Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Εγω έχω ραντεβού την Τρίτη αν δεν έχει γίνει τίποτα μέχρι τότε οπου θα συζητήσουμε και τι θα γίνει αλλά αν θυμάμαι καλά νομίζω οτι είχε πει οτι θα της δωσουμε 2-3 μέρες επιπλέον!!!Μου πέρασς και η ενόχληση που ενιωθα απο κάτω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσάκια μου!!! Μαράκι μου να σου ζήσει το μωράκι σου!!!!!!!! :-) Χθες ήρθε ο παιδίατρος κ είδε τον μπέμπη μας!! Όλα καλά μας είπε αν εξαιρέσουμε κάτι πονάκια στην κοιλίτσα του..αρχίζουν οι κολικοί!!! Δεν ξεκολλάει από πάνω μου!! Όλο αγκλίτσα θέλει!! Πίνει κ γαλατάκι συνέχεια!! Χθες βράδυ κοιμήθηκε σερί για 4 ώρες!!! Κ όπως καταλαβαίνετε κοιμήθηκα κ εγώ!!!!! :-) Να ρωτήσω..θέλω να αλλάξω το tickeraki..πως γίνεται???

Μπραβο στο μπεμπη!Ελπιζω να μην συνεχιστουν οι κολικοι.Τικερακι απλα βαζεις αλλο απτην αρχη απτην επεξεργασια προφιλ-υπογραφη.

Fun ευχαριστουμε για το λινκ!

Λοιπον εχω να σας πω... Ζυγιστηκα!!!Βγαινοντας απτην κλινικη ζυγιστηκα...-5 μονο!Απτα 19 που πηρα στην εγκυμοσυνη... Ζυγιζομαι χθες.... -11!!!!!!!!Γιουπιιιιιι!!!!Γιαυτο νιωθω μιση απο πριν.Ξεπρηστηκα κιολας και νιωθω αλλος ανθρωπος.Μονο η αϋπνια με ριχνει... Σας τα λεω να ξερετε τι καλα θα νιωθετε μετα!

Κοριτσακια εγκυακια να μας ενημερωνετε για τα νεα απτους γιατρους σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου είναι ταλαιπωρία στην αρχή φαντάζομαι θα μπούμε σε πρόγραμμα και με τον θηλασμό αλλά και με τον ύπνο! Τον παιδίατρο που λέγαμε πήρες? Εγώ ναι ήρθε χθες στο σπίτι! Πολύ γλυκός άνθρωπος και έμεινα ευχαριστημένη. ΝΑΤΑΛΙΑ, ΟΝΕΙΡΑΚΙ, FUN και CHRIST λίγες μέρες και θα ξενυχτάτε μαζί μας!!! χαχαχα! AURORA μου και γω σήμερα ζυγίστηκα και έχω χάσει 8,5 κιλά δηλαδή μου έχουν μείνει άλλα 4 απτην εγκυμοσύνη. Αναπνέω ξανά!!!! THAGIA τι καλά που τα πας με το θηλασμό ελπίζω έτσι να συνεχίσεις!!!! Κορίτσια και γω σήμερα είμαι λίγο καλύτερα! Το στήθος μου πονάει λιγότερο και επειδή ήταν ο αντρούλης μου σπίτι με βοήθησε με πήγε και μια βόλτα με το αυτοκίνητο και ένιωσα καλύτερα γενικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki να σου ζησει η κορουλα!τελικα καισαρικη ε?κ γω δεν βλεπω να την γλιτωνω για τον ιδιο λογο.κοριτσια εγκυουλες κοντα ειστε σε λιγο θα κρατατε κ σεις τα μωρακια, θαμαι η τελευταια αποτι βλεπω.τριτη εχω γιατρο ναδω κ μενα τι θα μουπει.πονακια τετοια εχω κ γω.κοριτσια μαμαδες υπομονη με το θηλασμο ευχομαι να ξεπεραστουν γρηγορα τα προβληματακια.αχ τι καλα γεμιζει το φορουμ μωρακια!αποτι διαβαζω χανονται γρηγορα τα κιλα καλο κ αυτο γιατι μεχρι να γεννησω με βλεπω να παιρνω καν 2 ακομα.ο παιδιατρος ποτε ερχεται πρωτη επισκεψη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταλιτσα διαδεγεις τον τυπο pseudohtml και κανεις αντιγραφη και μετα επικολληση στο πλαισιο "υπογραφη" στην επεξεργασια προφιλ.Σβηνεις παλιο επικολλας νεο.

Κρυστ εμενα ερχοταν πρωι βραδυ καθε μερα η παιδιατρος κλινικη και μετα απο τρεις μερες ιατρειο και μετα απο μια εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ Aurora μου!! Κορίτσια μου θέλω να σας πω τον πόνο μου!!! Με παίρνουν τηλέφωνο διάφοροι συγγενείς να μου ευχηθούν για τον μπέμπη κ όταν με ρωτάνε πως γέννησα κ λέω με καισαρική ξινίζουν κ λένε διάφορα...με πιάνει το παράπονο κ κλαίω!!! Γιατί ρε γαμώτο!!!!!!!!!!!???????????? Τι το διαφορετικό έχει το μωράκι μου από αυτά του φυσιολογικού τοκετου??? Έλεος δηλαδη!!! Μου χαλάνε την ψυχολογία!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora το μπουκάλι το έκοψα από την προηγούμενη Κυριακή κι από τότε θηλάζω αποκλειστικά! Το Σάββατο είχα δώσει μόνο μια φορά, το ίδιο και την Κυριακή κι από Δευτέρα όποτε ζητούσε στο στήθος και ήρθε πολύ γάλα! Όσο πιο πολύ ζητάει το μωρό και το βάζεις στο στηθος τόσο  γάλα θα έχεις!! Η φύση έχει προνοήσει! Προσπάθησέ το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stalitsa πολυ απλα δεν θα ασχολεισαι!οτι κ να λενε εσυ εχεις ενα υγιεστατο μωρακι κ αυτο ειναι που θα πρεπει να σε νοιαζει!φυσικα κ δεν εχει καμια διαφορα!το μονο αρνητικο εγω που βλεπω στην καισαρικη ειναι ο πονος μετα καταλλα δεν σε κανει λιγοτερο μητερα!μη τους αφηνεις να σε επηρεαζουν ο γιατρος σου ξερει γιατι επρεπε να επιλεξει τη συγκεκριμενη μεθοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kryst μου έχεις απόλυτο δίκιο!!! Η γιατρός μου προσπάθησε πολύ!!! Αλλά για να είμαστε κ εγώ κ ο μπέμπης καλά έπρεπε να καταλήξουμε σε καισαρική!! Όσο για τον πόνο όταν θα δεις το μωράκι σου θα τον ξεχάσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stalitsa Μου μην στεναχωριεσαι!!! σημασια εχει το αποτελεσμα... αλλωστε εσυ εισαι αυτη που δεν φταει καθολου!!! δηλαδη ακομα και να μην εκανε οτι μπορουσε ο γιατρος και να μπορουσε να το αποφυγει εκεινη τη στιγμη εσυ δεν μπορεις να κανεις τιποτα!!! Δηλαδη θα ησουν το θυμα της υποθεσης οχι να φταις κιολας!! και κερατας και δαρμενος??? αλλωστε απο οτι εχω καταλαβει θα ακουμε πολλα απο εδω και περα απο συγγενεις και καλοθελητες για την γεννα, τον θηλασμο, την ανατροφη... Ο καθενας θα λεει το κοντο του και το μακρυ του .. Απλα μαλλον πρεπει να κλεισουμε τα αυτια μας η να απομακρυνουμε διακριτικα τετοια ατομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες και εγκυούλες! Έχω καιρό να γράψω, αλλά διαβάζω τα νέα σας...Μαράκι να σου ζήσει η μπεμπούλα σου! Να είναι πάντα γερή και καλότυχη!!!

Νομίζω ότι δε μείναμε και πολλές εγκυούλες...Εγώ θα γνωρίσω τον μπέμπη μου την Πέμπτη στην 38η εβδομαδα...Θα κάνω καισαρική...Ποιες άλλες είναι για αυτή την εβδομάδα; Είναι καμία στο ΙΑΣΩ; Έχω αγχωθεί πολύ και προσπαθώ να μην το πολυσκέφτομαι...

Υπομονή κι επιμονή εύχομαι στις κοπέλες που θηλάζουν... Σε λίγο θα μπορω ελπίζω να μοιραστώ μαζί σας και τις δικές μου εμπειρίες...

Πονάκια χαμηλά (κατι σαν τσιμπηματάκια) νιώθω κι εγώ τις τελευταίες 2 ημέρες...Όσο για τον ύπνο...Τι είναι αυτό; Δε βολεύομαι με τίποτα, δεν αναπνέω καλά, η συχνοουρία καλά κρατεί κλπ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απομενα!!!πω πω πω νεααααα που διαβαζω!!!συγχωρεστε με που δε θα γραψω στην καθεμια ξεχωριστα αλλα ειναι τοοοοοσα πολλα!!!δεν προλαβαινω πια να μπαινω τοσο συχνα!!!διαβαζω καλα νεα ομως και χαιρομαι!!!μανουλες να χαιρεστε τα ζουζουνια σας και εγκυουλες μας με το καλο!!!!αντε αντε που σας πιασανε οι τεμπελιες!!!χαχαχαχαχαααα!!!!εμεις ολα καλα ζωηρεψανε τα φυστικακια μου και οοοοοολη μερα τρεχω!!!!οσο για αυτο με τις καισαρικες...πολλοι θα πουν πολλα.ομως με τον ενα η΄με τον αλλο τροπο ειμαστε ολες μανουλες!!!!!μην αφηνετε να σας χαλανε τη διαθεση!!!φιλακια πολλα πολλα σε ολες και τα ξαναλεμε κοριτσια μου.αν θελετε να ρωτησετε κατι και μπορω να βοηθησω εδω ειμαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταλιτσα μου μην ακούς κανέναν!!Ακούς εκεί βάζεις και τα κλάματα!! Εγώ χεσμενους τους έχω ηδη αυτους που έχουν να πουν για το πως θα γεννησω,πως θα ταισω,κοιμησω,αλλάξω,μεγαλώσω το παιδι μου!!Απο το ενα να μπαίνει και από το άλλο να βγαίνει κούκλα μου!!Τώρα πρεπει να είσαι χαρούμενη όχι να κλαις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Ακόμη ένα βράδυ πέρασε που ο μπεμπης με άφησε να κοιμηθώ 4 ωριτσες!! :-) Πάλι καλά κορίτσια που έχω τον άντρα μου κ τους βουλωνει τα στόματα!! Έχω κ την μαμά μου για λίγες μερες εδώ κ όταν με βλέπει να κλαίω για τα σχόλια που δέχομαι μου λέει να παίρνω αγκαλίτσα τον μπέμπη κ να τους γράφω όλους!!! Τελοσπαντων!! Κορίτσια νιώθω ότι ερωτεύτηκα τον μπέμπη μου!!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

ετσι πρεπει stalitsa Μου!! μην δινεις σημασια σε κανεναν!! Αλλωστε εσυ τωρα εχεις τον ερωτα σου...

κι εμενα με εχει προειδοποιησει ο καλος μου οτι η μπεμπα θα ειναι ο ερωτας της ζωης του.. Νομιζω θα την χασω την αποκλειστικοτητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Χθες ζυγίσαμε την μικρή δεν είχε βάλει το βάρος που έπρεπε και ο παιδίατρος μας είπε να της δίνουμε και συμπλήρωμα για μερικές μέρες και θα δούμε. ΜΑΡΑΚΙ να σου ζήσει το μωράκι σου και να είστε πολύ ευτυχισμένοι!!! ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου ο κόσμος δεν είναι στα καλά του! Η στενοκεφαλιά και η βλακεία  δυστυχώς μας κυβερνάει! Μην ακούς τον κάθε καημένο είτε γεννήσεις από κάτω είτε απτην κοιλιά το ίδιο είναι το αποτέλεσμα! Είμαστε μανούλες και κάνουμε το καλύτερο για τα μωρά μας! Όποιος σου λέει τέτοια μακρυά! KRYST ο παιδίατρος έρχεται μετά από 2-3 μέρες απτην μέρα που θα πάτε σπίτι σας! Σχετικά με τον πόνο μετά την καισαρική ειλικρινά μιλώντας δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου! Είχα την επισκληρήδιο και τη δεύτερη μέρα (όχι την δυνατή μία δόση με την οποία περπατούσα κανονικά χωρίς να πονάω) και μετά μου έδιναν παυσίπονα. Μετά τίποτα λίγη προσοχή όταν σηκωνόμουν και αυτό ήταν όλο τώρα ούτε καν το νιώθω!!! ΣΟΦΑΡΗ μου υπομονή σε λίγες μέρες θα αναπνέεις όπως και πριν!!!!! Να σκέφτεσαι την Πέμπτη σαν ραντεβού με τον μπέμπη και όχι σαν καισαρική και έτσι θα πας χαμογελαστή στο μαιευτήριο!!! Όλα θα πάνε καλά!!! ΝΙΚΗ τι ποσότητα γάλακτος δίνεις στα μωρά? Και κάθε πότε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΙΚΙΟ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!ΑΚΟΥ ΝΑ ΣΤΗ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!!!ΜΩΡΕ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!ΚΑΤΕΡΙΝΙΩ ΜΟΥ ΣΤΟ 3ΩΡΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΡΩΝΕ 130 Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΟ 4ΩΡΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 150.ΜΠΟΡΕΙ Κ ΣΤΟ 5ΩΡΟ ΟΠΟΤΕ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ.ΕΤΣΙ ΠΗΡΑΝ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 1400 Ο ΚΑΘΕΝΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα απο το γιατρο που εκανα καρδιοτοκογραφημα!! ειχα συσπασεις και με εξετασε η γιατρος η μικρη κατεβηκε καπως και ο τραχηλος μαλακωσε... Αν δεν ερθει μονη της μπαινω την Πεμπτη για προκληση και πλεον δεν με πειραζει καθολου. Οι τελευταιες της συμβουλες ειναι τιναξε κανενα χαλι, κανε καμια δουλεια... Εγω προς το παρον θα παω για ψωνια.. Νοιωθω πολυ ηρεμη σημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Stalitsa μου συμφωνώ απόλυτα με τα κορίτσια μην επιτρέπεις σε κανέναν να σου χαλάει αυτή την όμορφη στιγμή! Ίσως τώρα είναι και οι ορμόνες που σε κάνουν πιο ευαίσθητη αλλά θα δείς στην πορεια ότι δεν αξίζει να στεναχωριέσαι! Σημασία έχει να είσαι εσύ καλά με το παιδάκι σου και τον αντρούλη σου. Sofari σε χάσαμε! Και αυτές τις μέρες αναρωτιόμουν τι κάνεις. Υπομονή και Πέμπτη είναι πολύ κοντά! Κατερινακι τι καλά που πέρασες σχεδόν ανώδυνα την καισαρική! Τελικά ο καθένας το περνάει διαφορετικά. Fun μου τι ωραία νέα την Πέμπτη θα έχεις και εσύ ο μωρό σου αγκαλια!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και στις δυο μανούλες που θα γεννήσουν την Πέμπτη! Εγώ έχω ραντεβού σήμερα το μεσημεράκι, μακάρι να σας φέρω και εγώ ευχάριστα νέα! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια,στην αναμονή είμαστε ακόμα.ο αντρας μου δεν κρατιέται αφού μου λέει να πάρουμε σήμερα τον γιατρό να πάμε νωριτερα.ωραία ιδέα δεν λέω αλλά προσπαθώ να κρατηθω :-p Fun ωραία νεα :-D Αντε Πιάσε τις δουλειές μηπως και ερθει το μπεμπακι μόνο του :-D Ναταλία περιμένουμε τα νέα σου :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun μου άντε πλησιάζει η μέρα!!!!!!!!! Ναταλία μου να μας φέρεις καλά νέα!!! Αχ κορίτσια πόσο θα ήθελα να βρεθούμε όλες μαζί με τα μωράκια μας κάποια στιγμή!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora το μπουκάλι το έκοψα από την προηγούμενη Κυριακή κι από τότε θηλάζω αποκλειστικά! Το Σάββατο είχα δώσει μόνο μια φορά, το ίδιο και την Κυριακή κι από Δευτέρα όποτε ζητούσε στο στήθος και ήρθε πολύ γάλα! Όσο πιο πολύ ζητάει το μωρό και το βάζεις στο στηθος τόσο  γάλα θα έχεις!! Η φύση έχει προνοήσει! Προσπάθησέ το!

Ποσο συχνα την εβαζες;Εμενα δε θελει ανα μια δυο ωρες,θελει να κοιμαται καμποσο και να τρωει μετα πιο πολυ μαζεμενο.Και δεν ξερω αν της φτανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...