Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κατερινα τα σπυρακια ειναι ατοπικη δερματιτιδα,αλλεργια δηλαδη.Τρεχα γυρευε σε τι.fun και oneiraki δεν ξερω πως τα καταφερνετε στηθος ολη μερα,κουραγιο.

Παντως αν δεν φτιαξει η κατασταση μετα τις 40 μερες εγω θα κανω χαρακιρι σας το λεω.Καθε μερα και χειροτερα ειμαστε.Σημερα τσιριζε και εκλαιγε πολυ,δεν ξερω γιατι,νομιζω απο κουραση.Νυσταζε αλλα δεν κοιμοταν απο ανησυχια.Κουραστηκα να τη μπαζοβγαζω στηθος,να δινω και μπιμπερο,να της αλλαζω σταση αγκαλιας,να τη σηκωνω καθε τοσο.Και τα δεκατα και η καισαρικη δε βοηθανε.Ουτε η κλεισουρα.Γιατι να μη βγαζουν σε χαπι την υπομονη;;

Μαρια να ζητησεις αναλυτικα οδηγιες.Καμια φορα μας αφηνουν να μαντευουμε... Εγω σκεφτομαι αργοτερα ναλλαξω γιατρο γιαυτο.Μισολογα συνεχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aurora κι εγω το θελω το χαπι..ασε που νοιωθω και τυψεις γιατι σκεφτομαι την δικη μου την κλεισουρα αντι για το μωρακι! Το εχω παρει αποφαση οτι ειμαι με ενα βυζι εξω και οπως λεει και η thagia ελπιζω οτι προς τις 40 στρωνει.. το βραδυβεβαια δεν κοιμομαστε πανω απο 3 ωρο. Ευτυχως που την θηλαζω ξαπλα στο κεβατι οποτε εγω κοιμαμαι και αυτη τρωει κ κοιμαται μετα.. να δω ομως πως θατην βγαλω αργοτερα απο το κρεβατι μας.. σημερα νομιζω εχει κολικους. Δεν ξερει τι τηςφταιει. Τωρα πειραματιζομαο με τον απορροφητηρα..

κατερινα ναι αυτοι ειναι οι λογοι μαλλον.. κι αυτο το σεξ ειναι πραγματικα σημαντικο.. εμενα μου λεγαν οτι μετα υην γεννα δεν θα εχω ορεξη για σεξ.. ψεμα τελικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να ρωτησω γιατι το εχω περιεργεια μια και δε θηλασα?πως γινεται να κοιμασαι και να τρωει το μωρο?δε φοβομαστε μην πνιγει?και πως ρευεται μετα?η΄δεν ειναι τοσο σημαντικο το ρεψιμο τελικα οσο νομιζω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου υπομονή!!! Σήμερα το απόγευμα μαγείρευα κ κράτησε ο άντρας μου τον μπέμπη!! Ενώ τον είχα θηλάσει άρχισε μία γκρίνια άλλο πράγμα!! Δεν έιχε κάνει κακά κ ψάχναμε να βρούμε τι φταίει!! Με το που τον έφερνε κοντά μου ο άντρας μου κ με μύριζε ηρεμούσε!!! Κ εμένα όταν έχει γκρίνια θέλει στήθος!! Δεν θέλω να του χαλάω χατήρι!! Αφού ηρεμεί με το στήθος του το δίνω!! Κ εγώ στο κρεβάτι το θηλάζω γιατί είναι πιο ξεκούραστο!! Από κιλά περάσαμε τα 4 κορίτσια!! Δόξα το θεό παίρνει βάρος κανονικά το ψυχουλάκι μου!! Αχ μια εβομάδα έμεινε κ μετά θα ξεκινήσουν οι βόλτες κ αν υπάρχει χρόνος κ διάθεση και το σεξ!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά κορίτσια εμένα δε ρεύεται πάντα και δεν του αρέσει καθόλου η στάση ρεψίματος, μόλις τον βάζω εκεί δυσανασχετεί οπότε αν ρευτεί κατευθείαν έχει καλώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κ ο δικός μου σήμερα πολύ ανήσυχος είναι,μάλλον εχει κολικους αλλά όλη μέρα?Αν δεν είναι στο στήθος κλαίει!Δεν εχει κλείσει μάτι όλη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειρακι μπορει ναναι κολικοι οντως.Η μπορει να πειναει ξαφνικα πολυ,η να ζεσταινεται,η  η η... Εγω δεν αντεξα σημερα τοση γκρινια και κλαματα και της εβαλα λιγο χαμομηλι στο γαλα.Προς το παρον δε βλεπω διαφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειρακι τα συνομηλικα μας τα ιδια παθαινουν.. με τους κολικους κοριτσια κατι αλλο εκτος απο χαμομηλι γιατι αδυνατο να το βαλω στο στηθος ξερουμε.?ειχε χτες κ προχτες κ πλανταζει το καημενο κανα 2ωρο 3ωρο μετα κανει πολλα κακα και ηρεμει...τουμπανο ηταν η κοιλιτσα της! Νικη αν θηλαζεις δεν παιΡνει τοσο αερα οταν τρωει οποτε δεν χρειαζεται παντα να ρευτει.. οποτε ετσι ακριβως στο πλαι κοιλια με κοιλια θηλαζουμε κι αυτη οποτε θελει αφηνει τη ρωγα και συνεχιζει τον υπνο της.. για 3 ωρες το μεγιστο ομως ε? Μετα πειναμεεεεεε

Α! Και καλημεραααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης εμεις ηδη αρχισαμε να σκεφτομαστε την βαφτιση γιατι λεμε για σεπτεμβρη, δεν θελουμε να παει του χρονου! Εσεις για ποτε λετε να την κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! Εκεί που είχατε εξαφανιστεί τώρα δεν βάζετε γλώσσα μέσα κυρίες μου! Χαχαχα! Μαρία μου ο δικός μας παιδίατρος λέει ότι δεν υπάρχει πολύ στο φαγητό. Τρώει όσο θέλει το μωρό. Γιαυτό αν πχ τρώει συνήθως 40 φτιάχνουμε 60. Για να καταλάβεις ότι χόρτασε δεν πρέπει να μένει άδειο το μπιμπερο. Αν δεις ότι αδειάζει τότε αυξάνεις τη δώση. Thagia κοντεύουν οι σαράντα υπομονή! Και μεις κοντεύουμε τα 4!!! Aurora υπομονή! Το πτώτο τρίμηνο είναι ζόρικο! Αν δεν είσαι ικανοποιημένη να αλλάξεις γιατρό! Ακόμα σε ενοχλούν τα ράμματα; εγώ δεν τα καταλαβαίνω σπτην αρχή σχεδόν. Μήπως να σε ξαναδεί ο γυναικολόγος να σου δώσει τίποτα; Και τα δέκατα τόσο καιρό σε ταλαιπωρούν! Αυτό απτην κούραση είναι. Fun είναι ανάλογα τον άνθρωπο. Εγώ δεν κατάλαβα πόνους μετά το χειρουργίο. Μίνο τραβήγματα για λίγες μέρες. Οπότε είναι λογικό να σκέφτομαι το σεξ. Τώρα σν έχω αναρώσει εσωτερικά δεν έχω ιδέα! Νίκη δεν ρεύονται πάντα στον θηλασμό αλλά εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ έτσι φοβάμαι μην την πλακώσω στον ύπνο μου. Σταλίτσα η δικιά μου νανουρίζεται στο στήθος! Λίγες μέρες έμειναν για τις βόλτες σας! Εσύ δεν έχεις βγει καθόλου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειράκι μάλλον κολικοί είναι! Του έδωσες λίγο χαμομήλι μήπως βοηθήσει; Fun μπορείς να της δώσεις χαμομηλάκι με μπιμπερό. Για βάπτιση εμείς μάλλον του χρόνου! Μου φαίνεται πολύ νωρίς τώρα! Οι υπόλοιπες τι λέτε επί του θέματος; Δεν σας έχω ρωτήσει από κιλά τι σας έχει μείνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!! 

Είχαμε κι εμείς δύσκολη νύχτα γιατί πονούσε η κοιλίτσα του κι όταν τον πήρε ο ύπνος τελικά κατούρησε έξω από το πάμπερς, τα έκανε όλα μούσκεμα κ δεν έκλαψε αμέσως για να τον καταλάβω, αφού άπλωσε σε όλο το σεντόνι ως το κεφαλι του κ σε όλο το αδιάβροχο από κάτω! Μα πού τη βρίσκει τόση ποσότητα;;;;;; !!! Αποτελεσμα;;; Κρύωσε κι άρχισε να φτερνίζεται κι έτσι τον καταλάβα τον καημενούλη! 

Fun εμείς λέμε για βάφτιση το 15 Αυγουστο και το όνομα αυτού: Ανδρέας- Φίλιππος! Πως σας φαίνεται;;;; Άρχισα να ψάχνω θέμα βάφτισης κτλ!

Κατερινάκι κι εγώ φοβάμαι κ τον κοιμίζω στο στήθος κ μετά πάει στην καλαθούνα του..

Aurora υπομονή είναι δύσκολη η λοχεία κ είσαι ακόμη ταλαιπωρημένη. Τρως καλα;;; Είναι σημαντικό κ με το θηλασμό! 

Ονειράκι κουράγιο, αυτές οι κοιλίτσες τους ρε παιδιά πολύ τα βασανίζουν τα καημενούλια... 

 

Σας αφήνω άρχισαν τα όργανα......!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,ξύπνησα και βρήκα τον μικρο ξεσκεπαστο,είχε γυρίσει ανάσκελα,είχε κατέβει κ χαμηλά στο πορτ μπεμπε και επαιζε με τα πόδια του και με κοιταγε <3 Fun ίσως βοηθήσει να πιούμε εμείς χαμομηλι.Κατερινακι δεν θέλω να δώσω μπιμπερο ακόμα τουλαχιστον.Thagia μου και εμείς ειχαμε διαρροες,τώρα τελευταια έχουν σταματήσει αλλά αμα του βγάλουμε την πάνα μας σημαδεύει κιόλας :-p :-P βρε κορίτσια πως τα ντύνεται και πως τα σκεπάζεται τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?εμεις εχουμε ενα θεμα που δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη ακομα.η μπεμπουλα ειτε οταν τρωει,ειτε οταν απλα καθεται κανει σαν να ροχαλιζει,βαριανασαινει κ γουρουνιζει.η παιδιατρος μας ειπε οτι ειναι απ'την μυτουλα κ να της βαζουμε ορους αλλα τιποτα.εγω νομιζω οτι ειναι κατι που εχει κατσει στο λαιμουδακι κ την ενοχλει.εν τω μεταξυ ενω την κραταω αγκαλια για ρεψιμο η ενω κοιμαται ξαφνικα ριχνει ενα κλαμα,σφιγγεται ολοκληρη κ κραταει την αναπνοη της.μιλαμε για πολυ κλαμα.οταν ηρεμει την πιανει ταχυπαλμια.δεν ξερω κοριτσια ολα με αγχωνουν κ με φοβιζουν πια.οσο για βαπτιση εμεις λεμε πρωτα ο Θεος του χρονου μαζι με τον θρησκευτικο γαμο.απ'την αρχη λεγαμε να της δωσουμε το Ελενα της πεθερας μου αλλα μετα την περιπετεια μας στην μοναδα εγω εταξα την μπεμπουλα μου στην Παναγια κ θελω το Μαρια-Ελενα.ο αντρας μου αντιδραει γιατι θα εχουμε το ιδιο ονομα.κ προσπαθω να του εξηγω καθε φορα οτι οταν κανεις ενα ταμα δεν σκεφτεσαι λεπτομερειες κ δεν σε νοιαζουν κιολας.ετσι εγω σκεφτομαι για το Μαριλενα πρωτα ο Θεος.τι λετε εχω αδικο?

Α,κατερινακι το γαλα μου κοπηκε γιατι 12 μερες το στηθος ηταν μονο με το θηλαστρο κ αυτο οταν γυρνουσα σπιτι απ'την μοναδα κ λογω αγχους κ στεναχωριας μαλλον κοπηκε.

κοριτσια βγαινετε εξω πριν τον σαραντισμο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειρακι κ εγω απορω μ'αυτο το θεμα.φοβαμαι μην κρυωσει κ της βαζω ζιπουνακι καλοκαιρινο κ φορμακι μακρυμανικο κ την σκεπαζω με πικε κουβερτουλα.αλλα καμια φορα ιδρωνει κ την ξεσκεπαζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι τα ίδια ακριβώς μου κανει κ εμένα,εγώ τα ακούω απο την μυτουλα του πάντως.Χτες του έβαλα καλοκαιρινό ζιπουνακι και καλοκαιρινό φορμακι και τον σκέπασα με την πικε και τον βρήκα ξεσκεπασμενο οποτε μετα τ έβαλα σεντονακι αλλά διπλο.Όσο για το όνομα προφανώς έχεις δίκιο και το Μαριλένα είναι πολυ ωραίο όνομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το κανει συνεχεια αλλά καποιες φορες μεσα στη μέρα.κ όταν κοιμάται ρουθουνιζει που κ που κ παλι οχι συνέχεια αλλά το κανει.Ορο μας είπε κ εμας κ αμα δούμε κίτρινες μιξες μας είπε να βάλουμε tobrex αλλά ενω ρουθουνιζει κτλ μιξες δεν εχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια εχεις δικιο για το ονομα... εγω παντως βγηκα και εβγαλα κ την μπεμπα.

κοριτσια κι εμενα ρουθουνιζει και κανει σαν ροχαλητα και σαν γουρουνακι . Της βαζω ορο κ το καταπινει αρα δεν ειναι βουλωμενη η μυτουλα της. Οποτε σκεφτομουν μηπως ειναι το γαλατακι που ξερενεται και πηζει στον λαιμο της...

οσον αφορα τα ρουχαλακια εγω της φοραω ολη μερα μονο ζιπουνακι γιατι εχει ζεστη κ το βραδυ φορμακι ολοσωμο μονο . Οταν ζεστενεται δεν της αρεσει καθολους..

Thagia τελειο το ονοματακι... εμενα η μανδαμ μολις τηε βγαζω την πανα κανει κ τσισα κ κακα. Δεν της αρεσει φαινεται να τα κανει πανω της!

Κατερινα εγω τα εχασα ολα τα κιλα σε 2 βδομαδες τωρα.. αλλα βοηθησε οτι ημουν χαλια ψυχολογικα κ δςν ετρωγα.. τις τελευταιεες μεες που ανεβηκα και αρχισα τα παγωτακια νομιζω θα εβαλα κιλα.. αλλα θα λεω οτι ειναι της εγκυμοσυνης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun σήμερα έκανε κ ο δικός μου κακά μόλις του έβγαλα την πάνα,τα έκανε πάνω στην αλλαξιερα που είναι νάυλον και δεν απορροφάει και είδα οτι τα κακά του είναι σαν νερό με σπορακια λέτε βρε κορίτσια να είναι διάρροια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Κ εγώ πέρασα ζόρικη νύχτα!! Πονούσε πολύ στην κοιλίτσα του!! Τον κάναμε βόλτα μέσα στο σπίτι κ ηρέμησε... Κατερίνα μου δεν έχω βγει καθόλου..το κράτησα το 40μερο..Μαρία μου αφού εταξες το παιδί σου να το βαφτίσεις όπως λες!! Κ είναι πολύ ωραίο όνομα!! Thagia μου κ το Ανδρέας-Φίλιππος είναι πανέμορφο!! Εμείς θέλουμε για βάπτιση μέχρι Οκτώβρη αλλά θα δούμε.. Όσο για το όνομα Αριστοτέλης-Χριστόφορος!! Αριστοτέλης από τον πεθερό μου κ Χριστόφορος λόγω ταματος.. όσο για το ντύσιμο του φοράω αρμονικό λιγουλάκι κ φαρμάκι μακρυμανικο με τα ποδαράκια έξω. Τον σκεπαζω με σεντονακι κ μια λεπτή πικε κουβερτουλα αλλά πάντα σκεπάζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...