Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια μου!

σας διαβασα χθες αλλαδεν μπορεσα να σχολιασω!

βλεπω πιασατε αλλο θεμα παλι!κ γω δεν εχω κανει ακομα μπανιο με τον γιο!αλλα αμα χρειαστει τωρα που ειναι μικρος θα κανω!για οταν μεγαλωσει δεν το θελω να βλεπει την μανουλα γυμνη!!!!με την κορη μου εχω κανει καποιες φορες οταν δεν προλαβαινω να κανουμε αλλιως!αλλα κ εκεινη προτιμω να απολαμβανει το μπανιο της μονη της!τωρα εχει τυχει να δει το πουλακι του αντρα μου κ να με ρωτησει η ιδια γιατι μαμα εγω δεν εχω τετοιο..κ φυσικα της το εξηγω για να ξερει!τα κοριτσακια εχουν τα λουλουδακια κ τα αγορακια εχουν τα πουλακια!αλλα ενταξει ουτε κ γω θελω να νιωσει σε καμμια περιπτωση ασχημα το παιδι!

οσο για τις μνημες εγω κοριτσια θυμαμαι καλα πραγματα μετα τα 5-6.πιο πριν δεν θυνμαμαι τιποτα!ισως καποιες εικονες!συμφωνω βεβαια οτι μεχρι τα 3 γινετε η διαμορφωση μας!σιγουρα παντως μετα τα 3 δεν θυμομστε κ πολλα πραγματα..οχι στην ηλικια της κορης μου αλλα πιο μεγαλοι οταν ειμαστε!

Βασω ωραια η ομαδα στο face!πιστευω η μικρουλα να στρωσει σιγα σιγα!εσυσυνεχισε την προσπαθεια!

Μαρακι μου μπαρβο την Αννουλα που ειναι πολυ καλυτερα κ κανατε κ βολτιτσα!

Φωτεινη να χαιρεσαι τα παιδακια σου!ικαλωσηρθες κ παλι!

Ανθουλιμπραβιο την φραουλιτσα σου μια χαρα ειναι!εχετε μεγαλωσει πολυ!πω πω εισαι τυχερη που δεν ηταν τα παιδια μεσα!ευτυχως σου εκανε δηλωση!καλο κουραγιο με την διορθωση!

Νανσυ :lol::lol::lol: για το γκολο γκολο μπαμπα!κ συμφωνω με οσα εγραψες!

Κατερινακι μου περαστικα σου!ευχομαο ολοψυχα να μην περασεις ποτε ξανα τετοιο πονο.δεν εχω παθει ποτε κατι τετοιομ λ δεν ξερω πως ειναι!αμαν φετος η χρονια σας εχει ταραξει!δεν ειμαστε κκοντα να ρθω να σε βοηθησω για να ξεκουραστεις εσυ λιγο!ευχομαι να νιωθεις καλυτερα ηδη. :-*

τι καλα που θα βρεθειτε παλι ζηλευωωωωωω :D

Αρι ωραια που θα ρθουν οι φιλοι σας το καλοκαιρι θα περασετε πολυ ομορφα!

Ελενα μπραβο που βολταρατε χθες κ το Εβελινακι δεν σας ταλαιπωρησε!οσο μεγαλωνουν θα ειναι καλυτερα πιστευω!!!

Σταυρουλα μπραβο που κοιμηθηκατε επιτελους!θα στρωσει σιγα σιγα κ ο Στρατουλης!

Αλεκα θελω να σου πω εδω κ μερες κ το ξεχναω!τελειε οι φωτο που ειχες βαλει!κ τα παιδακια σου ειναι κουκλια!

Κατερινα κ ο νικολας εχει πολυ πολυ γελιο στο καρεκλακι που κοιμαται!!!

να εχετε μια ομορφη Κυριακη :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalimera kouklitses mou... polla grapsate pali xathika giati o antras mou exei parei apokleistikotita to laptop k den me afinei na katsw oli mera to prwi pou exw xrono piastika me douleies opote sas exasa...

katerinaki perastika sou polu pono exei popo na perasei grigora...

anthi mou mia xara i mpoumpou.. se katalavenw k egw etsi niwthw twra pou den thilazw... popo ti pathate eutuxws den einai polu megali zimeia...

vouli mia xara koimithike o mpempis akuro telika me ta formakia psakse mipws vreis apo allou pouthena...

nansy sto thema tis gumnias sumfwnw me tin katerina den to epidiwkw na mas den alla k na tuxei den tha trexoume na kruftoume kiolas... all mpanio me ton mikro mesa den nomizw na ekana.. eixa kanei me ton aderfo mou mpanio mazi alla forousa magio k empaina mesa mazi tou giati den mporousame na ton kanoume mpanio k empaina gia na ton krataw...

maraki wraia auta pou evales....

bikaki wraia i idea sou gia to fb k egw polles fores pou den prolavenw mpainw sto fb gia ligo i to exw anoixto oli mera k kanw douleies k kseklevw ligo xrono gia na katsw... me tin pipila upomoni pisteuw apo moni tis kapoia stigmi tha tin parei.... gia ton apogalaktismo auta pou sou eipan ta koritsia sumfwnw...

sofia kaofotista ta paidakia sou...

ari ti parapono exeis?

antwnia wraia pou tha exeis tin aderfi sou tha exeis pareaoula kala na perasete

katerina pws einai i aggeliki?

sonia ti kanoun oi kokones?

aa den sas eipa emeis pigame pirame kathismataki pira telika 9-25kila to opoio einai mexri 6-7 xronwn k argotera tha parw ena booster mallon....

den thimamai alla twra ksipnise k o mikros eixame polu asximi vradia oli tin wra ksipnouse mallon apo ta dontia ton evaza krema alla den voithaei k polu...

na perasete kala simera makia polla polla se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!

ανθη πολυ καλη η φραουλιτσα σου!!εχεις δικιο σε αυτο που νιωθεις για τον απογαλακτισμο..κ η δικια μου για ενα διαστημα μου τραβουσε την μπλουζα για να πιασει μεμε κ μια φορα εκανε αυτο τον ηχο της πεινας αλλα για να βυζαξει κ ταα κοιτουσε..αχ με πονουσε πολυ που δεν ειχα..την εβαζα κ νευριαζε που δενειχε γαλα για να χορτασει.τωρα πλεον το εχει ξεχασει..τα βλεπει κ δεν δινει σημασια..τι σοκ με την γκαραζοπορτα :o

σταυρουλα μπραβο στον στρατο!!κοιμηθηκε πολυ καλα κ το μεσημερι κ το βραδυ!! :) το τιλιο ηρεμει τα μωρα?θα δεις καθε βραδυ κανε οπως εκανες χτες κ θα δειξει αν ειναι με αυτα που εκανες να κοιμαται σερι..

αριαδνη κ το μπισκοτακι σου αρχισε να κοιμαται παλι ε? τι παραπονο? :D η σοφια με τα προσκλητηρια παντως ειναι πολυ συνεργασιμη..παντα απανταει αμεσως..μπραβο της!

ελενα εδω κ κ ποσες μερες θελω να σου πω οτι το φορεμα που εβαλες ειναι τελειο!!!!ολο ξεχνουσα να σου πω κ το θυμομουν σε ασχετες ωρες!! :D κ σε αυτο το μηκος ειναι πολυ κομψο..

ναταλια κ ο δικος κανει κατασχεση το λαπτοπ ολη μερα κ πολυ με νευριαζει..παω στον μεγαλο υπολογιστη που ειναι μεσα στην κρεβατοκαμαρα αλλα ειναι πολυ αργος..κανει 10 ωρες να ανοιξει μια σελιδα..οποτε τον αφηνω ανοιχτο μονο για skype..

αντωνια πως περασες το σ.κ με την αδερφουλα?ο αναστασης καλα ειναι?ο πρωην μου ποτε δεν εμφανιστηκε με το πουλι..ο αντωνης τον ελεγε ελα μπαμπα μπανιο μαζι κ αυτος εμπαινε με το βρακι..ηταν πολυ κατα..αλλα οταν εκανα μαζι του μπανιο δεν μου ελεγε τιποτα..αλλα ουτε κ ο αντωνης με κοιτουσε ποτε παραξενα..αλλαζα ρουχα μπροστα του κ δεν μου εδινε σημασια..παντα μιλαμε μεχρι καποια ηλικια..τωρα κρυβομαι εννοειτε ασε που ουτε αυτος κανει κινηση να δει ..τωρα ντρεπεται πολυ ..δεν θελει να τον βλεπω οταν κανει μπανιο..τα κρυβει ολα!! :lol: καλε του λεω σιγα..εγω σε γεννησα..κ μου λεει οχι δεν..τον τωταω καμια φορα εβγαλες τριχουλες?κ μου λεει ναι..του λεω αυτα ειναι χνουδια..γιατι ουτε στην μασχαλη εχει καθολου..βιαζεται να βγαλει για να γινει αντρακι!! :D

ξυπνησε η μικρουλα..10:00 πηγε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Ti kanete! Ax teleios kairos kai simera! Kala xtes oli mera boltarame.

To katafxaristithika, eidika ti bolta sto limani kai katsame eksw gia kafe...ti wraia!

Kai simera thelw bolta...alla re mamwto me paei polu pisw to programma otan ksupnisoume arga.

Simera ksupnisame oloi 10...mexri na piei gala 10:20 e twra prin tis 12 den mporw na tis dwsw frouta...den tha ta faei me tipota...kai 12 pou lew nwris einai...gia na pame kamia boltoula pali!

Bikaki egw den protimw toso na suzitaw stin omada tou facebook giati oti suzitas mporoun na ta doun oi "filoi" tou facebook...den exeis paratirisei pote oti kapoio sxolio pou kanei kapoios filos sou h kapoio like ta blepeis kai esu?...tha mpw, apla den to protimw.

Anthouli etsi eniwtha kai egw...polu perierga...alla otan stamatisa mou perase meta apo kamia ebdomada ante duo to sunithizeis kai niwtheis kai polu aneksartiti! Einai polu periergo...eides poso denesai!

Kala ti gkantemia auto me ti garazoporta? Eutuxws pou den eisastan mesa! H fraoulitsa einai mia xara!! Paei kai auti mas perase!! :D

Gia ton upno pou les etsi einai...pio polu ta paidakia pou thilazoun ksupnane ti nuxta me polu liges eksereseis...den einai omws panta oti peinane...einai oti apla exoun sunithisei na ksupnane giati tous prwtous mines ontws ksupnane epidi peinane...kai ksupnane meta kai as min peinane...kai ektos auto, exoun sunithisei na pinoun mikroteri posotita galaktos apo to stithos gia na ksanatrwne meta apo liges wres....eides twra pou tis dineis mitriko apo mpoukali den pinei polu mazemeno? Kamia 200-250ml?? Pisteueis oti sto bradino thilasmo pou ekanes epine pote toso polu mazemeno apto stithos? Apokleietai! Einai ola mazi autoi oi logoi pou ksupnane to bradu...kai egw auto pisteuw!

Bouli mprabo!!! :ymapplause::ymapplause:

Fobero e?? Eides...pianoun topo ola auta pou ekanes siga siga! Ante euxomai oles oi nuxtes na einai etsi apo dw kai pera!!

:lol::lol: gelaw me ton Mpeni! A, na sou pw allo ena na to kaneis....otan ksupnaei min ton sikwneis amesws...gia na mathei na kathetai kai na paizei otan ksupnaei! Egw auto kanw kai exei mathei twra kai kathetai kai paizei mexri na paw...auto tha se boithisei giati an to mathei na to kanei, kamia fora pou tha ksupnisei pio nwris, tha ton afisei na paizei kai mporei pali na ksanakoimithei monos tou!!

Tony mou pws pernas me tin aderfoula sou??

Ta paidia tha xairontai pou irthe h theia e?

Nataly pio kathismataki pires?

Maraki sou arese? Den to exw paraggeilei akoma giati den kserw akoma...den exw koitaksei kai kanena magazi...mou fainetai kai nwris...thelw na xasw kai 2-3 kila, isws perimenw ligaki.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλες καλημερες και απο μας!!!!!

πάω με τα μικρα κούνιες και αφήσαμε τον μπαμπα μας να μας μαγειρεψει σημερα γαριδομακαροναδα!

Τα όσα γράψατε θα τα δω μετα!

Σας φιλω όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!! Χτες η μικρη κοιμηθηκε στη μια το βραδυ, ξυπνησε στις 4 (δεν εφαγε) ξανακοιμηθηκε 4.30 και ξυπνησε 8. Εφαγε και ξανακοιμηθηκε ως τις 11. Στις 12 εκοψα φρουτακια.Ματαιος κοπος.Σφραγισμενο το στομα. Και χτες ομως που εφαγε 1η φορα χορτοσουπα τα ιδια μου εκανε..Πολυ ζοριστηκα να φαει. Δεν ξερω τι να κανω πια.Μονο το ρυζαλευρο θελει..

Ελενακι το ξερω οτι θα αποδεσμευτω με το ξενο.Τωρα ομως που δεν τρωει τιποτα τι θα κανω;;Τουλαχιστον να αρχισει να τρωει τιποτα αλλο.Εχεις δικιο με αυτα που λες για το ξυπνημα.Η μικρη απο το μπιμπερο πινει 220 ml.Νομιζω οτι το δικο μου μωρακι δε θα στρωσει ποτε στα θεματα υπνου και φαγητου :(:(:(

Σταυρουλα ΜΠΡΑΒΟ ο Στρατουλης!!!!!! Τελεια κοιμηθηκε!!! Εσυ το βραδυ δινεις ξενο ή στηθος;;;Στον Πανο ειχα παρει ενα καρεκλακι της bebe comfort 9-18 kila που ειχε ανακλιση και επισης γυρνουσε προς την πορτα για να δεσω ανετα το παιδι και μετα το εβαζα ξανα στη θεση του.Τελειο γιατι γενικως χαροπαλευω να δενω το παιδι οταν το καρεκλακι κοιταει την καρεκλα του συνοδηγου.

Αντωνια κι εγω απο τοτε εχω μνημες..Νομιζω τα περισσοτερα παιδακια. Τι κανουν τα παιδακια σου;; Ο γλυκας;;

Ναταλακι με γεια το καθισματακι σας!Ποιας εταιρειας ειναι;;Κακο βραδυ ειχατε ε ;;Αντε να δουμε ποτε θα ερθουν ξανα τα καλα βραδια..

Μαρακι γελασα με τον Αντωνη που εγινε αντρακι και ντρεπεται :lol::lol::lol::lol: Ετσι ειναι.Μεγαλωνουν χωρις να το καταλαβουμε :?:?:?:?

Κατερινακι χαρα στο κυραγιο σου που πας μονη στις κουνιες με 2 παιδια..Εγω δεν το εχω τολμησει ακόμα..Γαριδομακαροναδα ε;;;;Μιαμ μιαμ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia ti kanete? Boltarete?

Kala simera edw pragmatika itan kalokairi! Afou eksw oloi me kontomanika! Ma einai dunaton? H mikri sto karotsi idrwse me ena lepto mpoufan amaniko kai tis to ebgala, 25bathmous. Katsame pali limani gia kafedaki...kala xamos ginotan oloi bgikan na boltaroun, olo karotsia kai paidakia eblepa! Meta pirame apto dromo soublakia afou den eixa prolabei na mageirepsw....wraia itan simera!

Katerina pigate kounies?? miam miam wraio fagaki sas ftiaxnei o antras sou!!

Anthouli ase to perasa kai egw auto to stadio...na min thelei na faei...kai akoma to pernaw me to frouto polu me zorizei...stis arxes ekana 45 lepta gia na faei to miso....kai tis mises fores kai egw adika to eftiaxna, h to petousa h to etrwga egw. Kane ligo upomoni alla na prospatheis kathe mera na tis dineis...egw exw brei oti tis aresei na apasxoleitai me kati...an krataei kati sta xeria kai paizei ksexnietai kai egw dinw koutalies!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, ελπίζω να περνάτε όλες όμορφα.

Και δω ζέστη έχει αλλά πολύ αέρα.

Πολλά φιλιά σε όλες.

Βίκακι πολυ ωραία ιδέα η ομάδα στο fb.Θα την τιμήσω.

Έλενα είναι κλειστή η ομάδα, δεν μπορεί να δει κανεις.Το τσέκαρα και απο το fb του άντρα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wraia koritsia afou einai kleisti h omada mia xara!

Koritsia ksexasa na sas pw...eida mia gnwsti simera pou bgikame eksw...itan me to mwro tis to opoio einai 2.5 minwn...kai ligo pou ta eipame sta orthia ti rwtisa an koimatai (to thema pou mas kaiei), mou leei kai auti...nai koimatai oli nuxta!!

Ti rwtisa an thilazei omws kai mou eipe oti epelekse na min thilasei katholou...tuxaio pou koimatai oli nuxta? Den nomizw!

Alli mia apodeiksei se auto pou legame Anthouli...oti ta mwra pou thilazoun, gia tous diaforous logous pou eipame prin, den exoun mathei na koimountai oli nuxta! Na kserete oti oles mas pou thilasame eite ligo eite polu einai megali thisia....einai polla atoma pou apla epilegoun na min to kanoun xwris kapoio logo....kai alla atoma pou epilegoun na to kanoun akoma kai eis barous tis dikis tous ugeias!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax ελενα ζηλευω το καλο καιρο που εχετε!!!εμεις εδω μουχλα κ αερα.. :( εντωμεταξυ για να ανεβω ψυχολογικα βαφτηκα,εκανα πιστολακι κ απο κατω φοραω παντελονι πυτζαμα!!!!!περναω απ΄το καθρεφτη κ λεω φτου σου!!! :lol::lol::lol: ειχα καιρο να με δω βαμμενη. :D .πηξαμε στο μεσα!

αριαδνη κ εσεις ζεστουλα?θα βολταρετε σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παραλιγο να πετυχω την Λελα αλλα τελικα μου ξεφυγε. Ελενα κ παλι συμφωνω απολυτα για τον θηλασμο κ να προσθεσω οτι στο ζιζι βρισκουν κ παρηγορια ενω το μπιμπερο ειναι μονο για μασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα Μαράκι μέσα και μεις γιατί ο καιρός ναι μεν είναι ζεστός αλλά έχει αέρα και γενικώς μια μουντίλα και δεν σε τραβάει καθόλου να βγεις έξω.

Η Αννούλα καταπληκτική στο χορό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ μεις κοριτσια μεσα!!!ο καιρος ειναι χαλια κ φυσαει πολυ!!μαρακι τελεια η Αννουλα!

Σταυρουλα που την πετυχες τη Λελα :?:

Ελενα σε ζηλευω για τον καιρο κ το καφεδακι!

Κατερινακι τρελαινομαι για γαριδομακαροναδα!μιαμ

Ανθουλι μια χαρα τα παιδακια μου!κ γω ετσι ειμαι με τον Ανασταση κ το φαγητο..δυσκολευομαι καποιες μερες τα τρωει καλα κ τα φρουτα κ καποιες δεν ανοιγει καθολου το στομα!κ αυτο γινετε τωρα.στην αρχη δεν το ανοιγε καθολου το στομα!υπομονη θα φαει καποια στιγμη απολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε;

ελενα συμφωνω απολυτα με οσα ειπες για θηλασμο.κ εμενα ο αντωνης που επινε ξενο κοιμοταν καλυτερα.κ συμφωνω κ για τη ''θυσια'',καποιες το κοβουν για να καπνισουν η γιατι βαριουνται.δικαιωμα τους φυσικα,ο θηλασμος πιστευω ειναι πολυ υποκειμενικο θεμα κ δεν ειναι στην κριση κανενος το τι κανει η καθε μαμα.απλα εγω προσωπικα το θεωρησα λιγακι οτι ειμαι ''υποχρεωμενη''απεναντι στο μωρο να το θηλασω,φυσικα οχι αναγκαστικα,το ηθελα κ οπως λεει η ανθη εχω το ιδιο ψυχολογικο προβλημα πλεον..κ εχω ξεχασει να το αναφερω,νομιζω θα παθω κατι χωρις αυτη την επαφη,φυσικα ιδεα μου ειναι αλλα ετσι νιωθω αυτη τη στιγμη.οταν της το αρνουμαι γιατι [.χ κοντευει η ωρα της κρεμας της ας πουμε στεναχωριεμαι πολυ.κ ισως γι'αυτο δεν το παιρνω ευκολα αποφαση να το κοψω,καλα βεβαια με βολευει κ καποιες φορες οπως π.χ να κοιμηθει.

κ εμεις τελειο καιρο σημερα αλλα ο αντρας μου δουλευει,απλα επειδη φαγαμε στη πεθερα μετα οταν εφυγα πηγα να παρω παστες με το καροτσι κ το συνδυασα σαν βολτα.δεν ηθελα να γυρισω σπιτι! :D

παω να την αλλαξω απο κακα.κ εχω να δωσω κ κρεμα,ηδη αργησα κ να σιδερωσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία εκεί που είχαμε πάει βόλτα πήγανε όταν φεύγαμε εμείς.

Ξέχασα να σας γράψω δοκίμασα κι εγώ τις πάνες easy up αλλά δεν μου άρεσαν καθόλου. Ήταν μονίμως το δερματάκι του υγρό από μέσα και πολλές φορές βρεχόντουσαν και τα ρούχα του. Είχαν διαρροές.

Σιδέρωμα Κυριακάτικα Βικάκι? :? Πολύ βαρετό. Εγώ πάντως δεν έχω νιώσει ότι μου λείπει ο θηλασμός. Νιώθω ότι τον χόρτασα. Ίσως επειδή ξέρω ότι θα το ξαναζήσω (αν και ποτέ δεν ξέρεις) αν κάνω δεύτερο παιδάκι. Μου αρέσει η καινούρια εμπειρία του μπιμπερό και του πιπιλακίου και φυσικά ακόμα περισσότερο μου αρέσει που άρχισα να μπαίνω στα παλιά μου σουτιέν...οριακά βέβαια αλλά μπαίνω. :lol:

Άρι δεν μας είπες τελικά τι σε πειράζει. Όλο το αποφεύγεις. Γράψε στην ομάδα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάναμε την βολτα μας το πρωι, πηγαμε κουνιες, ειχα και τους γονεις μου μαζι για παρεα και μετα φαγαμε ολοι μαζι. Σας αρεσε η φωτο που τον πηρε ο υπνος στο καρεκλακι, ειχε πολυ πλακα ετσι οπως τον επερνε ο υπνος και σιγα σιγα εγερνε!

Βασω ειναι στο παιδι η Αγγελικη οπως λες και εσυ ποτε δεν ειχε κοιμηθει μονη της παρα μονο στο αυτοκινητο, αντιθετα ο Νικολας οταν ειναι κουρασμενος κοιμαται και μονος του. Να τωρα επειδη δεν ειχε κοιμηθει ολη μερα κανα μισαωρο μονο στην βολτα τωρα μετα την κρεμα τον αφησα στην κουνια και μεχρι να βγω απο την τουαλετα ειχε κοιμηθει. Μακαρι να τα καταφερεις και εσυ να τα πουμε παλι απο κοντα! Την ομαδα μεσω fb θα την βρουμε?

Ανθη μια χαρα ειναι η φραουλιτσα, εντυπωση μου κανει που θα ξανακανει εμβολιο στον χρονο! Καλα τρομερο αυτο με την γκαραζοπορτα καλα λες που δεν ησασταν μεσα! Ο αποθηλασμος ειναι δυσκολος και για μενα το βασικο ειναι να ειναι ετοιμη η μαμα, οσο αντεχεις γιατι εχεις και τις αντλησεις να το κρατησεις.

Σταυρουλα τελεια που κοιμηθηκε ο Στρατουλης, εγω θα σου ευχηθω να συνεχισει ετσι απο δω και περα!!!!

Ναταλια μακαρι να στρωσει και ο δικος σου ο Στρατουλης γρηγορα.

Αντωνια πως τα περασες με την αδερφουλα, ποσο θα κατσει? Μνημες και εγω απο τοτε εχω και οτι ειναι ειναι απο πιο μικρη πιθανον να ειναι απο τις περιγραφες που μου εκαναν και να τις θεωρω και αυτες μνημες!

Ανθη το φαγητο ειναι θεμα συνηθειας οπως τρωει τωρα το ρυζαλευρο ετσι θα φαει και τα υπολοιπα σιγα σιγα. Ο Νικολας τις πρωτες μερες με το ζορι ετρωγε και την κρεατοχορτοσουπα τωρα δεν τον προλαβαινω. Και οπως εγραψε και η Ελενα και μεις στην αρχη τα φρουτα καναμε τρια τεταρτα μια ωρα να φαμε, τωρα 20 λεπτα αντε μιση ωρα!!!

Ελενα και εδω ειχε καλη μερα αλλα οχι και 25 βαθμους, μια χαρα ειστε εκει κατω!! Η γαριδομακαροναδα καλη ηταν αλλα την ειχε κανει αρκετα καυτερη!!! Για τον θηλασμο ετσι ειναι η καθε μαμα κανει την επιλογη της δεχτο, αλλα ειτε λιγο ειτε πολυ ειναι το ιδιο σημαντικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bouli kai pou eisai akoma...molis to stamatiseis teleios mesa se 1 ebdomada tha sou kanoun ola ta palia soutien! :D

Deuteromanoules pou thilazate h kai opoiadipote exei stamatisei to thilasmo, exw na sas kanw mia erwtisi....einai fusiologiko to stithos na to niwthw kapws niania akoma?? Ennow re paidi mou, exw tin entupwsi oti einai polu malako twra....den kserw mipws sinithisa na einai gemato apto gala toso kairo kai itan pio skliro kai egw twra to niwthw na einai malako, h ontws einai pio malako apo prin?

Mallon ksexilwse! :oops: Mari Lela esu pou skereis apo susfiksi muwn...kamia askisi gia susfiksi stithous?? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα το νιωθεις ετσι επειδη το ειχες συνηθισει πιο σφηχτο οσο ειχε γαλα και το μεγεθος σιγα σιγα θα επανελθει σε οτι ηταν προ εγκυμοσυνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες!

Ολο βολτιτσες μου ειστε καλα κανετε :D:D:D Και εμεις προλαβαμε και βγηκαμε με λιγο ηλιο εχθες γιατι δουλευα απο το πρωι , πηγαμε στο εκπτωτικο χωριο , ψωνησαμε και ενα μπλεντερ γιατι μας χαλασε αυτο που ειχαμε παρει προσφατα και τελικα κατι εχει και αυτο και θα το παμε πισω...κριμα γιατι μου αρεσε και εμφανισιακα ειχε και γυαλινο δοχειο γιατι δεν συμπαθω την πλαστικουρα.Ευτυχως που εχουμε αλλο να κανουμε την δουλεια μας προσωρινα.Μετα κατσαμε για φαγητο περασαμε ομορφα.Σημερα μεσα ξεκουραση.

Εμεις ακομα εχουμε χωρο στο καθισματακι δεν μας βλεπω αμεσα για αλλαγη .Για τα καθισματακια αυτοκινητου ξερω οτι τα γυριζεις να κοιτανε μπροστα μετα τον 9ο μηνα η΄οταν ξεπερασει τα 9 κιλα.

Σταυρουλα μια χαρα το 10ωρακι μπραβο :D Μακαρι να ειναι η αρχη να το καθιερωσει :D

Ναταλακι υπομονη με τα δοντακια..

Ελενα εμενα μου ειναι οπως ηταν πριν και φοραω τα παλια μου σουτιεν κανονικα.Οσο εχεις γαλα μεχρι να σου κοπει τελειως ειναι πιο σφηκτο και μεγαλυτερο,ετσι το ειχες συνηθισει αλλα θα επανελθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα για βαπτιστικά μπορείς να κοιτάξεις και στα next. Εμένα δεν μου αρέσουν καθόλου τα πολύ κουστουμέ. Μου φαίνεται με κανένα τζιν θα τον πάω στην βάπτιση :lol: Εγώ μάλλον θα πάω σε βιοτεχνία για να μου φτιάξουν και ένα σκαντζοχοιράκι πάνω στα ρούχα του.

Κατερινάκι μπράβο που περάσατε ωραία. Πωπω μπομπα η γαριδομακαρονάδα πάει ο νικόλας θα εκτιναχτεί :lol::lol:

Έλενα έτσι είναι το είχες συνηθίσει πριν τουμπανο και τώρα σου φαίνεται πατίκα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να μην το σκέφτομαι συνέχεια 🥴🙂 πάντως έτσι κι εμένα δεξιά ανεβαίνει πιο πολύ!!
    • Ωχ αγχωθηκα τωρα κι αλλο. Εμενα δεν εδωσε σημασία στο αιμάτωμα. Ουτε σαφή απάντηση απο που προέρχεται. Κατι για τόν φθαρτο μου ειπε. Οπως γράφει και στο αρχείο που μου εστειλες. Αλλα οκ... Ισως ηταν σκουντημα τωρα αυτο που έγινε  για να καταλάβω πως δεν τον πολυκαιει και για την έκβαση μου. Χθες φαντάσου δεν αναφερθηκε καν στο αιμάτωμα και τον ρώτησα εγω , ενω ηδη ειχε τελειώσει η εξέταση. Και μου εκανε κοιλιακό υπέρηχο για να το δει και φαινόταν καλύτερα εκει. Φαίνονταν αρκετά μεγαλος αλλα ουτε που ασχολήθηκε. Το μονο που μου ειπε ηταν πως αν η κυηση πήγαινε καλά, δεν θα τον απασχολούσε καν! Και τωρα το αρχείο που έστειλες γραφει αλλο. Εσενα τι σου ειπε; Είδες γράφει και για την προγεστερόνη ότι βοηθάει και οταν την Παρασκευή τον είχα ρωτήσει αν θα βοηθούσε μου ειχε πει οχι αλλα καλου κακου παρε 3 την ημερα. Ποσο στεναχωρηθηκα τωρα .. Οκ... Θα παρω τηλ τον αλλον γιατρό (αυτον της Γερμανίας) και θα ζητήσω ραντεβού εκτάκτως. Μπορεί και στο αιμάτωμα να οφείλεται αυτή η καθυστέρηση;;
    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
    • Είναι χειρότερο το πρωί κορίτσι μου και ειδικά τέτοιες ώρες. Ξεκουμπώνω το παντελόνι στην δουλειά. Δεν παίρνω προγεστερόνη.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...