Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα πονάει η μπεμπούλα μου και είναι ανήσυχη. Δεν κοιμάται για πολύ και κλαίει το ζουζούνι μου. Δύο μέρες ήταν οκ τώρα πάλι τα ίδια! Εσείς τι νέα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα απο χτες δεν κοιμαται πολυ.. μια ωρα με το ζορι και το βραδυ σχεδον καθολου! Ποτε στρωνουν κοριτσια τα μωρα? Γιατι δεν βγαινουν με manual?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουρασμενες μανουλες!Ολες στα παιδεματα βλεπω!

Εμεις πηραμε 180γρ αυτην την εβδομαδα,καλουτσικα δηλαδη,αλλα ψηλωσαμε πολυ,φτασαμε 57εκ.Πηραμε κρεμα emollient frezyderm για τα σπυρακια και αναμενουμε βελτιωση.

Πηγαμε για καφε και φαγαμε μπουκαλι εκει σημερα,μας εδωσαν καυτο νερο σε κυπελακι και ζεσταναμε το μπιμπερο με το προβρασμενο νερο και προσθεσαμε σκονη.Αλλα κολπα... Και μετα η μαμα ειχε μαζεψει τοσο γαλα που καναμε και δευτερο παρτυ μασας στο σπιτι λιγες ωρες μετα...

Εγω δεκατα ακομα καθε απογευμα.Εκανα εξετασεις,δεν εχω μικροβιο,ισως ειναι η κουραση.Απτην αλλη ολο μπουκωμενη μυτη εχω,αλλα κρυωμα 25 μερες;;Πολυ ειναι!

Κοριτσια μου η μπεμπα κραταει το κεφαλι ψηλα συνεχεια,ειδικα οταν ειναι μπροστα σκυμμενη,βαζει δυναμη στα ποδια να σηκωθει,προσπαθει να κεντραρει με τα ματια και κυριως...αρχισε τις κραυγουλες!Βιαζεται κοριτσια μου,θα μας μεγαλωσει γρηγορα,πολυ βιαζεται η αγαπη μου!.... Αχ βαχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Fun καλά είμαστε κ εμείς!! Χθες δεν κατάφερα να απαντήσω επιδή άρχισε την γκρίνια ο μπέμπης!!! Έχει πολλούς πόνους στην κοιλίτσα κ μόλις κάνει αέρια ή κακάκια ανακουφίζεται!!! Τι να κάνω??? ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!!! Μόνο στην αγκαλιά μου ηρεμεί!! Σκέφτομαι να αγοράσω μάρσιππο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,

Εγω οταν δεν κοιμαται με στηθος η κουνημα την βαζω στο mei tai και κανω βολτες στο σπιτι...aurora μεγαλωσατε εσεις! Γινατε και ενος μηνα? Αντε και στα δικα μας! Να περασει αυτος ο ιουνιος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααα!!!!! Τι γίνεται καλέ? Χαθήκαμε! Θέλω νέα από όλες σας! Εμείς είμαστε καλά με την απαραίτητη γκρινίτσα βέβαια! Ο καιρός έφτιαξε αρχίστε τις βόλτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις δοξα τω Θεο ειμαστε πολυ καλα απλα εχουμε ξεκινησει κολικους κ κανει ενα κλαμα το μωρακι μου.δεν παιρνει ανασα για καποια δευτερολεπτα η γκρινιαρουλα μου.εσας το κανει κανα μωρακι? η παιδιατρος μας ειπε γευμα παρα γευμα χαμομηλι.το γαλα μου κοπηκε εντελως οποτε πρεπει να παρω χαπια τωρα καποια στιγμη.εσας τα νεα σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Τι κανετε κοριτσακια μου;

Κατερινα οκ με το θηλασμο;

Thagia τι κανατε με τα σπυρακια;Εμενα γεμισε οκοκληρο το πρισωπο,ο λαιμος και απλωνονται,βαζω emolient frezyderm 3 μερες αλλα τιποτα.Ειναι απαισια!

Με το θηλασμο ακομα παιδευομαστε Ξαφνικα κλαιει,δε θελει τις θηλες και τσιριζει.Δεν ξερω αν ειναι συγχιση θηλων η κακη σταση η μειωμενη ροη,παντως περναμε δυσκολα.Ξαναβγαζω με θηλαστρο και καμια φορα δινω και σκονη οταν δε θηλαζει(τη μερα το κανει κυριως).

Περασαμε και τον ενα μηνα και στα δικα σας οσες κοντευετε!

Στενοχωριεμαι και νευριαζω που περασε μηνας και δεν στρωσαμε με το θηλασμο εστω.

Κατα ταλλα εχουμε γκρινια και τσιριδες οταν δυσκολευομαστε να ενεργηθουμε η οταν νυσταζουμε και δε μας παιρνει ο υπνος...

Οταν την κραταω πολλη ωρα αγκαλια και παω πανω κατω ποναει λιγο κοντα στην τομη.

Δεκατα συνεχιζω και εχω παροτι εκανα εξετασεις για μικροβια και ηταν καθαρες.Αμαν πια!Καθε απογευμα ζαλαδα και θολουρα.

Και η μπεμπα να μεγαλωνει,να βγαζει κραυγουλες και πλεον να απαιτει.Το θαυματακι μου γινεται μωρακι μεγαλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις δοξα τω Θεο ειμαστε πολυ καλα απλα εχουμε ξεκινησει κολικους κ κανει ενα κλαμα το μωρακι μου.δεν παιρνει ανασα για καποια δευτερολεπτα η γκρινιαρουλα μου.εσας το κανει κανα μωρακι? η παιδιατρος μας ειπε γευμα παρα γευμα χαμομηλι.το γαλα μου κοπηκε εντελως οποτε πρεπει να παρω χαπια τωρα καποια στιγμη.εσας τα νεα σας?

Μπραβο που παει καλα η μπουμπου!Παντα ετσι!Ρωτα καμια μαια η καποια που ξερει αν γινεται να ξαναεχεις γαλα αν θελεις.Εκτος αν αυτο εννοεις χαπια.Το χαμομηλι βοηθαει σε κολικους ετσι μου ειπε κι εμενα η γιατρος απλα ναναι αραιο οχι πολυ κιτρινο.Αυτο που δεν αναπνεει που λες το κανει η δικια μου οταν πνιγεται η οταν πλανταξει στο κλαμα(δυο φορες εγινε).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο που παει καλα η μπουμπου!Παντα ετσι!Ρωτα καμια μαια η καποια που ξερει αν γινεται να ξαναεχεις γαλα αν θελεις.Εκτος αν αυτο εννοεις χαπια.Το χαμομηλι βοηθαει σε κολικους ετσι μου ειπε κι εμενα η γιατρος απλα ναναι αραιο οχι πολυ κιτρινο.Αυτο που δεν αναπνεει που λες το κανει η δικια μου οταν πνιγεται η οταν πλανταξει στο κλαμα(δυο φορες εγινε).

Στο εντονο κλαμα μου το κανει κ μενει για λιγο.μαλλον απ'τους κολικους η επειδη ζοριζεται για κακακια το μωρακι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!!!ΕΜΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ Κ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΜΒΟΛΙΑΚΙ ΜΑΣ!!ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΓΕΛΑΚΙΑ Κ ΤΑ ΤΥΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ Κ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΦΑΦΟΥΤΟΓΕΛΑΚΙΑ Κ ΟΜΙΛΙΕΣ!ΠΑΙΖΟΥΝ Κ ΜΕ ΤΑ ΚΡΕΜΑΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΣΤΑ ΡΙΛΑΞ Κ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΑΦΗΝΩ Κ ΞΥΠΝΑΝΕ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΜΑΜ ΜΙΑ Κ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Κ ΕΤΣΙ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ.ΚΑΙΓΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΧΑΜΟΜΗΛΟΝΕΡΟ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΩ Κ ΗΡΕΜΗΣΑΝ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΜΑΜΑΔΕΣ Κ ΜΩΡΑΚΙΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εμένα η μπέμπα μου σήμερα έγινε 1 μήνα!!! Aurora μου και γω παιδεύομαι με το θηλασμό! Πρώτα τη θηλάζω αν και μερικές φορές αντιδράει,γκρινιάζει και δεν πιάνει το στήθος. Επιμένω όσο μπορώ. Στην συνέχεια της δίνω κ μπουκάλι τις πιο πολλές φορές γιατί προφανώς δεν έχω όσο γάλα χρειάζεται. Κατά τα άλλα βάζει βάρος και από γκρίνια έχει αλλά όχι κάτι τραγικό μέχρι στιγμής. Το μόνο θέμα είναι ότι αφού φάει κάνει κανά 2ωρο ή και 3ωρο να κοιμηθεί περίπου δύο φορές τη μέρα. Εσύ ρώτησες το γιατρό γιατί βγάζει τόσα σπυράκια; Μαρία χαίρομαι που είναι καλά η μικρούλα σου! Πώς κατάλαβες ότι δεν έχεις γάλα; Καλύτερα μην πάρεις χάπια για να το κόψεις εντελώς! Δώστης όσο έχεις και αυτό καλό θα της κάνει για να πάρει αντισώματα τώρα στην αρχή μέχρι να ξεκινήσει εμβόλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες και μωράκια!! Κ εμείς έχουμε γκρινίτσα όταν θέλει να κάνει κακά κ όταν πεινάει!! Κατερινάκι αύριο κλέινετε μήνα..σήμερα κλείνουμε εμείς μήνα!! Συμπεθέρα σας περνάει ο γαμπρός για μία μέρα!! :-) Απο νέα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο!! Την επόμενη εβδομάδα θα σαραντήσω κ ανυπομονώ να ξεκινήσουμε βόλτες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΔΙΝΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΕΥΜΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 12 Κ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΚΑΝΑΝΕ!ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΩ ΜΟΝΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ Κ ΧΟΡΤΑΙΝΟΥΝ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΠΑΝΤΩΣ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΞΥΠΝΑΩ ΟΥΤΕ ΜΕΡΑ ΟΥΤΕ ΝΥΧΤΑ.ΕΜΕΝΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΕΒΓΑΛΕ Η ΜΙΚΡΗ ΠΡΟΣΩΠΟ ΛΑΙΜΟ Κ ΣΤΗΘΟΣ.ΕΒΑΛΑ ΜΠΕΠΑΝΘΟΛ ΠΑΙΔΙΚΗ Κ ΦΥΓΑΝΕ.ΟΤΑΝ ΔΩ Κ ΒΓΑΖΕΙ ΠΑΛΙ ΞΑΝΑΒΑΖΩ.ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΕΙΝΑΙ.ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ!ΑΠΟ ΒΑΡΟΣ ΠΟΣΟ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ?ΠΑΝΤΩΣ ΕΜΕΝΑ ΑΝ Κ ΗΜΟΥΝ ΟΛΟ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΝΟΣ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ Κ ΟΛΑ ΠΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη στο χαμομηλι βαζεις κ γαλα κανονικα ετσι?κατερινακι στο θηλαστρο πλεον δεν βγαζει τιποτα,εχω βαλει την μπεμπουλα καποιες φορες στο στηθος αλλα τιποτα.στεναχωριεμαι αλλα τι μπορω να κανω.εχω καποια σακουλακια στην καταψυξη απο οταν ηταν στην μοναδα αλλα τοτε δεν ειχα κοψει τα γαλακτοκομικα κ φοβαμαι να της το δωσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο εμας!

Εγω δεν εχΩ καταλαβει πως κοιμουνται εκτος βυζιου.. για ολα εγω βυζι δινω.. γκρινια κλαμα πεινα βυζι.. τι ωραια που κλεισατε μηνα σαραντιζετε κανετε εμβολια κτλ κτλ..αντε και στα δικα μας...εγω μετραω τις μεες αντιστροφα σαν φανταρος.. Λες κ τι θα αλλαξει μολις σαραντισω! Προσπαθησαμε να παρει και πιπιλα αλλα με τιποτα δεν την θελει.σταλιτσα μου εγω βολτες ξεκινησα χαλαρα χαλαρα γιατι δεν την παλευα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΒΡΑΖΩ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥΣ ΒΑΖΩ 5-6 ΑΝΘΑΚΙΑ ΧΑΜΟΜΗΛΙ Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΟΥΡΩΝΩ.ΒΡΑΖΩ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΝΕΡΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟΣΟ Η ΓΙΑΤΡΟΣ.ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΙΤΡΙΝΙΖΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,εμείς πλεον την μέρα δεν κοιμομαστε σχεδόν καθόλου και την περισσότερη ωρα είμαστε στο στηθος.Και εγώ όπως η fun για όλα στήθος δίνω.Παρρηγγειλα ring sling και ελπίζω να με βολεψει να τον θηλαζω όρθια να κάνω κ καμια δουλεια.Πιπιλα ουτε ο δικός μου θελει,προσπαθήσαμε δυο φορές να του δώσουμε αυτή απο καουτσούκ αλλά δεν την ηθελε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα κανονικά αύριο είναι στις 10 αλλά ο μάης είχε 31 άρα σήμερα έγινε ενός. Μάλλον βιάζομαι και λίγο. Τέλος πάντων τι σήμερα τι αύριο έγιναν ενός μήνα τα σκατούλια! Νικη και γω το κάνω αυτό με το χαμομήλι! Και μένα ο γιατρός μου είπε να μην την ξυπνάω. Μαρία είναι μύθος ότι δεν επιτρέπονται τα γαλακτοκομικά στον θηλασμό! Δώστης το άφοβα. Πόσες φορές τράβηξες και με πιο θήλαστρο; βάζε τη μικρή να ρουφάει και ίσως βγάλεις. Γιατί σου κόπηκε όμως; δοκίμασε αυτά πάρε και χάπια μαγιάς μπύρας και αν δεν πιάσει τίποτα τότε τι να κάνεις τουλάχιστον προσπάθησες! Δεν είναι και τόσο φοβερό το να μη θηλάσεις αλλά για όσο μπορούμε κ έχουμε καλό είναι. Fun μας φαίνεται ότι κάτι θα αλλάξει στις 40 γιατί μένουν οι πιο δύσκολες μέρες πίσω, γιατί για όσες κοπέλες το κρατούν μετά την ευχή ξεκινούν οι βόλτες και φυσικά γιατί μπορούμε να ξεκινήσουμε τις σεξουαλικές επαφές. Σε έπεισα? Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειράκι τι κάνεις??? Έχουμε καιρό να τα πούμε! Πόση ώρα κοιμάται ανάμεσα στα γεύματα; Κατά τη γνώμη μου δεν είναι καλό να τα αφήνουμε συνέχεια να κρέμονται στο στήθος γιατί το παιρνούν για πιπίλα. Ταιζέ τον και μετά βγάζε τον απτο στήθος μέχρι το επόμενο γεύμα. Όλο αυτό θα σε κουράση πολύ και δεν θα μπορείς να πάρεις ανάσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμα τον βγάλω κάθεται κάποια ωρα ήσυχος και μετα μουρμουραει,δεν γίνεται να μην τον βάζω.Μικρακι είναι ακομα,δεν εχει εδραιωθεί ακόμα ο θηλασμός και μπορεί να είναι κ όλη μέρα στο στηθος.Καποιες φορες μπορεί να θηλάζει κ 4-5 ώρες με μικρά διαλλειματα και μετα να κοιμηθεί κ να μην ξυπνάει εύκολα.Το βράδυ δεν τον ξυπναω πια στο 3ωρο γτ δεν άντεχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο θελω να ρωτησω κ εγω.πρεπει να τρωνε ανα 3ωρο οπωσδηποτε?εμενα τρωει τωρα 100 ml στο 3ωρο που ξυπναει μονη της κ η παιδιατρος που μιλησαμε πριν μου ειπε οτι ειναι πολυ για τα κιλα της.αλλα τι να κανω αφου ξυπναει κ κλαιει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλησπέρα κορίτσια μου!! 

Είχε πέσει ησυχία στο φόρουμ!! Κι εμείς καλά είμαστε, σαραντίζουμε την Κυριακή και ξεπεράσαμε τα 4 κιλάκια για τα καλά! Θηλάζει ανα τρίωρο για κανένα μισάωρο και μετά σταμάτάει. Βράδυ κοιμόμαστε 4 ώρες συνεχόμενα οπότε δεν έχω παράπονο, βολικό μωράκι. Καμιά φορά τον πιάνει και τσιρίζει και χτυπιέται αλλά  με τον ένα ή τον άλλο τρόπο ηρεμεί.. 

Aurora στα σπυράκια στο στήθος έβαλα πούδρα γιατί ήταν από τον ιδρώτα και σε αυτά στο τριχωτό του κεφαλιού και στο μέτωπο αμυγδαλέλαιο και στρώσανε αρκετά. Ο γιατρός είπε είναι φυσιολογικά, καθημερινό μπανάκι κι όλα οκ!

Fun και ονειράκι κουράγιο θα περάσει αυτό που θέλουν συνέχεια στήθος!

ΜΑρία έχουν απίστευτο ένστικτο με το φαγητό ως ένος έτους οπότε κάθε φορά που θέλει θα της δίνεις!

Νίκη εμείς παίρνουμε 40 γράμμαρια τη μέρα περίπου μας είπε ο παιδίατρος!

Κατερινάκι πως τις περιμένω κι εγώ τις 40 μέρες για τους λόγους που είπες, αχ!!!

Σταλίτσα κι εμείς με τα κακά δυσκολευόμαστε λιγάκι όταν είναι να κάνει, δεν κάνει πια τόσο συχνά όσο στις πρώτες μέρες..!

 

Αυτα τα νέα μας , σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...