Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

evinicolas δεν διακινδυνευω με τιποτα να παω για δουλεια στο τρελαδικο που δουλευω μακαρι να μπορω να παιρνω αδειες συνεχεια,θα δουμε!παντος εγω μια χαρα περναω κανω τις βολτες μου και γενικα οτι θελω μια χαρα περναω...το αγχος πιστευω θα υπηρχε ακομα και αν δουλευα!

renaki_mu παρε την αδεια σου και ξεκουρασου αφου δεν νιωθεις και καλα καλυτερα να κατσεις....

ntoula μια χαρα ολα μπραβο αντε με το καλο και η Β επιπεδου!ασε αγωνια στο φουλ εχω ενα μηνα να το δω και να το ακουσω και εχω τρελαθει!μακαρι να βγουν ολα φυσιολογικα...

οντως η μασρορακι που ειναι χαθηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας γεια σας, χαθηκα λίγο αυτες τις μερες αλλα εχει ερθει και ο μπαμπάς μου αφου εχει άδεια εχουμε και τους κουμπάρους μας εδω οπότε όλο και κάπου έξω είμαστε. Εσείς πως τα πάτε?

χρονια πολλα και για χθες, η Παναγίτσα να μας εχει καλα όλες τις μανουλες και χρονια πολλα αν είχατε κάποιον δικο σας να γιορταζε!

Γιωργια θα περάσουν πολυ γρήγορα ο μερες και θα έχεις τα καλυτερα αποτελέσματα! Ειναι μικρουλης ακομα ο Νικόλας σου αλλα να του το λες συνεχεια και έτσι θα ειναι προετοιμασμένος για τον ερχομό του νέου μέλους.

Ρενα μια χαρα λοιπόν και με την δικη σου αυχενικη, μπράβο και ελπίζω να πέσουν μέσα και να έχεις μια μπεμπουλα στην κοιλιτσα σου!

Rose όλο το ξεχνάω, ποτε έχεις εσυ αυχενικη?

Διαμαντουλα είδες την μπεμπουλας σου, 300 ολόκληρα γραμμάρια!!! Μην αγχωνεσαι και σε δυο βδομάδες όλα τέλεια θα ειναι.

Εγω κορίτσια δεν δουλεύω, στην πρώτη εγκυμοσύνη δούλευα μέχρι τρεις βδομάδες πριν γέννησω και γύρισα όταν η μικρη μου ήταν 5 μηνών, πολυ πίεση είχα τοτε απο την δουλεια αλλα ειναι αλήθεια ότι ξεφεύγει το μυαλο. Στην δευτερη εγκυμοσύνη δουλευα μονο το πρώτο τρίμηνο γιατι μετα έληξε η σύμβαση που είχα ε μετα γεννησα ήθελα να κάτσω και λίγο μαζι του για να το χαρω πιο πολυ απο την πρώτη φορα ε τωρα έρχεται και το τρίτο δεν πρόλαβα να βρω κάτι. Οπότε κορίτσια με το θέμα της δουλειάς όλα ειναι σχετικά και πως νιώθει καλυτερα η καθε μια ανάλογα και με το περιβάλλον εργασίας που εχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kangaroo τωρα αυτη την εβδομαδα θα παω για αυχενικη.

κοριτσια ξεχαστηκα και εγω να ευχηθω χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν και οσους εχετε να γιορταζουν!η Παναγιτσα να ειναι κοντα στα μωρακια μας και να γεννηθουν με το καλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου...πως είστε? έχετε δίκιο το μάσρορακι χάθηκε, αλλα το ίδιο και η binoula. Τελικά μείναμε οι 4 μας.

Εχετε δίκιο για τη δουλειά. Εξαρτάται που δουλεύει ο καθένας. Εγω με τους μικρούς στο σχολείο καλα τα πάω, αν κάποιες φορές με τρελαινουν, ετσι προτιμώ το σχολείο απο το κάθομαι σχεδόν 2,5 μήνες. Δεν ξερω, τι να πω??

κατερινα, πιστεύεις ότι ειναι καλα να λέω στο μικρό για το μωρο που έρχεται?καποτε του λέμε με τον άντρα αλλα αυτός το ΧΑΒΑ του, οπότε το είδαμε κι εμείς ανουσιο. Θες να πεις ότι θα προετοιμαστεί??? εγω πιστεύω οταν με το καλό( πρώτα ο θεός ) γεννηθεί το μωρο, θα του έρθει κεραμίδα στο κεφάλι....

ντουλα η μπεμπα σου αρχίζει να βάζει βάρος. Άμα φτάσετε στα 300, πάτε καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου κ απο εμενα κ χρονια πολλα σε οποιες γιορταζαν . η παναγια να ειναι κοντα μας κ να πανε ολα καλα για εμας κ τα μωρακια μας

εχω παρα πολλες μερες να μπω κ να σας διαβασω κ να ακομα πιο πολλες να σας πω τα νεα μας........πηγαμε διακοπουλες εκανα τα μπανακια μου κ γενικα ειμαι ολη την ημερα με καλους φιλους που εχω καιρο να δω

ειμαι 17 εβδομαδων κ κατι ημερων κ εδω κ 2 με 3 εβδομαδες δεν εχω ουτε αναγουλες ουτε τιποτα κανενα συμπτωμα ,μεχρι που ξεχναω αν ειμαι εγκυος ........την τριτη παω στον γιατρο μου μετα απο ενα μηνα να δουμε το νινακι μας κ ευχομαι να ειναι ολα καλα κ σιγα σιγα να το ακουσω κ εγω ....

αυτα λοιπον τα νεα κ απο εμενα

ευχομαι σε ολες σας καλα αποτελεσματα με τις εξετασεις σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μασρορακι χαιρομαι που ειστε καλα και περνατε καλα αυτο εχει σημασια!με το καλο να δειτε και εσεις το νινι σας...ωραια που φυγανε τα συμπτωματα θα νιωθεις πολυ καλυτερα και θα το ευχαριστιεσαι πιο πολυ!σας εχουν πει τι φυλο ειναι?

αχ αντε να ερθει και η Δευτερα να παω και εγω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετω τις ομορφες εγκυλουλες!!!!

μασρορακι χαρηκα πολυ με τα νεακια σου βρε κοριτσι μη χανεσαι!!!!!!!!

rose μια μερα ακομη υπομονη κ θα δεις το μπουμπουκακι σου,ευχομαι να ειναι ολα τελεια!!!!!!

evinicolas εσυ πηρες τα αποτελεσματακια σου απο την εξεταση που εκανες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μασρορακι μόλις σε ψάξαμε, εμφανιστηκες!!!!!wow.αληθεια φύλο ακόμη δεν ξέρεις?

ντουλα τα αποτελέσματα θέλουν ακόμη 8 μέρες για να βγουν και τρέμω μέχρι να ερθει η ώρα εκείνη.

Rose τη Δευτέρα έχεις αυχενικη ε?πρωι ή απόγευμα?

Σήμερα πήγαμε με τον άντρα μου και το Νικόλα στο mall και μιλάμε μας έβγαλε την Παναγία. Απο την ώρα που φτάσαμε, έτρεχε πάνω κάτω, εγω και ο άντρας μου να τον κυνηγάμε με τη σειρά και αυτός όσο έβλεπε ότι ήμασταν κάπου πιο πίσω, περισσότερο έτρεχε. Λες και ήθελε να δραπετεύσει απο τους κακούς γονείς που τον εχουν ολη μερα φυλακισμενο!!

Και σκεφτείτε ότι πριν πάμε εκει,τον είχε παει ο άντρας μου σε παιδική χαρά για πάνω απο μια ώρα και το πρωι ειχαμε παει στους γονεις και επαιζε για πανω απο 2 ωρες με τα ξαδελφια του. ΕΛΕΟΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα σε ολες σας

κατα 90% μας ειπε ο γιατρος οτι εχουμε μπεμπακο

βρε κοριτσια απο την μια ειμαι χαρουμενη που δεν εχω αναγουλες κ ολα αυτα που ειχα στην αρχη γιατι τωρα νιωθω πολυ καλυτερα αλλα απο την αλλη εχω κ αγχος αν ολα ειναι καλα τωρα που δεν εχω κανενα συμπτωμα (τελικα μαλλον δεν ξερω τι θελω)

ροζακι αντε περασανε οι μερες κ θα δεις το νινακι σας θα κανεις κ την αυχενικη κ θα σου φυγει ενα πολυ μεγαλο αγχος ,καλα αποτελεσματα να εχεις

ντουλα εσυ το εχεις ακουσει το μωρακι σου ??????? εγω οχι ακομα κ εγω πολυ αγωνια

ευηνικολας τελικα ολα τα παιδακια τις ιδιες αντιδρασεις εχουν θελουν ολη την ωρα να τρεχουν κ να παιζουν , ετσι οπως κανει ο νικολας σας ετσι κανουν κ τα ανηψακια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρσορακι, καλώς μας ήρθες πάλι πίσω ανανεωμένη φαντάζομαι μετα τις διακοπές, θύμισε μας το όνομα σου. Αγοράκι σας είπαν ε μαλλον θα είδαν κάτι οπότε δεν πιστεύω να αλλάξει. εγω είμαι 16 και κάτι μερες και νιώθω όπως και εσυ, καμια ενόχληση και δεν το έχω νιώσει ακομα το μωρακι μου, και λενε ότι το τρίτο το νιώθεις και πιο νωρις τι να πω.

Rose Άντε αυριο η μεγαλη μερα, θα περιμένουμε νεα σου, μη μας ξεχάσεις!

Γιωργια όλα τα ιδια κάνουν δεν κάθονται λεπτο σε αυτη την ηλικία. Τωρα μπορει να μην δείχνει κανένα ενδιαφέρον για το ότι έρχεται αδελφάκι, αλλα σίγουρα το δουλεύει μέσα του, ειναι πολυ καλυτερα λενε να το έχεις κάπως προετοιμασμενο απο το να του το παρουσιάσεις ξαφνικα. Εγω της είχα παρει και σχετικό βιβλίο και το διαβαζαμε, όσο ήμουν έγκυος της το έλεγα της έλεγα να χαϊδεύει την κοιλια μου αλλα απο τις 10 φορές που της το λέγαμε μια να έδειχνε ενδιαφέρον. Όταν γεννησα ομως και είδε το αδελφάκι της το αγάπησε αμέσως ήθελε να το κρατά αγκαλια και δεν ήταν ποτε επιθετική μαζι του οπότε πιστεύω το τόσο λέγε λέγε εκανε δουλεια.

Εμεις τα ιδια συνεχίζουμε διακοπές και μπανακια για μια ακομα βδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλασπερα κοριτσαρες!

evinicolas ολα καλα θα ειναι με τα αποτελεσματα!Βεβαια δεν μπορεις να μην αγχωνεσαι αλλα θελει θετικη σκεψη!!!!

μασρορακι περασα απο αυτο το σταδιο κ ηταν καπως ελεγα αντε να παω στο γιατρο να δω οτι ειναι καλα να ησυχασω!Τωρα την καταλαβαινω καθημερινα πολλες φορες την ημερα κ ειμαι πανευτυχης αν κ δεν σου κρυβω οτι οταν χτυπαει χαμηλα παλι αγχωνομαι μολις χτυπησει λιγο πιο πανω ειμαι κ παλι καλα!Τελικα αυτο το αγχος δεν τελειωνει ΠΟΤΕ ολο κατι βρισκουμε κ τσουπ κανει την εμφανιση του κ παλι!

Κοριτσια πως ειναι οι κοιλιτσες σας φουσκωσαν????Εγω ειχα λιγο κοιλιτσα αλλα τωρα πλεον με καταλαβαινουν κ αυτοι που δεν ηξεραν οτι ειμαι εγκυος εχει κανει την εμφανιση της για τα καλα κ χαιρομαι απιστευτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...αυριο ναι ειναι η μεγαλη μου μερα και ανυπομονωωωω!!!ευχαριστω για τις ευχες μακαρι να πανε ολα καλα γιατι εχω και μια τρελλη αγωνια και φοβο...φοβο μην μου πουν οτι απλα δεν χτυπαει η καρδια του,εχω ενα μηνα να το ακουσω!το ξερω οτι μπορει να λεω χαζομαρες αλλα το σκεφτομαι και αυτο το ενδεχομενο....

μασρορακι ειδες οταν δεν εχεις συμπτωματα τρελενεσαι πιο πολυ,ασε τα περναω ακομα :P

evinicolas προς μεσημερακι εχω ραντεβου...αχ ετσι κανουν τελεικα ολα τα παιδια βλεπω απο των φιλων μου που εχουν ολη μερα στην τρελλα ειναι δεν βαζουν κωλο κατω χιχιχι υπομονη για τα αποτελεσματα σε καταλαβαινω!

κοριτσια εγω που μερικες φορες αισθανομαι διαφορα γυρω απο την κοιλια μου και μερικες φορες και χαμηλα ειναι το μωρο η μηπως απλα το εντερο μου?νωρις ειναι για να νιωσω κατι ε?

τα λεμε αυριο φιλια πολλα σε ολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου....χαθηκα τον τελευταιο καιρο αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω τρελο τρεξιμο...2-3 μερες που ημουν χαλαρα το εριξα λιγο εξω με τον αντρα μου κ τον μπεμπη...ετοιμαζουμε την βαφτιση και τρεχομε ολη μερα...δουλεια σπιτι παιδι....προετοιμασια...αστα να πανε....και να φανταστητε οτι εχω ακομα ναυτιες....πηγαμε και για την αυχενικη την περασμενη εβδομαδα και τωρα περιμενουμε και το παπ α φυλο δεν ειδαμε...δεν μας εκανε την χαρη αλλα δεν πειραζει...σε αγωνια...συγνωμη που χανομαι αλλα ο χρονος ειναι πολυ λιγος και δεν προλαβαινω να μπαινω συχνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα. εμεις το μωρακι μας το περιμενουμε χριστουγεννιατικο.

δε σας κρυβω οτι απο τωρα αγχωνομαι για τον τοκετο, γιατι ειμαι αρκετα φοβιτσιαρα με τα νοσοκομεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου τι κανετε?

εγω γυρισα απο τον γιατρο μου πολυ χαρουμενη καθως το μωρακι μου ειναι πολυ καλαααα!!!αχ κοριτσια πραγματικα ανακουφιστηκα...ειδα το μωρακι μου τρελαθηκα ειναι απιστευτο ενα μικρο ανθρωπακι να ειναι μεσα μου!κουνιοταν συνεχεια αλλα δεν μας εκανε την χαρη να δουμε καλα το φυλο του...ο γιατρος ειπε μαλλον κοριτσι αλλα δεν ξερουμε σιγουρα ακομα!μας εδωσε dvd και καθομουν και το χαζευα πραγματικα δεν το πιστευω οτι ειναι το δικο μου μωρο,οτι τα ζω εγω ολα αυτα!

περιμενω και εγω για το παπ α σε δυο μερες θα βγει και οσο για πητ τελος Φεβρουαριου πρωτα ο Θεος.αυτα τα νεα μου κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες.

Ελευθερια καλώς ήρθες στην παρέα μας. Το πρώτο σου παιδάκι ειναι? φύλο ξέρεις?

Binoula που ήσουνα κάλε τοσο καιρό?

Rose μιλάμε καταχαρηκα πραγματικά στο λέω για τα αποτελέσματα σου. Μπράβο!

καγκουρακι εσύ χαλαραααααα βλέπω.απο διακοπές σε διακοπές το πας.

Ντουλα απο κοιλια εγω, ενα εχω να πω. Απο 10 βδομαδων εχω κοιλαρα για 5 μηνών.ο γιατρός μου είπε ότι ετσι ειναι η δεύτερη εγκυμοσύνη. Η κοιλια μεγαλώνει απο την αρχή πολυ γιατι οι μύες της ειναι πλέον πιο χαλαροί.

Μασρορακι μην αγχωνεσαι για τα μη συμπτώματα. Εγω ούτε στο Νικόλα είχα, αλλα ούτε και τωρα.

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Η ιδέα του θηλασμου,σας αρέσει?δε μιλάω για το πόσο καλύτερος και ωφελιμος ειναι απο το ξένο,μιλάω αν η ιδέα σας προκαλεί χαρά και αν θέλετε να το κάνετε με την ψυχή σας ή αν θα το κάνετε επειδή πρεπει και επειδή ειναι καλό για το μωρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ευη! καλως σας βρηκα. Βρηκα πολυ χρησιμο το φορουμ αυτο και ετσι γραφτηκα σημερα.

Ναι το πρωτο μου παιδακι ειναι (21 χρονων ειμαι). Ο γιατρος μου ειπε οτι κατα πασα πιθανοτητα ειναι κοριτσι.

Αυτην την τεταρτη εχω ραντεβου για β' επιπεδου, οποτε λογικα, θα δειξει σιγουρα το φυλο.

[TABLE=class: vbs_forumhead table]

[TD][/TD]

[/TABLE]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα

Διαμαντουλα κοιλιτσα και εγω έχω και όπως ειπε και η Γιωργια το σώμα ξέρει και σε μένα που ειναι τριτη φορα εχει φουσκώσει απο πολυ νωρις.

Λαμπρινη με το καλο οι ετοιμασίες για την βάπτιση οπότε έχεις χρονο να μπαίνεις να μας λες τα νεα σου. Μια χαρα και εσυ με την αυχενικη θα σας κρατήσει λίγο σε αγωνία αλλα όταν θα μάθεις θα ειναι πιο σίγουρο.

ελευθερία καλώς μας ήρθες και με το καλο να κρατήσεις αγκαλιτσα το πρώτο σου μωρακι. Λογικο να έχεις αγωνία ειναι όλα πρωτόγνωρα για σας τις πρωτομανουλες αλλα ο τοκετος τις περισσότερες φορές ειναι μια πολυ γλυκια εμπειρια. Με το καλο και η β επιπέδου αυτη την βδομάδα νομίζω θα είσαι η πρώτη που θα την κανεις απο την παρέα μας.

Rose Τέλεια τα νεακια σου, είδες που όλα ειναι καλα και έχεις ένα ολοκληρωμένο ανθρωπακι στην κοιλιτσα σου. Τωρα νομίζω ειναι αρκετα νωρις να ειναι το μωρακι σου αυτο που νιώθεις υπομονη και σε λίγο καιρο θα το αισθανθεις.

Γιωργια ναι συνεχίζω διακοπές για μια βδομάδα ακομα αλλα δεν το λες και πολυ χαλαρά με δυο ζουζουνια να τα κυνηγαω στην παραλία. Σκεφτομουνα ποσο διαφορετικα αντιμετωπίζεις την πρώτη εγκυμοσύνη απο καθε επόμενη στην πρώτη πήγαινα στην θάλασσα απογευμα κάτω απο την ομπρέλα σε καρεκλιτσα τωρα είμαι στον ήλιο γιατι παίζουν τα μικρα με τα κουβαδακια και πρέπει να είμαι απο πανω τους. Στην πρώτη ουτε τις σακούλες απο το σουπερμάρκετ δεν με άφηνε να σηκωνω ο άντρας μου τωρα τον μικρο που ειναι σχεδόν 10 κιλα τον σηκωνω συνεχεια.

Για τον θηλασμο εγω είμαι πολυ υπέρ, και μου αρεσει και ως ιδέα όπως το ρωτησες. Ήθελα πολυ να θηλασω και τα κατάφερα θηλασα την κόρη μου μέχρι 15 μηνών και τον μικρο τον θηλαζω ακομα και δεν τον βλέπω έτοιμο για αποθηλασμο, αν μαλιστα δεν αποθηλασει απο μόνος του τωρα κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης με βλέπω για tandem nursing. Για μένα μετα τις πρώτες 4-6 εβδομάδες μέχρι να εδραιωθεί η γαλουχια που ειναι λίγο δύσκολα και έχεις και την αγωνία του αν βάζει το μωρο βάρος ο θηλασμος ειναι παιχνιδάκι, μπορείς να θηλασεις οποιαδήποτε ώρα και οπουδήποτε χωρις να σκεφτείς να έχεις μαζι σου γάλα, νερο, μπιμπερο. Το σημαντικότερο ομως ειναι να το θελει πολυ η μαμα και να εχει διπλα της ανθρωπους που θα υποστηριζουν την προσπαθεια της και να εχει τη δύναμη να κλείσει τα αυτιά της σε ότι μπορει να ακούει απο τους γύρω της. Όπως είπες και εσυ τα ωφέλη ειναι πολλα και για το μωρο και για την μαμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας εγκυουλες!!!!!!

Ελευθερια καλως ηρθες στην παρεα μας με το καλο κ το δικο σου μωρακι!!!!Εμεις ειμαστε πολυ κοντα κ στις εβδομαδες κυησης αλλα κ ηλικιακα!!!!Αληθεια σε ποια εβδομαδα εισαι???

rose τι ωραια....τι καλα νεακια!!!!!!!!!!!Κ μενα ετσι μου ειχανε πει στην αυχενικη οτι μαλλον κλεινουν προς το κοριτσι κ τελικα ειναι μπουμπου,κατι ξερουν οι γιατροι απλα δεν το λενε στην αρχη με βεβαιοτητα μεχρι να το δουνε ολοκαθαρα!

binoula με το καλο να βαφτισεις τον αντρακλα σου!!!!!!Τελεια κ τα δικα σου νεακια με την αυχενικη!!!Οποτε μπορεις να μας λες τα νεα σου!!!

evinicolas κι εγω εχω σκοπο να θηλασω αποκλειστικα πρωτα ο Θεος κ αν ολα πανε καλα γιατι εκτος οτι το μωρο περνει τα αντισωματα,ειναι ευκολοπεπτο και ευκολοχωνευτο το μητρικο γαλα που σπανια το μωρο να κανει αναροφηση που τοσα πολλα εχω ακουσει γι αυτην κ τρεμω στην ιδεα!!!Αλλα πανω απ'ολα το θελω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!

kangaroo αν κ ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν προσεχω τοοοοσο πολυ ουτε κ εγω....οπως λες στην θαλασσα καθομαι αρκετη ωρα στο ηλιο,αντιηλιακο στην κοιλια τις περισσοτερες φορες ξεχναω να βαλω,τις δουλειες μου στο σπιτι τις κανω πλεον κανονικοτητα,μονο τα βαρη προσεχω λιγο γιατι ειχα κ μια αποκολλησουλα στην αρχη κ φοβαμαι ακομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose μου χαρηκα πολυ για τα νεακια σας!μπραβο ρε κοριτσι μου!ολα μα ολα να πανε καλα μεχρι να κρατησεις το μωρακι σας στην αγκαλια σου!πραγματικα αξιζεις ολη αυτη την ευτυχια!αλλωστε τοσο καιρο προσπαθουσες και ανεμενες!καλη συνεχεια κοπελα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Σήμερα βραδιασε να βρω χρόνο να μπω στο μαμμυ,αφου ο Νικόλας με έτρεχε απο το πρωί. Και μόνο στη σκέψη να γεννηθεί το νεο μωρο, πρώτα ο θεός, απο ότι το φαντάζομαι δε θα παίρνω ανάσα.[smilie=help.gif]

Ρε κατερινα πως τα περνάς εσυ με δυο και σε λίγο με ακόμη ενα??τεσπα, καλα να ειναι τα μωράκια μας κι ότι θέλει ας γίνει. :ympray:

Οσο για το θηλασμο, σε μένα δεν αρέσει καθόλου η ιδέα.(μπορεί και να ειμαι η μονη παγκοσμίως) Ξερω τα τεράστια ωφέλη για το μωρο, όσο και για τη μητέρα, αλλα οταν το επιχειρησα στο Νικόλα ήταν μια σκέτη τραγωδια. Εχω εισεχουσες θηλες και μου είχαν δώσει απο την κλινική κάτι ψεύτικες θηλες απο σιλικονη, τις οποίες εφάρμοζα στο στήθος, το μωρο να τις φτυνει και να κλαίει σαν τρελό και εγω να χτυπιεμαι να το θηλασω κι αυτο να μην ακουμπά τη ψευδοθηλη. Αυτο κράτησε για 20 μέρες, μετά αγόρασα μηχανή για να το βγάζω και να του το δίνω, αλλα δυστυχώς τα αποτελέσματα της μηχανής τα ξέρετε. Σε 25 μερες δεν είχα καθόλου γάλα. Αυτη η κατάσταση με έκανε να μη θέλω την ιδέα του θηλασμου με τιποτα ασε που ποτε δε μου άρεσε ιδιαίτερα αλλα είχα πει θα το κάνω για το μωρο. Δεν ξερω, μπορεί να μην ειμαι γεννημένη για κάτι τέτοιο και κάποτε στεναχωριεμαι που όλες τρελαίνονται να θηλασουν και εγω πάλι όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evinicolas να σαι καλα ευχαριστω πολυ!εγω στην ιδεα του θηλασμου προς το παρον ειμαι θετικη απλα λεω οταν με το καλο ερθει η ωρα δεν ξερω αν θα μπορεσω να το κανω...θα προσπαθησω ομως και αμα τα καταφερω θα ειναι πολυ καλο για το μωρακι μου!

Ελευθερία Καραμανέα με το καλο το μωρακι σου...νεα μαμμα ε?μια χαρα ολα να πανε πολυ καλα!καλα αποτελεσματα και για την β'επιπεδου...

kangaroo οντως ρωτησα και τον γιατρο και μου ειπε το εντερο σου ειναι δεν μπορεις απο τωρα να το νιωσεις.ανυπομονω να το νιωσω το σκατουλι μου χιχιχι

ntoula αρα λες να ειναι σχεδον σιγουρο οτι ειναι κοριτσι και μενα ε?γερο να ειναι και ας ειναι οτι θελει ο Θεος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose μου χαρηκα πολυ για τα νεακια σας!μπραβο ρε κοριτσι μου!ολα μα ολα να πανε καλα μεχρι να κρατησεις το μωρακι σας στην αγκαλια σου!πραγματικα αξιζεις ολη αυτη την ευτυχια!αλλωστε τοσο καιρο προσπαθουσες και ανεμενες!καλη συνεχεια κοπελα μου!

τι κανεις εσυ βρε ψυχη σε εχω χασει!να εισαι καλα σε ευχαριστω παααααρα πολυ και πραγματικα συγκινουμε οταν μου λετε τετοια λογια ολες οι παλιες που μιλουσαμε...ξερετε τι περνουσα και ποσο το ηθελα αυτο το μωρο και Δοξα το Θεο ολα τελεικα πηγαν καλα!να εισαι καλα και εσυ να χαιρεσαι το μικρο σου αγγελουδι...φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνουν οι κοιλιτσες σας?

εχω μια αγωνία αυτες τις μερες για το ποτε θα το νιώσω το μπεμπακι μου, τον Νικολα τον ένιωσα 17 εβδομάδες όταν ήμουν και τωρα ακομα τίποτα. Για να δουμε....

Γιωργια είχες πολυ δύσκολη εμπειρια με τον θηλασμο και λογικο να νιώθεις έτσι άλλωστε το πρώτο διάστημα ειναι πολυ δύσκολο μετα γινεται πιο εύκολος ο θηλασμος. θα προσπαθήσεις πάλι τωρα στο δεύτερο ή δεν θέλεις καθολου να μπεις στην την ιδια ταλαιπωρία. πάντως καθε επιλογη ειναι επιθυμητή, και την αγάπη και την φροντίδα για το μωρο της καθε μαμα δεν την δίνει μονο με τον θηλασμο, ειναι η αγκαλια το δέσιμο, όλα παίζουν τον ρόλο τους. εγω αν και υπέρ του θηλασμου δεν κατακρινω οποια μαμα εχει επιλέξει κάτι αλλο.

Πολλα κοριτσακια νομίζω θα εχουμε στα χειμωνιάτικα μωρακια μας ή κάνω λάθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία σήμερα έχεις β επιπέδου.καλη επιτυχία και ενημέρωσε μας!!

ειναι αληθεια ότι στο πόστακι μας έχουμε πιο πολλά κορίτσια. Θέλω και εγω κοριτσάκι!!!!φυσικα θα μου πείτε γερό να ειναι και ότι να ναι,αλλα.......τρέμω στην ιδέα να κάνω όνειρα για το νέο μπεμπε. Ο θεός να μας βοηθήσει νάναι ολα καλα για όλες.

Οσο για το θηλασμο, δε θέλω καθόλου να το κάνω αυτη τη φορά αλλα κάποτε λέω θα ειναι άδικο γιατι ο Νικόλας κουτσά στραβά κάπως θηλασε. Πήρε το πρωτογαλα τουλάχιστον. Ας με βοηθήσει ο θεός να γεννηθεί το μικρούλη και βλέπουμε. Η αληθεια ειναι πως κλείνω προς το δε θέλω......σας το ξαναειπα!!ειμαι η μονη παγκοσμίως.

Ντουλα αυτη τη βδομάδα πας για β?δε θυμάμαι αν μας έχεις πει.

κατερινα ενιωσες κάτι ή ακόμα?σημερα είσαι ακριβώς 17.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...