Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες και προσεχώς μανούλες!!!!! Ναταλία μου να σου ζήσει το μωράκι σου!!!!!!!!!!!!!!!! Μπορεί να ταλαιπωρήθηκες αλλά σημασία έχει το αποτέλεσμα!!!!!!!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα μανουλες!Φουσκωμενες και μη... 

Ναταλια να σου ζησει και ναχει του κοσμου τα καλα!Μπραβο που αντεξες δυο τοκετους μαζι!Φανταζομαι τωρα τη χαρα σου!

Ονειρακι με ρωτουσε ο αντρας μου λιγο πριν γεννησω αν θα μου λειψει η κοιλια κι ελεγα δεν ξερω,μαλλον οχι.Οντως δε μου ελειψε λεπτο.Την προτιμω στην αγκαλια μου,να τη βλεπω,να την αγγιζω.Το μονο που ας πουμε μου ελειψε ειναι η αισθηση οτι καθε λεπτο ειναι ασφαλης.Τωρα αγχωνομαι σε καθε της ανασα ναναι καλα.Θα λατρεψεις να τον κρατας και η κοιλια θαναι απλα επανω σου το πρωτο του σπιτακι!

Αυριο μεγαλη μερα για τις εγκυουλες μας!Να εχετε καλες γεννες χωρις ταλαιπωρια και υγιεστατα μωρακια!

Εγω ακομα ταλαιπωρουμαι με το θηλασμο.Πονανε οι θηλες και εσωτερικα το στηθος ενω πληγες δεν εχω πλεον και υποπτευομαι καντινιαση,μυκητες.Αυριο θα παμε παιδιατρο και θα μιλησω με το γυναικολογο.Εχω και δεκατα μερες τωρα και με κουραζουν.

Εδω εχει υπεροχη μερα,ζεστη και ηλιο.Η μαμα θελει βολτουλα αλλα ο

μπαμπας δουλευει... Μπαινοβγαινω στο μπαλκονι και μαζευω λιακαδα.Ανυπομονω να χαρει και η μπεμπα τετοιες μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora μου κ εγώ από χθες έχω δέκατα μέχρι 37,5, ζαλίζομαι κάπως κ έχω και διάρροια!! Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι...θα το παρακολουθήσω κ θα μιλήσω με τη γιατρό μου!! Νιώθω εξαντλημένη αρκετά!! Μακάρι να μην αρρωστήσω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα! Ναταλία σου εύχομαι τα καλύτερα για τον μπέμπη σου! Να είναι πάντα γερός κι ευτυχισμένος!

Κι εμένα πιστεύω ότι θα μου λείψει η κοιλίτσα μου...Σήμερα ως τελευταια μέρα καθόμουν και τη φωτογράφιζα...(ψώνιο) Προσπαθώ να μην πολυσκέφτομαι την αυριανή μέρα γιατι φοβάμαι πολύ την καισαρική και αγχώνομαι...Έχω ραντεβού στις 9:00 το πρωί...

Fun και Oneiraki μήπως γεννάει καμιά σας στο ΙΑΣΩ για να έχω παρέα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofari εγω ειμαι θεσσαλονικη... και θα παω στις 7 το πρωι για την εισαγωγη.. Απο την μια χαιρομαι απο την αλλη με πιανει και ενα αγχος για το τι θα γινει...Μην αγχωνεσαι με την καισαρικη . Οπως ειδες οι περισσοτερες εδω μεσα με καισαρικη γεννησαν! ΕΙπαμε σκεφτομαστε θετικα και σημασια εχει μονο το αποτελεσμα!Πραγματικα εδω μεσα εχουμε ξεπερασει τις στατιστικες που λενε οτι στην Ελλαδα το 50% γενναει με καισαρικη!Εμενα ο καλος μου μαλλον εχει αγχωθει αλλα δεν το δειχνει.. βρηκε μια καλη μαια και θελει να την φερει μαζι μας αυριο να βοηθησει!Για να δουμε θα μπορει να ερθει?? ειναι και high season για γεννησεις τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofari και εγω σήμερα το πρωι φωτογραφιζα την κοιλιά :-D :-D εγώ έχω ραντεβού στις 7:00 το πολυ 7:30 μου είπε.Aurora μου αύριο και εμείς θα τα νιώσουμε αυτά τα συναισθήματα :-) Stalitsa προσοχή γτ γυρνάει γαστρεντερίτιδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου μην αγχώνεστε!!!!! (το λέω εγώ που είχα πεθάνει από το άγχος) :-)  Να σκέφτεστε θετικά κ για να νιώσετε καλύτερα να σκέφτεστε ότι θα κρατάτε αγκαλίτσα τα μωράκια σας!! Όσο για την κοιλίτσα κ μένα μου λείπει!! Επίσης μου λείπει που έβλεπα τον μπέμπη στον υπέρηχο!! Αλλά όταν τον παίρνω αγκαλίτσα κ νιώθω την ανασούλα του πάνω στο στήθος μου νιώθω απίστευτη γαλήνη κ ηρεμία!!!!! Ονειράκι για γαστρεντερίτιδα το κόβω να έπαθα!! Αλλά από που κόλλησα αφού δεν έχω βγει από το σπίτι κ δεν έχει έρθει κανείς στο σπίτι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!Ναταλία να σας ζήσει το αγγελούδι σας!!!Πο πο μεγάλη μέρα αυριο 3 μωράκια θα ρθουν!!!Με το καλό κορίτσια όλα να πάνε τέλεια!!!Εμείς πήγαμε εχθές στο γιατρό το φαγα παλι το χεράκι μου,η μπέμπα είναι ψηλά και αν δεν σπάσει τα νερά με το κεφαλάκι της δεν βλέπει να γίνεται δουλεια!!Θα πηγαίνω καθε μερα να βλέπουν αν όλα είναι καλά με το μωρό και αν όλα ειναι εντάξει θα την περιμένουμε μέχρι την Δευτέρα!!!Τελευταία έμεινα??Stalitsa περαστικά σου!!!Aurora τα δεκατα μπορεί να ναι και απο το θηλασμό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ Christi!! Εύχομαι να κάνει την ανατροπή η μπεμπούλα σου κ να κατέβει χαμηλά!!!! Μην ανγχώνεσαι!! Όλα καλά θα πάνε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa μου το ανχος δύσκολο να το αποβαλουμε αλλά όλα θα γίνουν :-) christi και εγώ ελπίζω να κατέβει η μπουμπου σου :-D Κοριτσάκια που θα πάμε αυριο ,με ενα πόνο όλες μας και γερά μωρά στην αγκαλιά μας :-D :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Christi μου τι πειραζει;Τελευταια και καλη!Αντε να γεμισουμε 100% μωρακια!

Τα δεκατα ισως ειναι απτο στηθος αλλιως ειναι μολυνση πχ ουρολοιμωξη.Αυριο θα παρω αποτελεσματα απο καλλιεργεια ουρων να δουμε.Μεγαλη κουραση ναχεις δεκατα καθε μερα...

Κοριτσια της Πεμπτης με τις καλυτερες ευχες μου και τη σκεψη μου περιμενω καλα νεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια με το καλο αυριο οσες μπειτε θα περιμενουμε νεα σας!!δεν χρειαζεται αγχος αποτι λεν εδω οι μανουλες δεν ειναι τπτ η καισαρικη-ευτυχως δηλ για να παιρνω κουραγιο κ γω! :) christi τελευταια μαλλον εγω θαμαι εχω πητ 28/5 κ δευτερα παω για νστ κ η μπεμπα μου ειναι ψηλα!μουπε ο γιατρος φαινεται να προσπαθει να εμπεδωθει αλλα ακομα τπτ.aurora περαστικα οντως με 10κατα νιωθεις μια ατονια.αλλα κ αμα ηταν ουρολοιμωξη λογικα θαχες κ αλλα συμπτωματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια!! Ολα ετοιμα!! Να πανε ολα καλα αυριο και να εχουμε τα μωρακια μας γερα στην αγκαλια μας!! Ειναι περιεργα τα συναισθηματα και φανταζομαι αυριο θα ειναι ακομα πιο περιεργα.. Ας ελπισουμε να μπορεσω να κοιμηθω καμια ωρα το βραδυ γιατι αυριο προβλεπεται μεγαλη μερα!!! Kryst και christi θα σας περιμενουμε..

aurora και stalitsa περαστικα σας!

kryst και sofari NA  MAΣ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΑ ΕΥΚΟΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oneiraki, Fun, Sofari σας εύχομαι αύριο να πάνε όλα όπως επιθυμείτε! Παρ' όλα αυτά όπως και αν εξελιχθεί ο τοκετός είτε σε φυσιολογικό είτε σε καισαρική να ξέρετε ότι όταν δείτε το μωρό σας όλα επισκιάζοντε! Αύριο θα ζήσετε μεγάλες στιγμές! -:) Περιμένουμε τα νέα σας... Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kryst εμένα μου είπε οτι  26 μπαίνω με τεχνιτους αν δεν έχει γίνει κάτι!Σήμερα πήγα να ακούσουν το μωρό τα λόγια της μαιας ήταν οτι το μωρό δεν έχει καταλάβει οτι πρέπει να βγει,μια χαρά περναει!Περιμένουμε νεα αυριο κορίτσια!!Με το καλό!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου κ καλη επιτυχία για σήμερα!! Όλα θα πάνε καλά!! Υπομονή κ δύναμη να έχετε!! Με το καλό να πάρετε τα μωράκια σας στην αγκαλίτσα σας!!!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! ΣΟΦΑΡΗ,FUN, ΟΝΕΙΡΑΚΙ εύχομαι όλα να πάνε κατ΄ευχήν σήμερα και περιμένουμε με αγωνία νέα σας!!! AURORA μου περαστικά σου ελπίζω να μην είναι ουρολοίμωξη και ταλαιπωρηθείς! CHRIST εύχομαι να κατ ι από μόνη της μέχρι τότε αλλιώς δεν πειράζει έτσι και αλλιώς μέχρι τις 26 θα είσαι μανούλα!!!! STALITSA μου τι κάνει ο μπεμπάκος πώς τα πάτε τις πρώτες μέρες στο σπίτι? Εμείς στο ξενύχτι κορίτσια όχι πολύ βέβαια! Κάθε 2,5-3 ώρες ξυπνάει η μικρή. Κατά τα άλλα λίγη γκρινίτσα την έχει αλλά όχι διαρκώς. Σχετικά με το θηλασμό την θηλάζω κανονικά αλλά της δίνω και συμπλήρωμα. Αυτά από μένα θα τα ξαναπούμε αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα μανουλες!!!!στις εγκυουλες μας που σημερα θα γινουν μανουλες ευχομαι με το καλο και με γερα μωρακια!!!!οι ηδη μανουλες πως πατε απο ξενυχτι?αντεχετε?τα ομορφα μωρακια μας καλα?αν θελετε για πανες εχω βρει το my new baby που σε σχεση με το σουπερ μαρκετ τα εχει οικονομικα.ας πουμε το νουμερο 1 τις 140 πανες τις εχει 16 ευρω.μονο που ελαχιστη παραγγελια εχει 35 ευρω και χωρις μεταφορικα πρεπει να παραγγειλεις απο 45 και πανω.εχει ομως αρκετα και ενδιαφεροντα πραγματα.εμεις που ειναι δυο μας συμφερει.δειτε το ομως κι εσεις.παραγγελνεις μια φορα και εισαι οκ.τα μωρομαντηλα τα 12 πακετα λιμπερο τα εχει 20 ευρω.και εχει και αλλα διαφορα πραγματα που συμπληρωνεις το ποσο.στελνουν και δωρακια καθε φορα (αφρολουτρα πιπιλες κρεμες κλπ σε κανονικο μεγεθος).εμεις εχουμε παραγγειλει ηδη τρεις φορες και αυριο η τεταρτη και εχω γεμισει αφρολουτρα και sudokrem!αυτα απο μενα οτι θελετε ρωτατε!!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ποιο γαλα δινεις για συμπληρωμα?εμενα πινουν το FRISOLAC αλλα απο βδομαδα που θα παμε για εμβολιο θα ρωτησω την παιδιατρο μηπως το αλλαξουμε.μολις το βαλεις ρε κοριτσια στο μπιμπερο γινεται κομματια πηχτα και πρεπει να το κουναω καθε λιγο γιατι ουσιαστικα μαζευεται η σκονη εκει και πινουν νερο.κανονικα εγω ηθελα να δινω το ALMIRON αλλα αυτο δινανε στο ιασω αυτο συνεχισαμε.οι αλλες κοπελες δινετε καθολου ξενο?και ποιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμενουμε νεα απτα νεογεννητα μπεμπακια!

Εγω χαλια σημερα.Η μπεμπα πηρε ελαχιστο βαρος 2η εβδομαδα,1η δεν πηρε καθολου.Φτασαμε το βαρος γεννησης αλλα ως εκει.Δεν την ταΐζω καλα.Πρεπει μαλλον να τη ζοριζω ανα διωρο,αυτη πειναει ανα 3-4 ωρες ως τωρα.Ισως δεν παραγω αρκετο γαλα τι να πω.Παλι κλαματα οτι δεν το κανω σωστα.Μετα απο τοσο πονο και πληγες αυτο ηταν το κερασακι.Θα κανουμε και καλλιεργεια ουρων σε 15 μερες μπας κι εχει ουρολοιμωξη και δεν παιρνει βαρος.Εγω μαλλον μικροβιο στο στηθος εχω θα παρω αντιβιωση 5 μερες.Πολλη στενοχωρια σημερα.Νιωθω ανεπαρκης και αχρηστη.Επρεπε να την ξυπναω συχνοτερα κι ας μην γκρινιαζει.

Νικη εγω εδινα το frezylac pure πρωτες μερες συμπληρωμα,δεν κανει κομματακια ουτε οταν κρυωσει.Για εκει μας προοριζει και η γιατρος αν δεν διορθωσω το θηλασμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμενουμε νεα απτα νεογεννητα μπεμπακια!

Εγω χαλια σημερα.Η μπεμπα πηρε ελαχιστο βαρος 2η εβδομαδα,1η δεν πηρε καθολου.Φτασαμε το βαρος γεννησης αλλα ως εκει.Δεν την ταΐζω καλα.Πρεπει μαλλον να τη ζοριζω ανα διωρο,αυτη πειναει ανα 3-4 ωρες ως τωρα.Ισως δεν παραγω αρκετο γαλα τι να πω.Παλι κλαματα οτι δεν το κανω σωστα.Μετα απο τοσο πονο και πληγες αυτο ηταν το κερασακι.Θα κανουμε και καλλιεργεια ουρων σε 15 μερες μπας κι εχει ουρολοιμωξη και δεν παιρνει βαρος.Εγω μαλλον μικροβιο στο στηθος εχω θα παρω αντιβιωση 5 μερες.Πολλη στενοχωρια σημερα.Νιωθω ανεπαρκης και αχρηστη.Επρεπε να την ξυπναω συχνοτερα κι ας μην γκρινιαζει.

Νικη εγω εδινα το frezylac pure πρωτες μερες συμπληρωμα,δεν κανει κομματακια ουτε οταν κρυωσει.Για εκει μας προοριζει και η γιατρος αν δεν διορθωσω το θηλασμο...

aurora μου μην το παιρνεις ετσι.το μητρικο γαλα ειναι πιο αραιο ετσι και αλλιως και δε βοηθαει πολυ στο βαρος.εσυ κανεις οτι καλυτερο μπορεις.ασε που αν την ξυπναγες χωρις να πειναει πρωτον δε θα ετρωγε και δευτερον θα ειχε νευρα γιατι θα ηθελε να κοιμηθει καισυ θα την ξυπναγες.ποσο βαρος εχει τωρα?με το μικροβιο και την αντιβιωση θα συνεχισεις θηλασμο?ταλαιπωρια με το παλιο μικροβιο.που το αρπαξες?δεν κανει κακο παντως να δινεις και λιγο συμπληρωμα.και προπαντων μη στεναχωριεσαι πρωτον για τη μπεμπουλα και δευτερον μη σταματησει το γαλα.μια χαρα τα καταφερνεις οπως μπορεις.ακου αχρηστη!!!μην ακουω τετοια!!!μαζι τους μαθαινουμε κι εμεις!!!ολα καλα θα πανε θα δεις!!!!α και ξεχασα.τα μωρακια ειναι ευχαριστημενοι οι παιδατροι αν παιρνουν 150 με 200 γραμμαρια την εβδομαδα οποτε αν πηρε περιπου τοσο μην αγχωνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννηθηκε 3930.Στο 4ημερο εχασε 130.Οκ λογικο.Τελος εβδομαδας δεν ειχε παρει τιποτα.15η μερα και πηρε 130,τα χαμενα δηλαδη.Η παιδιατρος ειπε επρεπε ναναι +30 τουλαχιστον και οτι κατι κανω λαθος,η δεν ρουφαει καλα η δεν εχω αρκετο.Σταματησα τη σκονη πριν λιγες μερες για ναυξησω παραγωγη.Επρεπε να παιρνει λεει 20γρ και πανω τη μερα και παιρνει 16.25...

Το μικροβιο απτις πληγες στο στηθος... Πρωτες μερες με καταεφαγε,δεν επιανε σωστα τη θηλη.Τοση ταλαιπωρια και πονος και αγχος... Κι εγω σκεφτομαι πως θαντιδραει καθε διωρο.... Της αρεσει το νανι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! ΝΙΚΗ και γω frezylac pure της δίνω της μπέμπας ως συμπλήρωμα. Άλλαξε το το γάλα αν δεν σου κάνει δε νομίζω να έχει πρόβλημα ο γιατρός έτσι και αλλιώς όλα πάνω κάτω τα ίδια είναι απλά αυτό που πήρα είναι βιολογικό. AURORA σε νιώθω απόλυτα!  Θηλάζω τη μικρή αλλά προφανώς για να τρώει το μπουκάλι σημαίνει ότι δεν χορταίνει με το δικό μου μόνο. Δεν ξέρω πως θα πορευτούμε γιατί ο κάθε ένας έχει και μια άποψη... Δεν μπορώ και να ξέρω πόσο γάλα έχω οπότε πάω λίγο στα τυφλά. Θέλει πολύ υπομονή ο πρώτος καιρός με το μωρό. Εμένα ο γιατρός πάντως μου είπε κάθε 3ωρο να την ταίζω για να βάλει βάρος. Ελπίζω τα τρία κορίτσια να γέννησαν ήδη τρία υγιέστατα μωρούλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AURORA χωρίς να είμαι ειδική θεωρώ ότι η μικρή σου δεν έχει πρόβλημα βάρους! Το κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό δεν είναι ότι δεν έβαλε καθόλου βάρος. Άλλωστε είναι μεγάλο παιδάκι και δεν κινδυνεύει. Και η διαφορά +30 που λέει η γιατρός είναι αμελητέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με την ΚΑΤΕΡΙΝΑ aurora μου.δηλαδη επρεπε να παιρνει 20 γραμμαρια και πηρε 16?νομιζω ειναι μικρη η διαφορα.και οντως ειναι μεγαλο μωρο μην τρελαινεσαι θα βρειτε ρυθμους.εσυ παντως ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.μην το ξεχνας!!!θα το δοκιμασω το γαλα κοριτσια ευχαριστω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...