Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως σας ηρθε η περίοδος μετά την εγκυμοσυνη; Περιοδος μιας μερας;;


Recommended Posts

Γεια σας, λοιπόν έχω μια μικρουλα 15 μηνών περίπου και θηλαζω αποκλειστικά μέχρι τώρα οπότε και την ακατανόμαστη έχω να τη δω από πριν μείνω έγκυος.

Πριν λίγες μερες στις 25 του μήνα επειδή με ενοχλούσαν οι θηλές στο θηλασμό έκανα ένα τεστ ωορηξίας και ήταν θετικό. Είχαμε και επαφές το προηγούμενο βράδυ.

Όλον αυτόν τον καιρό έιχα ξανακάνει κάποια τεστ οωρηξίας απλά για να δω αν όντως κάνω και να δω μήπως έρθει η περίοδος.

Στην 1η του Ιούλη είδα ροζ..δεν γεμισε ποτε μια σερβιετα και σημερα 2 ιουλη τίποτα. Δεν μπόρεσα να χαρώ ότι ήρθε γιατι λέω αν έκανα οωρηξία 25 πως γίνεται να έρχεται η περίοδος τόσο νωρίς;

Αλλά μετά σκεφτόμουν οτι ίσως είναι του κύκλου περίεργα. Κανένα ποναλάκι κανένα συμπτωμα.Και τώρα πεντακάθαρη.Τι λέτε;εσάς σας ήρθε με τα όλα της πρώτη φορά μετα τη γέννα;

Μήπως επειδή με είχε πιασει και μια φαγούρα που πέρασε μετα την επαφή να ήταν τίποτα άλλο κολπικό;σκέφτομαι να πάω γιατρο αλλά επειδή δεν έχω τίποτα να με ενοχλεί περα απο τις απορίες μου περιμένω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω ότι ακομα και σε αυτο το θεμα καθε οργανισμός αντιδρά και επανέρχεται πολυ διαφορετικα και ακομα και όταν θηλαζεις και αποκλειστικα πάλι δεν ειναι ιδια τα πράγματα απο γυναικα σε γυναικα. Υπαρχουν περιπτώσεις σαν τη δικη σου όπου μπορει να εχει χρονισει το μωρο και περίοδος δεν εχει εμφανιστεί αλλα και σαν την δικη μου περίπτωση που με αποκλειστικό θηλασμο πάλι μετα την πρώτη εγκυμοσύνη μου ήρθε στους 3 μήνες και μετα την δευτερη στους δυο. Υπαρχουν γυναίκες που αργει να τους σταθεροποιηθεί και άλλες που ειναι τακτικοτατες απο την δευτερη κιόλας φορα.

Τωρα αν υποψιαζεσαι εγκυμοσύνη που μπορει να γινει έφ όσον η ωορρηξια παντα προηγείται της περιόδου και αφου έκανες και τεστακι και ξέρεις ποτε δηλαδη είχες ωορρηξια τοτε μέτρα 14-15 μερες και αν δεν σου εχει ερθει τίποτε ακομα κανε ένα τεστακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ θήλαζα13 μήνες κ η περιοδος ήερθε στους 5,5 μήνες.

για τη ροή του αίματος, δε θυμάμαι να σου πω...

αλλά από τη γέννα και μετά δεν ξαναπόνεσα ποτέ στην περιοδο.

κάνε ένα τσετ και μας λες τα αποτελέσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια.. Θα περιμένω λίγο για να κάνω ένα τεστ γιατί αν ήταν σωστό το τεστ οωρηξιας λογικά περίοδο περιμένω γύρω στις 8 του μήνα.. Λέτε να κατεβαίνει σε δόσεις; Κάποιες φορές τώρα έχω κάτι μικρές καφέ κηλίδες μια φορά νέα στη μέρα και τίποτα άλλο. Μπεζ θα τις χαρακτηριζα.. Αλλά γενικά όλα καθαρά.. Να παίρνει αργά μπρος το σύστημα; Δεν ξέρω.. Γενικά ούτε πριν πόνου στα στην περίοδο αλλά έχω ακούσει ότι η πρώτη περίοδος έρχεται λίγο έντονη και όχι ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλή μου τι νέα βλέπω?Λές να είσαι έγκυος?Μακάρι στο εύχομαι ολόψυχα,γιατί ξέρω πόσο πολύ το θέλεις!!Λοιπόν η κάθε γυναίκα είναι διαφορεικός οργανισμός.Εγω για παράδειγμα αδιαθέτησα με αποκλειστικό θηλασμό στους 3 μήνες ,μετά την γέννα και η κουμπάρα μου στον πρώτο μήνα.όμως στον πρώτο μήνα και αυτή είχε μια μέρα περίοδο και μόνο ροζ.Ρώτησε τη γιατρό της και της είπε πωςείναι απολύτως φυσιολογικό.Τώρα όλα ρολόι..Απο όταν γέννησες έχεις κάνει καθόλου τεστ παπ και γενικές?Φιλάκια στο ζουζουνι σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα θ θα σου πω την εμπειρια μου γιατι μονο αυτο μπορω μιας κ οπως λενε ολα τα κοριτσια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος...γεννησα την φλεβαρη πρωτη περιοδο μου ηρθε περιπου τον απριλιο...πολυ αιμα δεν ειχα ουτε ιδιαιτερο πονο...αλλα μετα την δευτερη περιοδο παρουσιαστηκε ασυνηθηστη καθυστερηση μιας κ αφοτου γεννησα καθε 28 μερες ηρθε τις δυο φορες...πηγα στον γιατρο και ειναι εγκυος 2 μηνων και κατι οποτε...αν δεν ερθει απ την στιγμη που ειχες οωρηξια τοτε πολυ πιθανον να εισαι εγκυος..αυτα αοι μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα να στε καλά κοριτσια.. Τεστ που έκανα δεν ήμουν .. Θα δούμε αυτόν το μήνα! Ευχαριστω! Μπαρσελονιτα τι κανεις; Ετοιμάζεσαι για δεύτερο; Καλα η μικρη σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα να στε καλά κοριτσια.. Τεστ που έκανα δεν ήμουν .. Θα δούμε αυτόν το μήνα! Ευχαριστω! Μπαρσελονιτα τι κανεις; Ετοιμάζεσαι για δεύτερο; Καλα η μικρη σου;

Ετοιμάζομαι ετοιμάζομαι...Άντε να δούμε και αυτή τη φορά..Το Σεπτέμβρη θα μπώ στη τελική ευθεία...Άλλεξες τηλ?Προσπαθώ καιρό τώρα να σου στείλω μηνυμα αλλά δεν δείχνει ότι το παρέλαβες!ήρθες Κρήτη?Η μικρή μου καλά είναι δόξα το Θεό κάθε μέρα μεγαλώνει και δεν τη χορταίνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...