Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΜΩΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΡΟΥΤΙΝΑ Κ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ ΧΕΡΙΑ.ΟΤΑΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΡΕΜΟΥΝ.ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΑΝΤΑΡ ΩΡΑ ΜΠΑΝΙΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΩΡΑ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ Η' ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥΣ.ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΑ ΠΙΑΝΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kryst σε ευχαριστώ πολύ!! Σήμερα το απόγευμα πήγαμε για να ψωνίσω κάτι ρούχα κ ο μπεμπης μόλις γυρίσαμε σπίτι έκλαιγε όλη την ώρα..τώρα κάπως ηρέμησε..στεναχωρήθηκα γιατί μάλλον τον ταλαιπωρησα.. :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου δεν τον ταλαιπώρησες απλά είναι μικρούλια ακόμα για πολύ έξω κακά τα ψέματα.Η' του αρεσε του κυρίου εξω κ δεν ήθελε στο σπίτι.πάντως δε φταις εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε; Εμείς ξυπνήσαμε νωρίς νωρίς! Χθες ήταν πολύ δύσκολη μέρα! Σχεδόν συνέχεια ήταν ξύπνια! Νίκη μου σας εύχομαι να αποκτήσετε όσα παιδάκια θέλετε! Fun εμείς δεν έχουμε πάρει ακόμα μάρσιπο αλλά σκέφτομαι να πάρω! Η μικρή σου πως πάει με το θηλασμό; kryst δεν μας βοήθησε ιδιαίτερα το χαμομήλι! Και γω της δίνω και μητρικό και συμπλήρωμα. Κάνει συχνά εμετούς η μικρή σας;Ναταλία και μεις έχουμε ρηλάξ αλλά δεν της πολυαρέσει ακόμα. Σταλίτσα μην στεναχωριέσαι και η δικιά μου έτσι κάνει. Γιαυτά όλα είναι καινούργια θα μάθουν σιγά σιγά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..

κατερινακι απο χτες το απογευμα θελει παλι μονο βυζι κ υπνο στην αγκαλια. τηνβαζω στην καλαθουνα κ ξυπναει τσιριζοντας.το απογευμα εχουμε παιδιατρο αφου την κυριακη γινομαστε 1 μηνα.Δεν ξερω μηπως ποναει κ τα κανει ολα αυτα. εχω κουραστει ψυχολογικα κ σωματικα.. οι θηλες μου η μεση η πλατη μου ολα πονανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω! Κάνε υπομονή και προσπάθησε να ξεκλέβεις χρόνο για να τρως κ να κάνεις κανα ντουζ! Και για μας είναι δύσκολες μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα.

Νικη επαθα σοκ που θες και τριτο συντομα!

Thagia ενημερωσου για τους τυπους σπιραλ,ειχε βαλει η μαμα μου παλιοτερα και το εβγαλε τρρχοντας μετα απο καποιο καιρο,ειχε αιμορραγιες τρελες,πονους και τετοια.Ισως ετυχε απλα εγω τρομαξα,δεν θα εβαζα ετσι που την ειδα.Προφυλακτικο σκεφτομαι κι εγω απο δω και περα.

Κατερινα κι εμεις τα ιδια,γκρινια και αυπνια,κουραση,στενοχωρια,ολα.

Fun υπομονη,μακαρι ναλλαξουν τα πραγματα γρηγορα.

Κρυστ συζητα με το γιατρο για τους εμετους αν κανει συχνα.

Εμενα η γιατρος τις γουλιες δεν τις θεωρει σημαντικες και δε θα κανουμε κατι γιαυτες πχ υπερηχο σε γαστρεντερολογο για παλινδρομηση,μονο σοβαρα περιστατικα.

Σταλιτσα μη νιωθεις ασχημα,θα κουραστηκε και θα πεινασε,νορμαλ ειναι.

Ναταλια ταλαιπωρηθηκες μετα την καισαρικη,ελπιζω να ξεμπερδεψες τωρα.

Ο γυναικολογος μου μονο ραμματα και στηθος ειδε(για μαστιτιδα κτλ)και παπ λεει οταν ερθει περιοδος η σε 5 μηνες αν δεν ερθει,τωρα δε θαναι αξιοπιστα τα αποτελεσματα.

Η μπεμπα ειναι λιγο πανω απο 5 κιλα.Παιρνει βαρος αλλα οχι πολυ,φυσιολογικα,αν και απο τη γεννηση ως τωρα θαπρεπε ναχει παρει λιγο ακομα.

Η συμβουλος γαλουχιας δε με βοηθησε και πολυ,ισως το ενα και ισως το αλλο,οσα σκεφτομουν κι εγω ειπε.Πρακτικα καμια συμβουλη αλλα σημαντικο να ξεαγχωθω γιατι μεταδιδω αγχος και εκνευρισμο στο μωρο καο την κανω χειροτερα.Αρχισα να πινω μαραθο και γλυκανισο αφρψηματα 4/μερα ναυξησω παραγωγη γιατι σχεδον εκοψα το συμπληρωμα αλλα η μικρη κλαιει και φοβαμαι μηπως δε της φτανει...

Την παιδιατρο δεν την ακουω 100% οσο περιεργο κι αν σας φαινεται,παιρνω πρωτοβουλιες κι ελπιζω ναχω δικιο.Πχ μια κρεμα που επιμενει να βαλω συα σπυρακια της μπουμπους την κανει χειροτερα,ε εγω πηρα αλλη μαρκα αλλη κρεμα που ειδα τα καταπραΰνει.Μουγραψε και αλοιφη με υδροκορτιζονη,δεν την πηρα.Αν χειροτερεψει θα το σκεφτω.

Η μπουμπου θελει να κοιμαται στο στηθος και μετα αγκαλια μου και ξυπναει ευκολα στο πορτ μπεμπε η στην κουνια.Επισης πλεον βλεπει αρκετα καθαρα και ολο με ψαχνει η αγαπη μου.

Ονειρακι ξερω που εισαι και δε γραφεις... Με τον αντρακλα κολλημενο στο βυζι,πες κανα νεο.

Περιμενω εντυπωσεις απτα μει ται σας,δεν αρεσει στη μπεμπα ο κανονικος κικο μαρσιπος και φοβαμαι να χαλασω 65 ευρω τσαμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχχα Aurora πως μας ξέρεις!!! κλασσικά εμείς!!!χθες κοιμήθηκε ενα 3ωρο το μεσημέρι κ δεν το πίστευα!!Ποτε θα αρχίσει να τρώει κάνα μισαωρο και να ξανατρωει μετα απο κάνα δυωρο??? Όσο για το Μέι ται σε 10 λεπτα εχει κοιμηθεί!!! Βέβαια αν εχει νεύρα κ γκρίνια το να τον βάλω είναι δύσκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Σήμερα το πρωί ο μπεμπης μου είχε πολύ γκρίνια!! Πάλι καλά έχω την μαμά μου κ τον κράτησε να ηρεμήσει!! Εγώ πήρα ring sling κ δεν έχω καταφέρει να τον βάλω μέσα επειδή δεν μπορώ!! Έχω δει ένα σωρό βιντεάκια αλλά τίποτα!! Που θα πάει θα τα καταφέρω!! Αχ θα φύγει η μανούλα μου λόγω δουλειάς κ θα μου λείψει η βοήθεια της!! Θέλω να πάω λίγες μέρες στο χωριό μου αλλά δεν ξέρω αν ο μπέμπης θα αντέξει το ταξίδι.. θέλω να ξεφύγω λίγο απο την Αθήνα!! Κορίτσια εσείς δίνετε σταγόνες d3 στα μωράκια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

aurora τι μεγαλη που ειναι η μπουμπου σου???εμεις χτες πηγαμε στον παιδιατρο κ μεσα σε 23 μερες βαλαμε 1 κιλο..βεβαια ακομα μικρη ειναι σε σχεση με τη δικια σου  μονο 3.650. κουραγιο στο κουβαλημα, εγω ηδη νοιωθω διαφορα..

σταλιτσα κι εγω για αυτο δεν πηρα ring sling μου φαινοταν πιο δυσκολο..που ειναι το χωριο σου?γνωμη μου ειναι να φυγεις αν μπορεις θα κανει καλο κ σε σενα κ στο μωρο.

d3 κι εμενα χτες μου  εγραψε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! Fun από Καρδίτσα είμαι.. εξαρτάται αν θα δώσουν κάτι ρεπό στον άντρα μου για να μπορέσουμε να πάμε... θέλω πολύ να πάω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Σήμερα πήγα για κούρεμα γιατί το μαλλί μου είχε φτάσει ως τη μέση!!! Η μικρή χθες ήταν πιο ήρεμη κ κοιμηθήκαμε κ το βράδυ. Σήμερα είχε λίγη γκρινίτσα. Αχ βρε κορίτσια κάθε μέρα την ερωτεύομαι και πιο πολύ την κουκλίτσα μου! Την φιλάω συνέχεια τόσο που θα σιχαθεί τα φιλιά!!! Aurora μου μην πολυακούς τις συμβούλους είναι πολλές απαυτές κολλημένες σε κάποια θέματα κ ίσως σε αγχώνουν! Αν δεν της φτάνει το γάλα δώσε συμπλήρωμα μευά το θηλασμό. Αφού την θηλάζεις παίρνει τα θρεπτικά συστατικά από σένα έτσι κ αλλιώς δεν παθαίνει κάτι με το συμπλήρωμα γάλα είναι! Μη μου στενοχωριέσαι κάνεις ότι μπορείς για την μπέμπα σου! Καλά κάνεις και παίρνεις πρωτοβουλίες κ δεν ακούς τυφλά το γιατρό γιατί εσύ ξέρεις καλύτερα το μωρό σου! Ονειράκι ευτυχώς που βολεύτηκες το μάρσιπο θα σου λύσει τα χέρια! Σταλίτσα μια χαρά θα αντέξει το ταξίδι και θα κάνει καλό και στους δυο σας!!! Fun και Νίκη εγώ δεν δίνω d3 δεν μου είπε ο παιδίατρος να πάρω. Για ποιο λόγο τις δίνουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια,εμένα ο μικρός δεν παίρνει τόσο πολυ βαρος 6 ημερών ηταν 2630 κ την τέταρτη που μας πέρασε δλδ 20 μέρες μετα ηταν 3200,δεν είναι πολυ αλλά είναι μέσα ατα φυσιολογικά πλαίσια.Επίσεις έχουμε ψηλωσει και 3,5 πόντους :-D :-D :-D Σταγόνες d3 παίρνουμε κ εμείς.Σταλιτσα μακάρι να καταφέρεται να πάτε στο χωριό!εμείς λέμε να πάμε κάνα σ/κ πουθενα αλλά θα δειξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταλίτσα μου θα ρωτήσω το γιατρό για να της δώσω και γω. Ονειράκι μια χαρά βάρος έχει βάλει ο μικρός μην αγχώνεσαι. Η μπεμπούλα μου γεννήθηκε 3070 απτο μαιευτήριο φύγαμε 2920 και τώρα είναι 4240.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι στάνταρ η ώρα θηλασμού! Από τέταρτο μέχρι μισάωρο συνήθως. Επειδή σταματάει πριν τελιώσει το γάλα μου ίσως κουραζεται, τραβάω κ με θήλαστρο 2-3 φορές τη μέρα. Συμπληρωμα φτιάχνω 90 άλλες φορές το πίνει όλο άλλες όχι. Θεωτητικά ανά 3 ώρες αλλά όχι πάντα. Ποτέ δεν την ξυπνάω ειδικά τη νύχτα. Περίπου 5-6 γεύματα κάνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες κ μωράκια!!! Τι κάνετε;; εμένα σήμερα έφυγε η μαμά μου κ στεναχωρήθηκα πολύ!! Με βοήθησε πολύ αυτές τις μέρες που ήταν εδώ!! Τώρα ανυπομονώ να δω αν θα πάρει την άδεια ο άντρας μου να πάνε ένα τετραήμερο στα μέρη μας!! Τι θα κάνετε σήμερα;; εμένα ο άντρας μου θα δουλεύει μέχρι τις 3 κ μετά Υόρκη βραδάκι θα πάμε καμία βόλτα με τον μπέμπη ανάλογα το πως θα είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε εσείς και τα μικρούλια? Εμείς είμαστε καλά αν και είμασταν λίγο ανήσυχοι τις προηγούμενες μέρες, αλλά πάλι καλά κοιμάται κάτι 3ωρα και 4ωρα και παίρνω μια ανάσα! Μάλλον έχουμε ήπιους κολικούς γιατί μετά από το βραδινό γεύμα κλαίει για κανένα 15λεπτο, ελπίζω να μην επιδεινωθούν. Την Παρασκευή τον είδε και η παιδίατρος έχει πάρει 1100 γραμμάρια σε 26 μέρες απ' όταν βγήκαμε από το μαιευτήριο. Γεννήθηκε 2700 και τον πήραμε 2400!!! Την Παρασκευή ήταν 3500 κιλά το μαναράκι μου! Αλλά τρώει πάρα πολύ, τον θηλάζω μισή ωρα πάνω κάτω και μετα του φτιάχνω 120ml συμπλήρωμα γιατί τα 90 δεν μας έφταναν, σε κάποα γεύματα το τρώει όλο!!! Και κάνει 5-6 γεύματα την ημέρα. Σταλίτσα εμείς δεν παίρνουμε d3. Όσο για μάρσιπο έχω και τους δυο τύπους και σλινγκ και μει ται. Το μει ται δεν του αρέσει προτιμάει αγκαλιά, στο σλινγκ κοιμάται αμέσως αλλά ιδρώνει. Σταλιτσα να πάτε στο χωριο μια χαρά θα είναι ο μπέμπης. Και εμείς με το που θα σαραντήσουμε θα πάμε Ευβοια για κανένα 3ήμερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω καμια σχεση... Θηλαζει με το ζορυ κανα 20λεπτο το πολυ και μετα δεν τρωει πανω απο 60 το πολυ.Αλλα τρωει καμια 10αρια φορες τη μερα,οχι παντα ιδιες ποσοτητες και κοιμαται λιγο.Απο 15 λεπτα εως δυο ωρες και που και που τρεις.Δεν προλαβαινω πλεον να κανω τιποτα!Πιατα απλυτα,πλυντηρια μαζευονται και μετα βαζω δυο δυο,αυπνη εγω,νευρα και κουραση... Δεν βρισκω χρυση τομη μεταξυ θηλασμου και μπουκαλιου και ουτε αυτο βοηθαει.Πλακωνομαι τωρα στη μαγια κτλ μηπως με το να εχω παραπανω γαλα θηλαζει πιο πολλη ωρα και φτιαξει η κατασταση.Επισης νομιζω μουρθε περιοδος χθες!!!Μα πως γινεται απο τωρα;;;Το συστημα μου ταπαιξε;;;;Δεν ποναω αλλα εχω αιμα κανονικα!Ενω ειχα καθαρισει απολα και ειχαν μεινει μονο βλεννες διαφανες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε οοοοοολες τις μανουλες και τα παιδακια μας!!!!τι κανετε?εμεις αλητεψαμε αυτο το σ/κ!ολη μερα σχεδον εξω ειμαστε χθες και σημερα!τα μικρα το ευχαριστηθηκανε κι εμεις το ιδιο!πηγε ο καφες συννεφο!!!απο αυριο στη ρουτινα μας παλι μεχρι το επομενο σ/κ!προς το τελος αυγουστου λεμε να παμε μυτιληνη στον παππου μας να κανουν και κανενα μπανακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς το πρωί πήγαμε για καφέ κ το απόγευμα είχαμε επισκέψεις. Η μικρή ξύπνησε κ έκλαιγε σε κάποια φάση αλλά οκ. Σταλίτσα μη στεναχωριέσαι θα ξανάρθει σύντομα η μαμά σου! Ναταλία με το καλό να σαραντήσετε και να πάτε την εκδρομούλα σας! Aurora μου τρωει λίγο αλλά πολλές φορές! Όταν ξυπνάει στο 15 μην την ξαναταιζεις. Μείωσε σταδιακά τα γεύματα για να τρώει πιο πολύ αλλά λιγότερες φορές. Αυτό ισχύει αν δίνεις μπουκάλι σε κάθε γεύμα γιατί με σκέτο στήθος πεινάνε πιο συχνά. Νωρίς σου ήρθε η περίοδος να ρωτήσεις το γιατρό σου το γιατί. Νίκη μια χαρά σας βρίσκω!!! Όλο βολτίτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!!!

Τι κάνετε;;;; Εμείς είμαστε μια χαρά!! Το σκ άφησα για λίγες ώρες τον μπέμπη και πήγα για αγώνα σκοποβολής, κέρδισα και το πρώτο μου κύπελλο στην κατηγορία των γυναικών!! :)

Ο μπεμπούλης ήταν καλό παιδί κι έκατσε με τη γιαγιά!

Εμείς κορίτσια κοντεύουμε τα 5 κιλά μόνο με το δικό μου γάλα αν και θηλάζει πολύ λίγη ώρα! 

Κρυστ τα ράμματα μου ήταν αυτά που πέφτανε μόνο τους και έπεσαν όλα πριν τον ένα μήνα, ο γιατρός δεν έλεγξε τίποτα τώρα που πήγα αλλά δεν έχω κάποια ενόχληση!

Αurora τα παιδιά μας μαζί τα εμφανίζουν όλα! Και στο δικό μου γέμισε το κεφαλάκι του αν και του βάζω συνέχεια λαδάκι. Που θα πάει θα περάσει κι αυτό!

ΝΑταλία με το καλό να σαραντίσετε!! Κι εμείς το άλλο σκ θα πάμε κάμπινγκ με το μωρούλι! :) :)

Σταλίτσα φαντάζομαι πόσο στεναχωρέθηκες, είναι ωραία να έχεις κάποιον μαζί σου κι όταν φεύγει είναι δύσκολα! Θα αρχίσετε όμως εσείς τις εξορμήσεις τώρα!

Νίκη τι ωραία που θα πάτε Μυτιλήνη, είναι πολύ όμορφα εκεί!!

Κατερινάκι ωραία που είχατε επισκέψεις κι ας έκλαιγε η μπεμπούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:-p

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!!!

Τι κάνετε;;;; Εμείς είμαστε μια χαρά!! Το σκ άφησα για λίγες ώρες τον μπέμπη και πήγα για αγώνα σκοποβολής, κέρδισα και το πρώτο μου κύπελλο στην κατηγορία των γυναικών!! :)

Ο μπεμπούλης ήταν καλό παιδί κι έκατσε με τη γιαγιά!

Εμείς κορίτσια κοντεύουμε τα 5 κιλά μόνο με το δικό μου γάλα αν και θηλάζει πολύ λίγη ώρα! 

Κρυστ τα ράμματα μου ήταν αυτά που πέφτανε μόνο τους και έπεσαν όλα πριν τον ένα μήνα, ο γιατρός δεν έλεγξε τίποτα τώρα που πήγα αλλά δεν έχω κάποια ενόχληση!

Αurora τα παιδιά μας μαζί τα εμφανίζουν όλα! Και στο δικό μου γέμισε το κεφαλάκι του αν και του βάζω συνέχεια λαδάκι. Που θα πάει θα περάσει κι αυτό!

ΝΑταλία με το καλό να σαραντίσετε!! Κι εμείς το άλλο σκ θα πάμε κάμπινγκ με το μωρούλι! :) :)

Σταλίτσα φαντάζομαι πόσο στεναχωρέθηκες, είναι ωραία να έχεις κάποιον μαζί σου κι όταν φεύγει είναι δύσκολα! Θα αρχίσετε όμως εσείς τις εξορμήσεις τώρα!

Νίκη τι ωραία που θα πάτε Μυτιλήνη, είναι πολύ όμορφα εκεί!!

Κατερινάκι ωραία που είχατε επισκέψεις κι ας έκλαιγε η μπεμπούλα!

Μπραβο σου κοπελα μου!Συγχαρητηρια για τη νικη αλλα και που τα πατε τοσο καλα με το θηλασμο!Ποσο ζηλευω!Παντα ολα να σου πηγαινουν καλα!

Οσο για τα παιδακια μας πρεπει να γνωριστουν οπωσδηποτε καποια στιγμη!Η θα γινουν οι καλυτεροι φιλοι η θα παιξουν ξυλο απτα πολλα κοινα βιωματα... 

 

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!!!

Τι κάνετε;;;; Εμείς είμαστε μια χαρά!! Το σκ άφησα για λίγες ώρες τον μπέμπη και πήγα για αγώνα σκοποβολής, κέρδισα και το πρώτο μου κύπελλο στην κατηγορία των γυναικών!! :)

Ο μπεμπούλης ήταν καλό παιδί κι έκατσε με τη γιαγιά!

Εμείς κορίτσια κοντεύουμε τα 5 κιλά μόνο με το δικό μου γάλα αν και θηλάζει πολύ λίγη ώρα! 

Κρυστ τα ράμματα μου ήταν αυτά που πέφτανε μόνο τους και έπεσαν όλα πριν τον ένα μήνα, ο γιατρός δεν έλεγξε τίποτα τώρα που πήγα αλλά δεν έχω κάποια ενόχληση!

Αurora τα παιδιά μας μαζί τα εμφανίζουν όλα! Και στο δικό μου γέμισε το κεφαλάκι του αν και του βάζω συνέχεια λαδάκι. Που θα πάει θα περάσει κι αυτό!

ΝΑταλία με το καλό να σαραντίσετε!! Κι εμείς το άλλο σκ θα πάμε κάμπινγκ με το μωρούλι! :) :)

Σταλίτσα φαντάζομαι πόσο στεναχωρέθηκες, είναι ωραία να έχεις κάποιον μαζί σου κι όταν φεύγει είναι δύσκολα! Θα αρχίσετε όμως εσείς τις εξορμήσεις τώρα!

Νίκη τι ωραία που θα πάτε Μυτιλήνη, είναι πολύ όμορφα εκεί!!

Κατερινάκι ωραία που είχατε επισκέψεις κι ας έκλαιγε η μπεμπούλα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Επικίνδυνο δεν είναι το πολυποδακι, δεν είπα κάτι τέτοιο! Έχω αφαιρέσει 2 φορές ως τώρα! Ούτε μπορεί το έμβρυο να εμφυτευτει πάνω σε πολύποδα και αυτό είναι το θέμα.. δηλαδή οι πολύποδες στη μήτρα μειώνουν τα σημεία που θα μπορούσε να εμφυτευτει ένα έμβρυο..! Με την αφαίρεση του λέω έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες να προχωρήσει σε εμφύτευση ένα γονιμοποιημένο υγιές έμβρυο.  Στη φάση που είσαι τώρα δεν θα μπορέσει να αφαιρεθεί ο πολύποδας λόγο του πάχους του ενδομητρίου. Δηλαδή κανονικά για να αφαιρεθεί πρέπει να είσαι λίγες μέρες μετά την περίοδο και πριν την ωορρηξία όπου το πάχος του ενδομητρίου είναι λεπτό ακόμα και θα μπορέσει ο γιατρός να το αφαιρέσει με επιτυχία. Η αποξεση επίσης έχει καταργηθεί ως τρόπος αφαίρεσης πολύποδα γιατί ουσιαστικά αυτό που γίνεται στην αποξεση είναι να πηγαίνει ο γιατρός και να "ξύνει" ουσιαστικά το πάνω στρώμα του ενδομητρίου στα τυφλά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να λεπταίνει με κάθε αποξεση το ενδομήτριο και να μην αφαιρείτε με επιτυχία ο πολύποδας. Με την υστεροσκοπηση πάει ο γιατρός με κάμερα και αφαιρεί το πολύποδα με χειρουργικό ψαλίδι οπότε έχουμε με ακρίβεια την αφαίρεση του και δεν επηρεάζει το ενδομήτριο για μελλοντική εγκυμοσύνη. Γενικότερα αν προχωρήσετε εντέλει σε αποξεση λόγο της εγκυμοσύνης που δεν προχωράει, μετά από 1-2 κύκλους που θα σου έρθει περίοδος, πήγαινε για ένα τσεκ να δείς τι γίνεται με αυτό..
    • Πολύ όμορφα άρχισε η εβδομάδα κορίτσι μου.  Χρόνια πολλά σε όλους και όλες κορίτσια μου!!! Να περάσετε όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδου. Χοριακη γιατί ξανά έκανες εφόσον είδατε σάκο κτλπ ; Όσον αφορά το μικρόβιο που βρέθηκε συνήθως αν είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης τα αντιμετωπίζουν άμεσα οι γιατροί και δεν υπάρχει κίνδυνος για το έμβρυο. Επίσης , το ουρεοπλασμα το ίδιο , πάλι το αντιμετωπίζουν αν και ξέρω γυναίκες που το είχαν και δεν είχαν κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη τους. Αυτό βέβαια εννοείται διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!    Τι έγινε τελικά ;  ευχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!! 
    • Καλημερα κορίτσια! Τι ωραία που θα ήταν να ξεκίναγε έτσι κάθε Δευτέρα 🤷‍♀️🙈 Καλά να περασετε ότι κι αν κάνετε  
    • Για το αιμάτωμα που λες οτι εχεις, γιατι ειναι επικίνδυνο; Ολα καλα θα πανε. Κοντεύουν οι μερες για την αυχενικη σου. Σχεδόν έχει εξαφανιστεί ο κίνδυνος. Θα πανε ολα καλα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...