Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

Hello κοριτσια. Τι κανετε?σας ευχαριστω για τα καλα σας λόγια. Ο άντρας μου εχει κάνει κάποιες εξετάσεις και αναλύσεις,ειναι πολυ καλύτερα, αλλα θα τις επαναλάβει την άλλη βδομάδα. Οπότε, αναμένουμε.

Γεια σου βασακο. Όντως θα συρεις πρώτη το χορό των αφίξεων και ετσι το κοριτσάκι σου θα ειναι το γούρι μας. [smilie=hello2.gif]Πρώτα ο θεός , βέβαια.

Rose κανεις δίαιτα ή απλα έχεις κόψει τα γλυκά.? την εξέταση στον εμβρυολογο ειμαι ´αναγκασμένή´ να την κάνω, λόγω του ιστορικού του Νικόλα. Δε με αγχωνει καθόλου γιατι κι εγω πιστευω, θα ειναι ολα οκ.

οσο για το τσιγάρο εγω δεν ειμαι των πολλών, αλλα αυτά τα περίπου δέκα που κάνω τα θέλω. Και ειμαι εθισμενη πολυυυυυυ. Ειμαι η καπνιστρια που δεν καπνίζω ποτε πριν το μεσημέρι και αυτά που κάνω τα κάνω συνήθως προς το βράδυ ως χαλάρωση ή σε καφετέρια με παρεουλα.εκανα κι εγω πολλες προσπάθειες να το κόψω, αλλα [smilie=banghead.gi:. Το είχα κόψει οταν έμεινα έγκυος το πρώτο μωρο για έξι μήνες, αργότερα ξαναπροσπαθησα και το εκοψα 8 μήνες πριν μείνω έγκυος το Νικόλα και το κρατησα εώς ότου έγινε το μωρο 4 μηνών και το ξανακοψα τωρα απο το Μάιο. Παρ´ολες τις προσπάθειες που εχω κάνει, παλι το θέλω και δυστυχώς ειμαι σίγουρη ότι θα ξανακαπνισω. Αρα??.?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας και απο μένα την νυχτοβια ως συνήθως...

καλο μηνα σε όλες, μυρισε φθινόπωρο σημερα ποσο σκέφτομαι οτι πρέπει σε λίγες μερες να μαζεψω καλοκαιρινα να βγάλω χειμωνιάτικα και ειδικα των παιδιών την ντουλάπα που πρέπει να δω τι κάνουν και τι οχι αχ και να εχω και τον μικρο μες στα ποδια μου....

Δώρα μπορεις να πάρεις και απο τωρα αλλα καλυτερα ασε να γεννηθει να δεις μπορει να ειναι μεγαλοσωμο το μωρακι σου και να θελει τα 3-6 πιο νωρις ή το αντίθετο να ειναι μοντελακι και να του κάνουν τα 0-3 για κανα μηνα ακομα, μετα τοτε περίπου θα αλλάξει και η σεζόν οποτε θα θες πιο ελαφρια ρουχαλακια.

Χριστινα δεν μας ειπες τι φαγητο εφτιαξες να παίρνουμε και καμια ιδέα! Ειναι ωραια τα αυτοκόλλητα αν φτιάξουμε καμια κλειστή ομάδα θα σας βάλω καμια φωτο.

Ανατασια με το καλο να γίνουν όλες οι ετοιμασίες για τον ερχομό του μωρού σας. Και εγω συμφωνω να βρεις έναν αλλο γιατρο δεν ηταν συμπεριφορα αυτη ειδικα σε μια πρώτο μανούλα που ολα της ειναι πρωτόγνωρα, αντι να σε καθησυχάσει σε αγχωσε πολυ. Για τον γιατρο που ρωτάς δεν ξέρω να σου πω κατι, εγω θα γεννησω στο Ιασώ. Για το Αττικό Παντως εχω ακουσει καλα λογια και ειναι και το πιο καινούριο απο τα υπόλοιπα δημόσια οχι οτι παίζει και πολυ ρόλο γιατι εγω πιςτευω οτι περισσότερο σημασίας εχει ποιους ανθρώπους εχεις κοντα σου παρα αν ειναι το κτίριο και τα κρεβάτια πιο καινουρια.

Vasako καλως μας ήρθες και με το καλο να ερθει και η δευτερη κορούλα σου, ποσο ειναι η μεγαλη σου? πως το εχει παρει που θα αποκτήσει αδελφάκι?

Rose μην αγχωνεσαι για τα κιλα, εχασες δυο κιλα πως τα καταφερες με διατροφη? ουτε εγω υπήρξα ποτε καπνιστρια και ισως δεν καταλαβαίνω απόλυτα τον εθισμό που περιγράφουν τα κοριτσια αλλα δεν υπαρχει μερα χωρις να φάω κατι γλυκο, μια σοκολατιτσα λιγο παγωτο παντα υπαρχει στο σπιτι και φυσικα περνάει και απο το στομάχι μου.

Γιωργια ολα καλα θα ειναι με τις εξετασεις. Αυτο με τον μικρο στον είχαν βρει παλι πριν γεννήσεις ή αφου γεννησες το είδατε?

Επεξεργάστηκε από kangaroo
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο μενα!! Κ εγω μεταμεσονυχτια ως συνηθως λογω αυπνιας... Ουφ βρε κοπελιες μεχρι προχθες απογευμα το μωρο το ακουγα 2-3 φορες την ημερα. Χθες κ σημερα αγχωθηκα πολυ γιατι δεν το ακουσα οπως πριν, παρα μονο ελαχιστα εως καθολου ( κ αυτο αν δεν ηταν η ιδεα μου). Ολη μερα αυτο σκεφτομαι κ φυσικα δεν πηγα ουτε για ψωνια γιατι ανησυχουσα. Τι σοκολατα εφαγα, τι ξαπλωσα, ολα τα εκανα, αλλα αμυδρα το καταλαβα. Ειναι φυσιολογικο να μην το ακουμε καθε μερα; Κατα τα αλλα ολα τα ιδια, ελπιζω να το ακουσω γιατι θα σκασω...

Επεξεργάστηκε από Jokots
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσιά μου,

είστε καλά; Εγω μια χαρούλα είμαι. Ήρθα για την καθημερινή περατζάδα! Χθες καγκουράκι μου που με ρώτησες έφτιαξα λαζάνια με κιμά, τυρί και μπεσαμέλ! Δεν ήθελα να σας δημιουργήσω λιγούρες γι αυτό δεν σας το πα. Αρκετά παχυντικό το ξέρω αλλά 1) δεν το κάνουμε συχνά και 2)έκανα σε όλα τα υλικά πιο light εκδόσεις από τις κανονικές (ελαιόλαδο αντί για βούτυρο, τυριά χαμηλών λιπαρών κλπ) Με 2-3 κόλπα γλυτώνει αρκετά σε θερμίδες αλλά η γεύση είναι η ίδια.

Εμένα μου φαίνεται αδιανότητο να χάσω κιλά. Παλέυω να μην παίρνω παραπάνω απο οτι πρέπει από εδώ και πέρα και αυτό το θεωρώ κατόρθωμα. Η πείνα που έχω συχνά πυκνά δεν έχει προηγούμενο! Οπότε μπράβο Rose μου φαίνεται κατόρθωμα αυτό που πέτυχες!

Jokots το έχουμε πει άπειρες φορές εδω με τα κορίτσια πως τα μωράκια άλλα μέρες είναι ζωηρά και άλλες μέρες δεν....και όλες αγχωνόμαστε. Το δικό μου όταν τρώω συνήθως σκάει μύτη και πολλές φορές τσιμπάω και λόγω αυτού!Πιστεύω πως όταν ξαναγράψεις θα μας πεις οτι το άκουσες. Ξέρεις τι κάνε; Πιές κάτι που δεν πίνεις συχνά, πχ λίγη κόκα κόλα και άραξε. Πίστεύω θα σκάσει μύτη. Πάντως μην ανησυχέις όλα καλά θα είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από μένα!!!

Μόλις γύρισα από το γιατρό και είναι όλα οκ!!!

Τον ρώτησα για τον πυθμενικό πλακούντα και μου είπε να μην ανησυχώ και πως δεν επηρεάζει καθόλου το μωρό.Μου έγραψε και μια σειρά εξετάσεων για να κάνω μετά την 24η εβδομάδα.

Πάλι τρύπημα.....δηλαδή!!!

jokotos να μην ανησυχείς καθόλου όταν δεν το καταλαβαίνεις το μωρούλι σου.Δεν πάει να πει ότι δεν είναι καλά,απλά το πιθανότερο είναι να έχει γυρίσει προς την εσωτερική πλευρά και επειδή είναι πολύ μικρούλι ακόμη,δεν καταλαβαίνεις τις κινήσεις του!!Να πας και να ευχαριστηθείς τα ψώνια σου,τόσο τα δικά σου,όσο και του μωρού σου!!

Εγώ ψήνω τον άντρα μου να με πάει μέσα στην εβδομάδα στο Avenue!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια..τι καιρος και αυτος σημερα εχει ψυχρα μου φαινεται σιγα σιγα μπαινουμε για τα καλα στον Χειμωνα!

evinicolas χαιρομαι που ειναι καλα ο αντρας σου θα κανετε και τις εξετασεις παλι και θα επιβεβαιωθει....ναι μια χαρα θα ειναι το μωρουλι σου απλα για να σιγουρευετειτε!οχι δεν κανω διαιτα απλα εχω κοψει τα γλυκα και προσπαθω να τρωω υγειηνα.το μεσημερι κανονικα το φαγητο μου αλλα οχι λιπαρα και μετα φρουτο η γαλα με δημητριακα το βραδυ μονο..βεβαια μερικες φορες με κοβει η πεινα αλλα προσπαθω να κρατηθω γιατι δεν θελω να ξεφυγω πολυ και δεν μαζευομαι ευκολα μετα!οσο για το τσιγαρο μπορω εν μερη να σας καταλαβω επειδη εχω εθισμο στα γλυκα οποτε καπως καταλαβαινω πως ειναι χιχιχιιχ

expecting angel το εβαλα πεισμα τωρα να τρωω ετσι για να δω οταν με ζυγισει ο γιατρος που θα παω απο βδομαδα ποσο θα με δειξει...δεν αντεξα ομως και ζυγιστηκα τις προαλλες και ειχα χασει 2 κιλα οποτε καλα παω..βεβαια δεν ξερω για ποσο καιρο θα αντεξω αλλα θα προσπαθησω...φυσικα τις παρασπονδιες μου τις κανω δεν το συζητω χιχιχιχ ολα στο μυαλο μας ειναι τουλαχιστον εγω αν πω κατι θα το κανω τελειωσε!!!!

Δωρακι μπραβο ολα καλα Δοξα το Θεο!!!

jokotos ετσι πιστευω και εγω οτι δεν θα το νιωθουμε συνεχεια πρεπει και αυτο να κοιμαται κιολας η απλα δεν καταλαβαινεις τις κινησεις του...πηγαινε να ψωνισεις να το ευχαριστηθεις!ετσι και εγω ανυπομονω να παω να τα παρω ολα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιιιιιιιιια μου δε σας προλαβαινω με τπτ!!!! ειχα να μπω μερες και ειδα τοοοοσα πολλα νεα μνμ, που σκεφτηκα ποτε θα προλαβω να τα διαβασω!Σήμερα αισίωσ 19+3 και ολα καλα! χαιρομαι που ολες ειστε καλα. Κοιταξα και εγω την αυχενικη μου και ελεγε και σε μενα οτι ο πλακουντασ ειναι ανω και προσθιος, οποτε γιαυτο δε το καταλαβαινω μαλλον το νινι πολυ, δεν ειμαι εντελωσ αναισθητη χαχαχα. Κατα ταλλα ολα καλα και ησυχα απο νεα τπτ! Την αλλη βδομαδα εχουμε γιατρο (ευτυχωσ σημά- κοντα!)

σας φιλω και σας διαβαζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, δεν βλεπω πολυ κίνηση σημερα....

Γιωργια, αν θυμαμαι καλα το όνομα σου, ειναι φυσιολογικο να μην το ακούς καθε μερα όσες φορες και την προηγούμενα τωρα που έχουν πολυ χώρο μεσα, ολα ειναι μια χαρα, μπες να μας πεις πως ηταν σημερα η μερα.

Χριστινα ωραιο το φαγητο που εφτιαξες εγω εχω βαλει στο προγραμμα αυριο να φτιάξω μουσακά.

Δωρα ειδες το ζουζουνακι σου τελεια! Να ξερεις στο avenue θα βρεις κουπόνια για εκπτώσεις σε είδη εγκυμοσύνης και σε βρεφικα ειδη στα παιδικα καταστήματα που εχει οποτε καλα ψώνια!

Rose μπραβο που το καταφερες ετσι προσέχοντας την διατροφη, εγω ποτε δεν ειδα την ζυγαρια να κατεβαίνει κατα τις εγκυμοσύνες μονο να μένει σταθερή καμια βδομαδα και κατι, μπραβο που αντεχεις χωρις γλυκο εγω με τιποτα.

Ρενα και σενα μπροστα ο πλακουντας ε γιαυτο το νιώθεις πιο λιγο τωρα που ειναι νωρις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας!!! Λοιπον, σημερα πηγαμε τελικα για ψωνια, ψωνισα ενα τζην ελαστικο για μενα και μια μπουζα και εννοειται μιας και πηγα πηρα και για το μωρο ενα φανελακι με σκουφακι κ 2 ζευγη καλτσουλες!! Χαιρομαι που ειστε ολες καλα κ επιτελους το μωρο θυμηθηκε να κουνηθει!!! Μαλλον χρειαζοταν να περπατησω για να ξυπνησει!!!! Σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφερον και τις απαντησεις σας...

Σχετικα με το τσιγαρο που συζητατε καπνιζα πριν μεινω εγκυος ενα πακετο ημερησιως... Ζοριστηκα πολυ τον πρωτο καιρο και εκανα 5-6 την ημερα, οσα δηλαδη μου επετρεπε ο γιατρος. Πριν 1,5 μηνα ομως περιπου δεν το ηθελα τοσο πολυ και απο τοτε κανω κανα-δυο οταν θυμηθω... Παντως δε νομιζω να το παρω αποφαση και να το κοψω μετα τη γεννα... Καλα θα ηταν ομως!!

expecting angel αν δεν κανω λαθος εχεις β' επιπεδου σημερα... Περιμενουμε τα καλα σου αποτελεσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα. Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Εγω ναι έχω β επιπέδου σήμερα και η αγωνία έχει βαρέσει κόκκινο. Το καλό είναι οτι έχει ρεπό και ο αντρούλης μου και βγήκαμε για καφέ και ψώνια στο supermarket και κάπως ξεχνιέμαι. Αργά το απόγευμα είναι το ραντεβού στον εξειδικευμένο γιατρό και μετά θα πάμε σε αυτόν που με παρακολουθεί. Άρα θα έχετε τα νέα μου τα βράδυ. Μακάρι Παναγίτσα μου να είναι όλα καλά!!! Σας φιλώ να ετοιμάσω τίποτα να φάμε και τα λέμε αργότερα.Καλά μαγειρέματα και καλά ψωνάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες! παρα έβαλε κρύο σημερα μπρρρρ

χριστινα καλη επιτυχία σημερα στην β επιπέδου, ολα θα ειναι τελεια θα περιμενουμε τα νεα σου το βραδυ.

Γιωργια μεγεια τα ρουχαλακια και τα δικα σου και για το μπεμπε, ηθελε βολτουλα δηλαδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας χαιρετώ και εγώ κορίτσια!!!

Πράγματι έβγαλε λιγάκι κρύο,αλλά προσωπικά,το ζητούσα για να πω την αλήθεια...

Να καταλάβω πως άρχισε να αλλάζει η εποχή,άρα είμαι όλο και πιο κοντά στον ερχομό της μπουμπούς μου....χιχι!!!

expecting angel να μην αγχώνεσαι,τουλάχιστον όσο το δυνατόν λιγότερο,γιατί αυτό επηρεάζει το μωρούλι σου!!Όλα θα πάνε τέλεια!!Καλή επιτυχία και περιμένουμε νέα σου.

Γεωργία καλοφόρετα τα ρουχαλάκια σου!!Από που ψώνισες και πόσο έκανε το τζηνάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!Καλη επιτυχια στην expecting Angel που εχει σημερα τη β επιπεδου της! Με το καλο να φερει πολυ καλα νεα!! Μην αγχωνεστε αμα δεν ακυτε τα μωρακια σας το ιδιο καθε μερα... Εγω, σε αυτην την εγκυμοσυνη, αφενος την αισθανθηκα πιο αργα απο οτι την πρωτη φορα-και ας λενε τα αντιθετα, αφετερου, μεχρι να σταθεροποιηθει αυτο το αισθημα, δλδ να μην ειναι τη μια τωρα, και την αλλη αυριο και μετα σε 3 μερες κοκ, περασα την 24η εβδομαδα. Και σημειοτεων η κοιλια μου ειναι πολυ μικρη για την εβδομαδα που βρισκομαι! Απλα, παιζουν πολλα ρολο, οπως η θεση του πλακουντα, αν η μαμα ειναι σε κινηση, οποτε δεν αντιλαμαβανεται ευκολα τις κινησεις του μωρου κτλ. Ειμαι και σε διατροφη και εγω, λογω σχετικα παθολογικης καμπυλης ζαχαρου που εκανα. Οχι οτι τρελαινομαι στη διαιτα, αλλα οσο ναναι προσεχω.ΚΑΝΓΟΥΡΑΚΙ μου, η μεγαλη μου κορη, κλεινει τα τρια τον Ιανουαριο!! Να χαιρεσαι τα παιδακια σου!! Οσο για τον ερχομο της μικρης, αλλωτε ειναι χαρουμενη και αλλωτε παλι, τη μισει και δεν την θελει..χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας!!! Σας ευχαριστω για τις ευχες... Ναι, το μωρο ηθελε βολτα και ψωνια!!! Δωρακι απο τα H&M πηρα τα ρουχα, το τζην 40 ειχε αλλα γενικα ειχε τεραστια ποικιλια σε ρουχα εγκυμοσυνης και καλες τιμες. Να ξερετε οτι τα H&M που εχουν εγκυμοσυνης ειναι στο AVENUE κ το RIVER WEST. Στα mall δεν εχει. Και απο εκει πηρα κ τα ρουχαλακια για το μωρο, καλυτερη ποιοτητα απο jumbo μου φανηκαν και καλες τιμες. Δεν ηξερα οτι εχουν και μωρουδιακα ρουχα... Αυτο το πραγμα παλι, οπου μπαινω να παιρνω κ κατι για το μωρο πρεπει να το κοψω...δεν συμφερει!! Τα PRENATAL επισης εχουν βαλει δυο προσφορες για κουνια και πολυκαροτσι και καθισμα αυτοκινητου...Μπειτε στο σαιτ να τα δειτε αν ενδιαφερεστε... Στο RIVER WEST στο PRENATAL εχει και διαφορα σεμιναρια για εγκυμοσυνη, τοκετο, θηλασμο κλπ και η υπαλληλος φοβερα εξυπηρετικη και ευγενικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγεια τα πραγματακια Jokots!! Εχω και εγω πολλα ρουχα εγλυμοσυνης απο τα h&m.. τα καταφορεσα και τα φοραω και τωρα. Ενα παντελονι μαυρο δε, που ειχα παρει την πρωτη φορα, το εχω ξεσκισει, που λενε!! Δεν το βγαζω!! Σε οτι αφορα τα μωρουδιακα, προσωπικα δεν μου πολυαρεσουν τα πρεναταλ τα ρουχα, προτιμω σιγουρα τα m0thercare και σε εσωρουχα τα allouete (φανελακια και τετοια εννοω). Απο τα τζαμπο, δεν εχω ψωνισει βρεφικα, αλλα παιδικα για τη μεγαλη μου κορη απο τα οποια εω μεινει μια χαρα ευχαριστημενη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasako σ ευχαριστω για τη γνωμη σου για τα μαγαζια... Πραγματικα εχω πελαγωσει με τοσα που υπαρχουν και σιγουρα συμβουλες απο μια ηδη μαμα ειναι πολυτιμες!! Τα allouette δεν τα ειχα υποψιν αλλα μιας και τα ειπες θα παω κ απο εκει μια βολτα καποια στιγμη... Ειναι τοσα πολλα μαγαζια και πραγματα που πρεπει να παρουμε κ πνιγομαι σε μια κουταλια νερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!(19+4)Χριστινακι περιμενουμε νεα απο τη β επιπεδου καθωσ και λεπτομεριες!ευχομαστε να ειναι ολα πολυ πολυ καλα!!!Κοριτιτσια επισης εγκυμοσυνης και βρεφικα εχουν και τα H&M στην ερμου κατω κατω, στην καπνικαρεα και εχει και αρκετη ποικιλια, πηρα και εγω δυο τζινακια για αργοτερα και ειχαν και 10ευρω εκπτωση το καθενα, βεβαια ελπιζω να μου κανουν γιατι πηρα και το δευτερο κιλο και τα εχω παρει ενα νουμερο πιο πανω απο αυτο που φοραω κανονικα..!Για τα prenatal δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα απο γνωστεσ και φιλες, καταρχην ειναι πολυ μικρες οι φορμες τους και μπορει τα 0-3 να του κανουν μονο τον πρωτο μηνα, τωρα δε ξερω οτι ακουω σασ λεω, πηρα απο το ηρα καποια 0-3 που τα ειχε σε καλη τιμη αλλα και δεν ειναι πολυ μικρουτσικα. Τα mothercare λενε οτι ανταποκρινονται σα νουμερα καλυτερα απο ολα, βεβαια ειναι ακριβοτερα και απο ολα!αν εχετε βεβαια γνωστους στην αγγλια μπορειτε να τα παραγγειλετε απο κει και να σασ τα στειλουν αυτοι που ειναι μισεσ οι τιμεσ αποτι εδω!Αχ χαλασε ο καιρος, αλλα δε πειραζει την χρειαζομουν λιγη δροσουλα, αλλα αμα ειναι απο τωρα να μαυριζει ετσι η μερα καλυτερα να αργησει λιγο ακομα!Εμεις εχουμε μια κουμπαρια το αλλο σκ και πραγματικα ελπιζω να μου κανει το φορεμα που εχω βρει γιατι αλλιως που ψαξιμο για αλλο, ειμαι λιγο στο τρεξιμο με τις τελευταιεσ ετοιμασιες αλλα ολα βαινουν καλωσ! Καλη συνεχεια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γυρίσαμε! Όλα πολύ καλά!! Όλες οι μετρήσεις του μωρού φυσιολογικές και ο τράχηλος που με ένοιαζε γιατί ήταν κοντός δεν έχει μεταβληθεί από την αυχενική, επομένως πάμε πολύ καλά! Το κοριτσάκι μας είναι 420g και είδαμε λίγο από τη μουρίτσα του γιατί έβαζε συνέχεια τα χέρια μπροστά. Άρα Γεωργιάννα μπορείς να με κάνεις και μένα ροζ επίσημα πια. Τώρα το επόμενο ραντεβού είναι στις 11/11, όπου θα έχω μπει (ή θα μπαίνω - ανάλογα με το πως τα μετρά κανείς) στον 7ο. Είναι δηλαδή γύρω στις 5,5 βδομάδες μετά. Ελπίζω όμως να ακούω το μωρό όλο και περισσότερο και όλο και πιο συχνά για να είμαι ήρεμη. Και μου έδωσε να κάνω εξετάσεις (γενική αίματος, ούρων, καμπύλη ζαχάρου και αυτή για το resus αρνητικό που είμαι) πριν το ραντεβού για να τους τις πάω τότε. Αυτάαααααααααα...............

Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη, αλλά από το στρεσάρισμα που πέρασα δεν μπορώ ακόμα να χαλαρώσω. Μια συμβουλή έχω να φάτε μια σοκολατίτσα λίγο πριν το ραντεβού για να κινείται το μωρό.

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για το ενδιαφέρον σας και εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα! Όσα κορίτσια δεν έχουν πάει να έχουν άψογα αποτελέσματα και όσα έχουν προχωρήσει να έχουν μόνο ευχάριστα να μας πουν.

ΥΓ: Μιας και πήρε το μάτι μου πως λέγατε για μαγαζιά με ρούχα εγκυμοσύνης, εγώ θέλω οπωσδήποτε να πάω στα H&M γιατί μου τα έχουν συστήσει πολλές κοπέλες.

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μπραβο σου!!! Ολα καλα λοιπον!!! Αντε να παιρνουμε σειρα οι επομενες!! Τωρα βουρ για ψωνια σιγα σιγα κ εσυ!!! Να πας οπωσδηποτε στα Η&Μ εχουν τεραστια ποικιλια!!!!!

Ποιες εχουμε μεινει να κανουμε β επιπεδου? Εγω 8/10, εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι ΤΕΛΕΙΑ!!!!!![smilie=occasion18.: [smilie=occasion18.: Και εσυ επίσημα κορίτσι ε??? πολυ χάρηκα για σένα . Αντε να παίρνουν σειρά και οι επόμενες, να ησυχάσει όλο το παρεακι μας.

Ο άντρας μου μετα απο το άγχος που περάσαμε την περασμένη βδομάδα, ειναι πολυ καλα. Ο θεός και η Παναγία να ειναι κοντά του. Για να καταλάβετε το πόσο άγχος ειχα τραβήξει, τον έταξα στην Παναγία της Τήνου και ετσι αφου γεννησω, πρώτα ο θεός, θα πρεπει να πάω. Εχει παει ποτε κάποια απο σας?

μη μιλάτε για H&M γιατι εκνευριζομαι!!!![smilie=angry5.gif] Ειναι κατα την άποψη μου απο τα καλυτερα καταστήματα και για μας αλλα και για παιδικά και με καλες τιμές , αλλα στην κυπρο ΔΕΝ ΕΧΕΙ!!!!!

ρενακι το mothercare εχει τις πιο καλές προδιαγραφές για βρεφικο ρούχο, ειναι η αληθεια. Αν θες ,μπες στην ιστοσελίδα τους στην Αγγλία και ψωνίσε ότι θες. Θα δώσεις τα μισά και θα έρθουν στο σπιτι σου κατ´ ευθέιαν. Μια φίλη μου, πήγε στο mothercare εδω στην κυπρο, είδε τι ήθελε και μετα τα παρήγγειλε απο το site τους,δίνοντας τα μισά λεφτά.

οσον αφορά τα ρούχα, το πόσο εκνευριζομαι που εχω τόσα πολλά απο το Νικόλα αλλα ειναι ολα είτε μπλε ή κάτι τα προδίδει ότι ειναι αγοριστικα.

οσα είχα αγοράσει απο μονη μου στο Νικόλα ήταν ολα ουδέτερα, αλλα τα υπόλοιπα που μου είχαν φέρει δώρο ή τα πήρα απο τα παιδιά φίλων, ειναι ολα αγοριστικα.

Αρα ψώνια απο την αρχή και για μένα,αλλα απο Δεκέμβριο και μετα...τρέμω απο φόβο να αγοράσω κάτι απο τωρα.....

Επεξεργάστηκε από evinicolas1980
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα,

Vasako να χαιρεσαι και εσυ την μικρουλα σου, η αντίδραση της νομιζω φυσιολογική για το μωρακι στην κοιλιτσα μετα την γέννα το συνειδητοποιούν. Η κόρη μου ετσι εκανε μια αγκαλιάζει την κοιλιτσα μου μια με χτύπαγε και τις περισσότερες φορες αδιαφορία, οταν γεννησα ομως τον αγάπησε και τον αγαπάει ακομα πολυ τον αδερφουλη της, τωρα στο τριτο επειδη το εχει ξαναζήσει ειναι ολο αγάπες και να αγκαλιάζω το μωρακι.

Συμφωνω για τα ρούχα σχεδόν ολα οσα εχω εγκυμοσύνης ειναι απο το H&M και τα εχω βολευτεί πολυ,όλες οι άλλες μάρκες απλησίαστες. Για τα βρεφικα παλι του mothercare ποιοτικά τα καλυτερα με τόσα πλυσιματα και δεν έχουν παθει τιποτα, και έχουν και φαρδιά γραμμή, του jumbo γενικα χάνουν την φορμα τους μετα απο την πολυ χρήση. Prenatal Benetton έχουν μικρότερες φόρμες, του Ζάρα επισης καλα.

γιωργια στα σεμινάρια του prenatal ειχα παει και εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν πολυ κατατοπιστικά, να πας βοηθάνε.

Ρενα τα mothercare της Αγγλίας έχουν σταματήσει να στέλνουν Ελλάδα, μονο ετσι οπως λες αν εχεις γνωστό εκει και βαλεις βρετανικη διεύθυνση. Μεγαλη απάτη εδω στο σάιτ έξω πραγματικα μιση τιμη. Εγω το 2009 ειχα προλάβει και μου είχαν στειλει απο εκει ολο το σετ για την κούνια, σεντόνια, κουβέρτα, πάπλωμα, παντα και κατι φορμακια στην μιση τιμη απ οτι τα εβρισκα εδω, και πανω στον μηνα κάνω δευτερη παραγγελία και μου απαντούν οτι τέρμα οι αποστολές στην Ελλάδα.

Χριστινα τελεια τελεια τα νεα σου απο την β επιπέδου, ειδες μια χαρα η μικρουλα σου θα ξεαγχωθεις τωρα θα την νιώθεις και περισσότερο απο δω και πέρα.

Γιωργια ολα καλα και με τις εξετασεις του αντρα σου, μονο ευχάριστα να εχουμε όλες. Παντως τα αγοριστικα μπορει να φορεθούν εύκολα και απο κοριτσάκι, το αντίθετο ειναι κομματάκι δυσκολο, έξω τουλάχιστον. Περσυ τον Νικόλα τον κοιμιζα σε ροζ υπνόσακο, που μου τον είχαν κάνει δώρο, αλλα σιγα μην επερνα άλλον μεσα στο σπιτι ηταν δεν τον εβλεπε κανεις.

Σημερα εγω το νιώθω αρκετα το μπεμπακι μου ειδικα απο το μεσημερι και μετα, εχω εκνευριστεί βεβαια και με κατι και μαλλον το εχω επηρεάσει, τελοπαντων δεν εχω κανενα αλλο νεακι εγω, καλοβραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!Βλέπω τα νέα σας ήταν πάααρα πολλά!!!Τελικά ποιός μας πιάνει.....Είναι πολυ ωραίο να βλέπεις ότι σε τέτοιους δύσκολους καιρούς δεν μας πτοεί τίποτα!!!

expecting angel πολύ χαίρομαι με τα νέα σου!!!Από δω και πέρα λοιπόν είσαι και εσύ επίσημα στο club με τις μαμάδες που περιμένουμε ναζιάρες μπουμπούδες....χιχιχ!!Ακριβώς τις ίδιες εξετάσεις μου έγραψαν και εμένα,εκτός από το ρέζους που έχω θετικό.

11-11 που έχεις την επόμενη επίσκεψή σου είναι τα γενέθλιά μου :lol::lol:

Κορίτσια να ξέρετε πως άσχετα από το αν περιμένετε αγοράκι ή κοριτσάκι,στα πολύ μωράκια πάει εξαιρετικά το άσπρο.Είναι σαν άγγελοι...

Γεωργία σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες.Θα πάω σήμερα μάλλον H&M και ελπίζω να βρω κανένα νούμερο που να μου κάνει....

Κάτι ακόμη που ξέχασα να σας πω.Δεν ξέρω αν έχετε ακούσει για τα δωρεάν δείγματα αλλά εμένα μου ήρθε χτες το δεματάκι από την care direct.Είναι διαφημιστική εταιρεία που συνεργάζεται με άλλες και σου στέλνει διάφορα ανάλογα τι έχει.

Εμένα μου έστειλε.Της nuk ένα μικρό μπιπμερό,μια πιπίλα,ένα δειγματάκι από σαπούνι για πλύσιμο των μπιμπερό και λίγα επιθέματα στήθους.Μια μικρή κρέμα sudocream,κάποια τζελ για θηλές,ραγάδες,για καθαρισμό ευαίσθητης περιοχής κ.τ.λ της frezyderm και μια δωροεπιταγή για τράπεζα βλαστοκυττάρων και μια για ένα μουσικό περιστρεφόμενο της fisher-price.

όποια ενδιαφέρεται να τηλεφωνήσει στο ΤΗΛ:800-11-82800 και να πει ότι είναι έγκυος και πως θέλει το βαλιτσάκι με τα δειγματάκια.Κάνουν περίπου 1 με 1 1/2 μήνα να τα στείλουν.

Επίσης βρήκα και αυτή την προσφορά από τις πάνες nannys.Μου έστειλαν αυτό το μειλ όταν τους ζήτησα δείγματα

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ!

ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΔΕΙΓΜΑ ΑΠΟ 3 ΠΑΝΕΣ ΝΑΝΝYS,OMΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΕ ΚΑΛΑ ΑΝ ΣΑΣ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΜΙΑ ΠΑΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 ΗΜΕΡΕΣ,(ΑΝ ΕΙΣΑΣΤΕ ΝΕΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΝ ΜΙΑ ΠΑΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΕΡΕΘΙΣΜΟ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΑΠΟΨΗ),Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΜΑΣ:

MΠΟΡΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ :

50 ΠΑΝΕΣ ΝΑΝΝΥS 2-5Kg

1 ΠΑΚΕΤΟ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ NANNYS 72 TMX

1 ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙ

1 ΔΕΙΓΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΜΑΣ (ΝΑΝΝΥS BY FREZYDERM)

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΜΕ COURIER ME ANTIKATABOΛΗ 8,25 €

ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ

ΑΝ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΛΑΒΕΤΕ,ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΩΝ ΔΕΙΓΜΑΤΩΝ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

ΦΙΛΙΠΠΗ ΣΟΝΙΑ

ΝΑΝΝYS BABY’S WISH

22620-71710

6940779727

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας πω πως η Frezyderm μου έστειλε και μόνη της έξτρα δειγματάκια και για το μωρό(μυρίζουν υπέροχα...).Μπήκα στο σαιτ τους και τους ζήτησα δείγματα,το ίδιο έκανα και με την εταιρεία mustela.Άμα γραφτείτε εδώ Babylino σας στέλνουν δείγματα(ένα βαλιτσάκι),αλλά πρέπει να τα ζητήσετε ένα μήνα πριν γεννήσετε,γιατί κρατουν σειρά προτεραιότητας.To ίδιο ισχύει και για εδώ http://www.liberoclub.gr/.Βέβαια αν συνεργάζεται με το νοσοκομείο που γεννάς θα σου φέρουν το βαλιτσάκι σου εκεί.Εμένα θα μου το φέρουν στο Αρεταίειο.

Έστειλα και στην εταιρεία mam, info.mamhellas@mambaby.com, όπου που στείλαν δείγμα ένα μικρό μπιμπερό.Στις πάνες chicco, Ποιότητα Chicco στις καλύτερες τιμές! | Panes Chicco, μου έστειλαν 2 πάνες.Επίσης και εδώ, Φόρμα για αποστολή δειγμάτων, σου στέλνουν δείγματα από αυτοκόλλητα για ότι θες.

Έχω στείλει και αλλού,αλλά είτε δεν έχω λάβει απάντηση,είτε δεν έχω παραλάβει κάποια δείγματα.Για ότι νεώτερο θα σας ενημερώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

χριστινακι μου εχω καταχαρει με τα νεα σου!!! Μπραβο κοριτσακι μουυυ! με το καλο να ερθει η μπουμπου στην ωρα της, να ειναι υγιεστατη χαμογελαστη και πανεμορφη!!! Τωρα περνουμε σειρα οι επομενεσ, εμενα 30/10 εχουμε ακομα!μετραμε μερες! Παντωσ το αντρακι μου κοβει πολλεσ βολτεσ και εχω χαρει πολυ, το καταλαβαινω καμια φορα ακομα και οταν ειμαι σε κινηση και γελαω μονη μου χαχαχα.

Ντορακι πολυ σε ευχαριστουμε για την ενημερωσει!ειναι πολυ χρησιμεσ οι πληροφοριες σου!

οσο αφορα το mothercare τησ αγγλιασ ναι δυστυχωσ πλεον δε στελνει ελλαδα, υπαρχουν βεβαια αλλοι τροποι αλλα δε ξερω αν συμφερουν...

Καλη σας συνεχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου και σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για το ενδιαφέρον σας και τα καλά σας λόγια! Με συγκινείτε πολύ!Εύχομαι τα ίδια και καλύτερα σε όλες σας που περιμένετε με το καλό να πάτε! Jokots σε 4 μερούλες να μάθουμε τα δικά σου τα ευχάριστα!!Μετά ποιά τσούπρα ακολουθεί;

Γεωργία μου μπράβο για τον αντρούλη σου! Σου έφυγαν μεγάλα άγχη αυτές τις μέρες. Και εγώ δεν μπορώ να διανοηθώ οτι θα πάθει κάτι. Εδω έρπητα πχ παθαίνει στα χείλια και είμαι μέσα στην ανησυχία!Στην Τήνο δεν έχω πάει αλλά θα το ήθελα κάποια στιγμή. Πολλοί γνωστοί πηγαίνουν κάθε χρόνο αυθημερόν και ανάβουν το κεράκι τους. Όσο για τα ρουχαλάκια, μέσα στο σπίτι που θα είναι τον περισσότερο καιρό της φοράς του Νικόλα. Εγω αυτό θα έκανα σιγά το πράγμα. Οι εποχές είναι δύσκολες! Και για έξω παίρνεις κάποια καλύτερα που να μην θυμίζουν αγορίστικα.

Κατερίνα μου ωραία που νιώθεις συχνά το μωράκι σου. Και εμένα κάτι που φαίνεται πως κάνει η μπεμπέκα όλο και πιο πολύ αλλά δεν παίρνω θάρρος. Πάντως για τον εκνευρισμό που λες, δεν ξέρω και εγώ εκνευρίζομαι πιο εύκολα απο οτι παλιά. Είναι θέμα ορμονών λέτε; Προσπαθώ και το ελέγχω αλλά κάτι να μου πει ο άλλος που δεν μου αρέσει, μου ανάβουν τα λαμπάκια και μετά το σκέφτομαι για ώρες.

Δωράκι πολύ ωραίες οι πληροφορίες σου! Άντε να πας στα H&M να μας πεις τι παίζει για να πάμε και εμείς, αν και όσο βολεύομαι με οτι έχω το καθυστερώ.

Ρενάκι μου ο μπέμπης ζωηρός θα σου βγει εσένα για να τον καταλαβαίνεις και σε κίνηση. Εύχομαι να πετάξουν οι μέρες μέχρι τις 30 του μήνα. Πόσο θα είσαι τότε;;

Ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο ρε κορίτσια. Έχετε ακούσει για τον καιρό αν θα το πάει έτσι; Αν είναι πρέπει να κατεβάσουμε ρούχα, αλλά εδώ στην Αθήνα δεν έχουμε συνηθίσει τόσο νωρίς και δεν θέλω να κάνω τζάμπα κόπο. Τι θα κάνετε εσείς; Πάντως θέλει προσοχή να μην κρυώσουμε και δεν ξέρω τι να κάνω. Μάλλον στη μέση λύση με βλέπω, ζακετούλα με παντελόνι και αθλητικά.

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...