Μετάβαση σε περιεχόμενο

EKSOSOMATIKI,POIES KSEKINISAME PAREOULA???


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες τις εγκυουλες και τις μελλουσες! Ειμαι η Μικα εγραφα πολυ παλια εδω πριν 4 χρονια.Την κορουλα μου την απεκτησα με την 1η μου εξωσοματικη.Και τωρα περιμενω να αδιαθετησω και να ξεκινησω τα cyclacur .Εχω 4 εμβρυακια βλαστοκυστες σε καταψυξη. Απο εδω γνωριζομαι με τη fifoulina και mardio. Εαν με θελετε στην παρεα σας ευχαριστως να λεμε τα νεα μας.Θελω να χαρισω ενα αδερφακι στην κορουλα μου αλλα και για μενα θελω να νιωσω τη μητροτητα παλι. Επισης εχω μια απορια.......Ειναι 4 χρονια καταψυξη...ειχε καμια αλλη παρομοια κατασταση. ΦΟΒΑΜΑΙ....θελω να ειναι σε καλη κατασταση και να ειναι υγιεστατα εμβρυακια....ημουν 29ετων τοτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Jannolino μου πολύ στεναχωρήθηκα κοπέλα μου που σας κλέψανε! Μεγάλη ταραχή πέρασες! Προσπάθησε να ηρεμήσεις γιατί το παλικαράκι σου έρχεται και δεν πρέπει να σε βρει ταραγμένη. Κρίμα και για τα χρήματα γιατί ξέρω ότι δεν είναι εύκολο να μαζέψεις χρήματα στις μέρες μας. Καλή δύναμη σας εύχομαι! Πολλά χαδάκια στην κοιλίτσα να ηρεμήσει και το μπεμπέ!

Μικα δεν έτυχε να ξαναμιλήσουμε! Με το καλό να έρθει και το αδερφάκι! Σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εγώ έχω ένα αγοράκι από την 1η εξωσωματική και δεν θέλω να το αφήσω χωρίς αδερφάκι, άσε που θέλω να ξανανιώσω τη μητρότητα (μαγική περίοδος εύχομαι να τη ζήσουν όλες οι κοπέλες)! Για τα εμβρυάκια σου λογικά δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Μίλησες με το κέντρο σου; Ευτυχώς εσύ έχεις απόθεμα, εγώ πάλι θα πρέπει να κάνω ενεσούλες γιατί μόνο ένα μου έμεινε στην κατάψυξη, αλλά μου είπαν ότι έχει καλά ποσοστά. Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Λαμπρινούλα μου κι εσύ μου έχεις λείψει και σε σκεφτόμουν όλο αυτό το διάστημα. Είσαι από τα πρώτα άτομα που γνώρισα στο φόρουμ και μου έδωσες πραγματικά πολύ κουράγιο! Να είσαι καλά κι εσύ και παιδάκια σου... φυσικά κι ο αντρούλης σου! Το αγοράκι μας καλά είναι απλά λίγο ζωηρούλης και δεν κοιμάται ούτε πολύ ούτε συνεχόμενα... γενικότερα έχει πέσει πολύ ξενύχτι αλλά δεν παραπονιέμαι! Καλά να είναι κι ας με τρέχει!

Fifulina δεν έχω εμπειρία από κιρσοκήλη αλλά έχω διαβάσει ότι θέλει το χρόνο του το σπέρμα να επανέλθει! Πότε θα κάνετε το επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα; Καλά αποτελέσματα!

Νατάσα μου δίδυμα περιμένεις... κάθε λιγούρα είναι αποδεκτή! Κι εγώ είχα λιγούρες αλλά φρόντιζα να τρώω φρούτα και ευτυχώς πήρα λίγα κιλά, μόλις 8. Λογικά όμως εσένα τα όρια θα είναι άλλα αφού είναι δύο τα μωράκια! Μη σκας και πολύ όμως, με το τρέξιμο που θα ρίξεις μετά θα τα χάσεις!

Κοριτσάκι μου ξεκίνησες εσύ με τις ενέσεις ή όχι ακόμα; Έχω μπερδευτεί με το μακρύ πρωτόκολλο....

Rozaki το έχεις ρίξει στα ψώνια ε; Καλά κάνεις! Κάνε λίγο υπομονή και στη β επιπέδου θα δεις και τι της πάει!

Ωχ ξύπνησε ο μικρούλης μου! Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου θα γραψω οσο προλαβαινω!

natasoula το αερακι απο το φυσημα μου ηρθε!!οταν εχεις λιγουρες να τρως κατι ελαφρυ!

ΜΙΚΑ καλως ηρθες στο παρεακι μας και θα ειναι χαρα μας να μπαινεις να τα λεμε!να χαιρεσαι το παιδακι σου και σου ευχομαι γρηγορα να αποκτησεις και το δευτερο!!

Diaz ξεκινησα με τις ενεσεις αλλα η εμβρυομεταφορα γινεται περιπου σε ενα μηνα!φιλησε μου το μικρουλη σου!

φιλακια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΑ δεν ξερω αν με θυμασαι μιλουσαμε και μαζι.πιστευω οτι θα ειναι καλα τα εμβρυακια σου γιατι να μην ειναι?ευχομαι πολυ συντομα να αποκτησεις αδερφακι η αδερφακια στην κορουλα σου :) με το καλο να ξεκινησεις την δευτερη προσπαθεια και φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ για να πανε ολα καλα!!!

Diaz τι να κανω σιγα σιγα παιρνω καποια πραγματα και τα υπολοιπα αργοτερα να δουμε και τι θα μου δωσουν γιατι εχω φιλες που εχουν αρκετα πραγματακια.τι εννοεις οτι στην β επιπεδου θα δω τι της παει?

κοριτσακι μου φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Νατασα μια χαρα σε βρισκω!οι λιγουρες ειναι κλασικες απλα να προσεχεις μην τρως χαζομαρουλες γιατι τα κιλα ανεβαινουν επικινδυνα...αληθεια σου ειπαν τι φυλο ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ευχαριστω για την αποδοχη κοριτσακια!Diaz να χαιρεσαι το μωρακι σου, ποσο ειναι? Rose εννοειται σε θυμαμαι μιλουσαμε για καιρο! Ειδεςπου τελικα πηγαν ολα μια χαρα οπως σου ελεγα! Με το καλο απολαυσε αυτους τους υπεροχους μηνες .Koritsaki mou εσενα ειναι η πρωτη σου προσπαθεια? Με το καλο και συντομα με φουσκωμενη κοιλιτσα! Να σας συστηθω καλυτερα...ειμαι η Μικα 33χρονων και μενουμε Ροδο συγκεκριμενα 10 λεπτακια απ την πολη σε μια ησυχη και ομορφη περιοχη.Η Μαρια μου ειναι η ζωη μου ολη....πριν γινω μαμα δεν τρελαινομουν με παιδια και τετοια...αν εξαιρεσουμε τον τελευταιο καιρο που ηθελα απεγνωσμενα ..Τωρα βλεπω νινακι μικρο βλεπω εγκυο στο δρομο κοντευω να κλαιω. Εχω γινει πιο ευαισθητη και πιο καλος ανθρωπος σε σχεση με παλια....Ειμαι παρθενος στο ζωδιο και ειμαι πολυ της ταξης της καθαριοτητας και τουπρογραμματος. Λιγο υστερω αλλα μ αρεσω...Επισης μου αρεσει η μαγειρικη κ η ζαχαροπλαστικη. Μπορει μολις ξεκουραστω μετα απο μια δυσκολη μερα να ασχολουμε με γλυκα η φαγητα.Σημερα πχ εχω κιμα φρεσκο και θα φτιαξω γιουβαρλακια,κιμα για μακαρονια μπορει και μπιφτεκια . Να μπουν καταψυξη και οταν καποιε μερες εχω εξωτερικες δουλειες βγαζω ξεπαγωνει κ ετοιμο το φαγητακι μας. Μη σας πω και το τρελο πηγα και αγορασα τα cyclacur ηδη!χαχχαχαχχαχαχχα για τετοια τρελα! περιμενω πως και πως να αδιαθετησω!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης να σας πω πως εχω δυο υπεροχες φιλες που της γνωρισα εδω και της αγαπω πολυ πολυ, ειναι η Mardio καιη fifoulina. Λαμπρινη να χαιρεσαι τα παιδακια σου να σου ζησει ο μπεμπης! Νατασα εχεις διδυμα....τρελαινομαι μακαρι και γω! Καλη λευτερια και γερα μωρακια!!!!!!!!!!!!Αυτα σας ζαλισα πρωι πρωι αλλα επρεπε να συστηθουμε!φιλια πολλα....εαν περασουν μερες και δεν μπω ειναι που αλλαζουμε εταιρεια στα σταθερα και θα μεινουμε μερες χωρις τηλ και ιντερνετ.....τα νευρα μου..:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Μίκα πεθαίνω με τις συστάσεις σου.........πλήρης ψυχογράφημα ήταν αυτό..χα χα

Κοπελιά θετική σκέψη είπαμε και τα χουμε τα δίδυμα....μετά μην έρχεσαι να μου κλαίγεσαι που δε τα προλαβαίνεις όμως....χα χα..αστειεύομαι...όλα καλά θα πάνε και αυτή τη φορά!

Κορίτσια σας παρακολουθώ,σας νιώθω,δε γράφω γιατί είναι για σας τώρα το Postaki να μοιράζεστε τις αγωνίες σας...

Εύχομαι σε όλες το καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!ειμαι κι εγω στη φαση της πρωτης προσπαθειας που ελπιζω να ειναι και τυχερη!Μεχρι τωρα εχουν παει ολα καλα και ειμαι πολυ αισιοδοξη.Οσο ομως πλησιαζει η μερα της ωοληψιας τρεμω!εχθες το βραδυ εβλεπα εφιαλτες γι αυτο. Γενικα φοβαμαι την αναισθησια.Δεν εχει χρειαστει ποτε να κανω ουτε τοπικη και τρεμω στην ιδεα της μεθης!Μπορει να μου πει καποια που εχει κανει πως ειναι η ολη διαδικασια και ποση ωρα διαρκει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Candycrash δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!!! Δεν έχει καμία σχέση με αναισθησία και είναι πάρα πολύ γρήγορο. Για να καταλάβεις εγώ ήμουν ναρκωμένη για 7 λεπτά και μετά ζαλισμένη για κανένα 10 λεπτο. Μετά πήγα για καφεδάκι ! Αυτό που δεν ήξερα και για αυτό στο λέω να είσαι προετοιμασμένη είναι ότι μετά από κανένα 5-6 ωρο άρχισα να έχω πονάκια και πρησμένη κοιλιά. Αυτά κράτησαν τις επόμενες ημέρες αλλά τίποτα τρομερό. Πραγματικά δεν έχεις κανένα λόγο να αγχώνεσαι και να χαλιέσαι για κάτι τόσο απλό. Καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστω πολυ Μιλινα!Μου δινεις κουραγιο.Αν ειναι για τοσο λιγο πιστευω δε θα χω προβλημα!!!Αυριο θα παω για το 2ο υπερηχο και οιστραδιολη. Ποια πρεπει να ειναι η τιμη της για να γινει η ωοληψια;Η πρωτη που εκανα ηταν 248. Ειναι καλη τιμη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fifoulina με ποια μέθοδο αφαιρέσατε την κιρσοκήλη?? Εγώ μένω στην Γαλλία και οι γιατροί εδώ επιμένουν ο άντρας μου να τις αφαιρέσει ενώ στην Ελλάδα ο γυναικολόγος επιμένει ότι δεν υπάρχει λόγος να χάσουμε χρόνο με αυτήν την επέμβαση όταν και η δικιά μου ΑΜΗ είναι χαμηλή 2,2. Μετά από πολύ σκέψη αποφασίσαμε να την κάνουμε και όπως κοιτούσα για την μέθοδο επέμβασης (λαπαροσκόπηση) πέτυχα κάποιον που έλεγε ότι από την ώρα που την έκανε υποφέρει από αφόρητους πόνους!!! Τρομοκρατήθηκα!!!Γενικά, αν μπορείς δώσε μου κάποιες πληροφορίες.

Σε ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι μου δεν έχω ιδέα!!! Παρά είναι ιατρικά αυτά θα σου πρότεινα να μην ασχολείσαι. Εσένα σε ενδιαφέρει στο τέλος να βγάλεις τα ωάρια που χρειάζονται και να γίνουν καλά έμβρυα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!ειμαι κι εγω στη φαση της πρωτης προσπαθειας που ελπιζω να ειναι και τυχερη!Μεχρι τωρα εχουν παει ολα καλα και ειμαι πολυ αισιοδοξη.Οσο ομως πλησιαζει η μερα της ωοληψιας τρεμω!εχθες το βραδυ εβλεπα εφιαλτες γι αυτο. Γενικα φοβαμαι την αναισθησια.Δεν εχει χρειαστει ποτε να κανω ουτε τοπικη και τρεμω στην ιδεα της μεθης!Μπορει να μου πει καποια που εχει κανει πως ειναι η ολη διαδικασια και ποση ωρα διαρκει;

Να μη τρέμεις καλέ καθόλου...Εμένα προσωπικά ήταν ο ωραιότερος ύπνος στη ζωή μου....Κοιμήθηκα 10-15 λεπτά και ένιωθα ότι είχαν περάσει ώρες ξεκούραστου ύπνου!Και προσωπικά δεν είχα καμία παρενέργεια ούτε μετά την ωοληψία ούτε και μετά την εμβρυομεταφορά.Όσο για την τιμή της οιστραδιόλης διαφέρει από οργανισμό σε οργανισμό,εξαρτάται από το πόσα ωάρια κάνεις.Δεν είναι στανταρ πχ στις 1000 μονάδες στα παίρνουν.Οποτε κρίνει ο γιατρός.

Καλή σου επιτυχία...θετική σκέψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, τι κάνετε; Αναθερμάνθηκε το παρεάκι! ΜΙΚΑ επιτέλους το πήρες απόφαση!!! Άφησε τα όλα πίσω σου και μετά ετοιμάσου για πολύ φύσημα! Κάτσε μην έχουμε τίποτα δίδυμα... Να σε βλέπω μετά να κυνηγάς τη Μαρία και τα μικρά με το ξεσκονόπανο για να μην σου λερώνουν! Χι χι! Λογικά θα ανέβεις Αθήνα κατευθείαν για την μεταφορά, ε; Θα δεις είναι πιο εύκολη η διαδικασία με τα κατεψυγμένα. Σε φαντάζομαι ήδη εγκυούλα [smilie=love1.gif]!! Candycrash την κατάλληλη στιγμή ήρθες. Είναι πολύ γούρικο το ποστάκι μας τελευταία. Έρχεσαι για ένα και φεύγεις με δυο!! Jannolino μου ελπίζω να έχεις ήδη ηρεμήσει και να μετράς αντίστροφα για να αγκαλιάσεις τον πριγκιπάκο σου! Φαντάζομαι το σοκ για να αναγκαστείς να μπεις και στο νοσοκομείο.Καλά, σου πήραν και τα μωρουδιακά;;; Τς τς τς... Μπορεί να ξέρανε οτι είσαι ετοιμόγεννη και υποψιάστηκαν οτι θα έχετε χρήματα στο σπίτι. Ποτέ δεν ξέρεις... Οι υπόλοιπες πως τα πάτε; Rose και Natasa δουλεύετε ή είστε από τις τυχερές και έχετε άδεια; Koritsaki πως τα πας με τις ενέσεις; Πιάστηκα με σας και ξέχασα να σας πω τα δικά μου: Βγήκε το σπερμοδιάγραμμα του άντρα μου (30 εκ. και 45% κινητικότητα). Η αλήθεια είναι οτι ποτέ δεν είχε τόσο καλές μετρήσεις, αλλά και πάλι δεν είναι πολύ χαμηλά;; Milina, η κιρσοκήλη του αντρα μου ήταν 2ου βαθμού. Η δικιά σας πόσο είναι; Δεν είχε κάποια ενόχληση, αλλά φάνηκε στο triplex. Προσέξτε γιατί στον υπέρηχο δεν φαίνεται πάντα. Ο γιατρός του είπε να την κάνει όχι μόνο για το θέμα της γονιμότητας, αλλά και για δικό του καλό γιατί αργότερα μπορεί να του ενοχλήσει τον προστάτη. Το χειρουργείο έγινε με νυστέρι και είχε τρία ράμματα. Μια φορά πήρε παυσίπονο και το μόνο που τον ενοχλούσε ήταν τα ράμματα όταν ακουμπούσε το σλιπάκι. Να φανταστελις τις αλλαγές εγώ του τις έκανα μετά. Αν πάντως θελήσει να το κάνει στην Αθήνα θα σου επικοινωνήσω τα στοιχεία του γιατρού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς είναι 3βαθμού και δεν τον ενοχλεί καθόλου τόσα χρόνια. Εδώ στην Γαλλία μας είπαν ότι σταμάτησαν να κάνουν χειρουργείο και ποιά την κάνουν μόνο λαπαροσκοπικά. Πόσο περίπου σας πήγε η επέμβαση? Εδώ στην Γαλλία είναι γαμάτη η ιατρική ασφάλιση για αυτό δεν ξέρω αν αξίζει να πληρώνω στην Ελλάδα. Εσύ πάντως μην αγχώνεσαι το θετικό είναι ότι υπήρξε βελτίωση και σε λίγους μήνες μπορείς να δεις και μεγαλύτερη βελτίωση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικα ναι ειχες δικιο αλλα που να το ηξερα τοτε οτι το ονειρο μου καποια μερα θα πραγματοποιοταν,ειναι θαυμα!!!πολυ αναλυτικο το προφιλ σου λοιπον ταξης και ηθικη χαχαχαχα

MARDIO να μπαινεις μωρε γιατι να μην μπαινεις?τι σημαινει ειναι για εμας το ποστακι,βρε μηπως πρεπει να αποχωρησω και εγω και δεν το εχω καταλαβει? :P και να θελετε εγω δεν φευγω εδω θα μεινω δεν μπορω να ξεκολλησω απο αυτο το ποστ με εχει σημαδεψει [smilie=happy10.gif]

candycrash οπως στα ειπαν και τα κοριτσια δεν ειναι τιποτα η μεθη και εγω ψιλοφοβομουν αλλα τελεικα το μετα για μενα ηταν το χειροτερο...απλα εισαι ελαφρως ναρκωμενη καταλαβαινοντας ομως δεν κοιμασαι,διαρκει πολυ λιγο και μετα για να συνερθεις θελεις λιγα λεπτακια..αυτο ειναι ολο απλα μετα εχεις πονακια χαμηλα αλλα δεν ειναι και αυτο απολυτο καθε γυναικα ειναι διαφορετικη...εγω π.χ πηρα χαπακι να περασουν γιατι ξεκινουσαν σιγα σιγα τα πονακια αλλα οταν πηγα σπιτι ειχα διπλωθει στο κρεβατι ολη την υπολοιπη μερα απο τον πονο χαμηλα που ενιωθα.η Μιλινα οπως σου ειπε πηγε για καφεδακι γι αυτο σου λεω καθε γυναικα ειναι διαφορετικη.με το καλο και αυριο καλη συνεχεια και φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ συντομα εγκυουλα!!!!

φιφουλινα ναι εγω ειμαι με αδειες συνεχεια δεν γινοταν διαφορετικα!το σπερμοδιαγραμμα πριν ποσο ηταν και ποσος καιρος περασε απο την επεμβαση τωρα που ξανακανατε αλλο σπερμοδιαγραμμα?να ξερεις παντος πως εχεις μεχρι και 1 χρονο και κατι για να βελτιωθει το σπερμα...πολυ σεξ και ευχομαι συντομα να μας εχεις τα ευχαριστα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

του αντρα μου παντος τοτε που την εκανε ο γιατρος την επεμβαση ειχαμε παει σε δημοσιο νοσοκομειο και του ειχαμε δωσει μονο 200 ευρω φακελακι,οσα θελαμε εμεις δηλαδη δεν μας ειπε κανενας τιποτα.παρα πολυ καλος ουρολογος-ανδρολογος μα πανω απο ολα ανθρωπος!με νυστερι εγινε χαμηλα δεξια μια τομη και να πω την αληθεια εκεινος δεν μπορουσε να περπατησει καθολου καλα μετα αφου κατσαμε 4 μερες στο νοσοκομειο.οταν βγηκε συνεχιζε να περπαταει σιγα σιγα μεχρι που περασαν οι μερες και καλυτερευε,αλλα ειπαμε καθε οργανισμος και διαφορετικος!εμενα το εκλεισε με ραμματα και δεν χρειαστηκε να του κανω αλλαγες τιποτα,τωρα δεν φαινεται καν οτι εχει κανει επεμβαση.οταν ειχαμε παει περσι στον γυναικολογο που ειχα τοτε και καναμε σπερματεγχυση μου ειπε τσαμπα την κανατε την επεμβαση για να σας παρουν τα λεφτα και δεν κανουν πλεον επεμβασεις και κατι τετοια...βεβαια δεν ηξερε αυτος οτι δεν πληρωναμε τιποτα αν θελαμε!να σου πω την αληθεια δεν το μετανιωσαμε γιατι καναμε αυτο που επρεπε ασχετα αν ημασταν ατυχοι και δεν φτιαχτηκε προφανως για να μην μεινω εγκυος...υπαρχουν περιπτωσεις ομως που κανουν την επεμβαση και μετα απο λιγο χρονικο διαστημα μενουν εγκυος,ειναι αναλογος τι βαθμου κυρσοκηλη εχει ο καθε αντρας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια με βοηθατε τοσο πολυ ψυχολογικα! Επειδη το προβλημα ειναι η αζωοσπερμια του αντρα μου και μου ζητησε να μη μιλησω σε κανεναν για την προσπαθεια μας γιατι ντρεπεται, μου λειπει η ψυχολογικη υποστηριξη των δικων μου ανθρωπων. Το ξερουν οι γονεις του που ειναι πολυ καλοι ανθρωποι και μας εχουν στηριξει πολυ αλλα οπως και να το κανουμε δεν ειναι δικοι μου! Εσεις που βρισκεστε σε παρομοια κατασταση με εμενα νιωθω οτι με καταλαβαινετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια με βοηθατε τοσο πολυ ψυχολογικα! Επειδη το προβλημα ειναι η αζωοσπερμια του αντρα μου και μου ζητησε να μη μιλησω σε κανεναν για την προσπαθεια μας γιατι ντρεπεται, μου λειπει η ψυχολογικη υποστηριξη των δικων μου ανθρωπων. Το ξερουν οι γονεις του που ειναι πολυ καλοι ανθρωποι και μας εχουν στηριξει πολυ αλλα οπως και να το κανουμε δεν ειναι δικοι μου! Εσεις που βρισκεστε σε παρομοια κατασταση με εμενα νιωθω οτι με καταλαβαινετε!

σε καταλαβαινουμε απολυτα!ετσι και εμεις δεν το εχουμε μοιραστει με κανεναν εκτος απο τους γονεις μας ειναι λεπτο το θεμα ειδικα οταν προκειτε για τον αντρα.αφου τοτε ο αντρας μου ελεγε δεν προκειτε ποτε να κανω παιδι να χωρισουμε να μπορεσεις και εσυ να γινεις μανα,φαντασου!!!θελει πολυ μεγαλη υποστηριξη απο σενα και πιστευω η ενημερωση προς αυτο το θεμα ειναι η καλυτερη.εγω ειχα ψαξει τα παντα για να τον κανω να δει οτι τελεικα δεν ειναι κατι το τρομερο που οντως δεν ηταν πολλοι αντρες το εχουν και δεν το ξερουν κιολας.εδω μπορεις να ρωτας οτι θελεις εγω οπως και αλλες κοπελες τα εχουμε περασει αυτα και σε νιωθουμε απολυτα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!

ΜΙΚΑ να χαιρεσαι την κορουλα σου! Δεν ξερω να σου πω για κατεψυγμενα αλλα ευχομαι συντομα να της χαρισεις 2 υπεροχα αδερφακια!! ΦΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ για καλη τυχη!! Παρθενακι σαν εσενα ειναι κ ο αντρας μου αλλα ειναι το ακρως αντιθετο απο εσενα χαχα!!

Diaz Να χαιρεσαι τον μπεμπουλη σου και με το καλο να ερθει κ το αδερφακι οταν το αποσισετε! πηρες μολις 8 κιλα ε ολη την εγκυμοσυνη;! Μπραβο κοπελα μου!! Εμενα ο γιατρος μου ειπε για τα διδυμα στοχευουμε τα 13 κιλα αλλα φοβαμαι οτι θα τα ξεπερασω.. Δεν προσεχω κ πολυ.. Ηδη απο 52 πηγα 54 κ μην εχω πατησει τα 55 κιλα τωρα..

Rose τι κανεις κοριτσακι καλα εισαι; Το φυλο οχι ακομα δεν το ξερω και αργει κ το ραντεβου με το γιατρο ειναι 7/11..μια φορα το μηνα με βλεπει μηπως ειναι λιγο;; Ανησυχω λιγακι γιατι απο συμπτωματα δεν εχω τπτ μονο η κοιλιτσα μου εχει φουσκωσει λιγουλακι.. Ο γιατρος λεει να μην αγχωνομαι κ οτι ολα ειναι καλα αλλα ωρες ωρες με πιανουν φοβιες..

Candycrash γεια σου!! Κ εγω σαν εσενα φοβομουν πολυ την ωοληψια, δεν ειχα κανει κ ποτε ναρκωση αλλα τελικα οπως μου ειπαν ολα τα κοριτσια απο εδω δεν ηταν τιποτα!! Ξυπνησα απο την μεθη κ ηταν λες κ ειχα κοιμηθει κανα 2ωρο!! Ηταν πολυ ωραιος κ ελαφρυς υπνος!! Μετα πηγα για δουλεια αλλα ειναι καλυτερα να ξαπλωσεις.. Ενα πρηξιματακι ειχα μετα για κανα 2-3 μερες τπτ ιδιαιτερο.. Ευχομαι συντομα να μας γραψεις τα ευχαριστα!!

Fifoulina καλα εισαι;; Οχι δυστυχως δεν ειμαι απο τις τυχερες που εχουν αδεια δουλευω κανονικα αλλα δουλεια γραφειου.. Κ απ οτι ειπε κ το αφενετικο χαρηκε μεν με την εγκυμοσυνη αλλα μετα την γεννα, πρωτα ο Θεος να πανε ολα καλα, να γυρισω οσο πιο συντομα γινεται ασχετα με το τι δικαιουμαι απο αδεια..

Koritsaki moy καλα εισαι;; για να μην ξεχνιομαστε ΦΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!

Φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσα μου με όλο το θάρρος,να εξαντλήσεις όλα σου τα εργασιακά δικαιώματα και άσε το αφεντικό σου να λέει.Εντάξει είπαμε καλοί καλοί δε θα μας πιάνουν και στο φιλότιμο συνέχεια.Θα το καταλάβεις και μόνη σου,δε θα μπορείς να τα αφήσεις λεχουδάκια και να φύγεις.Εγώ τα άφησα 10 μηνών,ήμουν στον ιδιωτικό τομέα τότε και απαίτησα ότι δικαιόμουν.

Από κιλά μην αγχώνεσαι,ξεκίνησες από πολύ χαμηλά και είναι καλό,δε ξέρω και το σωματότυπο σου βέβαια.Και εμένα maximum 12 έλεγε ο γιατρός είναι καλό να βάλω και αυτό για μένα για να μη δυσκολευτώ να τα χάσω μετά.Τελικά έβαλα 16.Εχασα την ημέρα της γέννας τα 12 και τα άλλα 4 έφτυσα αίμα για να ξεκολλήσουν από πάνω μου....

Από συμπτώματα και γω δεν είχα τίποτα και κοιλίτσα άρχισε να φαίνεται στον 5ο.Πεινούσα και γω αρκετά θυμάμαι αλλά προσπαθούσα να μην έχω στο σπίτι βλακείες.Κατά τα άλλα δραστηριότητες κανονικά μέχρι και τον 7ο σε σημείο να το χω παρακάνει με δουλειές και τρεχάματα.Γι αυτό συνιστώ ξεκούραση όσο και αν δεν αισθάνεσαι κουρασμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

MARDIO εχεις απολυτο δικιο σε αυτα που λες αλλα δυστυχως ετσι οπως ειναι τα πραγματα με τις δουλειες φοβαμαι να παω "κοντρα" θα προσπαθησω βεβαια για οτι καλυτερο μπορω να παρω σαν αδεια.. Να πανε ολα καλα πρωτα Παναγια μου ειναι να γεννησω Απριλιο θα πω να ξαναγυρισω στη δουλεια Σεπτεμβρη.. Και παλι λιγο μου φαινεται αλλα δεν νομιζω οτι μπορω να παρω κατι παραπανω..

Με τα κιλα μπραβο πολυ καλα τα πηγες!! Εμενα η κοιλιτσα μου φαινεται σαν να εχω παραφαει λιγο.. Μονο οι δικοι μου ανθρωποι το καταλαβαινουν.. Δεν ειχα κοιλιτσα πριν δεν εχω καμπυλες γενικα δυστυχως..

Προσπαθω να μην κουραζομαι γιατι οσοες φορες εχει συμβει με πιανουν μετα πονακια σαν σουβλιτσες στην κοιλια κ φοβαμαι.. Κανω οτι εκανα κ πριν αλλα πιο προσεχτικα κ πιο ηρεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου γλυκα! Βλεπω γίναμε αρκετες παλι. Ο μπεμπουλης ειναι μια χαρα δόξα το θεο και θηλαζει και κοιμαται και ειναι πολυ καλο παιδακι. Candy crash μην φοβασαι καθόλου την μεθη δεν ειναι τίποτα αρκει να μην βαλει μεγαλη δόση αλλα ξερουν οι γιατροι οπως λεει και η Νatassa ενας ελαφρυς υπνακος και τελειωσαμε. Καλη επιτυχια. Σε ποιο γιατρο εισαι? ειναι η πρωτη και η τυχερη να υποθέσω!Natassa K. μιλησα με τον Αρκουλη πηγα να κοψω τα ραματα του ειπα οτι εχεις δίδυμα μου ειπε το ήξερα εγω και σου στελνει χαιρετισματα ειπε οτι ο γιατρος σουε ειναι πολυ καλος ! Mardio να μπαινεις να μας λες τα νεα σου εισαι παντα ευπροσδεκτη. Rose φουσκωνεις σιγα σιγα τι καλα πολυ χαιρομαι. Fifoulina ελπίζω να εισαι καλητερα τα περασα περυσι τα χριστουγεννα και ξερω αλλα υγεια πανω απο ολα και με το καλο το μπεμπακι σου να το δεχτεις! DIAZ ποτε με το καλο το αδερφακι ε??? μην το αμελήσετε τα παιδια θελουν παρεούλα. Πως τα καταφερες βρε μονο 8 κιλα εγω με αυστηρη δίαιτα και πήρα 13 αυτη την φορα ενω στην κορη μου ειχα παρει 21..... ντοιγκ ντοιγκ. ΦΑΛΑΙΝΑ ειχα γινει! μαρτυρησα να τα χασω ασε! Πολλα φιλια σε ολες!!!! Koritsaki moy τι κανεις εσυ γλυκουλα ποτε ξεκινας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια τι κανετε? Εγω ειχα μια γεματη μερα αλλα πολυ κουραστικη..ξυπνησα το πρωι εβρεχε παραααααπολυ σχεδον πλυμμηρα εκανε....λεω θελω να φαω κρεπα με νουτελα και καφε! Εφτιαξα φαγαμε ωραιο πρωινο, μετα πηγα νοσοκομειο για καυτηριαση μυρμηγκιων στο δεξι χερι. Συνεχισαμε με καφε και μετα πηγα κ κρεοπωλειο.Γυρισα μεχρι να φαμε και να συμαζεψω ψοφισα απ την κουραση.Ευτυχως κοιμηθηκαν μπαμπας και κορη και ξεκουραστηκα λιγο. Ισως ασχοληθω λιγο με τη ραπτομηχανη μου μηπως και τη μαθω.....candycrash οχι καλε σιγα την ναρκωση...εγω δεν ειχα κοιμηθει ημουν λιγο ζαβλακωμενη αλλα ακουγαπου μιλουσα. Απλα μετα ειχα τρομερη ταση για εμετο και ζαλαδα. Μια ωρα εκανα να συνελθω. Εφυγαν ολες οι κοπελες και εμεινα τελευταια με μια νοσηλευτρια. Ψιλοπονακια και φουσκωμα ειχα , τα πονακια χαμηλα μεχρι τον 3ο μηνα. Το φουσκωμα υποχωρησε σιγα σιγα. Natasa μπορει στους αντρες να λειτουργει διαφορετικα το ζωδιο....χαχαχχχαχαχα. Να σε ρωτησω εσενα που ειναι διδυμακια σου ειπαν για ημερομηνια τοκετου ολο τον 9ο η μολις συμπληρωσεις 36 εβδομαδες ? Diaz,koritsaki mou,Milina, τι κανετε?fifoulinaki θα ερθουμεΑθηνα μακαρι να σας δουμε, ξερω ειναι δυσκολο με τις δουλειες σας αλλα θελω να σε δω! Ακομα εχουμε συνδεση οπως βλεπεις. Amleta καλως ηρθες και γω καινουργια ειμαι εδω σε αυτο το ποστ αλλα γενικα ειμαι πολυυυυυυυ παλια. Με τη Mardio ηπιαμε καφεδακι χθες απογευμα οι μικρες μας διελυσαν το μαγαζι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose ταξη και ηθικη εννοειται...αν δεν ειναι τακτοποιημενα ολα ουτε sex δε μπορω να κανω! χαχαχχαχαχαχαχα!Σας αφηνω μαλλον ξυπνησε η Μαρια παω να τη δω!!!!!φιλακια πολλα πολλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...