Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λογοτεχνικα Βιβλια - προτεινετε κατι....


Αννιώ

Recommended Posts

Επειδη τα βραδια βρυκολακιαζω λογω αβολης θεσης με την κοιλια μου- και που εισαι ακομη....- ελεγα να μου προτεινετε κανενα λογοτεχνικο βιβλιο.

Εχω αρκετα αλλα τα περισσοτερα τα εχω διαβασει ή δεν με τραβανε γιατι ειναι πολυ ιστορικα και "βαρια".

Το στυλ που μου αρεσει ειναι κοινωνικο, συναισθηματικο ή εστω μυστηριου τυπου Illuminati - The Da Vinci Code. Προσφατα ειχα διαβασει ενα πολυ ωραιο της Καιτης Οικονομου "Μου το ειπε ενας αγγελος" και της Χρύσας Δημουλίδου "Το φιλί του Δρακου".

Σας τα προτεινω αν ειστε fan αυτου του στυλ.

Ριχτε καμια προταση κοριτσια γιατι δεν την παλευω να βλεπω σε επαναληψη σηριαλ στον Alpha και τα τελεμαρκετινκ!

Ευχαριστω!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Ο γιος της βροχης" της Δημουλιδου ειναι καλο και διαβαζετε ευκολα

το "Ηθελα μόνο ενα αντιο" της Πασχαλίας Τραυλου ειναι εξαιρετικο

όπως και όλα τα υπολοιπά της.

"θεανω η λυκαινα της Πόλης" της Λένας Μαντα πολυ καλό επισης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Ο γιος της βροχης" της Δημουλιδου ειναι καλο και διαβαζετε ευκολα

το "Ηθελα μόνο ενα αντιο" της Πασχαλίας Τραυλου ειναι εξαιρετικο

όπως και όλα τα υπολοιπά της.

"θεανω η λυκαινα της Πόλης" της Λένας Μαντα πολυ καλό επισης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΙΩ ΜΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΤΙ ΣΕ ΛΟΓΟΤΕΧΝΕΙΑ ΚΑΘΩΣ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ.

ΩΣΤΟΣΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΜΠΝΕΥΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΥΠΕΡΟΧΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ-ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΠΑΓΓΕΛΛΩ ΣΤΟΝ ΜΠΟΜΠΙΡΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ. ΞΕΡΩ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΑ ΚΑΛΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΘΑ ΤΟΥ ΛΕΣ;;; ΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΑΝ ΤΟ ΑΓΚΑΟΥΓΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΣΕΙ ΕΤΣΙ. ΟΠΟΤΕ ΠΗΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΝΑΓΝΩΣΗ!!!

ΤΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΔΑΚΗ ΣΕ ΣΤΑΣΗ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΧΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΤΑ:

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΤΟΥ ΑΡΚΟΥΔΑΚΟΥ

ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΗ

ΟΜΟΡΦΕΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΙΣΟΡΙΕΣ.

ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΩΣ ΑΓΧΟΛΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕ ΗΡΕΜΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ.

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΙΩ ΜΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΤΙ ΣΕ ΛΟΓΟΤΕΧΝΕΙΑ ΚΑΘΩΣ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ.

ΩΣΤΟΣΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΜΠΝΕΥΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΥΠΕΡΟΧΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ-ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΠΑΓΓΕΛΛΩ ΣΤΟΝ ΜΠΟΜΠΙΡΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ. ΞΕΡΩ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΑ ΚΑΛΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΘΑ ΤΟΥ ΛΕΣ;;; ΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΑΝ ΤΟ ΑΓΚΑΟΥΓΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΣΕΙ ΕΤΣΙ. ΟΠΟΤΕ ΠΗΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΝΑΓΝΩΣΗ!!!

ΤΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΔΑΚΗ ΣΕ ΣΤΑΣΗ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΧΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΤΑ:

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΤΟΥ ΑΡΚΟΥΔΑΚΟΥ

ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΗ

ΟΜΟΡΦΕΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΙΣΟΡΙΕΣ.

ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΩΣ ΑΓΧΟΛΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕ ΗΡΕΜΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ.

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αννιώ το ίδιο πρόβλημα έχω και γω!Πρόσφατα διάβασα το ΜΠΡΙΝΤΑ του Πάολο Κοέλιο.Δεν ξέρω αν θα σου αρέσει γιατί είναι λίγο ιδιαίτερο..Πρόκειται για μια νέα μάγισσα και έχει πολλά μηνύματα μέσα για τη ζωή,για το θάνατο,για το άλλο μας κομμάτι κ.α.Αν διαβάζεις βιβλία όπως π.χ οι illuminati θα σου αρέσει.Τώρα θα ξεκινήσω του Μενέλαου Λουντέμη "ένα παιδί μετράει τα αστέρια",το οποίο εδώ και χρόνια θέλω να διαβάσω αλλά δεν έτυχε.Επίσης έχω ακούσει καλά λόγια για τα παρακάτω:

-ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΟ ΠΗΓΑΔΙ

-ΤΟ ΝΗΣΙ

-ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ

-Ο ΠΑΛΙΑΤΣΟΣ ΚΑΙ Η ΑΝΙΜΑ

-ΤΟ ΞΥΛΙΝΟ ΤΕΙΧΟΣ

-ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΙ

-ΟΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ

-ΕΦΤΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

-ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΗΣ ΒΡΟΧΗΣ

-ΣΤΟ ΑΚΡΟΓΙΑΛΙ ΤΗΣ ΟΥΤΟΠΙΑΣ

-ΑΧΥΡΕΝΙΑ ΣΚΥΛΙΑ

-ΜΕ ΛΕΝΕ ΛΕΞΗ

-ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ

-ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΤΗΣ ΑΞΟΔΕΥΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ

-ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ

-ΠΗΤΕΡ ΠΑΝ Η ΤΟ ΘΛΙΜΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙ

-ΟΙ ΕΦΤΑ ΟΥΡΑΝΟΙ ΤΗΣ ΕΥΤΗΧΙΑΣ.

Επίσης μπες στο www.bestseller.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αννιώ το ίδιο πρόβλημα έχω και γω!Πρόσφατα διάβασα το ΜΠΡΙΝΤΑ του Πάολο Κοέλιο.Δεν ξέρω αν θα σου αρέσει γιατί είναι λίγο ιδιαίτερο..Πρόκειται για μια νέα μάγισσα και έχει πολλά μηνύματα μέσα για τη ζωή,για το θάνατο,για το άλλο μας κομμάτι κ.α.Αν διαβάζεις βιβλία όπως π.χ οι illuminati θα σου αρέσει.Τώρα θα ξεκινήσω του Μενέλαου Λουντέμη "ένα παιδί μετράει τα αστέρια",το οποίο εδώ και χρόνια θέλω να διαβάσω αλλά δεν έτυχε.Επίσης έχω ακούσει καλά λόγια για τα παρακάτω:

-ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΟ ΠΗΓΑΔΙ

-ΤΟ ΝΗΣΙ

-ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ

-Ο ΠΑΛΙΑΤΣΟΣ ΚΑΙ Η ΑΝΙΜΑ

-ΤΟ ΞΥΛΙΝΟ ΤΕΙΧΟΣ

-ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΙ

-ΟΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ

-ΕΦΤΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

-ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΗΣ ΒΡΟΧΗΣ

-ΣΤΟ ΑΚΡΟΓΙΑΛΙ ΤΗΣ ΟΥΤΟΠΙΑΣ

-ΑΧΥΡΕΝΙΑ ΣΚΥΛΙΑ

-ΜΕ ΛΕΝΕ ΛΕΞΗ

-ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ

-ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΤΗΣ ΑΞΟΔΕΥΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ

-ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ

-ΠΗΤΕΡ ΠΑΝ Η ΤΟ ΘΛΙΜΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙ

-ΟΙ ΕΦΤΑ ΟΥΡΑΝΟΙ ΤΗΣ ΕΥΤΗΧΙΑΣ.

Επίσης μπες στο www.bestseller.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου προτείνω τα εξής:

Το νησί

Το σπίτι δίπλα στο ποτάμι

Αθηνά, Ευτυχώς που δεν γεννήθηκα όμορφη

Ιστορια χωρίς τέλος

Σα γλυκό του κουταλιού

Ο διάβολος και η δεσποινίδα Πριμ

Καλή ανάγνωση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου προτείνω τα εξής:

Το νησί

Το σπίτι δίπλα στο ποτάμι

Αθηνά, Ευτυχώς που δεν γεννήθηκα όμορφη

Ιστορια χωρίς τέλος

Σα γλυκό του κουταλιού

Ο διάβολος και η δεσποινίδα Πριμ

Καλή ανάγνωση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ μου, υπάρχουν σχετικά θεματάκια στο φόρουμ μας με προτάσεις βιβλίων, που σου τα παραθέτω για ακόμη περισσότερες ιδέες!!!

Με το καλό να γεννήσεις το νινάκι σου και να του διαβάζεις τα ομορφότερα παραμύθια!!! Καλές γιορτές να έχεις!!! :):):):)

http://mammyland.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=324&func=view&catid=8&id=22028

http://mammyland.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=324&func=view&catid=23&id=39029

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ μου, υπάρχουν σχετικά θεματάκια στο φόρουμ μας με προτάσεις βιβλίων, που σου τα παραθέτω για ακόμη περισσότερες ιδέες!!!

Με το καλό να γεννήσεις το νινάκι σου και να του διαβάζεις τα ομορφότερα παραμύθια!!! Καλές γιορτές να έχεις!!! :):):):)

http://mammyland.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=324&func=view&catid=8&id=22028

http://mammyland.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=324&func=view&catid=23&id=39029

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο Κοελο εχω να σας προτεινω το "Η Βερονικα αποφασιζει να πεθανει" :)

Επισης απο Jostein Gaarder "το κοριτσι με τα πορτοκαλια"

και για οσες εχετε παιδια που ξερουν νσ διαβαζουν, ενα ωραιο παιδικό αλλά και για μεγάλους ειναι "η μωβ ομπρελα" της Ζωρζ Σαρρή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο Κοελο εχω να σας προτεινω το "Η Βερονικα αποφασιζει να πεθανει" :)

Επισης απο Jostein Gaarder "το κοριτσι με τα πορτοκαλια"

και για οσες εχετε παιδια που ξερουν νσ διαβαζουν, ενα ωραιο παιδικό αλλά και για μεγάλους ειναι "η μωβ ομπρελα" της Ζωρζ Σαρρή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα πολλη ωραιο βιβλιο ειναι της χρυσας δημουλιδου τα δακρυα του θεου εχει να κανει με την ιστορια μιας γυναικας που γινετε πορνη και ολα οσα ζει ειναι πολλη δυνατο. Επισης ενα αλλο ειναι το παιδι της αγαπης της Μαριας Τζιριτα εξιστορει την ιστορια ενος νεου που οταν ηταν νεογεννητο το πεταξαν σε ενα ιδρυμα και το δεσιμο του με μια κοπελα που εργαζοτανε εκει . Ακομα το μ εσενα χωρις εσενα της βασιλικη Κινητου παντως αν πας και σε ενα καλο βιβλιωπολειο θα βρεις πλουσια συλλογη η μπορεις να επισκεφθεις την ιστιοσελιδα www,psichogios.gr ΚΑΛΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα πολλη ωραιο βιβλιο ειναι της χρυσας δημουλιδου τα δακρυα του θεου εχει να κανει με την ιστορια μιας γυναικας που γινετε πορνη και ολα οσα ζει ειναι πολλη δυνατο. Επισης ενα αλλο ειναι το παιδι της αγαπης της Μαριας Τζιριτα εξιστορει την ιστορια ενος νεου που οταν ηταν νεογεννητο το πεταξαν σε ενα ιδρυμα και το δεσιμο του με μια κοπελα που εργαζοτανε εκει . Ακομα το μ εσενα χωρις εσενα της βασιλικη Κινητου παντως αν πας και σε ενα καλο βιβλιωπολειο θα βρεις πλουσια συλλογη η μπορεις να επισκεφθεις την ιστιοσελιδα www,psichogios.gr ΚΑΛΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήρα το καινούργιο της Φακίνου το "Για να δει τη θάλασσα" Εκδόσεις Καστανιώτη αλλά δεν το έχω ξεκινήσει ακόμη διάβασα όμως ότι ειναι καλό κλασσική Φακίνου.

Δεν έχω τελειώσει το "Τα δαιμονια" του Αντριου Ντειβιντσον το οποίο ειναι κάπως αγριο, νεανικό λίγο σκληρό στην αρχή αλλα διαβάζεται ευκολα. Εκδόσεις Τοπος

Για το μαιευτήριο πήρα το "Οι Τριανταεννια Χορεύτριες" του Κώστα Καφαντάρη το οποιο αποτελείται απο 14 σύντομες ιστορίες. Εκδόσεις Ινδικτος.

Πριν τα δαιμονια διάβασα το "Eat - Pray - Love Η ζωή περιμένει να την απολαύσεις" της Ελίζαμπεθ Γκίλμπερτ το οποίο ακολουθεί την φιλοσοφία του "το μυστικό" και αφορά την απόλαυση της ζωής και την εναρμόνιση μας με το σύμπαν.. Εχει πέσει διάφημιση στην Οπρα για αυτο το βιβλίο.. Κάπως Αμερικανιά αλλά ε εντάξει ειναι ευχάριστο. Εκδόσεις Μίνωας.

Καλό διάβασμα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήρα το καινούργιο της Φακίνου το "Για να δει τη θάλασσα" Εκδόσεις Καστανιώτη αλλά δεν το έχω ξεκινήσει ακόμη διάβασα όμως ότι ειναι καλό κλασσική Φακίνου.

Δεν έχω τελειώσει το "Τα δαιμονια" του Αντριου Ντειβιντσον το οποίο ειναι κάπως αγριο, νεανικό λίγο σκληρό στην αρχή αλλα διαβάζεται ευκολα. Εκδόσεις Τοπος

Για το μαιευτήριο πήρα το "Οι Τριανταεννια Χορεύτριες" του Κώστα Καφαντάρη το οποιο αποτελείται απο 14 σύντομες ιστορίες. Εκδόσεις Ινδικτος.

Πριν τα δαιμονια διάβασα το "Eat - Pray - Love Η ζωή περιμένει να την απολαύσεις" της Ελίζαμπεθ Γκίλμπερτ το οποίο ακολουθεί την φιλοσοφία του "το μυστικό" και αφορά την απόλαυση της ζωής και την εναρμόνιση μας με το σύμπαν.. Εχει πέσει διάφημιση στην Οπρα για αυτο το βιβλίο.. Κάπως Αμερικανιά αλλά ε εντάξει ειναι ευχάριστο. Εκδόσεις Μίνωας.

Καλό διάβασμα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ta dakria tou theou tis Dimoulidou prepei na to diavaseis oposdipote!!! einai pooooooooli kalo!!! episis proteinw I gynaika tis sofitas tis Dimoulidou. Tora diavazw I skotini plevra toy iliou tis idias, kalo kai avto!! genika, ta vivlia tis Dimoulidou diavazontai poli evkola kai evxarista.. exo diavasei sxedon ola!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ta dakria tou theou tis Dimoulidou prepei na to diavaseis oposdipote!!! einai pooooooooli kalo!!! episis proteinw I gynaika tis sofitas tis Dimoulidou. Tora diavazw I skotini plevra toy iliou tis idias, kalo kai avto!! genika, ta vivlia tis Dimoulidou diavazontai poli evkola kai evxarista.. exo diavasei sxedon ola!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με το tatianaki.Ειμαι μεγάλη θαυμάστρια της Δημουλίδου.Τα συνιστώ όλα!!Αν και δεν τα έχω διαβάσει όλα ακόμα..αλλα τα συνιστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΦΙΛΙ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ!!ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΙΔΙΟ ΣΤΥΛ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΙ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΥ ΕΙΝΑΙ "ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΠΟΤΑΜΙ" ΤΗΣ ΛΕΝΑΣ ΜΑΝΤΑ.ΜΕ ΞΕΝΥΧΤΑ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ.

ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΚΙΟΛΑΣ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΡΙΑΝΑ έγραψε:

Κορίτσια εγώ σας προτίνω όλα τα βιβλία της ΡΟΖΑΜΟΥΝΤ ΠΙΛΤΣΕΡ,εκδόσεις Ωκεανίδα.

Απλά σε ταξιδεύουν..

Έχουμε κοινό γούστο Αντριάνα μου!!! Συγκεκριμένα, τα καλύτερά της είναι το 'Ψάχνοντας για κοχύλια' και το 'Σεπτέμβρης'. Έχω διαβάσει και το 'Η μέρα της καταιγίδας' και το 'Κρουζέλ', αλλά δεν είναι το ίδιο...

Μόλις χθες τελείωσα και το 'Όταν η φωτιά χόρεψε με το χιόνι' από τα πρώτα της Δημουλίδου... Πολύ καλό, αλλά αρκετά πιο άγουρη γραφή από τα τελευταία μεγάλα της αριστουργήματα, δηλ. τα 'Δάκρυα του Θεού' και 'Το φιλί του Δράκου'.

Όρεξη και χρόνο να έχετε, υπάρχουν πολύ αξιόλογα έργα λογοτεχνικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...