Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 Νο 41: Φθινοπώριασε...κάθε κατεργάρης στο πάγκο του...


Recommended Posts

I am back!!!!!

τι ζαλαδα! τι κουραση!!! ποσες ωρες με το τηλεφωνο στο αφτι!!!!

και φυσικα ακομα εχω ολες τις υπηρεσιες και τις διαταγες στο σπιτι...

αντε τελευταια μερα αυριο...

ως τωρα ολα καλα...

ο αντρας ηταν και σημερα στη μαθητικη... (οι μικρες εχουν ξεφυγει... κατι μινια κατι τακουνια, βαψιματα.... τι μας περιμενει!!!) και αυριο στη στρατιωτικη. θα εχει και αρματα παλι φετος! εδωσε δωρεα το καυσημε ο Βσρδινογιαννης για να γινει λενε...

και μιας που ο καιρος ειναι καλος σκεφτομαι να τους κατεβασω στην παρελαση...

θα με πει ο αντρας αν αφηνουν τον κοσμο να δει ή αν εχουν παλι καγκελα και σειρα απο στρατιωτες ακομα και εκει που θα ειναι τα δικα μας παιδια. αν ειναι ετσι δεν παμε...τοτε τι την κανουν την παρελαση αν δεν φηνουν τον κοσμο και κυριως τα παιδακια να τη δουν;;;;;;

αντε να δουμε...

Μαρντιο να χαιρεσαι τα κοριτσια σου! σορρυ αλλα δεν ηξερα οτι η Χρυσανθη γιορταζει 25-10.... γιαυτο τα χρυσανθεμα τα λενε Αγιοδημητριατικα;;;;;;

τι φλας εφαγα...

εγω μια κοπελα που ειχαμε στο στιβο που τηνλεγανε Χρυσανθη γιορταζε τα Χριστουγεννα...

Μαρκερ ποσο σε καταλαβαινω... με τη δουλεια οχι με το φαϊ...

εχουν ατομα που το γουσταρουν αυτο που κανουν και δεν το κανουν αγγαρια και το παλευουν μεχρι ταλους και αντι να τους ανταμιψουν.... ασε ρε συ...

και εμενα με λεει... το Νοεμβριο θα παρω αδεια! μπα! του λεω και εγω θα παρω αδεια... και λεει, για αστειο...εγω ειμαι ο Δ/της!!!! χαχα!!!! γελασαμε....

τελικα πηρε τηλ ενα συναδελφο που ηταν πριν στο γραφειο και ξερει για να με αντικαταστισει στην αδεια.. αλλα εχει δηλωσει και αυτος αδεια... οποτε θα παρω 4 μερες μονο...

Σωσω τι μαντζουνια κανεις καλε;;;;

αν δεν ειναι χαλια στη γευση θαλω να το δοκιμασω....

ποτε ανεβαινεις;;;;;;

μην αρρωστησω πιο πριν...

αν και εδω και μερες ενα βηχα τον εχω..

και ο ΣΠυρος βηχει, σημερα πολυ, αλλα ενω εβηχε πολυ το απογευμα, τοσο που λεγαμε να μην παμε επισκεψη σε ενα συναδελφο στον Ευοσμο, με το που φυγαμε απο το σπιτι δεν ξαναεβηξε ΚΑΘΟΛΟΥ μεχρι που γυρισαμε!!!!! αρα το υγρο κλιμα της περιοχης μας εχει να κανει με τους βηχες μας... και παλια το ειχα καταλαβει οταν εβηχε εδω και πηγαμε Τουμπα στη μαμα μου και τιποτα!

Μαριλου... καλα ο γαμος... και φανταζομαι προλαβατε να δωσετε το φακελακι πριν βαρυστομαχιασετε!!!!!

και ουτε μπομπο!!!!

και χαλια τα τακουνια!

και να κοιτατε το γλεντι σαν το κοριτσακι με τα σπιρτα!

απαπα....

απο του παρε το χωριο και αυτοι...

Νανα και εγω νομιζω οτι θα εχει θεμα ο Σπυρος....

ειναι και αυτος πιο ντροπαλος και οχι τοσο κοινωνικος οσο η ΜΑριαννα...

ακομα το μολυβι δεν το κραταει σωστα... δεν τον βολευει.

δεν εχει μαθει να ζωγραφιζει μορφες, να γραφει γραμματα και αριθμους..,

αλλα ολα σε συγκριση με την αδερφη του.

ετυχε την Παρασκευη που τους πηγα ντυμενους στο σχολειο να πουν το ποιημα τους, μιλουσαμε με 2 μαμαδες και τη δ/ντρια και μας ειπε οτι εκλεισε για τον Νοεμβριο 2 παιδοψυχολογους για τα προνηπια, να δουν τα παιδια στην ταξη και να μας μιλησουν ενα απογευμα και οι ιδιες θα κανουν σεμιναριο γονεων στο Δημο. ειπα αντε να μας πουν μπας και χρειαζομαστε λογοθεραπεια κλπ και γελουσαν ολες!

ειπαν οτι τα αγορια ειναι γενικα πιο αργοστροφα ενω τα κοριτσια γενιουνται γυναικες ετοιμες για ολα! και ειδικα για το Σπυρο ειπε οτι ειναι η χαρα της παιδαγωγου!

προσεκτικος, υπακουος, συμμετεχει και σε αντιθεση με τα αλλα αγορακια στην ταξη ειναι τρυφερος!!!!

οντως στις εργασιες που φερνει στο σπιτι τα καταφερνει καλα αλλα οτι του βαζω να κανει εδω, βαριεται, νευριαζει, τα τσαλακωνει και τα πεταει στην ανακυκλωση!!!!!

αντε να δουμε....

α! και παρατηρησα οτι η Μαριαννα πολλα γραμματα, Γ, ρ, και αριθμους, 1 κλπ τους γραφει αναποδα!σαν σε καθρεφτη! να ανησυχισω;;;;;; ή ειναι νωρις;;;;;;

ΜΑρακι, Χρυσουλα, Χαρα!!!!!!

τα φιλια μου!

α! ΝΑνα να χαιρεσαι και τον μαχιμο αδερφο σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 945
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhmera

χρονια πολλα

εχω κατι νευρα

το να σκοτωσω ανθρωπο ειναι λιγο

μιλαμε 3 μερες εδω με τον κως τρεχω σαν τον βεγκο πραγματικα

τετοια σταπατσουλια στο σπιτι τι να πω

μιλαμε θελω να τον κατακεφαλιασω

ταιζω τον μπεμπουα του τον δινω να τον κρατησει

του λεω δωστον να τον κοιμισω λιγο

και αφου κοιμαται καταλαβαινω οτι ηταν χεσμενο

μα αλα δεν καταλαβες οτι χεστηκε του λεω

εσυ επρεπε να το καταλαβεις μου λεει

ενω ταυτοχρονα μαγειρευα θηλαζα επλενα σφουγαριζα και ενω θηλαζα του εω να κοιταει το φαι και υ λεει δεν ξερω

και επαιζε την μλκια του στο πισι

μιλαμε πραγματικα μου εχει σπασει το νευρικο συστημα

του εω να ξυπνησουμε τον μπεμπη να παμε παρελαση και αφου με 1000 βασανα τα ετοιμαζω

τσακωνεται με τα παιδια στις σκαλες

τα παιρνω και τα 3 παμε στην πλατεια

και ξανατσακωνεται ενω τα εβαζε στο αμαξι μετα

παμε 12:35 και η παρελαση ειχε τελειωσει

φαγαμε μιση ωρα να αποφασησει που θα [αμε για καφε και η ωρα πηγε 1:00 οπου 2 ειναι να φαει ο μπεπης και τελικα γρισαμε σπιτι

μιλαμε θελω να του σπασω το κεφαλι πραγματικα

αληθεια θα σας φερουν παιδοψυχολογο;

κανονικα να ξερεις απο οσο γνωριζω απαγορευεται στα δημοσια σχολειο αλλα ειναι του δημου να μου πεις

κανονικα δνε επρεπε να σας ζητησουν την αδεια;ναι θα λεγανε ολοι οι γονεις λογικα αλλα μπορει καποιος να μην θελει να το δει το παιδι του παιδοψυολογος

παντως θα ειναι μια ωραια εμπειρια και σιγουρα θα σας δωσει πολυ καλες συμβουλες

εα ρε συ σουπερ ειναι Σπυρετος

οκ σαν αγορακι μπορει να επηρεαζεται απο την αδερφουλα του αλλα απο οσα λες μια χαρα τον βρισκω

μπραβο στη μαριαννα που γραφει

μηπως στην ταξη της τους κανουν πιο πολλα και δεν ειναι μονο θεμα της μαριαννα αλλα και των δασκαλων ;

με το καλο η αδεια σου κοντοζυγωνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχω μια κούραση...

χωρίς ιδιαίτετο λόγο.

απλά θεελω να λιώσω στον ύπνο...

αλλά πού τέτοια χαρά.

ο α δεν έχει τετοια θέματα.

ζωγραφίζειαρκετά καλά.

κάνει ανθρωπάκια, δεντράκια, λουλούδις, λίμνες...

προχθές μου έκανε ένα πουλάκι, την κύπρο...

κάποιες φορές οι τρίτοι βλέπουν πράγματα που δεν ταβλέπουμε εμείς...

γι αυτό κ αγχώθηκα με αυτό που με είπε η μάρκερ.

θα του δώσω χρόνο μέχρι τα χριστούγεννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια...ευχαριστώ και τις υπόλοιπες για τις ευχές για τα κορίτσια μου....

Νανά να μη σε τρομάζει η ιδέα της βοήθειας από ειδικό αν χρειαστεί...είναι ότι καλύτερο...θα δεις διαφορά.Και δε μιλάω έξω από το χορό.Τη μικρή μου τη σέρνω από το Μάιο σε λογοθεραπεύτρια και κάνουν τόσα πολλά που μακάρι να χαν όλα τα παιδάκια την ευκαιρία να κάνουν τέτοια ωραία παιχνίδια και δραστηριότητες και να βελτιώνονται και να μαθαίνουν και από αυτά.Και αν κάλυπτε ο ΕΟΠΠΥ θα της έκανα και εργοθεραπείες να βελτιωνόταν και η λεπτή της κινητικότητα,αλλά δυστυχώς δεν καλύπτονται όλα.Ο αναπτυξιολόγος αν έχω καταλάβει καλά τα κοιτάει για να δει αν όντως χρειάζεται κάτι και ποια ειδικότητα μπορεί να τα βοηθήσει.Δυστυχώς εμείς δεν έχουμε εδώ στη Ρόδο.Εγω την παω κόντρα σε όλο τον περίγυρο (άντρα,παππούδες,γιαγιάδες) που μου λένε ότι είναι μια χαρά το παιδί και θέλει το χρόνο του.Νιώθω ότι το βοηθάω να συμβαδίσει με τα υπόλοιπα.

Σωσω μεγαλουργείς μαγειρικά και φαρμακευτικά πάλι!

Μαρκερ αχ αυτοί οι σύζυγοι ώρες ώρες...Αν και να συντονιστείς με 3 παιδιά δύσκολο το βλέπω...έδώ με 2 και ώρες ώρες νιώθω Μέρκελ για να εφαρμόσω πειθαρχία να φύγουμε να πάμε κάπου.χα χα...

Vag καλή ξεκούραση στην άδεια....όντως οι κόρες είναι πιο τσαούσες και καπάτσες ρώτα και μένα...Για το γράψιμο ανάποδα ρώτα μια ειδικό.Εγω ρώτησα τη λογοθεραπεύτρια για μιας φίλης που μιλάει με τη μύτη η μικρή της .Και μου πε ότι αν είναι συνεργάσιμο το παιδί αυτό με λίγες συνεδρίες διορθώνεται....και η μαμά το βρίσκει λέει χαριτωμένο και δε το ψαξε ποτέ!!!Είπαμε εντάξει μην τρέχουμε και με το παραμικρό και τα σκάμε αλλά κάποια βασικά αν "σε τρώνε" κιόλας πρέπει να τα ψάχνεις αφού η επιστήμη έχει δώσει λύσεις γιατί να μην ακούσουμε και μια συμβουλή ενός ειδικού.Σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας..πηγαμε στη θεια στο τυμακι οικογενειακως..κ μετα σπιτι..

νυσταζω κλασικα..

εκανα μαρμελαδα ροδι..δεν αξιζει πραγματικα..απο 30 ροδια περιπου...ζουμερα κιολαε ...εβγαλα 4 μικρα βαζακια μαρμελαδα..και δεν επηζαν κιολας!

τεσπα..αυριο μπορει να κανω λικερ ροδι..

τι αλλο μπορω να κανω το ροδι;;

μαρκερ ηρεμηνσεεεεεεεεεεε....ερχονται δυσκολοι καιροι..αχαχ..

μη τα περνεις με το κωστα...δωσε τοπο στην οργη..

μανυσηχει το δεμα..

εστειλα κ στη θουλη κ δε το πηρε ουτε αυτη..

βαγκ καλη αδεια..

10 νοεμβρη η βαφιτση βαγκ στισ 11 η ωρα..μη ξεχαστεις!

νανα...

υπνο,ε;;μακαρι να μπορουσες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχνιεται βρε Σωσω;;; λεω να δουλεψω και τις 2 μερες σ/κ 2/3-11 για να κατσω το δικο σας σ/κ.

Μαρκερ ποσο σε καταλαβαινω ποσο!!!!!

αυτο που εκανε σε μενα, οταν ηταν μικροτερα, ετοιμαζα 2 παιδια, ετοιμαζομουν εγω και τον περιμεναμε στην πορτα να ετοιμαστει!!!!! γιατι τοτε θυμοταν ν ακανει ασχετα με την ωρα πραγματα... να κανει σουιφερ ασ πουμε!!!! και αν και το μονο που εκανε ηταν να κατεβασει τα παιδια και να τα δεσει στο αμαξι μεχρι να κλειδωσω... μετα ηταν ολο ουφ και ουφ! και ιδρωσα και με πριξατε και παντα καθυσεριμενοι φταναμε οπου ηταν να παμε!!!!

Νανα κουραμενη;;;;

ο μπαμπας σου εφυγε;;;; μηπως επιδη δε σε φροντιζει επεσες;;;;;

ειναι και η εποχη και ολα τα μαζεμενα...

ταλεντο στη ζωγραφικη ο γιος!!!! μπραβο του...

παντως εμεις που τα εχουμε χωρια βοηθησε στην κοινωνικοτητα του. ισως ο δικος σου να αρεστηκε με τον ευκολο δρομο που ειναι μαζι με την ξαδερφη.

ΜΑρντιο καλα κανεις και την πας λογοθεραπεια...

φυσικα και θα τον πηγαινα ετσι και μου ελεγαν απο το σχολειο.

εγω το πρωι πηρα το ρισκο και τα κατεβασα στη μεγαλη στρστιωτικη παρελαση!!!

ξεκινησαμε με το αστικο που παει ως το Παλαι ντε σπορ, αν και επιδη ηταν κλειστη η καθετη οδος, μας αφησε στο Πανεπ. Μακεδονιας... απο κει ολο ντουγρου κατω και φτασαμε!

επιδη στην αρχη δεν αφηναν καθολου κοσμο, ειχε και καλη μερα και γινοταν ΧΑΜΟΣ!

τελικα τους περασα μπροστα απο τον κοσμο, χωθηκα και εγω αλλα εσκυβα γιατι ηταν πιο κοντοι ανθρωπου εκει, και βλεπανε αναμεσα απο τις ασπιδες των ματ! ελεγα βεβαια τους συναδελφους και ανοιγανε να βλεπουν καλα... αλλα οταν περνουσαν τα αρματα μας ελεγαν να παμε πιο πισω για ασφαλεια και η Μαριαννα τα πηρε κρανιο! τη σκουντουσε και ο κοσμος μετα.... ξανα δε θελω να ερθουμε στη μεγαλη περελση ελεγε...

ο Σπυρος αντιθετα κατενθουσιασμενος!!!!! ολα τα τανκς, τα κανονια τα περιπολικα, οι μηχανες οι στρατιωτες με τα οπλα και τα σπαθια περνουσαν στα 2 μετρα μπροστα του!!!

μετα περιμεναμε να ληξουν τα μετρα να τελειωσει ο μπαμπας μας, περασε με τους αλλους συναδελφους που κατεβηκαν μαζι, μας φορτωσαν και γυρισαμε σπιτι... και αμεσως πηγα στη δουλεια... ψωφισα... αλλα χαρηκα που τουλαχιστο στο Σπυρο του αρεσε...

ο βηχας του ομως χειροτερεψε... εγινε κατακοκκινος ο λαιμος, οποτε αρχισαμε αντιβιωση...

καλο χειμωνα και γιαυτον...

αυριο παλι δουλεια.....

καληνυχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Vag έτσι που περιέγραψες τη στάση του αστικού στο Μακεδονίας στο Παλαι ντε σπορ...συγκινήθηκα...πόσες φορές την έχω κάνει αυτή τη διαδρομή....επί 4 χρόνια την ανέβαινα αυτή την ανηφόρα και 2 φορές τη μέρα...Μου φαίνεται τόσο μακρινό...είναι κιόλας δηλαδή...11 χρόνια έχει που έφυγα.

Εμένα η Δημητρούλα στραβωσε πολύ με τη παρέλαση...Της λέγαμε πάμε να δούμε και φώναζε "δε θέλω κάνω είμαι μικρή!!"Καλέ της λέγαμε δε θα κάνεις θα βλέπουμε μόνο...τίποτα αυτή...πως στράβωσε τόσο...κάναν και στο σχολείο και μάλλον κάτι της ξύνησε...

Περαστικά στο Σπυρέτο σου!

Η καινούρια ώρα δε μας πήγε καλά....Ξύπνησαν τα μικρά από τις 06,30 εγώ από τις 06,00 και δε περνούσε η ώρα...Αστε που με είδαν να φεύγω και έγινε το σύστριγγλο αφού συνήθως φευγω στα κρυφά.Να δούμε ελπίζω να έτυχε...

Καλημέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

βαγκ, έχω δει πολλές φορές τη στρατιωτική παρέλαση της Θεσσαλονίκης.

πήγαινα για να καμαρώσω τον αδερφούλη μου.

τι λεβέντες οι βατραχάνθρωποι!!!

και φυσικά ο αδερφός μου ήταν ο πιο όμορφος από όλους!!!

χαχαχα!

πολύ τον καμαρώνω τον αδερφό μου η αλήθεια είναι...

και μάλιστα πήγαινα από εκεί που ήταν μαζεμένοι και τους ακολουθούσα σε όλη τη διαδρομή για να τον βγάζω φωτογραφίες.

φέτος δεν έκανε παρέλαση.

ξέρτε τι κάνω χάζι;

όταν τον πηγαίνω δσχολείο και ήδη έχει πάει ο φίλος του ο Γιώργος...

κάθεται σε ένα καρεκλάκι και βάζει το χεράκι του σε άλλο καρεκλάκι για να κρατήσει θέση για τον δικό μου...

σωσώ πραγματικά χαρά στο κουράγιο σου.

εγώ μετά τη βάφτιση έχω εγκαταλείψει...

δε θέλω να κάνω τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ερχονται κ αλλες κατακευες..χαχ.α..εγω οσο κανω,τοσο πορωνομαι!!

ρε παιδια η χρυσουλα που ειναι;;

μαρκερ καλα;;

ετοιμαζω τουρτα για τη μικρη..αλλα νομιζω οτι δεν θα μας φτασει..και θα κανω κατι σαν του γαμους..

θα κοψω τη πασχαλιτσα κια μετα εξτρα γλυκο..το ιδιο σε αλλο σχεδιο..

ετοιμασα κ κεικ με κουβεροτυρα απο πανω για το σχολειο τηςμ αρθας..και τα δωρακια για το σχολειο..

ηρθαν και οι αδερφη του λευτ απ οχανια..την πεμπτη πετανε για καβαλα!

καλα περναμε..

ειναι κ γαμω τα τομα..οικογενειακως!

τρωω σαν το π...

τεσπα!!

αντε ρε βαγκ..του αρεσε του σπυρου;;

μπραβ!βηχα,ε;

μλκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας θυμισα ωραιες αναμνησεις., ε;;;;;

εμ, αντε καντε καμια βολτα κατ αδω...

Σωσω καλα θα κανεις με το εξτρα γλυκο...

αφου τοσα ατομα θα ειστε και ειστε και φαγανοι....

Νανα στο δικο μας σχολειο ο καθενας εχει τη θεση του. εχουν κολησει τα ομοματα στις καρεκλες και στο τραπεζι, οποτε μετα το παιχνιδι, πχ οταν παιζουν μουσικες καρελκες ο καθενας τη βαζει στη θεση του.

αποψε η Μαριαννα εδωσε αυτοκολητα στο Σπυρο, τα κολησε στη μπλουζα που θα βαλει αυριο, για να τα κολησει στο συρταρι που μοιραζεται με μια συμμαθητρια του...

με τη Μαριαννα ειχαμε δραματα παλι...

τους πηγε στη γιατρο να τους δει (κατακοκκινα τα λαιμα τους) και επιασε χεσιμο (με το συμπαθιο) τη ΜΑριαννα... μεχρι να τη φερει σπιτι... την εβαλα αμεσωσ στη τουαλετα στο ισογειο...

περασε μια ωρα! τιποτα! εκλαιγε κλπ κλπ...

η ωρα περνουσε και επρεπε να κοιμηθουν...

ηθελε δεν ηθελε την τσακωσα στον ωμο μου σαν το κατσικι και την ανεβασα στην πανω τουαλετα... εκανα μπανιο το Σπυρο και μετα απο 1,5ωρα δεχτηκε να τη βαλω κλισματακι... ειχε κουραστει πολυ και νυσταζε... εβγαλε παλι ενα θηριο!!!!

που και να μην ετρωγε σπανακοπρασσοπιτα της μαμας μου, και μπροκολο εφαγε... ροδια με το κουκουτσακι εφαγε πολλα....

να δουμε παλι... αφου και η ιδια ελεγε, αμαν με αυτα τα κακα μου, δεν αντεχω αλλο!

να μεγαλωσει μπας και ησυχασει και αυτη και εμεις...

πωπω... τρελο εργο στο σταρ με τον Ριτσαρντ Γκιρ σας αφηνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω σήμερα γενέθλια η Μάρθα ή μπερδεύτηκα με το Tickeraki;Αν ναι να τη χαίρεσαι!!!!!!Τέλεια και λαχταριστά όσα ετοιμάζεις!!

Και γω πεθύμησα Χρυσούλα!!!!Μπες βρε Χρυσούλα να μας πεις έχουν τίποτα καλό τα raxevsky;;;χα χα

Vag έτσι πάλι το Μαριαννάκι;Δε μπορεί βρε παιδί μου κάποια λύση θα υπάρχει.Φαντάζομαι το χετε συζητήσει με παιδίατρο.Κάτι να αλλάξει ή να προσθέσει στη διατροφή της ή να αφαιρέσει.Ή κανα duphalac...ξέρω γω βρε παιδί μου,όπως τα περιγράφεις την λυπάμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai...ναι..να την χαιρομαι!!

σημερα γινεται 4!!

βεβαια η αρετη απαιδσιο υπνο..ουτε νεογεννητο μιλαμε..

κατι τρελα διαλειματα!

7 παρα τελικο ξυπνημα!!

πηγαμε ταβερνα φαγαμε..ετοιμασα τη τουρτα πασχαλιτσα!!

σουπερ βγηκε!

εκανα τρουφακια και φλερεντινες εντρα!

νυχταζω..σκασαμε στη ταβερνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

αρχικα χρονια πολλα στο Μαρθουλινι

την ειδα την τουρτα- ειναι για φωτο και για εκθεση - μην την φατε απλως θαυμαστε την

πολυ τρεξιμο κοριτσια

βεγκος και λιγα λεω

δεν ξερω γιατι ετσι μιλαμε ενα θαςπω απο τοσκ εχω βαλει ηδη 8 πλυντηρια

τι να πω πως λερωνονται ετσικαι οι 4ρις ειναι αποριας αξιο. 4 βρακια εγω την εβδ και 25 βρακια 3 αντρες μαζι

σας διαβασ βρε κοριτσια αλλα δεν θυμαμαι σορυ

βαγκ περαστικα σε ολους

τελικα οι μισοι περασατε ωραια στην παρελαση και οι αλλοι μισοι καθολου χαχαχα

νανα μου μαλλον οπως σε διαβαζω απλως ο ανθιμουλης ειναι παιδακι που γενικα δενεται με τα ατομα γυρω του

αυτο μου ακουγεται και καλο και κακο

εγω χαλια

με αντιβιωση παλυ

βρασιμο φουλ και βραχναδα

δε γινεται μετα απο αυτο αφου ουτε ο ωριλα μου βρηκε λυση ουτε ο πνευμονολογος

θα παω σε αλλεργιολογο ή δεν ξερω πειτε σε ποια αλλη ειδικοτητα μπορει να βρω λυση με το αναπνευστικο μου

ο μπεμπουλης

φρουτα τρωει οκ

το φαι με την καμια ομως -δεν του αρεσει καθολου κλαιει απο την ωρ απου θα του βαλεις τη σαλιαρα

κρεμμα οκ καλα -

σημερα το γιαουρτι το τσακισε του αρεσε πολυ αλλα εβαλε το χερι στο λαρυγγι και το ξερασε το μισο

κρανιαστηκα μιλαμε

κατα τα αλλα εχει αρχησει και χαζομιλαει

λεει συνεχομενα ντα-ντα-ντα -ντα και για-για-για-για

γιατι ετσι η μπουμπου βρε σωσωκα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρεται..δε ξερω..και σημερα νομιζω παλι ανυσηχη ειναι..της κουνιαδας ειναι με 39,5!

ολοι κατι πρεπι να κολησανε..

περασαμε τελεια στο παρτυ..

σουπερ θα ελεγα..

38 ατομα και δεν ηρθανε και 8 ατομα που υπολογιζα!

δωσαμε 150 ευρω κ ηπιαμε καφε..εκανα κ φιορεντινες και τρουφακια..

περισσεψαν πραγματα πολλα..

ολοι ευχαριστημενοι..

τελει;α ητναε..καθαρο το σπιτι κ τελος!!

λεει λεξεις μαρκερ,ε;

παιδια σε 4 μερες πεταμε για πανω και εχω 1 καρο εκρεμμοτητες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε και του χρονου τωρα

ή μαλλον στις μπουμπους

μπραβο που περασατε ωραια

αληθεια μονο τοσο πηγε ; μαζι με τα παιδια 150ε μονο;

θα τρεξεις λιγο παραπανω αλλα θα τα καταφερεις δε σε φοβαμαι

στο σχολειο πηγες τιποτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

χθες είχα συνεδρία και δεν πρόλαβα να μπω.

χρόνια πολλά στο μαρθουλινάκι!

τέλεια η τούρτα της!

ο μπαμπάς τη στόλισε;

μια χαρά το πάρτυ σας!

εδώ για να κάνεις γενέθλια σε παιδότοπο θέλεις πάνω από 1000 ευρώ.

έστειλα μήνυμα σε χρυσούλα.

μας πεθύμησε αλλά δεν έχει καθόλου χρόνο.

ο μικρός καθυστερεί να ξεκινήσει φαγητό γιατί έχει αρκετό βάρος.

ο μεγάλος ζηλεύει αλλά δεν την εκδηλώνει με επιθετικότητα οπότε όλα καλά.

βαγκ, το πρωί τους μαζεύουν σε μία τάξη και μετά τους χωρίζουν.

πηγαίνει πρώτη η βοηθός για να εξυπηρετήσει τους γονείς που πρέπει να πάνε νωρίς στη δουλειά τους.

χθες μου είπε ότι έπαιξε με ακόμη δύο παιδάκια εκτός από τους καθιερωμένους φίλους του.

μάρκερ, είναι επιλεκτικός στις παρέες του.

πιστεύω ότι θα κάνει καλές φιλίες.

η δασκάλα μου είπε ότι δεν είναι κακό αυτό, αρκεί να μην αποκλύουμε όλους τους άλλους και έχει απόλυτο δίκιο.

το πρωί πήγα στο λιντλ.

είχε είδη πλεξίματος, μαλλιά...

αγόρασα και κάτι βιβλία που είχαν πατρόν για τσάντες, αρκουδάκια και μικροδωράκια.

να δω πότε θα βρω χρόνο να ασχοληθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Σωσώ όντως για έκθεση η πασχαλίτσα σου!Υπερπαραγωγή!

Θα τα προλάβεις όλα δε σε φοβάμαι εσένα...ένα κάνεις και 4 έχεις στο μυαλό και τρέχουν!

Μαρκερ περαστικά,κοίταξε το πιο ζεστά...πολύ συχνά σε ακούω χάλια με το αναπνευστικό..μήπως όντως είναι αλλεργία...

Μήπως να τον τάιζες πιο αργά μεσημεριανό,μην είναι χορτάτος από το πρωί;

Εμένα δεν ήθελαν με τίποτα τα φρούτα.2 μήνες προσπαθούσα και πτου και πτου...ναρκοπέδιο η κουζίνα.Αφού θυμάμαι έκλαιγα που δε θα τρώνε φρούτα και δε θα παίρνουν βιταμίνες.Από 10 μηνών που ξεκινήσαμε κομματάκια να δείς πως έφευγαν και οι μπανάνες και τα αχλάδια και τα μανταρίνια.

Νανά αξιολάτρευτο παιδάκι ο Ανθιμούλης...Καλορίζικα τα ραπτικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα κ γω ηθελα να ασχληθω με κουκλακαι κ τετοια..αλλα δυσκολα..δε προλαβαινω!!

στο σχολειο πηγα 1 κεικ!

και τα δωρακια...

το απογ φευγουν τα παιδια..χριεαζεται πολυ συμαζεμα το σπιτι..

τερμα η μαρθα απο το σχολειο..μεχρι τη δευτ που θα παμε θεσ νικη θα ειναι μαζι μας!

αφου πηρα χαρτι απο γιατρο οτι για 1 μηνα θα λειπει!

για να γλιτωσουμε τα τροφεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις ποτε θα φαμε τουρτα;;;;;;

να τη χαιρεστε!

και με το καλο η μικρη με το ονομα...

σας περιμενουμε...

σου ειπα;;; θα δουλεψω αυτο το σ.κ και τις 2 μερες για να καθομαι σιγουρα στη βαφτηση.. μονο υγεια να εχουμε!!!!!

με ειπε η Θουλη για αυγα. ο γειτονας λιγο δυσκολα, αλλα κανονισα με ενα συναδελφο απο τη Γερακαρου. θα με φερει.

α! πες τη Θουλη οτι η πεθερα της ΔΕΝ πρεπει να δινει στις κοτες φτρουτα. οσο πιο πολλα σακχαρα εχουν τοβονται τα αυγα που κανουν. ο συναδελφος πηρε τηλ στη ΓΕωργικη Σχολη γιατι ξαφνικα οι κοτες εκοψαν τη δουλεια και του το ειπαν. τις ειχε δωσει τα ροδια που ειχαν πεσει στο χωμα απο τη ροδια του....

Νανα καλες δημιουργιες με τα καινουρια ψωνια σου...

ρε συ τοσο ακριβα ακομα οι παιδοτοποι εκει;;; αφου πεσατε σε κριση και εσεις... ή δε χαμπαριαζουν οι ντοπιοι;;;

Μαρντιο σε σκεφοτμουν το μεσημερι που ειχα αφησει το αμαξι στον ηλιο και ειχε μια ζεστη! σκεφτηκα... οτι ακομα εσεις με τα κοντομανικα θα ειστε...

εγω χθες δε μπηκα... ειχαμε καβγα με τον αντρα.... εμ, Μαρκερ δεν ειναι μονο ο δικος σου...

τελος παντων... ελπιζω τα νευρα του να μην εχουν να κανουν με τα 7 χρονια γαμου και το οτι αρχιζει να σαλτερνει με την ολη οικοεγειακη φαση....αλλα με το οτι απο το ΣΑββατο και για ενα μηνα θα ειναι αποσπαση σε αλλο τμημα... που φυσικα καμια σχεση με το δικο μας τμημα-μοντελο... γενικα μας χωνουν οπου μπορουν... αλλα ειπαμε... μας αναγκασαν να λεμε και ευχαριστω που εχουμε δουλεια...

η ΜΑριαννα εβηχε σαν τρελη μεχρι που τη δωσαμε soldesanil το μεσημερι. και..... τελος! τη δινουμε και algofren φυσικα γιατι ειναι κατακοκκινος ο λαιμος αλλα δεν ειναι για αντιβιωση. μακαρι να γινουν καλα και να μην ξανακοιλησουν μεχρι τη βαφτηση...

σας καληνυχτω... csi Las Vegas....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλό μήνα....Η πρώτη πρωινή είναι εδώ!

Τι έγινε βρε κόρες,σα να ατόνησε το παρεάκι....θα λείψει και η Σωσω...την κάτσαμε...

Αχ βρε Vag...τι τραβάτε και σεις με το επάγγελμα σας...Μάλλον απο εκεί θα ναι τα νεύρα του συζύγου...πολύ θέλει ο άνθρωπος να μην έχει μια σταθερά...φάσεις παιρνάμε όλοι...

Με φωναζουν μεσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

βαγκ, ζηλεύω που θα είσαι στη βάφτιση της σωσώς... θέλω κι εγώ.

σωσώ όταν θα επιστρέψεις από πάνω, θα σου στείλω μέηλ για να μου στείλεις πραγματάκια.

ο μικρός δεν κοιμάται καθόλου καλά τις νυχτές.

τυχαίνει να κοιμηθώ και πριν τις 8 γιατί είμαι κομμάτια...

δεν έχω κουράγιο να δημιουργήσω...

αν αρχίσει να κοιμάται, θα μπορώ να μένω κανά 2 ώρες τα βράδια και να προσπαθώ να ασχολούμαι με το πλέξιμο και τη ραπτομηχανή...

βαγκ, πέσανε οι τιμές αλλά και πάλι είναι ακριβά.

οι παιδότοποι χρεώνανε 6 ευρώ το κάθε παιδάκι για να παίξει, συν το φαγητό τους που ήταν τουλάχιστον 5 ευρώ.

το φαγητό των γονιών ήταν από 8- 12 ευρώ το άτομο.

βάλε την τούρτα, τα γλυκά, τα δωράκια στα παιδάκια...

εδώ είναι μαθημένοι και στα γενέθλια να σερβίρουν κανονικό φαγητό.

τώρα τελευταία άρχισε να σταματά...

χθες το απόγευμα χόρευε συρτό που το μάθανε στο σχολείο...

ήταν πολύ αστείος.

τους βάλαεν και εργασία για το σπίτι.

να γράψουνε, μαζί με τους γονείς, ένα τσατιστό και να ζωγραφίσουν κάτι ανάλογο.

το τσατιστό είναι κάτι σαν τις μαντινάδες.

έγραψα κι εγώ...

εεε το σχολείο μου αγαπώ

μα και τη δασκάλα... μα και τη δασκάλα...

που μας μαθαίνει γράμματα

μα και τραγουδάκια... μα και τραγουδάκια...

καλό;

χαχαχα.

ο Α ζωγράφισε, τη δασκάλα του, τη βοηθό, την φίλη του, τον φίλο του, τον εαυτό του και τη βρύση του σχολείου... χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάντε τσούπρες; Καλό μήνα!!!

Αχ δεν σας προλαβαίνω με τίποτα!

Έχω τον μικρό με ωτίτιδα και βγάζει και 3 κυνόδοντες συγχρόνως και με όλα αυτά έχει μια απίστευτη γκρίνια.... το βράδυ κάθε μισή ώρα το πολύ 1 ξυπνάει...ούφ... ξεκινήσαμε σήμερα αντιβίωση και η γιατρός είπε πως θα δούμε άμεσα βελτίωση.

Ο μεγάλος μια χαρά προς το παρόν. Αν δεν έχει πάρει το μικρόβιο, θέλω να πιστεύω πως θα την βγάλει. Εγώ έχω λίγο τον λαιμό μου αλλά σε αρχικό στάδιο....ελπίζω να μην εξελιχθεί.

Πήγαμε και στα γενέθλια της Μαρθούλας! Ήταν πολύ ωραία! Η τούρτα από κοντά ακόμα πιο ωραία!!! Να δώσουμε όμως τα εύσημα στον καημένο το Λευτέρη που εκείνος έκανε τον στολισμό αλλά η κοντέσα μας πήρε τα συγχαρητήρια!!! χαχα!!! Και τα παιδιά έπαιξαν υπέροχα και εμείς ήπιαμε το καφεδάκι μας με ησυχία! Και το βασικό οτι δεν έγινε χαμός το σπίτι της Γεωργίας!!! Μπράβο φιλενάδα! Ήταν όλα πολύ ωραία και να είσαι καλά να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!! Ε, και του χρόνου 1 γιορτή και για τις 2 μαζί! Για 1 μήνα διαφορά δεν αξίζει να μπεις σε 2πλό κόπο.

Νανά μου τί καλά που ζωγραφίζει ο Ανθιμούλης!!!! Εμένα ο Χριστόφορος κάνει μόνο κάτι άσχημα προσωπάκια και γράφει μερικά γράμματα και μερικούς αριθμούς. Την ζωγραφική δεν την έχει...αλλά από που να πάρει; Και εγώ και ο σύζυγος τα ίδια άσχημα προσωπάκια με τον Χρ. ζωγραφίζουμε! χαχα!!! Δεν είμαστε του καλλιτεχνικού! Είμαστε της χειρονακτικής εργασίας! Δώσε του εκσκαφείς και φορτωτές και πάρε του την ψυχή!!! Όνειρο ζωής να αποκτήσει τα δικά του μηχανήματα! Έλα Παναγιά μου!!!

Πάω να σιδερώσω γιατί υπάρχουν και άλλα απλωμένα ρούχα και αύριο θα μου βγει ο πάτος αν τα αφήσω άλλη μια μέρα....ουφ... πρέπει να βάλω και τα χαλιά στο σαλόνι. Των δωματίων έχουν μπει 1-2 βδομάδες τώρα. Αρχίζουμε σιγά σιγά να καταλαβαίνουμε το φθινόπωρο και εδώ στον ξεχασμένο από την βροχή τόπο. Καμιά μέρα θα δείτε στις ειδήσεις πως η Κρήτη μαζί με τους κατοίκους της ...αποξηράνθηκαν!! χαχα!!!

Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @elbe δεν πρόλαβα να διαβάσω ακριβώςς τι ρωτάς.  Γενικά έχω χαμηλά αιμοπετάλια, στην εγκυμοσύνη όταν ήμουν  39+5 ειχα γυναικολόγο και είδαμε ότι τα αιμοπετάλια πέσανε ακόμα πιο πολύ , με έστειλε στην κλινική και 40 ακριβώς μπήκα για πρόκληση (μένω Γερμανία και δεν κάνουν με το καλημέρα καισαρική) παλέψαμε μήπως και δεν προλάβουμε να γεννήσω χωρίς καισαρική αλλά εμένα δε με έπιασαν πόνοι κτλ το βράδυ είχα ανεκτους πόνους αλλά 0 διαστολή και καμιά εξέλιξη κάνανε συνεχως αιματολογικές εξετάσεις το πρωί εφόσον έγινε επανέλεγχο στις αιματολογικές είδαμε ότι έπεφταν και άλλο τα αιμοπετάλια δεν μας επαιρνε να περιμένουμε. Οπότε μπήκα για καισαρική με τον τελευταίο επανέλεγχο αίματος να μου δίνει το οκ για επισκληριδειο αλλιώς έπρεπε να έκανα ολικη νάρκωση.  Και το πιο παράλογο απ' όλα στην δεύτερη μου εγκυμοσύνη δεν είχα θέμα με τα αιμοπετάλια 🤷 ήταν σε όρια ακόμα και για φυσιολογικό τοκετό . 
    • Αχ έχεις μια γλυκούλα καραμέλα 🍬 βήμα βήμα και τσουπ φτάσαμε στην αγκαλίτσα μας να έχεις το κοριτσάκι σου.   
    • μηπως καθυστερήσει να μου τα στείλει...και γεννήσω και δεν τα έχω...πιο πολύ για το πως θα βγω απο την κλινική χωρίς κάθισμα 🤷 θα πρέπει αναγκαστικά να αγοράσω μετά!
    • Καλησπέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Εγώ έχω μία άλλη περίπτωση συγγενούς ανωμαλίας, έχω δίκερο μήτρα που είναι χωρισμένη σε 2 κοιλότητες. Όσους γυναικολόγους είχα επισκεφθεί μου έλεγαν ναι θα κάνεις παιδί αλλά θα έχεις 2-3 αποβολές μέχρι να ανοίξει λίγο η μήτρα! Ταλαιπωρη΄θηκα αρκετά και άλλαξα 4 γιατρούς μέχρι να καταλήξω στον τωρινό. Στο μεταξύ είχα 4 αποβολές και ανακαλύψαμε και μία αδυναμία στο σπέρμα. Εν τέλει έχω τώρα την κόρη μου, 15 μηνων, με φυσική σύλληψη! Είμαι τώρα 40 ετών, ελπίζω να σου έδωσα θάρρος!!!
    • Καλησπέρα @AGAPOULLA1993! Το αντιμετώπισα κ εγώ αυτό με την μικρή μου. Διήρκησε λιγο παραπανω απο χρονο , μετα σταδιακά τα προσθέσαμε κ τώρα στα 2.5 έτη τρώει τα πάντα.  Ως προς τον θηλασμό ναι , δεν έτρωγα τίποτα που να περιέχει έστω κ ίχνη. Είναι λίγο δύσκολο στην αρχή αλλά μετά είναι μια συνήθεια. Εμείς θηλασαμε μέχρι τα 2 έτη,  οπότε όπως καταλαβαίνεις το περάσαμε μαζί!! Σου στέλνω μπόλικη δύναμη και υπομονή!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...