Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

Κοριτσια εγω εχω φεις αλλα πρακτικα δεν το χρησιμοποιω, γιατι μου τη δινει να ξερει ο αλλος ακομα και τι ωρα κανω σχολιο...θεωρω οτι παρασυρεσαι και καποια στιγμη μπορει να οσυ γυρισει μπουμερακ απο καποιον κακοηθη ποσο μαλλον να βαζω φωτος των παιδιων. Θα βρω ομως καποια ζουζουνιαρικη να βαλω εδω για να μας γνωρισετε :D

Αριαδνη ξερεις τι γιεται, μπορει να ισχυει αυτο που λες, αλλα μπορει ξαφνικα μια μερα να πουν ολα τα στοιχειαγινονται δημοσια...δεν το εμπιστευομαι το fb. αριαδνη εισαι λιονταρακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σοφία και γω έτσι το κάνω με το γάλα.

Νάνσυ σου τα βγάζει όλα γιατί σε έχει προσθέσει ως μέλος το Βικάκι που έφτιαξε την ομάδα.

Σου έγραψα στην ομάδα.

Κατερίνα ξέχασα να σου πω ότι οι φώτο του Νικόλα είναι πολύ ωραίες και ο Νικόλας πραγματικά πολύ εκφραστικός και φαίνεται μεγάλο παιδί!

Σοφία, Κριός, το μπισκοτάκι είναι Λιονταράκι και ο μπαμπάς.Έχουμε "καεί"εδώ μέσα τόσα ζώδια της φωτιάς :lol::lol:

Ναι Σοφία έχεις δίκιο γι αυτό που λές για το "καποια στιγμή μπορεί να σου πουν ότι είναι όλα δημόσια" αλλά με την ίδια λογική και ό,τι γράφουμε στο φόρουμ(εκτός της ομαδας), μπορεί να τα δει ο οποιοσδήποτε επισκέπτης του φόρουμ :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!!τωρα καταλαβα!

αριαδνη απαντησα γραφε εδω τωρα απλα το στορυ ηθελα να γραψω στην ομαδα για να μην γινει καμια βλακεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη το ειπα με βαση το σχολιο που ειχες κανει σχετικα με το οτι σε επιραξε κατι αλλα δεν θελεις να το παιζεις μυστηριωδης, πολυ "πυρινη συμπεριφορα¨ ;) Εμεις εδω τα κοριτσια κριαρακια με ωροσκοπο λεοντα, εγω λιονταρι με ωροσκοπο διδυμος, και ο μπαμπας μας καρκινακι, δεν τον σωζει τιποτα, :lol::lol::lol: Του λεω σημερα δεν πιστευω να θες με τρεις γυναικες στο σπιτι να πηγαινεις και τουαλετα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχετε βαλει ποτε ανανα στη φρουτοκρεμα? Εχετε ακουσει κατι αρνητικο? Πηραν τα μυαλα μου αερα παο τον εξωτικο μαρινοπουλο και τωρα θελει και εξωτικα φρουτα ο κ... μου :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Νάνσυ, έτσι όπως το γράφεις, έχεις δίκιο, απλά τελικά έγινε πολύ μπέρδεμα.Απο κει και πέρα και αυτή αντέδραε πολύ θερμόαιμα και όχι ψύχραιμα.Δεν ξέρεις σε τί φάση ήταν κιόλας.Και γω μερικές φορές έχω πει χοντράδες πάνω στα νεύρα μου αλλά το έχω μετανιώσει μετά.Πάντως αν δεν σε εκφράζει η παρέα της, μπορείς όντως να κόψεις τα πολλά πολλά.

Σοφία και σεις πολύ φωτιά,ε?Εγω πάντως μακάρι να ήμουν γνήσια Κριός αλλά έχω κάτι παλιοευαισθησίες και μου την χαλάνε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Ti kanete?

Emeis pali exoume polu kalo kairo den exei xalasei mono ligo exei pesei h thermokrasia...apo 22 pou eixe xtes simera 17!

Afou exw fagito apo xtes leme na pame pali boltoula!

Katerinaki fraoulitsa eixe ntuthei h Aggelikoula! :D Oi stoles den einai kamia foberi poiotita...mallon tha einai paromoies me autes tou jumbo pou les.

Anthouli etsi opws ta les einai, megali eutuxia o thilasmos! Nomizw pws oi pio polloi pernane auti ti fasi otan arxisoun oi sterees trofes...stin arxi polla paidakia den trwne...thelei ligo upomoni...mporei na etoimazei kai dontaki giati kai emena itan anoreksi kapoies meres prin to dontaki alla kai meta...emena akoma h mikri mou kanei ti duskoli sta frouta...ena swro paixnidia tis kanw gia na faei...alla sou eipa exw brei ena kolpaki...otan apasxoleitai me kati, diladi otan exei apasxolimena ta xeria tis, me otidipote kainourio...akoma kai me mia konserba...h ena koutali..h kati pou den exei ksanapiasei kai nomizei oti einai kainourio paixnidi, tote katafernw kai tis dinw koutalies xwris na to katalabei kai to trwei asunaisthita. Kai auto to matzaflari pou bazeis tis xartopetsetes tis aresei :lol: oti mporeis na fantasteis tis exw dwsei! O antras mou mou leei, se ligo pou tha kseminoume apo pragmata spitiou tha feroume kai to autokinito :lol:

Sofia eida ti fwto pou eleges...emoiaze ligo, alla brika mia alli pou emoiaze me tin Annoula tis Marias kai mia alli pou mou fanike na moiaze me ti mpoumpou tis Bibis! :lol:

Gia ton ekswtiko marinopoulo :lol::lol::lol:

Ari mporei na einai kai auto me tin uperentasi...kanei dokimes me ton upnako to apogeuma kai tha to breis!

Sofia ton kapsate ton anthrwpo! :lol: kai egw krios eimai! Exoume polles kriarines sto postaki!

Kai egw Ari exw polu euaisthisia...den simainei oti den einai meros tou kriou...apla tin euaisthisia o krios tin kribei polu kala kai se olous fainetai polu dunamikos....mono se polu kontina atoma h se kapoion pou exei empisteutei tha deiksei enas krios tin euaisthiti pleura tou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ δεν τρελαθηκε η Μαρια με τον ανανα. Στην παναγιωτα δεν τον εδωσα καν γιατι ειναι και πιο διστακτικη στις νεες γευσεις.Οχι τιποτα αλλο δεν μπορω να το χρησιμοποιησω και για τη διατα μου (ξερετε, αυτη του ανανα :D )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΑρα μου εχει πει να βαζω οτι θελω απλα να τα βαζω ενα ενα

στο φαγητο μονο μου ειπε οχι σπανακι κ κατι αλλο αλλα δεν θυμαμαι μαλλον κουνουπιδι.μπροκολο παντως κ μελιτζανα κ πιπερια μου γενικα οτιδηποτε φασολακια αρακα κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ θυμασαι γιατι οχι το σπανακι? γιατι εχω ακουσει προσφατα - οχι απο γιατρο - οτι το σπανακι κραταει το φαρμακο που του βαζουνε και οτι τα περισσοτερα που κυκλοφορουν τωρα ειναι απο θερμοκηπια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw bazw spanaki biologiko. Den mou eipe oti den kanei.

Pisteuw twra na mou pei na prosthesoume ospria kai giaourtaki.

Exoume rantebou methaurio kai thelw na rwtisw polla kai gia diatrofi kai gia posotites mipws prepei na tis dinw parapanw epidi einai uperkinitiki? Den kserw. Giati parolo pou trwei toso den bazei kai polu baros...afou den stamataei lepto kai twra thelei sunexeia orthia kai na kanei bimata apti mia meria tou kanape stin alli kai molis akousei kai mousiki xoreuei kiolas :lol: Katerinaki mallon giauto koimatai toses wres...eksantlei ton eauto tis otan einai ksupnia kai den antexei. Alla genika koimotan kai apo mwro polles wres...to wrario tou upnou tis apo mwro ews twra den exei allaksei para polu...mono to bradino pou den ksupnaei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ακόμα δεν έχω πειραματιστεί και τρώει τα ίδια και τα ίδια αλλά εντάξει ακόμα νωρίς είναι.

Σοφία είδα τις φωτογραφίες σου...Οι κόρες σου είναι πανέμορφες και δεν το λέω έτσι, μου αρέσουν πάρα πάρα πολύ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία δεν είπα ότι τον αφήνω να κλαίει. Μία γκρινίτσα ακούω και λέω έχω λίγο χρόνο να πάω τουαλέτα γιατί πολλές φορές την έχω πατήσει και δεν έχω πάει και αργούσε να κοιμηθεί και κόντευα να τα κάνω πάνω μου :lol::lol: Γι'αυτό και κοιμήθηκε μετά μόνος του γιατί δεν ήταν ακριβώς κλάμα. Αυτό το κάνουν συχνά στον ύπνο τους και δεν πρέπει να τα ξυπνάμε γιατί μετά σπαράζουν. Την έχω πατήσει πολλές φορές που ο μικρός δεν είχε ξυπνήσει και τον πήρα αγκαλιά και μετά άρχισε να κλαίει πιο πολύ.

Νάνσυ πάω σε λίγο ομάδα να δω. Σορυ που δεν είδα ακόμα.

Καλά με τις τροφές ότι ναναι είναι οι γιατροί. Εμένα μου είπε να ξεκινήσω ψάρι και αυγό αλλά δεν θα το κάνω ακόμα φοβάμαι. Νάνσυ μήπως σου είπε για το μπρόκολο για τα νεφρα? Γιατι το μπρόκολο είναι φτιαχτό λαχανικό από τον άνθρωπο και γι'αυτό περιέχει πολύ νάτριο το οποίο είναι κακό για τα νεφρά τους. Αλλά δίνουμε τόσα άλλα που είναι κακά για τα νεφρά τους που αυτή στο σπανάκι κόλησε? :lol::lol: Καταρχίν το γάλα που τους δίνεις είναι αγελαδινό και περιέχει πολύ νάτριο το οποίο είναι κακό για τα νεφρά τους. Τεσπα, εγώ τις αλλεργίες προσέχω μόνο περισσότερο και κάνω αυτό που είπε η Νάνσυ. Ένα- ένα τα φαγητά. Κι εγώ βάζω σπανάκι αλλά από τον κήπο μας βιολογικότατο και μπρόκολο έβαλα επίσης από τον κήπο μας βιολογικότατο. Όσπρια δεν έχω ξεκινήσει ακόμα.

Έλενα το γιαούρτι αν δεν το τρώει βάζε το στα φρούτα της. Αρι κι εσένα ήθελα να στο πω όταν ξεκινήσετε γιαούρτι να της το βάζεις στα φρούτα για να χορταίνει πιο πολύ ώρα μέχρι το μεσημεριανό.

Λέω αύριο στην βόλτα μας στο ριβερ να τον ντύσω αρκουδάκι. :lol::lol: Χαμός θα γίνει στο εμπορικό θα μας κοιτάνε όλοι. :D:D

Σοφία με το νερό το κάνω αυτό γιατί ο μικρός δεν κρατιέται το πρωί να κάθομαι να βράζω νερά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία είδα κι εγώ τις κορούλες σου. Είναι όντως πανέμορφες και φαίνεται και η μαμά πόσο ξετρελαμένη είναι. Σε νιώθω ακούςςςςς? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Αυριο θα παω παιδιατρο κ θα ρωτησω κ για τον ανανα που λετε!εμενα παντως μαρεσει πολυ!

Νανσυ απολα βαζεις ε :?: εμενα δεν μου ειπε για οσπρια ακομα θα ρωτησω κ γιαυτα αυριο!

Αρι κ γω κανω προσπαθειες για τον μεσημεριανο υπνο του μικρου γιατι πολυ εχω κουραστει να κοιμαται στο στηθος μου στην διαρκεια της μερας!καθε μερα θα προσπαθω..ισως τα καταφερουμε

Ανθη σε καταλαβαινω απολυτα σαυτα που λες για το φαγητο!εχουν σπασει τα νευρα σου.ξερω ετσι ειναι κ ο δικος μου κ να σκεφτεις οτι ο Αναστασης ειναι 8 μιση μηνων κ ακομα ζοριζομαι να τον ταισω.μπορει μια μερα να φαει κ αλλες 5 μερες να τρωει μονο 3 κουταλιες.δεν ξερω γιατι το κανει αυτο.αλλα καθε μερα του δινω κ φρουτα κ φαγητο 2 φορες να μην ξεχνιομαστε κ οσο φαει!

Κατερινα ο νικολας ειναι τελειος στις φωτο!πολυ χαμογελαστος!φαινεται να απολαμβανει τις κουνιες πολυ!

Σοφια :lol::lol: για το ξωτικο μαρινοπουλο!κ γω σημερα πηγα στο σουπερ κ πηρα λιγο αερα :D καλα εκανες κ πηρες τις στολες για τα κοριτσια

εδω εβρεξε παρα πολυ χθες!α κ κατι αλλο εχει δυο βδομαδες εχουμε σπειρα ληστων κ κλεβουνε καθε απογευμα 5-6 σπιτια κ κανεις δεν τους παιρνει χαμπαρι :shock::shock: εχω φοβηθει αρκετα.

Ελενα ναι κ γω ετσι οπως λες θα την βαλω την στολη στον μικρο απο πανω.μια χαρα ειναι για 6 ευρω.μεγεια την στολη σας.

κ γω Κριαρι ειμαι κ εχω πολλες ευαισθησιες!!!!!πολλα κριαρακια μαζευτηκαν :D

παω να δω φωτος κ να διαβασω ομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eida fotos!

Sofia kouklitses einai oi kores sou! Parolo pou exoun diafora barous moiazoun para polu!

Katerinaki kai o Nikolas foberos! Kai ekei sto mpanio polu mou aresei! Auto to pataki-kareklaki den to exw ksanadei...wraio fainetai!

Bouli o Stratoulis teleios! Kala me trelainei to malli tou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...