Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι άγχος και αυτο!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια,

την Τετάρτη πάω για β΄επιπέδου και έχω πάθει κοκομπλόκο :roll: έχω τρελό άγχος δεν μπορώ να ηρεμήσω, ξυπνάω συνέχεια την νύχτα και δεν μπορώ να κοιμηθώ....

παρόλο που όλες οι εξετάσεις μέχρι στιγμής έχουν βγει καλές και η αυχενική ήταν αρκετά καλή είμαι σε αναμένα κάρβουνα...εντωμεταξύ ότι και να γίνεται ότι και να μου λένε το βρίσκω ότι όλα είναι ένα κακό σημάδι...δεν καταλαβαίνω γιατί το έχω πάρει τόσο δύσκολα...

εσείς πώς το είχατε βιώσει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ναι το ξερω αυτο το συναισθημα.. προσφατα εκανα αυχενικη(μια χαρα)αλλα και μεχρι να βγουν κ τα αποτελεσματα απο το paap-a εσκασα αλλα ολα καλα ευτυχως

θυμαμαι ομως πολυ καλα την αγωνια που ειχα και στο γιο μου για την β επιπεδου και γενικα καθε φορα που ηταν να παω να δω το μωρο,αν θα ειναι ολα ενταξει, η οποτε εκανα αρκετη ωρα να το "ακουσω" τρελαινομουν απο το αγχος και μεσα σε δευτερολεπτα δημιουργουσα στο μυαλο μου τα χειροτερα σεναρια!!!!!!

νομιζω οτι ειναι λογικο και οτι ολες μας ασχετα ποσο ψυχραιμες ειμαστε γενικα στη ζωη μας, οταν μενουμε εγκυες και μετα, το παθαινουμε το κοκομπλοκο!!!

δεν γνωριζω καμια που να παρεμεινε ψυχραιμη!!ειναι πολυ λογικα ολα αυτα που νιωθεις,απλα προσπαθησε να εχεις πιστη οσο μπορεις για να μην ταραζεις το νινι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι το αγχος που ειχαμε ολες για να μη συμβει τιποτα στα ζουζουνακια μας..ολα θα πανε καλα..δεν χρειαζονται οι προκαταληψεις..καλη σου επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσα μου δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι ...ολα θα ειναι υπεροχα...εγω δεν ειχα καθολου αγχος στην κορη μου ενω δεν ειχα περασει και ευκολη εγκυμοσυνη. Ημουν ξαπλα με αιμοραγια αλλα ειχα πολυ καλο προαισθημα και ετσι εχω και τωρα για τις 25 του μηνος. Προσπαθησε λοιπον να ηρεμησεις και να απολαυσεις μεθαυριο το ραντεβου σου με το παιδακι σου. Παντως εαν θελεις ελα να κανουμε και παρεα στο ποστακι μας γιατι απο οτι καταλαβαινω ειμαστε στο ιδιο περιπου διαστημα...http://mammyland.com/forum/29/20674

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω β΄στις 19..άγχος δεν έχω ιδιαίτερο...ξέρω βέβαια ότι όσο πλησιάζει η ημερομηνία τόσο θα αυξάνεται αλλά γενικά είμαι αισιόδοξη..να έχεις πίστη και να μεταφέρεις στο μωρό σου μόνο θετικά μηνύματα.. με το καλό!!

Στην δεύτερη εγκυμοσύνη έτσι και αλλιώς μειώνεται το άγχος σου γιατί δεν προλαβαίνεις να σκεφτείς σενάρια!! Όλα καλά θα πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα . στις 14 περιπου θα κανω β επιπεδου . ειμαι στη 2 εγκυμοσυνη και με περισσοτερο αγχος που ναι κανεις δε το καταλαβαινει ουτε κι εγω η ιδια . ποτε θα περασουν αυτες οι μερες ουτε κι εγω ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,

έκανα την εξέταση και όλα πήγαν πολύ καλά...όλες οι μετρήσεις ήταν στα φυσιολογικά όρια και ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ γιατί όλα βγήκαν σωστά...μου έφυγε ένα πολύ πολύ μεγάλο βάρος και πραγματικά ανακουφίστηκα...ήμουν τόσο αγχωμένη που την προηγούμενη δεν κοιμήθηκα καθόλου...νομίζω τώρα απο εδώ και στο εξής θα αρχίσω να απολαμβάνω την εγκυμοσύνη μου...και να κάνω τις ετοιμασίες μου...ελπίζω να πάνε όλα καλά και στο μέλλον...είδα την μπουμπού μου και σε εικόνα 3D και τρελάθηκα!!! νομίζω ότι είναι μία κουκλίτσα μοναδική!! αισθάνομαι πολύ καλά... :D:D:D:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...