Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Που ειστε ολες στο fb?

Εμεις τελικα βγηκαμε βολτα, δεν ειχε και τοσο κρυο, πηγαμε κουνιες αλλα ο μικρος δεν εκανε, την ωρα που τον εβαλα στην κουνια πηρε η Αγγελικη να φαει τα φρουτα της, εριξε τα μισα κατω και εκλαιγε οποτε μεχρι με την συνεφερω ο Νικολας κοιμηθηκε στο καροτσι :P .

Σταυρουλα κανανε παρεα τα αγορια μας χθες βραδυ, εγω τον βαζω κατευθειαν στο στηθος δεν εχω ακομα το κουραγιο να τον προσπαθησω να τον κοιμησω παλι με την πιπιλα και με κουνημα.

Ελενα πολυ γελασα με τις ταξιδιωτικες οδηγιες :lol::lol::lol::lol:

Αλεκα ποτε θα μας βαλεις ονομα στη λιστα...Νικολας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια. Αδιαθετησα και ειμαι καπως, ποναω, ζαλιζομαι, ολα. Κι εχω και τις κορες μου εδω που γκρινιαζουν και θελουν ορθιες και οι δυο μαζι, ε ρε γλεντια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia sas koritisa mou eiptelous teleiwsa to diavasma me dialeimata eixa kamia 1aria na diavasw....

katerinaki les na min kanw kala pou tou diw stuthos den ton dinw kathe mera ante 2-3 fores tin evdomada... ti kala pou vgikate emies kaname mia volta mexri tin laiki.. k emena o antras mou tis stoles tou lidl pou leei 2-3 xronwn eide k den tis pire telika k pige k edw 15 eurw... anusuxos itan o mikroulis elpizw na koimithitai kala simera...

elena den kserw ti na sou pw gia to giaourtaki k mena ligo mou fainete ta 150ml rwta kalutera tin giatro.... kala na peraete sto gamo..

voula k eseis den koimithikate kala auta ta kolodontia pia polu talaipwrountai ante na vgoun...

pws einai auto to thermos pou les? egw ena pou exw pernei mexri 180ml prepei na parw megalutero...

nansy ti na pws den thelw kan na to sxoliasw sunxistika...

bikaki k egw aurio tha kanw teteio alla me patates... pws einai ta mikroulia?

katerinaki -pasxalaki polu talaipwria perases k pali perastika k na fugei grigora eixe vgalei o antras mou persu k enw einai polu upomonetikos ston pono ourliaze o kaimenos thimamai pantws voithaei to zesto nero gemize tin mpaniera me nero k kathotan oli mera ekei sxedon gia na min ponaei.... na to pas gia analusi meta na deis apo ti einai... egw na sou gia to fagito apo tote pou arxisame geumata den ton edina sun gala mono ama den etrwge sxedon katholou k mou eixe pei i giatros na min ton mathw oti meta exei gala giati den tha trwei ta fagita ( antwnia k gia sena paei auto)

sofia wraio to thermos alla megaloutsiko ligo.. vlepw voltarete kala kanete oi mikres einai polu zouzounes...

lia gia oles tis xriseis :lol::lol::lol: etsi akrivos...

ari arxise na koimatai to mpiskotaki wraia... stis fwto einai teleia kouklitsa...

antwnia o drakos glukas arxisate k fakes mpravo...

emena o mikros exei polu agapi me tin giagia tou auto pou lete oti trelenete giati ton kanei polla paixnidakia k tou aresei polu...

maraki pws einai i mikri? to spagkato pou ekane mou arese... :lol::lol:

alekouko perastika sas....

xristinaki pws einai o tony?

anthi, basw bibi, lil, eleni, xtinaki poia alli ksexaw pou xathikate?

filakia koritsia mou ksipnise i kurios k gkriniazei simera tha exoume k episkepsi mia paidiki mou fili... ta leme kalo sk na exete aaa k kalo mina pou den eipa xthes sas agapw oles...

sofaki upomoni k sou stelnoume :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααααα, που είστε όλες?Φεισμπουκάρετε ή βολτάρετε? ;)

Εμείς πήγαμε για ένα καφεδάκι τελικά το πρωί, απο εκεί είναι και οι φώτο που έβαλα στο fb.Kαι το απόγευμα πήγαμε στην νονά μας και ο γιος της που είναι 4μιση, έπαιξε την μπέμπα πάρα πολύ ωραία, αυτή ξετρελλάθηκε.Πέρασε η ώρα ευχάριστα.

Πάω να δώ μάστερ σεφ, κλασσικά!

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μουυυ.

Έχω νέα από τον παιδίατρο. Δεν έχουμε ωτίτιδα και επιβεβαιώθηκε ότι ξυπνάει από τα δόντια. Εντυπωσιάστηκε από το πόσα δόντια έχουμε ήδη. Μου είπε να επιχειρήσω αν ξυπνήσει να τον ταισω και αν δεν πίνει γάλα ή πιει και παρόλαυτά ξυπνάει πάλι κάθε μία ώρα σημαίνει ότι πονάει και να του δώσω ντεπόν. Τον ρώτησα αν συνηθίζει ο οργανισμός του στο ντεπον και μετά δεν τον πιάνει σε έναν πυρετό και μου είπε ότι θα τον πιάσει το ντεπον και να μην ανησυχω και ότι οι επιπτώσεις στον οργανισμό του παιδιού από την αυπνία είναι μεγαλύτερες από το ντεπον ακόμα και κάθε μέρα λέει να του δώσεις δεν παθαίνει τίποτα. Η αυπνία όμως δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα στο παιδί, στην ανάπτυξη του και στον οργανισμό του. Τεσπα, θα δούμε πως θα πάει. Α! μου είπε επίσης να ξεκινήσω να του δίνω αυγό και να μην του δώσω μπισκότο ή ψωμί μέχρι να κλείσει τους 13 μήνες γιατί υπάρχει κίνδυνος να πάει στον πνεύμονα και να πνιγεί σοβαρά. Άρα είχε δίκιο ο φοβιτσιάρης ο άντρας μου :lol: Επίσης, μου είπε να πάρω το πάρκο με το φαρδυ δίχτυ για να πιάνεται να σηκωθεί μόνος του.

Θα σας βάλω photo να δείτε ένα τυπά :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλίτος...τί έχετε τραβήξει και σύ και ο Στρατούλης με τα δόντια...Υπομονή...Να σκέφτεσαι ότι τουλάχιστον το πέρασες μαζεμένο...Αλίμονο απο μας... :?

Τώρα για το αυγό, το ψωμί και τα μπισκότα,δεν ξέρω, μάλλον ο καθένας λέει τα δικά του.Καλά εμένα, είμαι σίγουρη ότι τα ίδια θα μου πει, είναι αυστηρή απ ότι κατάλαβα.

Ενδιαφέρον αυτό που είπες για το πάρκο...

Καλά η φώτο είναι τέλεια...Μιλάμε μαγκέψαμε,ε?? :lol:

Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou kala oi fwto pou eida einai oles mia k mia polu wraies...

emeis pali skipname to vradu k k egw eimai pia sigouri oti einai ta dontia twra to prwi ton ekana gala k ipie mono 60...

voula exei sta jumbo krikous pou tos vazeis sto parko gia na pianete na sikwnete exei kairo pou exw vale k pia sikwnete k xwris autous... auto to parko pou sou eipe egw to thewrw ligo epikundino.. o antras mou pou eixe teteio skarfalwne stis trupes k evgaine eksw k exei pesei kiolas asxima... ti wraia pou perasate ari emeis eixame pareoula mia paidiki fili thimithikame ta palia wraia perasame.... k simera thelw na paw sti nona mou... paw na kanw kamia douleia exw k mageirema simera... :(:( filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!

χθες ολη μερα σουρτουκευα στην κουμπαρα μου κ περασε η μερα χωρις να το καταλαβω!σημερα θελω να παω κ για καφε αλλα ο καιρος παλι χαλια ειναι οποτε θα δουμε!

Σταυρουλα σας αρεσε ο καινουργιος παιδιατρος??τον καημενο τραβαει ταλαιπωρια μεγαλη με τα δοντια.πω πω ειναι λογικο με τοσα δοντια που εχετε βγαλει!!!θα φαει αυγουλακι ο Στρατουλης??πως σου ειπε να το δωσεις??

πολυ μαγκια ο Στρατος στην φωτο..κουκλος ειναι..

Αρι κ το μπισκοτακι σκετο κουκλακι ειναι..πολυ ωραια η φωτο που εβελες!

Ναταλακι κ σεις ζορια με τα δοντια ε?

πραγματι ολες οι φωτο απο τα μωρακια τελειες ειναι..

οι υπολοιπες πως περασατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Oles boltarate xtes! Wraia pou perasate kala! Kai emeis pigame sto gamo...

sxetika kala itan...alla den ksekinise kala omws...eixa skopo na koimithei h mikri 3-6 opws sunithos kai meta na ksupnisei na tis dwsw tin kremoula pou mexri tis 7 na exoume paei....ela omws pou allaksan ta sxedia giati stis 4:20 arxisan na rixnoun mpalothies kai h mikri ksupnise me klamata :twisted: kai meta den ksanakoimotan...opote itan ksupnia mexri pou fugame...sto magazi molis pigame h mikri arxise na gkriniazei giati nustaze...sto karotsi den koimotan me tipota...kai to prwto misawro den stamatise na klaiei! Tin pire o suzuks kai pige sto amaksi kai molis tin ebale sto kareklaki koimithike...kai pige bolta o kaimenos gia na koimithei h mikri sbourize kanena misawro kai meta tin efere...e itan allo paidaki otan gurise! Htan xaroumeni, xoreue kritika, kounage xeria! Allo prama otan exei koimithei! Exw bgalei kai bideo an kataferw tha ta perasw na mas deite pou xoreuoume :D

eixe ekstasiastei me ti mousiki! Kai se kapoia fasi arxise na tragoudaei kiolas!! Polu gelio riksame! Katsame mexri tis 10:30...alla meta eprepe na fugoume gia na faei kai na koimithei. Kserathike xwris kanena ksupnima to bradu!

Bouli kai eseis tha arxisete auto e? Emas mas eipe siga siga gia mia ebdomada tha tis dinw kathe mera apo ligo mexri na perasei mia ebdomada gia na ftasei sto na trwei olokliro kroko. Mono ton kroko mas eipe to aspradi meta ton xrono, esena?

Den exw arxisei akoma omws giati ebala kai giaourtaki prwti fora proxtes kai fakes xtes kai den ithela na balw polla kainouria.

Sofia perastika. Upomoni tha perasei!

Tony kala kanate kai sourtoukeuate!

Kai egw thelw na paw gia kafedaki simera...exei ntala ilio...alla ston kairo elege broxes :? tha deiksei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Ναταλία έχετε δοντάκια και σεις?Χρήσιμο αυτό που μας είπες και συ για το πάρκο, δεν ήξερα για τους κρίκους.Καλά εγώ ακόμα δεν έχω βάλει το πάρκο :? Αυτή τη βδομάδα θα το βάλω, ζήτησα χθες απο την κουμπάρα μου για να μην αγοράζω.

Έλενα, θεά, είδες που το διαμόρφωσες το πρόγραμμα παρά τις αντιξοότητες?Μπράβο που περάσατε καλά!

Ρε κορίτσια διάβασα στη λίστα της greenpeace για τα μεταλλαγμένα ότι το γιαουρτάκι advance ανήκει σε αυτά :?

Αντωνίτσα και σύ βόλταρες χτές?Μπράβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kala Ari epatha plaka me ta proionta pou einai "kokkina" sti lista me ta metalagmena!!

To diabazame me ton suzuks kai mou leei ektupwse to na to baloume sto psugeio gia na kseroume!

Kai episis mou leei...ta giaourtakia min ta dwseis sto mwro...asta tha ta faw egw! :lol: Ari mas katestrepses...proxtes eixame parei mpeikon kai pige psugeio na dei ti marka itan! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκιες μου!!!!!

Χάλασε πάλι ο καιρος σημερα :( και έχω και έναν πονοκέφαλο απο χθες το βραδυ δεν έχω ηρεμήσει. Και το βραδυ μια απο τα ιδια πάλι μου ξυπναγε συνεχεια ή δόντια ή ετοιμάζεται για κάτι καινούριο....

Σοφια πως είσαι σημερα?

Ναταλια δεν είπα ότι δεν κανεις καλα που τον βάζεις στο στήθος απλα είπα ότι όσο τον βάζεις θα βγάζεις γάλα, βέβαια τον βάζεις πολυ αραιά. Μεγεια και την στολη σας.

Αριαδνη ωραίες οι φωτο και τα περασατε και το απογευμα ωραία με το αλλο παιδάκι!!!θα το δω και αυτο για τα γιαουρτακια :?

Σταυρουλα με τόσα δοντακια που ήδη έχουν σκάσει πως να μην εχει ταλαιπωρηθει ο Στρατουλης. Για το πάρκο νομίζω ότι δεν εχει άδικο έτσι όπως σου το έγραψε η Ναταλια. Αν έχεις δηλαδη παρκοκρεβατο μην πάρεις και το αλλο. Για την φωτο δεν έχω λογια ειναι καταπληκτικός!!!

Έλενα μια χαρα περασατε και ευτυχώς βρήκατε λύση και μετα ήταν μια χαρα η Εβελινα. Έτσι ειναι αν δεν έχουν ξεκουραστεί όσο θέλουν θα βρουν τροπο να το αναπληρωσουν.

Αντωνία μια χαρα που βολταρες, ξεσκασεις κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα και γω έπαθα πλάκα με την λίστα αυτή.Είχα ξαναδεί κάποια στιγμή γιατί η greenpeace βγάζει κάθε χρόνο αλλά δεν είχα δώσει σημασία.Μάλιστα αν μπεις στο site της greepeace λέει ότι η Δέλτα της έχει κάνει μήνυση...αλλά παρόλα αυτά αυτοί συνεχίζουν να δημοσιοποιούν τη λίστα που μάλλον σημαίνει ότι έχουν δίκιο.

Τελοσπάντων, τί να πω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ γω επαθα πλακα με την λιστα Αρι!

Ελενα κουκλα κ τσαχπινα η Εβελινα μας!

Κατερινακι ελπιζω να περασει ο πονοκεφαλος σου γρηγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ari sigoura tous ekane minisi giati den tous sumferei na bgainei kati tetoio paraeksw!!

Eutuxws eixa parei kai tis 2 markes giaourti...to advance kai to nulac tis nounou! Kai prwto tis edwsa tis nounou!

Alla eidame kai kapoia alla proionta pou pernoume se auti ti lista...opws as poume h FETA! Sxedon oles oi markes einai sti lista!

Tony mou se euxaristoume! :) Eixe polu plaka...den ta exw piasei ola stin kamera alla kapoia stigmi xoreue kai fwnaze! :lol:

Kai sena o Anastasis ntumenos einai kouklos! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερημιες σημερα, και μεις σπιτι όλη μερα και τωρα περιμένω να παει 11 να βάλω τα πλυντήρια μου και να κοιμηθω... ελπίζω καλα και να μην ξυπνάει πάλι καθε δυο ώρες ο μικρός.

Όντως η λίστα εχει στο κόκκινο ότι κυκλοφορεί....μα για τίποτα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι....

Καληνύχτα και φιλία σ όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια ειχαμε ενα σκ φουλ βολτα κ επισκεψεις!η σαντυ μου ξεσαλωσε κ γενικα ηταν πολυ ωραια!της εκαναν κ δωρο την στολη της μινι κ οπως καταλαβατε δεν την εχουμε βγαλει καθολου απο πανω μας :lol::lol: με το ζορι να βαλουμε πυτζαμες!ενα τοσο απλο πραγμα ποση χαρα μπορει να δωσει σε ενα παιδι..τους τρελανε ολους με την εξελιξη της κ το ναζι της.

διαβασα κ εγω την λιστα !δεν εχει μεινει κ κατι που να μην ειναι μεταλαγμενο..αλλα ρε κοριτσια δεν ξερω βασικα κατα ποσο ισχυει εχω ακουσει οτι αυτα δεν ισχυουν κ τα κανουν ολα ανταγωνιστικες εταιριες.ενταξυ ξερουμε ολοι για τις κονσερβες οτι ειναι οτι να ναι αλλα στα γαλατα κ στα γιαουρτια εαν ειναι ολα μεταλλαγμενα τι θα δωσουμε στα παιδια μας;;;;μα ειναι μεσα ολες οι εταιριες μονο το εβολ δεν ειδα μεσα..μεχρι κ τα ολυμπος ειδα που υποτιθεται ελεγαν οτι ειναι τα καλυτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε.

Τι εγινε ρε κοριτσια? Χρεωνονται οι σελιδeς στο μαμμυ και αποφευγουμε το γραψιμο? κριση κι εδω? :lol:

Εμεις ομορφα περασαμε το σκ, τιποτα ιδιαιτερο, αν και μετα παο πολυ καιρό ειδαμε ταινιες με τον ανατρα μου μεχρι αργα. Χθες πηγαμε στους δικους μου και ειχαμε στενους συγγενεις καλεσμενους για φαγητο και τα κοριτσια ξαναντυθηκαν και παιζανε ολη την ωρα. Εφτιαξα και κατι σοκολατιενια cup cakes και τα καναμε να, και ετσι μικροι και μεγαλοι ειμαστε ολοι χαρουμενοι.

Στο μεταξυ κοιτουσαμε κατι φωτο απο τη βαπτιση μου και "ανακαλυψαμε " πως η ΜΑρία είναι φτυστη σε μενα αν εξαιρεσεις οτι εγω μικρη ειχα πολυ σκουρο μαλλι! Μου λετε πως γίνεται η Παναγιωτα να ειναι φτυστη στο μπαμπα της, να μοιαζουν υποτιθεται μεταξυ τους και τωρα να βλεπω αυτο? Ειχε γελιο γιατι ειχαμε και το ιδιο υφος σε καποιες φωτο, Οι κόρες μου παντως ειναι πιο ομορφες :lol:

Παω να διαβάσω αναλυτικα τα νεακια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπριτσες και καλη εβδομαδα να εχουμε :)

Εγω τη μανουλα μου και τον μπαμπα μου εδω 2 μερες και δεν ειχα χρονο να μπαινω...... τους χορτασα και αυτη τη φορα η μαμα μου ηταν αρκετα καλα, καλυτερα απο καθε αλλη φορα. Αντε να ξεκινησουν και οι ακτινοβολιες και να τελειωσει επιτελους για να παρει τα πανω της ;)

Κατα τ' αλλα δεν καναμε και τιποτα το ιδιαιτερο. Το απογευμα εχουμε εμβολιο και περιμενω να δω ποσο μεγαλωσε!

Οποτε βρω χρονο θα σας διαβασω. Φιλουρες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...