Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009-ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ,ΛΕΧΩΝΕΣ Κ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ-ΝΟ39


Recommended Posts

τι να κανει το λευκοχρυσο ματακι;;τον πειρατη η να το πουλησει εν οψει κρισης;;

αλλο παλι κ αυτο..ποτε θα ξερετε αν θα πατε νανα;;

μακαρι να σας παρουν..

εμεις πηγαμε σε 1 παρκο..με πολυ κοσμο..ειχει παρτυ..τεσπα αλλα η φορα θα σας πω..

η μαρθα ξεσκιστηκε στο γλυκο..πωπωπω..

πρεπει να κανουνε κ το κωλομαντου..πολυ αχρηστο αλαλ τι να κανω..

παρασκ απογ μπορει να ερθει η αλεξια απο σαντορινη..

εμενα η νονα τηςε μαρθας ειναι η θουλη..

και την μπεμπας η φιλη μου η τονια 28 απο το μαμμυ..εγραφε 1 φεγγαρι και η κοπελα η παιδιατρος απο σουηδια που μας παντρεψε..

ηθελα να ειχα νονα εδω κοντα..

εστω στο δευτερο!!

εφαγα 1 τοστ σημερα..γαμωτο!!δεπ ειραζει φανταζομαι..μη το πειτε στο ντουκαν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 905
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εεεεεεεεεεεεεε..καλημερα..που ειστε ολες;;το απογ λεμε να παμε για μπανιο...

θα δουμε..εχει ο λευτ ρεπο..

η μπορει κ αυριο..αλλα αυριο εχουμε παιδιατρο κ να κανουμε κ το μαντου!!οποτε μπορει να μην παει σχολειο η μαρθα!θα δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

έτρεχα για τις βεβαιώσεις. Της εφορίας.

καλά σήμερα.

στεναχωρήθηκα για της Ελένης. Ξέρω τι λούκι τραβάει πραγματικά. Ξαναλέω για τα μικρά μωρα και ας γινω βαρετή.

Μαράκι για ισχιακό φυσιολογικά δεν συμφωνώ.το θεωρώ επικίνδυνο και για τους δύο χωρίς να θέλω να σε αγχώσω.

μακάρι νανα να σας πάρουν.χρειάζεται και λίγη ξεκούραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Σας διάβασα στα κλεφτά...χι χι...Marker λες να μη τα χωρίσω ε στο σχολείο;Εμένα η μια μου μιμείται απίστευτα την άλλη,είναι σα να μην έχει δική της προσωπικότητα,άβουλο πλάσμα,πολύ ήσυχο.Θα φάει και θα παίξει όταν και όποτε και ότι θέλει η άλλη.Και αυτό δε μου αρέσει.Θέλω να της δώσω λίγο χώρο δικό της και δε μπορώ,την καπελώνει η άλλη που είναι στυλ Μαρθούλας για να καταλάβεις,τσαούσω...Γι αυτό σκεφτόμουν το χωρισμό αν και σας είπα με βαριά καρδιά.......................................................................................................................Χρυσούλα καλέ μουρμουράς στη νονά που είναι large;;;;Ας ηταν και η δικιά μας που για πασχαλινά παπούτσια μας έφερε πλαστικές σαγιονάρες για τη θάλασσα!!Αλλά όπως το με το Μαρακι το Ζακυνθινό τσιμπάνε τα καβούρια τα άτιμα στις τσέπες.....και μη χειρότερα!Λαμπάδα εννοείται κάθε χρόνο παίρνει κεριά και τα στολίζει μόνη με τούλια και κορδέλες,ένεκα και νηπιαγωγός στο επάγγελμα και σοκολάτα no name...αφού και φέτος στα σκουπίδια πήγε.Θέμα συνήθειας είναι οι μετακινήσεις με 2 μωρά.Και γω δε το χα στην αρχή αλλά τώρα που περπατάνε κιόλας καρότσι και βόλτα......απλά κούνιες δε μπορώ να πάω μόνη πχ γιατί φεύγει η μια αριστερά και η άλλη δεξιά δεν έχω τον έλεγχο.Αλλα για σένα είναι πιο εύκολο νομίζω,μωρό στο καρότσι και Θανούλης στη κούνια!χα χα...................................................................................................................Σωσω χαιρετίσματα να δίνεις στην Ελένη και τους αγωνιστικούς μας χαιρετισμούς!Και η Θούλη Μάρθα είναι στο όνομα;Να τη χαίρεστε και αυτή!Πότε γεννάει;..........................................................................Μαράκι Ζακυνθινό οι κόρες μου ήταν με τα κεφάλια κάτω 36 εβδομάδων εγώ ήμουν με πλήρη εξάλειψη τραχήλου και διαστολή 6 όταν μπήκα να γεννήσω,είχα δηλαδή πάρα πολύ καλές προυποθέσεις γι αυτό και γέννησα και γρήγορα σε 2 ώρες και φυσιολογικά.Μην αγχώνεσαι θα γυρήσει έχεις δρόμο ακόμα.Ποτέ δε κατάλαβα σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης που ήταν τα κεφάλια και που οι πωποί.Δε ξέρω πρωτάρα γαρ και άσχετη ή επειδή ήταν δυο όλο βουναλάκια έπιανα.Αλλά σε όλους τους υπερήχους ήταν εγκάρσια ξαπλωτές εκεί προς το τέλος μου πε είναι τα κεφάλια κάτω.Αχ τι ωραίες στιγμές,ανεπανάληπτες!...................................................................................................Νανά με συγκίνησες και μένα με το σημείωμα της μανούλας....Να στε καλά να τη μελετάτε έτσι γλυκά πάντα και να γνωρίσουν και τα μικρά τη γιαγιά τους μέσα από τις περιγραφές σου!Μακάρι να εγκριθεί το πρόγραμμα που περιμένετε για τα σπιτάκια...Εμείς λέμε για Πόρτο Χέλι τελικά.Μας σύστησαν ένα ξενοδοχείο όπως το θέλουμε για διακοπούλες. Αι να δούμε!...................................

Επεξεργάστηκε από MARDIO
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

σήμερα κεξίνησε πολύ καλά ημέρα...

φτου φτου φτου...

κατ αρχάςωο μικρός κοιμήθηκε ωχτάωρο, έφαγε ατο δεκάλεπτο κ κοιμήθηκε άλλες δύο ώρες.

τι μωρό ευλογημένο είναι αυτό;

σίγουρα βάζει το χεράκι της η μανούλα από εκεί που βρίσκεται... χαχαχα.

ο μπαμπάς εγκρίθηκς για τη σύνταξη.

όλοι μας λέγανε ότι δε δικαιούται... ότι του λείπανε τριάντα ένσημακτλ κτλ...

αυτό που καταλαβα είναι ότι οι δημ υπαλ στην ελλάδα δεν ξέρουν τη τύφλα τους κ αγχώνουν τον κόσμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Αχ ωραία σωσω μπανακι!!! Σούπερ! Καλα να τα περάσετε!!!!! :)

εμας εδώ εχει λίγη ψυχρουλα ακόμη. Ωραίος καιρός αλλα κρυωνεις ρε παιδι μου....

μαρντ σε ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες!!! :)

μαρ δεν αγχωμομαι! Είμαι ήδη αγχωμένη! Χαχα

ο ισχιακος θα γίνει με προϋποθέσεις. Μέχρι τελευταία στιγμή θα ελέγχουμε τη κατάσταση. Δεν πρεπει να ειναι σκαλωμενη πουθενά κλπ κλπ κκλπ είμαι δευτεροτοκος και έχω μεγάλη λεκάνη. Αν βοηθήσει και η μικρή ολα καλα θα πανε. Φυσικά και φοβάμαι... Γιατι εδώ στο ελλαντα ολα αυτά ειναι σπάνια....

για να δούμε...

παντως με πολλες κοπέλες που έχω μιλήσει και γέννησαν ισχιακο το 2ο μου είπαν ότι παιδευτηκαν πολυ περισσότερο στο 1ο που ηταν με κεφαλικη προβολή. Οτι δηλαδή ειναι και θέμα τύχης. Πως εχει κάτσει κλπ....

τι να πω ρε γμτ!!!

οπως είπε και γιατρός μου ειναι για γερά νεύρα αυτη τη φορά η φάση....

γιατι έχουμε και τη Πάτρα!!!

αααααααχ!!!

θελει να δει μικρό Νικόλα ο μικρός στο ipad... Επανέρχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλάκα έχεις για το ματάκι βρε σωσώ... χαχαχα.

κι εγώ στενοχωτήθηκα για την ελένη.

είναι ζόρι όταν ταλαιπωρείται ένα μωρό...

να μας λες νέα της.

λογικά αυτές τις μέρες θα απαντήσουν.

δηλώσαμε στο μέρος με τη λιγότερη ζήτηση οποτε έχουμε λίγες πιθανότητες...

σπήγα κ αισθητικό.

μου έκανε δώρο δύο θεραπείες για τα γενέθλιά μου.

θα μαγειρέψω αρακά.

μπιζέλι, όπως το λέει κ ο γιος μου ο κυπραίος... χαχαχα

από την πολλή χαρά με έπιασε κ πονοκεφαλος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνεχιζω

γιατι με εκοψε το τηλ

δεν ειναι να το κουνησεις ατο το μωρο τον εμμετο τον εχει ψωμοτυρι

δεν θυμαμαι και πολλα ρε γμτ

α Χρυσουλα και εμας η νονα του Νικου ηταν πολυ λαρτζ και αυτη πανακριβα ολα παντα μιλαμε για πανω απο 150ε τη φορα και της την ελεγα συνεχεια

καλα κανει αλλα εχουν και αυτοι 2 παιδια και προτειμω να τα δωσουν για αυτα

δεν εχουν αναγκη τα παιδια απο παπουτσια των 80ε και παιχνιδια των 50ε

και χρηματα δεν εχουν - απο τη συνταξη της γιαγιας τα κανουν -γι αυτο τσαντιζομουν

ευτυχως φετος ηταν πιο νορμαλστις τιμες

εμενα μου αρεσε το ματακι για δωρο νανα αν και κοσμηματα ειδικα σε αγορι ειπα σε αυτο το μωρο να μην φερει κανεις -ουτε για ασημωμα που λενε -αντε τσαμπα λεφτα και εγω τα δικα μου πεταμενα τα εχω , φαντασου αυτοι που ειναι και αγορια

μαρντ μου εαν ισως στη θεση να τις χωριζα και εγω

αλλα πραγματικα εμεις δεν εχουμε τετοιο θεμα

ισως ο Στελιος να ειναι πιο εξαρτημενος απο το Νικο επειδη ειναι γκρινιαρης και φοβιτσος αλλα ειναι πολυ ισχυροι χαρακτηρες και οι δυο οποτε δεν βρισκω το λογο.

πχ και τα δικα μας που ειναι στην ιδια ταξη , τα καλυτερα μου λενε οι δασκαλες

και τις βαγκ μια χαρα τα πανε που ειναι χωριστα

εσυ ξερεις καλυτερα σιγουρα

να πατε ειναι πολυ ωραια.

οσον αφορα τους κωλους και τα κεφαλια ουτε εγω τα καλαταβαινα και ουτε καταλαβαινω σε αυτο που ηταν ενα

τι να πω - οποιοι με ρωτουσαν

μονο οταν εστριβε καταλαβαινω γιατι πονουσε αρκετα

Μαρακι μου ολα θα πανε κατευχν αλλα και εγω πιστευω οτι θα γυρισει.

σου λεω ντοπλερ με ποδι κατω , γεννησα με κεφαλι κατω

καλα σωσω το ξερεις οτι σε θεωρω παλαβη που πας για μπανιο απο τωρα ε χαχα

ουτε για αστειο

αυριο σαραντιζουμε

θα τον παω τον πρωι μονη μου

το σαββατο θα κανει απολυμανση ο κως

οποτε θα λειπουμε ΣΚ Δευτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστΚαλημερα,

πηγαμε γιατρο..ολα πολυ καλα...

5300 ο μικρος και 56 ποντους..μαλλον ακολουθειν τα βηματα του μεγαλου...

να συνεχισουμε το γαλα κατα της δυσκοιλιοτητας και βλεπουμε αν και απο χθες βραδυ καλυτερα ειναι τα πργματα..μετα πηγαμε καφε..ολα οκ..ο μικρος ανετος...και φανταστειτε και χωρις να παιρνει πιπιλα...

Μαρακι βλεποντας και κανοντας...σιγουρα ο γιατρος σου θελει το καλυτερο...

εμενα μου αρεσει ο,τιδηποτε βρισκεται σε λευκοχρυσο...

και η μαμα μου και η κουνιαδα μου πηραν στον μπεμπη εξαιρετικα φυλαχτα με λευκοχρυσο και φιλντισι.και στον Θ ειχαν παρει..

Σωσω για μπανιο ουτε με σφαιρες..καλα παιδι δε θα εβαζα με τιποτα ..εδω εγω θα παθαινα συγκοπη...καλα εδω εχει και ενα υπουλο αερακι βεβαια...

Για τον μικρο της Ελενης ευχομαι ολα να ειναι περαστικα και προσκαιρα...

Νανα ευχησου να συνεχισει ο μικρος να ειναι καλοβολος και μην τον ματιαζεις...

ψαρια Σωσω σημερα ...τα πηραμε απο τη βαρκα το πρωι...ψητα..με πατατοσαλατα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια τα πηρατε απο βαρκα χρυσουλα;;;

τελεια!!!

χρυσουλα εσυ στνη προηγουμενη ζωη επρεπε να ησουν απο μεγαλο σαλονι..

κοντεσσα 1 πραγμα..τελικα σηκωσε αερακι κ δε θα παμε..

ρε παιδια θα χασουμε μπανια απο 15-30 του μηνος που θα ειμαστε θεσ νικη..

και εχει ο λευτ ρεπο..γιατι μονη με2 παιδια στη θαλλασσα..λιγο δυσκολο..οχι οτι δε θα το κανω..θαπαω καποια στιγμη..

εγω τρεχω με τα δικαιολογητικα των παιδικων..

σταθμωνω εννοω..

νυσταζω..

μαρκερ ο μικρος καλαειναι,ε;;δε ποναει;;

πηγα κεντρο γυρισα..

χρυσουλα μπραβο για τις μετρησεις..καθε ποτε σου κανει κακα;;

παιδια κοσοτολογησα γιατι κρατουσα τα καπακια απο τα γλαλατα τη μπουμπους..

με φτηνο γαλα..περιπου 9 ευρω το κουτι βγαινει ...κοντα 380 ευρω..χρειαστηκα 42 κουτια μεχρι 6 μηνων..ενημερωτικα..να δειτε τι γλιτωνεται οι θηλαζουσες..παντα απορια το ειχα σας λεω και τα μαζεψα τωρα..

και να οτ αποτελεσμα..

καλο σαραντισμο ρε συ μαρκερ..

τον βγαζεις εξω το μικρο;;

ποτε κλεισατε μαντρ;;

1 χαρα εχω ακουσει οτι ειναι πολυ ωραια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυς, τέλειες οι μετρήσεις σας.

οι μεγάλοι πήγανε θάλασσα.

χρυς, έχεις δει κανένα παιδί να κρυώνει στη θάλασσα;

εγώ ποτέ... χαχαχα.

θτμαμαι νια φορά του αγίου πνεύματος, η κουνιάδα ήταν θάλασσα με τα δίδυμαεμείς πήγαμε το μεσημέρι για να πάμε ταβέρνα.

έβαλα το πόδια μου κ πάγωσα..

οι μικροί μου λέγανε ότι το νερό ήταν ζεστό... χαχαχα

σωσώ;

η βάση γλυκερίνης τι ογκο έχει;

ννοώ το κομμάτι του κιλού.

θα παει ένας συνάδελφος του π ελλάδα κ σκέφτηκα να τον αγκαρέψω αν δεν πιάνει πολύ χωγρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mprabo Χρυσουλα

σουπερ ο μικρος

φτου φτου

εσεις σαραντησατε προχθες

ναι σωσω βγαινω με τον μικρο φυσικα

σιγα μην κατσω μεσα

πες του λευτ εαν μπορει να κατεβασει την Παναγια των παρισιων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ηθελα να ρωτησω..τα σφηετε να παιζουν με υπολογιστη,λαπτοπ,κινητα;;νανα εχει ογκο περιπου...1 τουβλο ψιλοακανονιστου σχηματος..και ισως λιγο πιο μικρο απο τουβλο..σορυ δε μου ρχεται κατι αλλο!!σιγουρα μικροτερο απο τουβλο..μισο τουβλο και κατι παραπανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσωκα ευχαριστώ για την πληροφορία.

όταν αγόρασα το τάμπλετ ήθελα να κατεβάσω παιχνία τύπου μνήμης κ ζωγραφικής αλλά ο πετρής δε με άφησε.

ο α ούτε τηλεοραση δε βλέπει.

ελάχιστες φορές έχει δει παιδικά.

το μόνο που κάνει είναι να βλέπει βιντεάκια με μηχανές κ ζώα μαζί με τον μπαμπά του.

αλλά κι αυτό το πολύ μια δυο φορές τη βδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σας λεω

μιλαμε αφου δεν λυποθημισα σημερα δεν θα το κανω ποτε

ηρθε η μανα μου να τα κρατησει να παω γιατρο

1 ωρα εκανα

γυριζω και το σπιτι μπουρδ...λο

παει στο διαολ λεω

μια μπαλα πεταμενη στο δρομο - αρα βγηκαν στο μπακλονι

μετα πηραν τις μπαλες και αρχισαν να παιζουν στο σπιτι

τους λεω οχι και η μανα μου λεει - να για να μαθαιτε που θελατε να γυρισει η μαμα και κλαιγατε να παιζετε με την μπαλα κατω

ο νικος την πετουσε ψηλα και του λεω να μην παιξει καθολου

πανε στο δωματειο τους και ακουω ανω εφτιαχνα φαι (μεσα σε 5 λεπτα αυτα) ενα μπαμ

τα παιδια ουρλιαζανε

παω και τι να δω

ειχαν πεταξει την μπαλα και εσπασαν το φωτιστικο , ο στελιος η μουρη του μεσα στα αιματα , γυαλια παντου κατω , στα κεφαλια τους , στα κρεββατια , αιματα παντου

εγω να ουρλιαζω σαν την τρελλη και αν κλαιω η μανα μου απο πισω ,

αυτα ξυπολυτα και ναθελουν να ερθουν σε μενα , εγω να τους ουρλιαζω να μην κουνηθουν

πανικος

παω το στελιο στο μπανιο , γεμισαν τα ρουχα μας αι 2 πετσετες αιματα , τον εκαναα μπανιο να τον καθαρισω , το αιμα να μην σταματα

πηρα τον κω να ερθει και με αρκετη πιεση σταματησε

εχει 2 κοψιματα μικρα μεν αλλα ψιλοβαθεια.

ευτυχως ειναι καλα

εβρισα και τη μανα μου

μετα γαλα δεν ειχα

μια ωρα να θηλασει ο μπεμπης

τον πηρε μετα η μανα μου και ξερασε κιολας

και τωρα φυσικα ειναι ανσηχο και δεν κοιμαται και αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσω εγω τους αφηνω

να παιζουν

στο κινητο εχω 2 παιχνιδια για ωρα ανγκης οταν βγαινουμε εξω και τα πιανει ανυσηχια - ειναι κατι μεργαρητουλες που γεμιζουν κουτακια και ενας σαμουραι που κοβει φρουυτα

στο πισι βλεπουν γιουτιουμπι κανα παιδικο , ενα γραμμα μια ιστορια , ο μικρος νικολας , μακουιν , χοτγουιλς και δεινοσαυρους , τ ρεξ ο αγαπημενος μας

στην τηλ μονο καμια παιδικη ταινια και το τζουρασικ παρκ (φανατικα ομως - ειναι η νεες αγαπημενες ταινιες) - ευτυχως παει ο μακοιυν γιατι ητανκαι ακριβως πανθεμα τον.

της τηλεορασηε δεν βλεπουν τιποτα μαζι μου

μονο οταν τους εχουν ταπεθερικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες ρε μαρακι!!!

Πωπω!! Αφού δε κάνει η γυναίκα!!!! Σορυ....

τι να κανείς κιόλας!!!! Ούτε να ξεμυτησεις δε μπορείς γμτ!!!! Η πεθερά;;; Που ηταν;

Μ...κα μη τα ξαναφησεις μαζί της. Ειναι επικίνδυνη.... Ξανασορυ.....

δεν έχω λόγια!!!!!!

ωρες ώρες μερικοί άνθρωποι ειναι για πνιξιμο!!!!!

ειναι τουλάχιστον καλα τωρα το παιδι;;; Και συ ηρεμησε τωρα.... Το εισπράττουν και τα παιδιά όλο αυτό. Οτι έγινε έγινε... Αλλα κόψε το σπορ γιαγιά... Η συγκεκριμένη τουλάχιστον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Διονύσης τιβι καθόλου. Είχαμε θέμα με την ομιλία ετσι κι αλλιώς δηλαδή δε θα του έκανε καλο. Θέλαμε να μην ειναι μονο δέκτης.

αλλα στο iPad εχει κάτι φοβερές εφαρμογες που αξίζουν πραγματικά και τον βοήθησαν. Το θέμα ομως ειναι ότι επειδή ειναι ένα παιδάκι που κάνει ειδική διαπαιδαγώγηση απο τα 2 υπακούει όταν λέμε ότι θα δεις τόσο ή θα θα παίξεις τόσο, εχει μάθει να εχει όρια. Αυτό ακούγεται σούπερ ίσως αλλα ίσως και να τον εχει καταπιέσει. Δε δείχνει κάτι αλλα ξέρω και γω. Παραωριμασε για την ηλικία του. Μου αρέσει αλλα με προβληματίζει και λίγο. Αυτό που λέει και ο μηλιωκας.... Για το καλο μου για το καλο μου ώσπου δεν άντεξε στο τέλος το μυαλό μου!!!!!!

θελει ισορροπίες παντού.

ευτυχως η κοπέλα που του κάνει λόγο ειναι καλή..

λοιπον... Εχει κάτι εφαρμογες φοβερές. Εχει μάθει απίστευτα πράγματα. Παζλ, λέξεις, τραγούδια διάφορα....

τωρα τελευταία του έβαλα και τον μικρο Νικόλα. Του αρέσει πολυ. Και παλι κάθομαι μαζί του και σχολιάζουμε συνέχεια. Τι να κάνω;;;;; Πρεπει να μην χαλαρώνει και μένει παθητικά να κοιτάζει ένα παιδικό.

σημερα πήγε ο κουμπαρος μας και του πηρε το Πατινι απο τα μαδερκερ. Θα μας το φέρει στο μαιευτήριο στη Πάτρα οταν γεννησω και εμείς θα σκασουμε μύτη με μπεμπα και Πατινι οφ κόουρς! ΧΧαχα

επισης σημερα μας έφερε ο κουνιαδος μου τον πίνακα απο τα ικεα. Που ειναι σαν καβαλέτο. Τα εχει κάνει ολα που.......να. Εχει πάρει τους μαρκαδορους για τον λευκό πίνακα και εχει λερωθει. Σκατα....

ευτυχως που δεν εξαπλώνεται και σε αλλο χώρο.... Παλι καλα.

εγω άρχισα ετοιμασίες. Αλλαξα λίγο τη διαρρύθμιση στον χώρο. Στα υπνοδωμάτια δηλαδή.

το σκουκου λέω να στήσουμε τη κούνια. Να χωνευει σιγα σιγά και ο μικρός το όλο σκηνικό.

Τη Κυριακή έχουμε εδώ σπιτι συνάντηση η ομάδα θηλασμου. Πολυ χαίρομαι!

θα είμαστε καμία 20αρια....πολλές εγκυουλες... Ωραία πράγματα.

Θα ειναι εδώ και η μαμα μου. Παλιά καραβάνα... Με θηλασε 1 1/2 χρόνο. Θα εχει πλάκα να ακούσει και αυτη. Θα με βοηθάει κιόλας...

ο Διονύσης θα πάθει πλάκα με τόσες κοιλιές!!!! Χαχαχα

θα τον πάρει μετα ομως ο α. βόλτα. Να έχουμε ησυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μετα αν εχει καλο καιρο βουρ παραλια!!!!! Θέλω να βουτηξω τα πρησμενα διμετρα ποδαρακια μου στο νερό!!!!!!!!!!!!!!!!! Ουααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε μαρκερ...πωπωπω..δεν θελεις ραψιμο;;σιγουρα;;ειναι ανησυχο το παιδι;;το μεγαλο εννοω...

τι να πω!!

εμεις πηγαμε σε 1 φιλη για καφε..πουλ ωριαια ητανε..

παραγγςιλαμε με τον αντρα μου σημερα..ρε παιδια δνε αντεξακ το απογ εφαγα καρπουζι..μα ητνα τοσο νοστιμο..πωπωπω..θα μπορουσα να το φαω ολο..με θυμαστε περσυ με το καρπυζι;;χαχαχ..

εφαγα 2 φετες και τις ευχαιστηθηκα1

μαρακι αντε καλουες θηλασμους..μα κανεις δε θα σχολιασιε το ποσο για τη φορμουλα;;μονο εμενα εκανε εντυπωση;;

αυρι οτο πρωι θα κανουμε το μαντου!

και παιδιατρο θα παει ο λευτ τη μικρη..

εννοω να πιασιε τονυπολογ..να παταει κουμπια,να κλικαρει...

καλα το κινητο απλα απαγοορευεται..παει κ τα κανει αλλου..

τι να πω!!

θεωρω ομως οτι ειναι πολυ μικρα..

ο ανθιμος αληθεια δε το χει και ο νιονιος;;κ δε το ζητανε;;απιστευτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αύριο σωσω παίρνω το πρώτο μας καρπούζι!!!! Θα γίνει μακελειό!!! Χαχαχαχα

μ´ αρέσει πολυ!!!! Και στον μικρο!

Ναι ρε συ!!!! Μου έκανε εντύπωση!!!! Αυτό λέω στον άντρα μου! Μακάρι να θηλασω!!! Θα κάνει καλο στο μωρο αλλα και η τσέπη μας δε θα παει πίσω!!!!!

εμας 15€ έκανε το σκατογαλα που έδινα στο παιδάκι μου και το ρημαζε και απο πάνω.

ο δικός μου ειναι γκατζετακιας. Τα iPhone, Ipad υπολογιστές ποντίκια κλπ τα εχει για τη πλάκα του.

αλλα ρε παιδι μου εχει μετρο. Κάνουμε συμφωνία και τελειώνει εκει το θέμα.

αλλα και στα μαθήματα χρησιμοποιούσαν πολυ λάπτοπ. Κατάλαβες;;; Ειναι εξοικιωμενος.. Θα παίξουμε τόσο αλλα φτάνει.

εδω αλλα κάνουν μέσω Skype συνεδρίες.

φυσικα σε αλλα θέματα τον πιάνουν τα διαολια του. Αν του πειραξεις τη σειρά στα πράγματα του. Δε γίνεται πολυ συχνά. Αλλα αν τσατιστει παθαίνει κρίση. Σημερα έγινε χαμός. Ειχε καιρο να τα πάρει.

Έκανα μια αλλαγή και τρομάξα να τον συνεφερω.

θελω να πω ολα τα παιδάκια κάτι έχουν μωρε.

Πωπω! Το πιστεύετε... Έρχεται αύριο η μητέρα μου. Θα ειναι αργά το βράδυ εδω. Μιλάμε μου φαίνεται αιώνας. Τόσο πολυ έχω πηξει. Δεν έχω καθόλου βοήθεια!!!! Μα καθόλου!!!!!

ευτυχως σιδερωμα κάνει η γυναίκα που εχει η πεθερά μου.

κατα τα αλλα ρε κορίτσια...... Τίποτα...... Θα μου πεις λίγο ειναι το σίδερο;;;;;;; Και ´φχαριστημενη να είμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου εχεις βοηθεια..μη μιλας..

γιατι δε πηρες σημερα καρπουζι κ περιμενεις αυριο;;παω για υπνο..κομματια λεμε..μαλλον ερχεται και η σαντορινια το βραδυ!για 2 μερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους σας διαβασα! καλα χαμος!

κατ'αρχην Μαρκερ τι πανικος! ελπιζω να ειναι καλα τωρα και να τους εγινε μαθημα!

και για τη μανα σου.

Σωσω να χαιρεσαι τη ΜΑρθα και μου φαινεται οτι θα ειναι σαν εσενα οπως η Μαριαννα εξελησεται σαν εμενα μικρη με τη φαντασια να οργιαζει, ετοιμολογη, να σου λεει τρελα πραγματα για να γινει το δικο της... ετσι ημουν και γω... αχ... νιατα.... το τι ιστοριες εστηνα για να κανω κατι κρυφα που δε με αφηνε η μαμα μου... αλλο πραγμα! αλλα τωρα η δικια μου δε θα εχει τη ΜΑριγουλα να την κανει οτι θελει... ΧΑ!

οσο για το κοστος του γαλακτος... εμεις τι να πουμε που το μεγαλο κουτι αλμιρον ειχε 27-29Ε και εμεις θελαμε ενα καθε 3 μερες;;;;; μεχρι να γινουν 7 μηνων;;;;; εεεεε;;;; μετα το Νο 2 ηταν πιο φθηνο στο σουπερ μαρκετ... και το Νο3.... γιατι επιδη ηταν αδυνατουλικα μεχρι 2χρ τους διναμε σκονη.

καλα στισ αρχες, αν περναμε και σε κανονικη τιμη τις πανες και δεν ψωνιζαμε πολλα οταν ειχαν προσφορες, θα μας εβγαονε 50Ε καθε 3 μερες!

Μαρακι και εγω δεν μπορω τους "παρε" ανθρωπους....

αλλα δυστυχως και εγω που δεν ειμαι καθολου του τηλεφωνου, δε μιλαω συχνα με τις κουμπαρες μου... αλλα γενικα δε μιλαω τηλεφρωνικα... μπορει να με πιασει καμια μερα, να εχω και χρονο και να ειναι ηρεμε και τα θερια και να τις παρω ολες με τη σειρα... αλλα ποσες φορες θα συμβουν ολα τα ωραια μαζι;;;

με το καλο να υποδεχτεις τη μαμα σου....

και τις λοιπες γκαστρουλες!!!!

Νανα με το καλο να πατε τις διακοπες σας και να ξεδωσεις και συ...

για τοτε που επεσες, θυμηθικα οτι και η αδερφη μου ειχε πεσει αποατα σκαλια του σπιτιου της με αγκαλια την ασαραντηστη κορη της! και ειχε κατεβειμε τον πισινο πολλα σκαλια! εκανε μερες να μπορει να κατσει... εσυ που εχεις και θεμα με τον κοκκυγκα;;;

Μαρντιο ουτε εγω ηθελα να τα χωρησω, αλλα τελικα καλα κανανε και μου τα χωρισαν γιατι ο Σπυρος πηρε τα πανω του! με τιποτα δε θα ειχε συμβει αν ηταν μαζι...

τωρα στις επομενες χρονιες μαλλον θα ειναι στην ιδια ταξη, στο δημοτικο σιγουρα θα το απαιτησω, μιας και ειναι και διαφορετικου φιλου και θα εχουν διαφορετικες παρεεες. ηδη ρωτησα τη δασκαλα του Σπυρου και ειπε οτι απο τωρα αρχισαν τα 5 αγορια της ταξης να κανουν κλικα και να φερονται διαφορετικα απο τα κοριτσακια.

οποτε σκεψου μηπως να τις χωρισεις τωρα και να ειναι μαζι στο δημοτικο που ηδη θα εχουν λιγο ανεξαρτητοποιηθει και δε θα εχεις να διαβαζεις διαφορετικα μαθηματα.

Χρυσουλα και εμεις σημερα με τον αντρα κολιους φαγαμε... αλλα απο τον ψαρα του χωριου... 6Ε το κιλο. τελεια ηταν σχεδον 2 κιλα φαγαμε! και επιδη με ειδε κουλη ο ανθρωπος και δεν ειχε αλλο πελατη μεσα, μου τα επλυνε, τα καθαρισε, τα φιλεταρε και εβαλε και αλατι και ριγανη για να εχω μονο να τα βαλω στο ταψι και στο φουρνο! μπραβο του!

Ντομ.... ου.. ου.... δε νομιζω να εισαι σε καμια τουαλετα....

πωπω... πως κρατηθηκες στη δουλεια να μην... τα δωσεις;;;;;

δεν ειναι αγαλιαση οταν καθεσαι και τα δινεις;;;;;

οσο για το αλλο θεμα, δε θελω να ξανασχολιασω γιατι τζαμπα διαφημηση θα την κανουμε... θα ξαναφαινεται στα προσφατα ποστς και θα μπαινουνε να διαβαζουνε...

αυτο που ηθελα να πω και να δειξω το ειπα...

κατα τα αλλα... ας πανε να κουρευονται... υπο νεα διευθυνση... χιχιχι...

τη φωτο με τη Φροσω την ειδα! χτυπισα στις εικονες του γκουγκλ επισκεψη ντουκαν στην Αθηνα.

φιρμα η Φροσω!

Α! και ΧΑΡΑ.... μπαινε να γραφεις και συ να μην ειμαι η μονη δρακουλιαρα που γραφει μετεμεσονυχτια!!!!!! φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις καλα αλλα πολλες δουλιες...

ηρθαν οι επιπλαδες, βγαλανε την εντυχισμενη ντουλαπα απο το δωματιο του Σπυρου και τη βαλανε στο ισογειο στο δωματιο της μαμας μου... αρα επρεπε τα ρουχα να βγουν και να τακτοπουηθουν αλλου γιατι η καινουρια ντουλαπα του Σπυρου θα ερθει τελος του μηνα!!!!! και που θα χωρεσουν ολα οεο;;;;;

ο αντρας συνενοηθηκε ετσι γιατι τωρα εβαψε το μισο δωματιο της μαμας μου εκει που βαλανε τη ντουλαπα, και πρεπει να το βαψει ολο και να βαψει και του Σπυρου πριν βαλουν τη νεα!

εγω δεν ο ειχα συνηδειτοποιησει ομως!!!!!

εκανα γερη εκκαθαρηση ρουχων... 2 τζαμποσακουλες πηγα στη γειτονισα για την κορη της...

απο αθλητικα και τζιν, μεχρι βραδυνα ρουχα για γαμους κλπ...

επαθε πλακα!

και παλι τα ρουχα ειναι τοσο στριμωχτα που μετα θα θελουν σιδερο ολα μου φαινεται!

το κακο ειναι οτι μαλλον κουραστηκα γενικα, αρα και το κουλομου....

ρουχα, πλυντιρια, απλωματα-μαζεματα με ενα χερι,μπανια τα μικρα...

χθες πονουσα παντου... και στοκουλο. αλλα ευτυχως ηταν μαλλον μυϊκο, γιατι το ενιωθα τον πονο στην καταφυση του δελτοειδους και οχι στομερος που ειναι οι αγκυρες και τα σκινια...

να δουμε...

ευτυχως σημερα που το ξεκουρασα ειμαι καλυτερα...

φερανε και 3 τονους πελετ που αγορασαμε για το χειμωνα και επρεπε να τακτοποιηθουν γρηγορα γιατι φαινοταν οτι ερχοταν βροχη! ψωφισε ο αντρας... και δεν μπορουσα να βοηθισω!

και εμεις χθες καναμε εμβολιο... πανικος! καλα που δεν ειχε πολυ κοσμο...

ρεζιλι! ζ

τον Σπυρο τον καναμε ζαφτι πιο ευκολα αλλα τη Μαρια;ννα.... να την κραταμε 3 και να ξεγλυστραει!!!!!

η γιατρος επαθε σοκ! πονοκεφαλος την επιασε!

μετα πηγαμε τζαμπο για δωρακι... μμονο εκει ηρεμισε αυτη... με το που βγηκαμε εξω παλι εκλαιγε οτι πονουσε! τι θεατρο Θεε μου!!!!!!

και εμεις ετοιμαζουμε χαρτια και για προνηιο-παιδικου και για ενα ταμειο που εχουμε βοηθειας για εκτακτεες καταστασεις μπας και παρουμε κανενα φραγκο απο την εγχερηση...

η γιατρος μας εδωσε και μια αλοιφη (17Ε κανει!!!) για να τη βαζουμε στο τσουτσουνι του Σπυρου να ανοιξει τελειως , γιατι λιγο θελει ακομα, για να μη χρειαστει να τον πονεσει το δολιο...

μακαρι να κανει δουλεια! ο ενας με το τσουτοσουνη, η αλλη με το πιπι.... αμαν!

καλα που το ριξαμε στην πλακα για να δεχτει να βαλει αλοιφη, τοσα λεφτα δωσαμε, και λεμε ελα να βαλουμε τσουτσουνοαλοιφη και γελανε και χοροπηδανε και τα 2 και το λενε παντου... ο ΣΠυρος βαζει τσουτσουνοαλοιφη!!!!

α... θελω ιδεεςς για δωρο για την κουμπαρα μου (που της βαφτησα το γιο) που γενναει.. ειναι Αθηνα και θα το δωσω τη μαμα της να το κατεβασει... στο 1ο της εκανα ντάιπερ κεικ.... τωρα;;;;

πειτε ιδεες!!!!

οσο για το βραχιολακι ρε Νανα... δε θυμαμαι ουτε το ονομα να το ψαξω στο γκουγκλ ρε γμτ....

εμ, λογοδιαρροια μ'επιασε!!!

με κολησε η ΝΤομ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...