Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπαθω αρκετο καιρο για παιδακι


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα, ειμαι καινουργια και θελω να μοιραστω μαζι σασ ολα αυτα που περναω εδω και καιρο. ειμαι παντρεμενη 2 χρονια και προσπαθουμε για παιδακι με τον αντρα μου εδω και ενα χρονο αλλα ακομα τιποτα. πριν 3 μηνεσ πηραμε την αποφαση να παμε στο γυναικολογο μου για να μασ πει τι φταιει. ετσι και εγινε, μασ εδωσε να κανω κατι ορμονολογικεσ για την γονιμοτητα εκει βρηκαμε οτι εχω λιγο ανεβασμενη προλακτινη, μετα απο αυτο μασ ζητησε και ενε σπερμοδιαγραμμα οπου βγηκε χαμηλη κινητικοτητα, του εδωσε καρνιτηνη, μετα απο ενα μηνα ειδαμε οτι εχω ενα μικρο πολυποδα στην μητρα ο οποιοσ ο γιατροσ μασ ειπε οτι δεν επηρεαζει την γονιμοτητα, κανουμε τα παντα για να τα καταφερουμε αλλα ακομα τιποτα, σημερα εκανα και ενα τεστ και βγηκε αρνητικο και εχω στενοχωρηθει πολυ, θα περιμενω ομωσ μηπωσ εχει γινει λαθοσ μιασ και δεν εχω ακομα καθυστερηση. περιμενω καμια θετικη απαντηση να ανεβω ξανα γιατι δεν μπορω αλλο,

ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εγώ δεν έχω κάνει ακόμα παιδάκι. Εδώ και ένα μήνα ξεκινήσαμε και το έχουμε αφήσει χαλαρά. Μπορώ να σου πω όμως από πολλές φίλες μου και φιλικά ζευγάρια ότι όσο πιο πολύ το είχαν άγχος τόσο δύσκολο γινόταν. Ήδη από τον πρώτο μήνα κατάλαβα πόσο πολύ μπορεί να μπλοκάρει το μυαλό μας και η απόλαυση και φυσική συνέχεια να γίνει άγχος. Κάποια από τα φιλικά μας ζευγάρια με το που χαλάρωσαν και ΚΥΡΙΩΣ στις διακοπές τους πάντως πιάσανε μωράκι. Δεν σου γράφω για να σου μεταφέρω κάποια γνώση , αλλά τις ευχές μου να φέρεις ένα γερό μωράκι και να το μεγαλώσετε ευτυχισμένοι. Η ηρεμία των διακοπών να γίνει σύμμαχός σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και καλως ηρθες στην παρεα μας.

οπως σου λεει και η AN_NELA το αγχος παιζει μεγαλο ρολο...οπως λενε ειναι σαν αντισυλληπτικο....αν δεν χαλαρωσεις πραγματικα ομως εφοσον δεν εχετε καποιο σοβαρο προβλημα θα ερθει το μωρακι σας.τωρα οσο αναφορα τον συζηγο με την καριτινη που του εδωσε ξανα εκανε σπερμοδιαγραμμα να δειτε πως ειναι το σπερμα?απο αριθμο και ανωμαλιες ειναι ολα οκ?μονο η κινητικοτητα του ειναι χαμηλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διωξτε το αγχος μακρυα και χαλαρωστε....καντε τις εξατασεις που σας λενε οι γιατροι και ολα θα πανε τελεια....σημασια εχει να απολαυσετε την διαδικασια αλλα το αγχος ειναι ανασταλτικος παραγοντας για ενα μωρακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου. Σασ ευχαριστω πολυ για ολα οσα μου λετε μου δινετε δυναμη. εχετε δικαιο οτι το αγχοσ ειναι καταστροφικο.rose25 στο ερωτημα σου αν εχουμε ξανακανει σπερμοδιαγραμμα ειναι οχι, δεν εχουμε κανει δευτερο, ειναι να κανουμε τωρα τον αυγουστο αλλα ειπαμε με τον αντρα μου οτι αν δεν εχω μεινει εγκυοσ να το αφησουμε, να χαλαρωσουμε χωρισ γιατρουσ και εξετασεισ να συνεχισουμε προσπαθειεσ και απο τον επομενο μηνα θα δουμε... σασ ευχαριστω πολυ που ειστε διπλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου. Σασ ευχαριστω πολυ για ολα οσα μου λετε μου δινετε δυναμη. εχετε δικαιο οτι το αγχοσ ειναι καταστροφικο.rose25 στο ερωτημα σου αν εχουμε ξανακανει σπερμοδιαγραμμα ειναι οχι, δεν εχουμε κανει δευτερο, ειναι να κανουμε τωρα τον αυγουστο αλλα ειπαμε με τον αντρα μου οτι αν δεν εχω μεινει εγκυοσ να το αφησουμε, να χαλαρωσουμε χωρισ γιατρουσ και εξετασεισ να συνεχισουμε προσπαθειεσ και απο τον επομενο μηνα θα δουμε... σασ ευχαριστω πολυ που ειστε διπλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω μαζι σου αστο και καντε ενα σπερμοδιαγραμμα τον Σεπτεμβρη να δειτε πως ειναι...ομως θα σου ευχηθω να εχεις μεινει μεχρι τοτε και να κανετε εξετασεις μονο για το μπεμπε μετα.....φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...