Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009-ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ,ΛΕΧΩΝΕΣ Κ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ-ΝΟ39


Recommended Posts

κοιμηθηκανε και τα 3

καλα ο μπεμπης θα σηκωθει στο 3ωρακι του αλλα οκ

ελα ρε μαρακι

και εγω θεωρω απαραδεκτο ενας νονος να μην ειναι τυπικος

οκ εισαι μακρυα αλλα ενα τηλ και τα απαραιτητα για το παιδι εισαι υποχρεωμενος να τα κανεις

και τσακωμενος να εισαι με τον γονιο -γιατι παιζει και αυτο το παιδακι δεν φταιει σε κατι

απαραδεκτη

εγω προσωπικα ευγενικα θα της το ελεγα - ντροπη δικη της ειναι

νανα δεν ξερω τι ειναι αυτο που γραφεις για να σου πω γνωμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 905
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι ειναι αυτό νανα;;

και σκέψου μαρ έχουμε καλές σχέσεις. Απλά ειναι στα τέτοια της..... Δηλαδή δεν έχουμε τσακωθει... Ούτε εχει γίνει κάτι... Απλά ειναι απο αμέλεια. Αλλα δε μπορω να το ανεχθώ αυτό!!! Εις βάρος του παιδιού!!!!

και επειδή ξέρω ότι η νονα της μικρής θα ειναι ένα κομμάτι μάλαμα θα ειναι κρίμα να εισπράττει η μικρή τόση αγάπη απο την νονα της ενώ ο Διονυσακης μου θα ειναι χεσμενος... Βάζω στοίχημα ότι η νονα της μικρής θα αναλάβει και τον Διονύση! Οτι σας λέω! Την έχω ικανή!!!! Ξέρετε... Δε θα της πηγαίνει καρδιά! Εξάλλου τον λατρεύει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaaxa εγω εχω να γραψω 10ν σελιδες και λεω πως ξερω το μακραμε...

Νανα εμενα μου αρεσει ..ειδα φετος και γουρια βραχιολια μακραμε με χρυσο το 13 να κρεμεται..εξαιρετικο..σε μπεζ...

Μαρακι χεστηνε μωρε...αθλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε χρυοσυολα;;ξερεις το μακρεμε;;με εντυπωσιαζεις..κ θα ελεγα μονο εγω οτι το ξερω!!

καλη φαση αν και δεν εχω δει ποτε μαρτυρικα μακρεμε..

βαλε φωτο οποτε θελεις.

αληθεια μαρκερ;;σου το εκαναν κ σενα αυοτ με το φαγητο;;μου κανει μεγαλη εντυπωση σου λεω..ββαια στο φρουτο δε νου το κανει..λες να εχει σχεση;;δε θα επρεπε να μου το κανει σε ολα τα γευματα;;τι να πω!!

κοιμηθηκα αποτις 8 για νυχτα..καλες 6 θα τραγουσδαμε.

ευχαριστω για τις ευχες..

και λεω δε κερναω σχολειο..ελεος καθε μερα γιορτη..

ασε,1 φορα στα γενεθλια..

και μπαινιει μεσα η δασκαλα κ λεει..χρονια πολλα μαρθα..χαχ..

νανα κανε ντουκαν..ασε μας καλη που θελεις να αδυνατισεςι κιολας;;

καλε την παθητικη γυμναστικη κπολυ σου ειναι..

η μαρθα ββαια ...μταλλαξη..

τι να πω..των ακρων παιδι μου..

μαρακι ερχομαι σε σενα..

ειναι κριμα..πραγματικα..και γω δε θα την ηθελα σπιτι τη τζαμπατζου..

αλλα βερισκουν κ τα κανουν..κ πιο πολυ με στεναχωρει για το παιδι..κριμα..

κ ακομα ειναι μικρ οχι τιποτα..θελω να πω να ηταν 10-15 χροωνωνω κ να χαθηκε η νονα..οκ..

αλλα τωρα ειναι μικρουλι..

πολυ σημαντικο τα κουμπαρια παιδια..πολυ σημαντικο..

τι να πω..προσοχη..

και φυσικα νιβθεις προδομενη..κ δικιο εχεις..

βλαμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

ΝΑ ΤΗ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗ ΜΑΡΘΟΥΛΑ ΣΟΥ!

και όπως ειπε και η Χρυσουλα αγριο νιατο ησουν και σου μοιαζει...θα στρωσει...ελπιζω πιο γρηγορα απο σενα γιατι εσυ ακομα να στρωσεις!

καλα πολυ γελασα με τον ντουκαν που ηρθε Ελλαδα και ειπες(εσυ δεν το ειπες;)μονο 10-15 ατομα πηγαν...ντροπή!

παντως τη Φροσω δεν την ειδα...σαμπως που να τη δω, βγηκε φωτο μαζι του...

Μαρακι εγω σιγουρα θα της ελεγα οτι ο Διονυσης παραπονεθηκε που ειχαν τα αλλα παιδακια λαμπαδα κι οχι εκεινος κι απο κει και περα θα της μιλουσα κι εγω κι ο ντρας μου κυριως αφου λες οτι ειναι και κολλητοι

εδω εγω τωρα το Πασχα μου λεει ο νονος του Βασιλη(αδερφος του αντρα μου) του πηρα μια λαμπαδα κι ενα βιβλιο, τι βιβλιο ρε απατεωνα του λεω, παπουτσια παιρνουν το Πασχα κι επειδη τους εχω ηδη παρει δωσε μου 40 ευρω που πηρα ολ σταρ στο βαφτιστηρι σου, 50 κανανε αλλα σου κανω σκοντο...

εδω ο νονος του Φανη-φιλος του αντρα μου-εναμιση χρονο ανεργος ηρθε πριν τη Μ.Βδομαδα και μου εφερε λαμπαδα, τσουρεκι, σοκολατενια αυγα κι αλλα μικροδωρακια της Μπαγιερν(που ειναι φανατιλα οπως σας ελεγα τις προαλλες)

τι θα του πω εκεινου;γιατι δε μου εφερες παπουτσια;μου εφερε τοσα πραγματα!και παντα φερνει και στους 2 οταν ερχεται σπιτι...

το μακραμε θα το πειτε και σε μας;

Μαρκερ δεν την ανεφερα τη σιναμικη γιατι συνηθως κατι τετοια δεν τα πινουν οι νεοι που εχουν δουλειες και τρεχουν ολη μερα εξω απο το σπιτι...

αυτο σε πιανει ανεξελεγκτα και θελει να εισαι σπιτι σου, γιατι σε πιανει κοψιμο!

αν ενδιαφερεσαι θα το βρεις σε ειδη υγιεινης ή βιολογικης διατροφης και σε μερικες λαϊκες που πουλανε βοτανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω αν θες να διαβασεις το θεμα που εγραψε η Βαγκ(προσκυνω)

΄΄Βρεφικοί Σταθμοί, Νταντάδες, Παιδότοποι, Πάρτυ΄΄ ---> παιδικος σταθμος ανατολικη Θεσ/κη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

απο τις 5 ξυνιοι

πολυ γκρινια το μπεμπε

τι να πω

μακαρι να ειναι απο χουι και να μην ποναει απο τη μια

τωρα ευτυχως κοιμηθηκε

σωσω εμενα το εκαναν σε ολα τα γευματα κυριως ο Νικος

εμ και εσυ εεις ξεπατωθει να πηγαινεις γλυκα στο σταθμο χαχα

εγω θα ειχα παει παντως - αλλα μονο σε γιορτη και στα γενεθλια

Μαρακι θα βρειτε πιστευω λυση εαν μιλησετε- μπορει απλως να ειναι κουκουρουκου και να μην κοβει βρε παιδι μου.

Παει τωρα ντομ το εντερο λειτουργει κανονικα μετα τη γεννα χαχα

στην επομενη που λεει και ο ντοκ χαχα

ελα ρε ντομ το ειπες του νονου αυτο ; χαχα μπραβο σε παραδεχομαι -εγω δεν θα ειχα τα κοτσια και ας ηταν και ο αδερφος του αντρα μου.

παντως πραγμτικα ειναι στον ανθρωπο και φυσικα θα σκεφτεις τα οικονομικα του αλλου αλλα υπαρχουν και λαμπαδες με 3ε.

το ειδα το βραχιολι ωραιο ειναι , εμενα θα μου αρεσε και θα μεινει κιολας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

κορίτσια, όλες τοξερετε το μακραμέ.

γκουγκλάρετέ το κ θα το καταλάβετε.

μαράκι κ η δική μου νονά είχε αναλαβει κ τον αδερφό μου.

έκανε τον αδερφό μουνα νιωθει όμορφα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σήμερα λέω να κάνω εξόρμηση στοτς αγρούς για ναψάξω σπαθόχορρο..χαχαχα

έβλεπα μάστερ σεφ που φτιάχνανε σιροπιαστα..

τα θέλω όλα.

σωσώ εγώ δεν μπορώ να κάνω δίαιτα μ συγκεκριμένο διαιτολόγιο... είναι αδύνατον.χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια,σας διάβασα σήμερα δε πρόλαβα χθες...Σωσώκα να το χαίρεστε το Μαρθουλίνι σας και καλά μυαλά!!!!Χθες μου πε η μάνα μου γιόρταζε η φίλη της Μάρθα και έσπαγα το κεφάλι μου να βρω ποια άλλη Μάρθα ξέρω και που το χω ξανακούσει αυτό το όνομα.Και γω για τη δικιά μου έτσι λέω ότι θα στρώσει μεγαλώνοντας αλλά η παραξενιά πάει σύννεφο.....Και συ λες ήσουν οργισμένο νιάτο έχεις να πληρώνεις τώρα εγώ και ο άντρας μου που ήμασταν αρνάκια γιατί τα παιρνάμε τώρα;;;;;χα χα...........................................................Νανά το μακρεμε δε το ξέρω ποια θα εξηγήσει;;;;Εννοείτε αυτό σα καουτσουκ που είναι που βάζουν πάνω τα ματάκια;.............................................................................................Μαρκερ δε θες να τα χωρίσεις τα δίδυμα σχολείο ε;Και μενα με χαλάει σαν ιδέα γιατί και γω σα δίδυμη πάντα με την αδερφή μου ήμασταν στη τάξη,δε κάναμε παρέα αλλά είχαμε κοινά διαβάσματα και ασκήσεις.Τώρα όμως όλοι οι δάσκαλοι λένε καλό είναι να χωρίζουν τα δίδυμα για να αναπτύσσονται ξεχωριστές προσωπικότητες.Οι δικές μου που πάντα η μια καπελώνει την άλλη σκέφτομαι να τις χωρίσω όταν έρθει η ώρα μπας και πάρει μπρος η Χρυσανθούλα και την αφήσει η άλλη να αναπνέυσει.Με βαριά καρδιά βέβαια γιατί προς το παρόν δεν τις χωρίζω ούτε για να πάρω τη μια στις κούνιες μόνη πχ..........................................Μαράκι Ζακυνθινό εγώ με τους νονούς κατέληξα στο ότι αν δεν έχουν δικά τους παιδιά αν δεν είναι γονείς δε μπορούν να καταλάβουν και το πόσο τυπικοί πρέπει να ναι στις υποχρεώσεις τους με ένα παιδάκι και τα ωράρια που μπορούν να επισκέπτονται και τη σπουδαιότητα του ρόλου τους.Εμένα μου τα βάπτισε και τα δυο ένα ζευγάρι.Ο άντρας φίλος δικός μου από τότε που έμαθε είμαι έγκυος ήθελε να το βαφτίσει,όταν έμαθε είναι 2 είπε και η κοπέλα του τότε γυναίκα του τώρα να βαφτίσει το άλλο.Δε λέω τα δωρα Χριστούγεννα-Πάσχα-γενέθλια θα τα φέρουν με το σταγονόμετρο φυσικά πχ 50€ και για τα δυο παιδιά αλλά εντάξει.Αυτό που με χαλάει είναι ότι δε σέβονται ωράρια λένε πχ θα ρθουν 19,00 και έρχονται με μια απάθεια 21,00 ενω ξέρουν ότι κοιμίζουμε τέτοια ώρα.Αλλά τους δικαιολογώ γιατί δεν έχουν παιδιά.Η δικιά σας όμως πολύ γαιδουρινή συμπεριφορά.Εγω θα κοβα τα πολλά πολλά και θα κοιτούσα να αναπληρώνω εγώ το ρόλο του νονού όσο μπορούσα φυσικά.Και γω που βαφτισα παιδακι πριν 7 χρονια 3 ατομα τον βαφτισαμε μονο εγω του παω ακομα δωρα και μονο εμενα λεει νονα.Οι άλλες χάθηκαν λόγω κρίσης λέει!!!......................Vag δε διάβασα το θέμα που σχολίασες,θα μπω να δω μετά.Πως πάει το χέρι;Την παλεύεις σπίτι ε τα πρωινά ή βαριέσαι;Εμένα καθυστερούν πολύ οι διαδικασίες με το δήμο αλλά ο αντικαταστάτης εδώ έχει έρθει και μάλλον πρέπει να σταματήσω 15 του μήνα γιατί πως θα πληρώνουν και τους 2.Και σκέφτομαι αν πάρει ο διορισμός σε μάκρος πως θα την παλέψω σπίτι πρωινά που δεν έχω συνηθίσει να κάθομαι..................Ντομ πολύ ωραίο το Tickeraki του Φάνη και η τούρτα πρέπει να ταν τέλεια,πολύ γέλιο αν και με χαλάει να "τρωω" το μάτι του άλλου πάνω στη τούρτα χα χα...Αστειεύομαι.Στείλε καμιά φώτο...Εγώ από τώρα σκέφτομαι για τα γενέθλια τους 15 Σεπτέμβρη τι θα φτιάξω....θα χω περισσότερο κόσμο φέτος,έχουμε και συμμαθητές κολλητούς πια που μας κάλεσαν κι αυτοί και δε γίνεται να μη καλέσουμε και μεις.............Χρυσούλα ξεκουράζεσαι;Ο Θανούλης καλά;Ο μπέμπης;Χαρά δε σε έχω γνωρίσει αλλά μπες καλέ να γράφεις αφού μας διαβάζεις...η καθεμιά το καημό της γράφει δεν είμαστε όλες και πάντα σε ροζ συννεφάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που εχει μαστερ;

τι ειναι το σπαθοχορτο;

Αχ σε ζηλευω που εισαι δουλεια Μαρντ

ανυπομονω να ερθει ο Οκτωβρης

εμεις με τα αγορια δεν ειχαμε ποτε θεμα

ναι μεν ζηλευουν ο ενας τον αλλο - αλλα ειναι τελειως διαφορετικοι και μεχρι στιγμης στα σχολεια που πηγαν δεν ειχαμε ποτε θεμα

δεν βρισκω το λογω να αλλαξουν

και πραγματικα κοριτσια οσες ερευνες εχω διαβασει λενε ακριβως τα αντιθετα -ψαξτε το εαν θελετε

δλδ οτι δεν παιζει κανεναν απολυτως ρολο εαν χωριστουν ή οχι τα παιδια οσον αφορα τις δεξιοτητες , την εξεληξη τους και στις μικρες ταξεις εχει δειξει οτι τα περισσοτερ που χωριζονται περνανε μια φαση αγχους η οποια βεβαιως ξεπερνιεται

οπλως γκουγκλαρετε ειτε σε ελληνικα ειτε ξενα σαιτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα..παλι η μαρθα δεν ηθελε να παει σχολειο..αλλα σαν παιχινιδι..

τι να κανω ομως που πεπρεπ να φυγω γιατι τ μωρο μονο σοτ αυτοκ εκλαιγε..

μαντριο κοιταξε να ξεκουραστεις και θα τα ψαχνεις τα πρωινα οταν ξεκινησεις δουλεια..

κ γω ετσι ξερω..οτι χωριζουν τα διδιυμα..

μιλησδα με ξαδερφη αθηνα χθες και ελεγε ολο ποτε θα παω..θελω τοσο πολυ αλλα με πλοιο για αθηνα νομιζω με τα 2 παιδια θα βγαλω καρκινο..κ πολλα λεφτα..αλλα θελω τοσο πολυ..να σας δω κιολας..αληθεια!!

μαρκερ,ντομ και τις υπολοιπες..

σε λιγο παω να παραλαβω φιλο απο ρεθυμνο που θα ερθει μρ το κτελ και να τον παωαεροδορμιο για θεσ νικη..

νοτμ η φροσω στη φωτο ντουκαν ειναι πρωτη μουρη..φαινεται..εχει χαμηλωμενα ματια..

1 φωτο νομιω κυκλοφορει με την ελευση του ννοτυκαν ελλαδα..

ειναι και η φροδω μεσα.

σας ειπα οτι μπορω να φαω κ κοτολουκανικα και την εχω καταβρει;;μεχρι να βαρεθω βεβαια..

μαρκερ δεν παω ρε συ γλυκα στο παιδικο συνεχεια..

και η μαρθα χθες ζητουσε απο τη κυρια γλυκο..

καλα λεει γιορταζω γλυκο δε θα μου κανετε;;

ρεζιλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,

εστω και καθυστερημενα Σωσω να χαιρεσαι την κοριτσαρα σου...Θυμησου Σωσω οτι η Μαρθα θα διεκδικει παντα ο,τι θλεησει , θα ειναι μεσα σε ολα, πολυ δυναμικη, νευρικη, ανταγωνιστικη και δε θα σηκωνει μυγα στο σπαθι της..και πραγματι μακαρι να βγω αληθινη..διαφερει απο τα κλασικα κοριτσακια με τις κουκλες , τα φιογκακια και τη νιαουριστικη φωνη...θα ειναι αντρακι!!!!

Ντομ και εγω στη νονα την ειπα...καθε φορα του φερνει πανακριβα ρουχα και παπουτσια prada armani φορμες hackett μπλουζες ralph lauren παντελονια ..δηλαδη το πιο φτηνο ειναι σε tommy hilfiger..ρουχα που λυπαμαι να τα φοραει στον παιδικο καθε μερα νομιζω λογικα σκεφτομαι...αν παμε καπου πιο καλα υπαρχουν ωραιοτατα ρουχα σε λογικα πλαισια..της λεω ελα Ελλαδα και ψωνισε πιο φτηνα πραγματα γιατι δεν αξιζει...μουτρωσε...

και παρολη τη συζητηση το Πασχα του εφερε πεδιλα και πανινα armani..ειμαι σιγουρη οτι το εκανε επιτηδες...λαμπαδα παει και παιρνει καθε χρονο απο ενα κοσμηματοπωλειο εδω που τις φτιαχνει χειροποιητες...υπερβολη...

Μαρδιο ενω καθομαι απο αποψη δουλειας , νιωθω οτι δεν ξεκουραζομαι...ειμαι συνεχεια ορθια και ολο κατι κανω...εχω χορτασει τον Θ ομως παρα πολυ..χθες διαβασαμε γυρω στα 10 παραμυθια αναλυτικα, κοιταξαμε ολες τις εικονες εξηγησαμε τα παντα...

Μαρια ο δικος μου εχει πονους λογω δυσκοιλιοτητας , κακα κανει μονο οταν τον εχω στην αλλαξιερα με ανοιχτη την πανα και μετα απο απιστευτο σφιξιμο, θα παμε γιατρο το βραδυ... ο Νικος επιμενει οτι ειναι πρησμενα ακομα λιγο τα αρχιδακια του...μη μας κανει καμια κηλη μονο....θα δουμε...

Νανα δεν τους παει στο μυαλο τι ειναι το μακραμε...απορω που η Σωσω δεν εχει φτιαξει κανενα βραχιολι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειναι αυτη η φωτο να τη δω και εγω???

Ντομ δικιο δεν ειχε η Βαγκ//?τι καραγκιοζιλικια θεε μου???

υπο νεα διευθυνσης και υπο νεα διευθυνση...

εχω ειμαι υπερ του να μενουν τα διδυμα μαζι...εχω κανει μαθηματα σε 3 διδυμα μεχρι τωρα και ολα λειτουργουσαν τελεια μαζι μεχρι τα 18...οταν αναγκαστηκαν να χωριστουν γιατι περασαν σε διαφορετικες σχολες εξακολουθησαν να τα πηγαινουν τελεια...ειναι μικρα για να χωριστουν...μου δινεται η εντυπωση οτι οσο περισσοτερο μενουν μαζι , τοση περισσοτερη ¨δυναμη¨αποκτουν

Σωσω εγω μονη μου με τα 2 παιδια ουτε μεχρι το Γαλαξιδι για καφε δεν παω...χχαχαχαχ...καλομαθημενος κωλος βλεπεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεά η μαρθούλα... χαχαχα.

ρεζίλι σε έκανε... χαχαχα.

σου το είπαν οι δασκάλες;

να χαίρεσαι κ την αδερφή σου.

μαρντ, δεν είναι αυτό.

δεν ξέρω πώς να το περιγράψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε σωσω!!!! Να χαίρεσαι τη μαρθουλα!!!!!

καλα μου διέφυγε τελείως!!!!!!! :(

ευχομαι ότι καλύτερο!!!!! :)

ειναι άτομο η μαρθα σαν εσένα!!!! Χεχε!!!!

ετσι είπε στη δασκάλα; Χαχαχα την πάω!!!!!!

σημερα νιώθω σαν να έχω φάει ξύλο.... Μιλάμε δε μπορω να κουνηθώ....

Επανερχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριν από λίγο μου τηλεφώνησε ο μπαμπάς μου.

έψαχνε κάτι χαρτιά κ βρήκε ένα σημείωμα που είχα αφησει στη μαμά του το 1998...

συνηθίζαμε, οοταν φεύγαμε από το σπίτι κ λείπανε οι γονείς, να αφήνουμε σημειώματα.

η μανούλα είχε κρατήσει πολλά από αυτά κ μας τα έδωσε.

αυτό, μάλλον, είχε ξεχαστεί κάπου...

πάντα τα τελειώναμε με το "σ' αγαπώ".

έβαλα τακλάματα πάλι...

μου λείπει πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε νανα..

μας συγκινησες πρωι πρωι..ανεκτιμητα χαρτιακια..μεις εουμε κατι τετραδια πυ εγραφε η μαμαμ σαυνταγεςε..καλα πανε κ χρονια αλλα τα εχουμε σαν κορη οφθαλμου..αυτα θα μας μεινουνε..

χρυσουλα δε πας πουθεναμονη,ε;;

πλακα εχεις..

εγω φετος δε θα παω αμοργο που ελεγα και παλι γιατι η φιλη μας παει γερμανια κ δε θα μπορεσουμε..

πολυ κριμα..

αλλα 1 σαντορινη ετσι για αλλαγη οπωσδηποτε..

ισως κανενα ρεθυμνο..

θα δουμε..γεροι να ειμαστε..

κοτοπουλακι κ για μενα..

χρυσουλα που μενει η νονα;;

ξεχασα να σχολιασω τη χαρα..

θα σε παιαισω παο το μαλλι κ θα στο βγαλω τριχα τριχα..

ατακκα τηε μανας μου..χαχα...

κακομοιρα μου να μη σε φαω που λεει κ η μαρθουλα..

μπαινε να διαβασειςκ να γραψεις νεα σου μη σε σκισω..ακους;;

κ πολυ ευγενικα στα λεω!!

σερ 10 μερες ανεβαινουμε θεσ νικη..

μιλησα με ελενη σκ..

τρεχουν το νμικρο..δε τρωει..

δε παιρνει βαρος..

κουρασμενη η ελενη..ανλτει..βγαζει..ξεκινησανε επαντορεν..χαιρετ εχετε αλλα δε προλαβαινει να κλασει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Σωσω δε σχολιασες το προφιλ της Μαρθας που σκιαγραφησα...'

Λονδινο μενει η νονα...

μονη δεν παω πουθενα και με τα 2 παιδια οσο ειδικα ο μικρος ειναι μωροχαχαχαχαχαχαχ!!!!

τον καθενα ξεχωριστα μονη μου μπορω να τον παω οπουδηποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ πόσο στενοχωριεμαι που αυτά τα χρτάκια δε θα τα έχουν τα παισιά μου...

θα μας στέλνουν μέηκ κ μηνύματα στο κινητό...

την καλύτερη ευχή μου την έκανε μία φίλημου που έχει χάσει κι αυτή τη μαμά της...

"να είσαι γερή, να χαίρεσαι τα αντράκια σου κ να γνωρίσεις τα παιδιά τους"

τι βαθύ νόημα που έχουν αυτές οι λέξεις...

χρυσούλα, στην ανάγκη όλα τα καταφέρνεις.

πχ σε λίγο θα πάω ναπάρω τον α από το σχολείο, μαζί με τομωρό.

κ να δείτε πώς τρέχουν όλα τα παιδάκια να δουν τον μάριο.

χθες τον τραβάγανε όλα μαζί για να τον φιλήσουν... χαχαχα.

βέβαια είναι πολύ σημαντικό το γεγονός ότι ο μ είναι πολύ καλόβουλο μωρό

αφού φοβάμαι κ που το σκέφτομαι για να μην τον ματιάσω... χαχαχα.

εμείς θα πάμε διακοπές μόνο αν μας εγκρίνουν στα σπιτάκια που έχει η δουλειά του π.

120 ευρώ για μια ολόκληρη βδομάδα.

μόνο έτσι θα κάνω κι εγώ κανένα μπάνιο φέτος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και γω...

πεσμενη είμαι σημερα ρε γμτ.... Έχω γκρίνια. Ορμονικο θα ειναι... Δε έχω κάποιο λόγο σημαντικό.

Ειναι το αξιοθέατο ο μικρός νανα;;;; Χαχα έχουν πλάκα τα μικρά!

μπραβο που ειναι ήσυχο μωρο! Φτου φτου σκορδα!

ωραια θα ειναι να πάτε διακοπούλες! Ξέρετε προορισμό;

μαρντ σε έχω ξαναρωτησει δε ξέρω αν το είχες δει. Θυμάμαι ότι είχες γεννήσει φυσιολογικά. Οι μικρές πως ερχοντουσαν; Με τι προβολή εννοω.

με τα χαρτάκια με συγκινησες νανα. Σου λείπει η μανούλα.... Αυτό που σου είπε η γνωστή σου!!! Να φτάσεις να δεις εγγονακια!!!! Να δεις τα παιδάκια σου ευτυχισμένα!!!!

το σκέφτομαι και γω πολλές φορές. Πόσο θα ήθελα να δω τα παιδάκια μου να ολοκληρώνονται! Με τον τροπο που επιθυμούν αυτά φυσικα!

γραφω λίγο μπερδεμένα σημερα μου φαίνεται. Είμαι σας λέω σα χαμένη....

παω να σας ξανά διαβάσω γιατι έχω πάθει και αμνησία! Δε θυμάμαι τίποτα! Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι ετσι ο μικρός της Ελένης;;; Ελπίζω να ανακουφιστεί γρήγορα!!! Να της δώσεις πολλά φιλακια!!!!!

σωσω δε σε φοβάμαι!!!!! Θα το χτυπησεις εσυ το ταξιδάκι σου!!!! Χαχα

σαντορινη σούπερ! Έχεις παει αλλα δεν εχει σημασία! Αλλάζεις παραστάσεις ρε παιδι μου!

χρυσουλα λαρτζ η νονα ε; Χαχα σε αντίθεση με τη δική μας!!! Χαχαχαχαχαχαχα

και αυτό ειναι του ματς ρε παιδι μου. Θέλει ισορροπία σε αυτά τα πράγματα.

Η δική μας στην αρχή ηταν συνεπής. Δε έκανε βέβαια ποτέ υπερβολές. Εκανε απλά το καθήκον της. Το ένιωθα ομως ότι τη πονουσε το χεράκι απο τα καβουρια.....!!!!!! Δε ξέρω αλλα πάντα είχα την αίσθηση ενώ ειναι άνετη πολυ οικονομικά ότι ειναι τσιφουτα!!!!!

τελοσπαντων.....

ΧΡΥΣΟΥΛΑ πήγατε γιατρο;;;; Τι σας είπε;;; Ζοριζεται ο καημενουλης μωρε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαράκι, δηλώσαμε μόνο σε έναπαραθαλασσιο χωριό της λάρνακς γιατί τα σπιτάκια είναι ένα λεπτό από τη θάλασσα, με τα πόδια.

για να μπορώ να κάνω κι εγώ καμιά βουτιά.

στις άλλες πόλεις που έχει σπιτάκια είναι μακρυά από τη θάλασσα κ δε θα μπορώ να πηγαίνω θάλασσα.

αλλά κ για τον α μου θα είναι καλύτερα γιατί θα μπορούμε να τον πηγαίνουμε κ πρωί κ απόγευμα.

η νονά του α ειναι η καλύτερη που θα μπορούσα να διαλλέξω.

τον αγαπάει κ τον νοιαζεται πάρα πολύ.

οικονομικά ζορίζεται λίγο αλλά δεν τον ξεχνάει.

περάσανε κ γενέθλια κ γιορτές που μπορεί να μην έστειλα δώρο αλλα το αναπληρώνει με καθε ευκαιρία.

ποτέ δε δίνω σημασία στην αξία του δώρου, αλλά στην αγάπη που το συνοδεύει..ο τατάς του μάριου είναι παιδικός φίλος κ κουμπάρος του π.

είναι πολύ καλό παιδί αλλά ξέρετε... άνδρας..

η γυναίκα του, όμως, είναι πολλή τυπική.

για το πάσχα του φέρανε ένα λευκόχρυσο ματάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...