και κλαμα οοολη μερα... Μακαρι στον τριτο μηνα να ησυχασουμε δεν αντεχω αλλη ταλαιπωρια και στενοχωρια,τα παιζω σιγα σιγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες κ μωράκια!!!Μαράκι εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείτε αλλο!!!Εμείς είμαστε καλά γελάμε κ μιλάμε όλη μέρα!Την Πέμπτη έχουμε παιδιατρο.Σήμερα τα εβαλα δίπλα δίπλα να βλέπονται κ πιάνανε τα χεράκια ο ένας του άλλου!!Πέσανε κ κατι κλωτσιές βέβαια!!Η κόρη τις ρίχνει πιο δυνατές!Χιχιχιχι!!!Πλέον έχουν γίνει κ πολύ περίεργα.Εξω ολο να βλέπουν θέλουν κ όταν δε μπορούν λογω καροτσιού τσαντίζονται!!!Εύχομαι να είστε ολες καλά!Φιλάκια απο όλους μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Χαθήκαμε αυτές τις μέρες!Η μικρή μου είναι πολύ της αγκαλιάς και θέλει να κοιμάται πάνω μου. Ευτυχώς τη νύχτα κοιμάται στο κρεβάτι της! Γενικά ήρεμη είναι αλλά ρίχνει και κανα κλάνα μέστη μέρα. Απλά νιώθω λίγη κούραση απτην πολύ αγκαλιά αλλά μαρέσει κιόλας! Ντόροθυ πόνάνε στα εμβόλια;;; Δεν θέλω να πονέσει η αγαπούλα μου! Με το καλό να κάνετε κ το δεύτερο! Μεγαλώσατε πολύ!!! Aurora μου σιγά να μην έχανε τόσο βάρος το κορίτσι σε μια μέρα! Θα έτυχε κακή μέρα κ γκρινιάζει κ μένα το κάνει. Μαράκι πόσο χαίρομαι που γυρίσατε!!! Εύχομαι όλα να είναι καλά πια! Να μπαίνεις να μας λες νέα σας!!! Τελικά τι ακριβώς είχε η μικρή; Νίκη μου για τη βόλτα τον πήρα αλλά είναι λίγο μεγάλος μάλλον απτον άλλο μήνα θα χωράει καλύτερα. Εσείς τους χρησιμοποιήτε; Ονειράκι άντε σαραντήσατε και σεις! Καλές βόλτες! Συμπεθέρα γύρισες; Πώς περάσατε; Thagia τι κάνει ο μπέμπης; fun πώς είναι η κατάσταση με τη μικρή; Kryst εσείς πως πάτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!! Όντως χαθήκαμε!

Εμείς έχουμε λίγους κολικούς πάλι και πονάει το μικρούλι μου αλλά είναι υπομονετικός και βρίσκουμε λύσεις.. Αγκαλίτσα, κούνημα, τραγουδάκια, βόλτες όλο και κάτι από αυτά πιάνει και ξεχνιέται! Το καλό είναι ότι κοιμάται 10μιση περίπου και ξυπνάει 6-7, έχει 4 μέρες που το κάνει, μακάρι να το κρατήσει! Βέβαια ότα ξυπνάει το στήθος μου κοντεύει να εκραγεί...! Συνεχίζουμε με αποκλειστικό θηλασμό και τη Δευτέρα θα πάμε για εμβόλιο. Εχω πολύ άγχος γι αυτό!!

Dorothy τι ωραία που μεγάλωσε και κοιμάται τόσο και σου κάνει χαρούλες! Κι εμείς γελάμε χωρις φωνούλα και κοιτάει τα παιχνιδάκια του στο ρηλάξ και χαίρεται!

Κατερινάκι θα σε βολέψει ο μάρσιπος! Εμείς πάμε σουπερ μαρκετ με τον μαρσιπο αλλά το έχει ο άντρας μου, τρελαίνεται να τον έχει έτσι αγκαλίτσα και καμαρώνει σαν παγώνι!!

Νίκη αυτό που λες ότι πιάνονται χεράκι χεράκι μ αρέσει πολύ!!!!!!

Μαράκι με το καλό η μαγνητική και να είναι καθαρή εύχομαι!!!

Aurora μη σε παίρνει από κάτω, όσο περνάει ο καιρός θα είναι όλα καλύτερα!! Προσπάθησε να είσαι ήρεμη γιατί τα καταλαβαίνουν όλα τα μωράκια μας κι αν είμαστε ήρεμες είναι κι εκείνα μαζί!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες.επιτελους γεμισε με την μπεμπουλα μας ξανα η κουνια.τρελαινομουν τοσες μερες.πλεον επειδη ευτυχως ολες οι εξετασεις ειναι καθαρες ελπιζουμε οτι οι σπασμοι προερχονται περιγεννητικα δηλ να ζοριστηκε στην κοιλια ισως λογω τριπλης περιτυλιξης κ να φυγουν μονοι τους μεγαλωνοντας πρωτα ο Θεος.υγεια κοριτσια μου σε ολα τα μωρακια μας.νικη τι ωραια που τα πανε τα δυο τους.εννοειται πως θα τρωγονται κιολας αλλα θα δεις που δεν θα κανει χωρια το ενα απ'το αλλο.κ εγω διδυμη ειμαι με τον αδερφο μου.πολυ ξυλο μεταξυ μας αλλα οταν οι γονεις μας πηγαιναν να μαλωσουν τον εναν εμπαινε μπροστα ο αλλος.α προσοχη αργοτερα στα κουρεματα.2 χρονων το παιζαμε τρυφων σαμαρας κ δεν εμενε τουφα για τουφα:-).κοριτσια εγω βαζω την μπεμπα το βραδυ πλαι κ συνεχεια γυρναει ανασκελα.τι να κανω?επισης πως φτιαχνω το τικερακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!

Μαρακι μου ειδες που ολα πηγαινουν καλα?χαιρομαι πολυ!!!Οταν θα περασουν ολα θα τα διηγησε απλα..να το δεις!!! :)

Την βαζεις πλαι χωρις το σφηνακι?εγω οταν τον εβαζα πλαι με το σφηνακι δεν μου γυρναγε,2-3 φορες τον εβρισκα ανασκελα..πλεον κοιμαται ανετα μονο μπρουμυτα!!! και μια μερα ενω απο το βραδυ ηταν μπρουμυτα και το βραδυ που ξυπνουσα για να τον δω αν ειναι καλα περεμενε μπρουμυτα το πρωι που ξυπνησε τον βρηκα ανασκελα και τα ποδια του ορθια στην παντα!!! χαχαχαχχαχα,..τωρα ακομα κοιμαται το μωρουλι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ μου τους μαρσιπους τους χρησιμοποιούμε για τις βόλτες που είναι σύντομες οταν δηλαδή δεν καθόμαστε για καφε που πάμε καθε απογευμα στο πάρκο καμιά ωρίτσα κ οταν θελω π.χ να παρω κάποιον στο σούπερ.ΜΑΤΑΚΙ γέλασα με το Σαμαρά!Επίσης οτι κ να κάνουμε το ανάσκελα δεν το γλυτώνουμε!εμένα κάνουν βόλτα στην κούνια αλλου τα βαζω αλλου ξτπνανε!χτες ο γιος μου ειχε βγαλει το χέρι κ κρεμόταν απο την κουνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Επιστρέψαμε χθες βράδυ από το χωριό..περάσαμε σούπερ!!!! Όταν πηγαίναμε ο μπέμπης γκρίνιαζε πολύ κ συνεχώς κάναμε στάσεις!!! Μάλλον επειδή ήταν το πρώτο του ταξίδι!!! Στην επιστροφή χθες όλα καλά!! Σχεδόν σε όλο το ταξίδι κοιμήθηκε!! Στο χωριό κορίτσια μου κοιμόταν σερί 8 ώρες!!! Έπαθα πλάκα!! Μάλλον του άρεσε το κλίμα!! :-) Χθες βράδυ εδώ στο σπίτι μας ξύπνησε..μου φαίνεται θα πάω μόνιμα στο χωριό!!! :-) Διάβασα τα νέα σας κ πολύ χαίρομαι που όλες είστε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Επικίνδυνο δεν είναι το πολυποδακι, δεν είπα κάτι τέτοιο! Έχω αφαιρέσει 2 φορές ως τώρα! Ούτε μπορεί το έμβρυο να εμφυτευτει πάνω σε πολύποδα και αυτό είναι το θέμα.. δηλαδή οι πολύποδες στη μήτρα μειώνουν τα σημεία που θα μπορούσε να εμφυτευτει ένα έμβρυο..! Με την αφαίρεση του λέω έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες να προχωρήσει σε εμφύτευση ένα γονιμοποιημένο υγιές έμβρυο.  Στη φάση που είσαι τώρα δεν θα μπορέσει να αφαιρεθεί ο πολύποδας λόγο του πάχους του ενδομητρίου. Δηλαδή κανονικά για να αφαιρεθεί πρέπει να είσαι λίγες μέρες μετά την περίοδο και πριν την ωορρηξία όπου το πάχος του ενδομητρίου είναι λεπτό ακόμα και θα μπορέσει ο γιατρός να το αφαιρέσει με επιτυχία. Η αποξεση επίσης έχει καταργηθεί ως τρόπος αφαίρεσης πολύποδα γιατί ουσιαστικά αυτό που γίνεται στην αποξεση είναι να πηγαίνει ο γιατρός και να "ξύνει" ουσιαστικά το πάνω στρώμα του ενδομητρίου στα τυφλά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να λεπταίνει με κάθε αποξεση το ενδομήτριο και να μην αφαιρείτε με επιτυχία ο πολύποδας. Με την υστεροσκοπηση πάει ο γιατρός με κάμερα και αφαιρεί το πολύποδα με χειρουργικό ψαλίδι οπότε έχουμε με ακρίβεια την αφαίρεση του και δεν επηρεάζει το ενδομήτριο για μελλοντική εγκυμοσύνη. Γενικότερα αν προχωρήσετε εντέλει σε αποξεση λόγο της εγκυμοσύνης που δεν προχωράει, μετά από 1-2 κύκλους που θα σου έρθει περίοδος, πήγαινε για ένα τσεκ να δείς τι γίνεται με αυτό..
    • Πολύ όμορφα άρχισε η εβδομάδα κορίτσι μου.  Χρόνια πολλά σε όλους και όλες κορίτσια μου!!! Να περάσετε όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδου. Χοριακη γιατί ξανά έκανες εφόσον είδατε σάκο κτλπ ; Όσον αφορά το μικρόβιο που βρέθηκε συνήθως αν είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης τα αντιμετωπίζουν άμεσα οι γιατροί και δεν υπάρχει κίνδυνος για το έμβρυο. Επίσης , το ουρεοπλασμα το ίδιο , πάλι το αντιμετωπίζουν αν και ξέρω γυναίκες που το είχαν και δεν είχαν κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη τους. Αυτό βέβαια εννοείται διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!    Τι έγινε τελικά ;  ευχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!! 
    • Καλημερα κορίτσια! Τι ωραία που θα ήταν να ξεκίναγε έτσι κάθε Δευτέρα 🤷‍♀️🙈 Καλά να περασετε ότι κι αν κάνετε  
    • Για το αιμάτωμα που λες οτι εχεις, γιατι ειναι επικίνδυνο; Ολα καλα θα πανε. Κοντεύουν οι μερες για την αυχενικη σου. Σχεδόν έχει εξαφανιστεί ο κίνδυνος. Θα πανε ολα καλα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...