Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

Σταυρούλα ναι είναι ενα θεμα ότι δεν χωραει στην τσαντα αλλαξιερα, αλλα εγω ουτως η αλλως με δυο μωρα, εχω μια τσαντα για ρουχισμο και μια αλλη με τα παρελκομενα και πολλες φορες και τριτη...ευτυχως που το καροτσακι μας εχει πολλες θηκες. Σχετικα με το θεμα του χωρου, ξεχασα να σας πω οτι ο αντρας μου πηγε και πηρε μπαγαζιερα το σκ για τα ταξιδια μας, γιατι περσι που επιστρεψαμε απο διακοπες, αν δεν επιστρεφαμε με αεροπλανο , τουτεστιν ειχαμε το καροτσακι μαζι , το αυτοκινητο δεν θα μας χωραγε με τιποτα.

Κατερινα φανταζομαι σκηνικο, την Αγγελικη να κλαιει για τα φρουτα και ο Νικολας να κοιτα αποσβολωμενος, ευτυχως δεν λες που αποκοιμηθηκε. Ε ρε τι μας περιμενει οταν μεγαλωσουν λιγακι.

Καλά Ελενα πολυ ωραια η Εβελινα στο γαμο! Σε λιγο θα ξερει και τα βηματα! Σε ποιο μαγαζι γινοταν ο γαμος? Ωραια η νυφη?

Καλημέρα Βιβή :)

Ρε κορτισια σχετιακ με τα μεταλλαγμενα δεν μας λενε καλυτερα ποια δνε ειναι, μικροτερη θα ναι η λιστα.

ΚΑτερινακι στανταρ ο Νικος βγαζει δοντακι, θα την εχει κανει καλοκαιρινη την κουνια μεχρι να τα βγαλει :lol:

Ναταλία μεγεια τη στολή σας.

Σταυρούλα πως παει ο Στρατος με τον υπνο του? τελικα δεχθηκε το γαλα και κοιμαται? η ειναι δοντακια? Αυτο το παρκο με τα μεγαλα κενα το ειδα σε μια απο τις φωτο οταν ημουν εγω λιγω μηνων στο αλμπουμ της βαπτισης μου που σας ελεγα. Μαλιστα η μανα μου μου ελεγε οτι τοτε τετοια ηταν τα παρκα και δνε υπηρχαν παρκοκρεβατα.

Ναταλία για πες για τους κρίκους, τους βρισκουμε μαζι με τα παρκα στο Jumbo? ΧΑχαχα μαιμου ο αντρας σου, αναρριχηθηκε να βγει εξω!

Αντωνια πηγες τελικα για κανα καφεδακι χθες? πως ειναι τα παιδακια σου?

Νανσυ μπραβο που περασατε ωραια το σκ, η Σαντυ θα ναι μια ωραια μινι ποντικινα :D

Κατερινα, τι ωραια που ειχες παρεα τους δικους σου. Ευχομαι περαστικα για τη μαμα σου και σε λιγο καιρο ουτε να τα θυμοσαστε τα δυσκολα. Με το καλο το απογευμα στον παιδιατρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalimera manoules... ti egine nekra exoume sto postaki mas?

katerinaki perimenoume nea ti kala pou einai kalutera i manoula...

kangouro nai ton vazw polu araia les ama ton vazw poio suxna na ksanavgalw gala to eixa psilodokimasei otan meiwthike na to auksisw k me xapia alla den eixe apotelesma...

emies den kaname tpt xthes piga stin nona mou me ton mikro mono kata ka alla spiti..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofia tous exeis xwria apo ta parka 5 wurw tos pira ama thimamai einai 4 k mpainoun opou thes... auta edw einai... o dikos mou exei mathei pia na sikwnete k xwris auta...

Snapshot_20130304.JPG[/attachment:ypp40n9x]

nai palia den upirxan auta ta parkokrevata

euxatistoume

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Ti kanete?

Emeis kala...den exoume nea, ta idia, xtes meiname spiti oli mera...tzaki, paixnidi me ti mikri kai tainies!

Koritsia exw na sas pw oti h Ebelina kanei apergia peinas! Ma einai dunaton na min thelei na faei tipota edw kai 4-5 meres??

Akous Tony?? Twra katalabainw pws niwtheis! Mono pou esena otan den trwei tou dineis kai stithos...emena menei nustiki! Pragmatika an den tin piesoume menei nustiki...kai me piesi mazi egw kai o antras mou katafernoume mono liges koutalies :(

Euxomai na einai apo ta dontakia kai na min einai etsi giati einai polu duskolo...exw apogoiteutei. Xtes prospathousa panw apo misi wra gia na faei oute ti misi kremoula. Gia to frouto den to suzitaw...oute na to blepei den thelei. Kai to mesimeriano me to zori :(

Nancy mprabo giati Sandy pou exei kanei toso megali ekseliksi! Apo dw kai pera min ti fobasai...apla prepei na exei perissotera ekswterika erethismata...boithaei polu!

Oso gia ti lista tis Greenpeace...den einai ftiaxtei se kamia periptwsi kai oute antagonistes tin exoun ftiaksei...einai alithini...kai dustixws einai polla proionta...uparxoun omws alla pou den einai, apla prepei na ta psaksoume. Emas den mas noiazei toso gia mas...afou outws h allws exoume faei to osa...alla gia to mwro den theloume na dinoume oti nanai twra sta prwta xronia tis anaptiksis einai polu sumantiko.

Sofia einai ena magazi mesa sta Xania, dipla apto megaro, palia to legan Kanarinia kai itan polu gnwsto...egw prwti fora paw se gamo ekei, wraia itan. Nai eides h Ebelina se ligo kairo tha ti steiloume se sxoli xorou :lol:

Koritsia na sas pw ti gnwmi mou gia to parko, an den exete min parete twra...pisteuw oti den tha to xrisimopoiisete polu giati an arxisoun na mpousoulane den tous aresei na einai periorismena! Emeis to xrisimopoioume apo otan itan polu mikri...twra to exoume anmoiksei to portaki pou exei sto plai, to exoume menima anoixto kai kataligei mesa sto xwro pou tis exoume perifraksei kai mpainobgainei moni tis otan thelei na parei paixnidi. Exei plaka...alla gia na itan kleisto kai na tin ebaza mesa den tha ithele me tipota twra.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Πάλι ένα χάλια βραδυ είχα ξύπνησε τόσες φορές στις 2 στις 4 και μετα τις 5 ανα μια ωρα :evil: προσπάθησα με την πιπιλα και ενω ηρεμουσε σε ένα λεπτό πάλι ξυπναγε μονο αν τον έβαζα στο στήθος ξανά κοιμόταν....τέλος πάντων άντε να δουμε πόσες μερες θα κρατήσει αυτο. Σταυρουλα πάντως ακολουθούμε τον Στρατουλη με διάστημα μερικών εβδομάδων, μονο που εμεις απο δόντια τίποτα ακομα!

Σημερα εχουμε και εμεις παιδιατρο για εμβόλιο.

Νανσυ ειναι καλυτερα η Σαντυ, έτσι ειναι χαίρονται με τα πιο απλα πράγματα τα παιδάκια μας.

Σοφια ωραία οικογενειακα και σεις, συνήθως τα παιδια μοιάζουν στην μαμα και στον μπαμπα τους :P απλα έχουν και οι δυο τα χρώματα του Γιαννη. Για τα παπούτσια πέρα απο τον οδηγό θα σου έλεγα να τους τα δοκιμασεις γιατι μπορει οι φόρμες να αλλάζουν απο μάρκα σε μάρκα. Το σκηνικό στις κούνιες όπως το περιγράφεις και είχαν μαζευτεί και τα αλλα παιδάκια γύρω μας ασε....

Κατερίνα και εσείς παιδιατρο σημερα, άντε να μας πεις ποσο μεγάλωσε η νεραιδουλα σου. Είχες και παρέα τους γονεις σου, και η μαμα σου αλλάζοντας παραστάσεις θα ανανεώθηκε!

Ναταλια δεν τους ήξερα αυτούς τους κρίκους, σίγουρα τα βοηθάνε, εγω του έχω βάλει ένα κρέμα στο παιχνιδάκι και προσπαθει να κρατηθεί απο αυτο για να σηκωθεί. Κάνει προσπάθειες πάντως και όταν τον αφήνω όρθιο στο παρκοκρεβατο κρατιέται πολυ ώρα πλεον όρθιος.

Έλενα απεργία πείνας η Εβελινα απεργία ύπνου ο Νικόλας :lol::lol: ελπίζω να ειναι απο κανα καινούριο δοντακι γιατι πραγματικα σε πιάνει μεγάλο άγχος αν δεν τρώει, και καα μια δυο μερες για περισσότερες ομως δεν ξέρεις τι να κανεις. Για το παρκοκρεβατο συμφωνω μαζι σου ειναι για λίγο μολις αρχίσουν να μπουσουλανε θέλουν να ανακαλύψουν τον υπέροχο κόσμο έξω απο το παρκοκρεβατο!!!!

Πάω να ετοιμασω την φρουτοκρεμα καλημέρα σε ολες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Και μεις για ένα καφεδάκι πήγαμε χθές και το απόγευμα στις κούνιες.Περισσότερο ξετρελλαίνεται με τα άλλα παιδιά παρά με την κούνια πάντως :lol:

Ούτε γω πιστεύω ότι είναι "φτιαχτή"η λίστα σε καμία περίπτωση.Και συμφωνώ με την Έλενα, για μας δεν με νοιάζει τόσο.

Εγώ σκέφτηκα να πάρω το πάρκο απο την κουμπάρα μου για να πετάω τα παιχνίδια μέσα :? Όχι, πέραν της πλάκας, ίσως την βοηθήσει και να σηκωθεί αλλά και για μια αλλαγή.

Τελικά παρήγγειλα το θερμός της chicco απο τη θεία μου για να μου κάνει και καλύτερη τιμή ;)

Σοφία για τα παπούτσια :

http://greekmoms.blogspot.gr/2011/09/blog-post_02.html

Έλενα και γω θα είχα απογοητευτεί αν μου έκανε απεργία πείνας.Αλλά μάλλον είναι τα δόντια, δεν εξηγείται αλλιώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τωρα που θα καλοκαιριασει θα φορεσετε στα παιδια γυαλακια ηλιου? Οι δευτερομανουλες τι κανανε? Θα ρωτησω τον παιδιατρο σε καμια δεκαρια μερες που θα παμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εννοουσα οτι ειναι φτιαχτη η λιστα κατι ειχα ακουσει αλλα δεν θυμαμαι ακριβως τι μην κανω κ παραπληροφορηση κατι παντως περι μεταξυ των εταιριων δελτα φαγε ολυμπος κτλοτι η μια χτυπαει την αλλη ειδικα για τα γαλατα εχω διαβασει κατα καιρους διαφορα κ θυμαμαι κ ολας οτι ελεγα μονο μια κατσικα στο σπιτι μας σωζει! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω εχω ηδη τα παρκα. Το ενα το χρησιμοποιησαμε πολυ οταν ειμασταν πιο μικρες το χα παρει μαζι μου και στο αμαξι και το ειχαμε στην αυλη στα Χανια και μας ειχε βολεψει για κρεβατακι με τον οροφο. Μετα εγινε εφεδρικο κρεβατακι στην κρεβατοκαμαρα μου και τελικα εχει καταληξει χωρος υποδοχης ασιδερωτων!!! Το αλλο ειναι κελιστο, δεν το εχω ανοιξει καν. Και αυτο γιατι κατευθειαν πηγαμε στη λυση του χαλιου. Απλα επειδη δεν μπορω να περιφραξω το χωρο του χαλιου ελεγα μηπως για να κανω καμια δοθλεια ν αεβαζα τη καθεμια σε κανα παρκοπ με αυτα τα κρικακια ομως για να προσπαθουν να νεβουν και να μη με νοιαζει αν πεφτουν. Μια φορα ειχα προσπαθησει να τις βαλω και ειχα γκρινια βεβαια , γαιτι ενιωθαν περιορισμενες αλλα λεω να ξαναδοκιμαδω. Ναταλια ευχαριστω για τη φωτο.

Ελενα, ειναι παροδικη η φαση της Εβελινας, δεν ειναι ιδια με τον Ανασταση. Το παιδι ετρωγε, της αρεσει το φαγητο, απλα περνα φαση δοντιων, θα επανελθει, υπομονη. Το ξερω το μαγαζι ;) Ωραια που περασατε καλα και ξεσκασατε. Αληθεια ποιο μαγαζι θα προτεινες για βαπτιση 70 ατομων περιπου στα Χανια?

κατερινα κουραγιο και σενα δοντια ειναι , φωναζε οταν ξυπναγε τη νυχτα η απλα ξυπνουσε? Με το καλο στην παιδιατρο, περιμενουμε νεα. Οσο για το ποιον μοιαζουν τα παιδια καλα ειναι οταν μοιαζουν στο μπαμπα και τη μαμα, αλοιμονο αν μοιαζουν του κουμπαρου :lol::lol::lol:

Αριαδνη ευχαριστω για το λινκ, ετσι ειναι και εμενα η Παναγιωτα προτιμα να βλεπει τους γυρω παρα την κουνια, αλλα ερεθισμα ειναι και αυτο και σημαντικο μαλιστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

An skeftesai gia kalokairi tha sou elega na breis kapoia taberna pou exei ekswteriko xwro. Opws tha kanoume kai emeis. Giati to kalokairi den leei na to kaneis mesa, eidika edw! Kai einai polles oi tabernes pou uparxoun! Egw perissotero kserw apo apokorona meria...esu pou thes na to kaneis mesa sta xania h ligo pio eksw? Oi tabernes pou sou lew den einai makria, ena 20lepto eksw apta Xania. O suzuks einai mesa apta Xania? Den thumamai an se exw rwtisei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου και καλη εβδομαδα να εχουμε!

Δεν εχω προλαβει να διαβασω ολα τα νεα σας... :oops:

Νανση , ποπο τι ειχατε παθει με το σκυλο ??Παλι καλα που δεν εκανε τπτ χειροτερο στο παιδι.Φυσικα τα παιδια μας πανω απο ολα ουτε λογος γι αυτο!!!

Αριαδνη εγω τα ψαχνω αυτα με τα προιοντα και για τη Δελτα το ηξερα την εχουν τρελανει στις μηνυσεις!Σας ειχα γραψει και στο θεματακι που ειχα ανοιξει στην ομαδα μας. Μαλιστα μπορει να με θεωρειτε υπερβολικη αλλα και εγω και ο αντρας μου τα ψαχνουμε οσο μπορουμε βεβαια,

και κοιταμε και τις ετικετες στο σουπερ.

Αριαδνη ξεχασα να σου πω οτι η κεραλοιφη ειναι σουπερ :-bd:-bd Απο τοτε μονο αυτη βαζουμε!

Ο πασακος εβγαλε 4 δοντια και ερχονται και αλλα :D:D

Του αρεσει να τον κραταμε ορθιο και μενει για πολλη ωρα αφου πιανεται και πανω στο παρκοκρεβατο :D

Τρωμε ολο το φαγακι και τη φρουτοκρεμα πλεον και με τον υπνο σουπερ!

Πηρα και ραπτομηχανη, δεν ξερω τι με επιασε :D:D:D:D Να δω ποτε θα βρησκω χρονο τωρα , απο τη περασμενη εβδομαδα και απο το κουτι δεν την εχω βγαλει ακομα να φανταστειτε.....

Περιμενω και τον ηλεκτρολογο σημερα να μου κρεμασει ενα πολυελαιο στην κουζινα παλι χαλια θα γινει το σπιτι...αφου θα συναρμολογησουμε καμια 50 κομματια! Ετσι μας τον στειλανε και θα τον φτιαξουμε εμεις....ααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι μεσα απο τα Χανια Ελενα. Θα προτιμουσα μεσα στα Χανια, γιατι αν ερθει κοσμος απο την Αθηνα μην κανει επιπλεον διαδρομες. Τυπου μοναστηρι αλλα να χει και χωρο για κανω χορο αν χουμε κεφια ;)

Μεγεια τα δοντακια Λιλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oμορφομάνες??Καλημέρα!!

Εγω γιατι κρυωνω τοσο και τουρτουριζω ενω υποτιθεται εχει καλο καιρο??

Οι περισσοτερες βολταρατε σ/κ.Χαιρομαι που περασατε καλα!!

Εγω δεν εκανα τιποτα...μεσα..Λεω εγω γιατι ο αντρας πηγε να δει κατι φιλους το απογευμα και ξεσκασε..Γενικα δεν του αρεσει να ειμαστε σπιτι Κυριακες ,και δεν μπορει να καταλαβει μαλλον το προγραμμα που εχω με τον μικρο ,και εχει μουτρα και γκρινια...Ε κι απο εκει που περιμενω κι εγω την Κυριακη να τον χαρω μεσα στο σπιτι,να κανουμε πραγματα μαζι..μου βγαινει ξινο!!Μονο ανα παμε για xtreme sports θα ειναι ευχαριστημενος!

Νανσουμπα τέλεια η Σαντυ!!Μπραβο το κοριτσάκι μας που ειναι τοσο κεφατο κι επικοινωνιακο!!Φανταζομαι ποσο περηφανη θα νοιωθεις μεσα σου οταν τη βλεπεις ετσι και την καμαρωνεις! :x

Σου ειχα κανει μια ερωτηση πριν μερικες σελιδες κυρια μου!! ;)

Πασχαλιτσα ειχες παρεα τη μανουλα?Τι καλα που ειναι ολα καλυτερα..και θα γινουν ακομα καλυτερα!!

Καγκουρο ο Νικολας εχει και σαλακια??

Ρε κοριτσια μονο ο δικος μου εχει τοοοοοοοσοοοοο σαλιο????Και ο φιλος μας ο Στρατος της Βουλας παρ'ολο που βγαζει τοσα δοντια μαζεμενα μια χαρα τον ειδα απο σιελορροια!!!Εγω ολο πετσετες του βαζω και δεν προλαβαινω να τις αλλαζω και να τις στεγνωνω!!!Μηπως να του κρεμαω μια πανα και στο λαιμο??? :lol:

Τετοιους κρικους Ναταλακι μου ειχανε δωσει κι εμενα αλλα ακομα δεν τους εχουμε βαλει.Τον εχω πιασει βεβαια ορθιο στο παρκοκρεβατο,!

Αυτα τα πακα με το φαρδυ διχτυ υπαρχουν ακομα??Νομιζα πως δεν υπαρχουν αφου ειναι επικυνδινα!!

Εμεις τωρα πια το χρησιμοπουμε αρκετα το παρκο γιατι δεν γινεται να τον εχω κατω ,παει και σκαρφαλωνει οτιδηποτε του βαζω για περιφραξη και χτυπαει συνεχεια τα μουτρα του!!

Βρε Ελενα τι εχεις βαλει για περιφραξη??Μονο καγκελα βιδωτα στο πατωμα και ψηλα δεν θα περναει ο δικος μου..Και στεναχωριεμαι που δεν εχει χωρο ο καημενουλης μου να μπουσουλισει και να κυλιστει.Ο χωρος που εχω στρωσει κατω παπλωματακι ειναι μικρος και με το που τον ακουμπησεις παει σε ολα τα επικυνδυνα μερη που βλεπει και κοπαναει !!Λετε να αργησει να περπατησει επειδη δεν εχει χωρο να εξασκηθει? :?

Απεργει η Εβελινα?Να ειναι απο τα δοντακια??

Βρε κοριτσια εσας τα φρουτα τα θελουν??Του Στρατου ποτε δεν του αρεσαν αλλα την τελευταια εβδομαδα δεν τα θελει με τιποτα!Σφραγιζει το στομα και κουναει το κεφαλι περα δωθε,με το ζορι αν του καταφερω 3 κουταλιες!!Ενω το μεσημεριανο το τσακιζει!!

Υποτιθεται επρεπε να του ξεκινησω ακτινιδιο χτες αλλα δεν ειχα παρει ,το ξεχασα... :roll: Ελπιζω να μην τα μισισει τελειως τα φρουτα τωρα που θα ειναι τοσο ξινα...Αν και τα γλυκα δεν του αρεσουν και πολυ.

Με τα ξινα φρουτα,πορτοκαλι ακτινιδιο,υποτιθεται δεν πρεπει να βαζουμε γλυκα φρουτα..μπανανα.Μηπως κανουμε βλακεια τοσο καιρο?Ειχα βρει ενα αρθρο σχετικο.

Σοφια μηπως τελικα μοιαζεις με το συζυγο? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lil Με γεια τις δονταρες σας!!Μεγαλωσε ο πασακος!!!Δεν τον εχουμε δει τον ομορφο..!

Ετικετες κοιταμε κι εμεις αλλα και που κοιταζαμε που να καταλαβαιναμε ολη αυτη τη μεταλλαξη!!Τα πρασινα στη λιστα με τα μεταλλαγμενα τι σημαινουν?

Με γεια τη ραπτομηχανη!Αλλες πλεκετε,αλλες ραβετε!!Μηπως ν'αρχισω κεντημα?? :D

Συναρμολογουμενος ο πολυελαιος?Ελεος! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!!

Αχ Ελενα ειδες τι τραβαω με το φαγητο!δεν στεναχωριεσαι πολυ..ετσι ειμαι εγω καθε μερα!το γαλα της το πινει τουλαχιστον :?::?: αμα δεν επινε κ απο το στηθος θα ειχαμε προβλημα!γιατι δεν μπορω να του δωσω γαλα αλλιως δεν το θελει.το ελεγα κ πριν λιγες μερες οτι αν ειχαμε θεμα βαρους θα ειχα φρικαρει εντελως!ευτυχως ομως δεν εχουμε!

να κανω ερωτηση εσεις οι δευτερομανουλες τι γαλα δινετε στα μεγαλυτερα παιδακια σας :?::?:

Κατερινα κ εμενα το βραδινο ωραριο μας ειναι 2-4-6 καθε μερα!σε καταλαβαινω πως νιωθεις!ισως ειναι τα δοντακια του ισως καποιο καινιουργιο κατορθωμα!περιμενουμε νεα απο παιδιατρο!

κ γω συμφωνω με Ελενα για το παρκοκρεβατο εγω το εχω πλεον μονο για να βαζω παιχνιδια μεσα!σκεφτομαι να το μαζεψω!

Αρι το μπισκοτακι κοιμαται καλυτερα :?::?: λογικο ειναι να χαιρεται με τα αλλα παιδακια ;) ολο την λιστα που εβαλες σκεφτομαι..α παπα τραγικο..

Λιλ μπραβο τον πασακα σου που ειναι τοσο βολικος κ τρωει κ το φαγακι του.καλα ραψιματα!!!

Κατερινακι τι καλα που εχεις την μανουλα εκει.περιμενουμε κ τα δικα σας νεα απο τον γιατρο.

Σοφια οικογενειακα κ σεις πολυ ωραια!Κρητη θα κανεις την βαφτιση :?::?: τι καλα...

εγω σημερα πηρα παλι στον παιδικο μηπως στειλω την κορη μου γιατι καθε μερα με παρακαλει να παει για να δει τις φιλες της,μου ειπαν οτι ειναι ακομα αρρωστοι.α τωρα με ιωση που εχει πολυ βηχα κ πυρετο.την λυπαμαι την καημενη αλλα δεν θελω να την στειλω κ ναρρωστησουμε ολοι :cry::cry: κ στεναχωρεθηκα..δεν ξερω μηπως παω να την ξεγραψω κ να μην την στειλω καθολου :?: η να περιμενω :?:

η Σταυρουλα μας που ειναι :?::?: πηγε στην μαμα της :?::?:

σοφια ναι εγω φοραω στην Δεσποινα γυαλια ηλιου αλλα ηρθε ενα κοριτσακι για να παιξουνε..εχει 2-3 μηνες κ της τα εσπασε.θα πρεπει να παρω αλλα.

Λιακι εγω τον αφηνω ελευθερο τον Ανασταση κ παει παντου.οταν τον περιοριζω κλαιειο καημενος..θελει πολυ προσοχηαλλα αμα δεν πεσουν κ λιγο πως θα μεγαλωσουν..

κ το μαρακι μας λειπει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι ,Αντωνια και λιακι ευχαριστω !

Λιακι κανει κρυο ... παιρνανε φασεις ποτε ποτε ...Θα του ξανα ανοιξει η ορεξη.

Ασε μας τον φερανε σε κομματια :shock: Ειναι αρκετα μεγαλος μαλλον για να μην σπασει τπτ γιατι ειναι ολο γυαλι και κρυσταλακια...Να σου πω δεν θα ηταν ασχημο και το κεντημα :D Εμενα μου αρεσουν πολυ τα καλλυτεχνικα!!Ειναι και χρησιμα τετοιες εποχες, αυτο που το πας.Και εγω θα μαθω τωρα μην νομιζεις ...

...παω να μαγειρεψω γιατι δεν θα προλαβω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilaki me geia ta dontakia sas!

Raptomixani giati pires?? Ti tha rabeis?? Kaneis kai esu mathimata? H ksereis?

Sofia tote exei kai mesa sta Xania polla magazia! An thes gia xoro exei 1-2 magazia se kati stenakia tou limaniou, apla den thumamai pws ta lene. Tha rwtisw ton suzuks otan gurisei mipws thumatai!

Exei kai pros Agia Marina-Platania kapoia! Tha breite sigoura min se anusixei! Edw apo tabernes kai tetoia magazia opws ksereis eimaste full!!

Tony ase...kai to gala tis den to pinei olo...alles fores to pinei kai alles oxi. :(

Kai emeis den exoume oute grammario gia xasimo, auto me stenaxwrei. Eida kai epatha 1 mina na tin kanw na balei ta 300 grammaria pou ebale...kai twra na mou ta xasei me stenaxwrei polu. Alla milame oti sfragizei to stoma kai gurnaei to kefali kai oso kai na prospathw tipota!! Ta xoume dei ola me ton suzuks mazi fantasou kai autos prospathei giati me blepei pou tirraniemai!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχολιαζω το "τριημερο"!!!!!!!!!!

Σονια αυτο το θερμος που εβαλες ...... αλεθεις εκει το φαγακι και το βαζεις αμα πατε βολτα για να το διατηρει ζεστο? Αυτη ειναι η χρηση του? Γιατι αν ειναι αυτη ειναι πολυ βολικο ;) ΜΑλλον θα παρω και εγω ενα.....! Εχει πιο μικρο?

Για το γαλα αν πρεπει να συμπληρωνω...ετσι κανω, αν τη βλεπω οτι δεν χορτασε της δινω συμπληρωμα. Απλα ελεγα μηπως πρεπει ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ αν της δινω.

Γιαουρτακι εγω ακομη δινω δελτα αντβανς στον Παναη αλλα πρεπει σιγα σιγα να το κοψω και να του δινω κατι πιο υγειινο. Ειχα δοκιμασει παλαιοτερα διαφορα αλλα δεν τα πολυετρωγε....και δεν ειναι να του το κοψω γιατι αν θυμαστε εχω πει οτι ο μικρος αφου αποθηλασε 15 μηνων δεν ξαναηπιε γαλα :o . Το πινει 2-3 φορες την εβδομαδα σαν παιχνιδι στο ποτηρακι του ή το φλυτζανακι του καφε αφου το ζητησει ο ιδιος. Αρα καταλαβαινετε ποσοτητα :lol::lol::lol::lol:

Για τις πετρες.......δεν παιρνω φαρμακα, απλα συνεχιζω αρκετα νερα τη μερα (νερουλιασα μπλιαχ!!!!) και εντονη κινηση οσο μπορω για να ξεκολλησουν και να πεσουν :shock:

Σονια νομιζω οτι γυαλια ηλιου μετα τον 2ο χρονο επιτρεπεται, αν δεν κανω λαθος. Καπελακι μια χαρα !!!!

Λελακο κανονιζετε συναντηση στης ΝΑνσουιτας? Αχ τι καλα...... :D

Αλεκακι περαστικα στον Πετραν αν ταλαιπωρειται ακομη ο γλυκουλης :)

Ελενακο κιολας σταματησατε εμβολια? Εγω θυμαμαι στον Παναη μεχρι να χρονισει καθε μηνα καναμε και μετα σχεδον καθε τριμηνο.....

χαχαχαχαχ για το αρθρο :lol:

Ειδα το βιντεο της Εβελινας :) Αχ η κοπελαρα μου!!!!!! Τρελαθηκα, τι πολλα που κανει ;)

Για την απεργια πεινας...... αν το παιδι εχει επωδυνη οδοντοφυια λογικο ειναι να μην εχει ορεξη να φαει. Και νομιζω οτι οι γονεις περνανε το μεγαλυτερο λουκι οταν δεν θελουν να φανε. Αυτα αν πεινασουν και οταν θα το ζητησουν αλλα μεχρι να γινει αυτο εμεις γινομαστε ρακος ψυχολογικα :( Ελπιζω να επανελθει συντομα η κουκλα μας.

Τονινο ο Δρακαναστασης ειναι φοβερος!!!!!!! Ρε συ σαν να ειναι ολοκληρο παιδακι φαινεται :)

ΚΑτερινακι και εμενα ετσι η νεραιδουλα..... εχει τις τελευταιες μερες ανησυχια η γλυκια μου......προχθες ξυπνουσε ανα 1 ωρα και χθες παλι συχνα. Πιστευω οτι ειναι τα δοντακια αλλα επειδη ειναι και λιγακι δυσκοιλια μαλλον την ενοχλουν και τα εντερακια-κοιλιτσα :(

Βρε θηριο πως τα καταφερνεις και τα 2 στην παιδικη :o ????

Και εσεις γιατρο? Θα πουμε τα νεα μας ;)

Σταυρουλα ο παιδαρος εχει ανησυχιες...... :( Τα καημενα τι περνανε τα παιδακια μας μεχρι να μεγαλωσουν.... ζορια μεγαλα! Τι να κανουμε, θα μεγαλωσουν και θα τα ξεχασουμε ολες :D Για τη φωτο τι να πω....εχω καταντησει γραφικη! Θελω να τον παντρευτω (το ειπα ουφ!!)

Ναταλια ωραιοι αυτοι οι κρικοι απο τα τζαμπο. Ελα ομως που εμεις δεν εχουμε εδω τζαμπο!!!!!!

Αρια ειδα τη λιστα :( Δεν ξερουμε απο που να φυλαχτουμε πια ...ελεος!!! Και σκετα χορτα να φαμε θα φταιει το νερο που τα πλυναμε :shock:

Νανσουλι η Σαντυ θα ειναι τελεια με τη στολη της :D Ειδες με τι μπορουν να χαρουν τα παιδια....... ακομη και με το πιο απλο πραγμα. Και η εξελιξη της ειναι μεγαλη, μπραβο το κοριτσι μας :D

Λιλακο με γεια τα δοντακια, σιδερενια!! ΚΑλα ραψιματα ;)

Λιουμπακι εγω κενταω κιολας! Και μαλιστα σχεδιο "τοις μετρητοις", δηλαδη αυτα που αγοραζεις τον καμβα σκετο και βλεπεις το σχεδιο σε χαρτι και μετρας για να ριξεις βελονια. Αεχω κανει πολλα και τα στρωνω. Θα αρχισω την προικα της κορης μου!!!!

Αχ απο το πρωι με τριγυριζει ημικρανια....πηρα ντεπον αλλα δεν βλεπω να την γλυτωνω :evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσοχερα συμπεθερα!!

Κεντουσα κι εγω μικρη,κι επλεκα ,αλλα μετα αρχισα το καπνισμα! :lol:

Χαχχα μην τα λες ετσι και μετα με κυνηγαει η Νανσυ αν πλακωσουμε ολες εξω απο ο σπιτι της! :lol: ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΚΑΝΑ!Και περιμενω απαντηση για να πλακωσουμε! :lol:

Κι εγω σταματησα να του δινω το Αδβανς( :) ) και σκεφτομαι να του δωσω κανενα κανονικο γιαουρτακι,και ας λεει η παιδιατρος,σιγα μη δινω στο παιδι βλακειες.Και πολλα εφαγε.

Τετοιο θερμος που λετε εχω κι εγω εδω και καιρο. http://www.cosycorner.gr/el/category/%C ... %81%CE%B9/ AYTO EXΩ.Βολευει για εξω,απλα νομιζω πως δεν τα κραταει ζεστα για πολλες ωρες.. :(

Εχω και αυτο. http://www.cosycorner.gr/el/category/%C ... %BC%CF%87/ Εχει 2 3αδες κουτακια μεσα.Ειναι πιο μεγαλα απ'οσο φαινονται κι εχει και παγοκυστη.Εκει κραταω το γιαουρτακι του δροσερο αν ειμαστε εξω.

Αυτο που θελω να παρω ειναι αυτο http://www.cosycorner.gr/el/category/%C ... %BA%CE%B9/ αλλα μου φαινετει ακριβο.Γι αυτο θα δω τι εχει και στο τζαμπο αλλα δεν εμπιστευομαι πολυ την ποιοτητα.

Εχω και τετοιο.εχει καμια? http://www.cosycorner.gr/el/category/%C ... %B9%CE%BA/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λια παρε αυτό http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=1273913 και ξεκινηστε μ το συζυξ και τον Στρατο αναρριχηση η πεζοποριες! Νομιζω ειναι κατι που θα σας κανει να περνατε μαζι τα κυριακατικα πρωινα ;) Το εννοω, δεν κανω πλακα. Ασε που γυμναζεσαι και εσυ κιολασ. Λες να μοιαζω με το συζυγο? Αιτιολογει το αρθρο γιατι με τα ξινα δεν πρεπει να βαζουμε γλυκα φρουτα? Μπαρουφεξ μου ακουγεται..

Μωρε Ελενα το ξερω οτι ειναι φουλ εκει κατω, αλλα δεν θελω εκτος πολης και δεν μου ρχεται τιποτα ταιριαστο της περιπτωσης...

Katerina ναι ειναι γι αυτη τη χρηση το θερμος, αλλα νομιζψ αυτο που εβαλε παρακατω η Λία είναι καλυτερο! Απλα εμενα δεν μου φτανει με τα δυο μωρα.

Ρε κοριτσια τι το δινετε αυτο το advance? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λία έσυ έχεις πολύ ωραία πράγματα για τις βόλτες :)

Αν είναι να πάρεις το θερμός βαζάκι, σε βολεύει να πάρεις καλύτερα της chicco που παρήγγειλα και γω.Έχει 2 των 250μλ μέσα. :)

Είναι αυτό:http://www.healingpowerpharmacy.gr/brefika-paidika/proetoimasia-fagitou/Chicco-thermos-Inox-gia-fagito

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι

πηγαμε και μεις την βολτα μας μεχρι τις κουνιες, καναμε κουνια μετα λαικη και πισω σπιτι! Σοφια στις κουνιες ηταν μια κυρια με διδυμα αγορακια και τα ειχε βαλει μαζι στην μια κουνια πλατη πλατη για να μας δωσει την αλλη για τον Νικολα. Ειχαν πολυ πλακα μαζι βεβαια ηταν μεγαλυτερα γυρω στα δυο.

Σοφια αν θυμαμαι καλα γυαλια ηλιου λενε μετα τα δυο δεν ειμαι και σιγουρη ομως, ρωτα καλυτερα. Επειδη δεν το εμαθαν το παρκο δυσκολο να το θελουν τωρα που εχουν μαθει εξω στο χαλι μονο με κανα καινουριο παιχνιδι αν τις δελεασεις! Το αποφασισες για τα Χανια τελικα? Ειναι περισσοτεροι αυτοι που θα ειναι απο εκει? Δες μηπως συνδυαζεται με κανα τριημερο πχ του Αγ. Πνευματος μηπως τα καταφερουν οι Αθηναιοι.

Ο Νικολας που με ρωτησες δεν κλαιει σπαρακτικα οταν ξυπναει την νυχτα περισσοτερο γκρινιαζει.

Λια μπραβο στον Διονυσακο για τα 4 δοντακια!!! Εμεις δοντακια μπορει να μην εχουμε ακομη αλλα και σε μας μας αρεσει να ειμαστε συνεχεια ορθιοι στο παρκοκρεβατο. Ραπτομηχανη ε ... ολες κρυφα ταλεντα μου ειστε εδω μεσα!!

Αμαλια :lol::lol::lol: για τα extreme sports τι περιμενεις και εσυ :lol::lol::lol: . Εμεις απο σαλια τιποτα, στεγνοι :P . Εγω νομιζω δεν θα εχει θεμα οταν ειναι ετοιμος να περπατησει θα σηκωθει και δεν θα τον νοιαξει ο χωρος. Αλλωστε σε λιγο καιρο δεν θα μπορουν να ειναι περιορισμενα θα υπερπηδουν οποιο εμποδιο.

Αντωνια φρεσκο της δινω εγω της Αγγελικης ή τα παιδικα που ειναι εμπλουτισμενα σε βιταμινες ή τυπου calci που πινω και εγω για περισσοτερο ασβεστιο. Για τον παιδικο καλυτερα να περιμενεις και αυτον τον μηνα, μην την σταματησεις ομως μαθαινουν τοσα πολλα, απο Απριλιο ηρεμουν τα πραγματα, εγω την ξεκινησα περσυ πρωτη φορα παιδικο Απριλη μηνα και δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε μια μερα δεν εχασε.

Ελενα δοκιμασε να την ταισεις εξω μηπως αλλαζοντας παραστασεις φαει περισσοτερες κουταλιες. Στις κουνιες για παραδειγμα μπορει χαζευοντας τα παιδακια να ανοιγει το στομα πιο ευκολα.

Κατερινα δοκιμασε του διαφορα γαλατα καποιο θα του αρεσει μηπως δεν του αρεσε τοτε που πρωτο δοκιμασε, τωρα που μεγαλωσε μπορει να ειναι πιο δεκτικος. Χρυσοχερα και εσυ καλα λεω ολες κρυφα ταλεντα εχετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...