Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα ζουζούνια μας υποδέχονται την Άνοιξη!νο17


Recommended Posts

kalimera koritsia mou simera fainete na exei wraia mera....

anthi, katerina oerastika sta mikroulia pws einai simera...?

katerina wraia pou kleisate imerominia xwris na uparxei provlima...

antwnia pou foveros o anastasis arxise na perpataei...

elena emena mou arese perissotero to prasino k to aspro... min anxonesai gia ta kila k emena toso einai k den leei na valei baros, emena den thimaste pou itan k to megalutero otan gennithike twra einai o poio adunatos..

wraia i ekkpliksi polu mou aresoun oi ekplikseis, k ta cupcakes me ligourepsan...

sofaki pws eimai i mikres? k egw etsi otan kourazomai ton vazw i sto parko i sto kareklaki k kanw douleies :lol::lol::lol:

voula megia ta rouxalakia wraio auto pou les me to nero k egw to kanw ax k egw thelw kolumbitirio :(:( to karotsi den mporesa na to dw mpes sto kanoniko to site toous gia na to vgalei...

ari kalo taksidi

bikaki na ta perneis ta xapia na to ruthiseis...

aleka emena den mou arese to forema oute san xrwma oute san stul..... k esena se talaipwrei sto fagito i mikri?

gelasa me to bobola...

lia tha ta katafereis egw exw na katsw na grapsw ta onomata panw simera tha ta paroume

oi upoloipes pou eiste? filakia se oles...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από μας... Μολις τώρα ήπιε το γάλα του, θα περιμένω λίγο και θα του δώσω σημερα όλο του το αβγό και το ασπράδι δηλαδή μαζί!

Έκανε κατακλυσμό χθες και όλο χωμα πανάθεμά το και τώρα φορτώνει σιγά σιγά για βροχη. Σημερα δεν έχω μαγείρεμα γιουβαρλακια από χθες, μοσχάρι για το μικρό και ομολετιτσα για μας!

Ελενα μη σκας για το βάρος θα αλλάξουν αρκετά μέχρι να μεγαλώσουν. Να θυμάσαι οταν τα παιδιά κινούνται δεν περνούν τοσο πολύ βάρος. Και η δικιά σας όχι κινείται αλλά τρέχει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Σημερα η μερα ηλιολουστη κ ξεκινησα πρωι πρωι τα πληντυρια!!!!!

Ελενα μην στεναχωριεσαι για το βαρος!το εχουμε πει πολλες φορες το καθε παιδι ειναι διαφορετικο!εσενα τρωει τουλαχιστον!μην αγωνεσαι καθολου!ετσι θα ειναι το σκαρι της!η μπορει να μην παιρνει βαρος αυτο το διαστημα απο τα δοντια που βγαζει.παντα εχουμε στασιμοτητα οταν βγαζουν δοντια!να εμενα πχ δεν τρωει σχεδον τιποτα κ παρολαυτα μεχρι στιγμης βαζει γυρω στα 400 γρ την φορα!που δεν βαζει κωλοκατω ολη μερα!μπορει αυτο το μηνα να μην βαλει ειναι αναλογα το παιδι.αν δεν ετρωγε κ ηταν αυτα τα κιλα θα ειχες λογο να στεναχωριεσαι...αλλα το Εβελινακι μας μια χαρα ειναι :D τι ωραια εκπληξη που σου κανανε οι φιλοι σας!!!!

Κατερινακι περαστικα στον Νικολα σας!!!!

Σοφια σε τρεχουν οι μικρες?

Ναταλακι :)

Αρι καλο ταξιδι!!!!

Αλεκα φιλιαστον βοβολα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα.

Μόλις γυρίσαμε από το κολυμβητήριο. Σήμερα πήγαμε με τα πόδια και τον πήγα με το καρότσι και με βόλεψε πιο πολύ αλλά στον γυρισμό κουράστηκα :|:|

Ετσι όπως πάω θα χάσω και κιλά στο τέλος. Μακάριιιιι.

Αυτό είναι το καρότσι που μου αρέσει εμφανισιακά και είναι 7 κιλά και το καρότσι που δεν μου αρέσει εμφανισιακά αλλά είναι 5 κιλά και το ότι είναι τόσο ελαφρύ με δελεάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera kai apo emas!

Kai edw ilio exei kai exw kai egw polla pluntiria!

Exete dikio den prepei na to skeftomai etsi gia to baros tis mikris...h alitheia einai oti den to poluskeftomai giati mia xara fainetai, den fainetai adunati, apla otan akouw ta mwra 2 mines mikrotera kai panw apo 8.5 kila e tote ligo to skeftomai!

Bouli mou aresoun kai ta duo karotsia....min koitas toso tin emfanisi oso ti tha se bolepsei perissotero. Tha baleis panw kai kanena duo kremasta pou sou aresoun kai tha allakseis tin emfanisi! :D

Ti wraia pou pate kolumbitirio...dineis frouto kai meta pate h prin to frouto?

Tony h Anastasakos mia xara!! Twra tha deis poso grigori tha einai h ekseliksi! Emena ksekinise apo 2-3 bimata kai twra einai oli mera orthia kai kanei pera dothe! Kai exei plaka etsi opws paei gelaw polu!

Koritsia esas pou exoun arxisou h pou suntoma tha arxisoun na pianontai kai na sikwnontai, ena pragma pou paratirisa oti boithaei polu sto na paroun apofasi na kanoun bimata h pou ta boithaei na beltiwsoun ta bimata einai na exete kati se mia kontini apostasi apo ekei pou exoun piastei, pou thelei mono 2 bimata gia na paei...giati otan einai kati konta to pernoun pio eukola apofasi na pane kai na piastoun apo ekei. px egw sto saloni konta ston kanape exw ena mikro tetragwno trapezaki kai stis arxes h mikri arxise na pigainei moni tis apo ton kanape sto trapezakia...prwta tis to deiksame emeis na to kanei kai meta arxise moni tis na to kanei giati itan konta, 2 bimata....meta to ebaza olo kai pio makria kai ekane 4 bimata meta 6 kai paei legontas.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, εμεις εχουμε ακομα πυρετο πιστεύω και σημερα και να κάνει τον κύκλο του, αυριο θα τον πάω και στην παιδιατρο έτσι και αλλιώς.

Πάντως άρρωστος άρρωστος συνεχίζει τις ζουζουνιες, χθες τον είχα στην κούνια του και μαζευα με την Αγγελική το δωμάτιο, η οποια ειχε αδειάσει όλα τα puzzle στο πατωμα :evil::evil: και ο κύριος πιάστηκε και σηκώθηκε όρθιος στα πόδια του....το Σαββατοκυριακο θα κατέβει η κούνια οπωσδήποτε!

Έλενα όλο εκπλήξεις σου είχαν χθες και τούρτα απο τον σύζυγο!!!! Κρίμα να είμαστε μακρια να μην έρθουμε να δοκιμάσουμε! Έχεις δίκιο για τα βηματακια έτσι πρέπει να κανουμε για να βοηθηθούν.

Σοφια που να τις προλαβεις και τις δυο, πάντως είμαι σίγουρη ότι αργότερα θα παίζουν πολυ όμορφα μόνες τους και θα τις κοιτάς και θα χαμογελας. Η παιδιατρος μου ειπε να είμαστε σε επαφή και να την ενημερωνω αν δω οτι δεν ανταποκρινεται στα αντιπυρετικα και να κοιτάξω την γενική εικόνα και την διάθεση του, η οποια ειναι καλη αφου τρώει και παίζει κανονικα. οπότε περιμένω να κάνει τον κύκλο του!

Ανθη θα περάσει ο βήχας, αργει λίγο και έτσι ειναι συνήθως τα πιάνει το βραδυ που ξαπλωνουν.

Αντωνία είδα και το βιντεακι, αστέρι ο Αναστάσης.

Σταυρουλα χαρούμενα μηνογενεθλια για χθες, καλυτερα να πάρεις το πιο ελαφρύ, γιατι δεν το καθυστερεις λίγο να πάρεις χωρις στήριγμα μπροστα, αργότερα δεν θα σε βολεύει γιατι θα περπατά θα θελει να κάθεται να σηκώνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα δίνω φρούτο όταν γυρίσουμε πάντα γιατί θα το βγάλει στην πισίνα. Εδώ τον είχα ταίσει 7 το πρωί και πήγα 9μιση και μου έβγαλε γουλιά. Σήμερα τον τάισα 6μιση και μια χαρά μόνο που πινούσε πολύ όταν γυρίσαμε την ήπιε όλη μονορούφι την φρουτόκρεμα.

Αλλά ρε γαμώτο μας κάνει λιώμα από κούραση η πισίνα και έχω χάσει τελείως το πρόγραμμα ύπνου που είχαμε. Κοιμάται πάντα μετά την πισίνα κανα 2ωρο+ και το μεσημέρι δεν κοιμάται μετά το φαγητό πια. :?

Έλενα για πες τι να κάνω? :D

Εγώ πάντως σήμερα έπεσα για ύπνο όταν κοιμήθηκε γιατί ήμουν κι εγώ λιώμα αφού έβλεπα στον ύπνο μου ότι πρέπει να σηκωθώ :lol::lol: και ευτυχώς δηλαδή γιατί δεν τον βλέπω να κοιμάται το μεσημέρι.

Έλενα λες να πάρω το πιο ελαφρύ ε? Θα είναι πούπουλο 5 κιλά μόνο.

Να μην κοιτάς τα άλλα μωρά γιατί αν κοιτούσαμε κι εμείς θα είχαμε πέσει από το παράθυρο που η Εβελίνα περπατάει :lol::lol:

Εμένα δεν κάθεται με τίποτα στον κώλο του πια. Θέλει όλο να πιάνεται και να σηκώνεται μόνος του. Έχω την κούνια κολλημένη στον τοίχο και σηκώνεται και πιάνει τα αυτοκόλλητα ζωάκια στον τοίχο :lol: Τώρα αφήνει και τα 2 χέρια και στέκεται. Εντυπωσιακό επίσης είναι το πόσο πια ανταποκρίνεται στην επικοινωνία. Κάνει παλαμάκια, του λέω κόλα 5 και μου χτυπάει την παλάμη, στέλνει φιλάκια (μουτςςς) κανονικά χαχαχα αλλά μόνο στον αέρα, του βάζω το μάγουλό μου αλλά δεν με φιλάει :lol::lol:

Και στο κολυμβητήριο όσο πάει και κολυμπάει και πιο πολύ τον βλέπω ότι κουνάει μαζί χέρια πόδια και έχω μείνει.

Κατερίνα αυτό είναι σημαντικό να έχει διάθεση ο φίλος μας. Δεν τον έχει ρήξει ο πυρετούλης. Λες να το καθυστερήσω ε? Πότε θα μπορώ να πάρω χωρίς στήριγμα? Όταν θα αρχίσει να περπατάει? Φοβάμαι μην τιναχτεί και πέσει από το καρότσι αν και έχει ζώνες. Πολύ θα ήθελα να πάρω chicco πάλι θέλω να πάω κανα Λητώ μπας και έχουν και καμία προσφορά.

Τελικά την φούστα που πήρα από κινεζία που μου βγήκε κοντή την έδωσα στην κουνιάδα μου και ενθουσιάστηκε. Είναι πιο κοντή από μένα και της έρχεται μια χαρά. Καθόλου μίνι. Τέλεια γιατί ήθελα να της πάρω κάτι δώρο που μας κρατάει πολλές φορές τον μπέμπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!

Κατερινακι ακομα πυρετο εχει ο Νικολας??τουλαχιστον εχει κεφια!!απο τα φορεματα που εβαλες μαρεσει το τελευταιο κ το προτελευταιο!!!

Βουλα λογικο ειναι να ειναι εξαντλημενος μετα την πισινα!!!κ καλα κανεις κ του δινεις την φρουτοκρεμα μετα!αφου γυρισετε κοιμαται κ ποτε κοιμαται μετα ξανα??μια κ καλη το βραδυ??για το καροτσι κ γω θα σου ελεγα το πιο ελαφρυ!!!δεν θα παει πουθενα με τις ζωνες που εχει μην στεναχωριεσαι..θα δεις θα σε βολεψει..

ρε κοριτσια ζοριζομαι πολυ ναλλαξω πανα στον ανασταση κ να τον κανω μπανιο..μιλαμε δεν καθεται με τιποτα.κ οταν τον ακινητιποιω τσατιζεται!!!!

Ελενα ετσι κανω κ γω στον Ανασταση τον δελεαζω με παιχνιδακια η με το κινητο μου που το εχει τρελα!!πολυ φαση εχουν..κ μαρεσει που γελαειπονηραγιατι ξερει οτι κατι κανεικ χαιρεται κ αυτος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinaki emena den einai tou goustou mou auta pou ebales alla an eblepa to teleutaio isws se allo xrwma na mou arese...ena korakli as poume :) ..ta alla mou fainontai kapws xontra kai oxi toso kalokairina.

Bouli den kserw ti na sou pw gia ton upno...egw an koimatai panw apo 1 wra prin to mesimeri tin ksupnaw siga siga me xadakia gia ma koimithei kai to mesimeri. Ektos an fusika kserw oti den exei koimithei kala to bradu, tote den tin ksupnaw.

Teleia pou antapokrinetai o Stratoulis etsi kai sto kolumpi! Pira simera kai rwtisa kai egw...einai 2 imeres tin ebdomada apo misi wra h kathe fora 70 eurw to mina! Gia thumise mou esu poso dineis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ σταυρούλα θα σου ελεγα καθυστερησε να αγοράσεις άλλο καρότσι. Επειδή έχουμε ακριβως το ιδιο θα δεις πως οταν αρχίσει και περπατάει να πηγαίνετε χεράκι και θα το εχεις μόνο για τον ύπνο οταν βγαινεται έξω. Αν είναι το βάρος και θές να αλλάξεις προτίμησε ελαφρύτερο.

Κατερινακι το πρώτο σα χρώμα κάνει χειμερινο μου άρεσαν τα 2 τελευταία και πιο πολύ το τελευταιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας!

Τα κοριτσια ειναι καλυτερα παο την ιωσουλα που με ρωτησατε, εμενα ταλαιπωρει ακομη και βηχω σαν νταλικιερης. Ξυπνησαμε οικογενειακως κατα τις 8 και απο μεσημερι.!!!!! Αντε να τις κοιμμησω τωρα για βραδυ, αλλα ηταν σαν ληθαργος τι να σας πω, ισως εξαιτιας του ξεφρενου shopping!!

Πήγαμε σήμερα ολες οι γενιες - γιαγια, μαμα και εγγονες - βολτα στα μαγαζια, να μας δει και λιγο ο ηλιος και βρηκε η γιαγια μας φορεμα! Κατι ειναι και αυτο! Δοκιμασα κι εγω 3-4 και ανακαλυπτω οτι μου ανε κι αλλα στυλ ου δεν θα τα διαλεγα ιντερνετικα, οως μου λεγε κι ο παπους μου ο συγχωρεμενος," εσυ κοριτσι μου οτι και να βαλεις κουκλα θα σα"ι, :lol::lol::lol: (την ψωνισα παει). Εχω τον πατερα μου απο την αλλη ομως- ειναι λακατζης= που επειδη εχω παχυνει μου λεει "Να ας σε ενα τεντα να βρεις φορεμα" :twisted::twisted::twisted: Ε καπου ενδιαμεσα θα το βρω ου θα παει :lol::lol::lol:

Αυτα παω να παιξω λιγο μαζι του και θα μω αργοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία ακριβώς κι εμένα σε λήθαργο είχε πέσει και το κατάλαβα γιατί κι εγώ κοιμήθηκα και δεν μπορούσα να σηκωθώ λες και με είχε πλακώσει τάβλα. Έκανε και κάτι αναστεναγμούς μέσα στον ύπνο του και φοβήθηκα να τον ξυπνήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia eseis pou dinete psari, ti psari dinete?? Kai mono brasto to dinete? Den mporw as poume na to kanw psito kai na balw to kreataki mazi me laxanika na to alesw??

Bouli kai posi wra kanete misi h mia? Emena mou eipe misi. Resu den kserw an tha ta pame kala...kai simera tis erixna ligo nero sti mouritsa otan ekane mpanio kai pnigotane!! to katapinei kai to eispneei kai pnigetai :shock:

Sofia wraia pou pigate boltoula...nai eides kai emena mou exei tuxei na balw kati pou mou paei enw den to perimenw...kai kati pou nomizw oti mou paei kai otan to dokimasw einai apotuxia...opote pio sigoura einai ta magazia!

Tony esena to bradu akoma ksupnaei?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα ναι ακομα ξυπναει δυο φορες σιγουρα μπορει κ τρεις!τουλαχιστον δεν μενει ξυπνιος!σπανια θα μεινει ξυπνιος για να παιξει!!!!αλλα το μεγαλυτερο προβλημα ειναι στην διαρκεια της μερας που θελει να κοιμται πανω μου.εχω δοκιμασει οσα μου ειπατε κ δεν πετυχε τιποτα.

νομιζω πως δεν υπαρχει προβλημα να το κανεις ψητο το ψαρι κ να το αλεσεις με λαχανικα!ξεκινατε ψαρακι??εμας ακομα δεν μας ειπε!

καληνυχτα κοριτσακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα από το ψάρι καλό είναι να εχεις και το ζωμό δηλαδή να βράσεις τα κόκκαλα. Στο ψητό το ζουμακι που θαχει θα είναι από τα λαχανικά και όχι του ψαριού. Καλύτερα να φτιάχνεις ψαροσουπα και οπότε εχεις ψητό δως της κομματάκια έτσι. Τώρα από ψάρια εγώ δεν γνωρίζω πάντα οι παπούδες τα μαγειρεύουν γιατί τα σιχαίνομαι πάντως αν πας στο ψαρά άμα του πεις για σούπα αυτοί ξέρουν.

Εμείς πάντως στο χρόνο θα φάμε ψάρι

Σόνια μου τέντα εσύ αντίσκηνο εγώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα ναι μισή ώρα κάνουμε μόνο αλλά το νερό είναι ζεστό και είμαστε μετά λες και βγήκαμε από σάουνα :lol:

Κι εμένα πνιγότανε. Κάνε 2 πραγματάκια. Πρώτον δοκίμασε πριν της ρίξεις νερό να φυσήξεις αέρα στην μούρη της και το 2ο (το οποίο το έκανα εγώ πριν το κολυμβητήριο αλλά μου φαίνεται ότι έτσι έμαθε να σταματάει την αναπνοή στο νερό) όταν ρίξεις λίγο νεράκι πέρασε το χέρι σου να της σκουπίσεις το πρόσωπο αμέσως. Πως κάνουμε εμείς όταν βγαίνουμε από μία βουτιά στην θάλασσα? Αυτό. Μην αγχώνεσαι και λίγο νεράκι να πιει δεν παθαίνει τίποτα. Ειδικά στην μπανιέρα που δεν έχει και χλώριο :D Μετά θα το συνηθίσει και θα σταματάει να αναπνέει στο νερό. Τώρα θυμούνται τα μωράκια μας, όπως θυμούνται τον γιατρό που τους έκανε εμβόλιο και ξεκινάνε να κλαίνε από πριν κάπως έτσι είναι και με το νεράκι. Κάντο κάθε μέρα και θα δεις. Το νερό πως της το έριχνες? με το χέρι ή με το ντουζ?

Έλενα στο ψητό θα πρέπει να βάλεις λάδι για να το ψήσεις έτσι δεν είναι? :roll: Το λάδι δεν πρέπει να το ψήνουμε. Εγώ παίρνω μπακαλιάρο και τον κάνω βραστό, ψαρόσουπα δηλαδή. Έτσι μου είχε πει ο παιδίατρος αλλά την επόμενη φορά θα τον ρωτήσω αν μπορώ να κάνω και κάποιο άλλο ψάρι που να μην έχει πολλά κόκαλα. Βράζω πρώτα το ψάρι μετά σουρώνω το νερό μην έχει κόκαλα και σε αυτό το νεράκι βράζω τα λαχανικά. Μην βάλεις πολλά διαφορετικά λαχανικά. Πάντως γίνεται πολύ νόστιμο και λίγο που είχε μείνει το έφαγα εγώ. Απλά πρόσθεσα στην σούπα αλάτι. Εμένα νομίζω το ψάρι είναι από τα αγαπημένα του. :D

Σήμερα είχαμε στήθος κοτόπουλο με αυγό, καρότο, κολοκυθάκι, κρεμμύδι, ντομάτα, σπανάκι και λίγο μπροκολάκι. Τελικά μόνο έτσι το τρώμε το αυγό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emas den thumamai pote mas eipe alla exw tin entupwsi oti mas eipe otan ginoume 10 minwn...kai twra ksana tha tin episkeftoume 13 minwn...Bouli esu dineis psari? Eixa tin entupwsi oti kapoies dinete...Sofia esu??

Tony auto einai polu megalo problima na koimatai panw sou...basika den to exw ksanakousei na min mporei alliws na koimatai para mono panw sti mama....nomizw oti ton emathes lathos aptin arxi kai twra duskola na allaksei sunitheies e? Prospathises mono 1-2 fores h prospatheis sunexeia na kaneis kati gia auto kai den ginetai tipota? Giati egw pisteuw oti prepei na sunexiseis na prospatheis sunexeia mexri kapoia stigmi na to mathei...opws egw prospathousa poso kairo gia na piei gala apo mpoukali...e kapoia stigmi to pire.

A twra to diabasa Bouli gia to psari...egw to psari to psito to kanw se ladokola xwris ladi...alla exete dikio oti meta den exei zoumaki.

Den tis eriksa nero me to ntouz alla me to xeri mou kai to ekana kai auto pou les tis skoupisa ti mouritsa...alla eixe idi piei ti goulia tis pio prin kai pnigotan :lol: me tromokratei auto otan tin blepw na pnigetai re gamwto...makari na to sunithisei...tha tis to kanw kathe mera apo ligo.

simera egw tis edwsa prwti mera gigantes! Prwti mera apo tote pou arxisame na trwme kreas pou den efage kreas. Alla tis aresan polu! Den to perimena, to efage olo!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου, ελπίζω να είστε καλά!

Εγω σήμερα ήρθα Πάτρα, είμαι πολύ κουρασμένη και απο το ταξίδι και απο την όλη τακτοποίηση και προσπάθώ να μαζέψω το μυαλό μου για την εργασία.

Με ψιλοτσάντισε και η μάνα μου αλλά έχε χάρη που είναι σε αυτη την κατάσταση.

Σας διάβασα στα γρήγορα, να πω μόνο για το ψάρι που λέγατε ότι εμένα μου είπε η παιδίατρος ότι λίγο καιρό πριν οι παιδοαλλεργιολόγοι έλεγαν ψάρι και αυγό μετά το χρόνο , τώρα άλλαξαν μετά απο νέες έρευνες και λένε 8-9 μηνών.Όσο για το είδος ψαριού, μου είπε μπακαλιαράκια.

Καληνύχτα και πολλά φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι το αβγουλακι μας το τρώμε μετά από το γάλα και σημερα που το έφαγε ολόκληρο και το ασπράδι δε το έφαγε με ευχαρίστηση αλλά το καταφέραμε. Εμένα ο βοβολας βαριέται μέχρι και να μασήσει!!!!

Ελενα μη φοβάσαι για το νερο δε πνίγονται τοσο εύκολα καντο αυτό με το νεράκι.... Αν και εγώ κανω πιο περιεργο τρόπο γυρνάω το ντουζ ανάποδα για να μπαίνει από τη μύτη το νερο και μαθαίνει να μη πνίγεται και καθαρίζει και η μύτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι το αβγουλακι μας το τρώμε μετά από το γάλα και σημερα που το έφαγε ολόκληρο και το ασπράδι δε το έφαγε με ευχαρίστηση αλλά το καταφέραμε. Εμένα ο βοβολας βαριέται μέχρι και να μασήσει!!!!

Ελενα μη φοβάσαι για το νερο δε πνίγονται τοσο εύκολα καντο αυτό με το νεράκι.... Αν και εγώ κανω πιο περιεργο τρόπο γυρνάω το ντουζ ανάποδα για να μπαίνει από τη μύτη το νερο και μαθαίνει να μη πνίγεται και καθαρίζει και η μύτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα λογικο να θελει να κοιμάται μετα την πισίνα γιατι εξαντλείται ο γλυκος μου. Πόσες φορές την εβδομάδα πάτε? τις μερες που δεν πάτε κοιμάται όπως και πριν ή ακολουθει το προγραμμα της πισίνας?

Καλα τα λεει η Αντωνία με τις ζώνες δεν θα σου παει πουθενα....μέχρι να μεγαλώσει και αλλο όπου κοντα στα δυο πολυ πιθανο θα βγάζει τις τιραντες, έτσι εκανε η δικια μου :lol::lol: αν θυμάμαι καλα πρέπει να το είχα παρει όταν ήταν η Αγγελική 16-17 μηνών!

Αντωνία για την πανα εγω άμα δω τα δύσκολα θα τούτο γυρίσω σε πανα βρακακι έτσι ώστε να του την φοραω και όρθιος όταν θα ειναι, τωρα για το μπάνιο τι να σου πω τον βάζεις σε μπανακι?

Σοφια ωραία που ειναι καλυτερα οι μικρές και κάνατε και την βόλτα σας, θα σου φύγει και σένα ο βήχας που θα παει. Ειστε ακομα στην μαμα σου? Για πες τι στυλ αλλο δοκιμασες βάλε μας καμια φωτο!

Έλενα εμεις δεν εχουμε ξεκινήσει ακομα ψάρι, ξέρω ομως ότι καλο ειναι μέχρι τον χρονο να ειναι βραστο και ξεκινάς απο μπακαλιαρο και αργότερα βάζεις και αλλα. Εφαγε και γίγαντες ε, ωραία. Για το νερο θα το μάθει σιγα σιγα μην σε αγχωνει, το καλύτερο ειναι αυτο με το φυσιμα.

Αντωνία κάνει και ο Νικόλας παρέα στον Ανασταση το βραδυ, ξυπνάει και μένα δυο τρεις φορές και ευτυχώς ξανακοιμαται αμέσως! Δύσκολο αυτο ομως που σου κάνει την μερα τουλάχιστον όταν η δεσποινα ειναι παιδικο να το εκμεταλλεύεσαι και να κοιμάσαι και εσυ μαζι του ξαπλωμενοι και οι δυο στο κρεβάτι.

Αλέκα έχεις βαρβαρο τροπο με το ντουζ :roll::roll:

Και μια και λέμε για ψάρι, το αυγο πως τους το δίνεται και ποτε, τωρα στην αρχη που τρώνε μονο τον κροκο? Στην Αγγελική το είχα ξεκινήσει μετα το χρονο οπότε της το έδινα σφικτο και το έτρωγε.

Σας ευχαριστω και για τις γνώμες για τα φορεματα, ναι το χρώμα θα το άλλαζα σε κάτι πιο καλοκαιρινο για το στυλ πιο πολυ ρωτάω? περιμένω γνώμες και απο τις υπολοιπες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...