Μετάβαση σε περιεχόμενο

EKSOSOMATIKI,POIES KSEKINISAME PAREOULA???


Recommended Posts

candycrash πολυ ωραια τα νεα σου και με το καλο να τα υποδεχτεις αυριο.αληθεια ποσα θα βαλεις?

MARDIO να χαιρεσαι τα αγγελουδια σου γερες και ευτυχισμενες να ειναι!να μου της φιλησεις και απο μενα :) και αν θελεις να το ξαναζησεις και εσυ συντομα!εμενα μου εχει μεινει μια βλαστοκυστη ακομα οταν θα περασουν καποια χρονια και αν δεν εχει ερθει φυσιολογικα ενα δευτερο παιδακι ισως την χρησιμοποιησουμε και οτι γινει...

jannolino ακομα δεν εχει βγει ο μπεμπακος?εχει βολευτει για τα καλα μου φαινεται...πιστευω οτι ειναι ζητημα ωρων πλεον αντε με το καλοοο και ευχομαι να μην παιδευτεις πολυ.με το που βγει να του δωσεις ενα τεραστιο φιλι απο μενα :)

Μαρίνα Σ να μπαινεις να μας λες οτι θελεις εμεις ειμαστε εδω για ολα...οταν μοιραζεσαι το προβλημα σου τοτε γινεται πιο ελαφρυ για σενα και μπορεις να το αντιμετωπιζεις καλυτερα!!!!

φιλια σε ολες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια μου!

diaz περαστικα στο παιδακι σου!ελπιζω να του περασει γρηγορα!η αληθεια ειναι οτι εγινα μαμα σε μικρη ηλικια και ελπιζω να ξαναγινω συντομα!το ιδιο ευχομαι και για σενα!

mardio να χαιρεσαι τα κοριτσακια σου και να ειναι παντα γερα και τυχερα!σε ευχαριστω για τις ευχες και ευχομαι να τα καταφερω αυτη τη φορα!

ΜΙΚA μαλλον μαζι θα ειμαστε γιατι εμενα με καθηστερει παρα πολυ!σε ποσες μερες υπολογιζεις πανω κατω να κανεις ωοληψια?

candycrash αυτα ειναι υπεροχα νεα!θα εχεις και καταψυγμενα για την επομενη εγκυμοσυνη σου!περιμενουμε νεα για το ποτε θα γινει η εμβρυομεταφορα!

rosaki ολοκληρη κοπελα εγινε!!χαρηκα που ολα ειναι καλα και ολο και πιο πολυ μπορεις να χαρεις την εγκυμοσυνη σου!καθε που με φυσας να ξερεις οτι μου ερχεται το αερακι!

jannolino του αρεσει εκει που ειναι και δε θελει να ξεβολευτει αλλα που θα παει θα ερθει στην αγκαλιτσα σου!ενημερωσε μας!!!

MAΡΙΝΑ χαιρομαι που μπηκες και εισαι καλα!ξερεις καλυτερα απο ολες μας οτι μπορεις να μας λες οτι θελεις και εμεις θα σε ακουσουμε!

εγω κοριτσια μου εχω τα νευρα μου!ακομα κανω ενεσεις καταστολης και απο τις 4/11 θα ξεκινησω τη διεγερση.την προηγουμενη φορα ολη η διαδικασια κρατησε 1 μηνα και τωρα 1 μηνα θα κανω μονο καταστολη.δημοσιο βλεπετε και ολα γινονται αναλογα με το προγραμμα του.

φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε οσους εχετε που γιορταζουν!!!!!!!! Mardio να τις χαιρεσαι τις κουκλιτσες διλες μας θα τα πουμε και τηλεφωνικα!Κοριτσακι μου δε θα κανω ωοληψια εχω βλαστοκυστακια στην καταψυξη! Ειναι αλλη διαδικασια προς το παρον παιρνω syclacur χαπακια και την τριτη παω να με δει και να πουμε και περισσοτερες λεπτομεριες. Ειμαι αγχωμενη δε μπορω να πω. Ειναι και η Μαρια μου ζορικο παιδι...ολο απαιτησεις χτυπιεται κατω για να γινει το δικο της. Να δω τη ηρεμια θα εχω.....τωρα που ξυπναει το βραδυ σαν φοβισμενη και κλαιει....δεν ξερω τι εχει παθει. την σταυρωνω μετα απο λιγο κοιμαται. η ματιασμενη ειναι η βλεπει κακο ονειρο το πουλακι μου...candycrasy αντε σημερα η μεγαλη μερα υποδοχης των εμβρυων! να καθησουν ομορφα στην κοιλιτσα σου για τους επομενους 9 μηνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τα χαπακια αυτα η προγεστερονη ολο και καποιες παρενεργειες κανουν....εγω ειχα εξαψεις....και υπνηλια . αλλα κολπικα δεν τα μπορω καθολου. τα ειχα χρεισιμοποιησει στον 7ο μηνα που ειχα συσπασεις ασε ασε δεν γουσταρω κολπικα..νευριαζω.σημερα μας εχει καλεσμενους η πεθερα στο σπιτι για φαγητο..θα ψησουν. μαλλον θα φαμε κατι πιο προχειρο γιατι εχω να φτιαξω και ενα γλυκο να της πααω! σας φιλω καλα να περασετε!!!!!!!!!!!!ΜαριναΣ.Αν και δεν εχουμε μιλησει ποτε να μπαινεις να μας λες τα νεα σου. οταν μιλαω για ενα προβλημα νιωθω καλυτερα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!!σημερα δε δουλευω και λεω να παω να πιω κανενα καφεδακι και γι αυτο μαγειρευω τωρα!

ΜΙΚΑ ναι κοριτσι μου ξεχασα οτι εχεις καταψυγμενα!σιγουρα για τις μανουλες που εχουν μικρα παιδακια ειναι πιο δυσκολο γιατι αυτα δεν καταλαβαινουν και θελουν να κανουν αυτα που εκαναν καθε μερα.ελπιζω να εχεις βοηθεια για τις πρωτες μερες τουλαχιστον!καλα να περασετε στα πεθερικα σου!

candycrash με το καλο η εμβρυομεταφορα σημερα και ευχομαι να τους αρεσει στην κοιλιτσα σου τοσο πολυ που να κανουν εννεα μηνες να βγουν!

φιλακια πολλα σε ολες[smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερες!!!Χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν και σε οσους εχουν να γιορταζουν...

ευχομαι τα καλυτερα για ολες σας περιμενουμε νεα απο την candycrash και λεω να μην πω τιποτα αλλο απλα να φυσηξω!για παρτε θεση οι ενδιαφερομενες φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

και ξανα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

καλα να περασετε κοριτσια και θετικη σκεψη!!!!απο την μπεμπα μου και εμενα εχετε πολλα φιλια :-* :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές!

Μαρίνα welcome back....το λέω και το εννοώ..γράφε καλέ..τελωνείο πληρώνεις...όταν μοιράζεσαι ένα πρόβλημα ...γίνεται μισό!

Jannolino μου τζαναμπέτης ο μπέμπης...χαρά στο κουράγιο σου όμως με τεχνητούς πόνους και μας δίνεις και αναμετάδοση από το νοσοκομείο!Ευχομαι να ναι στην αγκαλίτσα σου τώρα που σου γράφω και να μην ταλαιπωρήθηκες!

Candycrash τι νεα;Πόσα έβαλες;Κλωσσάς;

Φιλιά Rose και λοιπές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!!Η εμβρυομεταφορα εγινε!!!Βαλαμε 3 πολυ καλα απ οτι μου ειπαν. Μου τα δειξανε και σε βιντεο και μου δωσανε και φωτο απο τα εμβρυακια μου!!!Ελπιζω να πανε ολα καλα!!!Μου βαλανε 3 ημερων και οχι βλαστοκυστες.Μηπως αυτο δεν ειναι καλο;Τα υπολοιπα 6 απ οτι καταλαβα πρεπει να φτασουν στο επιπεδο της βλαστοκυστης για να καταψυχθουν οποτε θα παρω τη Δευτερα τηλ στο κεντρο να μαθω πως πηγαμε. Αχ βρε κοριτσια, εχω τοσο αγχος. Αφου ουτε στην τουαλετα για τσισακια δε θελω να παω γιατι φοβαμαι μη μου πεσουν;Λετε να γινει τιποτα τετοιο;Εν τω μεταξυ δε νιωθω τιποτα. Εσεις νιωσατε κατι οταν εγινε η εμφυτευση;Την πρωτη μερα εισασταν συνεχεια ξαπλωμενες η και λιγο καθιστες;Εγω τωρα καθομαι λιγο ( μιση ωριτσα ) και νιωθω τυψεις!Πως θα περασουν οι 2 βδομαδες;Ουφ, σας ζαλισα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!

candycrash με το καλο κοριτσι μου και να μεινουν στην κοιλιτσα σου για τους υπολοιπους εννεα μηνες!καταλαβαινω το αγχος σου αλλα θα προσπαθησεις να κανεις θετικες σκεψεις.οσο για τα συμπτωματα δεν υπαρχουν συγκεκριμενα γιατι σε καθε γυναικα τα φαρμακα λειτουργουν αλλιως!τις πρωτες μερες θα εισαι ξαπλα και μη φοβασε τα εμβρυακια δε πεφτουν ετσι ευκολα!

τα κοριτσακια μου που ειναι σημερα?αντε σηκωθητε κερναω καφεδακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

candycrasy καλως τα δεχτηκες τα εμβρυακια στην κοιλιτσα !!!!!!! καθησε τωρα να κλωσσας και ξεκουρασου! μονο θετικες σκεψεις!!!!!!!!!! αυτο που λες <μην πεσουν>....πριν την εμβρυομεταφορα τοτε μου ειχαν δωσει να πιω πολυ νερο,ετσι κανουν για να βλεπουν καλυτερο στον υπερηχο.μετα χρειαστηκε να παω τουαλετα και ειχα και αυτο το χαζοφοβο.....χαχχαχχχαχα!ολες τα ιδια σκεφτομαστε αλλα δεν ισυει κατι τετοιο φυσικα. εμεις χθες ειχαμε παει στη πεθερα μου γιορταζε ο κουνιαδος μου και φαγαμε του σκασμου......το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω ειχα βαρος. Ηταν και ο Νικος δουλεια ...τωρα ξαπλωσε στον καναπε να κοιμηθει και εμεις πανω στο δωματιο με Μαρια παρειτσα!σιγουρα θα βγουμε καμια βολτα αλλα το ποτε δεν το γνωριζω...βασικα νυσταζω και βαριεμαι....και θελω να τσιμπολογω ολο κ κατι. Μου χαλασε η ζυγαρια αυριο θα παρω μια απ τη μαμα μου που εχει 2. να περιοριστω λιγακι...γιατι δε με βλεπω καλα....Κοριτσακι μου εδω ειμαι που εισαι να κερασεις καφεδακι?mardio μου χαλασε το υπερσυγχρονο κινητο μου και δεν εχω το κινητο ...στειλε μου μηνυμα να σε απαοθηκεσυσω...καλα να περασετε σημερα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

candycrasy καλως τα δεχτηκες τα εμβρυακια σου!!!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ να πιαστουν γερα μεσα σου!!!!

χαλαρααα τωρα καθισιο και ηρεμια...τα εμβρυακια δεν πεφτουν μην φοβασαι απλα να μην κανεις τιποτα μεχρι την χοριακη...οσο για το αν νιωθεις κατι δεν νιωθεις τιποτα!τα φαρμακα ισως σου δημιουργουν διαφορα μην δινεις σημασια ομως απλα περιμενε να περασουν αυτες οι 2 εβδομαδες...το ξερω ειναι ψυχοφθορο αλλα απασχολησου με κατι διαβασε κανα βιβλιο,δες ταινιες κανε κατι καθε μερα να ξεχνιεσαι λιγακι.για να σου εβαλαν 3 ημερων ο γιατρος σου ξερει τι κανει καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!οταν αφηνεις να γινουν βλαστοκυστες ειναι μεν καλο σταδιο αλλα εχεις απωλειες.εμενα ειχαν γονιμοποιηθει 8 φτασανε σε βλαστοκυστες τα 5 και οταν πηγα να μου τα βαλουν ειχαν μεινει 3 ετσι βαλαμε τα δυο και μονο το ενα αντεξε,το κοριτσακι μου :) ετσι εχω ακομα μια βλαστοκυστη στην καταψυξη!να προσευχεσαι καθημερινα και ολα θα πανε καλα!!!!

κοριτσακι μου φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια,πως ειστε;Εμενα η κοιλια μου εχει γινει τουμπανο προφανως επειδη εχω 2 μερες να παω τουαλετα απο το φοβο μην γινει τιποτα.Επισης παρατηρησα οτι οι θηλες μου εχουν σκουρηνει αρκετα αλλα φανταζομαι οτι ειναι απο τα φαρμακα.Αυριο θα παρω στο κεντρο να μου πουν την εξελιξη και απο τα υπολοιπα εμβρυακια μου.Ελπιζω να ειστε ολες καλα και αισιοδοξες.Φιλακια.Α! και κατι ακομα!γιατι ο γιατρος μου ειπε να κανω pregnyl αφου εχω κανει την εμβρυομεταφορα;Τι ακριβως περιεχει η ενεση;Την εκανε καποια αλλη κοπελα μετα την εμβρυομεταφορα;

Επεξεργάστηκε από candycrash
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Οι περισσότερες φαντάζομαι θα είστε σε επισκέψεις και βολτούλες και η cabdycrash θα είναι στο κρεβατάκι της! Α, ξέχασα λογικά έχουμε και μια λεχωνίτσα: τι έγινε jannolino βγήκε ο παίδαρος;; Natasa πως τα πας; Έχεις ακόμα πονάκια ή ηρέμησες; Valado έκανες κι άλλη χοριακή; Σίγουρα όλες θα θέλαμε να κάνουμε από την πρώτη κιόλας μέρα της μεταφοράς, αλλά περισσότερο άγχος δημιουργεί τελικά. Koritsaki το καλό πράγμα αργεί να γίνει. Λίγες μέρες ακόμα υπομονή. Εσύ προετοίμαζε το έδαφος! Στη διαιτολόγο συνεχίζεις να πηγαίνεις; Rosaki μεγαλώνει η μπεμπούλα,ε; Μια χαρά της αρέσει η κοιλίτσα σου. Άρχισε να κλοτσάει ή είναι νωρίς ακόμη; Daphne ναι θα πάω σε άλλο γιατρό, σε άλλο κέντρο. Έχω ήδη κάνει συνάντηση. Mikaki αύριο θα πας στο γιατρό σου; άραγε θα σου πει και πότε θα γίνει περίπου η μεταφορά;; Candycrash ολες σε καταλαβαίνουμε. Αυτή η περίοδος της αναμονής είναι πολύ αγχωτική, επηρεάζεσαι κιόλας από τα φάρμακα. Τελικά συνεχίζονται οι ζαλάδες; Εγώ στην πρώτη μεταφορά έπαιρνα τα utro κανονικά και με τις χούφτες. Στη δεύτερη όμως έπαθα αλλεργία, αλλά τα συνέχιζα γιατί ήταν ιερός ο σκοπός (κολπικά πάλι). Στην τρίτη πήρα το crinone που το βάζεις και μια φορά την ημέρα. Τα utro να ξέρεις δημιουργούν μια τεμπελιά στο έντερο να την πω, οπότε να πίνεις πολύ νερό. Με την τουαλέτα είχα κι εγώ μεγάλη φοβία, αλλά ο,τι είναι να γίνει θα γίνει. Μην φοβάσαι για τα 3 ημερών μια χαρά είναι. Τα υπόλοιπα τι απογίνανε, σου είπαν; Τώρα αυτό με την pregnyl δεν το ξέρω, ίσως κάποια άλλη κοπέλα να μπορεί να σε βοηθήσει. Αυτό που ξέρω όμως είναι οτι επειδή περιέχει ούρα από εγκύους μπορεί να δώσει ψευδώς θετικό τεστ, οπότε μην κάνεις κανα τεστ από μόνη σου. Ο,τι σου πει ο γιατρός. Μαρίνα, Μαρίνα εγώ θα σου έλεγα να βάλεις ένα Χ σε όλους και σε όλα (δάσκαλε που δίδασκες) και να πας αλλού. Να βάλεις ένα μακροπρόθεσμο στόχο πχ ένα χρόνο και να αρχίσεις τη συγκομιδή. Μάζεψε καμιά ντουζίνα ωάρια και δες τι θα γίνει μετά. Μην κάνεις βιαστικές κινήσεις. Εγώ βρε κορίτσια ήταν να ξεκινήσω, αλλά αδιαθέτησα πολύ νωρίτερα και δεν πρόλαβα να ξεκινήσω. Δεν ήθελα να το κάνω πιεστικά γιατί περίμενα να βγουν και κάποιες αιματολογικές που είχα κάνει. Ήθελα να είμαι και έτοιμη ψυχολογικά γιατί στην ουσία δέκα μέρες είναι που είπα να ξαναπροσπαθήσω. Οπότε λέω ας κάνω τις εξετασούλες μου, ας βρω και τα φαρμακάκια μου και πάω ένα μήνα πίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε ;;

Candycrash καλως τα δεχτηκες τα εμβυακια σου!! Με το καλο κοριτσι μου να γαντζωθουν γερα στην κοιλιτσα σου κ συντομα να μας γραφεις τα ευχαριστα!! φουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουου!!!!

Αυτο με την pregnyl μετα την εμβρυομεταφορα πρωτη φορα το ακουω.. Παντως να προσεχεις γιατι η pregnyl κανει να φυγει απο τον οργανισμο γυρω στις 15 μερες νομιζω κ αν στο διαστημα αυτο κανεις τεστ θα βγει θετικο ακομα κ αν δεν ισχυει.. Να ρωτησεις το γιατρο σου πρωτα!

Fifoulina πολυ σωστα σκεφτεσαι.. καλυτερα να περιμενεις να κανεις τις εξετασουλες σου πρωτα κ αφου θα εισαι πιο ηρεμη και σιγουρη ψυχολογικα ξεκινας!! καλυτερα να πας ενα μηνα πισω και να εισαι σιγουρη ολα ειναι οκ! Εχει πολυ μεγαλη σημασια να εισαι ηρεμη.. Εγω ηρεμησα απο τα πονακια αλλα το Σαββατο ειχα αρκετα επαθα κ ενα πετρωματακι στην κοιλια γισ λιγα δευτερολεπτα κ τρελλαθηκα.. Εφυγα αμεσως για υπερηχο σε νοσοκομειο ευτυχως ολα καλα με τα μπεμπεδακια κ με τη μητρα δεν φαινοταν καποια συσπαση.. Οχι αγχος μου ειπαν κ ξεκουραση..

mardio να χαιρεσαι τα κοριτσακια σου καλη μου!! Να ειναι παντα ευτυχισμενες, γερες και τυχερες ευχομαι!!

Mika ποτε με το καλο θα κανεις εμβρυομεταφορα σου εχουν ειπαν; Να κ ενα φουουουουουουουουουουουουουουουουου για διδυμακια!!

Koritsaki moy υπομονη κ ολα θα γινουν θα δεις τα καλυτερα ερχονται!! φουουουουουουουουου!!

Jannolino που εισαι τι εγινε βγηκε ο μπεμπακος σου;;

rose μου καλα εισαι;;

Φιλια σε ολα τα κοριτσια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.Εμενα ολα γυρω μου γυριζουν!!Ζαλιζομαι πολυ αλλα πρεπει να παω στη δουλεια σημερα οποτε θα κανω υπομονη.2 εμβρυακια καταψυχθηκαν οποτε σκεφτομαι οτι αν αποτυχουμε τωρα θα εχουμε ακομα μια ευκαιρια. Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!Τώρα πρόλαβα να διαβάσω τα ωραία νέα της candycrash...Με το καλό κοπέλα μου...Χθες στη βόλτα μας είδα ένα ζευγάρι με τρίδυμα αγοράκια 2,5 χρονών,ήταν μια γλύκα...όλα ένα μπόι...έχουμε και γνωστό μας ζευγάρι με τρίδυμα...μακάρι να πιάσουν και τα τρία!!!Αυτό για την pregnyl μετά την εμβρυομεταφορά πρώτη φορά το ακούω....επίσης ότι έκχυσα στο αίμα μου ούρα εγκύων fifoulinaki πολύ με αηδίασε η σκέψη....!!!

Candycrash οι ζαλάδες ίσως είναι από τα φάρμακα,δεν είχα παρενέργειες εγώ,σαν να μην έγινε τίποτα.Ούτε πονάκια,ούτε αναγούλες τίποτα.Ισως που και που πόνους περιόδου που κράτησαν και όλο το πρώτο τρίμηνο γιατί μεγάλωνε η μήτρα.

Πρέπει να γυρήσεις δουλειά κιόλας ε;Και γω γύρησα στη βδομάδα πάνω αλλά είναι καθιστική η δουλειά μου.Δε χρειάζονται υπερβολές να κάνεις ότι έκανες όχι άσκηση και απότομες κινήσεις....και προς Θεού πήγαινε βρε κοπέλα μου τουαλέτα...δε πέφτει τίποτα...μη τσακώσουμε τα μωρά και χαλάσουμε το έντερο....

Νατάσα από τώρα κατάλαβες πέτρωμα;Μπα μωρέ κάνα σφίξιμο θα ταν...Καλά έκανες όμως και πήγες γιατρό να σου φύγει η έννοια.Χαλάρωσε..ακούγεσαι αγχωμένη...'ολα θα πάνε καλά...

Εμένα η περίοδος χάλια.Εγω για την ιστορία έχω πολυκυστικές,δε κάνω ωορηξίες.Τώρα έχω να αδιαθετήσω από 13 Αυγούστου.Μετά τη γέννα είχα μπουχτήσει τόσο με ορμόνες χάπια και τα παράτησα όλα.Είχε στρώσει ο κύκλος στο 40ημερο περίπου αλλά τώρα πάλι το ίδιο.Οπότε παλιά μας τέχνη κόσκινο....ξανα χαπάκωμα...τουλάχιστον για ένα εξάμηνο είπε ο γιατρός μπας και στρώσουν οι σκατοωοθήκες μου....

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!!!!!!!!!!!! Σημερα ηταν μια κουραστικη μερα, ψοφισα ....πρωι πηγα νοσοκομειο για καυτηριαση των μυρμηγκιων μου 2η συνεδρια. Μετα στον εοπυυ να καταθεσω κατι δαπανες της μητερας μου δουλεια δεν εκανα ηθελαν και ενα αλλο χαρτι...και μετα στο γυναικολογο. Μου αυξησε τη δοση στα cyclacur και απο Παρασκευη μαλλον θα ξεκινησω και utrogestan. Πολυ χαπακωμα και εδω.Παρασκευη πρωι να κανω προγεστερονη κ το μεσημερι να παω να με δει..Φιφουλινακι ισως 7-8 του Νοεμβρη να γινει η εμβρυομεταφορα. Οποτε κανονισε μια τρυπουλα στη μερα σας για καφεδακι. Την Πεμπτη θα εχουμε τηλ οποτε Σ/Κ θα μιλησουμε!Rose πως εισαι η μπεμπουλα τι κανει? ξεκινησες αγορες? Κοριτσακι μου που εισαι ποτε με το καλο κανεις ωοληψια?Νατασα να ξεκουραζεσαι οσο περισσοτερο γινεται...και οσο προχωραει η εγκυμοσυνη σου ολο και περισσοτερη ξεκουραση! candycrasy ειχα ακουσει παλια εδω στο φορουμ οτι συνηθιζουν και μετα την εμβρυομεταφορα να κανουν αυτην την ενεση. εγω δεν την ειχα κανει παντως.Θα πας δουλεια ε? πιστευω να ειναι ξεκουραστη η θεση σου....Εγω εχω ζαλαδες απ τα χαπακια και πονοκεφαλους και πινω και κανενα παυσιπονο. Επισης η μικρουλα μου εχει αγριεψει πολυ και φοβαμαι θα με ζοριζει πολυ και τις πρωτες μερες αλλα και μετα. Ευτυχως θα με βοηθαει ο αντρας μου αλλα οταν λειπει να δω πως θα την κανω κουμαντο....αχ αχ αχ....τωρα θα φτιαξω καμια ομελετα να φαμε. Επισης χθες περασαμε πολυ ομορφα, πηγαμε παρελαση, μετα για καφε παραλιακα, και αργοτερα παιδοτοπο. Δεν την παλευα σερνομουν εκλειναν τα ματια μου.....κουραστηκα πολυ. Δεν εχω αντοχες γεραματα.....χαχχαχαχαχα πολλα πολλα φιλακια! jannolino γεννησες, μπες να μας πεις την εμπειρια σου!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!

fifoulinaki χαιρομαι που θα ξεκινησεις και εσυ!τωρα σιγουρα αφου αδιαθετησες πιο γρηγορα απο οτι περιμενες καλυτερα να περιμενεις ενα κυκλο ωστε να μη ζοριστεις χρονικα και ψυχολογικα!πανω απο ολα χρειαζομαστε ηρεμια και σωστα βηματα.με τη διατροδη συνεχιζω ακομα,χανω αργα αλλα σταθερα!

natasa καλα εκανες και πηγες στο νοσοκομειο,περισσοτερο για να ηρεμησεις και να βεβαιωθεις οτι ολα πανε καλα!να ακολουθησεις τις οδηγιες:ηρεμια,ξεκουραση και θετικη σκεψη!

ΜΙΚΑ ακομα δεν ξερω ποτε θα γινει η ωοληψια!απο τις 4/11 που θα ξεκινησει η διεγερση υπολογιζω περιπου 10-12 μερες!και εγω να σου πω πονοκεφαλους εχω και μαλλον ειναι απο τα φαρμακα!ειναι δυσκολο για σενα που εχεις τη μικρη σου και θα χρειαστεις βοηθεια.

τωρα σχολαω θα τα πουμε απο το σπιτι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου μολις τελειωσα το μαγειρεμα και το μαζεμα της κουζινας και εκανα ενα ντουζακι!

Rosaki Μου τι κανεις?εισαι καλα?εσυ κοριτσι μου φυσας αλλα να δουμε ποτε θα παρω τα εμβρυακια μου σπιτι!!

jannolino μου σε φανταζομαι να κρατας στην αγκαλιτσα σου τον πριγκιπα σου και να τον θυλαζεις!οποτε μπορεις μπες να μας τα πεις!

mardio αυτες οι πολυκυστικες θα σε ταλαιπωρησουν αλλα με τη θεραπεια θα μπορεσεις να βαλεις την περιοδο σου σε ενα προγραμμα!!

santaloxilo που εισαι?τι κανεις?

φιλακια στα υπολοιπα κοριτσια daphne,labrini,cuando,μαρινα

καληνυχτα[smilie=love10.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιφουλινα μεγαλωνει η μπουμπου μου και κλωτσαει πλεον καθημερινα :) καλα ισχυει αυτο που λες για την pregnyl?μου φαινεται απιστευτο και αηδιαστικο οπως λεει και η mardio.καλυτερα να περιμενεις να εισαι απολυτα ετοιμη και μετα να την κανεις!

candycrash για την pregnyl μετα την εμβρυομεταφορα πρωτη φορα το ακουω και εγω δεν εχω ιδεα γιατι στο ειπε.δεν τον ρωτησες?αμα ζαλιζεσαι καλο ειναι να κατσεις σπιτι σου και οχι να τρεχεις στην δουλεια την υγεια σου θα κοιταξεις πρωτα.γνωμη μου παρε αδεια να ξεκουραστεις και να χαλαρωσεις!θα πετυχεις απλα τα 2 κατεψυγμενα θα τα εχεις για τα επομενα αδερφακια ;) φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Νατασα ολα καλα με μενα εσενα δεν βλεπω καλα...αγχωνεσαι υπερβολικα η μου φαινεται?χαλαρωσε και ξεκουρασου για να ειναι και τα μωρακια καλα...

Μardio τι τραβας και εσυ με τις ωοθηκες!τι να πω μακαρι να φτιαξουν συντομα...

ΜΙΚΑ μια χαρα προχωρας αντε με το καλο η εμβρυομεταφορα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ εμεις ειμαστε καλα Δοξα το Θεο την Πεμπτη θα παμε και στον γιατρο..εχω κανει ηδη καποιες αγορες και τωρα ειμαι σε φαση που περιμενω να δω τι θα μου δωσουν οι φιλες για να μην αγοραζω τσαμπα και αλλα πραγματα...

κοριτσακι μου εγω φυσαω για να προχωραμε καθε βημα καλα και σωστα ωστε στο τελος να ερθει το θαυματακι!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

jannolino θα εχεις γεννησεις λογικα τωρα...περιμενουμε νεα σου και ευχομαι να ειστε ολοι καλα,φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννησε η τζανολινο;να ναι γερος το μωρακι της και με το καλο οι υπολοιπες!εχω πολυυυ καιρο που δε μπαινω..και μπηκα να δω πως πατε καλη συνεχεια σε ολες!!ροουζ μεγαλωνουμε ε;πωπω!!καλες πολλες επιτυχιες σε ολα τα κοριτσια που προσπαθουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια

Σας διαβάζω με αγωνια για όλα αυτά που κάνετε αλλά δε συμμετέχω γιατι δεν έχω άποψη και γιατι δεν θέλω να σας ζαλίζω με τα δικά μου ερωτήματα ενώ εσείς περνάτε πιο ευαίσθητες καταστάσεις..ευχαριστώ πάντως που ρωτήσατε για τα νέα μου...ειχα ανοιξει κι ενα ποστ..Εγω πήρα πάλι σερπαφαρ και εκανα και την ενεση και μαλιστα 10.000 μοναδες...στις 19/10 το βραδυ ..εκανα τεστ γιατι δεν κρατιόμουν τη Δευτερα 28/10 και αρνητικα και τα 2...εριξα το κλάμα της ζωής μου πάλι..Κοριτσια λετε να παρω το γιατρο να του το πω??παιρνω utrogestan και μου ειχε πει να κανω τεστ 4/11 μεχρι τοτε να παιρνω τα χαπια αλλα τωρα σκεφτομαι μηπως τα παιρνω αδικα...επισης ρε κοριτσια τι πρηξιμο ειναι αυτο δεν κουμπωνουν τα τζιν με τιποτα..στη δουλεια με κοιτουν ολοι νομιζοντας πως ειμαι εγκυος..το στηθος τουμπανο αλλα μαλλον απο τα χαπια...αυτα..περιμενω να αδιαθετησω να παω σε αλλο κυκλο..λετε να κανω μια σπερματεγχυση σε ευτον????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα τι μου κανετε κοριτσακια?Σημερα εστρωσα και γω τα χαλια μου...ειναι ζεστος ο καιρος αλλα να μην τα εχω για μετα.Η μικρη μου σημερα δεν εφαγε τιποτα απο φαγητο να σκασω ειμαι.....να σκασω.Sandaloxilo αφου σου ειπε ο γιατρος σου να κανεις χοριακη 4/11 δεν επρεπε να κανεις τεστ νωριτερα μονο αγχος σου εδωσε τωρα.Συνεχισε να παιρνεις τα χαπακια μην τα παρατησεις.και πηγαινε να κανεις χοριακη στη μερα σου. Κακη επιτυχια! Τα φουσκωματα και ολα τα σχετικα ειναι απ τα χαπακια.Δεν γνωριζω ποσο καιρο προσπαθεις αλλα εσυ θα αποφασισεις εαν μπορεις να περιμενεις να ερθει απο μονο του η να κανεις σπερματεγχυση. Σε οτι αποφασισεις ευχομαι συντομα εγκυουλα!!!!!!!!!!!οι υπολοιπες τι κανετε? κουραστηκα πολυ με τις δουλειες και σε μια φαση σερνομουν ετοιμη να πεσω κατω..φιλακια πολλα!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cuando μας ελειψες να μπαινεις οποτε μπορεις να μας λες τα νεα σου...μεγαλωνουμε γινομαστε κοπελες σιγα σιγα χιχιιχι φιλακια πολλα στο μικρο σου!

santaloxilo τι σημαινει εμεις περναμε πιο ευαισθητες καταστασεις?ειμαστε μια παρεουλα ολες και θα λεμε οτι απασχολει την καθε μια...δεν θελω να ξανα ακουσω απο καμια οτι δεν μπαινω να μην ενοχλησω και τετοια γιατι θα θυμωσω...

εγω λεω οτι βιαστηκες να κανεις το τεστ περιμενε μεχρι τις 4/11 οπως σου ειπε ο γιατρος σου..μην απογοητευεσαι και στεναχωριεσαι γιατι αμα εισαι εγκυουλα κανεις κακο στα εμβρυακια!!!μην βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα κατσε να ερθει η μερα να κανεις σωστα την χοριακη σου και μετα βλεποντας και κανοντας.οσο για το πρηξιμο αστα να πανε,εγω να δεις που λογω της υπερδιεγερσης φαινομουν σαν να ειμαι 5 μηνων εγκυος...ειχα πρηστει πολυ αλλα αυτο θα περασει μην αγχωνεσαι!ενα μεγαλο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ απο εμενα και την μπεμπουλα μου να σου πανε ολα θετικααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε?

cuando πολυ καλα εκανες και μπηκες να μαθουμε τα νεα σου!να μπαινεις οποτε θελεις να τα λεμε!

santaloxilo τι λογια ειναι αυτα?καλα στα λεει το rosaki!εμεις ειμαστε μια παρεουλα που ειναι και για τα καλα και για τα ασχημα!εδω περα απο το θεμα που μας απασχολει μπορουμε να συζηταμε τα παντα!τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω!και εγω πιστευω οτι εκανες νωρις το τεστ περιμενε και μετα θα σκεφτεις το επομενο βημα.παντως αφου παιρνεις φαρμακα μπορεις να κανεις και μια σπερματεγχυση στην περιπτωση που δεν εισαι, και που ξερεις!!

MIKA μην αγχωνεσαι για το φαγητο.για μια μερα δεν πειραζει,αν πεινασει θα φαει!και εγω λεω να στρωσω την κυριακη αν προλαβω!

rosaki μου να σε ρωτησω κατι?δουλευες πριν μεινεις εγκυος και τωρα εισαι με αδειες η δεν δουλευες?

candycrash πως πανε τα εμβρυακια σου?

κοριτσακια μου παω για υπνο!καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω ρε κοριτσια για τη συμπερασταση μεσα απο την καρδια μου!!!!!να πω την αληθεια το τεστ το εκανα πιο νωρις γιατι δεν κρατιόμουν αλλά ηταν από τα ευαίσθητα οποτε λάθος δεν παιζει να κανε...πιο πιθανο ηταν με τοσα φαρμακα και με 10.000 μοναδες pregnyl να εδειχνε θετικο και να ταν λάθος....τι να πω..παω για τον αλλο μηνα..να ρωτησω κάτι εχει κανει καμία σπερματεγχυση??πως ειναι ως διαδικασια που γινεται και πόσο κοστίζει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...