Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

Γυρίσαμε, ήπιαμε ένα γρήγορο καφεδάκι με την Σταυρουλα και μετα πήγαμε στα next, τους πήραμε κυρίως για του χρόνου τον χειμώνα, δεν είχαν μείνει και παρα πολλα στα νούμερα που ψάχναμε και αυτα τα basic τα φορμακια δεν τα ειχε σε έκπτωση. Μετα έκανα μια βόλτα και απο το prenatal και του δοκίμασα δυο απο τις στολές, ειναι πολυ χοντρές όπως ειναι οι υπνόσακοι το ύφασμα και ενω ήταν όλες ένα μέγεθος η μια του έμπαινε με δυσκολία πανω απο τα ρούχα ενω η άλλη ήταν καλη. Θα σας βάλω φωτο το βραδυ.

Σοφια περσυ που βγαινατε τόσο αργα τι προγραμμα είχαν? κοιμοντουσαν στο καρότσι? πιστεύω φέτος θα κοιμούνται στην βόλτα γιατι όπως ειπε και η Έλενα θα έχουν την κούραση όλης της ημέρας. Εγω είχα την Αγγελική 9 μηνών το πρώτο καλοκαιρι και είμασταν στην Κέρκυρα, ε την πόλη βραδυ δεν την ειχε δει, κοιμόταν στο αυτοκινητο μέχρι να φτασουμε και συνέχιζε να κοιμάται και στο καρότσι όση ώρα εμεις κάναμε βόλτα και καθομασταν κάπου.

Λια το έριξε στον ύπνο ο Τουλης, ξεκουράζεται ο μικρός, η αλήθεια ειναι ότι όσο κινούνται περισσότερο έχουν περισσότερο ανάγκη την χαλάρωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΜΑρία δεν έχουνε πυρετο, αλλα ειμαστε συνεχεια μυξες και δεν εχουν φυγει τα φλεμματα, αλλα δεν βηχουν συχνα τουλαχιστον. Καλα είναι, παιζουνε και τραγουδανε, βαζουμε και καμια στριγκλια για να αναβουν τα αιματα ;) Εγω νομιζω σημερα ειμαι χειροτερο, εχω χασει την οσφρηση μου και δεν καταλαβαινω τι τρωω, Να η ευκαιρια για διαιτα :lol::lol:

:lol::lol: Για το παρκινγ. Υπαρχει ενας παιδικος σταθμος, που δεν ειναι ακριβως σταθμος ειναι για ολιγοωρη φυλαξη των παιδιων, αντι για baby sitter στο σπιτι, που λεγεται baby park. Θα σου φερνω και τα δικα μου Ελενα και βουρ για εξοδου :lol::lol: Παντως νομιζω πως γενικα τα παιδια το καλοκαιρι αποσυντονιζονται και βγαινουν απο το προγραμμα και το χειμωνα ξαναμπαινουνε, Ειναι....μερος του προγραμματος. Μανι μανι τωρα με την αλλαγη της ωρας σε κανα μηνα θα κοιμωνται μια ωρα μετα.

Ελενα οταν ημουν ελευθερη ειχα και αλλαξια στο αυτοκινητο για να μπορω να βγαινω το βραδυ χωρις να χανω χρόνο, 8-)

Ναταλάκι ευχαριστω για τα καλα σου λόγια. Τι κανει ο Στρατουλης? Βγηκαν τα αποτελεσματα του μαθηματος?

Αριαδνη αφου ειναι καλα το μπισκοτακι σου μαλλον απο δοντια ηταν ο πυρετος.

Λία 11.30??? Ουτε ελευθερη δεν σηκωνομουν τετοιες ωρες. Το προγραμμα του Στρατου μο θυμιζει διακοπες! Μπηκε ηδη το καλοκαιρι για σας ;)

Ρε κοριτσια, περνα η μερα νερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα δεν ειχαμε προγραμμα το καλοκαιρι . το ομολογω :lol: Ημαστε χυμα στο κυμα :lol: Αν κοιμοντουσαν στο καροτσακι καλως, αλλα συνηθως βλεπανε γυρω γυρω που πιναμε καφε, που τρωγαμε, και καποια στιγμη πιναν το γαλα τους και αν θελαν νανι, νανι. Ηταν καλοκαιρι και τις ειχα χαλαρες :lol::lol:

Το σηκωσατε δηλαδη το next , πηρατε τιποτα για σας? Γενικα τα basic δεν κανουν πουθενα εκπτωσεις εκτος του marks , που πηγα καποια στιγμη και δνε ειχε τιποτα, ειχα παρει ομως το καλοκαιρι, 5 κοντομανικα εσωρουχα με 12 ευρω , τα οποια ειναι και πολυ καλα ποιωτικως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα σίγουρα θα το τρώει το αρνί μέχρι το Πάσχα ουυυ θα τρώει και μένα. :lol:

Ξέχασα να σας πω ότι τελικά θα αλλάξω πάλι παιδίατρο. Αυτή που είχα δεν την βρήκα τότε με το κομματάκι του κοντρολ και πήρα έναν που μας τον είχε συστήσει αυτός που έπαθε έμφραγμα που δεν τον πήγαινα και ήθελα να τον αλλάξω. Μία φορά λοιπόν έλειπε αυτός και μας σύστησε αυτόν που θα έχουμε από δω και πέρα. Αυτός μου είχε κάνει από τότε πολύ καλή εντύπωση αλλά λόγω του ότι μας τον είχε συστήσει ο άλλος για μία φορά που έλειπε εκτός Αθηνών δεν μπορούσαμε να πηγαίνουμε σε αυτόν. Τότε είχε έρθει σπίτι και μου έκανε εντύπωση που τον συμπάθησε ο μικρός του έδινε το ξυλάκι να παίξει του σφύριζε, έβαλε το στηθοσκόπιο στο τζάκι για να το ζεστάνει και φυσικά φαίνεται αρκετά έμπειρος καθότι είναι και σχετικά μεγάλος σε ηλικία.

Λοιπόν μιλήσαμε με αυτόν για το θέμα του ύπνου και μας είχε πει για 3 μέρες πριν τον ύπνο να του δώσουμε ντεπον και αν ξυπνήσει να πάω και να κοιμηθώ μέσα στο δωμάτιό του. Την 1η νύχτα λοιπόν πήγε καλά ξύπνησε μόνο επειδή είχε κατουρηθεί και μετά κοιμήθηκα στο δωμάτιό του. Την 3η νύχτα ήταν δράμα όπως παλιά ξυπνούσε συνέχεια και τον θήλαζα και κοιμόμουν στο δωμάτιό του (ενώ μέχρι πρότινος τον θήλαζα στο δικό μου). Την 3η νύχτα κοιμήθηκε σερι μέχρι το πρωί και από τότε έχει στρώσει και τους ύπνους της ημέρας και της νύχτας. Και όντως και η ψυχολόγος του είχε πει του άντρα μου ότι για κάθε αλλαγή χρειάζονται 3 μέρες.

Όμως με τα δόντια δυσκολευόμαστε. Χτες του έδωσα ντεπον και ευτυχώς δηλαδή γιατί τώρα το μεσημέρι όλο ξυπνάει και με το ζόρι τον κοιμίζω για να συμπληρώσει 1-1μιση ώρα ύπνο. Παρόλο που του έβαλα και τζελ.

Νάνσυ δεν έχετε κήπο να βγάλετε το σκυλί έξω από το σπίτι? :roll: Βέβαια και εκεί είναι επικίνδυνο αλλά αν δεν υπάρχει άλλη λύση και μένα η γνώμη μου είναι να το διώξετε. Κι εγώ δεν έχω μάθει με ζώα μέσα στο σπίτι. Εκτός από τα ψαράκια του ενυδρείου :lol: . Τα γατάκια μας είναι στον κήπο και ούτε κατα διάνοια δεν μπαίνουν μέσα αλλά και πάλι προβληματίζομαι για όταν θα θέλει να τα πιάνει.

Να σας πω ότι περάσαμε τέλεια στο ριβερ. Ήπιαμε το καφεδάκι μας και ο μικρός Νικόλας έκανε παρέα με τον μικρό Στράτο :lol::lol: .Τους βγάλαμε και photo και video θα τα βάλω μετά. Πήγαμε και next και νομίζω ότι στα νούμερά μας ότι καλό είχε απομείνει στα αγορίστικα το σηκώσαμε με την Κατερίνα. :lol: Επίσης, να πω ότι στο μαγαζί είναι πιο ακριβά από το site. Στο site ta 3 ολόσωμα φορμάκια τα έχουν 21 ευρώ και στο μαγαζί 35. Α! ξέχασα να σας πω πόσο με εντυπωσίασε ο Νικόλας με την πιπίλα του. Ο δικός μου ούτε που να την φτύσει. :evil:

Μαρή Λέλα τι ώρα ξυπνάει ο δικός σου και δεν μας πήρες καθόλου τηλ. Εντύπωση μου κάνει. :D

Όντως Έλενα η Σοφία μας έβαλε έναν καλό προβληματισμό για το καλοκαίρι. Εγώ είχα σκεφτεί ότι μέχρι τότε θα έχει στρώσει ο ύπνος τους και δεν θα χρειάζονται τόσο το απόλυτο πρόγραμμα. Επίσης, το βιβλίο έγραφε ότι μισή με μία ώρα παραπάνω για το καλοκαίρι δηλαδή αν κάνεις μπάνιο στις 8μιση το κάνεις στις 9μιση. Αλλά και πάλι είναι νωρίς. ΑΛλά νομίζω ότι το αυστηρό πρόγραμμα είναι μεχρι να μάθουν την διαφορά της μέρας με την νύχτα λογικά μέχρι τότε θα την έχουν μάθει.

Συνεχίζω σε λίγο...όλο ξυπνάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναμαι και εγώ ως συνήθως βιαστικια! Η Σάντυ και ο Πέτρος βλέπουν looney toons και έτσι πίνω το πρωινό μου καφέ

Δυστυχώς ο φούρνος τα φτυσε και έτσι μετά από ερευνα αγοράς δεν γλυτωνουμε την 700αρα....

Το κακό είναι ότι 2μερες ο μικρός έχει απίστευτη γκρινια το βράδυ που μόνο με ντεπον κοιμάται, ευτυχώς κάνει δέκατα τα οποία δεν είναι ανυσηχητικα. Ελπίζω να είναι τα δόντια μιας αυτά τα δυο που εχουμε(ένα πάνω και ένα κατω) δεν έχουν βγει ολόκληρα.

Σας φιλώ γλυκά γιατί ο μικρός χεστηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα μπράβο που περάσατε ωραία με την Κατερίνα, είναι εγγύηση καλή της η παρέα και ο Νικόλας είναι φίνο παρεάκι :D .

Κοριτσια θα σας βαλω κι αλλο προβληματισμό. Τι θα κανουμε αν παμε κανα ταξιδακι στη δυση η στην ανατολη και πάθουν jet lag τα μωρά μας :lol::lol::lol:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω, το πε τώρα η Σταυρούλα και η Αλέκα , αλλά το ακούω κι αλλες φορές. οταν δηαδη τα παιδιά έχουν γκρίνοι οι γιατροί έχουν πει να δίνετε depon?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι κανετε τσουπρες??

Ναι μη το ματιασυμε το θεμα,σαπιζουμε στον υπνο μανα και γιος.12 με 12 το παμε!Με διαλειμμα για πρωινο!Δεν σας πηρα τηλ,αφου δεν θα σας προλαβαινα μεχρει να φαμε φρουτα και να ετοιμαστουμε.Ευτυχως που δεν ηρθα δηλαδη γιατι θα ζηλευα που δεν θα μπορουσα να ψωνισω απολυτως τιποτα! :D Αλλη φορα για καφε οποια θελει,να ερθω και ματσωμενη! :lol:

Αλεκο χαλασε ο φουρνος?Αντρα μαστορα εχουμε,να ερθουμε να το φτιαξουμε να κανουμε και τις βολτες μας!

Σοφια δεν εχεις φβ?Κανε ενα να εισαι στην ομαδα μας.Βαλε αλλο ονομα.

Για το καλοκαιρι γιατι προβληματιζεστε?Θα το βρουν το προγραμμα τους.Αμα νυσταξουν κοιμουνται και σε καροτσια και σε μαρσιπο και παντου.Βαλτε το σλινγκ και βουρ για εξωτικα κοκτειλ!(οχι το στρινγκ Ελενα...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια αν εχου πολλη και ανεξηγητη γκρινια,που δεν ειναι ουτε νυστα,ουτε πεινα..τοτε μαλλον κατι τα ενοχλει ή τα ποναει.Το ντεπονακι τα ανακουφιζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia sas koritsia,

eixa kosmo apto mesimeri mexri twra kai den mpika katholou...irthan dio files to mesimeri gia fagito kai katsane gia kafe...eides otan eisai eleutheri den skeftesai tipota...irthan kai den biazontousan gia kanena logo na fugoun :lol:

Egw gia ena kafe paw eksw kai autos biastika....kai gia na paw kanw proetoimasia aptin proigoumeni mera, fagita ktl :lol:

Ase Sofia...egw sto amaksi eixa ta panta! Mexri kai odontobourtsa gia wra anagkis :lol:

Lia teleia pou koimatai o Strataras toso! Fantazosoun oti tha to les auto pote? :D

Bouli nai to thumamai oti leei to kalokairi 1 wra meta...alla autos pou to egrapse den zei stin Ellada....edw stin Ellada an iksere pws zoume tha egrafe sigoura 2-3 wres meta na ta koimizoume :lol: Egw tin koimizw 9:30 me 10 opote mporoume aneta na to kanoume 11. Pio meta den thelw giati meta to prwino tis ksupnima paei polu arga kai den thelw. Min sou pw oti kai to bradino mporei na min to allaksw...afou h mama mou otan erxetai den einai tis bradinis boltas...diladi auti bradua panta spiti einai...opote den tha exw problima.

Lioumpa einai dunaton na paw gia kokteil xwris string????? :lol: Opws leei kai h Sofia kai ta 2! Afou emeis eimaste sexy mammas! :lol:

Sofia egw den dinw ntepon...ws twra exw dwsei mono 3 fores nteponaki se embolio pou exei kanei ligo pireto...den exw dwsei gia allo logo.

Koritsia ksexasa na sas pw...h Ebelina edw kai 2 imeres ektos aptin gkrinia den thelei na faei kanena geuma ektos apto gala....simera den efage oute frouto oute mesimeriano, pou to mesimeriano panta to etrwge...kai twra tin krema me to zori...lete na bgazei kai allo donti? Den blepw kati pantws akoma....apto prwto dontaki den nomizw na einai, o ponos den einai perissotero mexri na skasei to donti? H ponane kai otan bgainei?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofia ennow oti den pairnei polu baros...ton proigoumeno mina pire mono 150 grammaria alla mas eipe oti mallon einai epidi arxise na mpousoulaei kai einai pio kinitiki...twra auto to mina ti zugisa moni mou kai prepei na exei parei 300-400 grammaria...tha doume akribws aurio pou tha pame giatrouli gia embolio.

Pureto oxi den exei kanei katholou. kanena allo sumptwma den exei...oute polla salia...apla parapanw gkrinia kai den trwei 2 meres...kai dagkwnei oti tis dwseis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα εσυ δεν χρειατηκε να δωσεις ντεπον γιατι δεν εβγαζε δοντια και γιατι δεν ξυπνουσε ποτε απο πονο γιαυτο κ δεν εκλαιγε οταν ξυπνουσε οπως μας ειχες πει. Εμενα σπαραζει το καημενο κ καποιες φορες του δινω ντεπον. Ρωτα ομως κ την Κατερινα ποσα δοντια εχουμε?

Κατερινα πασχ ουτε βιβλιο να διαβαζες τοσες σελιδες. Λελα αν ξυπνατε τοσο αργα δεν το βλεπω για επομενη φορα γιατι εμεις μετα απο 1-2 ωρες αφου ξυπνατε τρωμε μεσημεριανο κ μετα κανουμε νανι.

Σοφια αυτο δεν θα το λενε ring sling αλλα string sling. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τρελιαρες με τα σλιγκ και τα στριγκ και τα εξωτικά κοκτέιλ, ακομα δεν ήρθε το καλοκαιρι και που να πιάσουν οι ζεστες, να δω τι θα λέμε...

Για το καλοκαιρινό προγραμμα πιστεύω ότι θα το βρουν απο μόνα τους όπως λεει και η Λελα σα νυσταξουν και ειναι έξω θα κοιμηθούν.

Λια ξεκουραζεσαι και εσυ μαζι με τον Στρατουλη και καλα κανεις είπαμε όσο έχετε ένα εκμεταλευτειτε το γιατι μετα δεν....

Σταυρουλα είδες ο Νικόλας πάλι την έφτυνε στην κυριολεξία την πιπιλα και έβαζε χερακι :lol::lol::lol:. Ελπίζω να τα πάτε καλα με τον νέο παιδιατρο αφου τον συμπαθησε και ο Στρατουλης, βέβαια για να πω την αλήθεια αυτο με το depon κάπως δεν μου κάθισε καλα, αλλα αφου δούλεψε δε λέω τίποτα.

Σοφια εγω depon δίνω μονο σε πυρετο πανω απο 38, τωρα για δόντια πάλι δεν έχω δώσει γιατι η Αγγελικη τα έβγαζε χωρις γκρίνιες και ο μικρός δεν ξέρω ακομα αλλα ήρεμος ειναι ο φαφουτης μου.

Έλενα ελεύθερες και χωρις παιδια οι φίλες σου και που να καταλάβουν. Μήπως ειναι κουρασμένη και απο την επίσκεψη η Εβελινα, και εχει γκρίνια.

Κορίτσια γενικα να θυμάστε τωρα που ειναι λίγο μεγαλύτερα τα μωρα μας ότι και μονο μια βόλτα με το καρότσι έξω ή όταν υπαρχουν περισσότερα άτομα στο σπιτι απο ότι συνήθως τα γεμίζει με τόσα ερεθίσματα που ψυχικά κουράζονται πολυ και τους βγαίνει σε γκρίνια. Και όσο αναπτύσσονται σωματικα αλλο τόσο αναπτύσσονται και ψυχικά και ειναι κάτι που πολλες φορές δεν το βλέπουμε αμεσως ;) έτσι ώστε να κατανοήσουμε καποια ανεξήγητη γκρίνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσακια μου!!

Σημερα ελειπα απο το πρωι!ειδα κ το Μαρακι για λιγο με την Αννουλα μας.ειναι πολυ γλυκουλα κ εκανε τα γλυκα ματακια στον Ανασταση κ ο ενας επιανε τα χερακια του αλλου!εχουν πολυ φαση!

πηγαμε παιδιατρο κ ολα καλα!πηραμε 400 γρ μια χαρα μου ειπε παρολο που δεν τρωει σχεδον τιποτα!κ ειμαστε 75 εκατοστα.ρωτησα κ για τον ανανα ,αφοβα μου ειπε να βαλω.ξεκιναμε κ γιαουρτακια κ οσπρια.αν συνεχισει να μην τρωει ο Αναστασης θα κανουμε εξετασεις για αναιμια μου ειπε αργοτερα!

ψωνισα κ κατι ρουχαλακια σημερα κ κατι μποτες!

Νανσυ πω πω τι επαθε το κοριτσακι σου!να της δωσεις μια μεγαλη αγκαλιτσα απο μενα κ ενα φιλακι στο αυτακι.αχ το κοριτσακι μου θα τρομαξε σιγουρα.σε καταλαβαινω κ εσενα κ τον αντρα σου που θελετε να απομακρυνεται τον σκυλο μετα απο αυτο που εγινε.ευτυχως οπως ειπες δεν εγινε κατι χειροτερο!

Ελενα μεγεια το μαλλακι!!ανανεωθηκες??α τι ωραια που ειχες παρειτσα σημερα!ειναι φυσιολογικο να μην βαζουν τοσα βαρος απο δω κ περα.κ συνεχεια κινουνται δεν εχεις λογο να στεναχωριεσαι.μαλλον απο τα δοντακια δεν τρωει το Εβελινακι!κ μενα αυτο μου λεει η παιδιατρος σημερα για τον Ανασταση που δεν τρωει τα δοντακια του θα ειανι κ της λεω οτι δεν μπορει απο 6 μηνων μεχρι τωρα να μην τρωει απο τα δοντακια του κ συνεχεια να χρησιμοποιω αυτο σαν καραμελα κ να το λεω κ γελαει..κ μου λεει τιεννοεις??λεω οτι ο γιος μου ειναι βυζακιας κ γιαυτο δεν τρωει κ μου λεει εε εχεις δικιο επαναπαυεται επειδη εχει το στηθος κ δεν τρωει.πρεπει να λειπεις απο το σπιτι για να φαει μου ειπε γιατι ειναι μεγαλος μαμακιας :)

Σοφια καλοκαιρακι ε??θαλασσιτσα..βολτουλες με τα παιδια..καφεδακια κ καλος καιρος επιτελους!!!!ναι θελω κ γω..βαρεθηκα την κλεισουρα κ τις βροχες..

Σταυρουλα κ Κατερινακι τι καλα που βρεθηκατε.ευτυχως ο Νικολας ηταν μονο ταλαιπωρημενος κ τα καταφερατε.μεγεια τα ρουχαλακια των παιδιων.παλι καλα που βρηκατε κ ψωνισατε.γιατι τοση διαφορα το site απο το μαγαζι??Σταυρουλα παλι αλλαγη παιδιατρου???εισαι σιγουρη πως αυτος σας αρεσει??ευτυχως εστρωσε ο Στρατουλης στον υπνο του!!κ ευχομαι να μεινει ετσι!

Κατερινακι 36 σελιδες εχεις να διαβασεις??? :shock::shock::shock:

Αρι ευτυχως το Εβιτακι ειναι μια χαρα. ;)

Λιακι πω πω κατι υπνους!!!!πραγματικα για μια βδομαδα θα το ηθελα αυτο το ωραριο :D πολυ καλο μου ακουγεται.

Αλεκακι συνηθως ολες οι ζημιες μαζι γινονται.καλη αρχη με την δουλεια.ποτε ξεκινας??

κ γω δεν δινω ντεπον ετσι..βασικα εμενα ειναι πολυ γκρινιαρης κ χωρις λογο οποτε θα επερεπε να του δινω καθε μερα ντεπον για να χαλαρωνει αλλα δεν το κανω :lol::lol::lol:

αυτα κοριτσακια μου παω να βαλω την μικρη για υπνο...φιλιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνια μου δεν δινω ντεπον επειδη γκρινιαζει απλα. Επρεπε να σας βιντεοσκοπησω πως εκανε πριν λιγο που σημερα δεν του εδωσα ντεπον κ σπαρταρουσε στην αγκαλια μου. Αφου αρχισα να κλαιω κι εγω απο την τρομαρα μου. Δεν ηρε.ουσε ουτε στο στηθος. Το σουκου θα ερθει να τον δει κ θα ειμαι ανενδωτη. Θελω να βρουμε οπωσδηποτε τι εχει γιατι πιανει κ τριβει συνεχεια το κεφαλι του. Ειμαι πολυ ταραγμενη κ δεν μπορω να ξανακοιμηθω. Ελπιζω να κοιμηθει ησυχα την υπολοιπη νυχτα το μικρουλι μου. Τωρα ροχαλιζει. Εσας ροχαλιζουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !!!ειναι 5 το πρωι..ξυπνησε κατα της 4,30 κ την βρηκα ορθια να παιζει στο κρεβατι της! :shock: της εδωσα το γαλα της κ ξανακοιμηθηκε παλι!ειπα να κοιμηθω παλι αλλα λεω αντε τωρα για 2 ωρες να μην παω..να πιω καφε κ μετα να σημαζεχω λιγο εδω τα παιχνιδια της γιατι ημαστε παιδοτοπος ..δεν θυμιζει σαλονι.. :lol::lol: κ να ψησω πιτακια αργοτερα..τα νεα μας κ εδω πηγαμε παιδιατρο κ ειναι 10.160κ κ 76,5 υψος, βαλαμε 490γμρ σε ενα μηνα κ 2,5 ποντους.αλλα ειπε οτι με το που θα σκασουν κανονικα τα δοντια λογικα θα σταματησει η αναπτυξη λιγο..δλδ δεν θα βαζει τοσα πολλα το μηνα.για να δουμε.απο φαγητα οτι ειπε κ η αντωνια..συνναντηθηκαμε εκει κ ο αναστασης ηταν ολο χαμογελα κ γλυκες!!οντως χαμογελουσαν μεταξυ τους κ επιαναν τα χερακια!!αχ ειναι πολυ γλυκα οταν προσπαθουν να μιλησουν μεταξυ τους.. :P

σταυρουλα κ εγω αν την δω ετσι να κλαιει κ φαινεται οτι κατι την ενοχλει της δινω..οχι παντα..μεχρι τωρα ζητημα να της εχω δωσει κανα 4ις φορες ντεπον..κ οντως ηρεμει με αυτο.. κ η δικια ρε συ πιανει το κεφαλι της κ τραβαει τα πλαινα μαλλια της απο τα νευρα της η χτυπιεται στα πλαινα του κεφαλιου με τα χερακια της..πολυ περιεργο μου φαινεται αυτο,αλλα ξεχασα να την ρωτησω την παιδιατρο γιατι το κανει αυτο!η δικια μου δεν ροχαλιζει..παρα μονο οταν ηταν πολυ μπουκομενη κ αυτο λιγο..ο αντωνης μου ροχαλιζε σαν αντρας..η πλακα ηταν οταν σηκωνομουν το πρωι για να παω στην δουλεια ειχα τα 2 δωματια στην σειρα στο χωλ ακουγα ροχαλητα κ αναροτιομουν ποιος απο τους 2 ροχαλιζει τοσο πολυ..γιατι κ ο πρωην ροχαλιζε δυνατα..κ ηταν ο αντωνης..αλλα τελικα μετα 2 χρονια ανακαλυψα οτι ειχε κρεατακια κ στα 3 του τα βγαλαμε κ ησυχασαμε απο ροχαλητα οταν τα βγαλαμε πια!!κ φυσηκα κοιμοταν σαν πουλακι!!αυτο δεν σημαινει οτι μπορει να εχει κ ο στρατος.. ;)

καλα λια εσεις λιωνετε στους υπνους!! :lol::lol: κ εμεις κατα της 10 ξυπναμε ως συνηθως,αλλα εχω κ μια παθερα ρε συ που οταν ερχετε κ μας ξυπναει με νευριαζει γιατι μου λεει καλα ακομα κοιμασαι?κ της λεω κ τι να κανω πρωι πρωι να σηκωθω...?!μου λεει να μαγειρεψεις να σκουπισεις κτλ για να μην τα εχεις για πιο μετα..τι λες της λεω..δεν υπαρχει περιπτωση..μια χαρα τα προλαβαινω!!

σοφια ευτυχως δεν εχουν πυρετο οι πριγκιπισσες σου!οσο για τις μυξες οπως ειπες κ εσυ αργουν να φυγουν.μου ειπε οτι εχει ακομα μυξες μεσα κ να βαζουμε ακομα ορο για να φευγουν,γιατι την ρωτησα γιατι κανει σακουλες κατω απο τα ματια της κ μου ειπε απο τις εσωτερικες μυξες..οσο για το καλοκαιρι το αφηνω οπως ειχα πει free!!το περιμενω πως κ πως!!εσυ πως εισαι σημερα?παιρνεις τιποτα για να σου περασει?

αριαδνη χαιρομαι που ειναι καλα το εβιτακι!! :) κ για την σοφια που μιλησαμε κ στο τηλ για τα προσκλητηρια ειναι πολυ γλυκια στην ομιλια της!!αν χρειαστει κατι αργοτερα ξανα θα την προτιμισω παλι!!

πωπωωω αλεκα γερη ζημια σας βγηκε..θα παρετε καινουργια?αληθεια σε κανα διμηνο πιανεις δουλεια?

ναταλια τι στυλ νυφηκο δοκιμαζεις?φουντοτο κ ισια γραμμη?με την αντωνια βρισκομαστε στην παιδιατρο αλλα για λιγο γιατι δεν ειναι μονη της..ισα ισα παω εγω λιγο πιο νωρις 1 ραντεβου πιο νωρις δλδ για να την δω κ ισα ισα 10 λεπτα καθομαστε κ τα λεμε..οταν ανοιξει λιγο ο καιρος θα κανονιζουμε κ καφεδακι μετα απο γιατρο η εκτος αντωνια ακους?για σενα το λεω να ερθει απο το πρωι με τα παιδια,να κανονισουμε για καφε κ μετα παμε μαζι στην παιδιατρο κ να ερθει ο αντρας της το απογευμα κ την παρει..

νανσυ πως ειναι η κορουλα σου?ψυχολογικα πως ειναι?

λιλ τι κανετε?

κικιτσα ετοιμαζεστε για την βαφτιση?η λαθος..μηπως εισαι βερολινο?????????!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimeroudia koritsia mou...

maraki vlepw k esu prwini prwini.. egw pali moni mou ksipnisa i maazoxa apo tis 5 o mikros twra ksipnise ipie gala k ksana nani... alla me piasane oreksis k ksipnisa k ton antra mou :oops::oops:

mia xara i mikri 2 kila mas pernate sigoura... to fantastika oti vriskeste gia ligo mono alla eipa na rwtisw gia to kalokairi den to suzito pou tha einia k poio megala sigoura tha kanonizoume..

katerinaki 36 selides re thirio pote ta prolaveneis...

nansy pws einai i mikri?

sofia ta apotelesmata tha vgoun meta to pasxa....

elena mporei na einai apo ta dontia i gkrinia i apo kourasi...

lia ti upnous riksate se zileuw...

egw den exw dwsei ntepon etsi gia gkrinia mono se pureto...

voula katerina ti wraia pou perasate sikwsate olo to magazi.. nai katerina einai polu xontra ta eida k egw k den mou aresan.. emeis telika tha ntithoume kaoumpoi pige pire stoli o antras mou oti ithele autos egw ithela kati se poio mpempe kana zwaki kati allo... eplizw na sas kanei o giatros autos telika telika petixe e me ntepon o upnos....

emeis telika exoume provlima me ton upno prospathw na ton mathw na koimatai sto krebati k enw nustazei k trivete den mporei na koimithei k ton pianei uperentasi k gkrinia meta k den koimatai exw apogoiteutei den kserw ti na kanw poia...

a den thimamai ama sas eipa arxisa tis proves nufiko k simera exw ena rantevou k exw enthousiastei ola thelw na ta dwkimasw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

παλι βροχη εδω σημερα!!!μουχλιασαμε πια....

ΣΤαυρουλα σε καταλαβαινω γιαυτο που λες!εμενα το κανει αυτο με ταυτια του!τραβαει τα τριβει κ κλαιει ανεξηγητα πολυ.ρωτησα βεβαια την παιδιατρο που πηγα τα ειδε καλα αλλα μου ειπε δεν εχει τιποτα στα αυτια αλλα ισως ειναι αντανακλιση απο τα δοντια.τι να πω.κατι θα το ενοχλει σιγουρα το παιδι για να σπαρταραει ετσι.ελπιζω να ειχατε ενα ησυχο βραδυ...

Μαρακι μου σιγουρα αν ανοιξη ο καιρος θα κανονιζουμε πιο συχνα να συναντιομαστε κ για πιο πολυ ωρα!κ γω χθες κατεβηκα απο το πρωι γιατι αυτη η φιλη μου δεν δουλευε κ ετσι μπορεσα να παω να κατσω κ λιγο εκει.

Ναταλακι μου ευχομαι να βρεις αυτο που ονειρευεσαι...με το καλο κοριτσακι μου..κ οταν το βρεις θα περιμενουμε φωτο..καλα κανεις κ προσπαθεις με τον μικρο να μαθεις να κοιμαται στο κρεββατακι του.δεν θυμαμαι αν μας εχεις πει..εσυ αποθηλασες τελικα??πινει πλεον απο το μπουκαλι ο Στρατος??μπραβο διαθεση πρωι πρωι!!

ναι κ γω αν θυμαμαι καλα ειχε πει η Βασω τελος του μηνα θα βρισκετε Βερολινο.

Νανσυ πως ειναι η ζουζουνα σου??ειναι καλυτερα??ηρεμησε καθολου??τις στελνω πολλα φιλακια!

παω να κανω καμμια δουλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai antwnia mou apothilasa twra to dinw mono gia na paiksei to stuthos den exw gala...

k emena to kanei auto k eidika tin wra pou trwei olo trivete peirazei ta autia k travaei ta malia tou alla den to polu edwsa sumasia tha rwtisw tin giatro... antwnia o antras mou vrike kolpo na anoigei to stoma o mikros ton akoumaei sto kefali k anoigei kateutheia polu plaka exei... nai eixa eksapseis prwiniatika :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Είχαμε μια καλή νύχτα! :D Νιώθω πολύ ξεκούραστη και έχει ανοιξει και η μύτη και μπορω να απολαύσω το καφεδάκι μου :) Η Μαρία χθες είχε γκρίνια πολύ το απόγεμα και την έβαλα να πάρει ενα υπνακο κατά τις 7 και , και τελικα οτ πηγε σερί μεχρι τις 6 το πρωι με ενα διαλειμα γυρω στις 12 για το βραδυνο της (μαρη Κατερίνα τις παιρνει τηλεφωνο ο Νικόλας και μου τις χαλάει ;) ). Η παναγιωτα ξύπνησε για λιγο ζιζακι στις 6, να μας ξυπνησει κιολας γιατι τα ξυπνητητρια δεν τα ακουμε και μετα ξυπνησε κατα τις 8.

Νανσυ η Σαντυ πως ειναι σημερα?

Κοριτσια θα διαβασω σε λιγο τα νεα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...