Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Λοιπόν κορίτσια!  Προετοιμάστειτε για άλλη μια δόση παράνοιας/τρέλας 🤭🤭🤭 Χθες που πήγα για τον έλεγχο για λοίμωξη, κάναμε και υπέρηχο να δούμε πως είναι το μωράκι και μου εξήγησε με λεπτομέρεια τι βλέπουμε. Μου έδειξε λοιπόν που βρίσκεται ο πλακούντας (αριστερά στη δική μου περίπτωση) οπότε θα ξέρω για το ντόπλερ αν τελικά καταλήξω να πάρω! χαχαχαχα Αλλά δεν τελειώνει εδώ η τρέλα ΦΥΣΙΚΑ! Γνωρίζετε τη θεωρία Ραμζι;; (πείτε μου ότι δεν είμαι μόνη μου παρακαλώ). Λοιπόν αυτή η θεωρία λέει και καλά ότι με βάση τη θέση του πλακούντα σε συνάρτηση με το έμβρυο, μπορείς να προβλέψεις το φύλλο. Βέβαια δεν είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο για να σας προλάβω 😅 είναι λίγο όπως αυτά τα κόλπα με το ψαλίδι, κι άλλα τέτοια 😁 Σας βάζω μία αναφορά της θεωρίας αν θέλετε να το εφαρμ΄οσετε: Εμένα με βάση αυτ΄α που βρήκα ονλαιν δείχνει κορίτσι! Αν και πίστευα για κάποιο λόγο αγόρι. Όπως και να χει θα δείξει αργότερα, ένα γερό και υγιές μωρό θέλουμε εννοείται, ανεξάρτητως φύλλου ☘️🙏
    • Κορίτσια δεν θα κάτσω να σκάσω...κανόνισα κοκτέιλ με φίλες...βόλτα και κοκτέιλ βράδυ 🌃 και τα παιδάκια με τον μπαμπά τους...😛   
    • Εγώ δε θα πάρω τίποτα απο αυτά πριν τη γέννα γιατί θα μου φέρουν και δώρα κι ίσως κάποια να μπορώ και να τα αλλάξω αν δεν τα χρειάζομαι ή μου έχει φέρει κάποιος άλλος.
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. @Χρύσακι δεν έχω χώρο για ξεχωριστό έπιπλο εννοώ. Οπότε προσπαθώ να προσαρμόσω τα πάντα όπως μπορώ!  @katerinayia Που να το απλώσω όμως το "γυμναστήριο";;; Αυτό σκέφτομαι. Γιατί θα πρέπει να είναι στο πάτωμα για να είναι ασφαλές.  Τα νέα μας... Όλα καλά με το doppler. Η μικρή σήμερα 1236γρ... Πήρε σχεδόν 180γρ σε 3,5 μέρες. Νομίζω πως είναι καλά. Αλλά ακόμα μου τη γράφει 5 μέρες πίσω. Ο τράχηλος μειώθηκε απο 38 σε 31χιλ.  Για το εμβόλιο του κοκκύτη μου είπε να το κάνω την 34η εβδομάδα. Να μην έρχομαι σε επαφή με πολύ κοσμό και να φοράω μάσκα... Πράγματα που κάνω ούτως ή άλλως δηλαδή ευτυχώς! Να μετράω κάθε 2 μέρες την πίεση και να την καταγράφω. Να παρατηρώ τις κινήσεις της μπουμπούς και αν κάποια στιγμή νομίζω πως είναι πολύ ήσυχη να την πάρω τηλέφωνο.  Γενικά κορίτσια μου... Πολύ μου αρέσει η γιατρός αυτή! Όσο τη γνωρίζω τόσο περισσότερο την συμπαθώ. Επίσης ρώτησα και για τα έγγραφα... Ευτυχώς τα έχω μαζέψει ήδη όλα και πρέπει να κάνω μόνο φωτοτυπίες!
    • Όχι όχι θα γεννούσαμε μαζί  με την Xrisa Μάρτιο του 22 😔😔😔 είχαμε μείνει έγκυες μαζί Ιούλιο του 21 αλλά εμένα παλινδρομήσε ενώ άκουσα καρδούλα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...