Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009-ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ,ΛΕΧΩΝΕΣ Κ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ-ΝΟ39


Recommended Posts

περιγραφη

πας εκει

παιρνουν ιστορικο

κλισματα-ξυρισματα-αιματα -ρωταει βαρος προ ακι μετα εγκυμοσυνης κλπ

καρδιοτοκογραφο -γιατροι -καρδιολογοι -περιμενεις να βγουν οι αιματολογικες

σε πανε στο χειρουργειο ερχεται αναισθησιολογος

διαδικασια: σκυβεις μπροστα - ετοιμαζει μπεταντιν ενεσεις φαρμακα - σου λεει να σκυψεις με το κεφαλι οσο πιο χαμηλα αναμεσα απο τα ποδια -(ζητα να σε κρατανε εσυ γιατι εαν κουνηθεις εστω λιγο δεν θα βρισκει αν τρυπισει -βολευει γιατι σε κρατουν ακουνητη)- νιωθεις ενα κτυουλιασμα στην αρχη απο το μπεταντιν - μετα ενα τσιμπιμα και ενα φουσκωμα στην περιοχη και μετα μια ζεστασια - αυτο ηταν -τιποτα

ξαπλωνεις

ερχονται νοσηλευτες -γιατροι κλπ

σου βαζουν το πανι - εσυ κλαις παραλληλα χαχα -ορμονικο

ζητουν νυστερια

ο ανσιθιολογος σου ζηταει να περιγραψεις τι νιωθεις -καπου εκει που επιασε η αναισθησιο παιρναναιτον καθετηρα -το καταλαβαινεις δεν πονας ομως

μετα κοβουν κοβουν κοβουν -τραβανε - λενε τα δικα τους παραλληλα - πχ που θα πανε διακοπες

ακους γελακια -κλαματα -κατεβαζουν παραβαν (εγω το αντεχω το ξερει και γι αυτο το κατεβασε και στις 2) -εαν δεν αντεχεις να δεις την κοιλια σου ανοιχτη μην το κανεις

να ο γιος σου/κορη σου

ανεβαζου παραβαν

το παιρνουν για πλυσιμ ζυγισματα

και παραληλα αρχιζουν τα καθαρισματα με γαζες

μολις τελειωσουν μετρανε ποσες γαζες σου εβαλαν γιανα μην ξεχασουν καμια μεσα και τους κυνηγας μετα χαχα

μετα σε ραβουν

στα αγορια με εραψε ο βοηθος του γιατρου

τωρα με εραψαν 2 παιδια και μαλιστα εχω να πω πολυ καλυτερα και απο τον γιατρο μου

η τομη δεν φαινεται καθολου

γενικα ειναι πλεον λαλλιτεχνικες εχω πω

δε καταλαβαινεςι οτι εχω κανει καισαρικη

μετα ανανηψη

βλεπεις τους δικους σου

δωματειο

και σου φερνουν το παιδι

αυτα σε γενικες γραμμες απο μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 905
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ τι ωραια που θα κανεται γιορτουλα νανα μου

α το εβαλα πανω σε μαξιλαρι να τον θηλασω μπας και δεν βολευεται - εχει μεγαλωσει τωρα ρε γμτ και μηπως τον εμποδιζει κατι οπως τον πιανω

εδειξε να βολευεται

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες

οτι σας ερχεται και νομιζεται οτι μπορει να βολεψει τον μπεμπακο να το λετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα πραγματικα το κοβω δυσκολο στην καισαρικη να ραβουν και αν θηλαζει

εκτος εαν ειναι τοσο κουλ γιατρος και τοσο κουλ η γυναικα και φυγει το παραβαν τελειως

εισαι τελειως ξαπλα δεν μπορεις να κουνηθεις και τα χερια τα εχουν μαζεμενα στο πλαι για να μην κανεις καμια αποτομη κινηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σόρρυ μάρκερ...

έχεις δίκιο..

ξέχασα ότι στην καισαρική ράβουν την κοιλιά... χαχαχα

στις 5:30 θα τον πάμε σχολείο.

μετά θα τους πάνε με λεωφορείο στο αμφιθέατρο μιας σχολής κ θα πάμε στις 6:30 για να τους καμαρώσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ μαρακι για τις πληροφορίες!!!!!

την παρασκευη που μας έρχεται έχω κανονικα ραντεβού. Τελικα θα πάρω να το κλείσω νωρίτερα Τετάρτη ίσως.

εχουμε να κάνουμε κουβεντουλα με τον γιατρο.

Εντάξει έχω συνεννοηθεί με σύμβουλο στη Πάτρα. Στην ανάγκη μέχρι να το πάρω εγω(λέμε τωρα αν αργησω) θα το βάλει ο α. Στήθος με στήθος. Μου λέει μα έχω τρίχες! Χαχχαχα

αν τύχει κάτι ολα αυτα και δε μπορω στην αίθουσα ανάληψης να το πάρω.

εκει μας τα δίνουν αμέσως. Δεν τα δίνουν στο δωμάτιο.

θα συνεννοηθούμε κιόλας απο πριν.

Ασχετο...

μου χάλασε το κιν. Το μικρόφωνο του. Με ακούνε, δεν ακούω. Θα μου πάρει καινούριο ο αντρουλης μου!!! Χιχι!

Ωραια φάση αυτη με τις γάζες μαρ! Θα πάρω και γω μαζί μου. Θα κάνει και ζέστη μωρε.... Ενα ντουζακι θα θέλω να το κάνω σίγουρα! Και μπάνιο δηλαδή... Αλλα με προσοχή.

ο α. Εχει αρχίσει και φοβάται. Λέει και αυτός καισαρικη.

και γω πια προς τα κει γερνω αλλα μετα απο τη κουβέντα θα αποφασίσω.

σημερα μίλησα με μητέρα που γέννησε ισχιακο σπιτι και μάλιστα το πρώτο και θα μιλήσω και με τη μαια της. Δεν με ενθάρρυνε... Ισα ίσα. Δεν εμπιστεύεται τον γιατρο.... Μου είπε λοιπόν κάποια πραγματάκια για να τον τσεκάρω αν όντως εχει γνώση ή μου λέει δρακους ή θέλει να μάθει στο κεφάλι του κασιδι... Δε ξέρω......

στεναχωριεμαι γιατι τον έχω 10 χρόνια γιατρο και έχω πολυ καλη σχέση μαζί του. Μα πολυ ομως. Αλλα το μωρο μου μετράει πάνω απο όλους αυτη τη στιγμή. Δε χωράνε συναισθηματισμοι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxa μαρακι γελαω

εμ δικιο εχει ο ανθρωπος

με που το γεννηθει θα το βαλεις μες την τριχα χαχαχαχα

μπραβο παντως εισαι προετοιμασμενη σε ολα

ακομα και τη λεπτομερεια

ισα που δεν το ειχα σκεφτει αυτο

χαχαχα

στο επομενο που λενε δεν πειραζει

παντα μαθαινεις

νανα μου περασατε καλα;

ο μπεμπης ειναι καλος;

για πες πως πηγε η γιοτρουλα

post-15130-13873940362777_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα! Ασε Μαρία!!!!! Πολυ γέλιο!

σας έχω πρηξει εν τω μεταξύ με τα δικά μου και δεν έχω σχολιάσει τα δικά σας!!!! Χαχαχαχαχαχαχα

για πες μας νανα για τη γιορτή!!! :)

καλα άσχετο...

το έχετε συνειδητοποιήσει ότι έχουμε 4 μέρες χωρίς ενημέρωση; Τραγικό.....

τα έχω πάρει με αυτη την ιστορία.

ναι γινόταν τρελό φαγοπότι. Αλλα ειναι φανερό ότι αλλα ειναι τα σχέδια τους. Δε κόπτονται για μας. Αυτο ειναι το μονο σίγουρο. Σιγα μωρε!!!! Θα σκισουν κανένα καλσον... Δήθεν ταχα μου χτυπούν τη διαφθορά....

πονταρουν στο ότι ο κόσμος τα εχει πάρει με τους δημόσιους υπαλλήλους και όντως πολλοί λένε καλα να πάθουν κλπ.

ετσι με αυτη τη λογική ανεβαίνει και η χ.α.

ηθελα να ξερά.... Αν γίνουν εκλογές τωρα..... Τη βλέπω 2ο κόμμα με την οργή που εχει ο λαός.

αυτα ειναι!!!!!!!!

Επανέρχομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας...πηγαμε παρκο...

κ χθες λοιπον..ξανα πηγα στο ιδιο παρκο..η η μπουμπου δε ποθελει καροτσι..και ειχα 1 κουβερτακι..κ το αμολαω κατω και την βαζω να κατσει..

σημερα εκανα το ιδιο..

και ηρθαν και αλλες 2 μαμαδες κ λενε..να βαλω κ γω το δικο μου;;

λανσαρω μοδα..

ε τι να το κανω..το απλωσα με παιχχνιδια κ εκατσε..

την εχα σοτ νουμ ου να μη πεσει..κ τα αλλα παιδια ιδια ηλικιας..

εκανα το αλλο σημερα..γυρισαμε κ νυσταζε..κ ητανε να φαει..και την κοιμισα και στις 10 που εκαλψε την ταισα..να δω αν θα ξυλνησει πιο αργα αυριο..

προσπαθω να ετοιμαστω..

κανονικα ηταν 8 να φαει..

δε ξερω βεβαια αν χωρεσουν τα πραγματα..βαζω βαζω βαζω..

εχωβ κ το εμπορευμα μου..χαχα..

μαρακι οσο ναφορα τη καισαρικη..δε μπορω να παρω μερος..πολυ προσωπικο θεμα!

πλαι σαμαρα θα ψηφιζαμε τα ζωα..ειμαι σιγουρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι θυμάμαι σωσω έκανα και γω με τον Διονύση! Σε αυτη την ηλικία ηταν! Μια χαρα!

Οχι ρε! Μη πεις για τη καισαρικη! Είσαι καλα!; Θα δούμε τι θα κάνω....

Θα μιλήσουμε με τον γιατρο.... Θα ξανά μιλήσουμε... Μπορει να γυρίσει κιόλας...

απλα θέλω να ειμαι προετοιμασμένη. Ειναι και η απόσταση σε μένα...

Παντως μαρ ήσουν κατατοπιστικοτατη! :)

ετσι ακριβώς το είχα στο μυαλό μου. Ήθελα ομως να μου το περιγράψουν ετσι να το έχω κάπως στημένο...... Με βοηθάει ψυχολογικά αυτο.... Ορμονες! Τι να πεις!

ειχαμε βγει με το α. Τωρα γυρίσαμε. Πήγαμε να φάμε κάτι.

Συζητούσαμε πόσο μεγάλωσε ο μικρός και πόσο ξεμαθαμε απο μωρά.... Λες και πέρασε αιώνας!!!

πανες ξανά, ξενύχτια...... Ολα απο την αρχή... Όντως όσο μεγαλώνουν δύσκολα μετα το αποφασίζεις.

ο Διονύσης εν τω μεταξύ δε ξέρω ίσως λόγω όλων αυτών που πέρασε ίσως να ειναι και ο χαρακτήρας του ειναι πολυ ώριμος. Κάνει διαολιες αλλα πολυ ελεγχόμενες. Συνεννοούμαστε και άψογα πια...

παει το πολυ μπεμπε...

σημερα δεν εκανε ποδήλατο λέει γιατι δεν ειχε κράνος! Πήγανε και πήρανε με τον α. Καλα τρελο γέλιο!

σκανε μύτη και βλέπω τον Διονύση να κάθεται στο καρεκλακι στο αυτοκίνητο με το κράνος! Χαχα

απο εκείνη την ώρα το φορούσε συνέχεια.

ερχεται ο πατέρας του το βράδυ μετα τη δουλειά και του χτυπάνε το κράνος με το χέρι...

γυρναει τσατισμενος και του λέει!!!

το τσερεις ότι ατο που κανείς αν ειναι κασόλου ωγαίο!!!!!!!!!;;;;;;;;;

χαχαχα

μας εχει δώσει μεγάλη χαρα!!! Οταν μιλάει κοιτιομαστε στα ματιά με τον α. Μεγαλη συγκίνηση.

καλα σωσω είμαστε για τα θηρία..... Εννοω για τις εκλογές! Αλλα μα τω θεω! Τι σκατα θα ψηφίσουμε αν γίνουν;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑρακι και εσυ ολα θελεις να τα εχεις υπο τον ελεγχο σου, ε;;;

και εγω ετσι ειμαι...

παντως σιγουρα η καθε καισσαρικη ειναι τελειως διαφορετικη, αναλογα με γιατρο, κλινικη, νοσοκομειο...

εμενα μου σπασαν τα νερα και ειμασταν εκει κατα τις 11το βραδυ...

με ειχε στον καρδιοτοκογραφο περιμενοντας να κονταψει μεσανυχτα για να με κανουν εισαγωγη την αλλη μερα για να μην τη χρεωθω.

ο δικος μου γιατρος, οπως με ειχε πει απο πριν, δεν αφηνει στις δικες του να τις κανουν κλισμα και ξυρισμα.

οποτε κατ'ευθειαν με πηγαν χειρουργειο, οπως λεει η ΜΑρκερ, επισκληριδιο και ξαπλα...

τα χερια δεμενα στο πλαι ανοιχτα, με δειξανε τα ταμπελακια που θα βαζανε στα μωρα και σε μενα αν ειναι οκ τα ονοματα. ο γιατρος μου ειπε να με βαλουν τον καθετηρα αφου πιασει η επισκληριδιος γιατι του ειχα πει οτι το συχαινομουν.

μετα εβαλαν παραβαν και με ειπε τρελη οταν ειπα οτι θελω να βλεπω....

μονο μια απλη πιεση ενιωθα στα κοψηματα.

ο Σπυρος επιδη ηταν κατω βγηκε ευκολα, τον καθαρισαν και μου τον εδειξαν...

η Μαριαννα ειχε τα ποδια σφηνομενα στα πλευρα μου και με κουνουσαν περα δωθε για να τη βγαλουν.

αφου τους ειπα, εεεε!!! θα με ριξετε κατω!

και λεει το θεϊκο.... σταματα γιατι ακομα λιγο τις αμυγδαλες σου θα πιασω!!!!!

α! με ειχανε και οξυγονο στη μυτη...

μου δειξανε και τη Μαριαννα, οκ...

μετα ανανηψη, λιγο ετρεμα αλλα γελουσα συνεχεια. ηρθαν ο αντρας, τα πεθερικα και η αδερφη του αντρα και μετα δωματιο.

επιδη ηταν νυχτα τα μωρα μου τα εφεραν το πρωι. μονο ο αντρας ηρθε να με πει οτι ολα ειναι οκ και πηγε να κοιμηθει σπιτι....

το βραδυ δεν κοιμηθηκα, φυσικα, ειχα την κοπελα διπλα μου που εκανε πριν απο μενα καισσαρικη αλλα ηταν πολυ χαλια... ερχοταν και η μαμα της συνεχεια στα κλεφτα στο δωματιο και ρωτουσε μηπως με ενοχλουν κλπ...

εγω την ειπα να κατσει κανονικα, αφου δε θα κοιμομουνα. και τι προβλημα να εχω σαμπως;;;

το επομενο μεσημερι, δηλ στις 12ωρες με βγαλανε, με εντολη του γιατρου, ορους, σωλινακια, καθετηρα κλπ γιατι του ειπα με ενοχλουν και αρχισα να σηκομομαι. το απογευμα εφαγα κιολλας... μετα θαλει πολλες βπλτες... οσο γινεται περισσοτερο περπατημα. επισης για να φυγει καλα η ναρκωση, με το που θα αρχισεις να νιωθεις τα ακροδαχτυλα να κανεις σα να οδηγεις αμαξι.

ουτε ενα ντεπον δε χρειαστηκα για πονο.

την 3η μερα του ειπα θελω να κανω μπανιο και ειπε τις μαιες και με βαλανε αδιαβροχη γαζα και μετα εκανα καθε μερα....

απο βαρη... τα μωρα τα κουβαλουσα καθε μερα.....

γενικα δεν ειχα κανενα προβλημα...

αλλα πριν 2-3 βδομαδες που εκανε η φιλη μου καισσαρικη στο νοσοκομειο Παπανικολαου με εβριζε!

τι ευκολη μου ελεγες η καισσαρικη!!!! με ελεγε!!!

μας σφαξανε!

ολες οσες κανανε καισσαρικη που τις ειχαν μαζι ηταν χαλια!

τις βαλανε τοσο λιγο ή χαλια φαρμακο που η ναρκωση ειχε φυγει απο την ανανυψη!

και ενιωθαν σφαγμενες! και για τον πονο την βαλανε 2 υποθετα! και αφου τις ελεγε για 2 ωρες οτι ποναει πολυ, μετα την κανανε παυσηπονη!

δηλ καμια σχεση με μενα...

αλλα εσυ ειμαι σιγουρη οτι θα κοψεις τα ποδια του γιατρου και τα χερια της μαιας που θα σου κανει καμια τετοια χαζομαρα, θα σε προσεξουν σαν τα ματια τους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούπερ περιγραφή βαγκ!!! Σε ευχαριστώ! Χαχα

μια χαρα παντως ήσουν! Τέλεια! :)

γενικα η ανάρρωση εκει που θα παω συνήθως γίνεται χωρίς θέματα. Γνωρίζω αρκετές που έχουν κάνει και ηταν ολα οκ.

μαλιστα οταν γέννησα τον Διονύση ήμουν μαζί με μια φιλη. Αυτη γέννησε με καισαρικη. Εντάξει σε σύγκριση με μένα τοτε καμία σχέση. Αλλα και αυτη σηκωνοταν πολυ, βολτιτσες, ερχόταν στο δωμάτιο μου, δε πονουσε.

αντε να δούμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα τι εγινε στη γιορτη;;;;;

εμας δεν εχουν πει κατι για γιορτη... παραξενο...

στην ταξη του Σπυρου σημερα φιαξανε καρτα και δωρο ενα μπρελοκ ψαρι για τη γιορτη του πατερα... στης ΜΑριαννας τιποτα... ισως κανουν τη Δευτερα...

Σωσω ετοιμα ολα;;; αυριο θα μας γραφεις απο δω;;;

καλο ταξιδι!

ποια ρωτησε για συνεργασιες;;; α, η Ντομ!

και εμενα οταν παιζουν παιχνιδια ρολων στο σπιτι ή τους ερθει εμπνευση για σκανδαλια... συνεργαζονται ΑΨΟΓΑ! και οταν ειμαστε εξω και ενα απο τα δυο ειναι σε δυσκολη θεση το αλλο παει για βοηθεια!

Ντομ αυτο με την τουαλετα.....

εμενα παλι οταν κακα ο ενας φωναζει τον αλλο να ερθει να τα δει τι σχημα εχουν πριν πατησω καζανακι!

αλλα ο μεσαιος γκομενακιας;;; ποσες θα σου κουβαλαει σπιτι;;;

ή μαλλον στη "σοφιτα των οργιων"!!!!!

και εσυ θα κρυφοκοιταζεις πισω απο την κουρτινα στα μουλωχτα να δεις τη λεγαμενη!!!!!

α, ρε μανα!!!!!!

εμεις τα πηγαμε για προληπτικο ελεγχο σε ορθοπαιδικο... μας τριπουσε το 50ρικο....

ο Σπυρος εχει πολυ χαλαρες αρθρωσεις, σαν εμενα, λιγη πλατυποδια και ιδανικο κορμι για ενοργανη (με τιποτα!) και κολυμπι γιατι εχει μεγαλες παλαμες και μακρυα δαχτυλα (και αυτο απο μενα το πηρε!)

η Μαριαννα και αυτη λιγη πλατυποδια, αλλα και κλιση του μπροστα μερους του ποδιου προς τα μεσα, και τα γονατα λιγο προς τα μεσα, το μεγαλο δαχτυλο του ποδιου με ταση για να αποκτισει εξογκωμα, αυτο βρηκε να παρει απο την πεθερα μου! το στραβο γεματο καλους δαχτυλο!

επισης λιγη λορδωση επιδη εχει κοιλιτσα. του ειπα οτι ειναι δυσκοιλια γιαυτο η κοιλια ειναι ετσι φουσκωμενη, αναλογα με τη μερα, ειπε να κανει κοιλιακους να σφιξει το κοιλιακο τοιχωμα γιατι αποκτα λαθος σταση σωματος.

για την πλατυποδια να περπατανε οσο γινεται περισσοτερο ξυπολυτα ιδιως σε ανωμαλα εδαφη. στο σπιτι να σχηματιχζουμε με ενα σκοινι ενα φιδακι και να περπατανε πανω στο σκοινι.

η Μαριαννα επισης οταν παιζουμε στην αυλη χωρις κοσμο να την κοροϊδευει, να φοραει τα παπουτσια αναποδα για να τραβανε προς τα εξω τη μυτη του ποδιου...

ολες αυτες οι τασεις που υπαρχουν σ'αυτη την ηλικια μπορουν με τετοιους τροπους να διορθωθουν μεχρι να γινουν 6-7χρ.

αντε να δουμε...

μετα πηγαμε στη μαμα της κουπαρας μου και την αφησα το δωρακι μου...

ειδα και το βαφτηστιρι! το εχει κανει ξεφτερι η γιαγια!!!!

2,5χρ και τραγουδαει την α-βητα σε ελληνικα και αγγλικα, λεει αγγλικα τραγουδακια, ξερει να ξεχωριζει τους αριθμους και τωρα μαθαινει να τους βαζει στη σειρα!

του λες φερε μου το 8 και το φερνει!

η γιαγια του ηταν καθηγητρια αγγλικων και γερμανικων σε φροντηστηρια και ασχολειται πολυ μαζι του...

και μιλαει σχεδον σαν το Σπυρο! παθαμε πλακα λεμε!

αυτα....

καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

τι να πω...τέτοια γιορτή δεν κάνουν ούτε παιδιά γυμνασίου...

μπράβο στην υπομονή τους να τους τα μάθουν κ που τους έχουν τόσο πειθαρχημένους..

πολυ λυπήθηκα ποτ ου χρόβου θα πάμε δημόσιο..

αλπάωδε γίνεται αλλιώς..

το έργο ήταν ο εγωιστηης γίγαντας.

ο α ήταν παιδάκι που έπαιζε στην αυλή του.

τι να σας λέω... ένας χαμογελαστός κούκλος.

να παίζει, να τραγουδάει...

είχε μεγάλο ρόλο τελικά..

τέτοιο καμάρι η μάνα..

η αφηγηγτρια του παραμυθιούήταν κανονική ηθοποιός.

μετά κάνανε κ αποφοίτηση στα παιδάκια της προδημοτικής.

με στολές κ καπελάκια...

ξενομανία.

στο τέλος στα τραγουδάκια κλαίγανε πολλά παιδάκια γιατί κουράστηκαν πιλύ...

ο μάριος;

δεν ακούστηκε το μωρό μου.

τον τάισα στις έξι παρά κ κοιμήθηκε ως τις δώδεκα. με ένα μικρό διάλλειμα μέσα στο θέατρο αλλάωπολύ ήρεμα.

αλλά να βλέπατε πωως μας έψαχνε με τα ματάκια του κ τι χαρά έκανε όταν με είδε...

μετά έψαχνε τον μπαμπά του.

ο π είχε σηκωθεί κ πήγεψστην άκρη γινα μην κλάψει ο μικρός.

μόλις κατάλαβε ότι τον ψάχνει, έτρεξε κ ήρθε κοντά μου...

να βλέπατε ανακούφιση...

μακάρι να έχυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακάρι να έχουμε υγεία κ να μας αξιώσει ο θεός να τους καμαρώνουμε σε ολα τα βήματα της ζωής τους...

ακόμη κοιμάται ο καημενούλης μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας αξιωσει ρε νανα..γιατι να μην σας αξιωσει;;

μπραβο για τη γιορτη..

εμεις καλα..

ψιλοετοιμαζομαι ..2 τεραστιες βαλιτσες ...τουλαχισρτον 30 κιλα κ οι 2..

η μπουμπου στο μει ται και η μαρθα στο χερι..λεμε τωρα..

ελπιζω να μη κουραστει η μπουμπου..

ετσι κ θελω να παω τουλετα..τι γινεται;;χαχ...

βαγκ ελπιζω να σε δω μεσα στη βδομαδα..

η θουλη θα ειναι τριανδρια κ θα μας περιμενουν..οποτε προβλεπεται ξενυχτι σημερα..

το καλο ειναι οτι ο ι2 κολητες μου 1 στην αμοργο κ 1 στη ναθηνα το 3μερο του πνευματος θα ειναι θεσ νικη..

ελπιζω να βγουμε κ να γινουμε λιαρδα!!χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλό ταξίδι σωσώκα.

γιατί δεν παίρνεις καρότσι;

αφού δικαιούσαι.θα ε

ίσαι κ πιο ξεκούραστη κ θα το χρησιμοποιείς κ στη θεσνίκη.

τέλεια κ για τις κολλητές...

μαράκι σου είπα ότι έφτιαξα το τσηζ κέικ;

πολού κ σκέφτηκα να το φτιάξω κ στη βάφτιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπως θα σου χαΛΑσει το τσιζ με τη ζεστη;;;

καροτσι εχει η αδερφη...ασε που δε καθεται στο καροτσι ειπαμε...σε λιγο πεταμεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ορισες Σωσω!

σιγουρα τετοια ωρα τα παιδια κοιμουνται και εσυ με την αδερφη σου κουσκουσευετε!

τελικα χρειαστηκες τουαλετα;;;;;

εγω μια φορα που ετυχε να ειμαι και με τα δυο εξω και ηθελα τουαλετα τα πηρα μαζι μου μεσα με τα χερια ψηλα. παντα οταν παμε εξω σε τουαλετα τους εχω μαθει να μην ακουμπανε πουθενα και να εχουν τα χερια ψηλα.

αλλα για πες μου... ποιος θα κρατησει ολα τα παιδια σας αν βγειτε εξω οι γυναικες να γινετε λιαρδα;;;;

μη μου πεις ο αντρας της Θουλης;;;;

κανονισε το προγραμμα σας και πες ποτε σας βολευει να φορτωσω τα θερια και να ερθουμε. απογευμα γιατι πρωι πανε σχολειο. κατα 7:30 να ειμαστε σε σας.

Νανα μπραβο για τη γιορτη σας! και του χρονου να ειστε καλα να τον ξανακαμαρωσετε!

αλλα με στολες η αποφοιτηση των νηπιων;;;

καλα λες ξενομανια...

αλλα σιγουρα οι φωτο θα φιγουραρουν σε καθε σαλονι...

Μαρακι σιγουρα ολα καλα θα πανε... ασε που η κορη μπορει να ειναι καμια Κομανετσι και στο 90΄ να κανει κανενα σαλτο με κατακορυφη ιδανικη εξοδο!!!!

δε με λες εσυ που τα ψαχνεις πολυ...

ο μικρος μιας ξαδερφης μου, που απο μικρος ειχε γενικα θεματακια υγειας, με τα νεφρα, κατο το σωλινακι που πηγαινει τα ουρα στην κυστη κλπ και τον κανανε συναχεια ουρολογικες εξετασεις και επαιρρνε και φαρμακα.... τωρα αρχισαν οι αλλεργιες...

εκανε τα τεστ και ειχε μερικα απο τα κλασσικα, στην ελια, τριφυλλι, γρασσιδι κλπ...

αλλα μια μερα που τους πηγε κολυμβητηριο πριστηκε το προσωπο του! και η δασκαλα ενω τον εβλεπε δεν τον εβγαλε πο την πισινα!

η ξαδερφη μου τα εβγαζε φωτο απο τις κερκιδες και οταν εκανε ζουμ ειδε στη φωτο το προσωπο του αγνωριστο! ετρεξε και τον εβγαλε και ετρεξαν στονοσοκομειο!

του εκαναν εξετα σεις και μαλλον εχει αλλεργια στο κρυο! πολυ σοβαρο. οποτε κρυωσει μπορει να πριστει παλι και αν κλεισουν οι αεραγωγοι.... αρα τελος και η θαλασσα για τοκαημενο... ηδη λογω αλλεργιων δεν τρωει παγωτα, χυμους, γλυκα κλπ...

αυριο θα κανουν την προκληση με τον παγο στο προσωπο... μακαρι να μη γινει τιποτε..

εσυ εχεις διαβασει κατι παραπανω για αυτο;;;

πανω στην πλατεια το γλεντι καλα κρατει... κα ιειναι 12:30... εχουμε γιορτη μπυρας... μεγαλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα δεν το πιστευω οτι ολοκληρο 24ωρο δεν μπηκε καμια!!!!!!

αρα καλα περνατε.....

εμεις τα ιδια... ο αντρας ηταν απογευμα οποτε ειμασταν μοναχουλια στην αυλη...

αλλα ειχε μια ζεστη! και σπανιο για το σπιτι μας ηταν απογευμα κει δε φυσουσε καθολου!

αφου κατεβηκαμε 7:30 και ειχαν ηδη αρχισει τα κουνουπια!

πρωτη φορα για φετος βαλαμε αντικουνουπικο!

Σωσω εφυγες και εγινε σεισμος μεγαλος στο νησι! η θεια μου λεει ηταν περιεργος γιατι αρχισε κουνοντας τους αριστερα-δεξια, σταματησε για 2-3΄΄ και συνεχισε να κουναει μπρος-πισω!

πες ποτε σς βολευει να βρεθουμε.

σκεφτομαστε να παραγγειλουμε αυτο

http://www.groupon.gr/deals/special-deal/Importeka/22802555?nlp=&CID=GR_CRM_1_0_0_165&a=1656

για υποστρωμα για τα καινουρια κρεβατια...

αλλα μας φαινονται πολλα τα οδιπορικα...

θα δουμε... εχετε παρει απο αλλου κατι αναλογο αδιαβροχο;;;

εκτος απο τα κλασσικα πλαστικα για το κατουρημα...

θα παρω κουπονι και για μαλλια..

τωρα που δεν μπορει η φιλη μου κομμωτρια που γεννησε...

με 21Ε 2ανταυγειες +3 κουρεματα+3λουσιματα+3χτενισματα μεχρι τελος της χρονιας....

σε κομμωτηριο Κ.Τουμπα-Χαριλαου

μια χαρα...

και θελω να τα κουρεψω αρκετα γιατι ακομα με το χερι μου δε μπορω να τα πιασω κοτσιδα και εκνευριζομαι αφανταστα!

σας αφηνω... αρχιζω τις αγορες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

τι κανετε;

εμεις ενα απελπιστικο σαβ μια τελεια κυρ

ενι γουει τι να λεω βαρετα

καλα βαγκ γελασα πολυ

αυτο με τις κουραδες το κανυον και εμενα - φοναζουν ο ενας τν αλλο να δουν ποσο μεγαλες κουραδες εκαναν χαχαχα

μα καλα τι αλλεργιες υπαρχουν στο κοσμο βρε παιδι μου

εαν εχει κατι τεοιο το παιδι ειναι σοβαρο προβλημα οχι αστεια.

γιατι απο τα καρυδια πας το καλο καπως το προφυλλασεις , απο τον χειμωνα πως;

εγω εχω του τζαμπο εδω και 3 χρονια και δεν εχει παθει τιποτα σε υποστρωμα

απλο αλλα μια χαρα κανει τι δουλεια του

α παρεις το κουπονακι σου ετσι αμς αξιζει μαι κουρα

σημερα θα ερθουν να μας βαλουν νοβα

βαλαμε το προγρμμα που διαφημιζε η τβ. για να δουμε τι θα ειναι

σωσω πως τα περνας;

αληθεια εκανε σεισμο;

πωπω.

χαλασε η φωτογραφικη πανω 160ε πεταμενα

μαλλον πλακετα ειπε ο τεχνικος που ηταν στο λαυριο -μη χεσω -στην αλλη ακρη δλδ

που κανει 100 μονη της

θα παρει τηλ να μας πει

οποτε παμε για λλη τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο νανα μου για τη γιορτη

αντε και στην 28η τωρα ειναι η πιο κοτινη γιορτη

να χαρεις και τα 2 σου παιδακια να τα καμαρωσεις μεγαλους αντρες

και σου ευχομαι απο καρδιας να κανεις και μια κορουλα που τοσο πολυ τη θελεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia k απο μας...χαμος εδω..λειπω εγω κ δε γραψατε τιποτα η τυχαιο;;χαχαχ...

βαγκ τετ απογ βολευει;;;

εμεις καλα..η μαρθα καλη στο αεροπλανο..

χαμος με ταπ αιδια..το ενα μαλωνει το αλλο τραβαει..

τη μπουμπου προς το παρον ην προσεχουνε..

κυριακη πηγαμε λαγκαδα βαγκ..ημασταν στη πθερα της θουλης..

αν ξανα παμε το αλλο σκ κ ειστε θα πεταχτουμε κ απο σας..

σεισμο..ναι ..δε ξερω..δε με αφορα..χαχαχ..

βεβαια ειναι ο λευτ εκει..

ντουκαν σχετικα καλα παει..

δε μετακινουμαστε γιατι δε μας χωραει το μεταφορικο που εχουμε..εχουμε ομως 1 παρκο εδ.ω.πηγαινοερχεται κοσμος κ τετοια..

το απογ θα παω για λειζερ..

ρε μαρκερ πως εεσππασε η μηχανη;;μαλκ!

βαγκ εγω σωθηκα με τα υποστορωματα του καρφουθ/

καλυπτρει ολο το κραβατι..εχω παρει 2 και σωθηκα..

τελειο ειναι σου λεω..

οσον αφορα το χτενισμα..αληθεια λες;;

σε ποιο κομμωτηειο;;να το πω κ στη θουλη!!

χαχα..

με καμια προυποθεση δλδ;;

παραξενο μου φαινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ ρε μαρκεράκο...

καλέ.. πού εξαφανιστήκατε όλες;

σωσώκα έφτιαξα μία δόση σαπουνάκια ελαιολάδου.πο

λλή απλή διαδικασις τελικά.

αλλά να δούμε το αποτέλεσμα... χαχαχα..

πάντως μοσχομυρίζει ρε παιδι μου.

τι έκανα χθες;πήγαμε σε γάμο κ ξέχασα μα δώσω το φακελάκι..πρ

έπεινα ξεκινήσω να μελετάω αρχαία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...