Μετάβαση σε περιεχόμενο

Exei periptwsi na eise egkios kai na exeis periodo


Recommended Posts

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΠΩΣ ΤΙς ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.

ΕΣΕΝΑ ΤΙ ΣΕ ΥΠΟΨΙΑΖΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΠΩΣ ΤΙς ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.

ΕΣΕΝΑ ΤΙ ΣΕ ΥΠΟΨΙΑΖΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μιλαω για αυτην τη φορα ειμαι στη δευτερη μερα αλλα δεν εχω κανονικα, σημερα ομως θα κανω τεστ γιατι μαλλον θα ξεκινησω αντισυλληπτικα για στρωσιμο κυκλου

ο γιατρος μου μου ειπε οτι πρεπει να κανω ενα τεστ εγκυμοσυνης και ενα υπερηχο κολπικο για να φανει ή οχι πιθανη εγκυμοσυνη και να ξεκινησουν τα χαπια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μιλαω για αυτην τη φορα ειμαι στη δευτερη μερα αλλα δεν εχω κανονικα, σημερα ομως θα κανω τεστ γιατι μαλλον θα ξεκινησω αντισυλληπτικα για στρωσιμο κυκλου

ο γιατρος μου μου ειπε οτι πρεπει να κανω ενα τεστ εγκυμοσυνης και ενα υπερηχο κολπικο για να φανει ή οχι πιθανη εγκυμοσυνη και να ξεκινησουν τα χαπια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ!ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 9 ΜΗΝΕΣ!ΑΤΥΧΙΑ ΚΙ ΑΥΤΗ!ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΕΓΩ. ΑΝΤΕ..ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΣΑ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΟΨΟΧΡΟΝΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ!ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 9 ΜΗΝΕΣ!ΑΤΥΧΙΑ ΚΙ ΑΥΤΗ!ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΕΓΩ. ΑΝΤΕ..ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΣΑ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΟΨΟΧΡΟΝΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα! η ξαδερφη μου ειχε τουσ τρεις πρωτους μηνες περιοδο κανονικα ειχε ομως κ συμπτωματα συνχρονως και ηταν εγκυος σε διδυμα αρα συμβαινει να εισαι εγκυος κ να εχεις περιοδο καλη τυχη κ με ενα μωρακι συντομα:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα! η ξαδερφη μου ειχε τουσ τρεις πρωτους μηνες περιοδο κανονικα ειχε ομως κ συμπτωματα συνχρονως και ηταν εγκυος σε διδυμα αρα συμβαινει να εισαι εγκυος κ να εχεις περιοδο καλη τυχη κ με ενα μωρακι συντομα:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia ekana to test x8es k vgike arnitiko :( ...adia8etisa kanonika alla pisteva pws mporouse na eime k egkios alla distixws i pisti mou me prodwse!!!

Ka8imerina proseuxome na kanei o 8eos to 8auma tou k na ginw k egw manoula...euxome na mou steilei auto to xristougeniatiko dwro....to perimenw me agwnia...

Pame gia kalitera...Good luck se oles mas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia ekana to test x8es k vgike arnitiko :( ...adia8etisa kanonika alla pisteva pws mporouse na eime k egkios alla distixws i pisti mou me prodwse!!!

Ka8imerina proseuxome na kanei o 8eos to 8auma tou k na ginw k egw manoula...euxome na mou steilei auto to xristougeniatiko dwro....to perimenw me agwnia...

Pame gia kalitera...Good luck se oles mas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ (ΚΟΙΤΑ ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΑΕΙ :)) ΚΙ ΕΓΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ:(

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑς:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ (ΚΟΙΤΑ ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΑΕΙ :)) ΚΙ ΕΓΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ:(

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑς:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μήπως δεν το μετράνε αυτό που χάνει; Και υπολογίζουν τη μέτρηση μόνο της γέννησης;
    • Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ τέλη του μήνα αρχές του επόμενου ευελπιστώ να έχω ετοιμάσει τα πράγματα! Πώς είστε από συμπτώματα; Έμενε με έχει πιάσει μια αϋπνία τις τελευταίες μέρες..βρυκολακιαζω το βράδυ και τη μέρα κοιμάμαι δίωρα στον καναπέ..ρε κορίτσια δεν μπορώ άλλο με τον πόνο στους γοφούς..ξύπνησα τώρα από τον πόνο..βάζω μαξιλάρι αλλά και πάλι..άσε που έχει τραχυνει και λίγο το δέρμα εκεί..έβγαλε σαν μικρά σπιθουράκια..🥺
    • @Maria98 κορίτσι μ καλημέρα. Για τ σύντροφο σου θα κλείσετε ενα ραντεβού στον ουρολόγο αρχικα της περιοχής σας να του γράψει ενα σπερμοδιαγραμμα, μια καλλιεργεια και εναν ορμονολογικο ελεγχο. Αν βρεθει κατι βλέπετε σε 2ο χρονο πως θα κινηθείτε. Αυτα είναι απλα πραγματακια για να δειτε που κινειται τ σπερμα. Απο οτι καταλαβαινω εισαι μικρουλα. Οποτε δ χρειάζεται να τρελαθείς στις εξετάσεις άμεσα. Στη θεση σου θα αφηνα τ καλοκαιρι να περάσει κ τ Σεπτέμβριο θ πηγαινα στο νεο γιατρο για ενα τεστ παπ κ να τ συζητήσουμε απο κοντα αυτα. Να σ γραψει εναν ορμονολογικο ελεγχο, να κανεις μια παρακολούθηση ωοηξιας και να κινειθειτε αναλογα. Εύχομαι να μην χρειαστεί!
    • Εμείς πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες είχαμε πάει για προγεννητικό έλεγχο. Ο ουρολόγος είχε γράψει στον άνδρα μου σπερμοδιαγραμμα, κάτι ορμονολογικες και υπέρηχο όρχεων (Δεκέμβριος 2023). Επειδή θα πηγαίναμε διακοπές Χριστουγέννων έκλεισε τον υπέρηχο και τις ορμονολογικες τον Ιανουάριο του 23 όπου και τις έκανε. Λόγω κάποιων επαγγελματικών υποχρεώσεων έκλεισε το σπερμοδιαγραμμα μόλις το Φεβρουάριο, όμως τότε μάθαμε ότι ήμουν έγκυος κι έτσι δε πήγε ποτέ τελικά. Έπειτα το μωράκι πάλιδρομησε, κι αφού προσπαθούσαμε μέχρι και το Γενάρη φέτος χωρίς αποτέλεσμα, έχοντας κλείσει 1 χρόνο απ' την πρώτη προσπάθεια, πήγαμε σε ειδικό γονιμότητας η οποία ήταν κάθετη να γίνει το σπερμοδιαγραμμα πριν από οποιαδήποτε εξέταση σε μένα. Εφόσον το σπερμοδιαγραμμα βγήκε αρκετά καλό, μετά εγώ έκανα σαλπιγγογραφια, ορμονολογικες και μου έδωσε και μυο-ινοσιτολη. Εφόσον η σαλπιγγογραφια μου ήταν καθαρή μου πρότεινε έκτοτε την πρόκληση ωορρηξίας.  Πάντως, πες στον άνδρα σου να μη φοβάται καθόλου, οι εξετάσεις του άνδρα είναι ανώδυνες και καθόλου παρεμβατικές! Και κυρίως πολύ πιο οικονομικές απ' της γυναίκας. Ξεκινήστε απ' τον ουρολόγο της περιοχής και μετά θα κινηθείτε εκ του αποτελέσματος 🙏
    • Κορίτσια να ρωτήσω στις κοπέλες που ο σύντροφος έχει προβεί σε ανδρολογικο έλεγχο, πως προέκυψε; για παράδειγμα προέκυψε ύστερα από αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες; ως προγγενητικος έλεγχος; σε τι στάδιο έγινε ο έλεγχος;  Επειδή ο συντροφος μου θέλει να προβεί σε εξετάσεις,  φοβάται θα το έλεγα,  είναι 34 χρονών και κάπως θέλει να το αποκλείσουμε σαν ενδεχόμενο (είναι επηρεασμένος και από ένα γνωστό μας που είχε θέμα εκείνος και πλέον δεν μπορεί να κάνει άλλο παιδάκι με δικό του σπερμα)  Έχουμε εδώ στην περιοχή ανδρολογο-ουρολόγο, είχε χρειαστεί κάποια στιγμή να τον επισκεφθούμε και σε ερώτηση μου αν αναλαμβάνει ανδρολογικο έλεγχο για υπογονιμοτητα θυμάμαι είχε πει ναι...κοίταξα βέβαια είναι και το genesis crete που τα αναλαμβάνει αυτά εξ ολοκλήρου αφού είναι κέντρο εξωσωματικης, δεν ξέρω, να έρθω πρώτα σε επικοινωνία με τον γιατρό εδώ ή κατευθείαν στο κέντρο αυτό; Όσον αφορά τα δικά μου φαντάζομαι αφού υπήρξε μια σύλληψη τον περασμένο Οκτώβριο θα είναι εντάξει οι σάλπιγγες κλπ , δε ξέρω μήπως και η αποξεση που είχα κάνει βοηθάει γενικα και την μητρα να ναι πιο καθαρή και έτοιμη για επόμενη σύλληψη  Γιατρό που να με παρακολουθεί δεν έχω,  είχα έρθει σε επικοινωνία με τον υποψήφιο γιατρό που θέλω να έχω,  αλλά τηλεφωνικά, δεν έχουμε γνωριστεί ακόμα να το πω έτσι 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...