Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σταλιτσα μου ουτε νακουσω για 40 μερες!Καλα η μπεμπα με ταυτοκινητο ηδη βγηκε τρεις φορες,εμεινε με το μπαμπα της για λιγο που ειχα δουλειες.Αν θαχει και καλο καιρο και ειναι ευδιαθετη θα παμε καροτσαδα.Και για τα υπολοιπα fun ...ας περασει ο μηνας,ναχει καθαρισει και η μητρα και βλεπουμε!Ηδη τα λοχεια εχουν μειωθει παρα πολυ!

Καλα απο τωρα κολλησε πανω σου;;;Ε ρε γλεντια!Καλα ξεμπερδεματα μικρη μου!χαχαχα Με καλαμακι το φαγητο σου!

Θηλες αγορασα αλλα πηρα λαθος και δεν εφαρμοζουν.Σημερα πγρα και breastshells για να μην ακουμπαει το στηθος σε σουτιεν αλλα να μπορω να φοραω.Αντε να δουμε!

Σταλιτσα τη βαζω οταν θελει αλλα στα 8 λεπτα σταματαει γκλουπ γκλουπ και τραβαει και τσαντιζεται η πιπιλαει ψευτικα και χαλαρωνει.Μειωνεται η ροη υποθετω... Αρα 16 λεπτα τρωει καλα,δε φτανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω γαλα ακομα δεν εχω! Αλλα πιπιλαει. Κι εγω δεν άντεξα τους ειπα να της δώσουν συμπλήρωμα κ σημερα.. Αφου το πουλακι μου έκλαιγε στο στήθος πανω! Δεν άντεξα.. Μακάρι αυριο να εχω γαλα!!!

Πολυ αιμα εγω δεν εχω, ήξερα οτι με την καισαρικη δεν εχεις τοσο πολυ αλλα εμενα ειναι σαν τελος περιόδου. Ρώτησα τον γιατρο κ μου πε να μην ανησυχω!

Αυριο σπιτι μας... Αντε να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα πάμε σπίτι μας,και εμείς θηλαζουμε αποκλειστικά εμένα κορίτσια με εχει βολεψει να θηλάζω ξαπλωμενη,έτσι κοιμάμαι και εγώ κ το μωρο.Ίκτερο δεν έχουμε οπότε υποθέτω οτι το γάλα μου επαρκεί.Χτες τον έπιασε κάτι και εκεί που θήλαζε αρχισε να νευριαζει και να κλαίει,έκλαιγε σχεδόν δυο ώρες,έβαζε την θηλή στο στόμα για λίγο και μετα ξανά παλι τα ίδια μέχρι που τον κάνανε μπάνιο και ηρέμησε και κοιμηθηκαμε και φαγαμε το πρωι κάνα δυωρο οπου κάποια στιγμη αρχισε παλι την γκρίνια αλλά είχε κανει κακά και μου τον πήραν να τον αλλάξουν κ τον κράτησαν και για τον παιδίατρο,οποτε δεν ξέρω αν ηρέμησε όταν τον άλλαξαν,εχω ανχωθει πολυ με αυτό το κλάμα το ασταματητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun μου να πιπιλαει λιγο πριν φαει μπουκαλι και θαρθει και το γαλα μην ανησυχεις.Εγω αν και καισαρικη αιματακι ειχα αρκετο,τωρα εχω σαν μεσα περιοδου.Με το καλο να πατε σπιτι σας!

Ονειρακι κι εσεις με το καλο σπιτι σας!Ο θηλασμος ξαπλωμενη βολευει,αν και εγω αντιμετωπισα δυο προβληματακια.Πρωτον πρεπει να κραταω το στηθος να μην της κλεινει τη μυτη και για να πιανει και καλα τη θηλη και δευτερον εβγαζε πιο ευκολα γουλιες λιγω ξαπλας.Πως να κανω διαλειμμα για ρεψιμο ξαπλα;;Αυτα τα νευρα και το κλαμα στα μεσα του θηλασμου σαν πεινα ακουγεται.Μηπως σταματησε η ροη και ηθελε κι αλλο;Η μηπως ζοριζοταν για κακα;;Θα καταλαβεις στο σπιτι.

Εγω ξεκινησα μαγια μπυρας...Ηδη αυξηθηκε το γαλα.Ελπιζω σε συσταση ναναι το ιδιο και οχι νερωμενο και να μην πειραξει σε τιποτα

το μωρο.Δυσκολος πολυ δυσκολος ο θηλασμος αν δε σου κατσει απτην αρχη!Γαμω τις σκονες μου γαμω! ΣΥΓΓΝΩΜΗ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Χθες ήρθε ο παιδιάτρος στο σπίτι και είχαμε βάλει βάρος, μας πέρασε ο ίκτερος και μας είπε να την βγάζουμε βόλτες γιατί θα της κάνει πολύ καλό! Έτσι σήμερα πήγαμε για καφέ στην πλατεία με την μπεμπούλα να κοιμάται στο καρότσι της!!! Πολύ χάρηκα που βγήκαμε και μου έφτιαξε η διάθεση. Επίσης ο γιατρός μας είπε να της δίνουμε συμπλήρωμα όταν την έχω θηλάσει και ακόμα δείχνει να πεινάει. Οπότε μείωσα το συμπλήρωμα και της δίνω όταν βλέπω ότι θέλει. AURORA μου μην απογοητεύεσαι τόσο σχετικά με το συμπλήρωμα! Γάλα είναι δεν παθαίνει κάτι η μπέμπα σου! Άλλωστε της δίνεις και μητρικό οπότε παίρνει τα θρεπτικά συστατικά και τα αντισώματα που πρέπει έτσι και αλλιώς και με το συμπλήρωμα απλά παίρνει λίγο βάρος παραπάνω! Άρχισε τις βόλτες με τη μικρή θα δεις πόσο καλύτερα θα νιώσεις! THAGIA και γω έτσι θηλάζω στο περίπου, δηλαδή αν περάσει το 20λεπτο και δεν σταματάει δεν τη βγάζω αλλά συνήθως κάπου εκεί αφήνει τη θηλή απλά αν τελειώσει και δεν έχει χορτάσει της δίνω και συμπλήρωμα. ΣΤΑΛΙΤΣΑ εμείς δεν μείναμε σπίτι ούτε 20 μέρες είμαστε του έξω χαχαχα! FUN ούτε και γω είχα πολύ αίμα σαν περίοδος ήταν και είναι ακόμα και μάλιστα 3ης μέρας. Όμως δεν νομίζω ότι δεν κάνει να κάνουμε σεξ λόγω αίματος. Ίσως λόγο χειρουργείου αλλά και στον φυσιολογικό τόσο είναι. Μάλλον για να αναρρώσει το σώμα και η μήτρα χωρίς να τα ερεθίζουμε. Πολύς καιρός αλλά τι να γίνει? Ας τους λείψουμε!!! ΟΝΕΙΡΑΚΙ μου με το καλό να γυρίσετε σπίτι!!! Ο ίκτερος δεν έχει σχέση με το γάλα μας. Αντιθέτως ο μητρικός θηλασμός απότι μου είπε ο γιατρός αναστέλλει την ανάρρωση απτον ίκτερο ενώ το ξένο γάλα βοηθάει στο να φύγει νωρίτερα. Θα καταλάβεις αν έχεις αρκετό γάλα απτο βάρος του μωρού (πρέπει να παίρνει 150γρ τουλάχιστον την εβδομάδα). Όσο για το ασταμάτητο κλάμα οπλίσου με υπομονή έτσι τα πιάνει και όταν αρχίσουν οι κολικοί κλαίνει 6-8 ώρες καθημερινά!!!! Ευτυχώς μέχρι το τρίτο τρίμηνο συνήθως περνάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Να σας ζήσουν τα καινούργια μωράκια σε όσες γέννησαν.όσα πρόλαβα διάβασα.εγώ είμαι χάλια.τετάρτη βγήκαμε απο το μαιευτήριο κ απο το μεσημέρι που ήρθαμε σπίτι μας μέχρι τις 21:00 που ήρθε η παιδίατρος η μπέμπα έκανε 6 με 7 σπασμούς.κοκκίνιζε ή κ μελάνιαζε.έσφιγγε ποδαράκια κ χεράκια κ αληθώριζαν τα ματάκια προς την μύτη.στην αρχή νομίζαμε ότι κοβόταν κ η ανάσα κ κάθε φορά έτρεμα απο τον φόβο μου.το πρώτο επεσόδιο το έπαθε την δεύτερη μέρα στο μαιευτήριο 1 το βράδυ κ άρχισα να φωνάζω στους διαδρόμους για βοήθεια ξεχνώντας καισαρική κ όλα.τελικά πήγαμε Ιασώ την τετάρτη βράδυ αφού μας είπε κ η παιδίατρος οτι πρέπει κ την κρατάνε στην μονάδα απο τότε.δεν αντέχω άλλο κορίτσια.όλη μέρα κλαίω κ μου έχει ψιλοκοπεί κ το γάλα απο την στεναχώρια κ το άγχος.περιμένουμε κάποιες εξειδικευμένες εξετάσεις μεταβολικά νοσήματα να δούμε απο που προέρχονται αυτοί οι σπασμοί.το καλό έιναι οτι δεν επηρεάζεται το οξυγόνο της.προσεύχομαι κάθε μέρα να γίνει καλά το μωράκι μου.συγνώμη αν σας έριξα απλά ήθελα κάπου να τα μοιραστώ.εύχομαι σε όλες τις μανούλες που γέννησαν τώρα γερά κ δυνατά μωράκια γιατί είναι το μόνο που μετράει.θα τα ξαναπούμε κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΧΕ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ Κ ΟΛΑΒΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗ ΜΟΝΑΔΑ ΤΟΥ ΙΑΣΩ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΕΔΩ Η'ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΤΗΣ Κ ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου τι είναι αυτά που μας έγραψες???? Ειλικρινά στεναχωρέθηκα!!! Εύχομαι σύντομα να βρούνε από που προέρχεται όλο αυτό κ να μην είναι τίποτα σοβαρό!! Ο καλός Θεούλης να βάλει το χέρι του κ να είναι κάτι που αντιμετωπίζεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι οπλισου με δυναμη και υπομονη.Ειναι σε καλα χερια το κοριτσι σου.Θα βρουν με τις εξετασεις τι συμβαινει και θα παει καλυτερα.Θα σταματησουν οι σπασμοι.Αν εχεις κουραγιο βαζε θηλαστρο καθε τρεις ωρες να μην κοπει εντελως το γαλα.Αν δεν μπορεις δινεις σκονη.Οπως νιωθεις καλυτερα.Ειλικρινα ευχομαι να παει καλα πολυ γρηγορα να ανασανετε κι εσεις.Ολες μας οι θετικες σκεψεις πανω σου!Και οποτε εχεις αναγκη να μας γραφεις!Εδω ειμαστε!

 

Κατερινα,μπραβο,καλες βολτες.Εμεις θα βγαιναμε απογευμα γιατι νωριτερα ειχε πολλη ζεστη και τελικα μαυρισε ο ουρανος και φυσηξε.... Σκ@τ@...παλι μεσα...Ριζωσα στον καναπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ μου στεναχωρήθηκα πάρα πολύ τώρα! Εύχομαι μέσα απτην καρδιά μου όλα να πάνε καλά και ότι και να είναι να είναι περαστικό!!! Καταλαβαίνω ότι σίγουρα θα είστε τρελαμένοι και γω στη θέση σου έτσι θα ήμουν, αλλά πρέπει να κάνετε υπομονή και να σκέφτεστε αισιόδοξα όσο δύσκολο και αν είναι αυτό. Η μπέμπα σας είναι σε καλά χέρια και πιστεύω πως σύντομα θα βρουν το πρόβλημα και θα το αντιμετωπίσουν! Μη σκέφτεσαι το γάλα τώρα αυτό είναι το λιγότερο! Το κορίτσι σας να είναι καλά! Να μπαίνεις να μας ενημερώνεις γιατί ειλικρινά θα σε σκεφτόμαστε! AURORA μου ο γιατρός μου είπε να βγάζουμε τη μικρή εκτός από 1-5 το μεσημέρι γιατί καίει πολύ ο ήλιος και πάντα αντηλιακό (το οποίο δεν πρόλαβα να αγοράσω αλλά θα πάρω όταν ξαναβγώ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην είναι τίποτα... Να είσαι δυνατή και το μωράκι σου θα παίρνει δύναμη κι από σένα!

Η σκέψη μας είναι στη μπεμπούλα σου!!

 

Κορίτσια είχαμε δυνατό σεισμό εδώ χθες, θήλαζα τον μπεμπούλη κι άρχισαν να κουνιούνται τα πάντα, πέφταν πράγματα και σπάγανε, πήρα το μωρό κι έτρεχα πανικόβλητη, δεν ήξερα τι να κάνω. Έκατσα κάτω από μια πόρτα και προσευχόμουν να σταματήσει.. Αφού δεν έπαθα καμιά καρδιά πάλι καλά.. Μετά από αυτό βγήκα και πήγα στη μαμα μου στο πατρικό μου που είναι μονοκατοικία και πιο γερή οικοδομή γιατί φοβήθηκα. Σήμερα γυρίσαμε και πάλι σπίτι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην είναι τίποτα... Να είσαι δυνατή και το μωράκι σου θα παίρνει δύναμη κι από σένα!

Η σκέψη μας είναι στη μπεμπούλα σου!!

 

Κορίτσια είχαμε δυνατό σεισμό εδώ χθες, θήλαζα τον μπεμπούλη κι άρχισαν να κουνιούνται τα πάντα, πέφταν πράγματα και σπάγανε, πήρα το μωρό κι έτρεχα πανικόβλητη, δεν ήξερα τι να κάνω. Έκατσα κάτω από μια πόρτα και προσευχόμουν να σταματήσει.. Αφού δεν έπαθα καμιά καρδιά πάλι καλά.. Μετά από αυτό βγήκα και πή%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa εμεις τα κοψαμε! Την ώρα που θηλαζα  τα εκοβε ο αντρας μου με ψαλιδακι για μωρα! Εχω ακουσει οτι μπορεις να το κανεις κι οταν κοιμαται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΑΚΙ μου καιμεις τα κοβουμε με νυχοκοπτη ομως για μωρακια.αλλα σιγουρα στον υπνο!!!!γιατι ετσι που κουνιουνται ειναι δυσκολα τα πραγματα.ομως επειδη ειναι πολυ μαλακα τα νυχακια τους αν καποιο εχει μεγαλωσει πολυ μπορεις και να το ΄΄τραβηξεις΄΄ με το χερι σου και βγαινουν ευκολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia και Νικη μου του φοράω γαντακια επειδή έχει καταγρατσουνιστει!!! Στο μαιευτήριο μου είπαν να μην τα κόψω πριν πέσουν μόνα τους...γι'αυτό ρώτησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ισως σοφακι γιατι ειναι μικρουλης ακομα.για να πεσουν δε θα πεσουν απλα μεγαλωνοντας και επειδη ειναι μαλακα ξεφλουδιζουν μονα τους.αλλα οσο μαλακα και να ειναι η γρατζουνια παει συννεφο!!!εμενα τα βγαζανε και δεν τους βαζω πια.και ειναι λες και εχουν βγει απο τσακωμο με γατες!!!σιγα σιγα στον υπνο του η΄ βγαλτα μαλακα με το χερι σου η΄κοφτα λιγο με κατι ειδικο για μωρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μαρακι μου τι ειναι αυτο που σας ετυχε! Ελπιζω να μην ειναι τιποτα και να πανε ολα καλα! Μακαρι να μπορουσαμε να σε βοηθησουμε, να ξερεις ειμαστε εδω ακομα και μονο για συμπαρασταση!

κοριτσια εμεις χτες γυρισαμε σπιτι και πηγε ο αντρας μου να βρει φαρμακειο.. οταν γυρισε του λεω οτι το μωρο μας μυριζει πολυ ωραια σαν πιτσα... και φυσικα ηταν κακα που ειχε κανει! Τοσο ασχετη! Το βραδυ μετα εκλαιγε γιατι πεινουσε κ φρικαραμε δεν ξεραμε τι να κανουμε.. ευτυχως κατα τις 2 αρχισα να εχω γαλα οποτε εφαγε εσκασε και ξοιμηθηκαμε 5 ωρες!! Και το απογευμα θα ερθει μια μαια να με βοηθησει με θηλασμο κ φροντιδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκη μου έχε δύναμη και πίστη και όλα θα πάνε καλά, το Ιασω ξέρω ότι έχει την καλύτερη μονάδα η Νίκη θα το ξέρει καλύτερα. Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια και σε εσένα και στο μωρούλη σου. Η σκέψη μας μαζί σου.

Κορίτσια μου εμείς έχουμε έρθει στο σπίτι μας από την Παρασκευή, είχε ανεβάσει ίκτερο μια μέρα πριν βγούμε αλλά του έπεσε την επόμενη μέρα και τελικά βγήκαμε! Την πρώτη μέρα που ήρθαμε σπίτι έκλαιγε σαν τρελός, τα είδαμε όλα. Τελικά καταλάβαμε ότι ενώ έχω γάλα δεν του φτάνει και ετσι μας είπε η παιδίατρος και η μαία μας εφόσον θηλάσω πρώτα εάν δεν έχει χορτάσει να του δίνω συμπλήρωμα. Δεν τρώει σε όλα τα γεύματα συμπλήρωμα. Aurora πόσα χαπάκια μαγιάς παίρνεις την ημέρα? Κορίτσια μου θέλω να σας ρωτήσω πόσα ml τρώνε από το γάλα και ποση ώρα πρέπει να περάσει από το τελευταίο γεύμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλια δεν ξερω να σου απαντησω σε ολα αλλα μου εχουν πει οτι καλο ειναι να θηλαζεις την μσρα καθε 2 περιπου ωρες και το βραδυ καθε 4. Εμενα η δικια μου σημερα ολη την ωρακοιμαται! Την ξυπναω να την ταισω και ξανακοιμαται πανω στο στηθος! Αραγε χορταινει? Παντως χαρουμενη δειχνει! Να δω τι θα μας κανει το βραδυ με τοσο υπνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου όλα καλα θα πάνε με το μωρακι σου να έχεις πίστη.Εμείς αύριο έχουμε παιδίατρο.Κορίτσια μάλλον κρυωσα και δεν νιώθω καλά,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Νίκη και Σταλίτσα εγώ δεν της έχω κόψει ακόμα τα νύχια αλλά πήρα ειδικό ψαλιδάκι. Ναταλία και γω μια απτα ίδια με το φαγητό φτιάχνω 60 και όσο πιεί. Το πίνει όλο συνήθως και αναρωτιέμαι αν το θέλει ή αν καταπίνει ασυναίσθητα. Εσείς τι λέτε; Μεγάλο μπέρδεμα το φαγητό της. Ακόμα δεν ξέρω αν την ταίζω σωστά. Fun είσαι τυχερή που είναι υπναρού! Εμάς μας παιδεύει. Μαράκι πως είναι η μικρούλα; Thagia θα τρόμαξες πολύ! Ονειράκι περαστικά! Πώς είναι οι πρώτες μέρες μέ τον μπέμπη σπίτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μια χαρά το σκέφτεσαι..! Καλά κάνεις και θα πάς..! Δεν ξέρω τι διαφορετικό μπορεί να δείτε αλλά και έμβρυο να δείτε χωρίς καρδιακή λειτουργία, όντως δύσκολα να αλλάξει κάτι.. τουλάχιστον θα μπορέσεις επιτέλους να προχωρήσεις παρακάτω... γιατί κακά τα ψέματα, βασανιζεσαι τόσες μέρες... παρόλα αυτά εγώ δεν εγκαταλείπω τις ευχές μου για ένα θαύμα..! Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται...! 🙏🙏🙏🙏🙏 Τα συμπτώματα δεν λένε τίποτα απολύτως και στο έλεγα από τη πρώτη στιγμή... Πέρσι είχα κάνει αποξεση και συμπτώματα είχα για ένα μήνα μετά..! Στις 48 μέρες μου είχε έρθει περίοδος.. απλά αν μειώνεται η χοριακη είναι ενδεικτικό παλινδρομης.. οι αναγουλες δεν είναι από τα ultro στο ξαναειπα.. ζαλάδες, σκοτοδίνες, υπνηλία, αδυναμία γενικότερη προκαλούν τα ultro.. Και δεν θέλω να ακούω βλακείες για το "αν ποτέ τα καταφέρεις"!!!! Δηλαδή επειδή δεν ήρθε και το 4ο παιδάκι σας το ίδιο εύκολα και με την πρώτη όπως τα άλλα 3 παιδάκια σας, αναιρεί αυτό το γεγονός ότι καταφερες να φέρεις στο κόσμο 3 υγιέστατα πλασματακια;;;;; Το ότι μπορεί να έχεις στο ιστορικό σου μια παλινδρομη κύηση (που το πιθανότερο είναι τυχαίο γεγονός) σημαίνει αυτόματα ότι δεν θα καταφέρεις να κάνεις ποτέ άλλο παιδί;;; Και να πω ότι παλεύεις χρόνια, έχεις βεβαρημένο ιατρικό ιστορικό με παλινδρομες και άλλα θέματα υπογονιμότητας, δεν έχεις άλλα παιδάκια.. να πω ότι οκ συμμερίζομαι την αγωνία σου αυτή του αν "ποτέ τα ξανακαταφερεις"...! Καταλαβαίνω απόλυτα το πόνο της απώλειας και ότι η θλίψη και η στεναχώρια που νοιώθεις αυτή τη στιγμή δεν σε αφήνουν να σκεφτείς πέρα από αυτά που νοιώθεις.. αλλά σε παρακαλώ, δεν μπορείς να τα ισοπεδώνεις όλα μη εκτιμώντας τα 3 σου παιδάκια και του πόσο τυχερή είσαι..! Υπάρχουν ιστορίες γυναικών εκεί έξω που σε κάνουν να ανατριχιαζεις... Δεν λέω φυσικά σε καμία των περιπτώσεων ότι ο πόνος της απώλειας του 4ου μωρού δεν πονάει.. αλλά όχι να κάνεις και σκέψεις του "αν ποτέ τα ξανακαταφερεις"..! Παιδάκι 4ο εφόσον το επιθυμείτε θα κάνετε σίγουρα 1000%!!! Απλά έτυχε κοριτσάκι μου.. όσο σκληρό και αν ακούγεται.. μερικές φορές απλά τυχαίνει.. και κάποιες γυναίκες είναι πιο άτυχες από άλλες... Μη ξεχνάμε όμως να κάνουμε το σταυρό μας και να εκτιμούμε όσα έχουμε.. γιατί πάντα υπάρχουν και χειρότερα εκεί έξω που δεν εύχομαι ούτε στο χειρότερο εχθρό μου...
    • Κορίτσια μου πως είστε?? 🍒🍉🍒🍉 Ποια ανοίγει τον χορό??? 🫶🧿🫶🧿
    • Μπράβο κορίτσι μου, Μεγάλωσε πολύ η μπουμπού 🩷🩷🍒🍒 Άντε σχεδόν τελική ευθεία και εσύ,όλα με το καλό 🍉🍉🧿🧿
    • Κορίτσι μου όταν κανείς πάνω από 20 σχόλια θα εμφανίζονται απευθείας! Κάνε όσα περισσότερα σχόλια μπορείς🩷
    • Κοριτσια μου θα ηθελα τη βοηθεια σας.  Μια φιλη ξεκιναει 2η διεγερση κ ταυτοχρονα θα της δωσουν αντιβιωση γτ το τεστ παπ της εβγαλε κολπιτιδα. Η καλλιεργεια κολπικου θ βγει την πεμπτη κ το σκ περιμενει περιοδο.  Γνωριζετε αν η αντιβιωση επηρεαζει αρνητικα;;  Ο γιατρος της της λεει οτι δν υπαρχει θεμα...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...