Μετάβαση σε περιεχόμενο

EKSOSOMATIKI,POIES KSEKINISAME PAREOULA???


Recommended Posts

ΜΙΚΑ καλως τα δεχτηκες τα εμβρυακια σου ολα θα πανε καλα χαλαρωσε τωρα και ξεκουρασου ενα τεραστιο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ απο εμας με ολη την μωρουδοσκονη!!!!!η μπεμπουλα μου ειναι μια χαρα Δοξα το Θεο...

κοριτσακι μου ολα καλα με την εξεταση?φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Νατασα ειδες ποσο ωραια συναισθηματα μας βγαζουν?πιστεψε με οσο περναει ο καιρος θα ειναι ακομα καλυτερα...οταν θα αρχισεις να τα νιωθεις και εσυ θα τρελαθεις,ειναι και δυο χαμος θα γινετε εκει μεσα χιχιιχιχ ολα καλα θα ειναι και με την εξεταση μην αγχωνεσαι και κανεις κακο και στα μικρα!

candycrash μια χαρα βλεπω εξελισονται οι χοριακες θα σου πει και ο γιατρος σου καλυτερα μην αγχωνεσαι...το πρηξιμο θα περασει απλα θελει υπομονη και ειπαμε διατροφη...να ξερεις παντος οτι δεν επηρεαζεται καθολου το εμβρυο απο ολο αυτο επειδη εμεινες εγκυος και οι ορμονες σου ανεβηκαν στα υψη γι αυτο εξακολουθεις να εχεις το πρηξιμο...ολα καλα θα πανε,να προσεχεις!

Jannolino μου περιμενουμε νεακια σου,ευχομαι να ειστε καλα και να δωσεις πολλα φιλακια στον μπεμπη!!!!!

οι υπολοιπες που ειστε βρε κοριτσια?μπειτε να μας γραψετε μην μας διαβαζετε μονο θελουμε παρεουλα :)

φιλια πολλα απο την μπεμπουλα και μενα :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσακια μου καλημερα!!οχι δε σας ξεχασα και θα σας αποζημιωσω οταν κανω την εμβρυομεταφορα που θα ειμαι συνεχεια μεσα!!

ΜΙΚΑΚΙ αντε κοριτσακι μου με το καλο να εχουμε θετικα αποτελεσματα!τωρα ξαπλα και χαλαρα και θα πανε ολα καλα!εγω θα ειμαι η πρωτη μεσα στο forum που κανω ενεσεις ενα μηνα και πεντε μερες και ακομα δεν εχω τελειωσει!

candycrash μια χαρα η χοριακη σου κουκλα μου!και εγω δεν θυμαμαι τις τιμες απο τις χοριακες αλλα θυμαμαι οτι πηγα για υπερηχο για να δουμε σακο γυρο στην εκτη εβδομαδα και καρδουλα ακουσαμε γυρο στην 8η-9η.

natasaki ειναι λογικο να ανησυχεις αλλα μην αγχωνεσαι με την εξεταση γιατι θα ειναι ολα καλα!οσο μπορεις να χαλαρωσεις και να απολαυσεις αυτο που σου συμβαινει!

santaloxilo σου ευχομαι καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου!

rosaki μου δεν προλαβαινω να μπω πολυ γιατι δουλευω συνεχεια και μετα προσπαθω να κανω δουλιτσες που δεν θα μπορω να κανω οταν κανω την εμβρ/ρα η οταν μεινω εγκυος!θα ειμαι μονη μου και προσπαθω να κανω και κανενα φαγακι να το βαλω στην καταψυξη για να διευκολυνω τον αντρουλη μου!

εμενα κοριτσια μου απο το σαββατο μου αυξησε τη gonal και θα παω για εξεταση Ε2 την τριτη και πρωτο υπερηχο την τεταρτη.λογικα τοτε θα ξερω ποτε περιπου θα γινει!

φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο εμενα!!! Βιαστικά να πω στο κοριτσάκι μου καλη επιτυχία κ ανυπομονω για την εμβρυομεταφορα σου!!! Στη δαφνιτσα μου να μην απογοητευεται!! Ο θεουλης (οσο κ αν δε το πιστευεις) ειναι διπλα σου κ ξερει τι κανει!! Κ αν δεν υπαρχει καλο η καθόλου σπερμα μπορεις να κανεις το μωρακι σου απο δότη!!! Η ακομα κ να υιοθετησεις αν κ δε νομίζω να πρεπει να σκεφτεις μεχρι εκει!! Ολα θα γινουν κουκλα μου!! Σε καταλαβαίνω απολυτα!! Μικα μου ευχομαι μια ταιραστια χοριακη!! Νατασακι μην ανησυχείς καθολου!! Απολαυσε την εγκυμοσύνη σου γλυκιά μου!! Ροζακι μου ομορφο πως πας με τις προετοιμασιες? ?

Κοριτσια εμεις μπαινουμε σιγα σιγα σε ενα πρόγραμμα! ! Ειναι απιστευτο που εχω το δικο μου μωρο στην αγκαλιά μου!!! Εχουμε κ γκρινια λογω κολικων αλλα προς το παρόν ειναι ευτυχως σπανιοι!! ! φεύγει η μανουλα μου αύριο πουηρθε απο ελλαδα για να με ββοηθήσει ε κ λιγο στεναχωριεμαι!! Θα τη δω το καλοκαίρι παλι!! Κλαψ!!!

Ευχομαι σε ολες καλη καλη επιτυχία σε οτιδήποτε κανουν! Συγνωμη πιυ δεν σας ανεφερα ολες προσωπικα αλλα δεν προλαβαινω να διαβασω ολες τις σελιδες κ οτι τσιμπησα στα βιαστικά σε αυτα αναφερθηκα! ! Φιλιά πολλα κ θα μπω παλι σύντομα! Μακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε να γράψω και γω να μη λέει το Rosaki!

Λοιπόν santaloxilo καλή επιτυχία σε αυτό το κύκλο,εύχομαι να ναι ο τυχερός!Στενή παρακολούθηση και θα τα καταφέρεις...

Candycrash δεν επηρεάζονται καθόλου τα έμβρυα (λέω τα γιατί έχεις διδυμάκια for sure)από τις υψηλές τιμές των ορμονών.Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά με οιστραδιόλη 5,500 μονάδες!!!Πολύ ασπράδι (και 8 αυγά τη μέρα αν μπορείς βραστά ε;μη μας βρει καμιά χοληστερίνη...),μοσχάρι και γενικά κόκκινο κρέας,νερό πολύ!Σάκους είδαμε στην 6-7η εβδομάδα και καρδούλες μάλλον μια βδομάδα μετά πρέπει να ταν.

Koritsaki mou μαζί το σπάσαμε το ρεκόρ των ενέσεων.Και γω μακρύ πρωτόκολλο.Ξεκίνησα ενέσεις 23/12 και έκανα εμβρυομεταφορά 25/01!Δε μεγάλωναν τα σκασμένα τα ωάρια...και δώστου και αύξανα τις δόσεις...Αλλά ευτυχώς υπερδιέγερση δεν έπαθα...

Rosaki ακούγεσαι πολύ ανεβασμένη και χαίρομαι γι αυτό...Πες μας τι ψώνησες για τη μπέμπα;

Νατασάκι αγχωμένο εμείς τα λέμε και κατ ιδίαν...όπως και με τη κρεβατωμένη Μίκα!

Jannolino θα σου φανεί που θα φύγει η μανούλα αλλά θα μπείτε και σε ρυθμούς σιγά σιγά,το πρώτο 40ημερο είναι τα ζόρια μέχρι να αλληλογνωριστείτε με το μπέμπη.

Daphnie...όλα καλά θα πάνε...θα στέλνουμε εδώ όλες θετική ενέργεια...έχω διαβάσει και ακούσει στη προσπάθεια μου για τεκνοποίηση απίστευτες ιστορίες ζευγαριών που τα κατάφεραν με πολλά προβλήματα που στη τελική εγώ που είμαι υπέρμαχος της επιστήμης πιο πολύ και όχι της εκκλησίας έφτασα να πιστεύω στα θαύματα....Πίστεψε σε ένα και συ!Γιατί να μη το αξίζεις άλλωστε...Υγεία να υπάρχει...

Σας φιλώ όλες...έχω και τη Μίκα stand by στο chat...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!Τελικα μετα απο την περιοδο των ενεσεων, την ωοληψια, την εμβρυομεταφορα, την περιοδο μεχρι την πρωτη χοριακη και τωρα που ανα δυο μερες κανω χοριακες και αναμενω υπερηχο, μπορω να πω οτι τωρα ειναι η πιο αγχωτικη και ψυχοφθορα περιοδος!σημερα εκανα επαναληψη χοριακης και μεχρι το μεσημερι που θα με παρει η μικροβιολογος νομιζω οτι θα τρελαθω απο το αγχος.Εχει αρχισει να ξεφουσκωνει και η κοιλια μου κι αντι να χαιρομαι, φοβαμαι οτι ειναι κακο σημαδι!Καλο κουραγιο σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Candycrash, na exeis pisti kai ola tha pane kala! Giati anisyxeis toso? Se katalavainw alla exeis endeijeis gia kati kako? Na skeftesai thetika. Pistevw oti to/ta mwrakia sou tha einai mia xara. Oi ejetaseis kai oi anysixies einai gia tous mirkoviologous!

Sas parakolouthw k diavazw edw kai kairo. Ekana embryometafora xthes kai twra japlwnw. Treis vlastokystes (super kai para poly kales) les na pane kala kai gia mena? Fysije dynata!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα!σημερα δε δουλευω γιατι ειναι του αγιου μηνα και στο νομο ηρακλειου ειναι ολα κλειστα!

jannolino χαιρομαι που ολα πανε καλα και σε ακουω ευτυχισμενη!η αληθεια ειναι οτι θα σου κακοφανει τωρα που θα φυγει η μανουλα αλλα σκεψου οτι ο καιρος περναει γρηγορα και δε θα αργησει να ερθει το καλοκαιρακι!παντα περιμενουμε τα νεα σου!φιλησε μου το αντρακι σου!!

mardio κοριτσι μου την πρωτη φορα ξεκινησα ενεσεις 2/9 και εμβρυομρταφορα 3/10.τωρα ξεκινησα 5/10 και ακομα τη δευτερα ξεκινησα διεγερση.την τεταρτη που εχω υπερηχο θα δουμε!

candycrash καταλαβαινω την αγωνια σου αλλα προσπαθησε να ηρεμησεις για κανεις κακο στο μωρο/α.ολα θα πανε καλα!

agapaki83 καλως ηρθες στο παρεακι μας και καλη επιτυχια!ποτε θα κανεις χοριακη?

rosaki μου τι κανεις?

ΜΙΚΑ πως τα πας κοριτσι μου?

κοριτσακια μου παω να κανω καμια δουλιτσα και τα ξαναλεμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapaki83 φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!ολα καλα θα πανε!ειναι σημαντικο οτι ειναι και βλαστοκυστες και πολυ καλες!!!!!!!!!Με το καλο σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki mou σ΄ευχαριστώ πολύ! Χθες έκανα την εμβρυομεταφορά, χοριακή θα κάνω στις 20 Νοεμβρίου.

Candycrash, να 'σαι καλά!

Πρώτη φορά στην διαδικασία της εξωσωματικής και δεν μπορώ πως πέρασα εύκολα. Είχα παρενέργειες από τις ορμόνες, κόπωση, ζαλάδες, υπνηλία και μετά την ωοληψία αρκετούς πόνους στην κοιλιά, στομάχι, πλάτη κλπ. Μετά ήταν η αγωνία για τα έμβρυα... Η διαδικασία της εμβρυομεταφοράς ήταν η πιο εύκολη πάντως. Κορίτσια θέλει πολύ μεγάλη δύναμη για να αντέξεις αυτή τη διαδικασία, που εκτός από ψυχολογικά επιβαρύνεται η μέλλουσα μανούλα και σωματικά. Καλή δύναμη και επιτυχία σε όλες μας [smilie=happy7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπερα!!!!!! Σημερα ηρθε η πεθερα μου αλλαξε σεντονια, εβαλε πληντηριο,απλωσε και σκουπισε. Ηθελε να μου παρει κ ρουχα για σιδερο αλλαδεν την αφησα....θα τα κανω δυο δυο δεν ειναι πολλα.....σημερα κινηθηκα περισσοτερο μεσα στο σπιτι.Τψρα εχουμε πιασει τους καναπεδες μανα και κορη....πινω καφεδακι. Να βοηθησει κ λιγο το εντερακι γιατι η κυρια προγεστερονη μας κανει δυσκιλιοτητα....Αγαπακι83 καλως ηρθες!!!!!!!!!! με το καλο...εγω την Παρασκευη κανω χοριακη...σαν να εχω κατι ενοχλησεις χαμηλα....θα δειξει....ωρες ωρες απελπιζομαι κ στεναχωριεμαι......ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ για ολες!candycrasy περιμενουμε νεα σου αργοτερα...μη μου στεναχωριεσαι αδικα....μια χαρα προχωρας πιστευω!!!!!!!!!!!! τα φιλια μου σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MIKA μου καταρχιν μη παιρνεις θαρρος και μη κανεις καμια δουλεια ουτε να σηκωσεις τιποτα.αυτο με το αιματακι και με αλλες κοπελες που ξερω ηταν καλο σημαδι.μη στεναχωριεσαι και θα πανε ολα καλα!

οι υπολοιπες που ειστε σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επέστρεψα με ψηλά το κεφάλι και αποφασισμένη να συνεχίσω να προσπαθώ και να ελπίζω... είπαμε το μόνο το οποίο δε θέλω να πω μετά από χρόνια είναι ότι δεν προσπάθησα...

Μετά τη χάλια κατάτμηση (και αφού μου είπε ο ντόκτορ να πάρει eviol-a & καρνιτίνη) επισκεφτήκαμε - με δική μου παρότρυνση φυσικά- έναν διατροφολόγο! ο τύπος είναι επιστήμονας! μας εξήγησε πως η βιταμίνη β είναι πολύ σημαντική για όλες τις λειτουργίες του σώματος, μέτρησε υγρά σώματος, λίπος κλπ και του έδωσε συστάσεις αρχικά - διατροφή στη συνέχεια για να αλλάξει τη διατροφή του έτσι ώστε να βελτιωθεί η απορρόφηση των βιταμινών από το σώμα (και να μειωθεί εν τέλει η κατάτμηση) Μετά από την επίσκεψη εκεί πιστεύω πως πολλά πράγματα διορθώνονται με τη σωστή διατροφή η οποία απέχει πολύ από αυτή που θεωρούμε εμείς σωστή..

ο σύζυγος λοιπόν ξεκίνησε διατροφή και εγώ κάνω διάφορες σκέψεις του στυλ, στην 2η εξωσωματική έκανα 15 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 12 (με ivf & icsi) και έφτασαν 3η μέρα τα 10. O γιατρός μου δεν ήθελε να τα αφήσουμε άλλο - ότι και καλά είναι καλύτερα στη μήτρα. Για χάλια κατάτμηση - αν ήταν δηλ. και τότε χάλια - νομίζω δεν πήγαν άσχημα... εξάλλου το διάγραμμα με την κατάτμηση είχε σχεδόν 5εκ. περιεκτηκότητα ενώ οταν έγινε η εξωσώ ήταν 18εκ (με 2 μήνες εβιόλ και καρνιτίνη που μετά την στάματησε) Μ'αυτά και μ'αυτά λοιπόν παρηγοριέμαι και λέω δεν μπορεί κάτι θα γίνει.. απλά μπορεί να πάρει λίγο παραπάνω χρόνο.. για να δούμε...

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια και στις εγκυούλες - rose είσαι η επόμενη που γεννάει - και καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες! Αλλη μια μέρα μέχρι τη χοριακή! Μόνο κάτι λίγα πονάκια και τραβήγματα χαμηλά νιώθω.

Daphne b καλή δύναμη και φυσικά πρέπει να συνεχίσεις να το παλεύεις. Πάντως εμείς επειδή είχαμε μεγάλο πρόβλημα με το σπέρμα και ποιοτικά (τώρα αυτό δεν μας το διευκρίνησαν) ο γυναικολόγος μας πρότεινε από την αρχή να κάνουμε πολλά ωάρια, έτσι ώστε να αντισταθμιστεί το κακό σπέρμα και να τα αφήσουμε να γίνουν εμβρυα 5 ημερών για καλύτερα αποτελέσματα. Τότε νομίζω έχουν πιο ξεκάθαρη εικόνα για το τί δυναμική εξέλιξης έχει το κάθε έμβρυο.

Μικα ο γιατρός μου πάντως μου είπε ότι είναι καλό σημάδι τα πονάκια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου..χθες τρομαξα κ στεναχωρηθηκα πολυ.....πηρα το γιατρο μου λεει απο 6 ουτρο να τα αυξησω σε 8 κ τα τα παιρνω ανα 6 ωρες....μου ειπε συγκρατημενος βεβαια οτι πολλα μπορει να σημαινει....κ να ξεκουραστω περισσοτερο...κ αυτο με τα χαπια...ευτυχως δεν εχω τιποτα μη κακο...ψιλοπονακια στη μεση κ χαμηλα στην κοιλια εχω. επισης κλεινουν τα ματια κ νυσταζω πολυ...αγαπακι 83 πως την παλευεις? μαγιρεψε ο Νικος κ εφυγε κ δουλεια. σας αφηνω παω να ξαπλωσω....φιλακια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίκα υπομονή. Εδώ που φτάσαμε πρέπει να εκτελούμε οδηγίες! Εγω παίρνω 3 ουτρο, ανα 8 ώρες, 2 υπόθετα πρωί-βράδυ και ένεση μέρα πάρα μέρα. Την πιο πολλή ώρα είμαι ξάπλα στον καναπε, αλλά πάω στην κουζίνα για φαγητό, περπατώ και λίγο.. αυτό με τη ξάπλα συνέχεια δεν το πολυπιστεύω. Νομιζω αν ήταν να γατζωθούν το έχουν ήδη κάνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

κοριτσακι μου ειμαι μια χαρα εγω!δεν πειραζει κανε τωρα τις δουλιτσες σου γιατι μετα θα εισαι φεεεεεεεεετααααα χιχιχι φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

jannolino μου εμεις καλα ειμαστε και οι προετοιμασιες συνεχιζονται δυναμικα...να δωσεις πολλα φιλακια στον μπεμπακο σου τι ωραια που ειναι τωρα που τον εχεις ε?αληθεια πως σου φαινεται ολη αυτη η αλλαγη?προσαρμοστηκες η ακομα το παλευεις?τα ρωταω γιατι εμενα μου φαινονται λιγο βουνο τωρα που τα σκεφτομαι.

MARDIO ειδες που το μυριστηκα οτι ειστε εδω και δεν γραφετε :P ειμαι ανεβασμενη στα συννεφα πεταωωωωωω χαχαχαχα πως να μην ειμαι αφου ολα κυλανε υπεροχα και ειναι καλα το μωρακι μου....τωρα ετοιμαζω το δωματιο εβαλα τις κουρτινες και θελω να αγορασω καποια πραγματα εκτος απο ρουχα για την μπεμπα...να δω πως θα το διακοσμησω κιολας γιατι εχω παρει κατι αυτοκολητα τοιχου...εσεις καλα ειστε?οι μικρες σου?

candycrash τι εγινε με την χοριακη?το ξεφουσκωμα ειναι καλο σημαινει υποχωρει ολο αυτο το πρηξιμο λογω των χαπιων-ενεσεων..μην αγχωνεσαι το μωρακι η τα μωρακια δεν επηρεαζονται.

agapaki83 φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ να γατζωθουν γερα τα μωρουλακια σου!γιατι να μην τα καταφερεις ολα καλα θα πανε...ετσι επωδυνη ηταν και για μενα η διαδικασια της εξωσωματικης μετα την ωοληψια αλλα πλεον ολα οσα περασα δεν τα θυμαμαι καν αφου εχω στην κοιλιτσα μου την μπεμπα μου.οταν θα εισαι και εσυ εγκυουλα δεν θα θυμασαι τιποτα θα το δεις!παντος καλυτερα να μην κανεις τιποτα και να εισαι ξαπλα τουλαχιστον θα ξερεις οτι εσυ απο την μερια σου εχεις δωσει το καλυτερο για να μεινουν τα μωρακια σου απο εκει και περα ειναι στο χερι του Θεου ;)

ΜΙΚΑ μου ξεκουρασου και κανε οτι λεει ο γιατρος σου μην κανεις τιποτα απο δουλειες τα μωρακια εχουν προτεραιοτητα τωρα!γιατι πιστευω πως εισαι εγκυουλα και θελει προσοχη φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Δαφνη μου ολα θα πανε καλα καντε οτι πιστευετε για να βοηθησει το σπερμα και ευχομαι η επομενη προσπαθεια να ειναι και η τελευταια σας!ο Θεος δεν αφηνει καμια μας οταν βλεπει ποσο πολυ το θελουμε και προσπαθουμε με νυχια και με δοντια για να ερθει μας στελνει το θαυμα του,θα το δεις!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ για να κυλησουν ολα υπεροχα!!!η αληθεια ειναι οτι περασε ο καιρος και σε λιγους μηνες θα εχω πρωτα ο Θεος την μπεμπουλα μου αγκαλια...οσο το σκεφτομαι με πιανει ενα αγχος αλλα και ανυπομονισια μαζι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Rose 25 για το φύσηγμα και τα καλά σου λόγια! Και εσύ φρόντισε να απολαμβάνεις την περίοδο της εγκυμοσύνης γιατί είναι μια πολύ ευτυχής περίοδος της ζωής μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα!Η χοριακη μου εχθες εφτασε 965!Ο γιατρος ειναι πολυ ευχαριστημενος.Μου ειπε οτι αυριο θα επρεπε να παω για τον πρωτο υπερηχο αλλα δεν ειχε ραντεβου και μου κλεισανε για την αλλη Τριτη!Πως περνα ο καιρος μεχρι τοτε;Μου ειπε την Πεμπτη να επαναλαβω χοριακη για να μην το αφησουμε χωρις παρακολουθηση οποτε περιμενω αυτο τουλαχιστον με την ελπιδα οτι συνειζει να ανεβαινει με τον ιδιο ρυθμο.Τα πονακια που ειχα μου περασαν σχεδον.Μηπως επρεπε να ειναι καθημερινα;Τωρα που μου εφυγε η δυσφορια του πρηξιματος πειναω πολυ και τρωω τρωω τρωω.Το φουσκωμα στην κοιλια παραμενει βεβαια αλλα αφου δεν ποναω δεν με νοιαζει.ΜΙΚΑ κανε οση υπομονη σου εχει απομεινει και μονο θετικη σκεψη.Ειναι δυσκολο, το ξερω.Ευχομαι να ακουσεις μονο καλα νεα!!!Το ιδιο κι εσυ agapaki!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλησπερα, παλι ειδα ελαχιστο αιματακι....ξεκιναω και απελπιζομαι , απ την αλλη εχω και μια ελπιδα....δεν ειμαι καλα.....δε ξερω πως νιωθω. Ειμαι ξαπλωμενη και περιμενω το ταπερακι με τα γεμιστα απ την πεθερα.Για να δουμε.......αναμονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!

daphne Μου καλα εκανες και αποφασισες να συνεχισεις!δεν μπορει θα τα καταφερουμε ολες μας να γινουμε η να ξαναγινουμε μανουλες!και εγω πιστευω οτι δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα και με διατροφη και θεραπεια θα πανε ολα καλα.

agapaki σημερα εκανες χοριακη η θα κανεις αυριο?μπες να μας πεις τα νεα σου!

ΜΙΚΑ μη στεναχωριεσαι και μη προδικαζεις τιποτα!εγω σου λεω οτι ειναι για καλο.εσυ ξαπλα και απολαυσε την περιποιηση απο τους αλλους!

candycrash πολυ καλη η χοριακη!ξερω οτι ανυπομονεις για υπερηχο αλλα κανε υπομονη μεχρι την τριτη!θα περασουν γρηγορα οι μερες.

rosaki μου θα ξανακανω και αυριο Ε2 και παρασκευη υπερηχο!υπολογιζουμε ωοληψια δευτερα η τεταρτη!

κοριτσια μου παμε για να δουμε για ξυλοσομπα!θα τα πουμε,φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki mou, στις 20, ερχόμενη Τετάρτη θα κάνω τη χοριακή... Ο γιατρός μου φυσικά μου είπε να πάω να την κάνω την Τρίτη το μεσημεράκι γιατί θα σκάσουμε απ'την αγωνία!

Μίκα μου, υπομονή. Να σκέφτεσαι θετικά. Πόσες μέρες πέρασαν από την εμβρυομεταφορά? Πότε πας για χωριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα....μια κ σημερα.....αγωνια κ αγχος στο φουλ....κοριτσακι μου κοντευεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αγαπακι τον φαγαμε τον γαιδαρο...!!!!!!!!!!!!! η Μαρια μου κοιμαται κ ο μπαμπας δουλεια...περιμενω να σχολασει...φιλακια πολλα που ειστε οι υπολοιπες???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!Η χοριακη μου απο 965 πηγε 4076!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:ymparty::ymparty::ymparty:Ειμαι τοσο ευτυχισμενη!!!!Ελπιζω και την Τριτη στον υπερηχο να ακουσω καλα νεα!!!!!Μακαρι ολες οι κοπελες που βρισκονται στην προσπαθεια και εχουν κουραστει τοσο να νιωσουν την ευτυχια μου!!!Το αξιζουμε ολες ολες ολες.ΜΙΚΑ και agapaki ενα μεγαλο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ για μια 2 τεραστιες χοριακες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αφου τα καταφεραμε εμεις με πληρη αζωοσπερμια, ολα τα ζευγαρια μπορουν να τα καταφερουν!Θελει πιστη και ελπιδα!Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο CANDYCRASH, πολύ χάρηκα! Μην ξανακάνεις άλλη χοριακή..είσαι έγκυος!!!!! Συμβαίνουν και θαύματα στη ζωή μας! Μακάρι να φουσκώσουν όλες οι κοπέλες που το επιθυμούν!

Mika, τι να πω? Αγωνία στο φουλ! Νιώθεις τίποτα? Βασικά εγώ νομίζω ότι έχω ξεφουσκώσει από τότε που σταμάτησα τις ορμόνες για παραγωγή ωαρίων! Μετά την ωολήψία το στομάχι μου ήταν πολύ πρησμένο...τώρα νομίζω έχει πριστεί η κοιλιά μου και το στήθος μου. Όσο για άλλα συμπτώματα, έχω κάτι ψιλοπονάκια κάτω χαμηλά, σαν τραβήγματα... α και ίσως μια συχνοουρία... ελαφριάς μορφής [smilie=happy8.gif] τί λέτε ρε κορίτσια...ώρες ώρες νιώθω χαρούμενη και πιστεύω ότι έμειναν οι βλαστοκύστες και κάποιες άλλες ώρες είμαι σίγουρη ότι έχουν χαθεί...

Καποια εγκυούλα με εξωσωματική να με διαφωτίσει για το πώς ένιωθε πριν τη χοριακή????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
    • Εγω κορίτσια με παιδιατρο είχα ρωτήσει εδώ κάτι μαμάδες που πηγαίνουν και την πήρα τηλ όταν γέννησα και πήγα  σπιτι μετά το μαιευτήριο  κλείσαμε ραντεβού και πήγα στο ιατρείο της (δεν ήρθε σπίτι ) να την εξέταση αλλά εδώ στο χωριό είναι και πιο απλά τα πργαματα τώρα εκεί μπορεί να θέλεις να ρωτήσεις αν μπορεί να σε αναλάβει 🤷‍♀️ εγω έτσι και αλλιώς δεν είχα και πολλές επιλογές με παιδιατρο.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...