Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τσουγκριζουμε τα αυγουλακια και βγαινουν βολτα τα μωρακια 6ου-7ου-8ου '12 ν.18


Recommended Posts

Σιγα μην εγκαταλειψουμε. Απλα μας ξενερωσαν λιγο που το αλλαξαν.

Μαμα-ριτσα εχεις καποια σχεση με την Τονια?

Αλεκα μια χαρα ο Πετραν. Δεν ξερω ποτε θα μιλησουν το σιγουρο ομως ειναι οτι καταλαβαινουν τα παντα κ επικοινωνουν οσο μπορουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα άρχισε να ξεχωρίζει ο Πετραν, τα βιβλία λενε ότι εκει 11-12 μηνών ειναι πλεον συνηδητα τα μαμα και μπαμπα.

Ουτε εγω εγκαταλείπω, μου αρεσει πάντως που στο fb ανεβάζουμε πιο εύκολα φωτο και βίντεο. Πάντως και εδω δεν ειναι όπως τις πρώτες μερες που εκαναν την αλλαγη εχει βελτιωθει πολυ και εγω που μπαίνω καθημερινά το έχω συνηθίσει πια.

Mama ritsa νομίζω απο την περιγραφη σου ότι σε ειχε συστήσει καποια άλλη κοπέλα εδω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το εγκαταλείπουμε τόσο εύκολα ε;;;Χιχιχιχιχι!

Αλεκάκι και ο Πάνος ζηλεύει τον τελευταίο καιρό αρκετά..Είναι λογικό γιατί τα μικρά μας μεγαλώνουν και σου λένε το γίνεται εδώ;;; Αυτό δεν κουνιόταν πριν λίγο καιρό..

Κατερινάκι είσαι σταθερή αξία στο μάμυ!

Ελευθερία πέρασες δύσκολη εγκυμοσύνη. Τώρα έχεις πλέον το μωράκι σου αγκαλιά και όλα τα υπόλοιπα ανήκουν στο παρελθόν. Καλά κάνεις και είσαι δύσπιστη με τις διαδικτυακές φίλες. Παρόλ' αυτά εγώ προσωπικά από το μάμυ βρήκα καλές φίλες που ενδιαφέρονται για τα προβλήματά μου και χαίρονται με τη χαρά μου! Φιλενάδες μου σας αγαπώωωω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!αα ποσο χαιρομαι που γραψατε διαφορα κ εδω!!

Αλεκακι κ μενα υπαρχουν μερες που ζηλευει πολυ η Δεσποινα!!!ειναι φυσιολογικο νομιζω!!μπραβο τον Πετραν για το μαμα!!!

κ μενα ειναι πολυ ζημιαρης!!!τρυπωνει παντου κολο ζημιες κανει!

φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες....χαίρομαι που πήρε λίγο ζωντάνια το ποστάκι σας.....λοιπόν εγώ είμαι η Ελευθερία, είμαι 35 και αυτή την περίοδο βρίσκομαι στην Πάρο απόπου και κατάγομαι...ήρθα για την βάπτιση του Μιχαλάκη μου και θα μείνω αρκετά γιατί εδώ έχει ξαδελφάκια μικρούλια που του παίζουν διάφορα παιχνίδια και γυαλίζουν τα ματάκια του από χαρά...τον απέκτησα με δυσκολία και με μεγάλη αιμμοραγία στην 9η εβδομάδα εγκυμοσύνης νόμιζα ότι θα τον χάσω...είχε ανασηκωθεί σχεδόν όλος ο σάκος από τα τοιχώματα της μήτρας και ο γιατρός μου έδινε ελάχιστες πιθανότητες να κρατηθεί...τελικά το θαύμα έγινε ο αρχάγγελος Μιχαήλ τον προστάτευσε και με μεγάλη υπομονή και προσπάθεια από μέρους μου τον γέννησα με καισαρική στις 6/6/2012...χρειάστηκε να μείνω στο κρεβάτι σε όλη την εγκυμοσύνη, με τα πόδια ψηλά γιατι οι συσπάσεις ξεκίνησαν λίγο μετά την αιμοραγία, έκανα περίδεση τραχήλου διότι είχε ήδη ανοίξει την 12η εβδομάδα και έπαιρνα utrogestan kai utopar με το κιλό....δυστυχώς είχα και εγώ την άσχημη εμπειρία να γεννήσω το 2009 ένα κοριτσάκι πρόωρα στην 24η εβδομάδα από ανεπάρκεια τραχήλου, οπότε δεν ρίσκαρα τίποτα σε αυτήν την εγκυμοσύνη όσο δύσκολο και αν ήταν γιαμένα η ακινησία,αρκεί να γέμιζε η αγκαλιά μου από μωρουδίλα...

αυτή την στιγμή που σας γράφω κοιμάται και τον κρατάω αγκαλιά...δεν κοιμάται αλλιώς την ημέρα....ξέρω πως εγώ τον έμαθα εγώ έτσι, αλλά ήταν τόση η λαχτάρα μου να ρουφήξω κάθε του ανασούλα που έμαθε να κοιμάται στην αγκαλιά μου...τώρα βρίσκομαι στην προσπάθεια να τον μάθω να κοιμάται μόνος, γιατι επιστρέφω στην δουλειά 19 ιουλίου και θα πρέπει να τον πάω παιδικό άν δε βρεθεί κάποια άλλη λύση...

πάω να τον ακουμπήσω στην κούνια του τώρα που τον πήρε βαθιά ο ύπνος...

Σταυρούλα η Τόνια ήταν φίλη μου και της γνώρισα τον ξάδελφό μου και παντρεύτηκαν, οπότε είναι και συγγενής κατά κάποιο τρόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ kokona για το καλωσόρισμα καισυ να χαίρεσαι τα μικρούλια σου...

Αλέκα ο δικός μου ακόμη δεν έχει περπατήσει μόνος του εκτός πάρκου, μόνο μπουσουλάει και από λεξούλες λέμε μπαμπά, μαμά, κακά αλλά όχι συνειδητά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχολασα και πήγα για ένα καφέ στα γρήγορα και τώρα σπιτι με τα παιδιά και σε λίγο ξεκινάω παλι τάισμα και στα δυο!!!

Μαμά ριτσα τέλος καλό όλα καλα να λες αφού είναι γέρος δε σε νοιάζει τίποτα άλλο!!!! Ο Πέτρος όχι μονο περπατάει αλλά σηκώνεται και μόνος του πλέον από το πατωμα αλλά το καλό είναι ότι έχει φτιάξει ο ύπνος του και πλέον μια φορα σηκώνεται επειδή στριμώχνεται στη γωνία και δε μπορεί να βγει!

Ναι κορίτσια όλες μας επιλέγουμε φανατικά μαμμυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Αλεκα που πηγες κ για καφεδακι!μολις εβαλα τον μικρο για υπνο.να δω τι ωρα θα κανει το πρωτο ξυπνημα!σημερα γενικα ειχε πολυ γκρινια!

παω να δωσω φραουλες την Δεσποινα εχει μια ωρα με παρακαλαει να φαει!καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωω βλέπω είπα ότι θα ερημωσουμε και πήραμε φορα πάλι!!

ολα τα μεγάλα μας ζηλεύουν το καθένα το εκφράζει με τον τροπο του και μένα ειναι στιγμές που βγάζει απίστευτη γκρίνια άλλες φορές που κάνει ότι και ο μικρός, σέρνεται, μπουσουλαει και άλλες που παίζουν μαζι σαν τα πιο αγαπημένα αδελφάκια του κόσμου.

Ελευθερια καλώς μας ήρθες και εδω να τον χαίρεσαι, περασες πολυ δύσκολα αλλα το θαυματακι σου το έχεις αγκαλια.

Αντωνια πως τα παει με το φαγητο ο Αναστάσης καμια βελτίωση έχεις δει?

Αλέκα μπράβο που βρηκες χρονο για καφεδάκι.

Εγω σημερα έκανα του κόσμου τις δουλειές, δυο φαγητά, μπισκότα σίδερο και μάζεψα τα χειμωνιάτικα και έβγαλα και έφτιαξα τα καλοκαιρινα παπούτσια. Το απογευμα είχαμε και εμβολιακι ο Νικόλας ειναι 8780 πηρε 400 γρ και 75 πόντους πηρε άλλους δυο πόντους. Τι σας έλεγα ότι δεν θα εχει πιάσει τα 9 κιλα!

Και εμεις περπατάμε οχι μόνοι τελείως αλλα πιάνεται και γυρνάει όλο το σπιτι και σκαρφαλώνει απο τωρα!!! Σκαρφαλώνει σε ένα μικροβεπιπλακι που εχουμε στο σαλόνι που εχει επάνω τα DVD, video, ενισχυτή και σημερα σκαρφάλωσε σε μια παιδικη καρέκλα αυτες τις πλαστικές του ικεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τα δυο ξεραθηκαν.... Τώρα απολαμβάνω βοτκιτσα βλέποντας γιουροβίζιον!

αντονινο στειλε και καμία φράουλα προς τα εδω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Εγώ σήμερα κάθισα να σκεφτώ τα πάντα για τη βάπτιση ώστε σιγά σιγά να τα κανονίσω κιόλας. Τραπέζι, λίστα καλεσμένων, γλυκά, προσκλητήρια, μπομπονιέρες ΟΛΑ. Κατέληξα σε όλα. Ανακουφίστηκα γιατί με είχε πιάσει άγχος. Μόνο σταυρό για την φραουλίτσα και φόρεμα για μένα δεν βρήκα ακόμα. Φόρεμα θα πάω τον Ιούνιο να κοιτάξω γιατί υπόλογίζω ότι μέχρι τότε θα έχω χάσει και τα τελευταία κιλάκια που μου έμειναν.

Κατερινάκι σκαρφαλώνει το ζουζούνι;; Θα είχα πολύ άγχος αν σκαρφάλωνε και η δικιά μου...Πρέπει να είσαι συνέχεια από πίσω του ε;; Θα περπατήσει πολύ πολύ γρήγορα χωρίς να κρατιέται. Η φραουλίτσα είναι τεμπελούλα. Πρέπει να συναντιέται πιο συχνά με το Νικόλα για να την βάλει σε δράση..Χαχαχαχαχαχαχα!!!

Αντωνία μου πώς τα πάει ο Αναστάσης με τον ύπνο και το φαγητό; Βελτιώθηκε καθόλου η κατάσταση;

Αλέκα είδα κι εγώ eurovision.Άκουγα μάλλον γιατί παράλληλα έκανα και δουλειές. Την Ελλάδα όμως στρώθηκα και την ειδα! Μου αρέσει το τραγούδι μας. Είναι πολύ πρωτότυπο. Εσύ τι λες;

Ελευθερία τι τυχερή που είσαι που κατάγεσαι από Πάρο..Μου αρέσει πολύ αυτό το νησί! Από ποιο μέρος της Πάρου είσαι; Πέρασες δύσκολες στιγμές...Από εδώ και πέρα μόνο ευχάριστες εύχομαι!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες...εδώ έχει πιάσει ο γνωστός κυκλαδίτικος τρελοαέρας που δεν σαφήνει να ευχαριστηθείς....

Ανθή μπράβο που τελείωσες με τις ετοιμασίες της βάπτισης...είναι άγχος και αυτό μέχρι να μπούν όλα στη σειρά τους....είμαι λίγο έξω από τη Νάουσα 5 χλμ, στην περιοχή Αστέρας...

με έχει ξεθεώσει ο μικρούλης μου....θέλει συνέχεια να τον κρατάω να περπατάει το πουλάκι μου....άντε να περπατήσει και ο δικός μου να νοιώσει τη χαρά της αυτονομίας και να κάνει τις ταρζανιές του....[smilie=icon_jokerc:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Ανθη τι καλα που τα τακτοποιησες σχεδον ολα!!μια χαρα!!

οσον αφορα το φαγητο χθες πρωτη φορα του εδωσα μακρονια κ κεφτεδακι απο το δικο μας φαγητο τα εκοψα φυσικα σε πολυ μικρα κομματακια κ το εφαγε!!θα δοκιμασω παλι σημερα να δω μηπως ηταν τυχαιο κ θα σας πω!βεβαια δεν εφαγε καμμια τρελη ποσοτητα αλλα απο το καθολου καλα ειναι!!στον υπνο δυστυχως καμμια βελτιωση ξυπναει 3 φορες σιγουρα το βραδυ !!εχω αποδεχτει οτι ειναι δυσκολο παιδι τελος!

Κατερινακι μπραβο τον Νικολα πηρε φορα!ασε κ εμενα πολυ ζημιαρης ειναι. δεν τον προλαβαινω.αμα αρχισουν κ περπατανε κ τα δικα σας θα δειτε.

Ελευθερια ετοιμασου για τις ταρζανιες εγω τον δικο μου δεν τον προλαβαινω ολο κατι παει κ κανει η καπου τρυπωνει!

Αλεκα βοτκιτσα???ωραια καλα κανεις!!!!ασε πολυ φραουλα τρωει η κορη μου!της αρεσουν πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου λειψατε βρε μανουλες!Δεν βρισκω και την ομαδα στο φεις αλλα η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει εδω!!!

Τι κανουν τα μπεμπακια σας?Εμεις συνεχεια στο τρεξιμο.Χαλασε ο καιρος και καθησαμε και λιγο σπιτι.!

Η μπουμπουκα μου εβγαλε και το τριτο δοντι,συνεχιζει να ειναι ζωηρη κ γινεται και πολυ φωνακλου!Εμεις στο μπουσουλημα ειμαστε ακομα.Οταν σηκωνεται ορθια αφηνει τα χερακια της και στεκεται λιγο και το χαιρεται!και γω μαζι:))

Κατα τ αλλα περιμενουμε να καλοκαιριασει να παμε για μπανακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερια καλωσορισεσ

Κοκονα μου και εμενα ακομα ξυπναει τα βραδια!3-4 φορες!Την 1-2 γαλα και τις υπολοιπες για πιπιλα!

Ανθη μου ωραια που κατεληξες με την βαπτιση.Αντε με το καλο!Εμενα δεν μου αρεσει καθολου το τραγουδι,με εκνευριζει

Αλεκα αν και ημουν γερο ποτηρακι πλεον για να πιω πρεπει ν α το προγραμματισω,γιατι αν πιω ενα ποτηρι θα θελω και πολλα ακομα.Το Πασχα πηγα μπουζουκια,το ξεσκισα,αλλα εκανα 2 μερες να συνελθω και εννοειται οτι ειχα προειδοποιησει τους δικους μου για να αναλαβουν την Ηλιανα...αλλα πραγματικα το χρειαζομουνα

Κατερινακι αρχισε το κυνηγι ε?Μια χαρα και στην αναπτυξη του

Και εγω χτες σιδερωνα 4 ωρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τσεβουλα μου να δεις εγώ πως περιμένω να καλοκαιριασει για να παμε μπανάκι και με τα δυο για να τα χαίρομαι που θα τα βλέπω να πλατσουριζουν!!!!

Μολις σχολασα κοριτσαρες μου και γύρισα σπιτι με τα παιδιά αλλά από το ένα αυτί δεν ακουω καθόλου το νοιώθω βαρύ και το γαμωτο είναι ότι είναι σαβατο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου, κοιμηθηκαν και επιτέλους χαλαρωνω, απο το πρωι κυνηγαω τον Νικόλα παίζω με την Αγγελικη συν το μαγείρεμα συν τις υπόλοιπες δουλειές.

Αυριο πρωι πρωι θα τα πάω στην μαμα μου για να κανουμε κάτι δουλειές στο σπιτι γιατι και με τα δυο στο σπιτι δεν πρόκειται να γίνουν και θα τα πάρω το βραδυ.

Ανθη όταν αρχίσεις και να τα παραγγελνεις τοτε θα ξεαγχωθεις τελείως! Και εγω θέλω να βρεθούν η φραουλιτσα με τον Νικόλα την τελευταία φορα βέβαια η δικια σου του εκανε χάδια και τετοια ο δικός μου τίποτα.

Αντωνια κάτι ειναι και αυτο που αρχίζει και τρώει τα δικα σας, δεν τα ήθελε τα ανοστα το παιδι αυτο ήταν.

Ελευθερια καλο κυνήγι και εσυ, ειναι κουραστική για μας αυτη η περίοδος μέχρι να περπατήσουν σταθερά.

Που είσαι βρε Βιβη όλο βόλτες? καλα τα παει και η μικρούλα σου αφου αφήνει τα χεράκια θα το προσπαθήσει και το περπάτημα.

Αλέκα απο τι καλε το επαθες αυτο με το αυτί, πως τα πας με την δουλεια?

φιλια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινούργια στο mammyland και έψαχνα για μανούλες που γέννησαν μέσα στο 2012 όπως κι εγώ. Θα ήθελα πολύ να μπω στην παρέα σας κ να μοιράζομαι μαζί σας προβλατισμούς μου στο μεγάλωμα του μονάκριβου γιού μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σασ μανουλεσ.

φατσα αν και ειμαστα πολυ ενεργες μανουλες στο φορουμ τωρα ψιλοχαθηκαμε και λογω φεις.Εισαι καλοδεχουμενη παντως!!!!

αλεκα περαστικα με το αυτι σου

Κατερινα ναι ολο στην γυρα ειμαστε.Οντως πολυ κουραστικη περιοδος και εγω ειμαι ακομα στο μουσουλημα αλλα την αφηνω σε συγκεκριμενο χωρο μονο και αυτο με πεθαινει στην κουραση

Αυριο εχυομε μηνογενεθλια!πωπω 10μηνων!!!!

σασ φιλω γλυκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια και καλη εβδομάδα!!!!! Χαθηκατε πάλι όλες!!

Φάτσα καλώς ήρθες, να χαίρεσαι το αντρακι σου, πες μας περισσότερα για σένα ποτε γεννησες τον μικρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναμαι η κουφή!!! Συνεχιζει η κουφαμαρα μου αν και πήγα στο γιατρό δε μπορεί να κάνει καθαρισμό γιατί το υγρό που μαζεύτηκε είναι από το κρύωμα που συνεχιζει να με ταλαιπωρεί και η θεραπεια μου είναι μια θάλασσα και πλύσεις με όρο και οτριβιν λες και είμαι και εγώ μωρό. Μου έβγαλε λίγο υγρό για να ακουω καλύτερα τουλάχιστον. Σημερα κάνει τρομερή ζεστη αλλά αν συνεχιστεί από αύριο μετά τη δουλεια και μια βουτιά!

Φάτσα καλώς όρισες στη παρεούλα μας να χαίρεσαι το μονάκριβο σου και σου εύχομαι λοψυχα και ένα δεύτερο να συμπληρώσει την ευτυχία σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας.Ξερω οτι μιλαω μονη μου....αλλα ισωσ το συνηθισω:-@

Θα ξαναπω οτι μου λειψατε μανουλες!

Εμεις ειμαστε καλα και βολταρουμε συνεχεια.Βασικα και σαν οικογενεια πλεον ειμαστε καλυτερα πιο χαλαροι!Ειχατε δικιο οτι ο πρωτος καιρος που υποδεχομαστε το νεο μελος ειναι πιο αγχωτικοςκαι οταν πια φυγει αυτο τοστρες και ολα μπαινουν σε μια σειρα απολαμβανεις την οικογενειακη θαλπωρη[smilie=love5.gif]

Προχτες ειχαμε και παιδιατρο.Ολα καλα.Εκλαψε περισσοτερο γιατι νυσταζε>Δεν μπορουσαμε να την κανουμε καλα για να την μετρησει!Πηραμε λιγοτερο βαρος(350γρ) αυτην την φορα και πολυ υψος(4 ποντους).Πηγαμε 10450γρ και 81εκ.

Αν διαβασει καποια μανουλα,θελω καμια συμβουλη σχετικα με τον τροπο που δινει το φαγητο στο μωρο.Το αλεθετε?δινετε μπουκιτσες?Ψωμακι,την κορα ή την ψιχα? Εμεις ακομα αλεσμενα,φοβαμαι πολυ μαμωτο

ΣΑς φιλω γλυκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσεβουλα μου μπράβο σας κοπελαρα ολόκληρη!!!! Εγώ να σου πω την αλήθεια τώρα τον Ιούνη που θα χρονίζει θα το παω παιδίατρο να δω τι παίζει αν και δεν ανυσηχω γιατί τρώει το μοσχαράκι μου!!!! Όσο αφορά το φαγητό άλλες φορές το τρώει σε κομματάκια δηλαδή ψιλοκομμένα, για να καταλάβεις τρώει σπανακόπιτα ψαράκι τυρί σε κομματάκια, ενώ άλλες φορές τα φτύνει και έτσι του τα αλεθω και έτσι τρώει μια χαρά! Έχουμε 8 δόντια και γιαυτό δε φοβάμαι. Μικρά μικρά κομματάκια για αρχή και θα δεις αν τα καταφέρνει..

Ακομη το όλοι μαζι οικογένεια που λες δεν το έχουμε νιώσει, αυτό που νιώθω είναι μαμά με τα όλα της και παρα μα παρα πολύ κουρασμένη και ποτε δεν προλαβαίνω να τελείωση αυτό που αρχιζω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...