Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009-ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ,ΛΕΧΩΝΕΣ Κ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ-ΝΟ39


Recommended Posts

καλημέρα.

βαγκ.. μακραμέ... το βραχιολάκι.

το πιστεύεις ότι μετά τη γέννα δε με ξαναπόνεσε ο κόκυγ

ας;

κ οι αιμορροήδες δεν ξαναβγήκαν.

ρε μάρκερ μοτ.. τι σοκ ήταν αυτό;

απαπα...

η μανούλα απαράδεκτη...

μαράκι με το καλό να υποδεχθείς τη δική σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 905
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σωσώ σου είπα.ο θ

ηλασμός συμφέρει στις μαμάδες που είναι σπίτι.εγώ

θα θέλω τουλάχιστον τέσσερα ευρώ για τα σακουλάκια, την ημέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

ο στελιος καλα

οχι ρεμματα δεν χρειζοταν την περιπου 5 χιλ η μια και 6 η αλλη

αλλα πολυ αιμα

τοσο ρουχο βαγκ

καλε εμεις δεν εχουμε τοσα

σαραντησα τον μικρο

τσινιξε λιγο αλλα μια χαρα

το βραδυ ειχε πολυ ανησιχια δεν κοιμοταν με τιποτα

απο τα πιο ακριβα ειναι το s26 , στο ικλο να βλεπεται την τιμη και οχι στο κουτι

βαγκ να της παρεις ενα σετ καλλυντικα βρεφικα

και αυτα πανακριβα ειναι

εγω εχω παρει τα παντα σχεδον

απο τις καλυτερες ειναι της μουστελα

τα απιβιτα δεν μυριζουν ωραια

τα αβεν δεν εχουν μυρωδια καθολου

τα αντερμα ειναι πολυ καλα

εγω ψηφιζω μουστελα

ενα σετ με αφρολουτρα , λαδακι , λοσιον , κρεμα στγκαματος, μια σουντο , ψαλιδακια , ορους κλπ νομιζω ειναι τελειο δωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια.....Marker σοκαρίστηκα με τα αίματα και το φωτιστικό....Αλλά ήταν μόνα τους στο δωμάτιο ή ήταν και η μαμά σου,δε κατάλαβα;Δεν αργεί να γίνει το κακό βρε παιδί μου.Ελπίζω να μην αφήσει σημαδάκια.Πω πω πολύ στεναχωρέθηκα...............................................................Vag τώρα στο σταθμό είναι ένα το τμήμα με παιδάκια της ηλικίας τους οποτε δεν γίνεται να χωριστούν.Αν πάμε σε δημοτικό από Σεπτέμβρη θα είναι νέος ο σταθμός να τα χωρίσουν κιόλας πρώτη φορά δε θα ναι μαζεμένες οι αλλαγές;ή είμαι υπερευαίσθητη θέλει πιο αναισθησία;..................................................Και μεις είχαμε μπει στο πειρασμό να πάρουμε ipad φθηνά από Κίνα για να τους περάσουμε εφαρμογές αλλά το καθυστερούμε.....τα θεωρώ και γω μικρά για πολλά πολλά με τεχνολογίες ακτινοβολίες.Εμένα βλέπουν την ακαντου μόνο με το λυκούργο ΣΚ πρωινα.Μόνο στα ζουζούνια κάθονται σούζα στα άλλα όλα δε παρακολουθούν.Αντε και στο cub house του micky αν τους βάλω στο labtop...................................................Μαράκι Ζακυνθινό 20 γυναίκες ετοιμόγεννες σπίτι σου;;;;;;;;;;Παναγιά μου βόηθα!Θα πάθει σοκ ο Διονυσάκης με τόσες κοιλιές!.......................................................................................................................Σωσώ καλώς να τη δεχθείς την αδερφούλα!.............Παίζεται για Πόρτο Χέλι μπορεί και Ναύπλιο.Αεροπορικά κλείσαμε 18 με 28 Ιούλη.Θα πάμε 6 βραδια κάπου όχι όλες τις μέρες.Να δει και ο σύζυξ γονείς και φίλους,είναι από Αθήνα.........................Χρυσούλα και marker καλοφώτιστα τα άντράκια σας που σαράντησαν!Φιλιά καλό ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,

Βαγκ λογικα οσα εγραψες για τα διδυμα και τς ταξεις...δικιο εχεις..

καλα εκανες και τα εδωσες τα ρουχα...κριμα να πεταχτουν...

τι εμβολιο κανατε???γιατι εγω δεν εχω προγραμματισει τιποτα???

και εγω του τηλεφωνου δεν ειμαι πλεον..παλια ημουν πιο πολυ τωρα βαριεμαι και για αυτο παρεξηγιεμαι...

στρωσε και λιγο κωλο κατω με το χερι ετσι...

Σωσω σιγα το κριμα να φας καρπουζακι...για αυτο εγω δεν μπορω τις διαιτες αυτου του τυπου...ολα τα εχει αναγκη ο οργανισμος...δεν επιτρεπονται καθολου φρουτα σε αυτη τη φαση???

για τα γαλατα αστα..πολλα χρηματα...τι να κανουμε που δε γινεται αλλιως???

γιατι μωρη να ημουν κοντεσσα???τετοιο νουμερο με εχεις????ε μου αρεσει λιγο το ωραιο..ετσι ειμαστε εμεις οι ζυγοι...χαχαχχααχ

σε προηγουμενη ζωη σιγουρα εχω ζησει κατοχη...

Μαρια ελπιζω να ειναι καλα το παιδι..να μην ποναει...ελεος ειναι το 2ο ιδιο περιστατικο που ακουσα χθες..παλι με διδυμα αγορακια μιας φιλης...σε χειροτερο βαθμο εκεινης ομως...

\

Μαρακι με το καλο να δεχτεις τη μαμα σου!!!

ο Μικρος Νικολας τελειος....εχει πολυ καλο λογο και ωραια θεματα...

τηλεοραση ο δικος μου μονο πρωι σαββατοκυριακο καμια ωρα μεχρι να πιει γαλα και εμεις καφε...

το ποντικι παντως το χειριζεται για το you tube οταν βαζουμε να ακουσει κανενα τραγουδακι...

ετσι και πετυχει παιδικο παντως στηνεται...βαριεται ευκολα ομως και του αρεσουν συγκεκριμενα πραγματα...

εδω καλυτερα ...το χεσιμο του μικρου απειρο λογω γαλατος...2 ξυπνηματα σταθερα το βραδυ...

μετα εγω ξαγρυπναω και ειμαι ορθια απο τις 5 καθε μερα...

στο σπιτι μου επικρατει ενα χαλι και πρεπει σημερα να βαλω ταξη..αυριο κατεβαινω γιατρο να με δει..κανενα παιδι μαζι...ντροπη μας αλλα θα παμε μονοι μας...\

πενες με πεστο σημερα/..για τον Θ σκετες με τυρι...

Ντομ αγαπημενη που εισαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πενες με πεστο;;πωπωπωπωπω!!θα σε σκοτωσω χρυσουλα..γιατι λες οτι θα ζουσες σε κατοχη στη παλια ζωη;;εγω παντως ημουνα σιγουρα αμαζονα..

ειμαι τοσο σιγουρη!!αληθεια σας λεω..

βαγκ κ η μαριαννα νουμερο κλο,ε;;μπραβο που εδωσες τα ρουχα..εγω νυσταζω..7 παρα το σκατο σημερα..

πηγαμε για μαντου..μετα τη μπουμπου παιδιατρο..8200 και 71 ποντους..

καλα ειναι..

εγω πρεπει να παω παθολογο για το βηχα μου..δε παει αλλο..η παιδιατρος μυριζεται βρογχιτιδα για μενα..

τεσπα!!

πρεπει να παω..

ψιχαλιζει εδω..ελπιζω να ερθει η αδερφη..ωραιο δωρο και αντηλιακο η αντικουνουπικο..

η σε συνδυασμο..

νυσταζω ρε γαμωτο..α θα μεινετε καιρο επανω μαντρ ,ε;;πως παει το παμπερς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καποια φαση εβλεπα συνεχεια ονειρα οτι ζουσα σε κατοχικο περιββαλον , σε μια συγκεκριμενη πολη ..ολο το ιδιο και το ιδιο ονειρο...

συν οτι απο μικρη ειχα παντα φοβια τρομερη με τον πολεμο...

ετυχε να διαβασω ενα βιβλιο --ψυχιατρικη πραγματεια--και λεω ισως να ισχυει το ζητημα "προηγουμενες ζωες" χαχαχχαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμας 2 ξυπνηματα κανει το βραδυ

αλλα εγ πεφτω ξερη σε αντιθεση με εσενα χαχα

παλι εμετο εκανε αυτος - ηπιε του σκασμου και τα εβγαλε

μαρντ - εγω φωναζα να κατσουν καλα , εφτιαχνα φαι , απλωνα πληντυρια ,μαζευα το χαμο που ειχαν κανει , γενικα ετρεχα και η μανα μου καθοταν και μου την ελεγε και ολας αντι να σηκωσει να κανει και αυτη τιποτα , εστω να μαζεψει λιγο τα παιδια

ενι γουει

η πεερα ελειπε

και εμεις εχουμε μεββολιο σημερα

δεν θυμαμαι πιο

εγω κατι με τo χιτλερ πρεπει να ειχα συγγενολοι χαχα , ολοι αυτο μου λενε

εγω παλι πιστευω οτι πρεπει να ημουν μεγαλο θυμα.

μια χαρα η μπομου σωσωκα

πολυ καλο βαρος εχει ρε συ

παρε αντιβιωση να τελειωνεις και εσυ

το πεστο δεν μου αρεσει πολυ βαρια γευση μου φαινεται οτι εχει

Καλα να περασετε μαρντ μου , τελεια θα ειναι

εμενα μου φαινονται λιγες οι 10 μερες

πωπω προ κρισης και οταν ειμασταν μικρα πηγαιναμε 1 μηνα διακοπες με τους δικους μου , πωπω τι ωραια που ηταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ βγήκα στους αγρούς με τον πέτρο κ το μωρό.

ψάχναμε σπαθόχορτο.ν

ομίζω ότι βρήκα.

έχει κάποιες μικροδιαφορές από αυτά που βκέπω στο ίντερνετ.β

έβαια παίζει ρόλο κ το έδαφος κ το κλίμα.

πήρα δείγμα κ το έβαλα σε βαζάκι.

αν αλλάξει χρώμα σε δυο τρεις μέρες σημαίνει ότι το πέτυχα κ θα πάω να μαζεεψω κι άλλο...

χ

ρυς κι εγώ γι αυτό δεν μπορώ να κάνω δίαιτες με συγκεκριμένο διαιτολόγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω θελω φρεσκο σαπθοχορτο νανα...αλλα που να το βρω..η θεια μου σατο τυμπακι λεει θα με μαζεψει αλλα πρεπει να το παρω αμεσα..κ δε ξερω να θα παω1

παιδια εγω πιστευω σε προηγουμενες κ επομενες ζωες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

καλα έχετε δει πως εχει σημερα το μαλλί η μενεγακη;;;; Χαχαχα!!! Για πολλά γέλια!

εχεις βήχα σωσωκα μου!!! Αχ και γω έχω! 2 μήνες τωρα γεμάτους! Παίρνω παλι ζιναντολ εδω και 2 βδομάδες. Έχω κάτι φλεματα καταπράσινα. Με γμ...σε φέτος.

τη Δευτέρα θα πάω σε πνευμονολογο. Δε γίνεται. Κάτι δε παει καλα....

τωρα που σας γράφω βηχω και έχω και συσπασεις..... Πέτρα εχει γίνει η κοιλιά μου!

σας αφήνω πάω να ξαπλωσω να ηρεμήσω λίγο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι ξάπλωσε και προσπάθησε να χαλαρώσεις....Σωσώ με τη πάνα το αφήσαμε λίγο νομίζω το χα ξαναναφέρει.Δε τις ξεβράκωσα ακόμα πρώτον γιατί με επηρέασε η δασκάλα μου είπε δε τις βλέπει ακόμα έτοιμες αλλά πιστεύω το πε και για να κρατήσει πελάτες γιατί αν τις βγάλουνε σου λέει θα πάνε σε δημοτικό σταθμό,ίσως λέω εγώ τώρα μπορεί να σκέφτομαι και καχύποπτα δε ξέρω και δεύτερον γιατί τα απογεύματα πάμε ή κούνιες ή βόλτα.Είναι ο μόνος χρόνος για να κάνουμε κάτι που έχω αφού μέχρι 16,00 είμαι δουλειά.Οπότε δυσκολεύομαι να συνδυάσω εξόδους και ξεβράκωμα.Τυχαίνει φορές όμως πχ να μου λένε θέλω κακά και πάνε στο γιογιό αλλές φορές κάνουν άλλες όχι.Πρέπει να παλουκοθούμε σπίτι να τις έχω με το βρακί να δω.Πήρα και χαρτόνι και αυτοκόλλητα και έφτιαξα της vag Το πίνακα επιβράβευσης τον κρέμασα αλλά δε ξεκινήσαμε ακόμα συστηματικά.....Εγώ στη προηγούμενη ζωή ήμουν γάτα....τις σιχαίνομαι και λένε ότι ήσουν στη προηγούμενη ζωή το αντίθετο είσαι τώρα.Δε τα πιστεύω όμως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν.... Αυτά με τις ζωές...

εχω αρκετούς γνωστούς που ασχολούνται με αυτά

ηθελα να κάνω κάποια στιγμή αναδρομή. Κανά 2 άτομα την κάνουν στην Ελλάδα. Που ειναι πιστοποιημένα.

τωρα που το σκέφτομαι.. Σωσω το ένα ειναι στο Ηράκλειο!!!!!!!!! Χαχα

εγω το αλλο γνωρίζω στην Αθήνα.

υποτιθεται έχουμε ζήσει πολλές ζωές πριν. Κάποιοι βεβαια μπορεί να ειναι και φρεσκοι.

συνηθως με κάποιον πορευόμαστε σε πολλές ζωές. Την μια ειναι παιδι μας, την άλλη μάνα μας, τον έχουμε δολοφονήσει, αγαπήσει δε ξέρω και γω τι.

φυσικα βρισκόμαστε εδω για να συνεχίσουμε τα χρέη μας απο τις άλλες ζωές.

Δε έχετε μισησει ή αγαπήσει παράφορα κάποιον ετσι ξαφνικά; Λες και τον ξέρατε απο χθες. Σαν να είχατε ανοιχτούς λογαριασμούς;

πολλες φορές τα πολυ μικρά παιδιά έχουν μνήμη απο τη προηγούμενη ζωή. Υπάρχουν παιδιά που μιλούν μια ξένη γλώσσα στα καλα του καθουμενου ή βλέπουν όνειρα, εφιάλτες ή λένε εσύ δεν είσαι η μαμα μου ειναι άλλη και ειναι ετσι και ετσι και ετσι...

μπορει κανείς σε μια αναδρομή να δει πολλες ζωές αν αφεθεί. Δεν ειναι υπνωση οπως τη βλέπουμε στις ταινίες αλλα χαλάρωση. Κρατάει κανένα 3 ωρο συνήθως αλλα νιώθουν ότι εχει περάσει μονο ένα τέταρτο. Ολα έχουν μαγνητοφωνηθει για να τα ακούσει μετα αυτός που έκανε την αναδρομή. Στην αρχή δε θυμάται πολλά οταν ακούει το σιντι αλλα περνώντας οι μέρες θυμάται όλο και περισσότερα.

το σιντι πρεπει να το ακούσει 1 μήνα μετα. Οχι αμέσως.

εκανε και μια κουμπαρα μου. Εμεινε πολυ ευχαριστημένη. Αυτη κάνει και ρεικι και κάνει τέτοια γενικα οπότε χαλάρωσε αμέσως και είδε λέει 4 ζωές!!! Σε μια ειχε πνίξει έναν σε ένα ποτάμι!!!!!!!!

τι να πω...

γενικα εγω αν το έκανα θα το εκαν ετσι για την εμπειρία. Αλλα φοβάμαι. Ασε λέω!!!!! Μη δω τίποτα και δε ξανά κοιμηθώ ποτε.

απο την άλλη υποστηρίζουν ότι οταν ξαφνικά έχουμε μια φοβία πχ με ύψος ενω δεν την είχαμε ξυπνάει μια προηγούμενη ζωή.

Αν κανείς αναδρομη και δεις τι ειχε συμβεί τότε λυτρωνεσαι...

αυτα... Πλάκα δεν έχουν;;;;;

μπρρρρρρρρ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρντ θα σταματήσουν καθόλου παιδικο;

τοτε θα ει αι καλή ευκαιρία. Μάλλον η δασκάλα δεν εχει και πολυ διάθεση.....

ειναι καλη η ηλικία τους. Και το καλοκαιρακι ειναι για τέτοιες φάσεις.

εμεις θυμάμαι είχαμε αραιωσει ελαφρώς τις βόλτες τα απογεύματα για αυτόν τον λόγο. Αλλα αν βγαίναμε εβαζα πάντα πανα βρακακι. Του έλεγα οταν σου έρθει για τσισακια πες μου να πάμε τουαλέτα! Και έπιανε. Φοβομουν με τη πανα βρακακι οτι του κανω πισωγυρισμα αλλα δεν ειχα κανενα θεμα. Φυσικα και είχαμε ατυχήματα. Αλλα το πρωί είμασταν σπιτι και το δουλευαμε πολυ.

Οταν πετυχαιναμε τον στόχο μας κάναμε πάρτυ! Χορευαμε γύρω γύρω και τέτοια!

ειχαμε και ένα ωραίο βιβλίο απο τις εκδόσεις Μινωας. Να δεις πως το λένε.... Πολυ καλο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ ξέρω μια κοπέλα που ασχολείται νε τέτοια πράγματα... ρέικι, αγγέλους... κτλ κτλ.ε

πίσης, επικοιβωνεί κ νε ανθρώπους που έχουν πεθάνει.

μια μέτα μιλούσαμε στο τηλέφωνο κ έκλαιγα λόγω της μαμάς.

μου λέει ξαφινκά... η μαμά σου αγαπούσε το ροζ χρώμα;

έβαλα τα γέλια γιατί ήταν το μοναδικό χρώμα που σιχαινόταν.. το έβρισκε πιλύ ξενέρωτο.. χαχαχα.

αυτό που ακέφτηκα ηηταν ότι το έκανε για να σταματήσω να κλαίω...

μ

αρντ μπορεί κ να ισχύει η σκέψη σου γιαωτις δασκάλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακομη δε μου επατε ποιο εμβολιο κανετε....γιατι εγω δεν εχω κανονισει τποτα σε εμβολιο???και που κοιταξα τον πινακα των εμβολιων ολα λενε στα4???

Θα συμφωνησω απολυτα με το Μαρακι για τις ζωες και την αναδρομη..

Νανα με αυτα που ασχολειται η φιλη σου καμια σχεση..ειναι παραψυχολογια...

τα αλλα αφορουν σε ψυχατρικες μελετες και πραγματωνονται γα θεραπευτικους λογους...πχ η αναδρομη ειναι μεθοδος αντιμετωπισης χρονιων ψυχιατρικων προβληματων και φοβιων....οσο μου το επιτρεπει η απλη λαϊκη νγωση και παλι μιλαω..σε βαθος ουτε εγω τα ξερω...

εγω νομιζω οτι η πανα κοβεται οταν το παιδι εχει φτασε στο σημειο εκεινης της ωριμοτητας ωστε να ελεγχει τους σφιγκτηρες του..υπαρχουν παιδια που επικοινωνεις απολυτα αλλα δεν τα βοηθαει το σωμα τους,..οπως σε ολα τα ζητηματα ειναι θεμα παιδιου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρντ μου μην αγχώνεσαι , απλως οπότε το αποφασίσεις χωρίς φόβο νηαλτες όλη μέρα και τέλος

εγώ θα το έκανα δεν φοβάμαι. Οπλως δεν θα πλήρωμα για να μάθω κάτι τέτοιο τσάμπα ευχαρίστως χαχα

τι λες βρε νανα;και την πληρώνουν;

εμείς μετρηθηκαμε 5120 μετά απο εμμετο κακα και τσίσα , καθαρό βαρος δλδ χαχα και 59 πόντους.

τον αλλο μήνα εμβολιο

τα αγόρια έκαναν το βαξιβριξ κάτι τέτοιο, ανεμοβλογιά. Νομίζω.

Επεξεργάστηκε από marker
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ γκρινια τωρα

καθε μερα τετοια ωρα το πιανει

απλως τωρα εχει και βροντερη φωνη απαπα

βρε νανα μετα απο το συμβαν του στελιου μειωθηκε το γαλα κατα πολυ

πρεπει να σοκαριστηκε το βυζι δεν ξερω

τι στο διαολα να κανω;

οχι οτι δεν τρωει απλως ειναι παρα παρα πολυ μαλακο και φαινεται αδειο σε σχεση με τις αλλες φορες και δεν του φτανει για το 3ωρο

στο 2ωρο ξαναπειναει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθαν τα raxevsky Χρυσούλα!!!!!!!!!!!!!!!!!Καλά μιλάμε ούτε στο μαγαζί να τα δοκίμαζα...πολύ ωραία μου κάθησαν!!!!Και χω μια βάφτιση και κάτι γενέθλια από βδομάδα,κουτί!!!!!!!!Τα δικά σου ήρθαν;

Αχ με ανατριχιάσατε με τις προηγούμενες ζωές καλέ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki στειλε μου τωρα αυτη στο ηρακλειο..την ξερω..αν ειναι η ιδια..το μονο που με χαλαει ειανι οτι ειναι ψυχολογος..δε γινεται 1 σωστη υχολογος να κανει τετοια..αν ειναι η ιδια..

ρωτησα και γω..

νομιζω κοστιζει γυρω στα 200 ευρω..

αλλα θα ηθελα πολυ να κανω αναδρομη..

θα το ηθελα..

χωρις να το μαθει ο λευτ..γιατι θα με καθαρισει..

και τι θα κανω ταπ αιδια 1 3ωρο;;χαχα...αταραξ σιροπι..

θα κοιμηθουνε,;;

μαρακι ηρθε η μαμα;;

εμενα ηρθε η αδερφη..

και οι 2 παραγγειλατε απο ραξεβσκι;;

μαρκερ δε νομιζω το βυζογαλο να μειωθηκε απο το σοκ..

τι να πω!!

καλο το βαρος..

χρυσουλα δεν εκανες κανενα εμβολιο ας πουμε;;

ντομ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα λες ρε ΜΑρντιο... αμαν με τα ψυχο τετοια σας...

εγω δεν εχω καμια ορεξη να μαθω τιποτα ουτε για το παρελθον ουτε για οτ μελλον...

ισως μονο αν εχω προδιαθεση για αλτζχάιμερ...

οταν ζουσε ο μπαμπας μου το σκεφτομουν περισσοτερο και ελεγα αν ειναι να παθω και εγω, τι να παντρευτω και να κανω οικογενεια... για να τους ταλαιπωρω;; και τετοια...

Νανα σιγουρα σπαθοχορτο μαζεψες ή κανενα ολλο... πονηρο.... που θα σε κανει..... ουαου;;;;

χιχιχι...

να προσεχεις με τετοια ρε συ... μην παθεις τιποτα.

Μαρκερ απο ολο σου το σωμα το βυζι βρηκε να παθει σοκ;;;

δεν παθαινε η κοιλια να μεζευτει να γινει πλακα;

Χρυσουλα το πεστο και γενικα οβασιλικος σαν φαγοσημο... μπλιαξ!

οπως και η ανορθογραφια μου! χαχαα..

οσο για το εμβολιο... δεν εχασεες καποιο. κατι σε ηπατιτιδα, νομιζω, ηταν που επρεπε να το κανουμε το χειμωνα, αλλα με τη νεα χρονια δε ας αφησαν οι αρρωστιες... ουτε τωρα...

Σωσω... και εμεις μπουκωμα και μυξες....

μπηκαμε στο κλαμπ!

την αρχη κνει η ΜΑριαννα αλλα φυσικα οι λοιποι ... στο δρομο ειμαστε...

τωρα που κοιμηθηκε ξυπνησε σε 45λ και γρινιαζε...

μετα απο διαφορα για να ηρεμισει τη ρωταω, που πονας; στην κοιλια με λεειι...

ωωωχχχχχ.....

πριν λιγες μερες με ελεγε οτι ο Γιωργος (συμμαθητης) ειχε φερει τουρτα γιατι ειχε γεννεθλια αλλα δεν την κοψαμε γιατι εκανε πολυ εμμετο και εφυγε!

ωχ... ωχ...ωχχχχ........

δεν ηθελε να κανει εμμετο. προς το παρον...

αλλα στον υπνο της βογγαει η δολια....

φυσικα το μπολ ειναι ηδη διπλα στο κρεβατι της...

και τι συμπτωση... παλι ο αντρας ειναι νυχτα.... τι φαρδος!!!!

μακαρι να εχουμε ηρεμη νυχτα.....

α! Νανα τα ειδα τα βραχιολακια!!!! καλε τα ξερω!!! και εγω φοραω.... ωραια ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

ε

ίδες βαγκ;αφού

σας ειπα ότι τα ξέρετε...

θα καταλάβω αν μάζεψα το σωστό από το χρώμα κ τη μυρωδιά.

αρντ μεγειά τα γορέματα.

κι εγώ θέλω.. χαχαχα

γώ τα φοβάμαι όλα αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μεν είμαι περίεργηνα μάθω... αλλά, κλάνω μέντες... χαχαχα

μαρκεράκο μου, το στήθος δεν πρήζεται άλλο γιατί πέρασαν οι πρωτες έξι βδομάδες κ εδραιώθηκε η γαλουχία

από τώρα κ στο εξής δε θα έχεις πρησμένο στήθος.

τ

ο ότι πεινάει στις δύο ώρες σημαίνει ότι κάνει άλμα ανάπτυξης μάλλον.

ο δικός θηλάζει συνέχεια στη διάρκεια της μέρας.

βέβαια, τις περισσότερες φορές πιπιλά αλλά δενέχει σημασία..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά λόγω του άντρα μου που εχει σπουδάσει ψυχολογία για αυτό συναναστρεφομαι ανθρώπους με τέτοια ενδιαφέροντα.

Ναι οπως λέει και η Χρυσουλα γίνονται για αυτό το σκοπό. Για φοβίες κλπ. Οι πιο πολλοί ψυχιατροι έχουν γνώση..

Μαρντ θα δεις και συ οπως λένε και τα κορίτσια. Θα το καταλάβεις ποτε ειναι έτοιμες. Οταν μου το έλεγαν δε το πίστευα. Και σκέψου είχαμε και θέμα με την ομιλία. Και ομως! Τη πέταξε σε χρόνο ρεκόρ!

απο όσο ξέρω μαρ το στήθος δε χρειάζεται να ειναι πρησμενο για να ξέρεις ότι ´´εχεις´´ γάλα.

οποτε αυτό δε σημαίνει κάτι.

μηπως κάνει κάποιο άλμα ανάπτυξης και θέλει να σου αυξήσει τη παραγωγή; Μπορει και μαραθώνιιους θηλασμους να κάνουν κάποια μωράκια για αυτό τον λόγο. Εξαρταται....

απο την άλλη μπορει να ταραχτηκε και αυτό με το συμβάν.

να ελλατωθηκε η ροή... Δύσκολο. Δε ξέρω.

παντως παρακολουθω οτι παραπονιεσαι ακόμη για γκρίνια κλπ. Δε κάνει να κανείς αυτόν τον αποκλεισμό μπας και ησυχασετε;

καλημεραααααα

το παραπανω ειναι χθεσινό μήνυμα.... Χαχα ξέχασα μάλλον να πατησω υποβολή!!!!!

νανα είδες εεεεεε;;;; Θα είμαι καλη μαθήτρια!!! Τα ίδια γράψαμε! Πολυ χαίρομαι! Αυτό σημαίνει ότι θα έχω καλη κρίση.

η μαμα μου μάλιστα μου λέει πάντα ότι όχι μονο δεν ηταν πρησμενη αλλα δε φορούσε ποτε σουτιέν και ποτε δε της έτρεχε γάλα. Και με θηλασε αποκλειστικά 1 χρόνο. Και λέω αποκλειστικά γιατι δεν έτρωγα φαγητο. Πολυ βυζι, μονο βυζι, βυζι φορεβερ!!!! Χαχα της είχα βγάλει το λάδι με το φαΐ.

αυτα πληρώνονται τελικα.... :P

Σωσω νομίζω ειναι άντρας εκει. Αλλα δεν είμαι σίγουρη. Θα μάθω ομως και θα σου πω! :)

τρελοκομειο!!!!!!!

παντως ολα αυτα δεν έχουν να κάνουν με μελλοντολογια κλπ. Ειναι άλλη φάση. Αυτό που περιέγραψε πολυ όμορφα η χρυσουλα.

η μαμα ήρθε.μας έφερε ένα σωρό καλουδια οπως πάντα! :)

ρε γμτ σημερα πατάω εντερ και δε το παίρνει.... Γιατι; Γράφω σα τη μαρντ!!! Χαχαχαχαχαχαχαχα

Α ενταξει το πηρε τωρα...

Βαγκ παλι ίωση ρε παιδι;;;; Τι θα γίνει φέτος ρε παιδιά;;;;;;;;;;;;;;;;

Και ο δικός μου σα να μη μου τα λέει καλα. Εχει λίγο γκρίνια. Δε ξέρω γιατι.... Δε μπορω να καταλάβω.... Έχουμε και τα διατροφικά γμτ.

περαστικα κοριτσάκι!!!!!! Ελπίζω ότι ειναι να ειναι το τελευταίο και να το περάσουν στο πόδι....

Ψηνομαι και γω να φτιάξω σπαθολαδο!!!!!!!

ασχετο αλλα είχα πονακια χθες βράδυ. Κουραστηκα γι αυτό. Τελικα χθες βράδυ ενω νυσταζα σαν μη πω...κοιμήθηκα στις 2 σχεδόν και ξυπνησα μπορει και νωρίτερα απο 7....... Γμτ! Έχω αυπνιες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαράκι κι εγώ είχα αϋπνίες τους τελευταίους μήνες.α

φού έλεγα άντε να γεννήσω γιανα κοιμηθώ..χαχαχα

μ

αράκι θα είσαι σούπερ μαθήτρια...

κι εμένα δεν έχει τρέξει ποτέ το βυζί.

μόνο στις αρχές όταν είχα επιστρέψει στη δουλειά έβρεχα το βαμβακάκι.

στον θηλασμό παίζει σημαντικό ρόλο να έχεις ανθώπους να σε εμψυχώνουν.

η μάνα μου άσχετη από θηλασμό, όποτε έκλαιγε ο αμου έλεγε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρουρά κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...