Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

Σοφια τι ομορφες που ειναι οι κορουλες σου!Πραγματικα μοιαζουν πολυ κι ας εχουν διαφορα στα κιλα!Και σκεφτομαι οτι μπροστα στα cupcakes οι μικρες ειναι υπερβολικα λαχταριστες για φαγωμα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερουδια!!!!!

Είχαμε μια καλη νύχτα όπως ήταν πριν δηλαδη, ξύπνησε στις 12 μετα στις 4 και μετα στις 7 το πρωι. Κοιμηθηκε στην κούνια του χθες, δεν ειναι πολυ μαμακιας δηλαδη μαλλον κάτι τυχαίο ήταν που ξυπναγε συνεχεια αν και παει κάπου το μυαλο μου, ήταν τις μερες που περίμενα να αδιαθετησω και τις δυο πρώτες της περιόδου που γινόταν αυτο το καθε μια με δυο ώρες ξύπνημα το βραδυ.

Τωρα φαγαμε τα φρούτα μας και λέω να τον κάνω μια βόλτα γιατι άκουσα απο αυριο πάλι βροχές.

Αριαδνη θα περιμένουμε νεα απο την παιδιατρο για το μπισκοτακι, και μια χαρα που δεν εχει θέμα με τον ύπνο.

Αντωνία έχω μια ισοθερμικης τσάντα της avent, βασικα ήταν δώρο με τον αποστειρωτη και τον θερμαντηρα, η συγκεκριμένη χωράει ή δυο μπιμπερο ή ένα μπιμπερο και δυο δοχεία φαγητού πάλι της avent χωρητικότητας το καθε ένα 180ml. Σίγουρα θα υπαρχουν και άλλες.

Νανσυ ελπίζω να μείνεις ευχαριστημένη απο την νεα παιδιατρο ειναι πολυ σημαντικο που απαντά στα τηλέφωνα και ειναι παντα διαθέσιμη!

Σοφια αυτα που κάνει η Παναγιωτα τα κάνει και ο Νικόλας, και εγω δεν έχω προσπαθήσει να πω την αλήθεια όταν ξυπνήσει μέσα στην νύχτα να τον ξανακοιμησω με αλλο τροπο παρα μονο με στήθος.

Σταυρουλα με γεια τα πραγματάκια σας και καλα ψώνια και σημερα.

Βιβη όσο εχει ήλιο ντυσε την καλα και βούρ έξω καροτσαδα.

Πάμε να ετοιμαστουμε μαμα και γιος

Φιλια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλακια μου καλημερα!

δε ξερω τι γινεται κ δεν εχω χρονο να μπαινω πλεον.η μονη ωρα που καπως μπορω ειναι μεσημερι αλλα συνηθως ξαπλωνω γιατι ολο το πρωι τρεχω κ θελω να χαλαρωσω η μπορει να κανω δουλειες.

δε σας διαβασα,ειπα να σας γραψω λιγο κ μετα σας διαβαζω.

χθες πηγαμε για εμβολιο η μπεμπα μια χαρα,πηρε 700 γραμμαρια σε ενα μηνα δηλ τωρα ειναι 8 κιλα.κ 71 ποντοι.μου ειπε να δωσω κ γιαουρτι,αλλα μικρη δεν ειναι;εσας ποτε σας ειπαν;μετα τον 8ο δε δινουν;

κατα τα αλλα πηγαμε τζαμπο να παρουμε ενα δωρακι για μια επισκεψη που εχουμε να παμε σημερα κ μπενετον,εχει 70% κ της πηρα ενα τελειο φουξια αμανικο μπουφαν.θα ξαναπαω σημερα μαλλον για να της παρω κατι φορμουλες,απο 19.90 βγαινουν 6 ευρω!δε μας κανει τιποτα κ θελω μεχρι να ανοιξει ο καιρος κατι ζεστο.

παω να σας διαβασω κοριτσακια μου,μου λειπετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!σημερα συννεφια κ κρυο..χαιρομαι που σας αρεσαν οι λαμπαδες!

αριαδνη θα περιμενουμε νεα απο παιδιατρο!!

νανσυ καλα εκανες κ αλλαξες..εννοειτε οτι θα επαιρνα αυτην που θα σηκωνει αμεσως τα τηλεφωνα κ ειναι κ καλη γιατρος εννοειτε..

σταυρουλα ηρθε η μανουλα?καλα ο στρατος ειναι κουκλος!!την κραταει την πιπιλα ε?

βιβι ασε το διαβασα τωρα..τι να πω?αισχος ..κ εγω το ειχα απορια πως καθοντε τα παιδια εκει χωρις να κουνιουντε..ειναι πολυ δυσκολο να κρατας σε ενα σημειο για ωρες κιολας ενα παιδακι 1,5 χρονων..

αντωνια εκανες τις δουλιτσες?να μην τρωει καθολου?πωπωω ρε συ τραβας λουκι με το φαι..μπισκοτα τρωει?

σοφια κουκλες ειναι η κορες σου!!οσο για τα γλυκα που εβωαλες μαζευτηκαν σαλια στο στομα!! :lol:

κατερινα καλα λες για την τσαντα!γιατι το καλοκαιρι θα χρειαστει σιγουρα με τοση ζεστη που θα εχει..χαιρομαι που εχετε καλες νυχτες με τον Νικολα!

βικακι καλες δουλιτσες !!κ εγω αυτο λεω με τον χρονο..επειδη μπουσουλαει κ σηκωνεται συνεχεια την βρισκω στα πιο χαζα σημεια..μπηκε στο μπανιο πηρε την σφουγγαριστρα κ τραγουδουσε κιολας!! :lol: εγω επλενα τα πιατα..οτι να ναι δλδ..που να τολμησω να την αφησω απο τα ματια μου..βασικα πρεπει να παρουμε καγκελο εξτρα για την σκαλα..γιατι την βλεπω να ανεβαινει τα σκαλια κ να μας πει καμια μερα τζα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia...simera den exw prolabei kai polla na kanw! Ola biastika! Kamia fora aporw pws briskete xrono eseis pou exete 2 h 3! Sas diabasa sta grigora!

Sofia nai mporeis kai 1 kommati na paraggeilei! Egw mallon tha to paraggeilw simera! Fainetai polu wraio gia to kalokairaki kai polu boliko!

:lol::lol: gia tin proika pou koubalas! Nai egw thelw liga pragmata na koubalaw, eidika twra to kalokairi!

Bouli me geia ta pragmata! Pes mou pws einai to jacket otan to baleis...

:lol::lol: gia ti broma!

Bibi auto to arthro mas to ebale xtes kai h Tony kai ontws einai eksorgistiko...polu me stenaxwrei na akouw gia kakopoiimena paidakia. Makari na mporousame na kanoume kati gia na allaksei auto.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια γειά σας, είστε καλά?

Εμείς πήγαμε παιδίατρο, σε 23 μέρες πήρε 300 γρ. και 1 πόντο, είναι 8300 τώρα και 71 πόντους.Καλά μου είπε ότι είναι.Μας είπε και για κοτόπουλο και άλλα λαχανικά και ρυζάκι-αστράκι κλπ.

Απλά μου χάλασε η διάθεση γιατί με πήρε η μαμά μου και μου έκανε παράπονα ότι δεν την παίρνω κανένα τηλ κλπ και εδώ που τα λέμε έχει δίκιο :?

Νάνσυ καλά θα κάνεις να αλλάξεις παιδίατρο μιας και η άλλη είναι πιο δύσκολη στα τηλ κλπ.

Σταυρούλα μεγειά τα πράγματα.Εγώ ξέρεις είμαι φανατική του next ;) Και μεις γίγαντες είχαμε αλλά απο την πεθερά ;) Ακόμα δεν είδα φώτο.

Βιβή μου θα ανοίξει ο καιρός και θα αλλάξει και η διάθεσή μας θέλω να πιστεύω!

Και γω έχω αγχωθεί πολύ γιατί περνάει ο καιρός και έχω δουλειές με φόυντες, το μεταπτυχιακό, τις εξετάσεις, τη βάπτιση, θα βάψουμε εξωτερικά το σπίτι...και άλλα , ουφ και μόνο που τα απαρίθμησα κουράστηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα μου ειπε να βαλω στη σουπα της φιδε κ ντοματα.

αριαδνη μια χαρα το μπισκοτακι σου στα κιλα της,εμενα μηπως εκανε λαθος;μα 700 γραμμαρια σε ενα μηνα κ 5 μερες συγκεκριμενα μου φαινονται υπερβολικα,δεν ειναι νεογενητο..πιστευω εκανε λαθος την αλλη φορα..τι να πω.παντως ενα μηνα πιο πριν ειχε παρει μονο 150.μπορει να τα πηρε μαζεμενα.

αχ σταυρουλα μου με πιανει νια γλυκεια ζηλειτσα που πηρε κ εσενα ο στρατουλης σου πιπιλα..εμενα πιστευω δεν την θελει,δε ξερω,μηπως επειδη εχεις μειωσει τους θηλασμους σου;εσυ τι εκανες για να τον ''πεισεις'';εγω αγχωνομαι γιατι ο χρονος πια μετρα αντιστροφα κ πρεπει να την μαθει..

σημερα κ χθες ειχε πολυ γκρινια,λεω σημερα μηπως επειδη εβαλα πορτοκαλι να την πειραξε,αλλα δεν εβαλα πολυ,παντως φαινοταν οτι κατι την ενοχλουσε στη κοιλιτσα.

α κ τη φρουτοκρεμα εχει 3 μερεςτωρα που τη τρωει με το ζορι.βασικα τρωει πολυ λιγο,σφραγιζει τα χειλια κ νευριαζει που παω να της χωσω τη κουταλια στο στομα.δεν νοουμαι να μη τρωει φρουτα :lol: σε μερικα ειμαι κολημενη κ στεναχωριεμαι πολυ αν δε φαει.εχω μαθει απο αντωνη που τα τσακιζει κ γενικα παντα ετρωγε κ μου φαινεται καπως τωρα.κ ενταξει η μπεμπα ειναι μωρο,δεν εχει πολλες επιλογες ακομα να φαει κατι αλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γλυκουλες μου.

Εχετε ολες χαιρετισμους και φιλια απο την Αφροδιτουλα (venus) απο τη Φλωρινα. Μου τηλεφωνησε σημερα και χαρηκα πολυ. Δεν εχει καθολου χρονο για να μπαινει αλλα μας σκεφτεται ολες :). Τα παιδακια της ειναι μια χαρα, ταλαιπωρηθηκαν και αυτοι οπως ολος ο κοσμος με τις παλιοιωσεις αλλα δοξα τω θεο περασαν ολα. Δουλευει πολυ, ο μικρος την ξυπναει 3-5 φορες τη νυχτα (ακους Τονινο!!!!!!) αλλα δεν παραπονιεται, χαιρεται που εχουν την υγεια τους τα παλικαρακια της.

Εχει να ετοιμασει και εργασια για το μεταπτυχιακο της και δεν ξερει ποτε θα βρει χρονο να την κανει!!!!!!

Εγω τιποτα το ιδιαιτερο σημερα, τα γνωστα!

Α χθες ξεκινησαμε το κοτοπουλο. Εχθες δεν το πολυγουσταρε αλλα σημερα εφαγε καλυτερα ;) . Βρε κοριτσια εμενα αυτο το μηνα μονο μου προσθεσε το κοτοπουλο στη σουπα. Καθε μερα δηλαδη θα της κανω χορτοσουπα με κοτοπουλο, δηλαδη θα τρωει καθε μερα κρεας?????

Ποια μπορει να μου αγορασει και εμενα απο τα τζαμπο αυτους τους κρικους? Να μου βαλετε λογαριασμο να σας βαλω τα χρηματα και να μου τα στειλετε με δικη μου χρεωση, γιατι τα θελω και εγω :D

****************************************************************************************************************************

Κατερινουλα πρωτα ο θεος μεσα Ιουνιου λεμε να κανουμε τη βαφτιση. Τωρα που θα παμε βεροια θα ρωτησω τη νονα και την εκκλησια και θα κλεισουμε ημερομηνια.

Για τις ισοθερμικες τσαντες που λες.... ποση ωρα κραταει το φαγητο ζεστο? Εχω και εγω μια αλλα δεν κραταει πολυ ωρα.......

Σταυρουκο ξεσαλωσαμε στη μαμα ε? Πηγες και στις κουνιες :lol::lol::lol::lol::lol:Μπραβο τον κουκλο που παει καλυτερα με τον υπνο :)

Βαλε φωτο με την κινεζια!!!!!

Για το στηθος να ξερεις οτι οσο τον βαζεις, εστω και για 1 λεπτο διεγειρεις την παραγωγη.

Ελενακι φαση περναει η Εβελινα, δοντια, αλμα.....ποιος ξερει! Σιγουρα το μωρο θα επανελθει, απλα οπως ειπες και εσυ μας κυριευει ο πανικος και δεν ξερουμε τι να κανουμε σε τετοιες περιπτωσεις. ΚΑνε με φιλη στο φεις να δω φωτο!!!!!

Σονια χρυσοχερα μας ανοιγεις την ορεξη!!!!! Οι κοπελαρες σου ειναι πολυ ομορφες και εχουν τελεια ματια :D:D:D

ΝΑνσουιτα ευχομαι να ειστε ευχαριστημενοι απο τον νεο παιδιατρο, ειναι σημαντικο. Πως πανε οι πωλησεις?

Αριακι και Βικουλι τα κοριτσακια σας ειναι πολυ καλα!!!!! Σουπερ μπραβο σας :D:D:D Οι δικες σας ειναι πολυ μεγαλυτερες απο την νεραιδουλα μου :)

Βιβικα, Χριστινιω, Ανθουλι, Χτινακι, ναταλιτσα, μαρακι, Αλεκα, Τονινο, Λιουμπιτσα :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσακι μου εμενα μου ειπε να δινω 5 φορες την εβδομαδα μοσχαρι κ 2 κοτοπουλο.καλα μπορει να μη το τηρησω κ ακριβως αλλα ενταξει κατα βαση αυτο θα κανω.απλα εγω σκεφτομαι κ μια φορα π.χ στις 10 μερες να δινω μονο με λαχανικα.γενικα δεν ειμαι οπως με τον αντωνη τοτε,τωρα εχω ξεψαρωσει σε μερικα θεματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο με το αρθρο το ειχα παρατηρησει κ εγω..επισης εχω δει ιδιο παιδι να το κραταει αλλη μανα..οταν δουλευα περναγα καθε μερα απο τα ιδια φαναρια..δεν ηταν δυσκολο να το καταλαβεις..

πασχαλίτσακι 7 εχω πουλησει μεχρι στιγμης κ τελειωσα κ μια αλλη παραγγελεια που ειχα οχι κασκολ κατι αλλο που φορας γυρω απο ωμους χερια αλλα δεν ξερω πως λεγεται. :lol::lol:

εγινε καλη αρχη παντως του χρονου τον χειμωνα σιγουρα θα ναι καλυτερα γιατι κ πιο πολλα θα ξερω κ θα ξεκινησω να φτιαχνω απο καλοκαιρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικάκι δεν νομίζω ότι έκανε λάθος στο ζύγισμα η δικιά σου!Και μένα τον προηγούμενο μήνα είχε πάρει αρκετά, δεν θυμάμαι ακριβώς και επίσης είχε πάρει και πολλούς ποντους.

Κατερινάκι και μενα 3 βδομάδες μου είχε πει και έδινα μόνο μοσχάρι.Τώρα μου είπε να το εναλλάσω με κοτόπουλο.

Κορίτσια πήγαμε σε ένα μασκεπάρτυ παιδικό απογευματινό και το μπισκοτάκι οργίασε, το χάρηκε υπερβολικά πολύ.Τώρα περιμένω το σύζυγο για baby sitting για να πάω ζούμπα.Τα λέμε μετά, φιλιά ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι τον προηγουμενο μηνα πηρε η δικια μου 1 κιλο κ 1,5 ποντους..αυτο τον μηνα πηρε 370γμρ κ 3ις ποντους..πηρε πολυ υψος κ της φανηκε παραξενο..λογικα απο δω κ περα λιθγοτερα λεει θα βαζει λογω δοντιων..οποτε δεν νομιζω να εκανε λαθος η παιδιατρος σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!

τι ομορφες φωτο ειναι αυτες που βλεπω..το Εβελινακι κουκλακι κ το μπισκοτακι δεν παει πισω..ομορφαινει συνεχεια..Βικακη ο γιος σου ειναι παιδαρος..κ της Λιας πολυ γελαστουλης..φατσα ομορφη..

Αρι μια χαρα η μικρη μεγαλωσε αρκετα κ τρωει κ τα φαγακι της!ζουμπαρες??

Βικακη κ γω τωρα ξεκινησα να δινω γιαουρτι οχι οτι του αρεσε αλλα κανω προσπαθεια μπας κ..κ η δικη σου μεγαλωσε κ ψηλωσε..μπορει αυτο το μηνα να εβαλε ποιο πολλα απο τον αλλο ειναι φυσιολογικο.εγω σταματησα να προσπαθω να του δινω πιπιλα..δεν ξερω αν θα τα καταφερεις κ συ οσο θηλαζεις!!

Κατερινακι εγω καθε μερα δινω κρεατακι στον Ανασταση 2 μερες μοσχαρι..2 μερες κοτοπουλο..το απογευμα.ειπαμε ο καθε παιδιατρος εχει το μπουσουλα του..να δωσεις χαιρετισματα στην Αφροδιτη κ απο μας.τα ιδια κανει κ ο μικρος της ε??ειπα κ γω μονο ο δικος μου κανει τετοια κολπα!

Νανσυ καλα εκανες κ αλλαξες παιδιατρο..ελπιζω να μεινεις ευχαριστημενη..οσο για το πλεξιμο ναι μεχρι του χρονου θα εχεις οργανωθει καλα!

Βιβη ολες καπως ετσι νιωθουμε..θα καλυτερεψει ο καιρος κ θα βολταρουμε...

κ γω σας διαβαζω συνηθως οταν τον θηλαζω-κοιμιζω αλλιως δεν προλαβαινω με τιποτα..

αυριο θα κανετε τιποτα ??

μεγεια τα πραγματακια σας Σταυρουλα κ Βικακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες όμορφες δεν είδα κίνηση εδω και φαντάστηκα ότι τα λέτε στο fb οπότε έκανα μια βόλτα απο κει πρώτα, τελειες οι φωτο των Στρατουληδων, της Εβελινας και της Εβιτας και του Τονυ.

Εμεις κάναμε την βόλτα μας το πρωι, πέρασα και απο το mothercare και του πήρα δυο μπλουζάκια ένα για τωρα και ένα καλοκαιρινο κοντομανικο. Όλο για τα μικρα μου θέλω να ψωνιζω!!!

Βάσω μια χαρα ειναι η μικρη σου και πηρε και αρκετα γρ σε ένα μήνα. Γιαούρτι εμένα μου ειπε απο τον έβδομο αλλα το καθυστερησα και εγω λίγο και του το δοκίμασα χθες πρώτη φορα, το καταβροχθισε ο κύριος!! Πιστεύω θα φάει πάλι σιγα σιγα τα περισσότερα έτσι κάνουν καποιες μερες.

Μαρακι οπωσδήποτε να βάλεις κάγκελο στις σκάλες γιατι εχει παρει πολυ φορα η Αννουλα.

Αριαδνη μια χαρα ειναι η κούκλα σου, όσο και ο Νικόλας στα κιλα περίπου. Πέρασε καλα στο πάρτυ το κοτοπουλακι!

Κατερίνα εμένα μου εχει πει εναλλάξ δυο μερες μοσχάρι δυο μερες κοτόπουλο, οπότε τρώει καθε μερα κρέας, χρειάζεται να παιρνουν απο εκει σίδηρο τωρα που ειναι τόσο μικρουλια.

Αντωνία και εγω τετοια ώρα τον θηλαζω και σας διαβάζω και γράφω.

Δεν θυμάμαι τωρα κάτι αλλο, καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Simera barethika ti zwi mou...

Koritsia pira proxtes enan xalba makedonitiko sokolatenmio giati ton eida sto super kai ton ligoureutika...kai simera teleiwse :shock:

Ton efaga olo moni mou se 3 meres! Auta pathainoume otan blepoume fwto apo cupcakes :D

Kai egw giaourtaki arxisa proxtes...den tis dinw kathe mera, alla den to trwei kai olo...den kserw an tha to trwei otan tis perasei auto pou tin exei piasei... :D Exw brei kai kolpaki, tis dinw ena mpiskotaki kai krataei sto xeri kai to masoulaei...kai paw me to giaourtaki kai tis to boutaw sto giaourti kai tis to dinw kai trwei to giaourti, kanw to mpiskoto koutali diladi...kai auti nomizei oti tis dinw to mpiskoto!

Emeis ksekinisame kai augo! Trwme ligo kroko kathe mera...to trwei eutuxws...to bazw se diko mou piato kai kanw oti to trww egw kai nomizei oti einai diko mou fagito giauto erxete kai tis bazw kommatakia sto stoma. Exei polu plaka, san poulaki to trwei!

Koritsia esas apo baros oles teleia pate!

Emeis ti na leme, nomizw mas perasane ola ta mwrakia! Mono h mia tis Sofias kai tis Natalias nomizw einai sta idia kubika me emas!

Bouli wraia einai telika ta pragmata pou pswnises?

Basw gia tin pipila nomizw exei dikio h Tony, mallon otan stamatiseis to thilasmo tha tin parei pio eukola. Pote gurizeis sti douleia?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;;; Έχασα πάλι πολλά επεισόδια.Κάνω όμως το πέρασμά μου από fb!

Η φραουλίτσα μου έβγαλε τα δύο πρώτα δοντάκια!!! Χαμπάρι δεν πήρα..Τυχαία το διαπίστωσα όταν μου άρπαξε το χέρι και το έβαλε στο στόμα της. Ήταν σαν να μου έλεγε "κοίτα ρε μάνα, μα καθόλου δεν με προσέχεις;;;" :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Με το φαγητό τα πάμε κάπως καλύτερα.Δεν ανοίγει βέβαια το στόμα αλλά τουλάχιστον δεν αντιστέκεται πολύ όταν της χώνω την κουτάλα στο στόμα :lol::lol::lol: Δεν βιάζομαι να χαρώ γιατί ως γνωστόν είμαι και μεγάλη φαρμακόγλωσσα :?:?:?:? ...Πλέον τη θηλάζω μόνο 3 φορές μέσα στην ημέρα. Μια πριν κοιμηθεί για βράδυ στις 12, μια γύρω στις 6 το πρωί και μία στις 9. Στις 11-12 της δίνω φρουτάκια, στις 3.30-4 τρώει σουπίτσα και στις 7,30-8 ρυζαλευράκι. Αυτό είναι το προγραμματάκι μας. Ακόμα και τίποτα να μη φάει μέσα στην ημέρα δεν πρόκειται να τη θηλάσω γιατί έτσι δεν θα μάθει ποτέ να τρώει κάτι άλλο. Επίσης,αν ξυπνήσει μέσα στο βράδυ πάλι δεν πρόκειται να τη θηλάσω. Είναι πια μεγάλο μωράκι και πρέπει να μάθει σε ένα πρόγραμμα. Κάπως έτσι λοιπόν έμαθε και να κοιμάται καλύτερα.

Την πιπίλα την θέλει σαν τρελή στον ύπνο και ελάχιστα μέσα στην ημέρα.Δεν πειράζει. Μου αρκεί αυτό.

Σε λίγες μέρες κλεινει και ο Πανούλης τα 4 και ετοιμάζω το παρτάκι του.Έλεγα να μην κάνω τίποτα λόγω ιώσεων αλλά δεν μου πάει τελικά. Άλλωστε και ο ίδιος περιμένει τα γενεθλιάκια του με χαρά..

Φιλενάδες μου δεν σχολιάζω τίποτα γιατί πήγε 3 παρά και πάλι θα σέρνομαι το πρωί..Άρχισα πάλι τις παλιές καλές συνήθειες..Α,άρχισα και μια άλλη "καλή" συνήθεια..Κάνω ένα τσιγαράκι το μεσημέρι και ένα αφού τη θηλάσω το βράδυ και ένα έχω να πω. Το απολαμβάνω τρελάααααααα!!!!!!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou... sas diavazw apo xthes k twra katafera na teleiwsw teleutaia den exw xrono gia tpt...xthes mexris tis 12 siderwna pou sunithiws apo tis 11 to polu koimamai....

eida fwto sto fb ola ta mwra einai ena k ena poio na prwtosxoliasw....

voula megia ta pragmata... mia xara o stratoulis ston upno...

elena megia tin stoli ege tha se elega mipws tin enoxlei o laimos k den trwei alla afou arxise ligo ligo to apokleiw fasi einai tha perasei nai k o dikos sta idia kubika me sas einai twra tin triti tha pame na doume poso einai....

maraki milisame kiolas polu wraia auta pou ekanes...

anthi kala kaneis k egw thelw siga siga na ton valw se ena programmataki...

lia k egw poia ton afinw pantou na pigainei den thelei na einai periorismenos....

ari tha mas ertheis telika salonika des ama volepsei na vrethoume na se gnwrisoume... ksetrelathike to kouki k egw skeftomai simera mipws ton ntusw k ton vgalw eksw kamia volta alla exei vgalei kruo....

ta nea apo giatrous pou eida ola polu kala mporavo sta mikroulia...

bikaki giati anisuxeis fusiologiko to vriskw de pire tin proigoumeni fora k pire twra poio polu...

nansy kala ekanes k allakses elpizw na meineis euxaristimeni....

emas ta nea mas ta idia o mikros den exei stamatimo oli mera ton kunigaw apo pisw.. xthes pige na mou fugei k eksw anoiksa tin porta k pige na tin kopanisei molis vlepei porta na anoigei amesws thelei ekei nomizei oti tha pame eksw.... den thimamai ama sas eixa pei alla o mikros mou evgale dusaneksia sto kotopoulo 3 fores ton eixa dwsei k to ekane emeto twra gia kana 3mino den tha ksanadwsw k ton kanw mono kreatosoupa k enalaks kamia xortosoupa... koritsia mou eipe i nona mou proxthes na min ton vazw k polu zumarika giati peftoun varia k i giatros mou eixe pei mporw na ton kanw kritharaki me mosxaraki k ntomatoula k den kserw na to kanw i oxi exete dokomasei kati teteio...

aa elena auto groumpalaki pou eixes vgalei telika ti itan gia thimise mou... emna psiloponaei to stuthos otan to akoumpaw les k to exw xtupisei simera tha parw ti giatro til na tin pw....

aurio tha paw voulgaria na dw gia nufiko mpas k vrw tpt apo kei....

filakia polla se oles sorry ama ksexasa kamia alla akoma den exw ksupnisei kala kala apo tis 5 exw sikwthei.. ta leme ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia!

Ti kanete? Kali Tsiknopemtpi! Tha tsiknisete?

Emeis tha pame boltoula sta magazia to apogeuma me ti mikri ntumeni! Ta magazia tha tsiknizoun kai

enos ksaderfou to magazi kai etsi tha pame!

Anthouli mia xara einai h mpoumpou...kai egw etsi to ekana kai mpikame se programma.

Tsigaraki e? Pou kai pou to skeftomai alla lupamai ton kopo pou ekana toso kairo na to kopsw kai den to arxizw!

Natalia egw bazw kritharaki h makaronaki h ruzi sto kreas sxedon panta ena apo auta. Nomizw oti einai arketa megalos gia na baleis.

Outws h allws den bazeis kamia treli posotita min fantasteis...2-3 koutalakia tis soupas bazw kai einai gia 2 meres.

To grompalaki einai epidi stamatousa to thilasmo kai mazeutike ekei gala, ponousa kai egw, mou eipe na kanw zestes kompreses kai masaz. kai meta efuge. An ponas na pas na se koitaksi na min patheis kamia mastitida.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, είστε καλά?

Ανθή, μεγειά τα δοντάκια,η φραουλίτσα είναι η απόδειξη ότι μπορούν να βγουν και δόντια χωρίς πολλές πολλές ενοχλήσεις ;)

Ναταλία και γω έχω ακούσει ότι στη Βουλγαρία μπορείς να βρεις ωραία νυφικά και πιο οικονομικά.

Για τη Θεσνίκη, θα δείξει,αν έρθουμε, μακάρι να τα πουμε.

Έλενα, καλά να περάσετε.Και μεις λέμε να πάμε σε μια ταβέρνα το βραδάκι με ένα φιλικό ζευγάρι, θα είναι η πρώτη φορά που θα την πάρουμε μαζί, θα χαλάσει λίγο το πρόγραμμα αλλά δεν πειράζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου

Μαλλον σε κανα δυο μερες θα εμφανιστει το πρωτο μας δοντακι :-bd δεν γρατζουναει ακομα αλλα βλεπω σχισμενο το ουλακι!!!!!!! Κατα τα αλλα ειχαμε μια σχετικα καλη νυχτα αλλα ενα πραγμα δεν θυμαμαι τι ωρα τον θηλασα τελευταια φορα το πρωι γιατι ξυπνησαμε και τον ειχα στο κρεβατι μας.

Ελενα εχεις βρεις τροπους και την ξεγελας ευκολα την Εβελινα σιγουρα μολις συνηθισει παλι τις καινουριες γευσεις θα τρωει περισσοτερο γιαουρτι και ολο το αυγο. Καλα να περασετε σημερα!

Ανθη μεγεια τα δυο πρωτα δοντακια της φραουλιτσας μας. Σας βρισκω μια χαρα ολο τρωει και καλυτερα και το προγραμμα της καλο ειναι και μια χαρα για την πιπιλα που την θελει μονο βραδυ. Κριμα που δεν θα ειμαστε εδω να σας δουμε απο κοντα στο παρτυ του Πανουλη, θα βρεθουμε αλλη στιγμη ομως.

Ναταλια μη στεναχωριεσαι για το κοτοποθλο, τρωει κρατακι και του φτανει. Για τα ζυμαρικα να βαζεις λιγο εγω μεχρι τωρα του εχω βαλει κριθαρακι και ρυζι, και να μην βαζεις μαζι πατατα. Αντε αυριο να βρεις ενα ωραιο νυφικο!!

Αριαδνη και εσεις να περασετε ομορφα σημερα και να μην σας ταλαιπωρησει μετα το μπισκοτακι που θα του αλλαξετε σημερα το προγραμμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...