Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Η χθεσινή μέρα ήταν πολύ δύσκολη! Ώρες ώρες νιώθω απελπισμένη απτην κούραση και να φανταστείτε ότι κ η μάνα μου κ ο άντρας μου με βοηθούν. Κοιμάμαι ελάχιστα και μάλλον αυτό φταίει για την κακή μου διάθεση. Ίσως ξεκίνησαν οι κολικοί κ πονάνε τα καημένα! Ένα τρίμηνο είναι το πολύ δύσκολο θα περάσει. Σκέφτομαι ότι τόσες κ τόσες τα καταφεραν θα μπορέσουμε και μεις! Εγώ βόλτα την ξεκίνησα απτην κυριακή. Μου είπε ο γιατρός ότι κάνει καλό στη μικρή και έχει κ ζέστη οπότε... ΣΤΑΛΙΤΣΑ, FUN K AURORA τι τα έπιασε όλα μαζί συνομοτούν εναντίον μας;;; χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια! Η χθεσινή μέρα ήταν πολύ δύσκολη! Ώρες ώρες νιώθω απελπισμένη απτην κούραση και να φανταστείτε ότι κ η μάνα μου κ ο άντρας μου με βοηθούν. Κοιμάμαι ελάχιστα και μάλλον αυτό φταίει για την κακή μου διάθεση. Ίσως ξεκίνησαν οι κολικοί κ πονάνε τα καημένα! Ένα τρίμηνο είναι το πολύ δύσκολο θα περάσει. Σκέφτομαι ότι τόσες κ τόσες τα καταφεραν θα μπορέσουμε και μεις! Εγώ βόλτα την ξεκίνησα απτην κυριακή. Μου είπε ο γιατρός ότι κάνει καλό στη μικρή και έχει κ ζέστη οπότε... ΣΤΑΛΙΤΣΑ, FUN K AURORA τι τα έπιασε όλα μαζί συνομοτούν εναντίον μας;;; χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!εχω καιρο να γραψω αλλα πραγματικα δεν υπαρχει χρονος μου το λεγανε κ δεν το πιστευα!!να σας πωκ γω τα νεα μου,γεννησα στις 25 μαιου τελικα ειχα συσπασουλες απο το σαββατο που συνεχισαν κ την κυριακη πηγα νοσοκομειο κ ενω δεν ειχα διαστολη μου καναν καρδιοτοκογραφημα κ τελικα εκανα διαστολη 5.με παιρνουν μου λεει ο γιατρος σε μια ωρα το πολυ θαχεις γεννησει αλλα η μπεμπα μου ειχε αλλη αποψη.πηγαμε με φυσιολογικο τοκετο αλλα δεν κατεβαινε με τιποτα οποτε με εκοψαν κ την εβγαλαν με βεντουζα.ουρλιαζα στη κυριολεξια απο τον πονο αφου δεν ειχα κανει κ επισκληριδιο-οχι απο επιλογη..τελικα κρατησα ενα πανεμορφο κοριτσακι 3300 κιλων.κουκουβαγια κ εγω :) 3μερες στο νοσοκομειο ταλαιπωρηθηκα πολυ λογο το οτι ηταν συνεχεια διπλα μου κ υπνος καθολου.ειχε κ αλλη κοπελα οποτε με δυο μωρα ολη τη ωρα καταλαβαινετε χαμος.μια να κλαιει η δικια μου μια η δικια της!με το θηλασμο δεν τα παμε καλα μονο απο τη μια μονο θηλαζει κ αυτο λιγο στο αλλο δεν πιανει με τιποτα τη θηλη οποτε  περισσοτερο ξενο κ αυτο γιατι ειχε λιγο ικτερο οποτε μουπαν να μην την αφηνω νηστικια.μπραβο παντως που τα καταφερατε!!εγω με βλεπω τεκ\λικα να μην θηλαζω κ εχω μια στεναχωρια.. καταλλα ουτε στις ωρες συντονιστηκαμε κ κοιμομαστε ελαχιστα τρομερη κουραση  αφου δεν εχει στανταρ ml που τρωει οποτε αλλοτε τρωωει σε μια ωρα αλλοτε μεχρι κ τρεις.δεν θελω  να παραπονιεμαι μιας κ εχω τοση ευτυχια που την κραταω αγκαλια!!κ τρομερο αγχος κ ανησυχια καθε φορα που κλαιει!κ φοβο οτι τα κανω οολα λαθος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kryst μου να σου ζησει! να ειναι παντα γερη και ευτυχισμενη και να μην σε ταλαιπωρει!! 

Κοριτσια μαλλον περναμε αυτο που λενε μααθωνιο θηλασμο! Σημερα καθεται με το ζορι μιση ωρα εκτος στηθους.. Ελπιζω να μην συνεχιστει για παντα...

Τα ραμματα τα δικα μου δεν ειναι αυτοαποροφουμενα γιατι ηθελε λεει να τα παρακολουθει οποτε θα παω σημερα να μου τα κοψει!! πολυ χαιρομαι!! κοιτα να δεις που πηγαινω στο γιατρο και το θεωρω βολτα...

κι εγω δεν θελω καθολου να γκρινιαζω γιατι ολα μου πανε καλα και εχω και βοηθεια και καλο και γερο μωρο αλλα αυτες τις βρυσες κλαματος δεν μπορω να τις κλεισω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kryst να σου ζήσει το μωράκι!!! Γερό κ δυνατό να είναι!! Υπομονή με το θηλασμό!!! Εγώ κορίτσια από τη γκρίνια του μπέμπη έχω πονοκεφαλο 2 μέρες!! Που θα πάει θα στρώσει!! Απλά ηρεμεί μόνο στην αγκαλιά μου!! Άντε να πάμε όλες μια καροτσαδα Aurora!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρυστ να σου ζησει και ναχει υγεια και τυχη!Φρικη μου ακουστηκε η διαδικασια χωρις επισκληριδιο... Καταλαβαινω και την κουραση σου!Αν θες να το παλεψεις με το θηλασμο προσπαθησε το αλλα βρες καποια να σε βοηθησει.Μαια,γιατρο η συμβουλο θηλασμου εθελοντρια.Δοκιμασε και θηλαστρο αν θελεις.Οπως νιωθεις καλα εσυ.Θαναι δυσκολος ο πρωτος καιρος για ολες αλλα θα στρωσουμε που λεει και το Ονειρακι.

Κατερινα πηρα χθες ζυγαρια,σιγα μη δεν εκανε λαθος η γιατρος,θα μας τρελανει!

Σταλιτσα κι εγω απο κουραση και αγχος εχω συχνα δεκατα και πονοκεφαλο.Τα παναντολ ναναι καλα!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kryst μου να σου ζησει! να ειναι παντα γερη και ευτυχισμενη και να μην σε ταλαιπωρει!! 

Κοριτσια μαλλον περναμε αυτο που λενε μααθωνιο θηλασμο! Σημερα καθεται με το ζορι μιση ωρα εκτος στηθους.. Ελπιζω να μην συνεχιστει για παντα...

Τα ραμματα τα δικα μου δεν ειναι αυτοαποροφουμενα γιατι ηθελε λεει να τα παρακολουθει οποτε θα παω σημερα να μου τα κοψει!! πολυ χαιρομαι!! κοιτα να δεις που πηγαινω στο γιατρο και το θεωρω βολτα...

κι εγω δεν θελω καθολου να γκρινιαζω γιατι ολα μου πανε καλα και εχω και βοηθεια και καλο και γερο μωρο αλλα αυτες τις βρυσες κλαματος δεν μπορω να τις κλεισω...

Αμαν και αντε να ξεφυγεις απτο μαραθωνιο.... Κουραγιο!Το οτι θεωρεις βολτα το να βγαλεις τα ραμματα με ξεπερναει!χαχαχα Σε καταλαβαινω,κι αυτα τα κλαματα πολυ κουραστικα,γινεσαι κουρελι.Κανονισε να πας βολτα η καφε.Εστω δυο ωρες εισαι περδικι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kryst να σου ζήσει το μωράκι!!! Γερό κ δυνατό να είναι!! Υπομονή με το θηλασμό!!! Εγώ κορίτσια από τη γκρίνια του μπέμπη έχω πονοκεφαλο 2 μέρες!! Που θα πάει θα στρώσει!! Απλά ηρεμεί μόνο στην αγκαλιά μου!! Άντε να πάμε όλες μια καροτσαδα Aurora!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kryst να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και να το χαίρεστε! Θέλει πολύ υπομονή ο πρώτος καιρός! Και γερά νεύρα! Για το θηλασμό δίνε της όσο έχεις και δεν πειράζει που παίρνει κ συμπλήρωμα! Όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun και γω έγχω βοήθεια αλλά η κπύρξαση, οι ορμόνες και η αυπνία δεν βοηθούν στην ψυχολογία μας! Aurora καλά έκανες με τη ζυγαριά! Να κοιτάς να παίρνει 150γρ το λιγότερο τη βδομάδα! Σταλίτσα άστα σε νιώθω! Μένει ξύπνιος για ώρες; βλέπεις να πονάει; ίσως άρχισαν οι κολικοί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστουμε μωρουδενια....

γυρισα απο τη βολτα ραμματα!αλλαξε η ψυχολογια μου. Εκανα κ σταση στο φαρμακειο οποτε γλεντησα! Τωρα κανει οτι θηλαζει κ λαγοκοιμαται. Την κοιταω κ σκεφτομαι οτι αξιζει ολη η υπομονη κ τα δακρυα του κοσμου ...εμενα απο κυριακη που ουσιαστικα ηταν νηστικη γιατι δεν ειχα γαλα μεχρι χτες το πρωι ειχε βαλει 160 γραμμαρια. Τρωει το μαναρι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕ ΓΡΑΦΩ ΣΕ ΚΑΘΕΜΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ!!!ΑΣΧΕΤΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ?ΤΕΛΟΚΑ ΤΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΖΑΜΠΟ ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΝΗΚΑΝ?ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΕΧΩ ΤΑΡΑΞΕΙ ΣΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟ Κ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!ΔΕΝ ΠΑΘΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ Κ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΡΕΘΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun εισαι τρελη! :-)

Μωρουδενια ευχαριστουμε!Να χαιρεσαι το γιο και με το καλο τωρα και μια κορη;;;; :-)

σε ευχαριστω κοπελα μου!!!ελπιζω να ναι κορη...αλλο οτι και να ναι γερο να ναι!!!μολις πριν 2 εβδομαδες εμαθα οτι ειμαι εγκυος ξανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γειά σας! Κορίτσια και εμένα πριν 2 μέρες ο μπεμπης ήταν πολύ ανήσυχος, τι έγινε όλα τα μωρα της ομάδας συντονίστηκαν? Είχε την κοιλίτσα του, του αλλάξαμε το γάλα και είχε δυσκοιλιότητα, πόναγε το μαναράκι μου. Τι μασαζάκια του κάναμε, τι θερμοφόρα με ζεστο νεράκι. Τελικά συνεχίσαμε με το γάλα που έπινε από την αρχή και ηρέμησε. Πάντως πήρα μια δόση από κολικούς και καθόλου δεν μου άρεσε. Kryst να σου ζήσει ο κορίτσαρος!!! Ταλαιπωρήθηκες και εσύ αλλά άξιζε τον κόπο. Σε ευχαριστούμε μωρουδένια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια!!!!!!! Η μπέμπα ξύπνησε στη μία και ακόμα είναι ξύπνια και γκρινιάζειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!! Ναι 7 ολόκληρες ώρες! Θα πήδαγα απτο παράθυρο αλλά είμαι στον 1ο και το πολύ πολύ να σπάσω κανά χέρι!! χαχαχα! Γελάω αλλά ειλικρινά νιώθω σαν άρρωστη απτην κούραση!!!!!!!!!!!!!!! Τι λέτε να της φταίει? Εννοείται πως είναι αλλαγμένη, ταισμένη κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου υπομονή! Κολικούς μυρίζομαι... Δομίμασες να τις κάνεις λίγο μασαζάκι στην κοιλίτσα ή μπρούμυτα στα γόνατά σου, να δείς εαν ανακουφίζεται; Αν δε ηρεμεί θα σου έλεγα να πάρεις τον παιδίατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα κι εμενα μια απο τα ιδια...κ επειδη η λυση μου ειναι θηλασμος δεν φανταζεσαι ποσες πανες αλλαξαμε.. 3 φορες κατουρησε ενω την αλλαζα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...