Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Τα ξενυχτικα ζουζουνια" Νο 6


Recommended Posts

Ευχαριστω για τις συμβουλες για παιδικο χαλαρωσα λιγο γιατι το χα παρει λιγο κατακαρδα μακαρι να μη ζοριστει το ψυχακι μου

Θα ψαξω κ εγω ενα καλο με λιγα παιδακια κ ο θεος βοηθος!!

Αντε σας ζαλησα αλλα ειχα καιρο που διαβαζα αλλα δε προλαβαινα μααακια συγνωμη αν ξεχασα καποια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια καλησπερα! Μα τι γαιδουρα ειμαι, Ελευθερια καλωσορισες! Να ζησει ο νεοφωτιστος να τον χαιρεστε! Εγω ειμαι η Χριστινα και εχω το Δημητρακη δυο χρονων.

Δεν σας σχολιαζω τωρα, θα ξαναμπω αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε ξεχασα να σας πω! Γυρνωντας στη δουλεια με περιμεναν δυο υπεροχες εκπληξεις! Η πρωτη ειναι οτι κερδισα σε ενα μπλογκοπαιχνιδι ενα βιβλιο που ηθελα να το αγορασω ουτως η αλλως το "Αυγουστοι" της Αντιγονης Σωρρου. Το δευτερο, που με εκανε να τσιριζω απο χαρα, ειναι οτι κερδισα με ενα βιντεακι στο οποιο εγραφα γιατι μου αρεσει να γραφω, υποτροφια για ενα ψηφιακο σεμιναριο δημιουργικης γραφης, επιμελειας και προωθησης του βιβλιου! Ηθελα καιρο να το κανω, αλλα με κολλαγε το κοστος, τωρα το εχω στον η/υ μου δωρεαν!!!Ανυπομονω να το αρχισω, αλλα αυτη την εποχη εχω πολλη δουλεια, κατα το τελος Ιουνιου με βλεπω να το πιανω για τα καλα!

Στα δικα σας τωρα.

Μαγδα πολυ γελασα με τα σουτιεν! Νομιζω ο γιος δουλευει για τον μπαμπα! Μην αγχωνεσαι βρε με σταθμο, θα βρεις κατι σιγουρα! Οπως τα λες, καθε παιδι εχει το ρυθμο του και δεν υστερει σε σχεση με τα αλλα κανενα! Χαιρομαι πολυ που σου αρεσαν, αν γραψω κατι αλλο θα στο στειλω.

Βασω μου ο καιρος ΤΩΡΑ ειναι φυσιολογικος για την εποχη, αυτα τα 30ρια ηταν αφυσικα! Οπως τα λες τελος καλο ολα καλα!

Καγκουρακι μου πολυ ομορφα τα βαφτιστικα κι εμεις all starακια ειχαμε, το μπουφαν δεν θα το βαλει, αλλα σιγουρα θα το φορεσει αργοτερα! Τα παιδια τα παιρνουν ολα σβαρνα και τα βαζουν και στο στομα, οποτε ξεφορτωσου ο,τι μικρο εχεις! Για γλυκο εγω ειχα κατι σοκολατενια με βαση μπισκοτο, αλλα δεν ειναι για μετα ειναι για επιτοπου καταναλωση. Αυτο με το μελι και καρυδια η ακομα καλυτερα μελι με φυστικι Αιγινης που ειναι απιθανο, εμενα πολυ μου αρεσει σαν ιδεα!

Αχ Αννα Μαρια αστα! Εγω εδω στη δουλεια παθαινω σοκ! Τα πιτσιρικακια που αρχισαν 6 χρονων τωρα ειναι ολοκληρα παλικαρια και κοπελιες στην εφηβεια κι εμενα με πιανει η καρδια μου! Κι αυτο με τον πληθυντικο, στο λαιμο μου καθεται! Οχι οτι δεν υπαρχουν αγενεστατα πλασματα οπως αυτος που περιγραφεις, που ο συγκεκριμενος με τοσα θεματα εχει και μια δικαιολογια, ειναι και κατι αλλα καλοπαιδα!

Αλεξανδρα μη σκας, μεμονωμενο γεγονος ειναι αυτο, δεν νομιζω να το ξανακανει.

Μαρινακι τελικα τι τουρτα ειχατε; Και του χρονου!

Ελευθερια μην αγχωνεσαι, θα περπατησει, δεν θελει πιεση, θα νιωσει ετοιμος και θα το τολμησει!

Ελπιζω να μην ξεχασα καμια! Φιλια πολλα πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Γύρισα πριν λίγο απ' το σχολείο, έδωσα στον Αντρέα το γάλα του και τον κοίμισα. Αλλά έκανε ένα βήχα τώρα, που δε μου άρεσε καθόλου. Ελπίζω να μην είναι τίποτα, ουφ...

Χριστίνα συγχαρητήρια για όλα αυτά που κέρδισες! Δεν κατάλαβα, όμως, πώς κέρδισες το σεμινάριο; Έφτιαξες ένα βιντεάκι ή έγραψες σχόλια στο βιντεάκι; Να σου πω την αλήθεια, δε συμφωνώ με τα σεμινάρια για συγγραφείς, κ.λπ., γιατί το να είσαι συγγραφέας δεν είναι κάτι που μαθαίνεται. Στις ΗΠΑ έχουν ολόκληρα προγράμματα σπουδών στα Πανεπιστήμια που ασχολούνται μ' αυτό το πράγμα, δηλαδή σπουδάζεις πώς να γίνεις ποιητής, πώς να γίνεις πεζογράφος, κ.λπ. Αλλά δεν είναι τυχαίο που κανένας από τους μεγάλους ποιητές και πεζογράφους του παρελθόντος αλλά και του παρόντος δεν είχε σπουδάσει τίποτα σχετικό με λογοτεχνία. Πόσο μάλλον δημιουργική γραφή! Αλλά σίγουρα, αν το κέρδιζα, κι εγώ θα πήγαινα!

Μάγδα πολύ γέλιο τα σουτιέν! Εμένα δε μου έκαναν τίποτα, άλλωστε, γιορτάζω κάθε μέρα! :)

Κι εγώ κάποτε έμοιαζα μικρότερη, από τότε που γέννησα, όμως, νιώθω ότι έχω γεράσει... :( Μια μέρα μου λέει ένας μαθητής μου, δύο χρόνια μεγαλύτερος από μένα "μετά έχουμε μάθημα με τη μικρούλα", κι εννοούσε μια άλλη καθηγήτρια. Του λέω "μα είναι συνομήλική μου" και μου απαντά "ναι; Φαίνεται μικρότερη". Του λέω "εννοείς ότι είμαι γερασμένη;" και μετά είχε πλάκα που προσπαθούσε να τα μπαλώσει, ότι εγώ έχω αέρα καθηγήτριας και εμπνέω σεβασμό, ενώ αυτή όχι, και τέτοια. Εγώ τον κοιτούσα χωρίς να μιλάω και στο τέλος του κάνω ταπ-ταπ στον ώμο και φεύγω.

Σας φιλώ κοριτσάρες, θα τα πούμε αύριο ή και πιο μετά αν γράψει κάτι καμία και είμαι εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;;; Εγώ καλά είμαι αν και κουράζομαι πάρα πολύ κάθε μέρα. Έχω και το ελάττωμα να θέλω το σπίτι στην εντέλεια συνέχεια. Ο Πάνος είναι σίφουνας κι εγώ μαζεύωωωωω....Όοοοοολη την ώρα. Συν όλα τα υπόλοιπα, το μωρό, τις διορθώσεις, τη δουλειά κλπ. Τα έχω παίξει. Εντωμεταξύ ρε κορίτσια πλένω συνέχεια πιάτα...Συνέχεια όμως...ΓΙΑΤΙΙΙΙ;;;;;;Τέλος πάντων. Άλλα νέα. Με τη ζήλια του Πανούλη τα πάμε καλύτερα. Είναι βέβαια πολύ ζωηρός μέσα στο σπίτι αλλά το αγοράκι μου δεν εκτονώνεται πουθενά. Δυστυχώς δεν τον πήγα στον παιδικό για να μην φέρνει ιώσεις..Χαχαχαχαχαχα..Όλο ιώσεις είχαμε..Άλλα νέα. Χάνω κιλάκια γρήγορα και εύκολα και χαίρομαι. Είμαι πολύ κοντά πλέον στα κιλά προ εγκυμοσύνης! Αυτός ο θηλασμός με είχε μπλοκάρει σε όλα.Χαλάλι όμως! Η φραουλίτσα μου μεγάλωσε πολύ! Το κοριτσάκι μου..Με τη βάπτιση είμαι σε καλό δρόμο. Όλα έχουν μπει σε σειρά. Λίγο με κόλλησε ο άντρας μου σε κάτι. Μου είπε ότι δεν πρέπει να καλέσω ούτε στην εκκλησία αυτούς που δεν θα καλέσω στο τραπέζι...Εγώ δεν το καταλαβαίνω αυτό. Άπειρες φορές έχω πάει σε βάπτιση ή σε γάμο (κυρίως σε βάπτιση) μόνο στην εκκλησία. Εσείς τι λέτε;

Κατερινάκι για τα γλυκάκια που ρώτησες, το πιο πρωτότυπο είναι το μέλι. Εγώ στη βάπτιση της μικρής θα έχω παγωτό αλλά σίγουρα δεν μπορεί κάποιος να το αφήσει για μετά και δεν το θεωρείς και πολύ πρωτότυπο....Νομίζω όμως ότι η εποχή που τα βαφτίζουμε επιβάλλει κάτι δροσιστικό! Με γεια τα βαφτιστικά σας ρουχαλάκια! Τέλεια ακούγονται! Κούκλος θα είναι ο Νικόλας! Σκαρφαλώνει το αντράκι;;; Μπράβο ο Νικόλας μας! Έτοιμος για περπάτημα!

Αλεξάνδρα μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! Θυμάμαι κι εγώ με τον Πάνο είχα περάσει κάτι τέτοιο. Είχαμε κόψει την πάνα με απόλυτη επιτυχία ακόμα και το βράδυ (με τη μία έκοψα βέβαια πρωινη και βραδινή) και είχαμε πάει διακοπές και είχαμε ατυχήματα αρκετά συχνά. Φάση ήταν και πέρασε γρήγορα!

Μαρίνα να χαίρεσαι τον Αντωνάκη σου! Πολύχρονος να είναι!

Ελευθερία καλώς ήρθες! Να χαίρεσαι το γιο σου! Όσο για τον ύπνο θα συμφωνήσω με την Κατερίνα. Τον έμαθες έτσι και οι συνήθειες κόβονται με μεγάλη προσπάθεια..Υπομονή βρε κορίτσι....

Άννα Μαρία ο μαθητής σου θα κατάπιε τη γλώσσα του ο καημένος..χιχιχιχιχιχι! Φαίνεται πράγματι μικρή η συνάδελφος αυτή;;Καλά κάνεις και δεν συγκρίνεις τον Ανδρεα με άλλα παιδάκια. Μόνο κακό κάνουμε έτσι και στον εαυτό μας και στα παιδιά μας.

Μάγδα έχετε τρέξιμο με τη γαμοβάφτιση της αδερφής σου ε;; Ωραίο τρέξιμο όμως! Μπράβο στον Βασιλάκη σου που τα έκανε όλα νωρίς! Γλίτωσες και το άγχος ως πρωτομανούλα για διάφορα θέματα!

Βάσω μου πόσες ώρες σε έψαχναν; Από την αρχή αγχώθηκαν ή όταν πέρασε η ώρα;;;; Πάντως γενικώς εγώ ενημερώνω όταν πηγαίνω κάπου γιατί ανησυχούν και οι δικοί μου. Αν ήξεραν πού είσαι δεν θα αγχώνονταν...

Βάνια καλώς μας ήρθες ξανά. Πολλά πέρασες βρε κοπέλα μου τον τελευταίο καιρό. Εύχομαι μόνο χαρές από εδώ και πέρα. Αλήθεια τι κάνει ο φοβερός γιατρούλης μας;;;;

Χριστινάκι οι ιώσεις φέτος είναι σατανικές. Τις κολλάς μια για πάντα..Χαχαχαχαχα...Κι εγώ δεινοπάθησα με τα παιδιά. Αφού τώρα είναι καλά μετά από καιρό και δεν θέλω να τα πλησιάζει κανείς (που λέει ο λόγος..χαχαχαχαχαχα). Σίγουρα πάντως πανικοβάλλομαι όταν ακούω παιδάκι να βήχει ή βλέπω ότι του τρέχουν μύξες......Πέρασα δύσκολα με τη μικρή. Ωραίες οι εκπλήξεις που σε περίμεναν στη δουλειά!

Κατερινάκι τι γινεται πάλι με την περίοδο;;;; Σε 10 μέρες;;; Τι λέει ο γιατρός;; Τι μπορείς να κάνεις γι΄αυτό;;;; Τα αντράκια σου είναι καλά;

Κοριτσάρες μου πάω να κοιμηθώ. Ελπίζω να μην ξέχασα καμία. Ένα μυαλό το έχω χειμώνα καλοκαίρι..χιχιχιχι

Φιλάκιαααααααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

γραψατε πολλα και δεν σας προλαβαινω με τις δουλειες μου,σημερα μεχρι το βραδυ θα τελειωσω ,ευτυχως ανοιξε ο καιρος να πλυνω παπλωματα και χαλια τοσες μερες μας ταραξε στη βροχη ,χθες τελειωσα τον πανω οροφο και σημερα εχω κατω,μου επλυνε και τα περισσοτερα χαλια ο αντρας μου εγω εχω τα δυο μεγαλα απο το σαλονι και την τραπεζαρια για σημερα,ουφ δεν μπορω αλλο πολυ κουρασμενη ειμαι....πηρα και τις εξετασεις και τις εδειξα στο γιατρο καλες ειναι αλλα ειναι ορμονικο το θεμα μου αν ξανα γινει και στον επομενο κυκλο θα τον παρω να μου πει τι να παρω μου τι δινει αυτη η κατασταση με την περιοδο συνεχεια γκρρρ,οσο για την κουνιαδα μου που λετε τι να κανω ρε κοριτσια ουτε εγω θελω να ασχολουμαι αλλα τι να κανω που την βρισκω μπροστα μου να τωρα με τα γενεθλια του Νικου παλι τι να κανω δεν θελω να την καλεσω αλλα τα παιδια τι μου φταινε αμαν πια...εχω και τον Δημητρη μαζι μου δεν τον στελνω παιδικο και μαλλον τελειωσε η σχολικη χρονια του,τον πηγα τη Δευτερα και ρωτησα για το αν θα πληρωθει ολοκληρος ο μηνας και μου ειπαν οτι φυσικα και θα πληρωθει και πειτε μου τωρα εσεις δεν ειναι εκμεταλλευση αφου ειναι μισος ο μηνας που θα πανε σχολειο γιατι να τον πληρωσουμε ολοκληρο το λογικο ποιο ειναι,ετσι κι εγω τον κραταω σπιτι σιγα μην τους πληρωνω τζαμπα λεφτα εξαλλου δεν τρελενεται κιολας να παει την Δευτερα με κλαματα και φωνες τον αφησα ,τον Ιουνιο ελεγα να μην τον στειλω ετσι κι αλλιως αφου θα σταματησουν και οι μεγαλοι σιγα μην θελει να παει ...

Αννα Μαρια οπως σου ειπε η Αλεξανδρα με το χαλι εκτος αν ειναι μαλλινο θελει στεγνο καθαρισμα εγω τα δυο μεγαλα που ειπα πιο πανω ειναι ολομαλλα και δεν τα πλενω με το λαστιχο τα τιναζω πρωτα καλα ,τα περναω με τον ατμοκαθαριστη και μετα με καρπεξ και ξυδι τα τριβω λιγο λιγο με βουρτσα,αφου εχεις ενα χαλι παιχνιδακι ειναι εγω εχω πεντε εκ των οποιων τσα τρια ειναι τεραστια και τρεις διαδρομους και αλλα τοσα καλοκαιρινα αλλα αυτα ειναι πιο ελαφρια ,ευτυχως με βοηθαει ο αντρας μου καθε φορα με το πλυσιμο,οσο για τους συμμαθητες σου τι να πω για τον καθενα τουε εχεις να μας πει και μια ιστορια ,ιστορια μου αμαρτια μου δηλαδη χαχα,για το αυγο αφου το εφαγε και δεν εκανε καποια αλλεργια τοτε μπορεις να κανεις το εμβολιο,αργοτερα ξαναδοκιμασε του το αλλαζουν οι προτημισεις

Ανθη μου κι εγω ετσι ακριβως ειχα μπλοκαρει με τον θηλασμο και μολις αποθηλασα αρχισα να χανω,μια χαρα επανερχεσαι στα κιλα σου!!ελα κι απο εδω να δεις τι γινεται απο πιατα αν δεν επλενε κι ο αντρας μου θα ημουν μονιμως στον νεροχυτη,δεν συμφωνω με τον αντρα σου συνηθως στις βαφτισεις καλουμε οποιον θελουμε και στο τραπεζι αποφασιζουμε εμεις αν θα το κανουμε για ολους ή οχι, στο τραπεζι εγω ειχα μονο τις οικογενειες μας και τους κουμπαρους ,για την γιαγια στις κουνιες πολυ εκνευριστικη ηταν μου τη δινει οταν συγκρινουν τα παιδια και μαυτο τον τροπο κιολας,σε παιδικο θα παει ο Πανος τον Σεπτεμβρη ο δικος μας πιο κοντινος σταθμος δεν κραταει προνηπια πανε κατευθειαν στον νηπιαγωγειο

Κατερινακι καλοφορετα τρα βαφτιστικα σας πολυ ομορφα ακουγονται ,για το γλυκο που λες η ιδεα με το μελι δεν μου αρεσει θα εχει ζεστη και θα ρευστοποιηθει .θα θελουν τα μικρα να φανε και θα κολλανε ολοκληρα ,θα προτιμουσα χρωματισα μακαρουνς ή καπκεικς και οπως ειπε και η Ελευθερια μπορεις για τα παιδακια να κανεις χωνακια με καραμελες ή μαρςμελους,στον Δημητρη ειχα κανει μονη μου μια συσκευασια σαςν μεγαλη καραμελα και ειχα μεσα μαρςμελοους παντα αρεσει στα παιδια

Μαγδουλα ξηεχασα να σου πω για τον παιδικο αφου εχεις επιλογες μπορεις να ψαξεις να βρεις τον καλυτερο και να μην αγχωνεσαι μια χαρα θα συνηθισει κι αυτος ,το δικο μου το μπομπιρακι που θα παει προνηπιο του χρονου να δουμε πως θα παει που ακομα κλαιει ,ωραιο δωρο σου κανανε οι αντρες σου χιχιχι

Αλεξανδρα μου καλε μικρουλα εισαι ακομα εγω δηλαδη τι να πω που εκλεισα τα 35;;ουπς,μια φαση ηταν με τα κακα μην ανυσηχεις θα εχεις τετοια μικρο ατυχηματα

Χριστινακι τυχερη ησουν κερδισες δωρακια που ηθελες,αντε ποτε θα γραψεις καλε;;;με τον αντρα σου πως τα πατε;

Μαρινα να χαιρεσε τον Αντωνακη σου να τα εκατοστισει και να ειναι παντα καλοτυχος!!

Βαουλα αμαν ρε κοριτσι τι αναστατωση ηταν αυτη εγω συνηθως ενημερωνω οταν παω καπου αλλα δεν νομιζω να αντιδρουσε ο αντρας μου ετσι αν με εχανε

Ελευθερια καλωςηρθες στο καφε μας,εγω ειμαι η Κατερινακαι εχω τρις γιους,γνα σου ζησει το παιδακι σου καλοφωτιστο!!για το περπατημα που λες κι εγω θα σου πω να μην παρεις περπατουρα θα επαναπαυθει και θα φοβαται να αφεθει μονος του,εγω χρησιμοποιησα λιγο αλλα πολυ πιο νωρις ,καλυτερα με καλτσουλες μεσα στο σπιτι οχι με παπουτσια να του τα βαζεις μονο εξω και δωστου χρονο μονος του θα αποφασισει ποτε θα θα ειναι ετοιμος συνηθως κοντα στο χρονο τα περισσοτερα παιδακια περπατανε,οσο για τον υπνο σιγα σιγα θα βρειτε τους ρυθμους σας θα συμφωνησω με την Βασω καλυτερα να πηγαινεις εσυ στο δωματιο του και να περιμενεις να κοιμηθει

ελπιζω να μην ξεχασα κατι στεντοναρα απλωσα αντε παω να τελειωνω....φιλια σε ολες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες!

Ανθη μου καλυτερα ο Πανουλης με την ζηλεια!μπραβο!ισως αν τον γραψεις σε καποιο αθλημα το καλοκαιρι ή κολυμπι ή ποδοσφαιρο να εκτονωνει την ενεργεια του και να το βοηθησει το παιδι!οσο για το περιστατικο που εγινε με εμενα με εψαχναν απ τις 5 το απογευμα μεχρι τις 7μιση το βραδυ!ξεχαστηκα και εγω με τον καφε και δεν καταλαβα πως περασε η ωρα, αθορυβο και το κινητο και πεταγμενο μεσα στο γρασιδι, ανησυχησαν!

Αννα Μαρια οντως απ τις φωτο φαινεσαι μικροτερη!αλλα ο μαθητης σου πρεπει να τα χασε οταν το ειπε και μετα!χαχα!προσπαθουσε να επανορθωσει!

Χριστινακι συγχαρητηρια για αυτα που κερδισες!σου χαμογελασε η τυχη!

Εμας η Ιωαννουλα ξυπνα τα βραδια πλεον 2-3 φορες, νομιζω βγαζει δοντια!γιατι ως τωρα τη βαζαμε και κοιμοταν απο μονη της!ενω τωρα θελει να βλεπει οτι ειμαστε παρων εκει μεχρι να κοιμηθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!!

Εδώ ξημέρωσε καλοκαιρινή ημέρα και πολύ χαίρομαι γιατί την χθεσινή σκοτεινιά δεν την άντεχα...[smilie=icon_profil:

Χριστίνα σε παρακαλώ μη ζητάς συγνώμη...η ροή των post στο καφενεδάκι είναι συχνή, οπότε ανθρώπινο είναι να ξεχάσεις να σχολιάσεις κάτι...

σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές σας για την στράτα και τον ύπνο...

εχθές κάναμε το τελευταίο εμβόλιο πρίν χρονίσει και μου είπε τον 13ο μήνα να κάνουμε το δοκιμαστικό μαντού και τον 15ο της ιλαράς...έτσι τα είχατε κάνει και εσείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Τι καλημέρα δηλαδή, πάλι κακοκοιμήθηκα... Ξύπνησα έξι παρά γιατί έκλαψε ο Αντρέας στον ύπνο του. Σηκώνομαι, ελέγχω, βλέπω ότι κοιμάται, ξαπλώνω πάλι, προσπαθώ να κοιμηθώ, εκεί που πήγαινε να με πάρει ο ύπνος, είτε ξανάκλαιγε ο Αντρέας, είτε ροχάλιζε ο άντρας μου... Τελικά κοιμήθηκα κανένα μισάωρο και στις εφτάμιση ξύπνησε ο Αντρέας. Σηκώθηκα με τρομερή δυσκολία, τον έφερα στο κρεβάτι μας και έπαιζε και κατά τις οκτώ τον έβαλε ο άντρας μου στο πάρκο και γύρισε και ξανακοιμήθηκε... Εγώ να σηκωθώ δεν είχα δύναμη, αλλά ούτε και να κοιμηθώ μπορούσα. Μια μισοκοιμόμουν, μια ξυπνούσα, τελικά σηκώθηκε ο άντρας μου εννιά παρά να τον αναλάβει, αλλά πάει ο ύπνος, πέταξε... Τώρα ζαλίζομαι και νιώθω χάλια, γιατί είναι πολλά τα βράδια που δεν κοιμάμαι καλά...

Ανθή συμφωνώ με τη Βάσω, γράψε τον Πανούλη σε κάποια δραστηριότητα για να διοχετεύει την ενέργειά του.

Εγώ πάλι με το θηλασμό και όλα τα κιλά έχασα, και επιπλέον έχασα και έτρωγα σα βόδι και δεν έβαζα. Τώρα που σταμάτησα, άρχισα να βάζω. Νιώθω ότι επεκτάθηκα και ξεχείλωσα, έχω μια κοιλιά σαν έγκυος τριών μηνών (έχω και δυσκοιλιότητα όμως αυτές τις μέρες), και τα μπούτια μου έχουν γίνει σα ζελέ... Προσπαθώ να προσέχω, γιατί είναι κρίμα να παχύνω... :(

Για τους καλεσμένους στη βάφτιση δεν ξέρω να σου πω. Εμείς όσους καλούμε στην εκκλησία τους καλούμε και στο τραπέζι στις βαφτίσεις, γιατί κατά κανόνα δεν καλούμε πολλά άτομα. Εγώ, π.χ. είχα 70 άτομα περίπου και ήρθαν όλοι στο τραπέζι.

Η συνάδελφος δε νομίζω ότι φαίνεται μικρή, απλά έχει πολύ χαζοχαρούμενο στιλ και την παίρνεις για μικρότερη. Έρχεται και πάντα κοκεταρισμένη, ενώ εγώ συνήθως μόλις που προλαβαίνω να πετάξω πάνω μου δυο ρούχα και να βάλω λίγο ρουζ για να μη μοιάζω με φυματική.

Επανέρχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα πώς το καταλαβαίνω αν είναι μάλλινο το χαλί;;;;;;;

Μεγάλη εκμετάλλευση ο παιδικός! Άκου να πας το μισό μήνα και να τον πληρώσεις όλο!

Τελικά τι πρόβλημα έχεις ακριβώς; Δε θα κάνεις αμέσως θεραπεία;

Καλέ, μαθητές μου είναι, δεν είναι συμμαθητές μου! Φτου φτου, αυτό μου έλειπε!

Βάσω όντως, είχε πολλή πλάκα η φάση αυτή με το μαθητή! Μάλιστα, την ώρα που μου μιλούσε, εγώ καθόμουν αμίλητη και έτρωγα ένα μήλο.

Ελευθερία εμείς με τα εμβόλια είμαστε πολύ πίσω.

Α, Ανθή για τα πιάτα που λες, κι εμείς έχουμε πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ πιατομάνι, αλλά ευτυχώς τα έχει αναλάβει ο άντρας μου.

Σας αφήνω γιατί εξεγείρεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννα Μαρια α καλα συμμαθητες εγραψα μπερδευτηκα καλε το ξερω οτι ειναι μαθητες σου,ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι ορμονολογικο το θεμα και δεν χρειαζεται αμμεση θεραπεια γενικα με τις ορμονες ειναι μπερδεμα αφου αναλογα με τη μερα του κυκλου αυξομειωνονται που να βρεις ακρη θα δουμε στον επομενο κυκλο παλι αφου δεν βρεθηκε κατι παθολογικο...το χαλι οταν το αγοραζεις σου λενε οτι ειναι μαλλινο φαινεται κιολας τι να σου πω ,αντε καλε εχεις σαν τριων μηνων εγκυος κοιλια αφου ουτε καν φαινεται σαυτους τους μηνες σιγα τωρα εβαλες κιλα;εσυ σε οσες φωτο εχω δει εισαι πολυ αδυνατη και τωρα που θυμηθηκα με το <<πολυ>>εσυ που ξερεις ποτε το γραφουμε <<πολλη>>το κανει ο Νικος στο σχολειο και εχω μπερδευτει λιγο λεει οταν συνοδευει θυλυκα ουσιαστικα γραφεται με δυο -λλ και -η ετσι δεν ειναι;οταν ομως λεμε πολυ αγαπη γιατι το γραφουμε με -υ;για δωσε μου τα φωτα σου;

Ριτσα δεν θυμαμαι για το εμβολιο που λες θα κοιταξω μετα στα βιβλιαρια και θα σου πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου το πολυ γραφεται με ενα λαμδα και υψιλο οταν συνοδευεται απο αρσενικο η ουδετερο γενος καο οταν συνοδευεται απο ρημα η επιρρημα οπως κουραστηκα πολυ,ανησυχησα πολυ!

Με 2 λαμδα και ητα γραφεται οταν ακολουθειται απο θηλυκο γενος οπως πολλη βροχη,πολλη ανησυχια κλπ!

Ελπιζω να σε βοηθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bασω μου αυτα ακριβως ξερω κι εγω ετσι τα γραφει και το βιβλιο αλλα γιατι οταν γραφουμε πολυ αγαπη το γραφουμε με υ αφου ειναι θυληκο ουσιαστικο αυτο δεν καταλαβαινω σε ευχαριστω παντως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Στο σχολείο τα πράγματα έχουν αρχίσει να χαλαρώνουν πολύ. Σήμερα ήταν η τελευταία μέρα για την Δ', Ε' και ΣΤ' τάξη. Από αύριο μαθήματα θα κάνει μόνο η Γ' τάξη, ενώ από την Παρασκευή αρχίζουμε εξετάσεις. Η Ζ' τάξη, βέβαια, τις έχει αρχίσει ήδη από τη Δευτέρα. Οπότε, ουσιαστικά θα κάνω μάθημα τρεις ώρες τη βδομάδα, αλλά έχουμε κι άλλα καθήκοντα, πρέπει να ετοιμάσω το γραπτό των εξετάσεων, συνεδριάσεις, πρακτικά, κ.λπ.

Σήμερα πάντως ήμασταν πολύ χαλαρά.

Κατερίνα όντως, δίκιο έχεις, στους τρεις μήνες δε φαίνεται καθόλου κοιλιά στην εγκυμοσύνη, άρα μοιάζω έγκυος ΠΕΝΤΕ μηνών... Άσε, έχω κοίλαρο...

Όντως, δε βγάζεις άκρη με τις ορμόνες...

Για το πολύς-πολλή-πολύ είναι όπως σου τα λέει η Βάσω, αλλά νομίζω η πλέον αρμόδια να απαντήσει είναι η Ανθή. ΑΝΘΗΗΗ, αν είσαι εκεί έξω, έλα και απάντησέ μας!

Σας φιλώ κόρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας όμορφες, πάλι έχω να διαβάσω τρεις σελιδες.....

Μου έβγαλε το λάδι ο μικρός μέχρι να κοιμηθει δεν ξέρω τι τον έπιασε εκει που έπινε γάλα τσουπ άφηνε το στήθος σηκωνοταν στο προσκεφαλι και μου άναβε το φως και όλη την ώρα αυτο, με ξεζουμισε κανονικα απο τις 9:30 κοιμήθηκε στις 11 !!!!!!

Αννα Μαρία το μπουφανακι ειναι για να συμπληρώσει το σετ μαλλον δεν θα του το βάλω τον Ιούλιο ειδικα μεσημέρι που ειναι η βάπτιση ουτε για τις φωτο. Νομίζω για το θέμα του Αντρέα με το αυγο ότι δεν παίζει αλλεργία αλλα μονο γεύση, ολοι πιστεύω ότι εχουμε καποια τροφή που χωρις να μας δημιουργεί θέμα δεν μας αρεσει να την τρώμε, εγω δεν τρώω αγγουρι και ο Κώστας δεν τρώει ντομάτα, οπότε η αγγουρι ντομάτα δεν παει χαμένη.

Μαρινα και εγω την ιδια απορία έχω τι ήταν η τούρτα, εσυ την εφτιαξες τελικα δεν θυμάμαι τι είχες πει?

ελευθερια και εγω σκέφτομαι να κάνω κάτι τέτοιο για τα παιδάκια αλλα δεν το έχω αποφασίσει ακομα.

Μαγδα με το καλο οι ετοιμασίες της αδερφής σου. Όντως το αυγο μέσα στην φρουτοκρεμα ειναι μπλιαξ, και επειδη εγω δεν θα το έτρωγαν έτσι ποτε δεν το έχω δώσει και στα μικρα, ουτε στην Αγγελικη αλλα ουτε και τωρα στον Νικόλα. Ομελετα καλη ιδέα αλλα απο ποτε δεν θυμάμαι για να το δοκιμάσει και η Αννα Μαρία στον Αντρικο. Μαγδα τα μακαρον απο τον Τσιρο τα είχες παρει? τα είδα και εγω στο Ίντερνετ και επειδη το ζαχαροπλαστείο ειναι κοντα στο σπιτι της μαμάς μου πήγα σημερα και πήρα μερικά σε ένα κουτακι να δοκιμάσουμε και ναι άρεσαν και στον Κώστα και μαλλον θα τον πείσω να εχουμε αυτα για γλυκάκι!!!

χριστινα πολλα συγχαρητήρια για τις επιτυχίες σου, παντα τετοια!!!!

Ανθη μου υπομονη και τελειωνεις αυτη την βδομάδα έτσι δεν ειναι? μετα θα είσαι πιο χαλαρή και θα έχεις για όλα περισσότερο χρονο αν και οι δουλειές του σπιτιού δεν τελειώνουν ποτε. Για την βάπτιση εννοείται ότι κάποιους μπορείς να τους καλεσεις μονο στην εκκλησία, εγω το είχα κάνει και στο γάμο με φίλους των γονιών κυρίως ή γνωστούς απο την πολυκατοικία και στην βάπτιση πάλι είχα καλέσει τους συναδέλφους μου απο τη δουλεια μονο στην εκκλησία. Το παγωτό θα το έχεις συσκευασμένα ή θα ειναι άνθρωπος να το βάζει εκείνη την ώρα?

στελνω αυτα και συνεχίζω σε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα πολλες δουλειές και εσυ και τόσα χαλια έχετε και τα καλοκαιρινα εσείς ....για τα γενέθλια του Νίκου δείξει για άλλη μια φορα ανωτερότητα και όπως λες κανε το για τα παιδάκια. Έχεις δίκιο για το μέλι τα παιδάκια θα θέλουν να το ανοίξουν, μαλλον πολύχρωμα μακαρον θα έχω όπως είπα πριν

Βασω φάση θα ειναι και αυτη με τον ύπνο της μικρουλας.

Ξέχασα πριν Ανθη σίγουρα μια αθλητική δραστηριότητα θα του εκανε καλο του Πανουλη, εγω που τον έχω γνωρίσει ξέρω ποσο σωστο παιδάκι ειναι, και το λέω για την διοχέτευση της ενέργειας του και μονο. Φανταστούμε το ίδιο μου έχουν ει απο τον παιδικο για την Αγγελικη δηλαδη εχει τόση ενέργεια που πρέπει να κάνει και καποια δραστηριότητα το απογευμα. Στην πισίνα ειναι πάντως ασταμάτητη όση ώρα περιμένει τη σειρα της όλο βουτιές ειναι.

Ελευθερια δεν θυμάμαι για τα εμβόλια πως τα εκανε η μεγαλη μου γιατι έτσι θα τα κάνει και ο μικρός θα κοιτάξω το βιβλιάριο της αυριο και θα σου πω.

Αννα Μαρία αυτο θα σου έλεγα ότι κανεις χάλια ύπνος τελευταία, μαλλον πολυ καιρο σε εχει έτσι ταλαιπωρήσει ο μικρός. Και εγω όπως εσυ με τον θηλασμο δεν μπλοκαρισε ο οργανισμός αλλα έχασα πολυ εύκολα όλα της εγκυμοσύνης και ακόμη περισσότερα.

Συμφωνω και για το πολυ και το πολλή όπως τα γράψατε αλλα Κατερίνα μήπως σε μπερδεύει το much και το many για όσα μετριούνται ή Οχι κατα την αγγλική και χρησιμοποιείς το πολυ για την αγάπη αλλα και εγω πολλή αγάπη θα έγραφα.

Το ξενύχτησα για τα καλα σημερα, αλλα τι σόι ξενυχτικα ζουζουνια θα ήμασταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Είστε καλά; Εγώ καλά είμαι αν και έχω ένα απροσδιόριστο άγχος..Τι φταίει δεν ξέρω. Μάλλον φταίει το ότι δεν μπορώ να πάρω απόφαση σε κάποια θέματα για τη βάφτιση..Κουράστηκα πια. Όλο διλήμματα προκύπτουν. Επί τη ευκαιρία θα σας πω ένα. Είμαι μεταξύ 2 κέντρων για μετά τη βάπτιση. Το ένα είναι ταβερνίτσα με μια όμορφη παραδοσιακή αυλή και 2 τύπους που παίζουν κιθαρίτσα και το άλλο είναι πιο κυριλέ εστιατόριο με κεράκια, ψηλά ποτήρια κλπ και δεν έχει ζωντανή μουσική. Μου αρέσουν και τα δύο και δεν μπορώ να αποφασίσω. Οι περισσότεροι μου λένε την παραδοσιακή ταβέρνα με τις κιθάρες. Στο άλλο μου λένε θα βαρεθεί ο κόσμος...Κλίνω περισσότερο προς τα εκεί. Εσείς τι λέτε;;;;;

Κατερινάκι για το πολύς-πολλή-πολύ με κάλυψε η Βάσω. Το πολλή αγάπη γράφεται με με 2 λάμδα και η. Ο περισσότερος κόσμος όμως το γράφει λάθος με ένα λάμδα και υ. Είναι ένα από τα πιο συνήθη λάθη που γίνονται.Σε έχει ταλαιπωρήσει το θέμα με την περίοδο. Μακάρι να σου δώσει μια θεραπεία και να σταθεροποιηθεί ο κύκλος σου. Υπομονή με τα χαλιά. Είναι κουραστική δουλειά. Εγώ θα φέρω γυναίκα 2 μέρες στις αρχές Ιουνίου για να μου κάνει αυτές τις βαριές δουλειές. Πραγματικά δεν έχω αντοχές...Παλώματα, μπουφάν κλπ έχω πλύνει.Ο Πάνος θα πάει μάλλον παιδικό γιατί στο νήπιο παίρνουν τα 5χρονα και αν περισσέψουν θέσεις κάνουν κλήρωση για τα 4χρονα. Θα δούμε. Καλά κάνεις και δεν στέλνεις τον Δημήτρη στον παιδικό. Κρίμα θα ήταν να πληρώσεις όλο το μήνα..

Κατερινάκι ωραία τα πολύχρωμα μακαρόν! Εγώ σκεφτόμουν για παγωτατζή. Όχι συσκευασμένο. Προέκυψε όμως και άλλο δίλημμα. Μου είπε η μαμά μου αντί να δώσω 150 ευρώ στον παγωτατζή να τους καλέσω όλους στο τραπέζι. Εγώ δεν πολυθέλω όμως να έχω στο τραπέζι ανθρώπους που δεν έχω και φοβερή σχέση μαζί τους. Το σκέφτομαι. Αν όμως τους καλέσω όλους δεν θα δώσω γλυκό στην εκκλησία. Μόνο τούρτα στο κέντρο. Αυτή την εβδομάδα δουλεύω και Σάββατο και Κυριακή. Από τη Δευτέρα και μέχρι τις 14-15 Ιουνίου θα έχω μάθημα πιο αραιά -ανάλογα με το πότε δίνει στο σχολείο ο κάθε μαθητής το μάθημα που του κάνω.

Άννα Μαρία εγώ πιστεύω ότι οι γυναίκες που φτιάχνονται και βάφονται πολύ φαίνονται μεγαλύτερες από αυτές που είναι πιο απλές. Άρα εσύ φαίνεσαι μικρότερη και άρα ο μαθητής σου είναι γκάου..χιχιχιχιχιχι! Μου έχει τύχει πολλές φορές να μην μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι. ΔΡΑΜΑ.Είναι όμως και ο Αντρίκος πολύυυ πρωινός τύπος..Δεν σου έμοιασε καθόλου αυτό το παιδί;;; Τα δικά μου ευτυχώς δεν ξυπνούν νωρίς αλλά ούτε κοιμούνται νωρίς...Δεν μπορείς να τα έχεις όλα......

Βάσω το σκέφτομαι σοβαρά να τον στείλω σε δραστηριότητα το καλοκαίρι. Έχει σαλτάρει το παιδί. Ούτε σχολείο, ούτε δραστηριότητα και μετά απορώ γιατί έχει ζωηρέψει..Και πάλι καλός είναι....Πάντως το ότι ανησύχησαν τόσο πολύ οι δικοί σου, δείχνει πόσο πολύτιμη είσαι γι' αυτους!!!!!!!

Ελευθερία αφού δεν τον έβαλες σε στράτα μέχρι τώρα μην τον βάλεις καθόλου. Έχουν δίκιο τα κορίτσια.Έτοιμος είναι. Σε λίγο θα περπατήσει. Για πες μας λίγα πράγματα για σένα. Δουλεύεις;; Από Αθήνα είσαι;

Ελπίζω να μην ξέχασα κάποια ή κάτι...

Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω άγχος και για άλλο λόγο. Ο ανιψιός μου-βαφτιστήρι μου (γιος της αδερφής μου) δίνει πανελλήνιες...Έχει κουραστεί το αγοράκι μου και θέλω πάρα πολύ να τα καταφέρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες!

Ανθη μου καλη επιτυχια στο βαφτιστηρι σου!οντως οι εξετασεις και εμενα μου προκαλουσαν αφορητο αγχος!ολα να πανε καλα και να επιτυχει εκει που θελει το παιδι!οσο για το τραπεζι και εγω θα προτιμουσα την ταβερνα παρα το εστιατοριο!οι καλεσμενοι θα περασουν καλυτερα κατα τη γνωμη μου!ο αντρας σου τι λεει?

Καγκουρακι σε ζορισε ο Νικολας να κοιμηθει ε?αρχισε και κανει βηματα μονος του?κι εγω θελω οταν μεγαλωσει λιγο η Ιωαννουλα να την γραψω κολυμπι!αλλα φτανει να θελει και η ιδια!το θεωρω ωραιο αθλημα!

Αννα Μαρια παει κι αυτη η σχολικη χρονια!περασε πολυ γρηγορα νομιζω!αλλα ακομα εχεις δουλεια να κανεις εσυ!

Η Ιωαννα εξακολουθει να ξυπνα τα βραδια!εψες κοιμηθηκε στις 9!κατα τις 11μιση ξυπνησε με κλαμα, την πηρα αγκαλια, την εβαλα στο κρεβατι μας, δεν ηθελε με τιποτα, εκλαιγε πολυ!κοιταξα να δω αν εκανε κακα, τιποτα, καθαρο το πανι, νυσταζε την εβλεπα αλλα απ οτι καταλαβα την πονανε τα δοντια που βγαζει!την πηρα στο σαλονι, την εβαλα στον καναπε, καθισα κι εγω διπλα της και αποκοιμηθηκε!την πηρα στο κρεβατι της, κοιμηθηκε και μετα απο μια ωρα παλι τα ιδια, την χαιδευα, την επιασα αγκαλια και την εβαλα στο κρεβατι μας και αποκοιμηθηκε!ξυπνησα στις 3 και την πηρα στο κρεβατι της και εμεινε μεχρι τις 7 που ξυπνησε για πρωινο!ουφ ελπιζω να περασει συντομα η φαση!εχει 1 βδομαδα που το κανει και εγω κουτουλοω απ την κουραση και τη νυστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.

Πολύ χειρότερη η χτεσινή νύχτα. Κοιμήθηκα μία, ξύπνησα τέσσερις και δέκα και ξανακοιμήθηκα εφτά............................................................. Ο Αντρέας ξύπνησε εφτάμιση και τον ανέλαβε ο άντρας μου. Κοιμήθηκα μέχρι τις εννιάμιση και μετά ήρθαν και με ξύπνησαν. Μου κάνει ο άντρας μου "τι, δυο ώρες κοιμόσουν, δεν ξεκουράστηκες;".

Τώρα τον πήρε και φύγανε, ο Αντρέας πήγε στη μάνα μου και ο άντρας μου σε εξωτερικές δουλειές...

Καγκουράκι κι εγώ αυτό πιστεύω ότι συμβαίνει με τον Αντρέα και το αβγό. Άλλωστε, τρώει τα πάντα, μόνο το αβγό δε θέλει, άρα δικαιούται να έχει κι αυτός μια αντιπάθεια. Ομελέτα του το είχα δώσει παλιότερα, έφαγε αρκετό αλλά μετά το έκανε εμετό. Ίσως να είναι και βαρύ για το στομαχάκι του.

Τα μακαρούνς τι είναι; Ξέρω πώς είναι εμφανισιακά, αλλά τι είδους γλυκό είναι; Μπισκότο; Αμυγδαλωτό; Μπεζές; Τίποτα απ' όλα αυτά; Συνδυασμός κάποιων απ' αυτά;

Βλέπω σε δυσκόλεψε ο Νικολάκης χτες βράδι.

Ανθή κι εγώ βλέπω αυτό το "πολύ αγάπη" και λέω "καλά, είναι δυνατόν μόνο εγώ να το κάνω σωστά κι όλοι οι άλλοι λάθος;" Αλλά απ' ό,τι φαίνεται, έτσι είναι.

Η καθηγήτρια αυτή γενικώς είναι πολύ περιποιημένη. Δίπλα της συνήθως νιώθω σα σακί με πατάτες... Αλλά αυτό που την κάνει να μοιάζει μικρότερη είναι το χαζοχαρούμενο στιλ της. Κακία λέω, βέβαια, αλλά έτσι είναι. Δεν πειράζει, εγώ έχω άλλες αρετές. :P

Για το τραπέζι της βάφτισης ψηφίζω ταβέρνα, αλλά θα πρέπει να δεις και τιμές.

Κοίτα, γιατί να καλέσεις κόσμο που δε γνωρίζεις καλά στη βάφτιση; Εγώ κάλεσα τα αδέλφια των γονιών μου, τα πρώτα μου ξαδέλφια, μερικούς φίλους, κάποια πρώτα ξαδέλφια του πατέρα μου γιατί επέμενε πολύ, μια φίλη της μάνας μου, που είχε έρθει στην κλινική την ώρα που γεννούσα για συμπαράσταση, το γυναικολόγο που είναι δεύτερός μου ξάδελφός, αλλά ήρθε μόνο η μάνα του, γιατί αυτός έχει παρεξηγηθεί μ' ένα θείο μου και δε θέλει να τον βλέπει μπροστά του, και κάλεσε κι ο αδελφός μου κάποιους φίλους του ως νονός. Σύνολο 70 άτομα περίπου. Ούτε συναδέλφους κάλεσα, και από γείτονες, μόνο ένα ζευγάρι που δεν ήρθαν, γιατί ήταν εκτός πόλης και μας χαιρέτησαν μετά. Πολύ λίγος κόσμος, και ήταν πολύ καλύτερα απ' το να έχω κοσμοσυρροή, γιατί είδαμε όλους τους καλεσμένους μας, καθίσαμε μαζί τους, μιλήσαμε, και ήταν πολύ ωραία. Γενικώς εμένα δε μ' αρέσει ο πολύς κόσμος, γι' αυτό ο γάμος μου ήταν ένας εφιάλτης.

Καλή επιτυχία στο βαφτιστήρι! Τελικά δε θα γίνει η απεργία των καθηγητών;

Βάσω πολύ ταλαιπωρείσαι κι εσύ με τον ύπνο... Αλλά τουλάχιστον εσύ έχεις ως δικαιολογία την Ιωάννα. Εγώ ταλαιπωρούμαι μόνη μου...

Σας φιλώ κόρες.

Λέω να κάνω καμιά δουλειά. Θέλω να τελειώσω το σίδερο που άρχισα χτες, να καθαρίσω το γραφείο και να φτιάξω σταφιδόψωμα. Έχω την εντύπωση ότι θα φτάσω μέχρι το πρώτο στη λίστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες....Ανθή εγώ είμαι η Ελευθερία, είμαι 35 και αυτή την περίοδο βρίσκομαι στην Πάρο, μένω στον Πειραιά και δουλεύω σαν υπάλληλος γραφείου αλλά δεν ξέρω πραγματικά τι θα κάνω με τη δουλειά....επιστρέφω 19 Ιουλίου αλλά δεν έχω κανέναν να μου κρατήσει το μωρό για τον Αύγουστο γιατί και η μαμά μου δουλεύει και μπορεί από Σεπτέμβριο, οπότε θα πρέπει να το πάω παιδικό....τον Αύγουστο αράγε είναι ανοιχτοί...?

Εχω προβληματιστεί πολύ γιατί είναι μικρούλης για παιδικό και έχει μάθει να είναι μόνο μαζί μου...θα πλαντάζει στο κλάμα, μαζί και εγώ που θα τον αφήνω...ειλικρινά σκέφτομαι να τους ζητήσω άδεια άνευ αποδοχών για τον Αύγουστο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία θα πρέπει να τον παίρνεις σιγά σιγά, για πολύ λίγη ώρα κάθε φορά, για να συνηθίσει. Όλα τα παιδιά κλαίνε στην αρχή, τι να κάνεις; Αλλά μην περιμένεις τον Αύγουστο, θα πρέπει να αρχίσεις νωρίτερα, όταν θα έχεις την πολυτέλεια να πας να τον πάρεις, αν πλαντάζει στο κλάμα.

Αλλά θα σου πουν τα άλλα κορίτσια που έχουν παιδάκια που πηγαίνουν παιδικό. Νομίζω η Βάσω είναι η πλέον αρμόδια, αφού πήγε τη μικρή της από τριών μηνών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίδερο: αποστολή εξετελέσθη!

Σταφιδόψωμα: φουσκώνουν και σε λίγο θα ψηθούν!

Καθάρισμα γραφείου: περιμένω τον άντρα μου να ξεκουμπιστεί από κει μέσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερια μου εγω τη μικρη την ξεκινησα 6 μηνων περιπου σταδιακα ομως!1-2 φορες τη βδομαδα!για 2 μηνες το πηγαμε ετσι!τον Αύγουστο ηταν κλειστο για 3 βδομαδες οποτε δεν την εστειλα καθολου!απο Σεπτεμβρη αρχισε κανονικα!σιγουρα δυσκολευτηκε να προσαρμοστει γιατι ειχε μαθει με τα οικεια της ατομα!αλλα μερα με τη μερα εβλεπα βελτιωση!τωρα πλεον την αφηνω και ειναι χαρουμενη και οταν παω να την πιασω δεν θελει να φυγει!εγω την στελνω σε μια κοπελα βρεφονηπιοκομο που εχει 6 παιδακια συνολικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...