Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 Νο 41: Φθινοπώριασε...κάθε κατεργάρης στο πάγκο του...


Recommended Posts

καλα κ μεις...

αντε ρε μαριλου ο μικρος...ε το μπαγασα..

εγω εχω να ετοιμασω πραγματα..

αλλα αυριο εχουμε καζανι..παμε εκει που κανουν τη ρακι κ τρωμε και πινουμε..χχ...το απογ παλι συναντηση..

μαριλου κυραικη απογ για καφε αν ο μικρος ειναι καλα..

γιατι δευτ φευγω..κ στη βαφτιση θα ειναι κ η αλεκα..

περα απο τη βαγκ εννοω..

νανα οκ για τη παραγγελια!

μπραβο στον ανθιμο παντως..

λαλιστατος!!

η μαρθα παντως δεν θελει να πηγαινει σχολειο..της ειπα οτι δε θα πας τοσο καιρο και λλειι γιουπι..

θα κατσω με τη μαμα κ το μπαμπα κ την αδερφη σπιτι..χαχ..

πηγαμε παρκο το απογ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 945
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωσω καζανι,ε;;; τυχερουλα...

αλλα αξια εχει να ειναι κρυο εξω, παγωνια, να εχει μεσα τη ζεστη του καζανιου και να τρως, να τρως... αλλα ειπαμε, εγω ρακες και ουζα και τσιπουρα δεν πινω.... δωστε με ρετσινα και κρασι... και τα καταφερνω μια χαρα!

που εισαι ρε αποξηραμενη Μαριλου;;;;

δυστυχως ειναι αληθεια οτι η Κρητη ερημοποιειται με την ξηρασια...

περαστηκα σασ κιολλασ.. και η ΜΑριαννα ειχε παρει πριν 2 βδομ αντιβιωση για ωτιτιδα, την Κυριακη ο Σπυρος για λαιμα....

Νανα ετσι ο μικρος;;; νυχτοβιος τυπος σας βγηκε;;;

αν αρχισεις να κανεις τη μεθοδο που εκανα;;; το μπορεις;;;

οσο για τον Ανθημο... ειπαμε το ταλεντο απο σενα πρεπει να το πηρε...

εμας απο σημερα μας εφεραν παλι την περσυνη αγαπημενη δασκαλα του Σπυρου!!!!! πηραν αλλες 4 νηπιαγωγους. να βαλουν και καμια στην ταξη της ΜΑριαννας γιατι δε βλεπω φως.... κατι ηξερε απο την αρχη η μικρη που δεν τις χονεψε.....

οποτε παει το μεσημερι να την παρει ο αντρας τα βρισκει να βλεπουνdvd! ενω στου Σπυρου, ζωγραφιζουν, παιζουν πλαστελινες....

ΜΑρντιο νομιζεις οτι και να ανεβει η Σωσω δε θα γραφει;;;

απλα καμια φορα θα μπερδευτεις οταν γραφει με το ονομα της Θουλης...

κατα τα αλλα... το φανταξαν παλι!

παλι δολοφονιες, παλι τρομοκρατια....

μα καλα παλι επιφυλακες θα αρχισουμε;;;

ακομα δεν τελειωσαν τις 28ης και ερχεται και πολυτεχνειο!!!!

ετσι και μου κοψουν την αδεια και τα ρεπο.........#$%^%$#@!@#$%^%$#@

καλο Σ/κ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

χθες βγήκα με συναδέλφους για να χαιρετίσουμε τον διευθυντή που αφυπηρέτησε.

ωραία περάσαμε, αλλά νιώθω τύψεις όταν βγαίνω χωρίς την οικογένεια;

όταν ήρθα σπίτι, ο μικρός με τιμώτησε.

πολύ ασχημο ύπνο ρε γμτ...

κουρατήκαμε κ οι δύο.με εκνεύρισε κι όλας γιατί μου είπε... εγώ θέλω να κοιμηθώ σήμερα.

εγώ γιατί να μη θέλω ρε μεγάλε;

χαχαχα

ρε κορίτσια, τα ανθρωπάκια του μοιάζουν με εξωγήινους... χαχαχα

απλά βάζει σε σωστά σημεία όλα τα όργανα.

μαριλού ο δικός μου δεν παίζει με αυτοκινητάκια αλλά όταν δει στο δρόμο κάποιο εκσκαφέα ζητάει να του αγοράσουμε όταν θα μεγαλώσει... χαχαχα

βαγκ, προχθές μου τηλεφώνησε στο γραφείο ένας σύμβουλος.

δεν είχαμε ξαναμιλήσει μετά που επέστρεψα δουλειά κ με ρωτούσε για το μωρό.

όταν του είπα για την αϋπνία μου είπε...

έχω νασου συστήσω ένα βιβλίο...

χαχαχα

αν δε σου είναι κόπος, πες μου πώς λειτουργεί κ θα το σκεφθώ.

να το συζητήσω κ με τον πέτρο...

μαριλού όταν ήμουν φοιτήτρια, με είχε ποτίσει ρακί ένας κρητικός...

θυμάμαι μας είχε κεράσει ένα σφηνάκι κ μετά μας είπε ότι όταν πίνουμυ το πρώτο, πρεπει να πιούμε κ δεύτερο...ε

μετά ήρθε κ το τρίτο... χαχαχα

όσο καθόμουν ήμουν καλά.

μόλις σηκώθηκα, άρχσα να παραπατάω...

ε... μετα... με πήρε στην αγκαλιά του για να μην πέσω... χιχιχι...

τι μου θύμησες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia σου ρε νανα με τις αναμνησεις σου κ τις ρακες..βεβαια ο κιαρος δε βοηθαει!

εγψω ελεγα να παμε αν ηταν εξω...αλλα ο καιρος μουντος..

και ετοιμασα πιτια κ σοκολατακια..

θα δω αν θα παμε..

καλε τι να αισθανεσαι ασχημα που βγαινεις μονη;;

πλακα κανεις;;

εγω 1 ζωη μονη μου βγαινω..παντου..σε εκδηλωσεις κ σε τετοια..

εννοω το καλοκαιρι που δουλευει...

δεν ειναι ωραιο αλαλ το εχω συνηθισει πλεον..

τα νε της σουηδιας ειναι οτι δεν εχει πολυ κρυο αλλα βρεχει..οποτε πηρα και γω γαλοτσες της μαρθας..απο τα μαδεκ κερ!

27...ευρω!

πολλα αλλα τι να κανω..ακομα δεν εχω βρει εκρου μπολερο της μαρθας για τη βαφτιση..πηγα παντου..δεν εχει..

μεχρι κ τα τζαμπο εφτασα..θα δω τι θα βαλει..

δευτ πρωι ερχομαστε..

να δω ποιος θα μας παει και ποις θα μας παραλαβει..αβολη ωρα!

και ενννοιετια εχω να ανεβασω....μονο τα σαπουνια ειναι 2,5 κιλα!

συν ολα τα αλλα!!

καλα αν δε με περνει δε θα τα παρω..

και μαντρ θα γραφω απο πανω..μονο στη καβαλαλ δε πολυ γραφω γιατι το πεθερι δεν εχει ιενερνετ!

αλλα μπορει να αγορασω για 1 βδοαμδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

εμείς καλά με αντιβίωση εγώ πάλι αλλα οκ γενικά

νανα μου εγώ προσωπικά θα δοκίμαζα να αλλαξω γαλα για αρχη ή να του βαζω αυτο που πήζει λίγο και μετά το βιβλιο.

Εμάς ξυπνάει 3 φορές το βραδυ.

11:30,3:30 και 6:15 περίπου. Και μετά περίπου 7:00 ορθιος

γενικα τώρα με ψιλοκουραζει το 3:30 και σκέφτομαι να τοπθ δωσω σκονη σε αυτο το γεύμα μπας και τον κρατάει λίγο παραπανω

μπραβο για τα καλλιτεχνικά σας.

εχθές βγηαμε με τον κω μόνοι μας , που στεναχωριέσαι δλδ χάχα

πήγαμε σε ένα κρητικό που φαγώθηκε ο κουνιάδος μου για το τραπέζι της βάφτισης.

σορυ κρητικιες αλλα ήταν αηδία για τα δικα μου γούστα. Όλο αρνιά κατσίκια σαλιγκάρια , ακομα και μπιφτέκι μύριζε κατσικιλα. Το μόνο νορμάλ ήταν το χοιρινοκαι η χωριάτικη.

έλα ρε βαγκ ντιβιντι; θα τους την ελαγα εγω πάντως. Έχεις δίκιο και εσύ με τη δουλεια σας κάθε λίγο έχει κάτι. Μακάρι μα μην σου κόψουν την άδεια.

σώσω καλά έκανες και της τα πήρες μ δεν ήταν καθόλου ακριβα. Είχε και αγοριυστικα;

πολλά χαιρετίσματα στην Αλέκα πες της να μπει μωρε σιγά τώρα, μη σκάει όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας...

Γιατι να σκάει καλέ η Αλέκα;Εγινε κάτι συγκεκριμένο και δε μπαίνει;Εχω χάσει επεισόδεια...

Νανά και γω έχω παρόμοια ανάμνηση με το ρακι από φοιτητικά χρόνια.16 Κρητικοί και 1 Ροδίτισσα σε Κρητική βραδιά σε σπίτι.Και μου λένε αυτό το ποτό το χτυπάς στο τραπέζι και το κατεβάζεις σα σφηνάκι με το ένα με το δυο με το τρία φύγαμε....Φυσικά το 17χρονο χαιβάνι πείστηκε το μονορούφηξε και τα σωθηκά του κάηκαν!!!χα χα

Δοκίμασε το νουνού κοιμάμαι μεγαλώνω στο γάλα που σου λέει και η marker μηπως το πιάνει το στομαχάκι του καλύτερα.

Vag η μέθοδος του βιβλίου είναι για να κοιμούνται εύκολα όχι για να μη ξυπνάνε μέσα στη νύχτα,έτσι δεν είναι;Δεν το χω διαβάσει από τα λεγόμενα σου ότι ξέρω.Εμείς πάντως εφαρμόσαμε αυτό που έκανες όταν ήταν 10 μηνών και από τότε δεν είχαμε θέματα στο να παλουκωθούν στην ώρα τους στα κρεβάτια.

Σωσω καλά να περάσετε!!Και με το καλό οι βαφτίσεις!Τις είδα και γω τις γαλότσες στα mothercare ωραία σχέδια.Προς στιγμήν μπήκα στο πειρασμό να πάρω αλλά δε ξέρω αν θα τους βολέψουν τα μποτοειδή,είναι και πιο μικρές εμένα.

Μαριλού περαστικά σας!!

Κοιμούνται εμένα...το απόγευμα θα πάμε στο παππού που εχει nova θέλει ο άντρας μου να δει τον αγώνα...Εμένα μου μπήκαν στο μυαλό λουκουμάδες!!!Τους είδα χθες σε ένα πλανώδιο και τους ονειρεύομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γιατι δε σταματησες να παρεις λουκουμαδες απο το πλανοδιο ρε μαντρ;;χαχ...

εμεις καλα..πηγαμε στο καζανι.καλα η τανε..το απογ με τις ηρακλειωτισσες μαμαδες..αλλαη ομαδα γκρουπ με μαμαδες..

αυρι οτο πρωι ηγια καφε..οτι θυμαμαι βαζω στη βαλιτσα..

χαχ..

και το απο ισως πεταχτουμε στη κουμπαρα αντωνια..

και μετα βαλιτσες κανονικα..

και το πρωι της δευτ πεταμε..

μαρκερ αντιβιωση για την ιγμοριτιδα;;

δε ξερω αν ειχε αγοριστικες..αλαλ σιγουρα θα ειχε!

της ελενη ς σκ το παιδι ειχε πυρςτο 2 μερες..

δεν ηρθς στο παρτυ.

αλαλ δε ξερω τι απογινε..και γω δε τρελαινομαι γισ τη κηρικη κουζινα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα βρε και οι δυο σας χαϊβανια εισασταν φοιτητριες;;;;

ή το παιζατε για να γειρετε ταχα σουρομενες στην αγκαλια αυτουνου που γουσταρατε;;;;;

μολογατε!!!!!

θεατρινες.... Αλικη Βουγιουκλακη μου θυμισατε!

Βρε ΜΑρντιο η μεθοδος του βιβλιου ειναι για να κοιμαται μονο του γενικα. γιατι ολα ξυπνανε τη νυχτα, μεταξυ φθορας και αφθαρσιας... το θεμα ειναι να μη εχουν τη λυση γκρινιαζω ερχεται η δολια μανα και τι καλα εχω παρεα... πρεπει να την πεφτει και να ξανακοιμαται. αν δεν εχει καποιο προβλημα φυσικα.

ασχετο... εφαγες λουκουμαδες τελικα;;;;;

μιαμ!

Νανα με λιγα λογια η μεθοδος ειναι οτι του μιλας, αν ειναι σε ηλικια που να καταλαβαινει, οτι θα κοιμηθει στο κρεβατι του οπως ολοι κοιμομαστε στα κρεβατια μας κλπ κλπ του δινεις αντικειμενο μεταβασης, για να νιωθει ασφαλεια, κουκλα, μαξιλαρι κλπ και το βαζεις κρεβατι με φως κλειστο και πορτα μια παλαμη ανοιχτη με φως απο εξω... αρχιζει τη γκρινια, κλαμμα... την πρωτη φορα μπαινεις ξαναεξηγεις οτι πρεπει να κοιμηθει μονο του και η μαμα ειναι στο διο της δωματιο και βγαινεις...μετα ξαναμπαινεις σε ολο και περισσοτερα λεπτα, 1-2-3, 2η μερα, 2-3-4 κλπ αλλα απο τη 2η φορα δε λες τιποτα ουτε τον κοιτας στα ματια. βαζεις στοκρεβατι οτι προφανως εχει εξφενδονισει και φευγεις σε 10''.

ο Σπυρος την πρωτη βραδια κοιμηθηκε σε 1ω15λ, η Μαριαννα σε 45λ, το βραδυ ξυπνησαν 2 φορες, η ιδια μεθοδος και τοτε....

2η βραδια Σπυρος 45΄Μαριαννα 30΄τη νυχτα 1 φορα

3η βραδια Σπυρος γυρω στο μισαωρο, Μαριαννα κανενα τεταρτο και τη νυχτα ΚΑΘΟΛΟΥ!

το βιβλιο λεει οτι το πολυ σε 1 βδομαδα θα κοιμουνται χωρις κλαμα. εμας στις 5 μερες ηταν οκ.

ΜΑρκερ και εμεις ειχαμε δοκιμασει τα προσθετα που βαζεις στο γαλα τη νυχτα για να βαρενουν και να κοιμουνται.... τιποτα...

μεχρι και τιλιο μας ειχαν πει να βαζουμε στο γαλα για χαλαρωτικο... αυτο δεν προλαβαμε να το δοκιμασουμε. ευτυχως.

Σωσω κριμα να μην εχω απο τη Δευτερα αδεια να ερθεω να σας παρω....

αντε με το καλο να ερθετε...

ΝΑνα αυτο το "αφυπηρετηση" με τρελανε! κυπριακο ειναι;;;;

εννοεις βγηκε σε συνταξη φανταζομαι...

ασε και εγω νιωθω το ιδιο που λες...

οοοοοταν παω καπου μονη...

εχω συνηθισει πια να πηγαινουμε παντου ολο το τσουρμο.

εμεις καλα. πρωι δουλεια, ηρθα, εφυγε ο αντρας, κοιμηθηκαμε 2 ωρες, ξυπνησαμε αρχισα να μαγειρευω για αυριο, αρακα με κιμα, λαχανικο για τη Μαριαννα αλλα εβαλα και κιμα γιατι σημερα δεν εφαγε καθολου μπιφτεκι ή σουβλακι η μικρη... μονο καλαμποκια με μπροκολο εφαγε... να δω ποτε θα κανει κακα.... αυριο ελπιζω, γιατι εφαγε και 3 μανταρινια...

εκανα και μπουγατσα...

ηρθε και η νουνα τους, μονη, ειναι εδω για συμπαρασταση στο νονο που δινει εξετασεις να παρει βαθμο και τρελαθηκε στο αγχος!

καλα περασαμε... δεν την αφηναν να φυγει... ηθελαν να κοιμηθει στα δωματια τους...

αντε... μια απο τα ιδια και αυριο...

σας φιλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου.

καλέ, ξαχάσατε ότι θηλάζω;

πώς θα αλλάξω γάλα;

αλλά λες κ σας διάβασε ο π.

σεένα ξύπνημα του έδωσε ξένο αλλά ούτε να το φτύσει.

βαγκ, ακόμη τον έχουμε στο δωμάτιο.

πρέπει να αποδεχθεί ο π, ότι το γραφείο θα γίνειδωμάτιο για τον μαρ... χαχαχα

μαριλού όταν θα έρθω κρήτη, θα μου κάνεις μια κρητική βραδιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χάλια το αθηνάκι σας σήμερα...

όυαν ξύπνησα κατά τις11 για να ταίσω τον μαρ, είπια πολύ νερό.

μετά έγινε χάλια το στομάχι μου κ δεν μπορούσα να κοιμηθώ...

κατά τις 3 που πήγα να ξανασηκωθώ... ζαλίστηκα κ άρχισα να ξερνάω... 5 φορές... με το συμπάθέιο...

το πρωι άρχισαν κ οι διάρροιες.

μάλλον δηλητηρίαση.

χθες φάγαμε κάτι μπέργκερ.

τώρα είμαι καλά αλλά νιώθω πολλή κομμένη.

έστειλα τα παιδιά στην πεθερά.

ελπίζω να μείνουν.

κι ο π έχει διάρροιες κ πάει κ δουλειά.

δεν μπορεί να πάρει άδεια γιατί έκανε αλλαγή έναν συνάδελφό του που είχε γάμο... δεν μπορεί να τον κρεμάσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Νανά τέτοιο χάλι;Ελπίζω να είστε ήδη καλύτερα...

Εμείς πήγαμε στο γύρο της πόλης που γίνεται φέτος για 4η χρονιά ως αντικαρκινική εκστρατεία συμπαράσταση στους πάσχοντες για να μαζευτούν χρήματα για την αγορά οργάνων για το νοσοκομείο μας που έχουν σχέση με τη πρόληψη,πχ πέρσι πήραν μαστογράφο,φέτος κωλονοσκόπειο(17,000 ευρω κάνει).Μαζεύονται πολύ κόσμος κάθε χρόνο,είναι η τέταρτη χρονιά και περπατάνε το γύρο της πόλης με μπλουζάκια που από πίσω μπορείς να γράψεις ένα σύνθημα για κάποιον δικό σου που νόσησε ή νοσεί..πχ τρέχω για την μητέρα μου.Πολύ ωραία πρωτοβουλία,λαοθάλασσα.

Μετά πήγαμε καφεδάκι,κούνιες κλασικά και γυρήσαμε...Ο μπαμπάς μας πήγε να δει τον Ολυμπιακό μπάσκετ που παίζει εδώ με Κολοσσό.

Νανά ναι ξέχασα ότι θηλάζεις και πρότεινα το κοιμάμαι μεγαλώνω η χαζή.Και μεις έτσι όπως στην περιέγραψε η Vag τη κάναμε τη μέθοδο όταν ήταν 10 μηνών.1 εβδομάδα κράτησε το πανηγύρι...Από τότε ρουτίνα μπάνιο-γάλα-ύπνο μόνες.Αξίζει νομίζω να κάνεις πέτρα τη καρδιά για λίγο.Αστον λίγο ακόμα,μικρούλης είναι..αλλά πριν χρονίσει θα σε συμβούλευα να τον βάλετε στο δωμάτιο του και να το εφαρμόσετε αν δεν έχει στρώσει ως τότε.Εμάς μας έσωσε η μέθοδος του βιβλίου αν και είναι αμφιλεγόμενη.

Σωσω καλό ταξίδι,καλά να περάσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε νανα..την ηττα ειναι αυτη..κ πιο πολυ λυπαμια τον π που πηγε δουλεια...

ελπιζω να εισια καλυτερα..εμεις καλαλ..ακομα δε βαλαμε τιποτα στις βαλιτσες..το πρωι πρωινο καφε..

1 χαρα!

ακομα δε ξερουμε ποιος θα μας παει στο αεροδρομιο..χαχα...

νανα ελα εδω να σε κανω ποντιακη βραδια αν θελεις..

αφου περασεις απο μαριλου σημερα..

η αρετη της εδωσα ψαροσουπα κ ξερασε..και ελεγα μηπως ειναι επειδη ειχε κομματακι..της δινω στα καπακια η χαζη γιαουρτι και μουτο βγαλε..μπορει να κρυωσε το στομαχακι της..τι να πω!

ελπιζω να μη συνεχισει..αυριο εχουμε ταξιδι..

μαρκερ πως πας;καλυτερα;;

μπραβο μαντρ για το γυρο του νησιου..

και για τα λεφτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το γύρο της πόλης καλέ ποιου νησιού...περπατώντας...

http://www.rodosevents.gr/el/filanthropikes/item/rhodes-for-life-2013?utm_source=hootsuite&utm_campaign=hootsuite

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είμαι που είμαι χάλια...έγραψες κ

ι αυτο το σχόλιο ρε μαρντ... για τη μαμά... με αποτελείωσες...

πρέπει να ανέβασα πυρετό τώρα.

πονάει όλο μου το σώμα..

πήγα στην πεθερά κ πήρα τα παιδιά.

τους έκανα εκεί μπάνιο, για να εχω βοήθεια.

ο α κοιμήθηκε στο αυτοκίνητο κ ο μικρός παίζει στο παρκοκρέβατο...

κι ο π χάλια είναι.

ευτυχώς δεν οδηγάει.

δεν ξέω τι θα κάνω με τη δουλειά αύριο.

δεν έχω άλλη αναρρωτική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

αρχικα

περαστικά σας οικογενειακώς Νανα. Ευτυχώς δεν έφαγε και το παιδί. Να πατε να τους το πείτε. Ε ρε τον π , τι τράβηξε λογικά.

πάρε μια μέρα ανεφ ρε συ. Θες να Είσαι χειρότερα;

μακάρι να μην είναι κολλητικό.

έλα να δεις ο θηλασμός θα είναι για τα ξυπνήματα. Μήπως θέλει πιπίλισμα γιατι για να πεινάει συνέχεια δε νομίζω πια.

και εμείς ακομα μαζιμας τον έχουνεκαι λογικά και για κάνα 3 μηνο ακομα.

μια χαρά μαρντ με το γυρο για καλό σκοπό. Αρεσε στα κορίτσια; περνάτε ωραία εκεί δε τι συζητάω άλλο πράγμα το νησί.

όσο για το ξύπνημα βρε κορίτσια τι να πω εμάς , τώρα το έκαψαν. Και πάντα τους κάνουμε παρέα για να κοιμηθούν, 10λεπτα είναι δεν με πειράζει αληθεια. Αφου το έχουν ανάγκη.

ο Στέλιος κοιμάται και μόνος του , ο Νίκος με δυσκολία.

σε εμάς δεν έπιασε το κοιμισου πάντως. Αλλα ούτε και η σκονη. Γενικα θέλει υπομονή.

σήμερα όλη μέρα βολτα.

καλά ο μπέμπης το μεσημεριανό με την καμία.

φρούτα στο οι και φι. Γιαούρτι μια χαρά , κρεμμα καλα

φαΐ ούτε με σφαίρες.

η αντιβίωση και για το ιγμόρειο, πήγαινε για,φαρυγγίτιδα και δεν άντεχα αλλο πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε μαντρ..ποια ειναι αυτη η μαμα που εξεδιδε τη 14χρονη κορη της κα κανει σεξ με το συντροφο της επι 4 χρονια;;θα τρελαθουμε;;

σδτο νησι σας διαβασα εγινε..θα τρελαθουμε ρε παιδια..

νανα οτσο χαλια;;;

πωπωπω@@

ρε παιδια...τηε κουνιαδας το παιδι ειχε 5 μερες πυρετο κ ο παπαπρας ο παιδιατρος δεν της ειπε να κανει εξετασεις..θα σαλταρω.της ειπα να αλλξει παιδιατρο..το παιδι μαραζωμενο..μονο θηλαζει..

11 μηνων παιδι το αφηνεις με πυρετο 5μερο πρωι βραδυ;;και ελεγ οτι μαλλον ειναι ιωση επειδη εχει κ εξανθημα!!

ειμαι υπερβολικη;;δε ξερω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχισαν ηση οι παρεξηγησεις για το τραεζι των κουπμπαρων..γιναμε κωλος με τη θεια μου..

απ οτο τυμπακι..καλη χρυση αλαλ οτα νχωνεται μου τη δινει..

τεσπα!!

και ρωταω..ενημερωτικα ...ΤΟΥς γονεις των κουμπαρων τους κανουμε τραπεζι;;;

ειναι υποχρεωτικο;;

παντρεεμνο ζευγαρι χωρις παιδια..

(ξαδερφη μας ειναι)και με τη μαμα τους πολυ καλη σχεση,τη θεια μου δλδ!

αλλα ρωταω..ειναι υποχρεωτικο;;

με εβαλε χερι η θεια οτι πρεπει σωνει κ καλα να τουε καλεσω..μα δε βγαινουμε οικονομικα της λεω..το βιολι της..

αναψανε τα αιματα..γκαριζαμε απο το τηλ!

πειτε την αληθεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πρωτοπω!!!

Νανα περαστηκα σας ρε συ....

δεν καταλαβα ομως το οτι δεν εχεις αλλη αναρρωτικη... καλα και αυτες τις μετρατε;;;; και οταν τελειωσουν λετε στους ιους... να φυγετε... να πατε αλλου... εγω δεν εχω αλλη αναρρωτικη!;;;

οσο για το γαλα... τσ..τσ..τσ... καλα μονο ενα ειδος κατεβαζεις;;;;;

εγω οταν εβγαζα με το θηλαστρο, ελεγα στον αντρα... εβγαλα το ασπρο... τωρα θα βγαλω το σοκολατουχο!

και να πεις τον αντρα... τελος τα μεγαλεια.... που θελει και γραφειο...

αν με το καλο ερθει και το κοριτσι...;;;

στο χαλακι θα κοιμαται;;

Μαρντιο μπραβο για την εκδηλωση...

δε νομιζω να υπαρχει οικογενεια που να μην εχει ενα συγγενη ή φιλο που να εχει περασει τη δοκιμασια του καρκινου, επιτυχως ή οχι...

ο παιδικος μας πεσισυ που ειχαν κανει μπαζαρ, με τα λεφτα ειχαν αγορασει ενα μονιτορ παρακολουθησης για το παιδιατρικο τμημα του Ιπποκρατειου.

Μαρκερ ακομα με τον υπνο, ε;;;; φυσικα το 10λεπτο δεν ειναι τιποτα μπρος στι παλιες ολονυχτιες....

εμενα τις τελευταιες μερες το μεσημερι θελουν να κοιμουνται μαζι!

γιατι, οπως λεει η Μαριαννα, εσυ γιατι κοιμασαι ολο με το μπαμπα;;;

γιατι ειναι ο αντρας μου..

και εγω το Σπυρο θα τον παντρευτω και θελω να κοιμαμαι μαζι του.

μα τα αδερφια δεν παντρευονται μεταξυ τους. θα γνωρισεις εναν ωραιο αντρα, θα τον αγαπησεςι και αυτον θα πατρευτεις. (ψεμα!!! μονο εναν;;;;;)

αλλα και τα δυο επιμενουν οτι θα παντρευτουν μεταξυ τους...

το καλο ειναι οτι στο 10-15λεπτο κοιμουνται για να τους αφησω και την επομενη μερα.

Σωσω κλεισατε ταβερνα τελικα;

κοιτα... δεν ξερω για τι ισχυει εθιμιτυπικα, αλλα εγω θα καλουσα και τους γονεις των κουμπαρων.

ιδιως αν θα ερθουν απο αλλη πολη. τοτε δεν το συζηταω καν.

το πρωι πετατε ε;;;;;

αντε με το καλο να μας ερθετε.

η μικρη καλυτερα;;;;

πολυ εμετικο επεσε στην παρεα σημερα....

στο δικα μας στρουμφοχωριο ολα κυλανε ηρεμα.....

ευχαριστουμε του μας διαβασατε...

καλο σας βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν υπαρχεις βαγκ...κ δεν υπαρχουν κ ταπ αιδια σου που θελουν να π...παντρευτουν..δεν ερχονται απο μακρυα..μιλαμε για τα κουμπαρια τηςε θουλης..

ξαδερφη μας ειναι..αλλα πρεπει να καλεστουν κ τα αδερφια τηε με τις οικογενειες και του κουμπαρου οι γονεις κ τα αδερφια..μιλαμε για 10-15 ατομα..

δε ξερω ρε παιδια..

δε ξερω..αυριο το πρωι πεταμε..τσακισα 1 κουβεοτυρα 125 γρ!

παλιο παυλιδη!

η μπουμπου ειναι με γαλλα ολη μερα..ασε καλυτερα γαλα..μη μου ξερασει αυριο σοτ αεροπλανο..

κλεισαμε ταβρνα..κορυφη στο ρετζικι..

εχεις κανενα κατασκοπο να μαθουμε;χαχα...καλος ο χωρος φαινεται..

14 το ατομο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!!

Σωσω δεν διάβασα ακόμα νέα για τη μάνα με τη κόρη που λες...Σοκ...Κοίτα εμείς δίνουμε προσκλήσεις και στους νονούς για δικά τους άτομα.πχ 10 όσα ζητήσουν.Και συνήθως έρχονται οι γονείς,ίσως θείοι,τα αδέρφια τους και κανένας φίλος τους κολλητός.Ετσι έγινε τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση.Αλλά μετά είχαμε μπουφέ κεράστηκαν όλοι...εσάς που είναι τραπέζι δε ξέρω...αν δε τραπεζωθεί όλος ο κόσμος που θα ναι και στην εκκλησία μη τους πείτε.Αν πάλι όλοι σερί από εκκλησία πάτε κέντρο ε πρέπει να τους πείτε..τυπικούρες είναι αυτά αλλά μην έχετε παρεξηγήσεις...εξάλλου και οι νονοί επένδυουν σε μια βάφτιση με τον οβολό τους!

Vag λατρεύω το ζευγαράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!πολύ καλύτερα σήμερα!αλλά ήρθα δουλειά και όλοι κερνάνε...κι έχω μια πείνα... χαχαχα!!!ναι, μάρκερ... πιο πολύ για πιπίλισμα ξυπνάει.εν τω μεταξύ, το απολαμβάνει τόσο πολύ... θέλω να τον φάω όταν τον κοιτάζω... χαχαχα!βαγκ, δικαιούμαστε 28 μέρες αναρρωτική, συν 14 που περνάνε από ιατροσυμβούλιο.εγώ τις κάλυψα με την εγκυμοσύνη.τι να σου πω ρε σωσώ...εφόσον δεν κάνετε τραπέζι για όλους, θα υπάρξουν παρεξηγήσεις.ο αδερφός μου που δεν είχαν κάνει τραπέζι για όλους, καλέσανε τους γονείς των κουμπάρων και τον αδερφό του στο φαγητό.εσείς να καλέσετε όσα άτομα σηκώνει η τσέπη σας.στο ρετζίκι μένει μια φίλη μου.θέλεις να τη ρωτήσω;πες το όνομα της ταβέρνας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα από τους αρρωστάρηδες!!!

Ο μικρός παιδιά με την αντιβίωση άλλο παιδί! Από την 1η μέρα κιόλας έστρωσε η γκρίνια και ο ύπνος! Απίστευτο!

Εγώ ακόμα μπουκωμένη και ο Γιώργος επίσης... το Χριστοφοράκι ίσως τελικά την βγάλει καθαρή!

Μα τί λέτε τώρα για τον παιδικό ύπνο; Ο Χριστόφορος μέχρι που έκλεισε τα 3 ξυπνούσε κάθε βράδυ 1 φορά! Ξανακοιμόταν κατευθείαν αλλά ξυπνούσε και έκλαιγε!

Το μικρό τώρα που δεν τον ενοχλούν πια τα δόντια και η αρρώστια κοιμάται σερί 22:00 - 07:00! Ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα!!! χαχα!!!!

Αύριο έχουμε παιδικό πάρτι... δίδυμες συμμαθήτριες που κάλεσαν τον Χρ και 2-3 άλλα παιδάκια από την τάξη. Του έχουν αδυναμία...ο Χριστόφορος μου είπε πως του δίνουν συνέχεια πολύ μεγάλα φιλιά και φοβάται οτι θα πονέσουν τα μάγουλά του! χαχα!!! Εκείνος λέει μόνο τις αγκαλιάζει...θα τις φιλήσει στα γενέθλια όμως! χαχα!

Νανά μου καλώς να ορίσετε και θα σου κάνω ότι θές! Ελα και εσύ Μάρκερ και δεν θα σου κάνω αρνιά και κατσίκια καλέ! Δεν τρώμε μόνο αυτά! Μεταξύ μας μόνο το Πάσχα και σε καμιά μεγάλη γιορτή να φάμε αμνοερίφια εμείς... Πίτες, μαγειρευτά, τηγανιές και εννοείται γλυκά!!!! Ότι θέλετε! Θα πιούμε και μια καλή τσικουδιά (ρακί τούρκικη λέξη) να θυμηθείτε τα παλιά!!!

Περαστικά σας κιόλας καλέ! Τί ήταν και αυτό;;; Απαπα!!! Ωραία τα μπέργκερ αλλά τα σπιτικά!

Μαρντιο μπράβο για την εκστρατεία!!!! Πολύ καλό! Και του χρόνου!

Βαγκ αγαπιούνται πολύ τα ζουζούνια σου ε; Ψυχές μου!!!

Σωσώ καλό ταξίδι και καλά να περάσετε! Δεν με πήρες που είπαμε για να σας πάω αεροδρόμιο οπότε υπέθεσα οτι κάνατε κουμάντο... θα τα πούμε στο τηλέφωνο. Η μικρή καλύτερα σήμερα; Ρε ακόμα η μικρή της κουνιάδας άρρωστη; Μα αφού πάνε λέει σε παιδίατρο που είναι και ομοιοπαθητικός .... εγώ ξέρεις οτι ομοιοπαθητική δεν πιστεύω... δεν μου έκανε και δουλειά δηλαδή αλλά ανέκαθεν δεν την πίστευα. Τεσπα ο καθένας κάνει ότι νομίζει καλύτερο...

Όσο για το τραπέζωμα... αφού θα γίνει τραπέζι μόνο στους γονείς στα αδέρφια και στους κουμπάρους δεν χρειάζεται νομίζω να καλέσεις και τους γονείς τους...τώρα από την άλλη είναι θείοι σας ... ξέρω γω; Εμείς όταν σκεφτόμασταν να μην κάνουμε τραπέζι σε όλους αλλά μόνο στους γονείς - αδέρφια μας - κουμπάρους, θα καλούσαμε και όλους τους καλεσμένους της κουμπάρας όχι μόνο τους γονείς της.... και επειδή μαζευόμασταν έτσι 50-60 άτομα, είπαμε τί 50 τί 100, οπότε τραπεζώθηκαν όλοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

πολύ δουλεια αυτες τις μέρες και στο ένα τμήμα έχουν μπει όλα τα κολοπαιδια, ξελαρυγγιάζομαι η γυναικα.

έλα βρε βαγκ αληθεια τέτοια σου λένε; χαχα να δω πως θα τους ο κόψεις.

εγώ μια μέρα έπιασα το Νίκο να φιλάει το πουλι του Στέλιου,

τι κανεις εκεί παιδί μου του λεω

αχ πονάει το πουλάκι του αδερφούλη μου και το φιλάω α περάσει.

εγκεφαλικά βαρεσα

τους έχω πει ότι κανείς δεν πειράζει κανενός την τσουτσου , τα μπριφαρω όσο πιο συχνά γινετε σε τέτοια θέματα. Δεν ξέρω φοβάμαι και τη σκιά μου.

σώσω κοιτα να δεις , εγώ σίγουρα θα τους καλούσα όλους και τα αδέρφια για το,καλο , αλλα θα περίμενα και απο αυτους αφου ξέρουν ότι υπάρχει οικονομικό πρόβλημα να μην έρθουν απο μόνοι τους.

να κάνεις οτι νομιζεις εσύ καλύτερο. Εαν δεν βγαίνετε τι θα γινει δλδ θα πουληθεις.

δεν το διαβασα για το παιδάκι

εαν είναι έτσι πραγματικά στεναχωριέμαι πρώτα απο όλα σα μάνα και μετά σαν ανθρωπος.

καλύτερα νανα;

πιπίλα δεν παίρνει;

εμάς τις αβεν τις πάει καλύτερα. Βεβαια το βράδυ εαν ξυπνήσει ,θηλάζω και τον αναλαμβάνει ό κως μετά.

επανερχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είστε αυστηρά εκεί με τις αδειες ε; τι να πω πο τη μια καλύτερα απο την αλλη τώρα κάτι έπαθες .

μη με καλείς θα έρθω Μαριλού χαχαχα και τρώω ζωή να έχω.

κακορια ,μοσχάρια κουνέλια ορτικια ειμαι μέσα. Αρνιά κατσίκια τα μισώ.

μπραβο που είναι καλύτερα το παιδί

αντε να αναρρώσει πληρως

και εγώ ομοιοπαθητική δεν την πιστεύω , υπαρχου βεβαια κάποιοι που τους έχει βοηθησει λένε τι ναπω.

θα είχα δώσει αντιωση σίγουρα με 5η μέρα πυρετό απ ο μονη μου χαχα

Επεξεργάστηκε από marker
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...