Μετάβαση σε περιεχόμενο

EKSOSOMATIKI,POIES KSEKINISAME PAREOULA???


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια!!!!!!!!!! Σημερα εχει γεννεθλια ο αντρουλης μου 42!!!!!!!! Εφτιαξα μια τουρτιτσα να το γιορτασουμε. Η Μαρια να σβησει κερακι δηλαδη. Χθες βραδυ ειδα λιγο καφε αιματακι....και σημερα πρωι ξεκινησε λιγο . Πιο μετα θα μιλησω με το γιατρο για το ποτε θα ξεκινησω τα χαπακια! Ειμαι παρα πολυ χαρουμενη σημερα...Ενα χρονο ολο αναβολες λογω προβληματων υγειας εμενα,του Νικου, της μαμας και με τη Μαρια ειχαμε ενα θεμα με υπερτοφικες αμυγδαλες .Αφηστε που να τα γραφω πια..ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ εφτασα σε αυτην τη μερα!Και για την ιστορια πριν 4 χρονια ακριβως ακουσα για πρωτη φορα την καρδουλα της Μαριας μου....αχ!!!!Νατασα πως πανε τα νινακια? βαλε ενα τικερακι να βλεπουμε ποσο μεγαλωνετε! οχι η περιδεση τραχηλου δεν ειναι υποχρεωτικη για ολες τις γυναικες. μην αγχωνεσαι βρε κοριτσακι αδικα. θα μιλας με τον γιατρο σου οτι σε απασχολει...και γω διαβαζω διαφορα στο ιντερνετ κ τρελαινομαι περισσοτερο..φιλια σε ολες που εξαφανιστηκατε καλε? τωραπου ηρθα εγω φυγατε εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να σας ρωτησω κατι μηπως ξερετε γιατι αγχωθηκα; Η περιδεση ταχηλου ειναι απαραιτητη σε ολες τις διδυμες εγκυμοσυνες;; Ειχα πονακια το ΣΚ κ νιωθω κ ενα βαρος χαμηλα στην κοιλια και οσο να ναι ανησυχω.. Μιλησα με τον γιατρο μου κ ειπε οτι μεγαλωνει η μητρα κ να ηρεμησω.. Αλλα καπου διαβασα πριν λιγο στο ιντερνετ για την περιδεση κ μου μπηκε στο μυαλο οτι πρεπει να την κανω..!!

Νατάσα εγώ δεν έκανα περίδεση δεν ήξερα καν ότι γίνεται κάτι τέτοιο στην αρχή της εγκυμοσύνης ούτε είχε αναφέρει κάτι ο γιατρός.Στον 7ο ξεκίνησα να έχω αιμορραγίες γιατί άρχισε ξαφνικά να κονταίνει ο τράχηλος.Την έβγαλα ξάπλα τους επόμενους 2 μήνες όπου και γέννησα φυσιολογικά και όλα πήγαν καλά.Απλά κάναμε κάθε βδομάδα υπέρηχο από τον 7ο και μετά και τον μετρούσε ο γιατρός.Λογικά τον μετράει και ο δικός σου είδε ότι είναι εντάξει γι αυτό δε σου ανέφερε κάτι.

Εγώ όμως κουραζόμουν δε μπορώ να πω.Ανέβαινα καθημερινά σκάλες στο 2ο όροφο πολυκατοικίας που μένουμε,ότι χειρότερο από ότι έμαθα οι σκάλες και επειδή δεν είχα καθόλου αδιαθεσίες πόνους κλπ έκανα όλες τις δουλειές κανονικά πχ έπλαινα βεράντες μόνη,άλλαζα σεντόνια και λοιπές βλακείες.......Ε ήρθε το πλήρωμα του χρόνου βάρυνε η κοιλούμπα έκατσε ο τράχηλος....εκεί το αποδίδω εγώ όχι στο ότι έπρεπε σώνει και ντε να γίνει από το 1ο τρίμηνο.

Μη διαβάζεις στο ιντερνετ...ακου μόνο το γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!!!!!!! Σημερα εχει γεννεθλια ο αντρουλης μου 42!!!!!!!! Και για την ιστορια πριν 4 χρονια ακριβως ακουσα για πρωτη φορα την καρδουλα της Μαριας μου....αχ!!!!

Διπλή επέτειος σήμερα δηλαδή ε;;;Να ζήσει ο αντρούλης σου Μικάκι μου γερός και δυνατός να σας καμαρώνει!

Όσο για την καρδούλα ετοιμάσου τον παραπάνω μήνα να ακούσεις 2 να χτυπάνε σαν αλογάκια να τρελαθείς να μας τρελάνεις και μας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα!ΜΙΚΑ να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!

Η μεγαλη μερα εφτασε!Αυριο το πρωι θα γινει η ωοληψια και η παρακεντηση.Ευχομαι να βρουν σπερματοζωαρια και να μη χρειαστει βιοψια.Στο κεντρο παντως ειναι πολυ αισιοδοξοι ολοι οι γιατροι οτι θα βρουν.Εχω λιγο αγχος και για τη διαδικασια της ωοληψιας. Παλι εφιαλτες εβλεπα το βραδυ!Αχ κοριτσια ωρες ωρες σκεφτομαι τρελα πραγματα οτι θα με κοιμησουν και δε θα μπορουν μετα να με ξυπνησουν. Εχετε ακουσει ποτε να συμβαινει κατι τετοιο; Το ξερω οτι κανονικα θα επρεπε να αγχωνομαι μονο για το αν θα βρουμε σπερματοζωαρια αλλα παντα ειχα φοβιες με την αναισθησια και αν δεν κανω να δω πως ειναι δε θα μου φυγει το αγχος.:-\\

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό candycrash....Θα κοιμηθείς θα ξυπνήσεις και θα δεις όνειρα ροζ και γαλάζια συννεφάκια εντάξει;;;Βαλτο πείσμα και θα γίνει...φτάσατε στην πηγή...τέλος το άγχος...ασε τους γιατρούς να κάνουν τη δουλειά τους και εσύ χαλαρή....Σκέψου πόσες γυναίκες στο κόσμο το παιρνάνε καθημερινά αυτό...δεν είσαι μόνη...εμένα με βοηθούσε να σκέφτομαι έτσι..

Περιμένουμε νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες σας!!!!!!Πηρα τηλ το γιατρο μου χθες...αλλα δεν ειχε κατεβει κανονικα το αιμα. απ τη Δευτερα βραδυ ξεκινησε καφε, μετα αχνο ροζ και παρεμεινε εκει. Σημερα ξημερωματα ηρθε κανονικη ροη. Πιο μετα μου ειπε να του τηλ παλι. πρεπει να εχω κανονικη ροη για να φυγει το παλιο ενδομητριο. Μαλλον αυριο τα ξεκιναω πια!!!Εχει τελειο καιρο θα παρουμε τη μαμα μου μου νοσοκομειο και μετα θα καθησουμε στο χωριο. παω εκει σε ενα φιλο μας οδοντιατρο...σφραγισμα...ωχχχχχχχχχ. μισω τους οδοντιατρους σαν δουλεια κ τους φοβαμαι. πιο καλα να γεννησω παρα να παω για δοντι. candycrasy μπραβο κοριτσακι μου εφτασες στη μεγαλη μερα, τελεια ολα μια χαρα θα πανε. θα τελειωσει και θα λετε με τον αντρουλη σου, αυτο ηταν? γραψε μας το βραδακι ολα τα νεα σου! οταν εκανα εγχειρηση σκωληκοειδητιδας στα 18 ουτε φοβο ειχα ουτε τιποτα , το νεαρο της ηληκιας βλεπεις. φετος οταν εκανα υτεροσκοπηση φοβομουν μη πεθανω κ αφησω ορφανο το παιδι μου. αλλα η μεθη δεν ειναι ολικη ναρκωση θα δεις.....ταλεμε το απογευμα.φιλακια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Mardio ευχαριστω για την απαντηση!! Η αληθεια ειναι οτι περιμενα να διαβασω την γνωμη σου μιας κ εχεις εμπειρια πριν απο εμενα σε διδυμακια!! Θα το πω στο γιατρο μου οταν με δει κ οτι μου πει..

Candycrash μπραβο κοριτσακι μου!! Ολα θα πανε τελεια μην αγχωνεσαι κοθολου!! Περιμενουμε νεα σου!!

Mika καλημερα!! Ευχες κ απο εμενα για τον αντρουλη σου να τον χαιρεσαι κ τη μπουμπου σου!! Καλη αρχη σου ευχομαι κ συντομα κ με τα αδερφακια της κορουλας σου!! Τους οδοντιατρους τους τρεμω κ εγω! Κουραγιο χαχα!!

Επεξεργάστηκε από natasa.k
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!Που να σας τα λεω!!!Η ωοληψια πηγε πολυ καλα. 16 ωαρια μου πηραν.Για τη ναρκωση φοβομουν μεχρι τελευταια στιγμη.Αφου να φανταστειτε την ενεση στη ζουλα μου την κανανε και εκει που μιλαγα και τους παρακαλουσα να με λυπηθουν εχασα τον κοσμο γυρω μου!Το επομενο που θυμαμαι ειναι οτι ειμαι στο δωματιο, αγκαλιαζω τον αντρα μου, κλαιω και του λεω οτι τον αγαπω!Ο αντρας μου τελικα δε χρειαστηκε να κανει ουτε παρακεντηση!!!Εδωσε δειγμα 2 φορες και βρηκαν αρκετα ωστε να γονιμοποιηθουν και τα 16 ωαρια.Το καλο ειναι οτι και τα σπερματοζωαρια του ειναι φυσιολογικοτατα και απο μορφολογια και απο κινητικοτητα και αυτο μας δινει περισσοτερες ελπιδες για γονιμοποιηση.Αυριο θα μας παρουν απο το κεντρο να μας πουν τα νεα!Αχ κοριτσια φυσηξτε λιγακι να πανε ολα καλα!Τωρα εχω λιγα πονακια και ξεκινα ο γολγοθας των χαπιων.Δεν ηξερα οτι πρεπει να παιρνω τοσα πολλα.Χαλαλι ομως αν ειναι να γινει το πολυποθητο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γεια σας!!

Τι κάνετε? ? Ελπιζω ολες να ειστε καλα!! Δεν προλαβα να διαβασω σελιδες πισω μονο τα τελευταία μνμ!!

Καντυ μου καλη επιτυχία καλη μου φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ εύχομαι συντομα εγκυουλα!!

Κοριτσακι μου εισαι καλα?? Σε τι στάδιο βρισκεσαι??

Κοριτσια εμενα σημερα ειναι η πητ μου κ αφου δεν εχει ερθει ο μπεμπης ακομα πηγα στο κανονισμενο ραντεβού με το γιατρο μου!! Κοιμοταν παλι ο μικρος κ ειχαμε θεμα στο καρδιοτοκογραφο οπως παντα !! Αγχωθηκα πολυ ν εβαλα τα κλαμματα! Με βλεπει ο γιατρος κ μου λεει αααα εσυ εισαι για να γεννησεις! Δεν αντεχεις αλλο! Με καθυσηχασε οτι το μωρο ειναι μια χαρά κ με συμβουλεψε να παω νοσοκομείο κ να γεννησω με προκληση!! Το σκέφτομαι σοβαρα κοριτσια! Αυριο μου εκλεισε ραντεβού για να παω να κανω εκει τις εξετάσεις κ αφησαμε ανοιχτό το ενδεχόμενο για προκληση μιας κ ειπαμε να το σκεφτω σημερα!! Και εγω κ ο αντρας μου έχουμε αγχωθει πολυ ολους αυτους τους μηνες κ καταληγουμε στο οτι μηπως τελικά να το κανουμε ετσι! Να δούμε επιτέλους τον μπεμπη μας!! Εσεις τι κετε ρε κορίτσια? ? Αυτα ειναι τα νεα μου! ! Σκεφτομαι ολη μερα τι θα κανω κ οτι απο αυριο πιθανον να λειπω πια απο το σπίτι κ προσπαθω να τα προλαβω ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ 9Η ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΑΓΩΝΙΑ

ΜΕ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ 4 ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ

ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 1,45

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ Κ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΜΕ ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΞΑΦΝΗΚΑ ΝΑ ΑΝΑΙΒΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ.

ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΑΝ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ???

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε?δε σας ξεχασα χθες αλλα τις διπλες μερες φτανω σπιτι αργα και μετα εχω να κανω πολλες δουλιτσες!

natasoula δεν κανουν ολες η διδυμομανουλες περιδεση.την κανεις οταν ο τραχηλος εχει προβλημα.η αδελφη μου δεν εκανε και πηγαν ολα καλα!μετα τον εβδομο μηνα την εβλεπε πιο συχνα και της εκανα κολπικο υπερηχο για να της μετραει τον τραχηλο!

candycrash χαιρομαι που πηγαν ολα καλα και για σενα και με το σπερμα του αντρουλη σου!ειδες που δεν ηταν τιποτα?με το καλο να προχωρησουν και να υποδεχτεις τα εμβρυαλια σου!!

ΜΙΚΑ να σου ζησει ο αντρουλης σου και η Μαρια σου και συντομα και εγκυουλα!καλη αρχη!

jannolino ο μικρουλης εχει βολευτει στην κοιλιτσα σου και δε λεει να βγει!συχνα γινεται προκληση αν οι μερες περνανε και δεν σε πιανουν οι πονοι!δηλαδη αυριο μπορει να γεννησεις?δεν το πιστευω!!σου ευχομαι κοριτσι μου να πανε ολα καλα και με ενα πονο!να μας ενημερωσεις γιατι θα εχουμε αγωνια!!

valadoδεν ξερω κοριτσι μου τετοια περιπτωση αλλα σου ευχομαι να εξελιχτουν τα πραγματα καλα για σενα!μπορει οντως να ειναι νωρις ακομα κατι θα ξερει ο γιατρος!!

rosaki τι κανεις κοριτσι μου?

ολες οι εγκυουλες να φυσηξουν την candycrash!!

εγω ακομα κανω ενεσεις καταστολης.την παρασκευη θα κανω Ε2 και μετα ελπιζω να ξεκινησω την διεγερση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!

fifoulina οντως οι γυναικολογοι δεν πιστευουν στην επεμβαση αλλα οι ουρολογοι αναλογα τι βαθμου ειναι η κυρσοκηλη και ποσο χρονων ειναι ο αντρας σου λενε να την κανεις!για μενα καλο ειναι που γινεται τουλαχιστον να ξερεις οτι εχεις κανει μια προσπαθεια και αμα κατσει φυσιολογικα μια χαρα...

Μικα να χαιρεσαι τον αντρα σου και το παιδακι σου!

candycrash η αληθεια ειναι οτι τα τοοοοσα φαρμακα ειναι καπως αλλα αυτο δεν ειναι τιποτα μπροστα στο θαυμα που ερχεται μετα!!!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ολα καλα θα πανε και θα γονιμοποιηθουν πολλα εμβρυακια!!!!!!ειδες μια χαρα πηγαν ολα μην αγχωνεσαι...

jannolino ακομα να βγει ο μπεμπακος?μια χαρα εχει βολευτει εκει μεσα που να βγαινει μωρε χιχιιχ....αν δεν υπαρχει κανενα προβλημα με το παιδι ξεκινηστε την διαδικασια για να εχετε συντομα στα χερια σας το αγγελουδακι σας...με το καλοοοοοοοο περιμενουμε νεοτερα!!!!

valado τι να πω κανε μια υπομονη λιγες μερες ακομα και που ξερεις ισως δεν εχει δειξει ακομα!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ με ολη μου την καρδια να εισαι εγκυουλα!!!!

Νατασα καταρχην μην καθεσαι να διαβαζεις τιποτα γιατι αγχωνεσαι χωρις λογο...θα εισαι ηρεμη και οτι θελεις θα ρωτας τον γιατρο σου μονο αυτον θα ακους κανεναν αλλο!!!εγω να πω την αληθεια μετα τον 3ο μηνα ημουν πολυ καλυτερα ηρεμησα αρκετα...τωρα στην β'επιπεδου ημουν λες και ηξερα σιγουρα οτι θα ηταν ολα καλα και οντως ηταν.

koritsaki mou ολα κυλανε τελειααα!!!Δοξα το Θεο η β'επιπεδου ηταν μια χαρα και η μπεμπα μου ειναι 423 γραμμαρια..την ειδαμε να χασμουριεται κιολας χιχιχι μαλλον θα κοιμοταν το κοριτσακι μου και το ξυπνησαμε!την αλλη βδομαδα παω στον γιατρο μου να με δει και να του δειξω και τις εξετασεις αιματος και ουρων...ο αιματοκριτης μου ειναι χαμηλος οπως την προηγουμενη φορα και μου ειπε η μικροβιολογος σωστη διατροφη να κανω,να δω και τι θα πει ο γιατρος μου...αυτα απο μενα και ενα τεραστιο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ολο δικο σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino δεν το πιστεύω ότι ήρθε η ώρα! θα σκάσει μύτη το μπεμπέ άμεσα! τελεια!!!! πότε πέρασε ο καιρος??

koritsaki mou να πάνε όλα καλά και να πετύχει αυτή σου ηπροσπάθεια!

fifoulina σκέφτεσαι να αλλάξεις γιατρό ή θα πας στον ίδιο?

candycrash είδες που όλα πήγαν καλά? τελικά έκανε παρακέντηση ο σύζυγος ή με τον ..παραδοσιακό τρόπο? πότε σας είπαν θα μιλήσετε για τα αποτελέσματα? (πόσα γονιμοποιήθηκαν κλπ..) καλή επιτυχία να έχεις!

labrinip φιλιά στα μπεμπάκια σου! (ναι και η μικρή σου μπεμπάκι είναι ακόμη ;) )

rose25: οσο για μενα εχω περασει και εγω πολλα οπως καθε γυναικα που προσπαθει για ενα μωρακι....αυτο που ζω τωρα το περιμενα πολλα χρονια να ερθει,εχω κανει μαζι με τον αντρα μου πολλα ονειρα και δεν πιστευα οτι θα γινοταν πραγματικοτητα.νιωθω πραγματικα ευλογημενη που ζω επιτελους αυτο το θαυμα που μου προσφερε ο Θεος!ειμαι ευγνωμων και γι αυτο ειμαι αισιοδοξη οτι ολα θα πανε καλα οπως ηδη πανε...ταλαιπωρηθηκα πολυ στην αρχη με το προβλημα που παρουσιαστηκε μετα την ωοληψια αλλα Δοξα το Θεο ειμαι καλα και εγκυος αυτο εχει σημασια.μπορει να αργησε να ερθει,μπορει να επρεπε να κανω καποια πραγματα για να ερθει και να ταλαιπωρηθηκα αλλα αξιζε τον κοπο.ολα για καποιο λογο γινονται ετσι πιστευω οποτε λέω για να μου εστειλε το θαυματακι μου και να εφτασα μεχρι εδω δεν νομιζω να μου το παρει!θα με βοηθησει μεχρι τελος και μια μερα θα συναντησω το θαυμα του!!!!!!

rose τα λες όπως ακριβώς τα σκεφτόμαστα όλες μας... και πολύ μου αρέσει που σκέφτεσαι θετικά! ο καιρός κοντεύει για το θαυματάκι σου! don't worry!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

candycrash ειδες που ολα πηγαν μια χαρα;; Με το καλο τωρα να γινουν πολλα εμβρυακια και συντομα να μας λες τα ευχαριστα!! φουουουουουουουουουου !!

koritsaki moy πλησιαζει ο καιρος να αρχισεις κ εσυ τις ενεσουλες με το καλο!! σου στελνω ενα φουουουουουουουουοουουουοουουουοουουουοουουουουουου!!! εγω συνεχιζω κ εχω αυτο το βαρος χαμηλα στην κοιλια καποιες στιγμες μεσα στη μερα κ ανησυχω.. μαλλον θα παρω παλι τηλ. το γιατρο.. ελπιζω ολα να ειναι καλα Παναγια μου..

Jannolino συντομα δηλ. θα κρατατε τον μπεμπακο σας αγκαλιτσα!! Τι ωραια !! Με το καλο κοπελα μου!!

Rose εχεις δικιο σε οσα μου λες αλλα αυτες οι ενοχλησεις μεσα στην ημερα ολο με ανησυχουν και ψαχνω να βρω τι μπορει να ειναι κ τελικα τρελενομαι.. Δεν ηξερα οτι εχεις κανει την β επιπεδου!! Χαρηκα παρα παρα πολυ που ολα ειναι καλα !!

valado μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω.. Περιμενε λιγες μερες ακομα κανε παλι την εξεταση κ ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυουλα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εμείς δόξα το θεό καλά αν και τρέχαμε με το μικρούλη μου που ήταν λίγο αρρωστούλης και του κόπηκε τελείως η όρεξη. Ελπίζω να συνέρθει σύντομα γιατί θα ξεφουσκώσουν τα μαγουλάκια μας!

Jannolino μου ήρθε η ώρα να συναντήσεις τον άντρα της ζωής σου! Να πάνε όλα τέλεια σου εύχομαι και να αγκαλιάσεις έναν υγιέστατο μπέμπαρο! Αχ τι ωραία στιγμή... θα δεις πόσο όμορφο συναίσθημα είναι και θα θες πάλι να το ζήσεις σύντομα!

Νατάσα μου μην αγχώνεσαι και μην ψάχνεις συμπτώματα. Κι εγώ τίποτα δεν είχα απολύτως κι όλα πήγαν παραπάνω από τέλεια! Ούτε για τα κιλά να αγχώνεσαι... νταξ δεν είπα να πάρεις 30 γιατί εσύ θα κουραστείς και θα καταπονήσεις το σώμα σου. Αν όμως δεν τρως βλακείες από έξω μια χαρά θα τα καταφέρεις, μια ισορροπημένη διατροφή! Είσαι αδυνατούλα μη φοβάσαι γιαυτά. Λίγο υπομονή και θα τα δεις τα ζουζούνια σου σε δυο βδομάδες!

Ροζάκι τι κάνεις; Χαίρομαι που είσαι αισιόδοξη και ήρεμη. Έτσι πρέπει και όλα θα κυλήσουν μια χαρά μέχρι να σκάσει μύτη η μπεμπούλα σου!

Λαμπρινή μου τι κάνουν τα κουκλιά σου; Είσαι τυχερή που κοιμάται ο μικρούλης, αλλά και να μη κοιμόταν (καλή ώρα ο δικός μου) πάλι τυχερή θα ένιωθες ;) Έχεις δίκιο για αδερφάκι και μάλιστα το είχαμε στο πρόγραμμα να κάνουμε μία απόπειρα πριν τις γιορτές, αλλά έτυχε ένα πρόβλημα υγείας δικό μου και θα πρέπει να το καθυστερήσουμε λίγο ακόμα. Δεν πειράζει! Καλά να είμαστε και κάθε εμπόδιο για καλό!

Μίκα ξεκινάς κι εσύ με το καλό ε; Άντε μπράβο! Καλή επιτυχία! Φτιάξε έδαφος και με το καλό να τα υποδεχτείς!

Candycrash πολύ χάρηκα με τα νέα σου! Μακάρι να έχετε 16 τέλεια εμβρυάκια! Πότε με το καλό θα κάνεις τη μεταφορά; Τώρα που πέρασε και η ωοληψία με τη μέθη που σε άγχωνε (κακώς βέβαια γιατί καλύτερο ύπνο δεν νομίζω να έχεις ρίξει χιχιχι) να είσαι ήρεμη. Ξεκούραση, ταινιούλες και καλή διάθεση!

Κοριτσάκι μου δεν ήξερα ότι έχεις τόσο μεγάλο παιδί! Μπράβο σου που τόσο μικρή έγινες μανούλα! Τώρα θα έρθει και το αδερφάκι! Καλή επιτυχία στη διέγερση!

Μαρδιό μου δεν φαντάζεσαι πόσο ευπρόσδεκτη είσαι στην παρέα! Η θετική σου σκέψη πίστεψέ με μας βοηθά όλες μας!

Valado μην απογοητεύεσαι και μη αγχώνεσαι! Είναι κρίμα τόσο αγχος! Χαλαράααααααα και όλα θα γίνουν! Πίστεψέ το μόνο! Περιμένουμε τη σούπερ χοριακή σου!

Πολλά φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jannolino με το καλό...με ένα πόνο...ελπίζω σήμερα να ναι η μεγάλη μέρα όντως...Και γω με πρόκληση γέννησα δεν ξέρω να σου πω αν ερχόταν χωρίς τεχνητούς πόνους αν θα χε διαφορά στην ένταση που λένε.Μερικές ωρίτσες είναι η ταλαιπωρία μετά θα τον έχεις αγκαλιά και θα νιώθεις θεά με το κατόρθωμα σου!!!!!!!

Diaz περαστικά σου και βουρ για το δεύτερο.Θα ξαναπρογραμματίσετε πρώτα ο Θεός εμβρυομεταφορά δηλαδή έχεις κατεψυγμένα ή έχετε πιθανότητες και με ελεύθερες επαφές;Δε ξέρω την περίπτωση σου sorry.Περαστικά και στο μικρό σου...Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...

Κοριτσάκι μου καλή αρχή και σε σένα...ουαου μικρή μικρή μανούλα έγινες...έχεις δικαίωμα πιστεύω να το ξαναζήσεις πιο ώριμη τώρα όλο αυτό,έφτασε και στη πηγή και νερό δεν ήπιες...το αξίζεις για το πείσμα σου και μόνο!

Candydrash τέλεια τα νέα σου!Πολλά αυγουλάκια και δε ταλαιπωρήθηκε και ο σύζυξ...ουάου...Καμιά φορά μεγενθύνουμε στο κεφάλι μας πράγματα που μας αγχώνουν για να πάρουμε δύναμε και πείσμα να τα αντιμετωπίσουμε...Μη φοβάσαι τίποτα τώρα...τυπική διαδικασία και υπομονή πολύ...Ευχομαι να γονιμοποιηθούν τα περισσότερα να χετε και καβάντζα!Μη χαθείς!

Rose τέλεια και οι μετρήσεις της μπέμπας και μας στη β επιπέδου ήταν γύρω στο μισόκιλο θυμάμαι και έλεγα κοίτα να δεις τα σκατούλια πως είναι σαν μπαλίτσες εκεί μέσα...Όταν δε τις είδα να βγαίνουν λέω πω πω πως ήταν καλέ ζαρωμένα εκεί μέσα που χωρούσαν...χα χα Καλή συνέχεια......

Μικάκι καλή αρχή!

Επεξεργάστηκε από MARDIO
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!!! Ενα απογευμα ελλειψα ηρθατε ολες!!!!!!!!! Κατ αρχην ευχαριστω για τις ευχες σας τοσο γιατον αντρουλη οσο κ για το νεο ξεκινημα! Πηρα σημερα το cyclacur πρωι βραδυ απο ενα και την Τριτη παω να με δει!!!!!Νατασα φυσα μου να πιασω κ γω διδυμακια!Και οπως ειπαμε οτι σε απασχολειστον γιατρο σου τηλεφωνακι.candycrasy τελικα ηταν πιο ευκολο απ οσο νομιζες ειδες που στα λεγαμε? χαρηκα και για τον αντρουλη σου που δενχρειαστηκε βιοψια....με το καλο να σας πουν σημερα τα ευχαριστα. θα τα βαλετε βλαστοκυστες η εμβρυα 3 ημερων?jannolino με το καλο να παρεις αγκαλια το γιοκα σου!!!!!!!!Και γω με προκληση μπηκα ειχα φαει ολο το μηνα....γεννησα πανευκολο και γρηγορα μακαρι και συ!!!valado ηρεμησε μην αχωνεσαι περιμενε 3 μερες κ ευχομαι ολοψυχα να ανεβει ψηλα η χοριακη σου!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου κοντα κοντα θα ειμαστε αντε με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο! rose τελεια μεγαλωνει η μπεμπουλα σου φανταζομαι θα κλωτσαει κιολας ε? τρελενομαι για κλωτσιες!!!!χαχχαχχα Diaz περαστικα στο μικρακι σου, τι επαθε ιωσουλα? Μαλλον θα φτιαξω ψαρια στον ατμομαγειρα,τσιπουρες και κολοκυθακια βραστα. υγιεινα και γρηγορα....εβαλα και πλυντηριο ξεκιναει η μερα μου δυναμικα....σας αφηνω παω στις δουλειες μου που με περιμενουν! Mardio σε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!fifoulinaki πολλα πολλα φιλακια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!σημερα ειχα το πιο ευχαριστο πρωινο ξυπνημα!με πηραν απο το κεντρο πρωι πρωι να μου πουν οτι γονιμοποιηθηκαν τα 9 ωαρια!!!!Το Σαββατο το πρωι θα παω για την εμβρυομεταφορα!

Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που ειναι στην προσπαθεια να νιωσουν τη χαρα που ενιωσα και στις εγκυουλες να υποδεχτουν τα θαυματακια της ζωης τους!Ευχαριστω για τη στηριξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Candycrasy φανταζομαι πετας στα συννεφα!!!!!!!!!!! Το επομενο ευχαριστο τηλεφωνημα να ειναι απ το μικροβιολογικο να σου πουν οτι εισαι εγκυος, εκει να δεις χαρες!!!!!!!!!!!!!!!!Εχω σαν υπνηλια μπορει και να κοιμηθω...φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη δυστηχως πολλες ειναι η ηταν στην θεση μου και καταλαβαινουν απολυτα...θα ερθει και για εσενα η ωρα πιστη να εχει μονο και θα ερθει!

Νατασα καταλαβαινω οτι το παραμικρο που νιωθεις σε φοβιζει αλλα να μιλας με τον γιατρο σου για ολα και αυτος θα σου λεει αν ειναι κατι σοβαρο...ετσι δεν προκειτε να απολαυσεις ποτε την εγκυμοσυνη σου!περασες το δυσκολο τριμηνο και απλα να προσεχεις οπως πριν τιποτα αλλο...μην διαβαζεις και μην ακους κανεναν ολα θα πανε καλα!!!!

Diaz περαστικα στον μικρουλη σας!εγω ειμαι πολυ καλα οσο ειναι καλα το μπεμπακι μου...διανυω πιστευω την καλυτερη περιοδο της εγκυμοσυνης μου!βλεπω οτι θες και δευτερο παιδακι και θα στο ευχηθω συντομα να ερθει φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

MARDIO οντως την βλεπω και λεω ποσο μεγαλη φαινεται στην τηλεοραση ενω στην πραγματικοτητα ουτε μισο κιλο δεν ειναι ακομα χιχιχι εχω αρχισει να σκεφτομαι εντονα πως θα ειναι οταν γεννηθει και ανυπομονω να την παρω στα χερια μου να την σφιξω στην αγκαλια μου,το δικο μου μωρο!!!!!εσενα οι κουκλιτσες σου τι κανουν?

Μικα κλωτσαει πλεον καθημερινα αλλα ιδιαιτερα το βραδυ που ξαπλωνω..ειναι τελειο να το νιωθεις μεσα σου και να ξερεις οτι ειναι καλα!!!

candycrash υπεροχα νεα πολυ χαιρομαι!!!με το καλο να γινει η εμβρυομεταφορα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

κοριτσακι μου φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλημερα!Μολις γυρισα απ το κεντρο. Και τα 9 εμβρυακια μας αναπτυσσονται φυσιολογικα!Ανυπομονω αυριο να μπουν στην κοιλιτσα μου και να μεινουν εκει για 9 μηνες!Εχθες ειχα εντονη ζαλαδα το απογευμα και πηγα στο γιατρο και μου ειπε οτι ειναι απ τα φαρμακα και συγκεκριμενα απο το utrogestan. Υπαρχει καμια κοπελα που να της δημιουργησε το συγκεκριμενο φαρμακο προβλημα;Εγω το ξεκινησα με ταυτοχρονη ληψη απο στομα και κολπικα και ο γιατρος μου ειπε να το συνεχισω μονο κολπικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Candycrash τέλεια τα νέα σου...μου θυμίζουν τη δική μου "ιστορία"...Και μένα μου πήραν 11 γονιμοποιήθηκαν τα 9.Εφτασαν σε στάδιο βλαστοκύστης τα 5,μου έβαλαν τα 2 και έχω τώρα τις διδυμούλες μου!Εύχομαι η ιστορία να επαναληφθεί σε σένα μέχρι το τέλος!

Με το καλό αύριο,περιμένουμε νέα...και μετά έχει "κλώσημα" ε;Για τα ultro και γω έπινα και έβαζα κοπλικά πολλά μέχρι το τέλος τους πρώτου τριμήνου μαζί και με άλλα...prezolon,σαλοσπιρ,σίδηρο,ασβέστιο,felicin...είναι αναπόφευκτα αλλά είναι για καλό.Δεν είχα παρενέργειες.Διευκρίνησε το αύριο στο γιατρό σου αν είναι τόσο έντονη η ζάλη.

Rose όντως και για μένα η εγκυμοσύνη ήταν από τις καλύτερες περιόδους της ζωής μου,δε σου κρύβω θα θελα να την ξαναζήσω.Να τη χαρείς όσο μπορείς και να σαι ευλογημένη να τη ζήσεις κι άλλες φορές αν το θες!

Τα κορίτσια μου γιορτάζουν!Σήμερα η μια Χρυσάνθη και αύριο η άλλη Δήμητρα!Σας στέλνω 2 γλυκά φιλάκια τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια Καλημέρα! ! Καντυ μου καλη επιτυχία σου εύχομαι! !!ροζακι μου να τη χαρεις την εγκυμοσύνη οχι σαν εμενα!

Μαρντιο να χαιρεσαι τα κορίτσια σου κ σύντομα κ παλι εγκυουλα αφου το θες!

Εγω απο εχθες μπηκα νοσοκομείο! !!!!!!!!! Ηπια ενα υγρό απο το οποίο ηρθαν καποιοι πονοι αλλα σημερα τιποτα σπουδαιο! Βαλαμε λοιπον κολπικα ενα υγρο κ καθε μια ωρα το ελεγχουμε! Θα με ζορισει ο μπεμπης φαίνεται! !! Οταν εχω νεοτερα θα σας πω!! ! Φιλιά σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυαγαπημένα μου κορίτσια,

Δεν έχω σταματήσει να σας διαβάζω καθημερινά κι ούτε πρόκειται...

Παραμένω όμως ‘ανενεργή’ καθώς τα προβλήματά μου είναι σημαντικά κ δεν θέλω να σας χαλάω τη διάθεση.

Αν κάποια θέλει τη λίστα, ευχαρίστως να τη στείλω.

Καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας! Θα σας αγαπώ κ θα σας σκέφτομαι πάντα!

Συνεχίστε δυναμικά κ κατακτήστε το όνειρό σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...