Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009-ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ,ΛΕΧΩΝΕΣ Κ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ-ΝΟ39


Recommended Posts

σωσώ, μπορεί να είναι ανήσυχη κ λόγω της έντασης που επικρατεί με την μαθούλα...

οι μεγάλοι κοιμούνται κι εγώ έχω τον βυζοπιπιλα στην αγκαλιά μου.

πώς θα του μάθω την πιπίλα οεο;

το δαχτυλάκι έτοιμο είναι να μπει στο στόμα...

μαράκι μου, μακάρι ναξέρω κ να μπορώ να σε βοηθήσω.

το βασικό είναινα έχεις θέληση κ να μην αγχώνεσαι.

θυμάμαι ότι εσένα δε σε είχαν βοηθήσει οι μαίες.

η παιδίατρος μου τον έβαλε κατευθείαν πάνω μου κ τον έβαλε στοστήθος μου.

στη μισή ώρα το πολύ, όλτα τα βρεφάκια ψάχνουνστηθος.

στα επόμενα γεύματα, αν δυσκολεύεται να θηλάσει, να του βγάλεις τα ρούχα για είναι σεάμεση επαφή με το σώμα σου.

νομίζω δεν είχες κ καλές θηλές;

προμηθεύσου με ψευτοθηλές κ διαμορφωτές θηλών.

επειδή, όμως, φοβάσαι για πρόωρο τοκετό,να τους χρησιμοποιήσεις μετά τη γέννα γιατί προκαλούν συσπάσεις.

κ βάζε λανολίνη για να σου μαλακώσει τις θηλές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 905
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ σε ευχαριστώ νανα!!!!

βασικα τωρα που έχω εδώ τη σύμβουλο μου είπε ότι οι θηλες μου μια χαρα ειναι... Αλλά με άφησαν εκει αρκετή ώρα χωρίς να τον βάλω στήθος πριστηκε και μπήκαν οι θηλες μέσα....

ενταξει δεν ειναι οι σούπερ ουαου θηλες αλλά δεν ειναι λέει εισεχουσες ούτε επιπεδες....

οι ρουφιανες εκει με φάγανε!!!!!!

τωρα θα έχω σύμβουλο και στη Πάτρα και εδώ. Ηδη έχουμε μιλήσει πολυ. Έχω διαβάσει, δει βιντεακια...

το καλο ειναι όπως λες ότι δεν είμαι αγχωμένη....

Ομολογω όμως ότι με αγχωνει λίγο για το πως θα γεννησω τελικά. Οπως έχω ξαναπεί υγεία να χει και δε πειράζει όπως να ναι... Αλλά με τρώει λιγουλακι........ Αλλά ειναι αυτό.... Οτι προτιμώ να βγει υγιές παρά να κάνω τα αδύνατα δυνατά για φυσιολογικό. Ξέρετε τι εννοώ... Να εξαντλησω τα περιθώρια, να παρακουσω τον γιατρο κλπ..... Δε ξέρω πολλές το κάνουν. Εγώ φοβάμαι.

αυτη τη στιγμή ο γιατρος μου λέει αυτά που πρέπει και αυτά που θέλω να ακούσω... Αλλά τα εννοεί;;; Που να το ξέρω;;; Τι εχει στο μυαλό του;;;

Παντως για το θηλασμο θα σε ρωτάω διάφορα σίγουρα!!! :)

με πονάει σα κολικος το εντερο μου. Και προχθές πονουσα. Αριστερα χαμηλα. Θα πιω ένα μπουσκοπαν. Εχουμε και σε κάτι γενέθλια να πάμε το απόγευμα. Να με εχει πιάσει μέχρι τότε.

εμενα νανα που με θηλασε η μαμα μου 1 1/2 χρόνο δεν έπιασα ποτέ πιπιλα. Μόνο βυζι!!!!! Χαχα αλλά ούτε και δάχτυλο.

μολις έβγαλα όμως μαλλακια, έπιανα τα μαλλιά μου με το δάχτυλο. Τα στριφογυρνουσα. Γύρω γύρω.... Ε ακόμη το κάνω! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ νομίζω ότι αν δεν πιασει πιπίλα... κάποιο κουσούρι θα του μείνει... χαχαχα.

εγώ τα ξέρω αυτά γιατί έχω χάλια θηλές.

στον άνθιμο ήταν ανύπρκτες κ εισέχουσες.

χρησιμοποίησα ψευτοθηλές κ ταλαιπωρήθηκα για να τις κόψω...

τώρα που είχαν δημιουργηθεί κάτι μικρές θηλές, τον δυσκόλεψαν γιατί δεν είχαν ελαστικότητα.

έπιανε το στήθος αλλά του έβγαινε γιατί ήταν σκλγρή η θηλή...

τα καταφεραμε με πολλή υπομονή κ αρκετό πόνο... χαχαχα.

κ να φανταστείς ότι ήταν ολόκληρος λεβέντης... χαχαχα..

γι αυτό είπα στη βαγκ ότι είναι τυχερή η φίλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η φίλη της που μπόρεσε να πιάσει στήθος το βρεφάκι.

κοίτα.. κι εμένα θα με χαλούσε η καισαρική αλλά ξέρεις πόσο θα με χαροποιούσε η ιδέα μιας υγιούς κοράκλας;

χαχαχα

εμείς περιμένουμε την ανθούλα να έρθει για καφέ.

θα έρθει να ευχηθεί για το μωρό κ να μιλήσουμε.

.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεκουράστηκες σωσώκα μου;

ήρθε η ανθούλα.

συγκινήθηκε όταν είδε το μωρό.

από χθες το απόγευμα είναι πολύ ήρεμο το μωρό μου.

έχει μια γαλήνη...

τι να πω... το έχουν τα δεύτερα;

ή ευθυνόμαστε εμείς;

πάντα ελεγα ότι ο α δε μας ταλαιπησε ιδιαίτερα σα μωρό.

τώρα, όμως, που βλέπω τον δεύτερο, νιωθω ότι ο α μας παίδεψε... χαχαχα

μακαρι να παραμείνει έτσι το μωράκι μου...

άντε, καληνύχτα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις καλα..

πηγαμε παιδοτοπο..ναι ηρεμησα..

το μωρο πολυ ανυσηχο οταν κοιμαται..ενω νυσταζει ξυπναει κ ιτιναζεται και κλαει..

εγω ελπιζω οτι αυτο το μωρο θα ειναι ησυχο..δε ξερω γιστι..το ελπιζω..

η μαρθα εεκει που ημασταν στο παιδοτοπο..βγαινει καποια στιγμη με 1 τηγ πατατα..που τη βρηκες μαρθα;;την ζητησα απο 1 κυριο..

τι να πω..

ελπιζω να μεγαλωσει..δεν ξερω ποσες φορες να το πω..

τεσπα..αυριο ο λευτ ρεπο αλλα οχι μπανιο γιατι κυριακη..πολυς κοσμος..

μπορει να βγουμε εξω για φαγητο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε απο τωρα εχει τις Κυριακες πολυ κοσμο για μπανιο στη θαλασσα;;;

ρε Σωσω τι να πω με τη Μαρθα... και η πολλη κοντρα κανει καλο ομως;;; δεν ξερω τι θα εκανα βεβαια στη θεση σου. η καθεμια μας περναει τα δικα της "βασανα".

Νανα θα της δωσω το μειλ σου οταν τη μιλησω απο βδομαδα γιατι το μειλ της εν ξερω αν προλαβαινει να το κοιταξει τωρα πια...

καλα εβλεπα μια εκπομπη στο νασιοναλ τζεογκραφικ... ταμπου... με θεμα την παχυσαρκια. επαθα σοκ! οι επιστημονες λενε οτι μεγαλωνουμε την πρωτη γενια που θα ζησει λιγοτερα χρονια απο τους γονεις! και με χειροτερη πιοτητα ζωης!

εδειξε στη ΜΑυριτανια που οι αδυνατες γυναικες θεωρουνται ντροπη της οικογενειασ και δε βρησκουν αντρα να παντρεφτον και οι μανες απο 5 χρονων, χρησιμοποιωντας στην κυριολεξια βασανιστηρια μπουκωνουν τις κορες τους να φανε να παχυνουν! επαθα σοκ απο τις σκηνες! νομιζω δε θα ξαναπω για λιγο καιρο τα παιδια... φαε ακομα λιγο!

ΜΑρακι με το καλο και με ηρεμια ολα θα πανε κατ'ευχην... σιγουρα εχεις αγχος, γιατι τωρα ξερεις και τις διαδικασιες κλπ... δεν πας σαν το προβατο...

οσο για τον "μεγαλο" σου... και για ολα τα πρωτοτοκα.. τι να γινει, θα συνηθιθσουν την αλλαγη... εμεις σαμπως τα ιδια δεν περασαμε;;;

η αδερφη μου που ηταν κιολλας 8,5χρ οταν γεννηθηκα ηθελε να με βαλουν στο φουρνο με πατατες! ευτυχως τη γλυτωσα! χιχιχι! τι να κανουν τα δικα σας που ειναι και τοσο μικρα ακομα...

εδω και τα δικα μου που δεν εχουν νιωσει την αποκλειστηκοτητα και ειναι στιγμες που ζηλευονται! και απο την αρχη προσπαθω να εχω μοιρασμενες ακομε και τις αγκαλιες και τα φιλια!

εμεις το απογευμα πηγαμε επισκεψη σε γειτονες, τους χρωστουσαμε επισκεψη και δωρα για τις γιορτες τους απο τοτε που ηταν ο αντρας στον Εβρο. αυριο πρωι παλι μια μινι επισκεψη και το απογευμα γαμοβαφτηση του επιπλα μας εδω στο χωριο ευτυχως... αλλα ειναι 6 το απογευμα... βλεπω να προλαβαινουμε τη βαφτηση μονο... μεχρι να ξυπνησουμε να ετοιμαστουμε... ασε που πηγαμε τη μαμα μου στο σπιτι της και ο αντρας ουτε μια κοτσιδα της προκοπης δεν μπορει να κανει! απορω πως χτενιζει τη μικρη για να παει σχολειο οταν ειμαι στη δουλεια! ε, μα με τσατισε το απογευμα που επρεπε να με χτενισει! 3 φορες την εκανε... αλλα ντ'αλλα!!! νευριασα ιρδωσα και την εκανα μονημου πονωντας!

αυριο για το γαμο;;;; λεω να τα λουσω και να τα βαλω μπολικο αφρο και ζελε να γινουν μπουρδουκλωμενα και ΑΝ μπορει ο αντρας να με βαλει κανενα κοκκαλακι... ή θα πω τη ΜΑριαννα να με βοηθισει... καλυτερα θα το κανει! εμ, το βαψημο;;;; να δω τι θα κανω με το αριστερο! και φυσικα σιγα μην φωναζω Κυριακατικα κομμωτρια για το γαμο του επιπλα μας....

αντε να γινει το χερι μου γιατι οταν δε μπορω να κανω κατι και δεν το κανουν και οι αλλοι οπως θελω..... τα νευρα μου!!!!!!

φουντωσα παλι!!!!

τα λεμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ... φούντωσες μόνο στη ιδέα... σκέψου όταν θα προσπαθεί ο κακομοίρης να σου βάλει το κοκαλάκι...

είμαστε κι εμείς όμως... λίγο υπερβολικές μερικές φορές... χαχαχα

εμείς πήγανε εκκλησια κ συναντηησαμε μια συμμαθήτρια.μ

ετά πέξανε στο προαύλιο.

στο τέλοςτου λέω "άντε, δώσε ένα φιλι στη μαριγούλα γθανα φύγουμε"

την άρπαξε κ της έδωσε ένα ρουφιχτό φιλί στα χείλη...χαχαχα.

ημαμά της ρωτούσε πότε να κανονίσουμε τον γάμο.. χαχαχα

ο μικρός προσπαθεί να βάλει το δάχτυλο στο στόμα κι επειδή δεν τα καταφέρνεθ, εκνευρίζεται.. χαχαχα

οι μεγάλοι πήγαν θάλασσα.

μισή ώρα για να διαλλεξει μαγιώ.

εελεος αυτός ο γιος μου.ας έχω πει ότι το πρωί ντύνεται μόνος του κ διπλώνει τις πυτζάμες του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας..κ μεις πηγαμε εκκλησια..

κατσαμε λιγο γιατι η μπουμπου νυσταζε και φυγαμε..αλλα κοινωνησαμε..το μεσημερι λεμε να χτυππησουμε καμαι ταβερνα..

τελικα βαγκ προλαβατε τη γαμοβαφτιση;;

τελικα ξεςκουραστηκα εγω κ ηρεμησαν τα πραγματα..οποτε ηταν ολα αμοιβαια..

μυξες φουλ κ τα 2!!

ρε παιδια τι ποσοτητες πρεπει να τρωνε τα παιδι;;θυμαται κανεις;;

ενημερωτικα..

φαγητο και φρουτα εννοω..

ξεκινησα οτριβιν στη μικρη αλαλ οχι πανω απο 3 μερες..

σημερα ειναι η τριρη..καλαψ!!

νανα ποσα μαγιω εχει δλδ;;

μπραβο το πουλακι μου που διπλωνει κ τις πυτζαμες..εμενσα απλα τις..πεταει..κ καλα τις κρεμαει αλλα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

τοσοπολυ βρε σωσω η μαρθα; εμας ηρεμησαν μεχρι στιγμης με το μωρο

οχι πολλα πραγματα αλλα κολυτερα ειναι πιο υπακουοι- τουλαχιστον με μενα

εγω θα εβαζα τιμωρια σιγουρα - δεν εχω υπομονη να αρχισω τις συζητησεις

μπραβο βρε νανα

τι τακτικο παιδακι - και εμας μαμζευουν αλλα με 800 φωνες χαχα

ειδες πολλες φορες καλυτερο ειναι οι γιοι απο τις κορες

βρικατε και νυφη χαχα

εμεις εδω σημερα χαλια

πολυ κουραση

μιλαμε τωρα καθομαι απο τα ξημερωματα και ο μικρος δεν κοιμαται

τι να πω πολυ γκρινια σημερα το μωρο -δεν ξερει τι θελει

και εχθες και σηεμρα τον δινω το πρωι στον κω μετα το φαι να τον κρατησει να κομηθω λιγο παραπανω

τονβαζει κατευθειαν στο ρηλαξ για να παιει υπολογιστη -τα παιρνω κρανιο μιλαμε με αυτο το τροπαρι

και φυσικα τα ξερασε ολα

απο εκενη την ωρα δεν ξερει τι θελει

πειναει -ποναει -βογκαει- δεν κοιμαται καθολου

ολη την ωρα τον εχω στο βυζι να ηρεμησει λιγακι

και παλι βογκαει - δεν μπορει να χεσει

απαπα ξαπατωθηκα και εχω και ετοιμσιες γιατι περιμενουμε κοσμο το απογευμα

σωσω σου στελνω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μενα...

Μαρια μπορει να ποναει ο μικρος και να του φταινε ολα...

η περιγραφη σου μου θυμιζει την ιδια περιοδο του Θ,..

τα αγορια τι κανουν??

Σωσω ειναι που εισαι κουραμσενη και ολα φαινονται πιο μεγαλαααα και πιο δυσκολαααα απο ο,τι ειναι....τα παιδια τα περισσοτερα σε αυτη την ηλικια ειναι απλως τσογλανακια...]

οσο βλεπει οτι τα παιρνεις τοσο χειροτερη γινεται...ετσι δεν περασε και μια φαση ο Θ τον χεμωνα μεσα στην αντιδραση και μεσα στα νευρα..

εμεις χθες βγηκαμε για ακφε στην πλατεια..ε εκανε ακρβως τα αντιθετα απο οσα λεγαμε...

μεχρι και βροχη που επιασε λεμε ελα κατσε στο τραπεζι κατω απο την ομπρελα , πηγε και καθισε σε τραπεζι και ομπρελα του διπλανου μαγαζιου με ενα κοροϊδευτικο υφος..

Νανα και ο δικος μου μαζευει μονο παιχνιδια κ παραμυθια..τιποτα αλλο...και μονο αν του το πεις αλλιως χαλια...

εδω τον εχω στην πιεση για να δοκιμασει διαφορα φαγητα...μολις κανω το παραμικρο να αναφερθω σε φαγητο εξαφανιζεται ουρλιαζοντας..

σημερα ειναι με το γαλα το πρωινο..δεν τον αφησα να φαει τιποτα αλλο για να δοκιμασει το χοιρινο που εφτιαξα με πατατες στο φουρνο...τζιφος..

δεν πειναω λεει μονο γαλατακι θελω...ελα που δεν εχει ουτε γαλατακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα οτυ εδωσες γαλα;;

χρυσουλα;;

εμεις πηγαμε ταβερνα..περασαμε καλα..φαγαμε ..εφαγα ψαρονρφρι..ωτραιο πραγμα..χαχχ..

ο λευτ εδω με τα παιδια..να σιδερωσω κανενα πουκαμισο..

αχαχ///ρε μαρκερ γιατι ετσι ο μικρος;;πιπιλα περνει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γενικότερα είναι πολύ νοικοκυρης ο γιος.μ

ακάρι να του μείνει κ όταν μεγαλώσει κ να του μοιασει κ ο αδερφός του.

χαχαχα.

σας είπα τι έπαθα σήνερα;

κατέβαινα τις σκάλες κ έπεσα με το μωρό στην αγκαλιά μου.

ευτυχώς πρόλαβα κ έβαλα το χέρι κ δε χτύπησε στο κεφάλι.

ευτυχωως ηηταν στα τελευταία σκαλιαα κ δεν έκανα πολύ τσουλήθρα..

αλλά... σακατεύτηκα...

δε βαριέσαι.. θα μου περάσει...

έχει πολύ καιρό να πάμε ταβέρνα.

εδώ είναι κ πανάκριβες...

δε βαριέσαι..

υγεία.. χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela re nana...ο κωλος σου μελανιασε;;αφου το μψρο ειναι καλα...

εδω σκηνες απειρου καλους με τη μαρθα..

δεν υπαρχει..ειδε κ ο λευτ τι γινεται καθε απογ..

τι να πω..τι να πρωτο πω..εφυγε παλι το χερι μου..κ οσο δε το θελω..

δε ξερω!!τωρα νωριςε για υπνο γιατι ....κ ειμαι κ ξεκουραστη..ενημερωτικσα..

πολυ αντιδραση ρε παιδια..πολυ πεισμα..δε ξερω..

δε γινεται να ριχνει τη προτοκαλαδα στο τραπεζι και μετα να πασαλειυρται παντου..

εκει να μην την βαλω τιμωρια;;

στο δωματιο εννοω;;

δε σας λεω που σπρωχνει τη μπουμπους το κεφαλι προς τα πισω..

αντισταση καμια το μωρο..

εκει ηε μιλαω ομορφα..οσο μπορω..

αλλα πολυ ανυπακουη..τα παντα για τα την προσεξουμε..

τηε λεω..κατσε ηρεμα να παω να κανω τσιγαρο και ερχομαι να ζωγραφισουμε..

εκει..πανω στο ποδηλατο γυμναστικηςε να πειραζει ολα τα κουμπια που ξερει οτι απαγορευεται..

ε μεντα γιατι να παιξω μαζι της;;πειτε μου..

σας επρηξα..;;;δε με νοιαζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλυτερα εμεις

εμ βεβαια αφου μας ξεπατωσε ολο το πρωι - εχει πεσει ξερο απο τις 3 μονο φαι και υπνο

μακαρι να μην μεινει ξυπνητο το βραδυ

ελα ρε νανα

πωπω με επιασε η καρδια μου -παλι καλα που δεν χτυπησατε

το κακο δεν αργει ρε γμτ οσο και προσεχτικος να εισαι

Ναι Χρυσουλα μου μωρε αυτο ειναι ποναει το μαναρακι παρα πολυ και οσο μεγαλωνει και εχει αντοχες μενει ξυπνιο και αυτο και φωναζει

τι να κανει και αυτο

πραγματικα χαιρομαι που εσεις το περνατε πιο κουλ

Σωσω απορω γπραγμστικα γιατι νιωθεις τυψεις που την βαζεις τιμωρια - σου μιλαω σοβαρα

βρε βαλε εκει τις φωνες και τιμωρια μπας και στρωσει

κοριτσια ενα θα σας πω

σημερα που ηρθαν οι επισκεψεις

λεω -

τα παιδια μου ειναι αγγελουδια

πραγματικα - ενιωσ τοσο περιφανη και σκεφτηκα οτι ειμαστε πουλ αυστηροι -αλλα εχει αποδοσει

τα αλλα ιδιας ηλικιας τι εκαναν ; δεν μπορειτε να φανταστειτε και οι γονεις τους το βρισκανε απολυτως φυσιολογικο

απο το να χτυπανε τα δικα μας κι οι δικοι μου να τους λενε δε βαραμε και να προστρεπουν τους δικους μου να χτυπησουνκαι τα δικα τους

απο το να φτυνουν και να βριζουν - αι στο διαλο και το μουνι σου

απο το να χυνουν κατω τους χυμους - τι να σας λεω

και δε ειπαν ουτε μια κουβεντα

τα δικα μας τυπος και υπογραμμος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ταιζω τον μικρο και την πεφτω

3,5 το ενα και 2 το αλλο

και βριζανε και τα 2 τοσο πολυ

και βαρουσαν και και και

τι να σας λεω

οι γονεις τιποτα - ειπαν ενα δε λεμε κακιες κουβεντες και μετα αφου ειπα εγω στα δικα μου εσεις δεν θα βαρατε - τι ειπαμε; στα παιδακια πο μας βαρανε λεμε αυτο το κανουν τα κακα παιδια εαν δε το σταματησεις δε θα παιξω μαςζι σου.

ειπαν ελα μωρε παιδακια ειναι - Στελιο βαρεσε τον και εσυ τον δικο μας

απαπα και ουρλιαχτααα - φωνες

τι να πω ημουν με το στομα ανοιχτο ολη την ωρα.

αντε καληνυχτα την κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε συ ΜΑρκερ! τετοια συμπεριφορα;;;

καλα και τα δικα μου καλα ειναι στις επισκεψεις... η Σωσω μπορει βεβαια να πει αντικειμενικα, αλλα ο αντρας μου ολο τους λεει, αν σας βαρανε και τους πειτε μια φορα να σταματησουν και δε σταματανε, βαρατε τα και εσεις! εγω βεβαια διαφωνω... αλλα λεει, τι να καθονται να τις τρωνε;;;;

ελπιζω να κοιμηθειτε ηρεμα Μαρκερ...

Σωσω τα κοιμησες και ξαναμπηκες;;;

καλα φυσικα ειμαι υπερ της τιμωριας... δεν το συζητω...

και ποσο ν'αντεξουν τα νευρα σου ομως με αυτα που κανει η δικια σου ρε συ;;;

δε δοκιμαζεις καμια φορα, οσο δυσκολο και αν ειναι, να την παρατησεις συξυλη και να πας εσυ σε αλλο δωματιο;;; παρε και τη μικρη φυσικα μη ξεσπασει πανω της. να μην της δωσεις ουτε αρνητικη σημασια.

η μικρουλα καλυτερα με τις μυξες;;;

Χρυσουλα αυτη την αντιδραση.... τρελαινομαι! μια σταλια σκατα και να κανουν τετοια! ωρες ωρες σκεφτομαι... στην εφηβια τι θα κανουμε;;;;; οεο;;;;; σε πια ραχουλα θα ροβολησουμε οι δολιες μανες;;;; τελικα του εδωσες γαλα ή νηστικος;;;; εγω αν δεν ηταν ο αντρας στο σπιτι θα τον αφηνα τελειως νηστικο.

το ειχα κανει με τη Μαριαννα που ταχα δεν την αρεζε ο αρακας με κιμα, που παντα τον τρωει... και την ειχα πει... εδω ειναι το πιατο σου, μεχρι να αδειασει δε θα βαλεις στο στομα σου τιποτα εκτος απο νερο μεχρι το βραδυ που θα πιειες γαλα πριν κοιμηθεις! και το εννονουσα. σε 1,5 -2 ωρες το τσακωνει το πιατο και το καθαρισε! και ελεγε κιολλας... μμμ... τι νοστιμο φαγητο μαμα!

ΝΑνα! τι αγορι ειναι αυτο!!!!! στην αυλη της εκκλησιας και μπροστα στηνπεθερα ρουφιχτο φιλι;;;; καλα που δεν ειστε στη Μανη...

για το οτι ντυνεται μονος του... χαρα στην υπομονη σου θα πω... γιατι και τα δικα μου μπορουν, κυριως η ΜΑριαννα, αλλα παντα το ντυσιμο γινεται υπο πιεση και ολο βιαστικα, οποτε τα τσακωνω ακομα και τωρα με το χερι ετσι και τα ντυνω... ισως λαθος μου, αλλα....

εμεις... ειχαμε βροχη απο τα χαραματα και εχουμε ψυχρα...

πηγαμε επισκεψη το πρωι, και το απογευμα στη γαμοβαφτηση. πηγαμε μιση ωρα αργοτερα φυσικα,αλλα ειχε μπολικη ωρα μεχρι να τελειωσουν τα μυστηρια...

τελικα εκανα μπονη μου μπανιο και λουστηκα και μετα ετσι ανακατωμενα, εβαζα με το ενα χερι αφρο, ζελε τα στεγνωσα ανακατα εβαλα και ενα κοκκαλακι μονη μου στη φραντζα και αϊντε... δε θα σκασω κιολλας.

οσο για το βαψημο... λιγο με το δεξι κρατουσα και εσκυβα για να φτασω το ματι, λιγο με το αριστερο, κατι εκανα... τουλαχιστο βλεπομουνα.

αντε να πανε σχολειο αυριο... εχει και 4 μερες αδεια ο αντρας... θα ερθει την Τριτη και ο σημερινος γαμπρος για τη ντουλαπα. να δουμε ποτε θα φερει και το ικεα τα κρεβατια...

αντε καλο ξημερωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

σωσώ κι εμείς τα περάσαμε αυτά.

δε θυμάστε που σας τα έλεγα κ σκεφτόμουν παιδοψυχολόγο.

ίσως τα κοριτσάκια τα περνάνε πιο μετά.

βαγκ, μιαχαρά τα κατάφερες κ μόνη σου.

τζάμπα συγχίστηκες όταν τα σκεφτόσουν... χαχαχα.εγώ φοβάμαι κ να το ξεστομίσωκοιμήθηκε οχτώ.

ξύπνησε τρισιμιση για γάλα.

τεσσεράμιση για αγκαλιά κ εφράμιση ξανά για γάλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια ταλαίπωρα!!!Αχ βρε Σωσω τι τραβάς με το Μαρθούλι.Εγώ νομίζω από ζήλεια τα κάνει αυτά για να σου τραβήξει τη προσοχή.Όσο και να ασχολείσαι μαζί της εκείνη υποσυνείδητα νομίζει ότι είσαι εκεί για το μωρό.Μια συνάδελφος εδώ η κόρη της 5 χρονών το μωρό 1 έτους και ίδια σκηνικά μου περιγράφει καθημερινά.Και αυτή κουρασμένη,στεναχωρημένη με τύψεις που σηκώνει χέρι και βαζει τιμωρίες.Εγώ της πρότεινα δε ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό και σε σένα να βρει μια φίλη από τη γειτονιά και να πηγαίνει η μια στο σπιτι της αλλης τα απογεύματα.Βέβαια θα μου πεις είναι και η ηλικία που θέλουν να παίξουν μόνο με τη μαμά,αλλά ξέρω και γω σαν λύση...Vag αστέρι μου θελες και βαψίματα και ντυσίματα με ένα χέρι.Άξια!Και στων παιδιών σου!Και γω τις ντύνω αν και μου χουν πει πρέπει να τις αφήνω μόνες.Να ξεντυθούν το χουν αλλά να βάλουν μπλούζα ακόμα.Εδώ πέδιλα με χριτς χρατς και ακόμα δυσκολεύονται να τα βαζοβγάλουν.Νανά πρόσεχε βρε κορίτσι με τα πεσίματα.Και γω το χω πάθει ανευ μωρού,κρατούσα και τη τσάντα της θάλασσας με σαγιονάρα και έπεσα σε μαρμάρινη σκάλα,πολλά σκαλιά.Είχα μελανιές παντού για μέρες.Μπράβο στον Ανθιμούλη που ναι νοικοκυρόπαιδο,τυχερή αυτή που θα τον πάρει...Χρυσούλα και γω τακτική Vag ακολουθώ,δε θες να φας το μεσημεριανό,ωραία δε θα φας τίποτα άλλο και ας τσιρίζεις.Σε 1-2 ώρες να δεις πως γυαλίζει το πιάτο του μεσημεριανού και το ζητάνε μόνες...Επαψα να χολοσκάω για το αν θα φάνε.Χθες το απόγευμα πήγαμε βόλτα στο κέντρο με νονούς.Περπάτησαν πολύ,η Δήμητρα τους ξεπόβγαλε να τρέχει,δε σταμάτησε λεπτό και το Χρυσανθάκι μου περπάτησε αδιαμαρτύρητα.Ηταν Παγκόσμια μέρα περιβάλλοντος και είχαν έκθεση διάφορα φυτώρια με λουλούδια.Αγόρασα μια βουκαμβύλια και 2 αναρριχητικά Κερκυραικά αν τα ξέρετε.Να δω πότε θα βρώ χρόνο να τα φυτέψω.Καλημερούδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για τα παιδάκια που βρίζουν marker και γω το χω δει και το χειρότερο δεν είναι αυτό,το χειρότερο είναι πως οι γονείς τους καμαρώνουν να τα ακούνε να βρίζουν και παινεύονται που ο γιος ή η κόρη τους έχει λέει χαρακτήρα και τσαγανό....Εμεις στο σπίτι δε μιλάμε έτσι και αν άκουγα κάτι να λένε μεγαλώνοντας σίγουρα θα υπήρχε τιμωρία.Βέβαια όλα τα περιμένω γιατί δε ζούμε σε ένα κόσμο αγγελικά πλασμένο αλλά όχι να χαιρόμουν και να μη μιλούσα κιόλας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πριν ταπ αιδια...οχετος..μιλαμε πολυ αθηροστομη..προσπαθω βεβαια κτο εχω ελαττωσει πολυ..

η μαρθα ειπε χθες σκατα σκατα και ρτηςε κυνηγουσα με το πιπερι.παιδια τρελαθηκε..

μονο που δεν εκλαψε..χαχ..αλλα 1 μερα πρεπει να της το βαλω να καταλαβει τι εστι πιπερι..χαχαχ..

εχασα ακομα 1 κιλο..πηρα στα 9 κιλα σε 10 βδομαδες..

θα μπορουσα κ παραπανω αλαλ εν γνωσει μου ειναι μονο 9 αλλα δε πειραζει καθολου..ντουκαν.ιδεολογια..τρελα ειναι!!

παιδια ελπιζω να τη μαρθα να ειναι φαση..

καθε απογ ειμαστε εξω και φταιει οτι δεν την παλευω στο σπιτι να εκανω συνεχεια παρατηρησεις..

ας ξεσπαει εξω..εννοω να δερνει τα λαλα παιδια..πλακα κανω..

ελπιζω να περασει συντομα..

μα δεν ερχεται ουτε να πλυθει.ουτε να δφαει..

τα βασικα..πρεπει να τα πω 100 φορες..

τεσπα!!

θα περασει..οι μυξες πανε συννεφο!

πηγα τη μαρθα σχολειο μετα απο 4 μερες..ειχαν απεργια πεμ-παρασκ..

δε ξερω ι να μαγειρεψω σημερα..εγω κοτοπουλο..

και εγω αφησα κανα 4-5 φορες τη μαρθα νηστικη..

να δεις τι καλα το εφαγε..αλλα ειναι κ θεμα παιδιου..

καλα αυτο με το βρισιμο των παιδιων..απραδεκτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Benar ΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷 @Demy93 ΠΗΤ 3/8 Αγοράκι 🩵 @Fighter ΠΗΤ 6/8 Κοριτσάκι 🩷 @Gioher ΠΗΤ 7/8 Αγοράκι🩵 Κοριτσάκι 🩷 @μαμά12345 ΠΗΤ 10/8 Αγοράκι 🩵 @Mommyel ΠΗΤ 12/8 Αγοράκι 🩵 @ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8 Αγοράκι 🩵 @nanouko ΠΗΤ 14/8 Αγοράκι 🩵 @Christine Pilates ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι🩵 @Χρύσακι ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷 @Katiana1987 ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Elk ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Barbiee ΠΗΤ 27/8 Αγοράκι 🩵 @katerinayia ΠΗΤ 28/8 Κοριτσάκι 🩷 @maroo8 ΠΗΤ 29/8 Αγοράκι 🩵 @Magda zi ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵 @Christi.D. ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵
    • Καλημέρα κορίτσια παιζουν πολλά που δεν γνωρίζουμε είναι η αληθεια μπορεί να είναι ρίσκο να μπουν στην διαδικασία να το γυρίσουν πάντως κορίτσι μου έχεις χρόνο μπροστά σου ώστε να πάρει θέση ακόμα ντουμπες κάνουν μέσα 😊 Θα το δείτε σιγά σιγά στην πορεία 
    • Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη κοριτσάκι μου. Ξέρω ότι τώρα ότι κ να σου πούμε δε θα βοηθήσει αλλά ο καιρός είναι γιατρός!! Δυστυχώς οι περισσότερες το έχουμε περάσει τουλάχιστον μια φορά. Προσωπικά θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος για εξετάσεις από τώρα. Οι γιατροί το θεωρούν τυχαίο γεγονός. Κρατα το σημαντικό ότι σύλληψη έγινε άρα είστε γόνιμοι κ πολύ απ ότι κατάλαβα αφού πιάσατε κατευθείαν κ όταν είσαι έτοιμη θα προσπαθήσετε ξανά κ θα έρθει το ουράνιο τόξο σας!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈❤️❤️
    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...