Μετάβαση σε περιεχόμενο

EKSOSOMATIKI,POIES KSEKINISAME PAREOULA???


Recommended Posts

Τι μου κανετε? Αγαπακι την Τριτη πας για χοριακη ε?Αντε ενα τριψηφιο αριθμο σαν το δικο μου!Εγω πιστευω πως εισαι ηδη εγκυουλα!!!!!!!!αυριο παω και γω για επαναληψη !!!!!!!!!!!!!!! η μεση μου εχει ανοιξει σαν να περιμενω περιοδο , πολλες ζαλαδες και τρελη υπνηλια....σημερα σιδερωσα και 10 λεπτα. τα πουκαμισα του Νικου θα τα στειλω στην πεθερα.καπως πρεπει να βοηθησει κ αυτη. μου το ειπε δηλ. απλα σιδερωνω τα πιο απλα ρουχαλακια λιγα λιγα. ψιλοεκανα και κατι δουλειες σημερα κουραστηκα πολυ.... Ο Νικος εχει κουραστει ο καημενος αλλα τι να κανουμε...πλυντηρια,φαγητο,εξωτερικες δουλειες. βαρυ του επεσε το νοικοκυριο...χαχχαχαχαχα!candcrasy καλα εκανες και βγηκες βολτουλα! μια χαρα θα ειναι ολα και μπορει να ακουσετε και καρδουλα αυριο. Mardio μπηκες με το σουπερ κινητο ε αντε καλοριζικο, σε πηρα σπιτι αλλα απουσιαζες το ιδιο και το φιφουλινι στις βολτες το ριξατε ολες ε?.λετε να ειμαι διδυμαμανουλα?Νατασα να μπαινεις να λεμε τα νεακια μας να μην αγχωνεσαι....μια χαρα ειναι οι μπεμπουλες!!!!!!!!!!!!Καληνυχτακια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσακια μου τι κανετε?δε σας ξεχναω αλλα αυτες τις μερες τρεχω να τα προλαβω ολα και ειδικα σημερα τωρα τελειωσα τις δουλειες!

σας ευχαριστω ολες για τα φυσηματα και τις ευχες και θελω να μου στειλετε ολη τη θετικη σας ενεργεια!

κοριτσια μου επειδη ειμαι κουρασμενη και πρεπει να ειμαι πρωι πρωι στο νοσοκομειο θα αναφερθω σε καθε μια αυριο!

φιλακια πολλα,καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το εύχομαι Μίκα μου! Παρακαλάω το Θεό για μια χοριακή στα ύψη! Πότε θα πας για υπέρηχο? Καλή επανάληψη.

Κοριτσάκι μου σου εύχομαι καλή ωοληψία να έχεις. Να μην αγχώνεσαι και όλα να πάνε καλά. Θετική σκέψη!

Εγκυούλες φυσήχτε.............................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapaki μου κι εγω την 9η μερα απο εμβρυομεταφορα την εκανα και ειχε βγει 40.Βεβαια εμενα δεν ηταν βλαστοκυστες οποτε δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο.Παντως μετα αρχισε να ανεβαινει σαν τρελη η χοριακη.Οποτε αν δεν δεις με την πρωτη τριψηφιο μην αγχωθεις!Ειναι πολυ νωρις.Κανονικα 14 μερες μετα γινεται η πρωτη μετρηση αλλα δεν μπορουμε να περιμενουμε!!!Κι εγω σαν κι εσενα ειμαι.Παντως ενα μεγαλο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ να πανε ολα καλα!Καληνυχτα σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!τωρα γυρισα απο το νοσοκομειο!πηγαν ολα καλα και μου πηραν 6 ωαρια οσα και την προηγουμενη φορα.τωρα εχω αγωνια να ειναι και καλης ποιοτητας!η εμβρυομεταφορα θα γινει την τεταρτη!

agapaki83 με το καλο αυριο και με μια θετικη χοριακη!το σημαντικο ειναι να αυξανεται οποτε μας ενδιαφερει το θετικο αποτελεσμα!εννοειται οτι θα περιμενουμε με αγωνια τα νες!

ΜΙΚΑ μου εσυ και το μωρακι/α σου να ειναι καλα και οι δουλειες θα γινουν.ευτυχως που εχουμε τους αντρες μας και μας βοηθουν!μακαρι να ειναι διδυμακια αφου το θες πολυ!

rosaki εσυ ολα καλα?απο την τετερτη θα φυσας συνεχεια!!

candycrash αντε με το καλο αυριο να κανεις υπερηχο να ησυχασεις λιγο και να δουμε ποσα ειναι τελικα!θα περιμενουμε τα νεα σου!

natasaki μου διδυμομανουλα εισαι καλα?τα νιωθεις απο τωρα?τι ωραιο συναισθημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

candycrash θετικα τα ακουω τα πραγματα με το καλο αυριο!!!ολα καλα θα ειναι ειδες περασε ο καιρος...

agapaki83 με το καλο και εσυ αυριο η χοριακη και ευχομαι ενα τεραστιο νουμερο να φανει φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

ΜΙΚΑ μια χαρα σε βρισκω μονο να μην κουραζεσαι τοσο πολυ να προσεχεις.

κοριτσακι μου μπραβο ολα καλα πανε και την Τεταρτη θα εχεις τα εμβρυακια με το καλο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

εγω σημερα δεν ξυπνησα πολυ καλα γιατι ημουν μουσκεμα απο κατι και φοβηθηκα μην εχω καμια προωρη γεννα αλλα μου ειπε η βοηθος του γιατρου μου οτι δεν ειναι τιποτα και ειναι υγρα του κολπου αλλα αν θελω να παω αυριο να με δει...δυστηχως δουλευει ο αντρας μου και δεν μπορω να παω θα δω ομως πως θα συνεχιστουν και θα την παρω τηλ.παλι αν προκυψει κατι.ειχα υγρα πριν αλλα μια κηλιδα οχι πολυ και σημερα ειδα παραπανω και τρομοκρατηθηκα μεχρι που ειχα ταχυκαρδια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα κι εγω μπηκα να πω ακριβως τα ιδια με το κοριτσακι μου από πανω agapaki83 με το καλο αυριο και με μια θετικη χοριακη!το σημαντικο ειναι να αυξανεται οποτε μας ενδιαφερει το θετικο αποτελεσμα!εννοειται οτι θα περιμενουμε με αγωνια τα νες!

ΜΙΚΑ μου εσυ και το μωρακι/α σου να ειναι καλα και οι δουλειες θα γινουν.ευτυχως που εχουμε τους αντρες μας και μας βοηθουν!μακαρι να ειναι διδυμακια αφου το θες πολυ!

rosaki εσυ ολα καλα?απο την τετερτη θα φυσας συνεχεια!!

candycrash αντε με το καλο αυριο να κανεις υπερηχο να ησυχασεις λιγο και να δουμε ποσα ειναι τελικα!θα περιμενουμε τα νεα σου!

natasaki μου διδυμομανουλα εισαι καλα?τα νιωθεις απο τωρα?τι ωραιο συναισθημα!​ και φυσικα να ευχηθώ στο κορτσακι μου να πανε ολα καλα...(μια χαρα θα ναι και τα 6!!!!υποκλινομαι ...εγω πάω να δω το βραδυ το ενα και μοναδικο αυγο μου και να κανω την ενεση..αντε να δουμε τι πουλια θα βγαλω αυτο το μηνα...ειμαι αισιοδοξη παντως...αφου το παλευω θα γινει..αργα ή γρηγορα θα γίνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Όμως είμαι πολύ αγχωμένη και πιστεύω ότι αύριο δεν θα τα πάω καλά. Δεν πονάω τόσο πολύ το στήθος μου και ούτε νιώθω πόνους περιόδου κλπ. Σήμερα το μεσημερι έκανα και τεστ εγκυμοσύνης του φαρμακειου και βγήκε αρνητικό και από εκείνη την ώρα είμαι κάπως χάλια. Αύριο θα είναι η 9η μέρα από εμβρυομεταφορά και επειδή είναι βλαστοκύστες την ανάλυση την κάνεις τόσο σύντομα. Παρακαλώ το Θεό και τους Αγίους να πάνε όλα καλά, αλλά έχω τις επιφυλάξεις μου. Συγγνώμη που σας ζάλισα αλλά είμαι στα πολύ κάτω μου σήμερα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλησπερα!!!!!!!!!! Κοριτσακι μου με το καλο την Τεταρτη η εμβρυομεταφορα!!!!! Αληθεια ποσα θα βαλεις?Αγαπακι αυριο η μεγαλη μερα!!!!!!!!!!!Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!Sandaloxilo χαιρομαι που εισαι αισιοδοξη. Παιζει σημαντικο ρολο η ψυχολογια! candycrasy ποτε πας για υπερηχο?Φιφουλινακι που εισαι?Rose δε νομιζω να ειναι τιποτα αλλα μιλησε με το γιατρο σου. Καλλιεργεια κολπικου εχεις κανει?Νατασα διδυμομανουλα τι κανουν τα ζουζουνια σου? Σημερα εκανα επαναληψη χοριακης ειναι 506 την επομενη Τριτη παω στο γιατρο. Μεχρι τοτε μου ειπε ξανα παλι ,οχι πολλα πολλα. Και το πρωι ειδα παλι αιμα, αλλα να μην ανησυχω μπορει να το βλεπω για καιρο λεει. Καμια σχεση η πρωτη μου εγκυμοσυνη με αυτην . Πιο δυσκολη τη βλεπω....φιλια πολλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rosaki μου καταλαβαινω το αγχος σου!πιστευω οτι ολα θα πανε καλα!ομως να το παρακολουθεις και να ενημερωνεις το γιατρο σου.να μας κρατας ενημερες γιατι εχω αγωνια.

agapaki εγω δεν εμπιστευομαι αυτα τα τεστ.ευχομαι να ειναι λαθος και αυριο να εχεις θετικο αποτελεσμα!θα περιμενουμε τα νεα σου!

santaloxilo ετσι σε θελω να εισαι θετικη και θα τα καταφερεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλησπερα!!!!!!!!!! Κοριτσακι μου με το καλο την Τεταρτη η εμβρυομεταφορα!!!!! Αληθεια ποσα θα βαλεις?Αγαπακι αυριο η μεγαλη μερα!!!!!!!!!!!Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!Sandaloxilo χαιρομαι που εισαι αισιοδοξη. Παιζει σημαντικο ρολο η ψυχολογια! candycrasy ποτε πας για υπερηχο?Φιφουλινακι που εισαι?Rose δε νομιζω να ειναι τιποτα αλλα μιλησε με το γιατρο σου. Καλλιεργεια κολπικου εχεις κανει?Νατασα διδυμομανουλα τι κανουν τα ζουζουνια σου? Σημερα εκανα επαναληψη χοριακης ειναι 506 την επομενη Τριτη παω στο γιατρο. Μεχρι τοτε μου ειπε ξανα παλι ,οχι πολλα πολλα. Και το πρωι ειδα παλι αιμα, αλλα να μην ανησυχω μπορει να το βλεπω για καιρο λεει. Καμια σχεση η πρωτη μου εγκυμοσυνη με αυτην . Πιο δυσκολη τη βλεπω....φιλια πολλα!!!!!!!

ΜΙΚΑ μου να προσεχεις και ολα θα πανε καλα!στην αρχη θελει προσοχη.εγω θα ξερω την τετερτη ποσα θα μου βαλουν.εξαρταται ποσα θα γονιμοποιηθουν και αν θα ειναι καλα εμβρυα!υπολογιζω για τρια,θα δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπακι γιατι εκανες βρε τεστ φαρμακειου? εμενα μου ειχε πει η πεθερα μου να μου παρει να κανω αλλα της το εκοψα αμεσως. λεω θα κανω μια και καλη εξεταση.Να αγχωνομουν τζαμπα... Ενταξει ουτε εγω πονουσα υπερβολικα τωρα εχω πιο ολλα συμπτωματα.....να εισαι ηρεμη μεχρι αυριο με ενα τριψηφιο αριθμοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω Μικα μου, αγχώθηκα κ είπα να κάνω! αύριο ελπίζω να καθαρίσει το τοπίο [smilie=icon_sunny.: θα έχω μία θετική χοριακή!!!! Πρωί πρωί θα πάω για την ανάλυση και σας ενημερώνω! Καληνύχτα και σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τη στήριξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, τι κάνετε;

Candycrash περμένουμε τα νέα σου από τον υπέρηχο! Φαντάζεσαι να ακούσετε δυο καρδούλες;[smilie=icescream.g:

Αχ Rose ευχαριστώ για τα φυσήματα!! Πως είσαι εσύ με τα υγρά; Αφού σου λένε οτι είναι φυσιολογικό, μην αγχώνεσαι!

Agapaki, μεσημεριάτικα έκανες τεστ; Πρέπει να έχουν περάσει πολλές ώρες χωρίς ούρηση για να δείξει μεσημέρι ή απόγευμα. Όσο για συμπτώματα μην ψάχνεις. Πολλά από αυτά προκαλούνται από τα φάρμακα. Τα αληθινά συμπτώματα θα αρχίσουν από αύριο μόλις δεις τη θετική χοριακή %%-%%-%%-

Koritsaki mou, μια χαρά ακούγονται τα 6! Και θα βάλεις και θα καταψύξεις κιόλας. Με το καλό να τα δεχτείς στην κοιλίτσα!

Santaloxilo τι έγινε με το αυγουλάκι σου;

Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω αυτή τη βδομάδα. Ανυπομονώ και φοβάμαι ταυτόχρονα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα της χωριακής και είναι αρνητικά. Σας ευχαριστώ για όλα. Το θετικό είναι ότι έχουμε το γιο μας που μας δινει δύναμη και απίστευτη χαρά! Μπορεί να έφταιξε το ενδομήτριο είπε ο γιατρός μου. Θα ξαναπροσπαθήσουμε πιο μετά με gonal είπε γιατί οι merional μου δημιούργησαν άσχημες παρενέργειες. Καλή συνέχεια σε σας, εύχομαι πραγματικά όλες να αποκτήσετε πολλά παιδάκια. Επειδή ο γιος μας ήρθε με φυσιολογική σύλληψη δεν μπορούσα να κατανοήσω πόσο δύσκολο είναι η διαδικασία της εξωσωματικής. Σας συγχαίρω για τη δύναμή σας. Και εγώ είμαι δυνατή όμως και θα το παλέψω μπας και κάνω αδερφάκι στο γιο μου! Σας φιλώ όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!Μολις γυρισαμε απο το γιατρο.Ειδαμε ενα εμβρυακι και την καρδουλα του που χτυπουσε!Ειναι ενα τελικα αλλα ο γιατρος ειπε οτι ειναι πολυ δυνατο, γι αυτο ανεβαζε τοσο την χοριακη!Ειμαι πολυ ευτυχισμενη!Δεν το πιστευω οτι μεσα μου μεγαλωνει μια καινουρια ζωη!Μακαρι ολες οι κοπελες να νιωσουν αυτο το συναισθημα!

ΜΙΚΑ μου συγχαρητηρια.Η χοριακη σου ανεβαινει παρα πολυ καλα!Να δεις και συντομα στον υπερηχο το-α εμβρυο-α σου ευχομαι!

αγαπακι καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου.Μην το βαζεις κατω.Παρε δυναμη απο τον αντρα και το γιο σου και συνεχιστε!

Κοριτσακι μου ολα καλα θα ειναι και την Τεταρτη θα εχεις μες στην κοιλιτσα σου τα καλα σου εμβρυακια.

Ροζακι μην αγχωνεσαι αν ηταν κατι επικινδυνο θα σου λεγανε αμεσως να πας απο κει.

Φιλακια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax βρε agapaki είχε δίκιο το κωλοτεστ δηλαδη...Μην απογοητεύεσαι δεν είναι τόσο δύσκολος ο δρόμος της εξωσωματικής όσο σου φαντάζει τώρα...κάτι δε πήγε καλά,δε σημαίνει ότι έτσι θα πάει και η επόμενη.Ανασκουμπόσου,ξέσπασε,θύμωσε και όταν είσαι έτοιμη ξεκίνα...Για μίλησε και με τη Λαμπρινή εδώ τη mammylaντέζα να σου πει τι πείσμα το βαλε να κάνει αδερφάκι στη κορούλα της και πως τελικά τα κατάφερε και με πάρα πολλές δυσκολίες και αποτυχίες.Αμα θέλουμε κάτι πολύ γίνεται απλά τώρα το βλέπεις βουνο,είναι πρόσφατο.

Candycrash ένα το σκατούλι ε;;Με μπέρδεψε και επέμενα για δίδυμα..Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.Πότε σου πε για καρδούλα να πας;Σε ποια εβδομάδα;Βάλε ένα tickeraki να σε παρακολουθούμε!

Ουφ με στεναχώρησες βρε agapaki τώρα...μπήκα με τέτοια λαχτάρα να διαβάσω νέα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπακι και γω για σενα μπηκα και στεναχωρηθηκα.....δυναμωσε, ανασκουμπωσου κ ξεκινα οταν εισαι ετοιμη. Θα τα καταφερεις ειμαι σιγουρη οπως και ολες που προσπαθουν... φιλια πολλα!!!!!!!!!!candycrasy τελεια να ακους καρδουλα αντε καλη εγκυμοσυνη και ολα να πανε καλα!!!!!!!!!!!!! εγω παλι καφε αιματακι ειδα εκανα και δουλειες και τωρα ξαπλωσα.....δυσκολη εγκυμοσυνη προβλεπεται...στεναχωριεμαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapaki μην το βαζεις κατω παρε το χρονο σου ξεσπασε κ οταν θα εισαι ετοιμη κανε την επομενη..Σιγουρα ολα θα σου πανε καλα κ σιγουρα θα τα καταφερεις !!

ΜΙΚΑ εσυ ξεκουραση τωρα ασε τις δουλειες αντε!! Ξεκουραση οσο περισσοτερο μπορεις κ μη στεναχωριεσαι ολα καλα θα πανε!!

Candycrash τι ωραια που ειδατε το μικρακι σας !! καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!

Koritsaki moy με το καλο την Τεταρτη να υποδεχτεις τα εμβρυακια σου!!! φουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουου!!!

Rosaki πως εισαι;; κ εγω δεν πιστευω οτι ειναι κατι σοβαρο αν ηταν θα σου ελεγε ο γιατρος σου να πας αμεσως να σε δει. καλυτερα ομως να τον ενημερωνεις κ οταν μπορεσεις να πας να σε δει πιο πολυ για να ηρεμησεις!! Περιμενουμε νεα!

santaloxylo τι κανεις;; τι εγινε με το αυγουλακι σου;; Μπραβο σου που σκεφτεσαι θετικα!!

Εμεις αυριο εχουμε τον υπερηχο για τις καρδουλες των μικρων κ εχω λιγακι (πολυ) αγχος..Ευχομαι να ειναι ολα καλα Παναγια μου!!

Επισης κοριτσια με βαλατε σε σκεψεις..Λετε να ειναι πολυ νωρις για να "ακουω" τα μικρα;; Βρε λετε να ειναι τιποτα αλλο κ να χαζοχαιρομαι τζαμπα;;!!

Φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!

agapaki λυπαμαι για το αποτελεσμα!εχεις το γιοκα σου οποτε δεν πρεπει να αγχωνεσαι!τι να πουν και οι κοπελες που δεν εχουν καθολου παιδακι!φυσικα και θα του χαρισεις και ενα αδελφακι και θα ξαναπροσπαθησεις οποτε εισαι ετοιμη!!

candycrash τι ωραια που ακουσατε καρδουλα!ενα και καλο το μωρακι σου!!με το καλο κουκλιτσα μου!!

ΜΙΚΑ θα σε μαλωσω!δεν ειπαμε να μην κανεις δουλιτσες για μερικες μερες τουλαχιστον μεχρι να περασει?

rosaki τι κανεις σημερα?περιμενουμε τα νεα σου!!

natasaki με το καλο ο υπερηχος!ολα καλα θα πανε!να μας ενημερωσεις.

fifoulina μου αντε να αδιαθετησεις για να μπεις σε μια σειρα!προχωρα μπροστα παρολο το αγχος σου και θα πανε ολα καλα!!

κοριτσια μου εγω προσπαθω να κανω κανενα φαγητο να το βαλω στην καταψυξη για τις μερες που θα ειμαι ξαπλα!θα σας ενημερωσω αυριο,φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapaki όλα καλά θα πάνε την επόμενη φορά..όπως είπαν τα κορίτσαι θελει πεισμα και δυναμη.ΜΙΚΑ χαρηκα πολυ με τα νέα σου!!!!!!!!!!!!! candycrass με το καλο να δεχτεις το μωρακι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!rosaki περιμενουμε νεα.Fifoulina σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου,αντε με το καλο να αρχισεις οπως ειπαν τα κοριτσια παραπανω.NATASAKI με το καλό ο υπερηχος κοπρλα μου!!!Κοριτσακι μου σε βρίσκω πολύ υπερμαχο της φράσης των φρονήμων τα παιδια πριν πεινασουν μαγειρευουν και μπραβο σου γιατι ετσι θα νιωθεις εσυ πιο ξεαγχωμενη μετα.

Τα νεα μου έχουν ως εξης.Τελικά ειχα 2 αυγα...δεν ξερουμε ουτε εγω ουτε ο γιατρος μου γιατι δεν ειδα το ενα .Χτες ηταν 2 λοιπον προς εκπληξη μας το ενα αριστερα το ενα δεξια..το ενα ηταν 20 και το αλλο 19,5..καναμε την pregnyl το βραδυ στις 10 και θα ερθουμε σε επαφη Τεταρτη πρωι(34 ωρες μετα)και Πεμπτη μεσημερι που ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι...δεν ειναι πολυ αργα;;;Τον ρωτησα αλλα δεν μου ειπε γιατι..ή εγω μεσα στην ταραχη μου δεν καταλαβα..ακομα κι αν ζει 24 ωρες το ωαριο αν γινει η ωορυξια 36 ωρες μετα την πρεγνυλ τοτε θα γινει Τεταρτη πρωι..μεχρι Πεμπτη λοιπον θα χει τελειωσει το πανηγυρι...γνωριζει καμια γιατι;;;;αυτα απο μενα σας ευχαριστω ολες για τη συμπαρασταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo απ οσο ξερω κι εγω πρεπει να ερθεις σε επαφη 24 ωρες μετα την ενεση για να ειναι σιγουρο το αποτελεσμα.Αν ερθεις σε επαφη και Τεταρτη και Πεμπτη υπαρχει προβλημα;Για να εισαι σιγουρη το λεω και να μην αγχωθεις!

ΝΑΤΑΣΑ ολα καλα θα πανε στοον υπερηχο!Εγω ειμαι 5 εβδομαδων και 4 ημερων ειπε ο γιατρος και ειδαμε την καρδουλα που χτυπουσε οποτε μην αγχωνεσαι,Πιστευω θα ακουσετε κι εσεις καρδουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Σας διαβάζω αραιά και που και μου θυμίζετε τόσες πολλές στιγμές -αγωνίες-σπαζοκεφαλιές κτλ κτλ...

Εγώ είμαι πλέον μαμά διδύμων αλλά πέρασα αρκετούς μήνες στην προσπάθεια με αμέτρητες χοριακές και τεστ (τόσα μα τόσα πεταμένα λεφτά)...και "κατα φαντασίαν εγκυμοσύνες" μέχρι να έρθει το οριστικό θετικό αποτέλεσμα. Το οποίο αποτέλεσμα ούτε εγώ δεν το πίστευα τότε οτι είναι θετικό ούτε το επαναληπτικό...ούτε στους υπέρηχους ησύχαζα οτι όλα ήταν καλά...μόνο στο τέλος που γέννησα άρχισα να το συνειδητοποιώ και φυσικά μετά ξεκίνησε η τρελή κούραση.... non-stop ξενύχτια και αλλαγές πάνας και ιώσεις και και και .... Και φτάνεις στο σημείο να λες "μα τι στο καλό έκανα προ τέκνων" πως πέρασε ο χρόνος και δεν το κατάλαβα???γιατί δεν πηγα μερικά ταξιδάκια τότε που μπορούσα...γιατι τώρα όχι οτι δεν μπορούμε (θεωρητικά τουλάχιστον) αλλά και μόνο στην ιδέα...πονοκεφαλιάζω και μου ανεβαίνει η πίεση!

Περνάνε τα χρόνια και αισθάνομαι οτι μέσα σε 2 χρόνια έχω γεράσει σωματικά-ψυχικά-εμφανισιακά-έχουν ασπρίσει τα μαλλιά μου...το σώμα δεν έχει επανέλθει πλήρως(και ούτε πρόκειται...το έχω πάρει απόφαση) αν και έχω χάσει όλα τα κιλά, να πω κι άλλα??

Κορίτσια απολαύστε την περίοδο προ τέκνων όσο πιο πολύ μπορείτε γιατί με τον ένα ή τον άλλο τρόπο όλες θα γίνετε μάνες ενώ τα ανέμελα αυτά χρόνια δεν ξαναγυρίζουν...κλαψ!

Αυτά είχα να σας πω... και να σας καληνυχτήσω είναι και η ώρα περασμένη οπότε γι αυτό η λογοδιάρροια!

Α και κάτι ακόμα ... για αυτές που αγχώνονται για το σπέρμα- τα ωάρια τη σύλληψη και όλες αυτές τις εξονυχιστικές λεπτομέρειες μέχρι να γίνει η εμφύτευση κτλ...κι εμάς σαν ζευγάρι μας είχαν ξεγράψει οι γιατροί από τη φυσιολογική σύλληψη μας έλεγαν ¨κάντε μια εξωσωματική να ξεμπερδεύετε¨ αλλά με υπομονή και επιμονή καταφέραμε και φυσιολογική σύλληψη και δίδυμα χωρίς εξωσωματική (με κλομιφένη και παρακαλούθηση κύκλου). Αυτά κι ελπίζω να έδωσα λίγο κουράγιο σ εκείνες τις ψυχές που τα βλέπουν όλα μαύρα κι άραχνα... καλό βράδυ και καλό ξημέρωμα

Επεξεργάστηκε από elina76
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε elina,να και μια αισιόδοξη νότα για όλα τα κορίτσια που προσπαθούν!Με κάλυψες απόλυτα σε όσα είπες...Και γω με το που παντρευτήκαμε ήθελα παιδί,μη σου πω ήθελα και από πριν χα χα...Κάθε μήνα ήμουν έγκυος....αμέτρητα τεστ,χοριακές,καθυστερήσεις,εξετάσεις μετά,απογοητεύσεις ώσπου ήρθαν και μένα τα διδυμάκια μου και τα ξέχασα όλα...Όσο για τη κούραση θέμα οργάνωσης είναι όλα και μέχρι να αλληλογνωριστείς με τα μωρά να μάθεις τα χούγια τους και αυτά τα δικά σου.

Πάντως έχεις δίκιο και γω μετάνοιωσα για τα 2 χρόνια που πέρασα νιόπαντρη μέσα στη μίρλα και αυτό τον κακομοίρη τον άντρα μου να τον αγχώνω με κλάμματα και υστερίες αντί να χω το νου μου στα μέλια και στα σιρόπια..Και οι επαφές έτσι προγραμματισμένες να χουν καταντήσει βαρετές...Ελα όμως που το ρημάδι το μυαλό άμα κολλήσει σε κάτι δε ξεκολλάει με τίποτα...

Και γω πιστεύω έχει προσωρήσει τόσο η επιστήμη που γυναίκα τον 21ο αιώνα χωρίς παιδί δε μένει...πείσμα θέλει και υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια...

πηγα χθες στον γιατρο γιατι δεν μπορουσα να ησυχασω και Δοξα το Θεο ειναι μια χαρα η μπεμπουλα μου,τα υγρα ειναι φυσιολογικα του κολπου!αυτο ηθελα την επιβεβαιωση για να ηρεμησω....εκανα και την καμπυλη ζαχαρου και ειναι μια χαρα και αυτη!

Αγαπακι πολυ στεναχωρηθηκα για εσενα αλλα οπως σου ειπαν τα κοριτσια εχεις τον γιο σου να παιρνεις δυναμη και θα ερθει η ωρα που θα του κανεις και το αδερφακι μην στεναχωριεσαι στις μερες μας με την θεληση και την πιστη μας ολα γινονται!!!!

Ελινα δικιο εχεις σε οσα λες αλλα πριν κανεις παιδι δεν τα πολυ σκεφτεσαι αυτα που θα περνας μετα απλα θελεις να τα ζησεις...ετσι μου ελεγαν και μενα ζησε τωρα που ειστε μονοι σας γιατι μετα εχει ξενυχτια,κουραση κ.α. αλλα εγω εξακολουθω να λεω θελω να το ζησω!!!οταν ειδικα εχουν περασει καποια χρονια προσπαθειας...

candycrash υπεροχα νεα,ειδατε τι ομορφη κουκιδιτσα ειναι?πως ακουγεται η καρδουλα του?ειναι το εμβρυακι ενα τελεικα ε?μας παραπλανησε ολους :P με το καλο μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις!!!!

santaloxilo κανε οτι σου λεει ο γιατρος σου και ολα καλα θα πανε φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

κοριτσακι μου τι κανεις?δεχτηκες τα εμβρυακια σου?περιμενουνε νεα σου φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

ΜΙΚΑ ξεκουρασουυυυ για να ειναι το η τα εμβρυακια σου καλα!!!!

Νατασα περιμενουμε τα νεα σου απο τον γιατρο,ολα καλα θα ειναι!!!

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και θέλω να πω επίσης κάτι ακόμα αλλά αυτή είναι προσωπική άποψη και εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Εμάς η παιδίατρος χρεώνει 30 ευρώ την επίσκεψη στο ιατρείο και 50 ευρώ όταν έρχεται στο σπίτι. Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή τα ραντεβού είναι αρκετά συχνά και δεν είναι εύκολο να φεύγουν έτσι τα έξτρα 20ευρα αλλά ρε κορίτσια και τις φορές πιο μετά που πήγαμε στο ιατρείο περίμεναν ένα δύο παιδάκια με βήχα που τον άκουγες από το πάρκινγκ. Άρα διάλεγα να έρθει στο σπίτι προκειμένου να μην εκτεθεί το μωρό σε αυτό.
    • Καλημέρα κορίτσιααα. Σήμερα επέστρεψα στην ρουτίνα μετά από μια τριήμερη απόδραση.  Τις μέρες που έλειπα είχα τόσες τύψεις και μου βγήκαν άπειροι φόβοι. Αυτό το ταξίδι ήταν προγραμματισμένο πολύ καιρό είναι η αλήθεια και δεν μπορούσα να μην πάω. Αλλά περιελάβανε πισίνα, θάλασσα, ήλιο κλπ. Πιστεύετε πως μπορεί να έβλαψα το σποράκι?? 
    • Κοίτα δε νομίζω παιδίατρος να σου πει ότι δεν μπορεί να σε αναλάβει. Εγώ επειδή δεν ήμουν σίγουρη τι σχήμα ήθελα σχετικά με τη διατροφή δηλαδή αποκλειστικό θηλασμό, μεικτή ή ξένο, ήθελα έναν παιδίατρο που να μην είναι απόλυτος και κυρίως θα ήθελα να έχει κ αυτός παιδιά. Να έχουμε μιλήσει έστω μια φορά, ώστε όταν τον πάρω αφού γεννήσω να με ξέρει και να κανονίσουμε ραντεβού στο σπίτι.
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου  Καλημέρα ❤️
    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...