Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Fun αντε αντε περιμενουμε!

Σοφαρι με το καλο!Η Πεμπτη ειναι κοντα!

Ναταλια περιμενουμε νεα!

Σταλιτσα μην ακους κανενα βοδι!Ε ναι,βοδι κι ας ειναι και συγγενης η φιλος.Νασαι περηφανη με οποιον τροπο κι αν γεννησες.Η δικη μου καισαρικη εσωσε τη ζωη της μπεμπας μου μεσα σε δεκα λεπτα.Και κοιταζω την τομη και νιωθω καλα!Και ευγνωμονω το γιατρο μου.Και που και που δεν βλαπτει να απανταμε σαυτους τους ηλιθιους που πανε να μας χαλασουν τη μερα... Τα θελει ο ...... τους!

Οσο για τα κοριτσια που ειναι να κανουν καισαρικη να σας πω οτι παρολο που καθεμια αναρρωνει διαφορετικα,εγω ειμαι περδικι απτην πρωτη μερα.Το ιδιο βραδυ σηκωθηκα να κανω πεντε βηματα.Την επομενη περπατουσα.Η μπεμπα θηλασε αμεσως μολις μου τη φερανε στο δωματιο.Σπανια εχω πονακια η τραβανε τα ραμματα αλλα λιγο.Και κατι εγωιστικο..... Χαιρομαι λιγακι που το... Χμ.... ξερετε... εμεινε ακεραιο.Δεν ποναω καθολου,εχω ορεξεις αν και πρεπει να περιμενω ακομα και δεν ανησυχω πως θα κατσω.

Υπαρχει και η καλη πλευρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια μου γύρισα! Τα νέα μου είναι τα εξής, έχω 100% εξάλειψη τραχήλου και το μπουμπούκι μου είναι πολύ χαμηλά έχει εμπεδωθεί. Το είχα καταλάβει ότι έχει εμπεδωθεί καθώς τις τελευταίες 2 μέρες δεν μπορώ να καθίσω, νιώθω πολύ έντονη πίεση χαμηλά, έχω πόνους περιόδου και πονάει η μέση μου. Το μόνο αρνητικό είναι ότι είναι ακόμα κλειστός ο τράχηλος αλλά μου είπε ότι συνήθως γίνεται διαστολή με τις συσπάσεις του τοκετού. Λέτε κορίτσια να γεννήσουμε την Πέμπτη μαζί??? :-) Μήπως ξέρετε από την στιγμή της εμπέδωσης πόσο καιρός περνάει για να ξεκινήσει η έναρξη του τοκετού? Aurora έτσι είναι το νόμισμα έχει δυο πλευρές! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα,μιλησα με τον γιατρό και αν μέχρι την Τέταρτη δεν μας κανει την χάρη ο μικρός την Πεμπτη πρωι πρωι μπαίνουμε με τεχνητούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Natalia τελεια τα νεα σου!!!ηρθε η ωρα σου και εσενα!!! Η εμπεδωση ειναι πολυ καλο αλλα δεν σημαινει οτι τωρα αμεσως θα ξεκινησει ο τοκετος.. Μια φιλη μου που γεννησε την προηγουμενη εβδομαδα ο μικρος της ειχε εμπεδωθει σχεδον ενα μηνα αλλα ο τραχηλος ηταν σκληρος και δεν ξεκινουσε ο τοκετος.. Μετα για αλλους λογους μπηκε με προκληση αλλα γεννησε φυσιολογικα και πολυ ευκολα καθως ηταν ολα ετοιμα η μητρα της ηθελε απλα ενα boost!σε καθε περιπτωση ερχεται το κουκλι σου!!

Ονειρακι μου! Μαζι θα μπουμε! αντε με το καλο !! Και του χρονου θα γιορταζουμε μαζι γενεθλια?

Aurora εισαι θεα... κανεις την καισαρικη πιο ελkυστικη.. :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun αν τα μωρά μας δεν μας κάνουν καμια έκπληξη νωριτετα,ναι μαζί θα έχουμε γενέθλια και της sofari επίσεις :-D :-D Ναταλία οντως ωραία νέα μας εφερες ,λογικά γρήγορα γρήγορα θα γεννηθεί το μπεμπακι σου :-D :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι καλα κοριτσια!με το καλο!δηλ μεχρι τελους εβδομαδας θαχουμε 3 αντρακια  κ ενα μια δεσποινιδουλα!!να δω κ η δικια μου η κυρια ποτε θα αποφασισει να βγει!aurora katerina stalitsa μακαρι  κ γω σαν κ σας μετα απο καισαρικη  να ξεπερασω γρηγορα τα πονακια για να χαρω την μπεμπα μου!!natalia σε καλο δρομο ειναι το μπεμπακι σου.κ γω αυριο παω γιατρο για να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία νέα!!!!! Τρεις γέννες την Πέμπτη???? Με το καλό βρε κορίτσια!!!!! ΟΝΕΙΡΑΚΙ ΚΑΙ FUN με ένα πόνο!!! ΣΟΦΑΡΗ με κανένα πόνο σου εύχομαι αφού θα γεννήσεις με καισαρική! ΝΑΤΑΛΙΑ με το καλό και σε σένα πιστεύω ότι είσαι πολύ κοντά με τα νέα που έφερες απτο γιατρό σου!!! AURORA δυστυχώς πρέπει να περιμένουμε 40 μέρες αυτό δεν το γλυτώνεις ούτε στο φυσιολογικό ούτε στην καισαρική να παραδεκτώ κάτι? Και γω αφού ήρθαν έτσι τα πράγματα χαίρομαι που έμεινε απείρακτο... χαχαχα! ΣΤΑΛΙΤΣΑ δώσε ένα ρουφικτό φιλί στον μπέμπη και χέστους όλους! Κορίτσια μήπως ξέρετε πόσο γάλα πρέπει να αντλείς με το θήλαστρο ώστε να θεωρείτε αρκετό και κάθε πόσες ώρες γεμίζει το στήθος? Έχω μπερδευτεί φουλ με το θηλασμό και τα γάλατα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα εγω να δεις ποσο μπερδευτηκα!Μακαρι να βγαλουμε ακρη γρηγορα.

Κοριτσια της Πεμπτης να εχετε υπεροχες γεννες οπως κι αν γινουν!Ναστε εσεις και τα μωρακια καλα και τιποτα αλλο δε μετραει!

Αντε,τρεχατε κι εχουμε πολλα να λεμε!.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ανχωνομαι πολυ,θέλω rooming in αλλά αν κάνω καισαρική και δεν μπορω να κουνηθω την πρωτη μέρα οι μαίες θα έρχονται στο δωμάτιο να μου δίνουν το μωρο αγκαλιά? θα ερχονται πχ να με βοηθανε να σηκωθω?γτ κατα πάσα πιθανότητα δεν θα έχω σύνοδο το βράδυα!πολυ με εχει ανχωσει αυτό το θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Ονειρακι μην αγχωνεσαι!Σε ιδιωτικη δεν θα γεννησεις?Γιατι στις ιδιωτικες φανταζομαι ερχονται για οτιδηποτε τους ζητησεις και για να σε βοηθηςσουν με το μωρο και για να σηκωθεις και για ολα! Αλλωστε φανταζομαι μονο η πρωτη μερα θα ειναι ζορικη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Fun, Oneiraki, Natalia, Christi και Sofari με το καλό να έρθουν τα νινάκια σας!! Έφτασαν οι μέρες σιγά σιγά!!

Σταλίτσα γραψτους όλους, έγιναν ξαφνικά όλοι γιατροί και ξέρουν.... Όσο για το επίμαχο σημείο κορίτσια να σας πως ότι και το δικό μου αν και γεννησα φυσιολογικά δεν φαίνεται τίποτα, ούτε καν τα ράμματα, είναι όπως πριν και φοβόμουν κι εγώ μην φαίνεται σαν ξεσκισμένο αλλά η φύση προνοεί κι όλα επανέρχονται! Βέβαια μια δυσκολία στο να κάτσω την έχω ακόμη..

Εμείς κορίτσια από χθες έχουμε πονάκια και είμαστε γκρινιάρηδες.., Ηρεμεί μόνο στο στήθος όπου τον παίρνει  ο υπνος, ευτυχώς βρήκα το φάρμακο του!

Στο πριβε θέμα έβαλα φωτο το ποντικάκι μου, μπείτε να μας καμαρωσετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ καλος ο μπεμπης!!να σου ζησει κ παλι!thagia μια απορια οταν εσπασαν τα νερα ηταν μεγαλη ποσοτητα?θελω να πω το καταλαβες οτι ηταν αυτο κ οχι αλλου ειδους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kryst σε ευχαριστω!! Με το καλό και το δικό σου μωράκι, συγνώμη που σε ξέχασα πριν! 
Ναι ειναι σαν να κατουρας πάνω σου (συγνώμη κιόλας) αλλά χωρίς να το ελέγχεις! Εγώ άκουσα κ θόρυβο όταν έσπασαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου με το καλό να πάρετε αγκαλίτσα τα μωράκια σας την πέμπτη!!! Ονειρακι μου πίστεψε νε ότι η καισαρική δεν θα σε εμποδίσει να κανεις rooming in...κ εγώ έτσι έλεγα αλλά δεν ήθελα λεπτό να στερηθεί το μπέμπη μου!!!! Thagia μου κ εμένα ηρεμεί στο στήθος μου όταν πονάει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun μέσα έπεσες! Γέννησα και θα σας τα πω όλα λεπτομερώς... Χθες στις 19:00 το απόγευμα ξεκίνησαν οι συσπάσεις με πόνο περιόδου αλλά ήταν ακανόνιστα οπότε δεν πήγε το μυαλό μου, όμως στην πορεία γινόντουσαν όλο και πιο συχνοί οι πονοι και πιο έντονοι. Στις 22:00 οι πόνοι ερχόντουσαν κάθε 5 λεπτα και ταυτόχρονα είδα και βλένα με λίγο αίμα. Πήγα στο μαιευτήριο και όντως είχσ 80άρες και 100αρες συσπάσεις πολύ δυνατές συσπάσεις ( επειδή είχα αγχος αν καταλάβω ότι έρχεται ο τοκετός, να σας πω ότι ήταν τόσο δυνατοί οι πονοι που τους ξεχωρίζεις). Τελος πάντων έφτασα να έχω οδύνες κάθε 2 λεπτα αλλά ο τράχηλος 1 διαστολή. Φτάσαμε 7 το πρωί και δεν είχα διαστολή, ο λόγος ότι ο μπέμπης ήταν ψηλά και δεν πίεζε τον τράχηλο, οπότε θα περιμέναμε λίγο ακόμα και βουρ για καισαρική. Τελικά μετά απο 1 ώρα είχα την τέλεια διαστολή!!! Σοκ όλοι! Αλλά κορίτσια μετά απο αφόρητους πόνους, ταλαιπωρία και 12 ώρες αγώνα ο μπέμπης είχε σφινώσει λόγω δυσαναλογίας κεφαλιού και λεκάνης, έχω πολύ στενή λεκάνη, μου εξήγησαν ότι αυτός ήταν ο λόγος που με τετοιες οδύνες δεν προχωρούσε η διαστολή. Κατέληξα σε καισαρική και τελικά με εναν τοκετό έζησα και τον φυσιολογικό καθως είμουν στο τσακ να γεννήσω ήταν θέμα δυο εξωθήσεων αλλά και την καισαρική... :-( Όπως και να έχει κορίτσια νιώθω τετοια ευτυχία που δεν μπορώ να το περιγρσψω με λόγια, οι μανούλες με καταλαβαίνουν και οι εγκυούλες θα με καταλάβουν σύντομα! :-) Όσο αναφορά τους πόνους τις καισαρικής προς το παρόν είναι υποφερτοι και μετά απο την επίδραση της επισκληρίδιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμέσως περπάτησα. Όσο αναφορά το rooming in χθές επειδή είμουν πολύ ταλαπωρημένη μου το έφερναν μόνο για θηλασμο κάθε δυο ώρες, σήμερα που θα μου βγλαλουν ορους και καθετήρα θα κάνω rooming in. Oneiraki μην αγχωνεσαι και να πονάς βρίσκεις τέτοια δύναμη που το μόνο που σε νοιάζει είναι να έχεις αυτο το πλασματάκι κοντά σου! Κατι τελευταίο και τελειώνω κάνουμε αποκλειστικό θηλασμό και τα πάμε υπέροχα! Κορίτσια μου στα κορίτσια που αύριο πάνε με πρόκληση θέλω να πω ότι δεν έχει σημασία πως θα βγει το παιδί το αποτέλεσμα είναι το ίδιο! Σας φιλώ γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natalia μου να σου ζησει ο μπεμπης!!γερος κ καλοτυχος!!οπως λες δεν εχει σημασια πως ερχεται αρκει ναστε καλα κ συ κ το μωρο!!κ γω χτες που πηγα γιατρο ακομα δεν εχει εμπεδωθει κ συμφωνα με τις μετρησεις απο το κεφαλακι της εβγαινε μια βδομ μεγαλυτερη,μηπως γιαυτο κ μενα ειναι ακομα ψηλα? :) κ γω ρωτουσα χτες αν το καταλαβω οτι γενναω γιατι τοχω ενα αγχος αλλα οπως λες κ συ ο γιατρος μου λεει σιγουρα ιδιως σαν πρωτοτοκο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.Ναταλία μου να σου ζησει το μωρακι σου!Γερο να ναι πάντα!Κορίτσια δεν μπορω να κοιμηθώ με τπτ 2 μέρες τώρα!!Μάλλον το άγχος ειναι πολυ και δεν το καταλαβαίνω!Εν τω μεταξύ δεν μπορω με τίποτα να συνειδητοποιησω οτι θα γέννησω και θα γυρίσω με ενα μωρο στο σπιτι,είναι λες και θα πάω και απλα θα μου πάρουν την κοιλιά!Αφήστε που και νστην σκέψη μονο ηδη μου λείπει το να νιωθω τον μικρο μεσα μου!Μονο εγώ τα έχω πάθει αυτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλακι μου!! Να σας ζησει! Να ειναι παντα υγιης και δυνατος σαν τη μαμα του που προσπαθησε τοσο πολυ για να τον γεννησει!!! Καλη αναρρωση σου ευχομαι αν και με το μωρακι σου αγκαλια ολα θα φαινονται ασημαντα! Αφου καταφερες και εζησες και τα δυο θα εχεις να λες εμπειριες γενικα!!!

Αντε με το καλο και στα δικα μας!!! Κοριτσια της Πεμπτης ειστε ετοιμα??? Εγω πλεον δεν κρατιεμαι!!! Τελευταια μερα με κοιλιτσα ...η μαλλον κοιλαρα!!! Αυριο θα εχω την χοντρουλα μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειρακι!! κι εγω μια απο τα ιδια με τον υπνο. Χτες ελεγα στον καλο μου οτι θα μου λειψει η κοιλια και γελουσε.. Σε αυτον δεν θα λειψει καθολου αλλωστε λεει τοσους μηνες την μεγαλωνουμε καιρος να φυγει και να ερθει το μωρακι που θελαμε απο την αρχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω σήμερα να μπορέσουμε να κοιμηθούμε μην είμαστε αύριο κομμάτια! Και ο δικός μου άντρας δεν καταλαβαίνει όταν του λέω οτι θα μου λείψει να νιώθω το μωρο μου μεσα μου και πιστεύω οτι κανεις που δεν το εχει ζησει δεν μπορεί να καταλάβει αυτό το αίσθημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΤΑΛΙΑ μου να σου ζήσει!!!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα για την ταλαιπωρία που βίωσες και γω παρόμοια φάση πέρασα αλλά τι να κάνουμε? Το παλέψαμε για φυσιολογικό τοκετό. Τέλος καλό όλα καλά! Έχουμε τα μωράκια τώρα και ξέρουμε ότι κάναμε το καλύτερο που μπορούσαμε! FUN, ΣΟΦΑΡΗ και ΟΝΕΙΡΑΚΙ η μεγάλη μέρα φτάνει και σας εύχομαι όλα να κυλήσουν ομαλά! ΟΝΕΙΡΑΚΙ δεν θα σου λείπει η κοιλίτσα σου μετά γιατί πίστεψε με ο μπέμπης θα μονοπωλεί το χρόνο σου τόσο πολύ που δεν θα έχεις χρόνο για τέτοιες σκέψεις! Άλλωστε θα τον έχεις αγκαλιά την την θες την κοιλιά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Κατερινακι δίκιο εχεις αλλα πας και εσυ να βγαλεις άκρη με έγκυο γυναικα??? χαχαχαχα σε πειραζω! σαν ψεμα μου φαίνεται ότι αύριο θα τον δω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...