Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Fun και Oneiraki εύχομαι να είχατε μια πολύ καλή γέννα και να έχετε αγκαλιά τα μωράκια σας αυτή τη στιγμή...!!!

Όσο για την υπόλοιπη παρέα : Προσοχή στις κόρες σας γιατί σήμερα έφερα στον κόσμο έναν απίθανο άντρακλα με βάρος 3.250 και ύψος 53 εκ.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια καλησπέρα! Κι εγω μετα απο 14 ωρες φυσιολογικό τοκετό κατέληξα στην καισαρικη.. Έβγαλα ομως το πιο όμορφο μωρακι!!!! Ειναι μια θέα ηταν μικρούλα βεβαια αλλα δεν κατέβαινε με τιποτα ! Χωριά που ειχα άσχημες εμπειρίες απο την έπισκληριδιο γιατι κατευθείαν ο οργανισμός μου αντιδρούσε έπεφτε η πίεση ζαλιζομουν έτρεμα κ έχανα τις αισθήσεις μου συνεπώς ζορίζουν πολυ η μπεμπα... Και παλι με κράτησαν ετσι 14 ωρες!! Τωρα μου την πήραν γιατι πρεπει να χαλάρωσω! Αλλα ξέρει απο μονη της να θηλάζει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα! Κι εγω μετα απο 14 ωρες φυσιολογικό τοκετό κατέληξα στην καισαρικη.. Έβγαλα ομως το πιο όμορφο μωρακι!!!! Ειναι μια θέα ηταν μικρούλα βεβαια αλλα δεν κατέβαινε με τιποτα ! Χωριά που ειχα άσχημες εμπειρίες απο την έπισκληριδιο γιατι κατευθείαν ο οργανισμός μου αντιδρούσε έπεφτε η πίεση ζαλιζομουν έτρεμα κ έχανα τις αισθήσεις μου συνεπώς ζορίζουν πολυ η μπεμπα... Και παλι με κράτησαν ετσι 14 ωρες!! Τωρα μου την πήραν γιατι πρεπει να χαλάρωσω! Αλλα ξέρει απο μονη της να θηλάζει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofari και Fun να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!! Γερά κ ευτυχισμένα να είναι πάντα!! Sofari είδες τελικά που άδικα φοβοσουν;; είσαι δυνατή κορίτσι μου!!! Μπράβο!! Fun ταλαιπωρηθηκες αλλά σημασία έχει το αποτέλεσμα!! :-) Ονειρακι περιμένουμε κ τα δικά σου νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ επισης εχω ενα βασανιστικό βραδυ γιατι δεν μπορω να κανω έπισκληριδιο κ δεν με πιάνουν τα παυσίπονα! Τραγικά σας λεω ! Αλλα το μωρο μου αξίζει τον κόπο! Αχ κοριτσια ποτε θα γίνω καλα! Σήμερα της έδωσαν ξένο γαλα κ μου την πήραν γιατι δεν εχω κουράγιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ επισης εχω ενα βασανιστικό βραδυ γιατι δεν μπορω να κανω έπισκληριδιο κ δεν με πιάνουν τα παυσίπονα! Τραγικά σας λεω ! Αλλα το μωρο μου αξίζει τον κόπο! Αχ κοριτσια ποτε θα γίνω καλα! Σήμερα της έδωσαν ξένο γαλα κ μου την πήραν γιατι δεν εχω κουράγιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!

Fun και Sofari να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!! :) Να είναι γερά κι ευτυχισμένα!! Fun υπομονή κι όλα θα περάσουν, μετά δε θα χεις χρόνο να σκεφτείς τίποτα, θα τα ξεχάσεις όλα, θα τρέχεις τάισμα, άλλαγμα και πάλι από την αρχή!

Εμείς κορίτσια μου μεγαλώνουμε κι έχουμε πονάκια στην κοιλίτσα. Επειδή θηλάζει αποκλειστικά προσέχω πολύ τι τρώω αλλά και πάλι δυσκολεύεται ο καημενούλης μου!

έτσι είναι οι πρώτοι μήνες, τι να κάνουμε!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun κάνε υπομονή κ να σκέφτεσαι ότι σε λίγο η ταλαιπωρία σου θα τελειώσει όπως είπε κ η Thagia!! Thagia κ εγώ προσέχω πολύ τι τρώω για τον ίδιο λόγο ότι θηλάζω αποκλειστικά!! Η κοιλίτσα θα πονάει γιατί ξεκινάνε οι κολικοί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! ΣΟΦΑΡΗ, FUN, ΟΝΕΙΡΑΚΙ να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Να τα χαίρεστε και να τα καμαρώνετε πάντα!!!! Να μας τα φιλήσετε στα πατουσάκια τους!!! THAGIA και ΣΤΑΛΙΤΣΑ κάποιες ερωτήσεις μιας και θηλάζετε αποκλειστικά. Πόση ώρα διαρκεί στο περίπου ο κάθε θηλασμός? Θηλάζετε πάντα και απτα δύο στήθη? Όταν τελειώνετε αποκοιμιούνται αμέσως ή γκρινιάζουν ακόμα? Κάθε πότε τα ζυγίζεται και πόσο βάρος έχουν βάλει? Πολλές οι ερωτήσεις μου αλλά επειδή θηλάζω και δίνω και συμπλήρωμα ρωτάω γιατί θα ήθελα κάποια στιγμή να της κόψω το συμπλήρωμα αν βέβαια της αρκεί το γάλα μου μην την αφήσω και στην πείνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου εμένα θηλάζει 15-20 λεπτά από το ένα στηθος κ όταν ρευτεί τον βάζω στο άλλο στήθος κ τρώει κανενα 5λεπτο κ μετα κοιμάται...στο επόμενο γεύμα θα τον βάλω στο στήθος που θήλασε τελευταία φορά κ αν περάσουν 15-10 λεπτά κ συνεχίζει να πίνει γάλα του αλλάζω στήθος. Έτσι μου είπε να κάνω η μαία μου και ο παιδίατρος... Όσο για το βάρος τον ζυγίζω μία φορά την εβδομάδα την ίδια μέρα κ ώρα αλλά γυμνό και νηστικό. Εμένα πήρε 170 γραμμάρια σε μία εβδομάδα. Οι κολικοί λένε ότι αρχίζουν την έκτη εβδομάδα αλλά υπάρχει περίπτωση κ νωρίτερα!! Να προσπαθείς να μην τρως πολλά γαλακτοκομικά κ όσπρια!! Κ όταν πονάει η κοιλίτσα του να της μαζεύεις τα ποδαράκια του ή να την τρίβεις απαλά πίσω στον ποπό της. Έτσι την βοηθάς πολύ να μην πονάει!! Τουλάχιστον εγώ έτσι κάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofari και fun να σας ζησουν τα μωρακια και ναναι τυχερα και υγιη παντα,με καθε ευτυχια και χαρα! Fun μου υπομονη και θα περασει ο πονος.Εμενα με βοηθουσαν πολυ τα υποθετα voltaren.Οπως και ναχει σε λιγο θασαι μια χαρα και θα φροντιζεις μονη σου την κουκλα σου. Sofari πιο τυχερη εσυ,μια χαρα σε βρισκω!Υποθετω τωρα που θα βγηκε απο θερμοκιτιδα ο μικρουλης σου θαστε αγκαλια συνεχεια. Κατερινα με προλαβες στις ερωτησεις... Μπραβο βρε thagia και stalitsa που τα πατε καλα με το θηλασμο,εμενα μου εχει βγει η πιστη και ακομα δε στρωσαμε,δεν εχω αρκετο γαλα. Oneiraki περιμενουμε λεπτομερειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑΛΙΤΣΑ του ξεκίνησαν οι κολικοί του μπέμπη? ΝΙΚΗ και AURORA που δίνετε και σκόνη πώς καταλαβαίνετε ότι δεν θέλει άλλο σας σπρώχνει το μπιμπερό? Να υποθέσω ότι αν δεν θέλει άλλο σταματάει? Φοβάμαι μήπως την μπουκώνω και τρώει παραπάνω απότι θέλει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun και sofari να σας ζήσουν τα μπεμπίνια!!!Πάντα γερά και τυχερά!!!Ποτέ πια δεν θα τελειώσουν οι ανησυχίες κορίτσια!!!Εγω ακόμα περιμένω αλλά η μικρή τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofari kai fun να σας ζησουν τα μωρακια!!!!γερα κ τυχερα!!οπως κ ναρθαν το σημαντικο ειναι οτι τα εχετε αγκαλια!!christi μια απο τα ιδια η μπεμπα μου μαλλον βολευτηκε.κ γω απο χτες αισθανομαι μια εξαντληση κ μια υπνηλια. οπως κ ναχει απο δβομαδα θα εχουμε κ μεις τις ιδιες ανησυχιες!!ισως κ μες το σαβκυρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!να ζησουν τα καινουρια μωρακια!!!αντε και εσεις οι τελευταιες τεμπελιασατε?????χαχαχαχααα!!!ΚΑΤΕΡΙΝΙΩ μου οταν δε θελουν αλλο η΄σταματανε να πινουν πριν τελειωσει η΄σπρωχνουν με τη γλωσσα τους τη θηλη.και το αντιθετο.αν μολις τελειωσει το μπιμπερο στον ωμο που τα βαζω για να ρευτουν κουνανε το κεφαλι τους περα δωθε θελουν κι αλλο.η΄μπορει να μην κανουν αυτο αλλα μολις τελειωσουμε να γκρινιαζουν.εννοειται ελεγχω πρωτα για κακα και αν δεν εχουν κανει και γκρινιαζουν μετα το φαγητο τοτε πεινανε σιγουρα.ομως η μπεμπουλα σου οπως και ολα τα μωρακια αν δε θελει αλλο θα στο δειξει.θα σταματησει σιγουρα να πινει.απο κολικους εμενα εχει μονο η μπεμπουλα και δυστυχως εχει ακομα που ειναι τρεισημιση μηνων.ομως δεν κλαιει αλλα σφιγγεται πολυ.και τοτε της κραταω μαζεμενα τα ποδαρακια της και ηρεμει.οταν μπορω βεβαια αλλα τις περισσοτερες φορες προσπαθω να τη βοηθαω.προσπαθω να αφησω οτι κανω και να την παρω αγκαλιτσα αλλα δε γινεται συνεχεια γιατι μπορει να ασχολουμαι με τον αδερφο της οποτε....αχ κοριτσια εγω εχω αυτο το θεμα που σκεφτομαι τελευταια.δεν μπορω εννοειται να ασχοληθω οσο θα ηθελα και με τα δυο.με τρωει η καθημερινοτητα να τα προλαβω ολα.και οσο χρονο εχω τον μοιραζω στα δυο.μηπως νομιζουν οτι δεν τα αγαπαω?μηπως αισθανονται παρατημενα????τι να πω εχω μεγαλη στεναχωρια τις τελευταιες μερες.δεν το χαιρομαι οσο νομιζα η΄οσο θα ηθελα δυστυχως...ολη μερα πλενω μπιμπερο αποστειρωνω φτιαχνω γαλατα ταιζω αλλαζω....και ξανα απο την αρχη σε λιγο....ουφφφφφφ ουτε παιχνιδακια προλαβαινω να τους κανω ουτε τιποτα.....μανα ειμαι εγω?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niki να μην το ξαναπεις αυτο,μανα εισαι κ μαλιστα πολυ καλη αφου φροντιζεις για τα μωρακια σου ναναι ταισμενα,ναχουν αποστειρωμενα  μπιμπερο καθαρα ρουχαλακια κ πανες.. ολα αυτα δεν ειναι ενδειξη αγαπης?!σιγουραοτι θαθελες να ασχολεισαι πολυ περισσοτερο με παιχνιδακια αλλα δυστυχως υπαρχουν πολλες υποχρεωσεις κ μαλιστα εσυ τις εχεις διπλες!!ολοι μου λεν κ μενα ποσο δυσκολο θαναι αφου γεννησω δεν θαχω καθολου χρονο  κ αυτο μαμαδες με ενα μωρο οποτε φανταζομαι με διδυμακια.ειμαι σιγουρη πως τα μωρακια αντιλαμβανονται την αγαπη της μαμας ετσι κ τα δικα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικουλα μην κανεις τετοιες σκεψεις!Τα φροντιζεις και ταγαπας και το νιωθουν!Να κανεις οτι καλυτερο μπορεις χωρις τυψεις και να εκμεταλλευεσαι το χρονο που ισως δινεται καααποια στιγμη,οταν καποιος σε βοηθαει πχ βρες δυο λεπτα παιχνιδιου με το καθενα.

Κρυστ και Κριστυ περιμενουμε και τις δικες σας αφιξεις!Με το καλο και συντομα!

Κατερινα η δικια μου δε σπρωχνει μπιμπερο.Φροντιζω να πινει 70-90 και βλεπω αν ψαχνει κι αλλο.Καποιες φορες ξεπερναει τα 100 η λαιμαργη αλλα αν ζοριζεται να καταπιει πλεον τη σταματαω εγω.Η γιατρος μου ειπε περιπου 600 τη μερα να πινει.Το κανονιζω αναλογα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια :-D Να σας ζήσουν τα καινούργια μπεμπακια! Εμείς βγήκαμε με καισαρική γιατι η λεκάνη μου είναι στενή!Γεννηθηκαμε 2840!Είμαστε κουκλοιιι!!Η μαμά είναι πολυ ερωτευμένη μαζί μας :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! ΝΙΚΗ μου μην σκέφτεσαι έτσι! Είσαι καλή μαμά και κάνεις ότι μπορείς για τα μωρά σου!!! Είναι δύσκολη η αρχή και πόσο μάλλον με δύο μωρά!!! Υπομονή! Αργότερα θα έχεις χρόνο για παιχνίδι! AURORA το κάθε παιδάκι είναι διαφορέτικό! Είδες η δικιά σου δεν το σπρώχνει για να σου δείξει ότι χόρτασε... ΟΝΕΙΡΑΚΙ να σας ζήσει και να είναι πάντα ευτυχισμένο το παιδάκι σας! Τελικά βρε κορίτσια σαρώσαμε στις καισαρικές!!! Νομίζω μόνο δύο κορίτσια γέννησαν φυσιολογικά μέχρι τώρα! CHRISTI και KRYST άντε να παίρνετε σειρά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Ονειράκι να σου ζήσει ο γιος, καταλαβαίνω απόλυτα τον έρωτά σου!!

 

Κατερινάκι εγώ μετά από τις οδηγίες του παιδίατρού μας που είναι τέλειος, θηλάζω 20 λεπτάκια από το ένα στήθος και μετά από το άλλο όσο θέλει αφού πρώτα έχει ρευτεί από το προηγούμενο στήθος. Στο επόμενο συνήθως στα 10-15 λεπτά ή κοιμάται ή βγάζει τη θηλή. Αν συνεχίσει να γκρινιάζει είναι συνήθως επειδή τα έχει κάνει ή κάτι άλλο τον ενοχλεί. Αν τα έχω ελέγξει όλα και συνεχίζει να ψάχνεται τον βάζω πάλι στο στήθος που θήλασε τελευταία. Δεν έχουμε ωράριο, Τρωει όποτε θέλει εκείνος. Καμιά φορά στη 1 ώρα ή ακόμα και σε 4 ώρες! Την εβδομάδα που έρχεται θα πάμε παιδίατρο πάλι για να τον ζυγίσει και να τον μετρήσει να δούμε τι κάνουμε! Πάντως τα φορμάκια τα γεμίζει σιγά σιγά σε σχέση με το νοσοκομείο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειρακι το φαγαμε το νυστερι ε;Αλλα μου φαινεσαι μια χαρα!Πονας;;Ταχεις χασει με το μπεμπη ε;;Ετσι,παντα χαρες!

Thagia μου ποσο ζηλευω!Με την καλη εννοια φυσικα.Εμενα μου προτεινε μια φιλη μαια να παρω χαπακια μαγια μπυρας να αυξηθει η παραγωγη μου.Αλλη δοση λενε πανω αλλη βρισκω στο ιντερνετ... Μπαχαλο.Δε ρωτησα την παιδιατρο,δε μου φαινεται να σκαει και πολυ με τον αποκλειστικο θηλασμο.

Δυο μερες τωρα ξανα θηλασμο και συμπληρωμα και θηλαστρο και στηθος,ΟΛΑ.Αγχωνομαι αν θα τα καταφερω.Αν καλεσω συμβουλο θηλασμο θα επιμεινει καθε 1-2 ωρες στηθος.Αλλα γαμωτο η μικρη γκρινιαζει αν δεν χορταινει υπνο και οι θηλες μου ειναι πονεμενες οι καημενες!

Σας εχω ζαλισει συγγνωμη αλλα κι εγω εχω απελπιστει.Απτη μια μου λεει η γιατρος το παιδι υποσιτιζεται απτην αλλη ποναω και ειμαι τοσο κουρασμενη με ολα.Πλυσιματα,σιδερα,θηλασμο,αυπνια,δεκατα,πονοκεφαλοι... Ουτε χρονο ουτε κουραγιο για μαγειρεμα,καθε δυο μερες μαγειρευω.Και πολλη μοναξια βρε κοριτσια μου στο σπιτι...

Να μεγαλωσει η αγαπουλα μου να παμε καμια βολτουλα εστω.

Τι νεα εσεις;;;Αντε πειτε τιποτα να σπασει η γκρινια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora μου μην απελπιζεσαι!! Θέλει υπομονή!! Δοκιμασες να βαλεις θηλές σιλικόνης για να μην πονάς;; κ να ξέρεις ότι το μωρό οπότε θέλει στήθος να το βάζεις!! Όσο για τις δουλειες αστες στην άκρη κ ασχολησου με τα απαραίτητα του μωρού!! Κ εγώ μόνη είμαι!! Δεν Έχω βοηθεια κ ο άντρας μου δουλεύει..κ εγώ κάθε 2 μερες μαγειρεύω φαγητά κ τα βάζω στο ψυγείο!! Μην στεναχωριέσαι!! Σε καταλαβαίνει το μωρό όταν δεν είσαι καλά!!

Εγώ να ρωτήσω κάτι άσχετο.. θα μείνετε 40 μερες σπίτι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora ειδες τι τραβάμε εμεις οι μάνες;;; Εμενα εχει βεντουζαρει σημερα κ δεν κουνιέται μολις την αφήσω κατω κλαίει!! Τωρα μου έφεραν το βραδυνο κ δεν μπορω να φαω με το μωρο στο βυζι! Απο τωρα ξεκίνησε δηλαδη;; Καλα που με μαστουρωνουν με παυσίπονα κ δεν πονάω!!!! Όνειρακι μου να σου ζήσει!!!! Α κ επισης aurora τωρα ξερω να σου πω οτι κ εμενα 40 μερες μου ειπαν για σεξ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γεια σας κορίτσια σας διαβαζω και βλεπω ολα πανε καλα !!! 🫶🧿 στα δικα μου , σημερα 19η μέρα έχω θετικό τεστακι (πιθανόν να συνεχιστεί το θετικο και αύριο) Επαφές έχουμε μέχρι στιγμής 17η 18η και 19η, ας ελπίσουμε πως θα υπάρξουν κι άλλες επαφές  Είναι άλλες κοπέλες που είναι στο πικ τους ; Όσον αφορά το σπερμοδιαγραμμα εκ πρώτης όψεως είναι πολύ καλό και η καλλιέργεια αρνητική,  όμως θα περιμένω να δω τι θα πει και ο ουρολογος
    • Κορίτσια μου να σας ρωτήσω , έχει τύχει σε καμία να συνεχίσει να έχει πόνους χαμηλά μετά την ωορρηξία ; Θετικό τεστ ωορρηξιας ειχα μέχρι το Σάββατο όπου και πονούσα υπερβολικά πολύ. Κυριακή , Δευτέρα και σήμερα Τρίτη έχω πονάκια χαμηλά και κυρίως δεξιά χαμηλά και δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. 
    • Μια χαρά το σκέφτεσαι..! Καλά κάνεις και θα πάς..! Δεν ξέρω τι διαφορετικό μπορεί να δείτε αλλά και έμβρυο να δείτε χωρίς καρδιακή λειτουργία, όντως δύσκολα να αλλάξει κάτι.. τουλάχιστον θα μπορέσεις επιτέλους να προχωρήσεις παρακάτω... γιατί κακά τα ψέματα, βασανιζεσαι τόσες μέρες... παρόλα αυτά εγώ δεν εγκαταλείπω τις ευχές μου για ένα θαύμα..! Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται...! 🙏🙏🙏🙏🙏 Τα συμπτώματα δεν λένε τίποτα απολύτως και στο έλεγα από τη πρώτη στιγμή... Πέρσι είχα κάνει αποξεση και συμπτώματα είχα για ένα μήνα μετά..! Στις 48 μέρες μου είχε έρθει περίοδος.. απλά αν μειώνεται η χοριακη είναι ενδεικτικό παλινδρομης.. οι αναγουλες δεν είναι από τα ultro στο ξαναειπα.. ζαλάδες, σκοτοδίνες, υπνηλία, αδυναμία γενικότερη προκαλούν τα ultro.. Και δεν θέλω να ακούω βλακείες για το "αν ποτέ τα καταφέρεις"!!!! Δηλαδή επειδή δεν ήρθε και το 4ο παιδάκι σας το ίδιο εύκολα και με την πρώτη όπως τα άλλα 3 παιδάκια σας, αναιρεί αυτό το γεγονός ότι καταφερες να φέρεις στο κόσμο 3 υγιέστατα πλασματακια;;;;; Το ότι μπορεί να έχεις στο ιστορικό σου μια παλινδρομη κύηση (που το πιθανότερο είναι τυχαίο γεγονός) σημαίνει αυτόματα ότι δεν θα καταφέρεις να κάνεις ποτέ άλλο παιδί;;; Και να πω ότι παλεύεις χρόνια, έχεις βεβαρημένο ιατρικό ιστορικό με παλινδρομες και άλλα θέματα υπογονιμότητας, δεν έχεις άλλα παιδάκια.. να πω ότι οκ συμμερίζομαι την αγωνία σου αυτή του αν "ποτέ τα ξανακαταφερεις"...! Καταλαβαίνω απόλυτα το πόνο της απώλειας και ότι η θλίψη και η στεναχώρια που νοιώθεις αυτή τη στιγμή δεν σε αφήνουν να σκεφτείς πέρα από αυτά που νοιώθεις.. αλλά σε παρακαλώ, δεν μπορείς να τα ισοπεδώνεις όλα μη εκτιμώντας τα 3 σου παιδάκια και του πόσο τυχερή είσαι..! Υπάρχουν ιστορίες γυναικών εκεί έξω που σε κάνουν να ανατριχιαζεις... Δεν λέω φυσικά σε καμία των περιπτώσεων ότι ο πόνος της απώλειας του 4ου μωρού δεν πονάει.. αλλά όχι να κάνεις και σκέψεις του "αν ποτέ τα ξανακαταφερεις"..! Παιδάκι 4ο εφόσον το επιθυμείτε θα κάνετε σίγουρα 1000%!!! Απλά έτυχε κοριτσάκι μου.. όσο σκληρό και αν ακούγεται.. μερικές φορές απλά τυχαίνει.. και κάποιες γυναίκες είναι πιο άτυχες από άλλες... Μη ξεχνάμε όμως να κάνουμε το σταυρό μας και να εκτιμούμε όσα έχουμε.. γιατί πάντα υπάρχουν και χειρότερα εκεί έξω που δεν εύχομαι ούτε στο χειρότερο εχθρό μου...
    • Κορίτσια μου πως είστε?? 🍒🍉🍒🍉 Ποια ανοίγει τον χορό??? 🫶🧿🫶🧿
    • Μπράβο κορίτσι μου, Μεγάλωσε πολύ η μπουμπού 🩷🩷🍒🍒 Άντε σχεδόν τελική ευθεία και εσύ,όλα με το καλό 🍉🍉🧿🧿
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...