Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

Έλενα κι εγώ αυτό πιστεύω με την πιπίλα. Για να δούμε. Αυτό έλεγα στον σύζυγο ότι πιστεύω ότι πριν τον χρόνο θα στρώσει γιατί μου έχει κάνει σερι ύπνο. Συμφωνώ για το μπάνιο...στην θάλασσα :lol:

Πωπω τόσο πολύ πονάει ο κολικός? Κατερινάκι μου κουράγιο. Να φύγει και να μην ξαναγυρίσει.

Λέω να πάω ριβερ από βδομάδα που θα έχει ακόμα καλό καιρό για να πάω στα next. Ε? τι λέτε κορίτσια θα με ακολουθήσετε? :D

Fotini συμφωνώ κι εγώ με όσα έγραψες και για τον ύπνο και για τον αποθηλασμό. Σου έστειλα πμ γιατί με ενδιαφέρει να το διαβάσω.

Νάνσυ δεν είναι θέμα ίδιου φύλου έτσι κι αλλιώς το σώμα σου είναι διαφορετικό από της μικρής όπως και του μπαμπά με τον γιο του. Μην θεωρείται ότι το βλέπει ίδιο γιατί είναι το ίδιο φύλο.

Εγώ λόγω θηλασμού φυσικά έβλεπε τα μεμε ο μικρός αλλά τίποτα παραπάνω. Δεν το έχω ανάγκη ούτε είναι απαραίτητο να με δει γυμνή. Έτσι ήμουν και με τους γονείς μου έτσι θα είμαι και με τα παιδιά μου.

Μαράκι τι ωραία που είναι όταν τα παιδάκια μας αλλάζουν και επικοινωνούν κάθε μέρα και περισσότερο μαζί μας. Είναι τρέλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας μανουλες!

ξυπνησε η μπεμπα,ημουν κ εγω ξαπλωμενη χωρις να κοιμαμαι κ σηκωθηκα γιατι εκλαιγε κ δε θελω να ξυπνησει τον αντωνη.

προσπαθησα το μεσημερι να τη κοιμησω με πιπιλα κ κουνωντας την αλλα τιποτα.εκλαιγε πολυ κ επειδη ξερω οτι νυσταζε κ μετα απο προσπαθεια την εβαλα στηθος ε κ σε 5 λεπτα κοιμηθηκε.πιπιλα φυσικα δεν πηρε αλλα την προσπαθουσα μηπως την παρει.μαλλον πρωτα πρεπει να μαθει πιπιλα κ μετα το κουνημα.

ουτε εγω ζηταω να μη ξυπναει τη νυχτα,αλοιμονο,ειναι 6μιση μηνων..φυσικα υπαρχουν παιδακια που δε ξυπνανε απο 2 μηνων αλλα ενταξει,δεν θεωρω μη φυσιολογικο να ξυπναει ακομα.ασχετα αν εκεινη την ωρα θελω να κοιμηθω κ εκνευριζομαι.απλα απορω γιατι επι 6μιση μηνες σπανια κοιμαται πριν τις 1 κ τελευταια ξυπναει καθε δυωρο σχεδον.μπορω να πω πως την αρχη κοιμοταν καλυτερα.τελοσπαντων,ας μη ξαναρχιζω κ εγω τα ιδια,απλα εχω βαλει ενα πλανο στο μυαλο μου για το πως θα προσπαθησω να αλλαξω καποια πραγματα κ μακαρι να μου πετυχει γιατι το ξαναλεω οτι εαν ξεκινησω δουλεια κ εχει το ωραριο που εχει στον υπνο δε θα τη παλεψω με τιποτα.ηδη τα νευρα μου ειναι στο οριο.

ελενα δε πιστευψω να σε πειραξε που σου ειπα δωσε την βοηθεια σου,απλα το ειπα κ λιγο σαν αστειο επειδη πετυχες οτι ηθελες με την εβελινα κ επειδη εχεις το βιβλιο. ;)

εγω δεν εχω κανει ποτε μπανιο με τον αντωνη,ο μπαμπας του εκανε πιο μικρος οταν ηταν, κ συμπεριφερομαστε οπως η κατερινα.

κατερινα κ εμενα ο αντωνης θυμαται γεγονοτα που εγιναν πριν το καλοκαιρι δηλ σχεδον ενα χρονο..

το πιστευω πολυ οτι διαμορφωνομαστε απο 0 εως 4 ετων.ειχε παλια μια εκπομπη στη νετ με εναν πολυ γνωστο ψυχολογο κ τα εξηγουσε τοσο ωραια την καθε φαση που περνανε εως την ηλικια των 4,ολα εχουν την σημασια τους κ το στηθος κ η πανα κ ολα.κ επισης συγκρινω εμεναμε τον αδελφο μου,εγω οταν ημουν μωρο οι γονεις μου ειχαν καποια προβληματα με το οικονομικο κ κατι οικογενειακα κ η μαμα μου δεν ηταν απολυτα συγκεντρωμενη σε μενα,στον αδελφο μου ηταν πολυ καλυτερα ολα αυτα κ ο αδελφος μου ειναι αλλιως σε ορισμενα θεματα,εγω ειμαι ας πουμε πιο ανασφαλης κ θεωρω οτι επαιξε πολυ ρολο αυτο.

πασχαλιτσακι μου περαστικα,το ξερω οχι απο προσωπικη εμπειρια,αλλα εχω ακουσει οτι ειναι απο τους χειροτερους πονους που υπαρχουν.

φωτεινη να σουζησουν τα παιδακια σου,καλοφωτιστα να ειναι κ θα σου στειλω κ νεγω το μειλ μου γιατι με ενδιαφερει. ;) σε ευχαριστω εκ των προτερων!

ηθελα κ εγω βολτα αλλα ειναι ο αντρας μου απογευμα στη δουλεια..

παω να της κανω κρεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kale Bikaki ti na me piraksei! Kamia sxesi! Apla egw to dieukrinisa auto apo moni mou gia na min pareksigithw oti kai kala kanw pws ta kserw ola...kamia sxesi pragmatika giati mexri kai pou gennisa imoun asxeti apo mwra kai se polla me exete boithisei kai eseis kai ta biblia kai ta arthra kai oi gnwmes kai autes pou sumfwnoume kai autes pou diafwnoume!! :D

Kai egw xairomai na dinw ti gnwmi mou eidika an boithaei kapoia!

Bouli ksexasa na sou pw...kai emena mou etuxe me enan kinezo auto pou eipes kai mou eipe to idio gia ena rouxo pou sas eixa balei oti stelnei kai ta 3 diaforetika xrwmata kai noumera...alla den einai oloi to idio...tha sou etuxe...exw tuxei allon pou mou edwse auto pou poulouse kai as min ithela egw na ta parw ola, diladi an itan 3 egw tou zitisa 1 mono kai mou eipe timi gia to 1 kai mou to poulise...an diladi breis ta idia formakia apo allon mporeis na dokimaseis...o kathenas einai diaforetikos!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται πως κανείς μας δεν κάνει πως τα ξέρει όλα.Απλά μερικές φορές ο γραπτός λόγος παρεξηγείται.Και επίσης κάποιες φορές έχω νιώσει και γω κάπως...Τελοσπάντων άλλη φορά θα κάνω τα "παράπονά" μου :D

Εμείς δεν πήγαμε πουθενά γιατί δεν είχε καλό καιρό.Home sweet home.

Ελενα εκεί έχει πολύ καλό καιρό, ε?

Και γω ανυπομονώ για το καλοκαίρι, μου είπαν και πρόσφατα 2 φιλικά ζευγάρια ότι θα έρθουν διακοπές εδώ, μετά τη βάπτιση και θα έιναι πολύ ωράια πιστεύω μιας και έχουν κι αυτοι μικρά παιδιά.

Σταυρούλα μια φίλη μου μου είπε ότι στα next της Πάτρας έβαλαν 70% και πήρε πουλόβεράκια ας πουμε απο 30 μόνο 8 ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα- kangaroo τώρα είδα τις φώτο του Νικόλα που έβαλες.Καλά αυτή που έχει αποκοιμηθεί στο καρεκλάκι του φαγητού είναι όλα τα λεφτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως Κατερινακι πολυ φαση εχει αυτη η φωτογραφια. Εχουμε το ιδιο λιονταρακι της φισερ. Αρι εγω για τα περσινα καλοκαιρινα ενδιαφερομαι. Την σταματησαν την προσφορα?

post-14553-13873940135386_thumb.jpg

post-14553-13873940136272_thumb.jpg

post-14553-13873940137755_thumb.jpg

post-14553-13873940139254_thumb.jpg

post-14553-13873940140756_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, τουλάχιστον στην Πάτρα έχει πολλά περσινα καλοκαιρινά.Μου πήρε και η μαμά μου κάποια tshirts με σορτσάκια παμφηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εστε δηλαδη για τι ωρα σκεφτεσαι την βολτα στο river; ελεγα μηπως καταφερνα να αφησω εστω την μεγαλη κ να ερχομουν..γιατι κ με τα τρια δεν μπορω με τιποτα..βεβαια κ παλι δυσκολο αλλα θα ηθελα να το προσπαθησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα για σένα http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 49775.html τέλειο? :D:D

Νάνσυ μετά τα φρούτα τα οποία τα δίνω γύρω στις 10μιση οπότε έλεγα 11μιση να είμαι ριβερ για να έχω χρόνο να είμαι χαλαρή. Μακάρι να μπορέσεις να έρθεις.

Αρι ααα ωραία μακάρι να βρω κι εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα και εγω θελω να κανω μια βολτα απο τα next!!! Θα παρεις και τον μικρο μαζι?

Βάσω σιγα σιγα θα την μαθει και την πιπιλα, το οτι κοιμηθηκε αμεσως μαλλον λιγο πιπιλισμα ηθελε. Το οτι κοιμαται τοσο αργα μαλλον εχει να κανει οτι εχει μαθει ετσι απο μικρη αν τα εκανες ολα (μπανιο γαλα) λιγο πιο νωρις θα μαθαινε σιγα σιγα.

Αρι τι παραπονα εχει?? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα ναι λεω να τον παρω να κανει βολτα. Θελω να κοιταξω και για καθισματακι αυτοκινητου εχετε να μου προτεινετε κατι οι δευτερομανουλες που να σας βγηκε καλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδα και στην ομαδα ;) ωραια για να τον παρω και εγω

Σταυρουλα μου εγω εχω της perperego μια χαρα ευχαριστημενη ειμαι, ειναι βεβαια λιγο βαρη αν υπαρχει περιπτωση να το βαζεις σε περισσοτερα απο ενα αυτοκινητα, αλλα γενικα ολα της επομενης κατηγοριας ειναι πιο βαρια απο τα πρωτα που εχουμε. Εγω πηρα αυτο επειδη ειχα απο την αρχη βαση isofix στο αυτοκινητο της perperego στην οποια δεν μπορω να βαλω καθισμα αλλης εταιριας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ κι εγω εχω βαση isofix chicco ομως. Πρεπει να παρω της κικο παλι? Βασικα για δευτερο το θελω. Θα μου δωσουν ενα ακομα κ το θελω ακριβως για να μην κανω τραμπες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Simera eimaste oli mera boltes! Twra gurisame kai apo ena filiko spiti pou exoun ena agoraki tin idia ilikia me emas.

Wraia perasame, einai konta mas giauto pigame tetoia wra..gurisame isa isa gia na kanei h mikri mpanaki kai na koimithei.

Bouli polu wraio! :D

Eides briskeis kai merika mono 1...h kai 3 pou mporeis na ta pareis esu. Pantos koitakse kai kanena allo giati se kapoia dialegeis kai xrwma kai noumero oti theleis.

Ari nai kai egw gia auto eimai ligo sugkratimeni giati skeftomai oti tha mou feroun ena swro...alliws tha eixa agorasei ena swro pou exw dei kai mou aresoun...

Bouli sigoura einai isofix h basi pou exeis? Giati kai egw exw basi tis chicco alla den einai isofix, einai autofix...exei diafora...h isofix mpainei sto amaksi kai kanei ena click kai nomizw den xreiazetai oute zwni. Kai egw thelw kainourio kareklaki alla den kserw pio na parw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεραθηκαν και τα δυο...

Έχω στο ένα αυτό έχω της chicco αλλα είναι το 9-18 αλλα με ανακλιση για να κοιμάται οταν κάνουμε μεγάλες διαδρομές δηλαδή Αθήνα-Αγρίνιο το οποίο δένει με τις κανονικές ζώνες για να μπαίνει και στα δυο αυτό και δεν είναι πολύ βαρύ. Στο άλλο έχω ένα της πρεναταλ ισοφιξ 9-36 το οποίο δεν κάνει κλίσεις αλλά έχει μαξιλαράκι και μετά το αφαιρείς και μένει το μεγάλο κάθισμα και μετά γίνεται και μπουστερ δηλαδή μένει μόνο το κατω.

Βούλα αν εχεις τη βαση ρης chicco πρέπει να ξαναπαρεις chicco άπλωσ είναι πιο σταθερά με τις βασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: νανσυ για τον γκολο γκολο μπαμπα!!!! :lol::lol:

εγω με τον γιο μου εκανα μπανιο μαζι γιατι δεν μπορουσα να τον αφηνω μονο του κ εγω να ειμαι στο μπανιο κ ετσι καναμε μαζι μεχρι περιπου 2 χρονων..μετα αυθορμητα σε βγαινει κ λες φτανει..ο μπαμπας του ερχοταν κατα της 1 το βραδυ..οταν ηταν φυσικα για ξυρισμα το εκανα σε ωρα που θα κοιμοταν στα γρηγορα.

με την μικρη ετυχε 1 φορα να την βαλω στην μπανιεριτσα της κ εγω στην μεγαλη φυσικα κ εκανα μπανιο κ αυτη επαιζε με το νερο της κ τα παπακια..η αληθεια ειναι οτι οσες ρωτησα τον αντωνη για στιγμες που εχουμε ζησει η καποιο σπιτι που μεναμε οταν ηταν σε εκεινη την ηλικια δεν θυμαται τιποτα..ουτε καν τις κουνιες που τον πηγαινα σε καποιες συγκεκριμενες δεν τις θυμοταν παρολο που ηταν 4 χρονων τοτες..

φωτεινη καλως μας ηρθες κ παλι!!να ειναι καλοφωτστα κ τα 2 αγγελουδια σου!!ιδιο θεμα θα εχουμε με την κορουλα σου!! ;)

κοριτσια για τα καθισματα 2 εχουμε..ενα που μμας ειχαν δωσεει της chicco 9-18 κ αλλο ενα που ειχε ο ανδρεας απο την κορη του 9-36 το οποιο ειναι ολοκαινουργιο γιατι σπανια την επαιρνε..(ολο αρρωστη κ καλα ηταν)οποτε μεχρι τα 12 θα εχουμε καθισματα! ;) δεν ξερω πως ειναι ακριβως με τα εξτρα που λετε..

βαλατε φωτο?παω να δω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να ειμαι παλι κ εγω!! :D

κατερινα ο νικολας ειναι ολα τα λεφτα στη φωτο που κοιμαται! :lol: εγω οπως λεει η αντωνια ποτε δεν το εχω ζησει αυτο,παρα μονο στο καροτσι κ στο αυτοκινητο αλλα νομιζω πως αυτα ειναι λιγο πολυ συνηθισμενο φαινομενο.ουτε με τον αντωνη το εζησα ποτε.παντως μου εχει πει η μαμα μου οτι ημουν λιγο δυσκολη στον υπνο,ενω τον αντρα μου τον κουναγαν να δουν αν ζει,αρα απο μενα πηραν! :lol: καλα ο αντωνης ηταν πιο ευκολος αλλα οχι κ τελειως.δηλ σαν της αριαδνης η της ελενας.

αριαδνη πολυ ωραια που θα ερθουν φιλοι σας για διακοπες,θα καταευχαριστηθεις το μπισκοτακι φτεος το καλοκαιρι που θα ειναι ολοκληρο κοριτσακι κ θα χαρειτε τη θαλασσα αφου κ εσυ πας απο σεπτεμβρη αν θυμαμαι καλα για δουλεια. :D αυτο που λες το εχω νιωσει κ εγω αλλα για αλλους.προσωπικα σπανια να το εχω νιωσει για μενα.οντως ο γραπτος λογος παρεξηγειται,παντως βοηθανε κ οι φατσουλες καποιες φορες να εκφρασουμε καπως καλυτερα αυτο που θελουμε.

θελω κ εγω να ερθω ριβερ,θα δω ομως πως θα γινει.δε θυμαμαι προγραμμα συζηγου.με τη νανσυ θα μπορουσα να ερθω αν πας νανσυ μου αλλα αν εχω κ τα δυο κ εσυ αλλα δυο δυσκολο να βολευτουμε.οποτε βλεπουμε.θελω κ εγω να ψωνιζα αλλα πολυ χλωμο για τον μηνα αυτο.εχουμε ενα σωρο ρευμα κ δανειο κ πολλα αλλα.. :cry:

αυριο παλι λενε θα εχει καλο καιρο κ θα ηθελα να μη δουλευε ο αντρας μου κ μετα το φαγητο να παμε για καφεδακι..αλλα δουλευει κ ετσι παλι σπιτι. :cry: εχω κ σιδερο,ωραια θα περασω παλι.

απο βδομαδα απ'οτι θυμαμαι εχει πιο πολλα πρωινα οποτε αν εχει καλο καιρο θα το εκμεταλευτω,να ειμαστε καλα φυσικα.

κατερινα μου μακαρι να παρει τη πιπιλα,αν κ δεν το βλεπω.τελοσπαντων,ευελπιστω σε θαυμα.οσο για την ωρα υπνου την εχω προσπαθησει κ πολυ πιο νωρις αλλα μολις την βαζω κουνια ξαναξυπναει κ θελει στηθος παλι να κοιμηθει.παντως αποψε κοιμηθηκε απο 12 παρα,απλα μολις την εβαλα κουνια ξυπνησε την σηκωσα κ ηρθια στο σαλονι παλι με πιπιλα την κουνησα κ κοιμηθηκε.μακαρι να αλλαξει λιγο.το 12 παρα πολυ καλο ειναι αυτη τη στιγμη για μενα κ ισως καποια στιγμη παει κ πιο νωρις.αν παρει πιπιλα πιστευω ολα θα αλλαξουν.μη σας πρηζω παλι με αυτα,αλλα εχω πολυ καημο ρε κοριτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μας ανοιξα μια ομαδα στο φεισμπουκ οπου μπορουμε καποιες φορες να τα λεμε κ απο εκει!οχι οπως εδω απλα ετσι για πιο συντομα εκει.εδω ειναι το βασικο μας ''στεκι'',αλλα επειδη βλεπω λιγο πολυ οι πιο πολλες μπαινουμε κ φεισμπουκ αν θελετε να γραφουμε κ εκει τιποτα. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασω μια π'τα ιδια κ εμεις με αυτο το κολορευμα κ χαρατσι..μας εχουν ξεσκισει..πια ειναι η ομαδα?η ονομασια δλδ!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα το ειδα!!!αχ ωραια θα ειναι ετσι!!θα βλεπουμε αμεσα πια ειναι κ μεσα!!οπως skype..αλλα στο fc θα ειναι πιο ευκολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε φιλενάδες μου; Εγώ καλά είμαι. Θα ξεκινήσω από εκεί που είχα μείνει. Πήγαμε στο γιατρό. Η φραουλίτσα έφτασε τους 70 πόντους και είναι 7.500 κιλά. Έκανε και δύο εμβολιάκια μαζί. Έκλαψε αλλά το ξεπέρασε γρήγορα ;).Όταν χρονίσει τώρα τα επόμενα. Σήμερα είχε πολύ καλό καιρό και έτσι πήγαμε στο λούνα παρκ. Το χάρηκε ο Πανούλης μου και η μικρούλα μου χάζευε. Αύριο πάλι διόρθωση :evil::evil::evil::evil:

Κορίτσια λέτε για τον υπνο. Εγώ έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι τα παιδάκια που θηλάζουν ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ κοιμούνται όλο το βράδυ. Τα περισσότερα μωράκια που ξέρω και κοιμούνται όλο το βράδυ πίνουν ξένο γάλα. Ο Πάνος που από 2 μηνών κοιμόταν 8ωρα ξένο έπινε. Στη μικρή έχω δει βελτίωση που της το δίνω από μπουκάλι το βράδυ αλλά και πάλι όχι τρελά πράγματα. Χτες ξύπνησε για παράδειγμα στο 4ωρο. Και να σας πω και κάτι; Το βράδυ βγάζω γάλα με θήλαστρο για να μην μου κοπεί μια που της δίνω από τα σακουλάκια που έχω καταψύξει. Παρατήρησα λοιπόν ότι το γάλα είναι πολύ πιο αραιό σε σχέση με τότε που έπινε μόνο γάλα. Στην αρχή ειδικά μου θύμισε νερό. Δεν τα πιάνει όσο το ξένο και το πιστεύω απόλυτα. Αν δεν πεινούσαν δεν θα ξυπνούσαν.

Αυτό που έχω πάθει πάντως με προβληματίζει πολύ. Εκεί που σκέφτομαι να αποθηλάσω σιγά σιγά ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ...Ψυχολογικά εννοώ. Στεναχωριέμαι. Ξέρω ότι η φράουλα δεν θα έχει θέμα κανένα. Άλλωστε τρώει πλέον και άλλα φαγητά και το μπιμπερό το ξέρει από 35 ημερών..Με έχουν κουράσει και οι αντλήσεις..Γιατί όμως νιώθω έτσι; Συνήθισα 6 μήνες τώρα και μου φαίνεται κάπως...

Κατερίνα ο άντρας μου έχει πάθει 2-3 φορές κολικό και ξέρω τι πόνος είναι..Ευχομαι ολόψυχα να μην το ξαναπάθεις ποτέ. Όσο για τη στολή της νεραϊδούλας, μου την έδωσε μια φίλη που έχει ένα κοριτσάκι 1 χρόνο μεγαλύτερο από τη φραουλίτσα μου. Της την είχε φορέσει περυσι.

Α δε σας είπα και την άλλη γκαντεμιά.Όταν γύρισα από τον παιδίατρο την Τεταρτη πάρκαρα κάπου για να ανεβάσω τα παιδιά στο σπίτι και μετά θα έφευγα για μαθημα. Μέχρι να κατέβω είχε πέσει η γκαραζόπορτα του διπλανού σπιτιού πάνω στο αυτοκίνητό μου :evil::evil::evil: Πήγαν να την ανοίξουν, το στοπ έσπασε και έτσι κατέληξε στο αυτοκίνητό μου. Βαθουλώματα δε έχει πολλά αλλά δεν ανοίγει η πόρτα του συνοδηγού εύκολα. Ευτυχώς ο άνθρωπος μου έκανε φιλική δήλωση. Πάλι καλά. Σκεφτεστε όμως να συνέβαινε αυτό όσο είχα μέσα τα μωρά;;;; Θα τρομαζα πάρα πολύ.

Άπλωσα σεντόναρο και πάλι δεν σχολίασα τίποτα....Αύριο θα προσπαθήσω να ξαναμπώ!

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω στην ομάδα που έφτιαξες στο fb εσύ μπορείς να μας προσθέσεις;;;;; Πώς θα την βρω;;;

Ξέχασα πριν να πω και για το μπάνιο. Έχω κάνει πολλές φορές μπάνιο με τον Πάνο μέσα. Δεν το επιδιώκω αλλά όταν πρέπει να πάω στην δουλειά και είμαι μόνη μου με δύο παιδιά στο σπίτι , τα παίρνω και τα δύο μέσα και μπανιαρίζομαι. Το προτιμώ από το να βρωμάω :lol::lol::lol: Το βράδυ βλέπετε δεν είναι πάντα εύκολο να κάνω μπάνιο γιατί γυρνώ αργά και μέχρι να τακτοποιήσω και τα 2 παιδιά πάει μία και. Του Πάνου του βάζω πολλές φορές παιδικό αλλά παιδάκι είναι. Όταν βλέπει τη μπέμπα να είναι μέσα μαζί μου, έρχεται και αυτός.

Καλό βράδυυυυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα.

Σήμερα εντελώς άλλη μέρα. Χτες πήγαν όλα καλά. Κοιμηθήκαμε 2 ώρες το μεσημέρι και το βράδυ άλλες 10 ώρες σερί. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!

Το πρωι ξύπνησε και έπαιζε με το αρκουδάκι του τον Μπένι. Ακούς Έλενα? :lol:

Το πρωι ήπιε πάλι ξένο και τον θήλασα και λίγο. Δόξα το Θεό μια χαρά. Τώρα τι έπαιξε ρόλο δεν ξέρω. Το ότι κοιμήθηκε καλά το μεσημέρι? Το ότι του έδωσα να πιει τίλιο? Το ότι κοιμήθηκε αγκαλιά με τον αρκούδο και ξύπνησαν πάλι αγκαλιά? Δεν ξέρω. Πάντως το γάλα με το ζόρι μου το έπινε και το πρωι λέω δεν βάζω και λίγα δημητριακά μέσα? Και το ήπιε σχεδόν όλο και όχι μόνο αυτό το ζητούσε και μόνος του το μπιμπερό. Επίσης, παρατήρησα ότι με τα δημητριακά δεν κάνει πολύ αφρό.

Αλέκα κι εγώ με ανάκληση θέλω γιατί πάω συχνά στην μάνα μου και τον παίρνει ο ύπνος στο αυτοκίνητο. Αλλά και για ταξίδια.

Έλενα isofix γράφει επάνω. Μου την δώσανε εξτρα δεν ήταν μαζί με το καθισματάκι της chicco.

Βάσω γράψε μας στην ομάδα "Συνάντηση" αν μπορείς να έρθεις κι εσύ. Έχουμε πει ποια μέρα. Καλά τα πάει η μικρή. Θα δεις βελτίωση και όταν την απογαλακτίσεις.

Νάνσυ κι εσύ το ίδιο μπες στην ομάδα να κανονίσουμε.

Λέλα ακούς?

fotini ξέχασα να σου ευχηθώ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και να είναι καλοφώτιστα.

Ανθή μια χαρά η μπουμπού. Έβγαλε εκείνη το πορτοφόλι να πληρώσει την παιδίατρο? :lol::lol:

Ανθή μου κράτα μία ώρα που μπορείς να θηλάζεις και δίνε της τότε πάντα στήθος για νιώθεις πιο καλά.

Ωχ αμάν τι ήταν κι αυτό με την γκαραζόπορτα. Πάλι καλά που είναι μόνο υλικές οι ζημιές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να μην το σκέφτομαι συνέχεια 🥴🙂 πάντως έτσι κι εμένα δεξιά ανεβαίνει πιο πολύ!!
    • Ωχ αγχωθηκα τωρα κι αλλο. Εμενα δεν εδωσε σημασία στο αιμάτωμα. Ουτε σαφή απάντηση απο που προέρχεται. Κατι για τόν φθαρτο μου ειπε. Οπως γράφει και στο αρχείο που μου εστειλες. Αλλα οκ... Ισως ηταν σκουντημα τωρα αυτο που έγινε  για να καταλάβω πως δεν τον πολυκαιει και για την έκβαση μου. Χθες φαντάσου δεν αναφερθηκε καν στο αιμάτωμα και τον ρώτησα εγω , ενω ηδη ειχε τελειώσει η εξέταση. Και μου εκανε κοιλιακό υπέρηχο για να το δει και φαινόταν καλύτερα εκει. Φαίνονταν αρκετά μεγαλος αλλα ουτε που ασχολήθηκε. Το μονο που μου ειπε ηταν πως αν η κυηση πήγαινε καλά, δεν θα τον απασχολούσε καν! Και τωρα το αρχείο που έστειλες γραφει αλλο. Εσενα τι σου ειπε; Είδες γράφει και για την προγεστερόνη ότι βοηθάει και οταν την Παρασκευή τον είχα ρωτήσει αν θα βοηθούσε μου ειχε πει οχι αλλα καλου κακου παρε 3 την ημερα. Ποσο στεναχωρηθηκα τωρα .. Οκ... Θα παρω τηλ τον αλλον γιατρό (αυτον της Γερμανίας) και θα ζητήσω ραντεβού εκτάκτως. Μπορεί και στο αιμάτωμα να οφείλεται αυτή η καθυστέρηση;;
    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
    • Είναι χειρότερο το πρωί κορίτσι μου και ειδικά τέτοιες ώρες. Ξεκουμπώνω το παντελόνι στην δουλειά. Δεν παίρνω προγεστερόνη.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...