Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Τα ξενυχτικα ζουζουνια" Νο 6


Recommended Posts

Kαλημερα κοριτσακια μου!

Αννα Μαρια και εμεις εχουμε ανοιχτη την τηλεοραση και μπορει για καποια λεπτα να χαζευει η μικρη!εμας το μονο που βλεπει ειναι στο λαπτοπ καποια παιδικα τραγουδια το πρωι και το βραδυ οταν πινει το γαλα της!το λαπτοπ το ζητα πιο πολυ παρα την τηλεοραση!Βεβαια δεν της το ανοιγουμε παρα μονο πρωι και βραδυ για κανενα δεκαλεπτο καθε φορα!με τα τραγουδια πινει πιο ευκολα το γαλα παρα να μην ακουει τιποτα!

Καγκουρακι και εγω πρεπει να φτιαξω ντουλαπια!αλλαξε τελειως ο καιρος εδω στην Κυπρο!δεν ξερω αν θα παραμεινει ετσι αλλα μας κανει καυτες μερες λες και μπηκαμε στον Ιουνιο!]

Μαρινακι θα φτιαξεις γλυκακια?θελωωωω!στειλε κατι απο εδω!

Θα ζυμωσετε κοριτσια?εμεις φτιαχνουμε φλαουνες και τυροπιττες (ψωμια βασικα με τυρι μεσα)!ειναι τελεια!μ αρεσουν πολυ!οταν ημασταν μικροι πηγαιναμε ολοι στη γιαγια και τα φτιαχναμε!τα εφτιαχναν βασικα!χαχα!εχει τωρα 3-4 χρονια η μαμα μου αγοραζει ετοιμες αλλα η γιαγια εξακολουθει να φτιαχνει!ετσι θα μας δωσει και εμας γιατι εγω αν και μ αρεσουν δεν μπηκα ποτε στην διαδικασια να μαθω πως φτιαχνονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια

μπηκα βιαστικα γιατι ειδα οτι με ψαχνετε,φτιαχνω τα τσουρεκια μου σημερα και τρεχω λιγο ,θελω να συμμαζεψω και λιγο το σπιτι γιατι το απογευμα θα ερθει η νονα του Νικου

λοιπον Μαρινα μπορεις να την φτιαξεις μονη σου τη ζαχαροπαστα ειναι αυτη η συνταγη http://www.sintagespareas.gr/sintages/zaxaropasta.html ευκολα γινεται απλα να διαβασεις τις οδηγιες και να δεις το βιντεακι,αν παλι θελεις να αγορασεις εγω παιρνω απο ιντερνετ και χρωματα και μια φορα ειχα παρει μαυρη ζαχαροπαστα απο εδω http://www.yummy-yummysugarshop.gr/ και απο εδω http://www.sweettrends.eu/ το δευτερο ειναι Θεσσαλονικη και νομιζω μπορεις να πας κι απο εκει,τα χρωματα που πρεπει να παρεις για τη ζαχαροπαστα πρεπει να ειναι σε μορφη παστας,να ξερεις οτι η σπιτικι ζαχαροπαστα ειναι πολυ πιο νοστιμη απο την ετοιμη αν εχεις αποριες πες μου

Αννα Μαρια νομιζω οτι ειπες οτι θα κανεις κατσικακι στο φουρνο;αν ναι μπορεις να συνοδεψεις με πατατες και διαφορες σαλατες ,ισως μια πιτουλα ή καποιο ορεκτικο οπως φετα με σουσαμι ή μπουγιουρντι δεν τρωτε και μανιταρια που θα μου αρεσε επισης για ορεκτικο τι αλλο σκεφτεσαι;ελπιζω να βοηθησα πες μου παλι

καποια κοπελα ρωτησε για ευκολα τσουρεκια η Αλεξανδρα νομιζω για ευκολα δεν ξερω η συνταγη που κανω οπως και ολες εχουν καποια διαδικασια χρειαζονται καποιες ωρες να φουσκωσουν και καλο ζυμωμα θελεις να συτ τη γραψω ,γινονται πολυ νοστιμα φουσκωτα κι αφρατα παντως

συγνωμμη που δεν σχολιαζω παω να βαλω το φαγητο μου γιατι θελω να πλασω τα τσουρεκια κι εχουν διαδικασια τα λεμε μετα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Ξυπνήσαμε πρωί σήμερα και πήγαμε εκκλησία με τον Αντρέα. Δε χρειάζεται να αναφέρω ότι δεν κάθισε δευτερόλεπτο... Στη Θεία Κοινωνία, όμως, κύριος! Ήμασταν πρώτοι-πρώτοι, βγαίνει ο παπάς, τον βλέπει και του λέει "ωωω, καλημέρα Αντρέα". Άνοιξε μια στοματάρα να! Μετά έφαγε και 2-3 αντίδωρα!

Στο σπίτι ξάπλωσα μήπως ξανακοιμηθώ, αλλά μπααα... Έπεσα σε λήθαργο, αλλά δεν κοιμήθηκα κανονικά...

Τώρα μόλις έβαλα μπριάμ σε γάστρα και θα κάνω γενική στα υπνοδωμάτια. Οι άντρες φύγανε πάλι.

Ήρθε και η φίλη μου και μου έφερε ρούχα και ένα ζευγάρι πεδιλάκια!!!! Γιούπιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τηλεόραση ο Αντρέας βλέπει μόνο το πρωί, κι αυτό παιδικά βιντεάκια με τραγούδια (Ζουζούνια και τέτοια). Και τότε, βέβαια, δεν κάθεται να κοιτάει μόνο, αλλά τρώει, παίζει με παιχνίδια, κ.λπ. Βλέπει και στο λάπτοπ κάποιες φορές. Παιδικές σειρές δε βλεπει ακόμα γιατί δεν του κάνουν εντύπωση και βαριέται αμέσως, ή πολλές φορές ούτε καν γυρίζει στην τηλεόραση.

Όταν είναι ανοιχτή η τηλεόραση γενικώς δεν παρακολουθεί, μπορεί να τραβάει το βλέμμα του κάποιες φορές, αλλά δεν παρακολουθεί κανονικά. Όταν έχει μπάλα ή μπάσκετ, φωνάζει "γκοοοοοο"!!!!!

Εντάξει, επειδή όλη μέρα παίζει, τρέχει, κάνει σκανταλιές, ξεφυλλίζει βιβλία, κ.λπ., ελπίζω να μην πειράζει που βλέπει λίγη τηλεόραση.

Βάσω εμείς φλαούνες δεν έχουμε αγοράσει ποτέ απ' έξω. Πάντα φτιάχνουμε εμείς. Φέτος η μάνα μου γκρίνιαζε να μην φτιάξουμε γιατί δεν τις τρώμε (έχουμε ακόμα στην κατάψυξη από πέρσι), αλλά εγώ επέμενα να φτιάξουμε, γιατί αν δεν φτιάξουμε φλαούνες, δε μυρίζει Πάσχα! Τώρα δεν ξέρω πότε θα τις κάνουμε, ίσως αύριο. Δεν είναι τόσο δύσκολη η παρασκευή τους, απλά θέλει προετοιμασία. Όσο για το ψήσιμο, τις ψήνουν δωρεάν τα αρτοποιεία!

Κατερίνα εμείς όταν φτιάξαμε την τούρτα του Αντρέα είχαμε χρησιμοποιήσει χρώμα σε υγρή μορφή και δεν είχαμε πρόβλημα.

Μανιτάρια τρώμε καλέ, μόνο ο άντρας μου δεν τρώει, αλλά νομίζω οι γονείς μου φάγανε αρκετά μανιτάρια στις νηστείες!

Η πιτούλα είναι καλή ιδέα, τυρόπιτα λες; Μπορώ να τη φτιάξω από την προηγούμενη μέρα;

Αρνάκι θα φτιάξω, πατατούλες, σαλάτες, τζατζίκι, τυροσαλάτα, τέτοια. Θα κάνω και μπουγιουρντί τώρα που μου το είπες!

Σας αφήνω, πάω να κάνω τη γενική μου τώρα που με πιάσανε οι προκοπάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, τα 'χω παίξει! Τελείωσα με τα δωμάτια. Τίναξα στρώματα, κατέβασα την κουρτίνα μας για πλύσιμο, μετακίνησα έπιπλα, κατέβασα όλα τα βιβλία από τη βιβλιοθήκη του Αντρέα, ξεσκόνισα σχολαστικά, καθάρισα τις ντουλάπες (απ' έξω :P), τις πόρτες, σκούπισα, σφουγγάρισα. Φυσικά, όλα αυτά τα κάνω ούτως ή άλλως μια φορά το μήνα, εκτός από το τίναγμα των στρωμάτων που το κάνω λίγο πιο αραιά...

Τώρα κάθισα λίγο να ξεκουραστώ και περιμένω να έρθουν οι άντρες για να φάμε.

Ο άντρας μου πήγε να πάρει τον Αντρέα απ' τη μάνα μου, θα της τρίψει τα τυριά για τις φλαούνες (τελικά Πέμπτη θα τις φτιάξουμε!), θα την πάει στο μαγαζί, και θα έρθουν...

Καλέ θα μου πει καμία αν γίνεται να φτιάξω την πίτα από την προηγούμενη μέρα και να τη βάλω στο ψυγείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Σας σχολιαζω μια μια γιατι μετα θα τα ξεχασω, τοσα που εχω χασει!

Καγκουρακι μου πλαγια βηματακια ο Νικολας; Αντε σε λιγο θα τον κυνηγας! Τη λατρευω την Κερκυρα, ειναι απο τα ομορφοτερα μερη! Προσφερομαι κι εγω για καθαρισμα! Απο ποιο μερος ακριβως εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδρα μου δεν ξερω για το μελι εγω στο χρονο το εδωσα! Ασε που παλια δεν τα λεγανε αυτα για τις τροφες και η πεθερα μου δεν ηξερε και του εδωσε μια φορα οταν ηταν 3-4 μηνων! Κι επαθα εμφραγμα, γιατι ειναι επικινδυνο να παθει αλλαντιαση, μια απο τις σοβαροτερες δηλητηριασεις! Ευτυχως δεν επαθε! Ολο βολτουλες κι εσεις;;; Τελεια! Ειναι καλα τωρα το καημενουλι που χτυπησε; Ναι, ειναι γλυκας ο ατιμος, αλλα ειναι πολυ ζωηρος και πολυ ατιθασος, δεν μπορω να τον κανω καλα, αν θελει να κανει κατι, θα το κανει που ο κοσμος να γυρισει τουμπα! Και μετα, θα ερθει μονος του να σου πει κοιτα τι εκανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια βλεπω δουλειες με φουντες!!!!Και μαγειρικος οιστρος! Μπραβο!!!

Καλα ο Αντρικος ειναι πολυ ζουζουνος και που εισαι ακομα!!! Οι θειοι σου περιεργα φερονται, μηπως εχει γινει κατι που δεν το καταλαβατε, εχουν πειραχτει; Γιατι δεν τους ρωτας, αφου ειναι και νονος σου; Ασε αυτο με την τηλεοραση, οταν ειδικα το κρατανε αλλοι, δεν μπορεις να το αποφυγεις!πχ, μου ηρθε μια μερα ο μικρος απο την πεθερα μου και μου ελεγε συνεχεια για τον Σουλειμαν! Εγκεφαλικο!Φυσικα δεν μπορω να απαιτησω η γυναικα να μην το βλεπει, αλλα τον εμαθα και μολις τον βλεπει λεει "σουλειμαν φτου κακα!" Τα μαλλια μου εγω τα εχω κανει τα παντα! Απο χρωματα, κουρεματα, περμαναντ τα παντα! Και πριν την εγκυμοσυνη ειχα πολυ λεπτη τριχα και δεν μπορουσα να τα εχω μακρια, στους ωμους το πολυ. Μετα το σιδηρο δυναμωσαν, τωρα τα εχω μακρυα και στο φυσικο μου, καστανο σκουρο, δεν εχω ασπρες τριχες και δεν τα βαφω τωρα γιατι μου αρεσουν πολυ ετσι και γιατι δεν θελω καθε τρεις και λιγο να πληρωνω 30ρες κομμωτηριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου τι κριμα για τη μικρη! Μακαρι να μην το ξαναπαθει! Ειναι ζορικα τα αναπνευστικα, εγω τα παλευω μια ζωη! Δουλιτσες κι εσυ βλεπω. Κι εγω σχεδον εχω τελειωσει... εμεινε ενα καλο ξεσκονισμα, φωτιστικα και πορτες και ειμαι κομπλε. Βεβαια, στο λεπτο ξαναγινεται χαος! Καλα απο ατακες αλλο τιποτα! Αλλα ειναι θηριο ανημερο! Ο μπαμπας μου εχει βγει καιρο τωρα, ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασω μου τι καλα που πηγες και εδωσες αιμα! Μπραβο! Η μικρη σου ειναι πολυ γλυκεια, ειδες ακομα και που ζηλεψε δεν εκανε κατι κακο, απλα σε φιλουσε, να επιβεβαιωθει. Εγω δεν ζυμωνω τιποτα, θα παμε στην πεθερα μου για φαγητο το Πασχα, το Μ. Σαββατο λεω να μεινω στη λειτουργια της Αναστασης, θα δουμε βεβαια και γενικα, δεν εχω κεφι να φτιαξω τιποτα, μονο χαλβα λεω να κανω σιμιγδαλενιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑ μου τι επαθε ο μικρουλης, πονακια; Μωρε τα αγορακια ειναι πιο ευαισθητα σε αυτα, ελπιζω να μην κρατησει πολυ. Τι ακουω! Ο Δημητρακης ειναι ιν λαβ; Θα τρελλαθω! Αντε με το καλο τη νυφουλα! Χαχαχαχχα! Κι απο εδω να πω σε ευχαριστω πολυ, ειναι πανεμορφο, σε οποιον το εδειξα τρελαθηκε, σκεψου το καλα να κανεις μπιζνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον, στα δικα μας τωρα!

Εχτες για πρωτη φορα αφησα το μικρο μου να παει εκδρομη χωρις εμενα. Πηγε στην Αιγινα με την πεθερα μου. Η αληθεια ειναι οτι ειχα παρα πολυ αγχος, κυριως για το καραβι, αλλα και γενικα, αλλα ο μικρος περασε τοσο ομορφα που θα τον ξαναστειλω σιγουρα. Εφυγε χτες και γυρισε σημερα.

Ρε κοριτσια τα φωτα σας. Ειναι πολυυυυυυ πεισματαρης. Δεν καταλαβαινει απο οχι. Μα ο,τι και να κανω, τιμωριες, φωνες, καμια ψιλη στον ποπο... τιποτα! Αμα τα εχει κανει ολα λιμπα και μπει τιμωρια και τον αφησω εκει να κλαει καμια ωρα ολοκληρη καααατι μπορει να γινει. Εν τω μεταξυ, τελευταια με κοπαναει κιολας! Και οταν εκνευριζεται, αλλα κυριως οταν θελει να κανει αστεια! Βρε τι του φωναζω, τι τον βαζω τιμωρια, τι του εξηγω οτι δεν ειναι αστειο, αυτος γελαει και λεει "αστειο ειναι" Δεν με κοπαναει δυνατα, αλλα δεν εχει σημασια, αν το κανει σε καποιο παιδακι τι θα κανω μετα; Και νομιζω οτι απο παιδακια το εχει δει, γιατι πως αλλιως του ηρθε;

Βασικα, εχω πολλα θεματακια με το μικρο, γιατι απλουστατα οι γιαγιαδο-παππουδες με αγνοουν σε αυτα που λεω και δεν μπορω να τον βαλω σε μια ταξη. Και καλα οσον αφορα τον υπνο, οκ, δεν μπορω να εχω την απαιτηση να μενουν εκεινες τα μεσημερια ξυπνιες για να εξαντλειται ο Μητσακος και να κοιμαται το βραδυ, οποτε τρωω τη φρικη που βαραμε καθε μερα 12μιση και 1 η ωρα τη νυχτα! Ομως, σε θεματα διατροφης και συμπεριφορας; Για παραδειγμα, οποτε το ζητησει του δινουν ο,τι θελει! Μα ειναι μπισκοτο, μα σοκολατα, μα οοοο,τι θελει! Και μετα δεν τρωει φαγητο! Οταν ειμαστε μαζι εγω του δινω και τρωει φαγητο και μετα αν θελει, δεν εχω θεμα να φαει και γλυκο και ο,τι αλλο. Οχι ομως να φουσκωνει με μπισκοτα και πουρακια και μετα να μην τρωει φρουτα η φαγητο! Ερχεται η μανα μου καθε μερα, με μια σοκολατα στο χερι, του τη δειχνει και μετα του λεει, δεν θα τη φας τωρα! Ε ειναι δυνατον; Απο τη στιγμη που θα τη δει, τελειωσε αν δεν τη φαει θα χλασει τον κοσμο, λογικο ειναι, τα μωρα δεν εχουν υπομονη! Κι εκτος αυτου, με ακυρωνουν με τη συμπεριφορα τους. Πχ το Σαββατο ημασταν στην αδερφη μου για τα γενεθλια των διδυμων! Μια στιγμη στο ασχετο, ο Δημητρης με κοπαναει. Τα παιρνω κι εγω και τον βαζω στο παρκο του Παρη για τιμωρια και λεω "μην του μιλησει κανενας μεχρι να τον βγαλω, ειναι τιμωρημενος" Ε, σαν να μην το ειπα! Ο μικρος εβαλε τα κλαμματα, ο πατερας μου πηγαινε και του επαιζε το κομπολοϊ, εγω του ελεγα σε παρακαλω φυγε ειναι τιμωρια και μετα απο ποοοοση ωρα που εφυγε, πηγε η μανα μου και επαιζε με ενα παιχνιδακι! Οποτε, ωραια τιμωρια, με γελια και παιχνιδια! Το αιμα στο κεφαλι μου ανεβηκε. Το εκανα θεμα βεβαια μετα, για τη συμπεριφορα και για το φαγητο, τωρα 2-3 μερες εστρωσαν καπως, αλλα ειμαι σιγουρη οτι ειναι προσωρινο!

Κι ο καημενος, δεν ειναι κακο παιδι, ειναι τοσο πολυ καλοψυχος! Το Σαββατο το πρωι πηγαμε να παρουμε δωρα στα μωρα και ειχε παρει απο τα λεφτα του ενα νομισμα και ελεγε " ο δημητρης θα παρει δωρα στον Αλεξανδρο και στον Παρη!". Στο δρομο ειδαμε μια φτωχη κυρια που ζητιανευε και του λεω "θα μου δωσεις Δημητρη τα λεφτα σου να τα δωσουμε στην κυρια που δεν εχει;" Κι ουτε δευτερη κουβεντα δεν ειπε! Αμεσως απλωσε το χερακι και τα εδωσε! Και μετα το βραδυ, οταν γυρισαμε, του μιλησα ηρεμα και του ειπα οτο αυτο που εκανε ηταν πολυ κακο και δεν πρεπει να φερεται ετσι κι ο γλυκουλης μου, ερχοταν με αγκαλιαζε συνεχως κι ελεγε "συνωμη, μαμα" και μετα μου απλωσε το χερακι του και λεει 'να το κανουμε ντα το κακο χερακι. χτυπησε τη μαμα!" Νιωθω οτι χανω τον ελεγχο μαζι του, ολοι εχουν μια αποψη για το πως να του φερθω και μετα τον κακομαθαινουν! Με εκνευρισε πολυ και μια φιλη μου που αρχισε παλι τις διδαχες (παιδι δεν εχει!) οτι ειμαι πολυ μαλακη και για δευτερη φορα μου ειπε οτι τοσο ζωηρος που ειναι δεν θελει να τον παω σπιτι της! Κι υποτιθεται ειναι μια απο τις κολλητες μου! Ειναι οντως ζωηρος, οπου παμε τρεχω πισω του γιατι θελει ολα να τα πειραξει και ειναι ατσουμπαλος και κανει ζημιες, αλλα λεγονται αυτα; Εμενα το παιδι της φιλης μου ολα να μου τα εσπαγε στο σπιτι, δεν θα ελεγα τετοια κουβεντα!

Δεν ξερω, μηπως κανω λαθος με το Δημητρη; Μηπως ειμαι οντως πολυ μαλακη; Απο την αλλη, ειναι πεισματαρης και θηριακι, αλλα ειναι ο χαρακτηρας του, δεν ξερω αν πρεπει να προσπαθησω να τον αλλαξω, ειναι στοιχεια που αργοτερα ισως του βγουν σε καλο...

Τεσπα, σας επρηξα!

Ειμαι και αρρωστουλα λιγακι, ελπιζω να μην με πιασει το αναπνευστικο και ειμαι χαλια πασχαλιατικα!

Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Τι κάνετε;

Εγώ πήγα εκκλησία χωρίς άντρες σήμερα το απόγευμα, με την κουμπάρα μου. Γύρισα, έφαγα, τάισα Αντρέα, του έδωσα το γάλα του, τον κοίμισα και τώρα λέω να πάω κι εγώ να την πέσω.

Τελικά με πήραν τηλέφωνο οι θείοι. Είχε γίνει ένα μπέρδεμα γιατί είχαν ακόμα μια πρόσκληση, η οποία εκκρεμούσε, τέλος πάντων, δεν μπορούσαν να αρνηθούν, έτσι είπαμε να κάνουμε το τραπέζι στο σπίτι μου τη Δευτέρα. Την Κυριακή του Πάσχα θα πάμε στους γονείς μου. Οπότε τώρα προκύπτει το ερώτημα: τι μαγειρεύουμε; Πάλι αρνί; Ή μήπως να κάνω κάτι άλλο; Σκέφτηκα να φτιάξω τα λαζάνια με τα λαχανικά που φτιάχνω και αρέσουν πολύ. Μήπως να κάνω και ένα κοτόπουλο στο φούρνο; Τι άλλο; Για πείτε ρε κορίτσια ιδέες.

Εν τω μεταξύ, είπα τώρα να τσεκάρω τα μέιλ μου, και ανακάλυψα ένα μέιλ από το περιοδικό που είχα στείλει ένα άρθρο, αν θυμάστε, για τη διατροφή και τις υστερίες σχετικά με αυτήν, και την προσέγγιση της θεολογίας. Το είχα στείλει αρχές Οκτωβρίου, και μου απάντησαν τώρα και με ρωτούσαν αν είναι διαθέσιμο για να το δημοσιεύσουν! Εγώ καλά καλά δεν το θυμόμουν αυτό το άρθρο!

Επιστρέφω με σχόλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Χριστίνα μόνο εσένα έχω να σχολιάσω!

Είναι πάρα πολύ ωραία στη λειτουργία της Ανάστασης, εμείς μέναμε με τους γονείς μου παλιά, και μια φορά έμεινα και με τον άντρα μου στην Πάτρα, αλλά λύσσαξε να φύγουμε. Φέτος θα πάμε μάλλον στο μοναστήρι που πηγαίνουμε κάποια Σάββατα στον εσπερινό, αλλά δε νομίζω να καθίσουμε μέχρι το τέλος.

Για τη συμπεριφορά του Δημήτρη που λες, είναι πρόβλημα, αν δεν αλλάξουν στάση οι παππουδογιαγιάδες δεν πρόκειται να αλλάξει η κατάσταση. Αυτό ρε παιδί μου που ό,τι ζητήσει το παιδί του το δίνουν, δεν σκέφτονται τίποτα, ούτε τιμωρίες ούτε κατσάδες, δεν το καταλαβαίνω. Και η πλάκα είναι ότι αυτοί με τα παιδιά τους ήταν αυστηροί. Εγώ το βλέπω με τον πεθερό μου που ήταν κέρβερος με τα δικά του παιδιά, και με τα εγγόνια λιώνει σα βούτυρο στους 50 βαθμούς κελσίου. Δεν ξέρω τι να σου πω, γιατί δεν έχω πείρα επί του θέματος. Επιπλέον νυστάζω και δεν μπορώ να σκεφτώ καθαρά. :P

Σας φιλώ κοριτσάρες, πάω να την πέσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω διαβάσει τίποτα.....

εφτιαξα ντουλάπες σημερες καταλαβαίνετε πανικός ειδικα με τα ρούχα της Αγγελικης αλλού τ´ χειμωνιάτικα που δεν θα της κάνουν του χρόνου αλλου αυτα που ίσως της κάνουν και απο τα περσινα καλοκαιρινα να δω ποια θα μείνουν κάτω και ποια θα ξανά μαζευτούν.

Ουφ αυριο έχω σίδερο και να φτιάξω πράγματα γιατι λέω να φύγω το μεσημέρι για το χωριο

θα τα πούμε και απο κει γιατι θα χω Ίντερνετ οπότε δεν σας λέω απο τωρα τις ευχές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Σήμερα ήταν η τελευταία μέρα δουλειάς. Θα γυρίσω στη δουλειά την Πέμπτη του Πάσχα (9 Μαΐου).Έχω όμως διόρθωση..Τελευταία γραπτά. Στις 17 Μαΐου τελειώνουν τα μαθήματα και μετά θα έχω μόνο τα επαναληπτικά για τις εξετάσεις.

Η φραουλίτσα μου είναι καλύτερα. Τρέχει ακόμα η μυτούλα και βήχει που και που αλλά είναι πολύ καλύτερα. Ο Πανούλης χτες το βράδυ σήκωσε πυρετό 39.2. Σήμερα ξύπνησε απύρετος αλλά το βράδυ ξανασήκωσε 38.2. Φέτος οι ιώσεις μας τιμησαν ιδιαιτέρως. Τουλάχιστον μακάρι να μην ξανακάνει βρογχιολίτιδα η μικρή (τουλάχιστον όχι σύντομα.......).

Άννα Μαρία δεν το ήξερα το έθιμο με τα λαζαράκια. Απάντησαν τελικά οι θείοι ε; Μια χαρά! Να σου πω την αλήθεια δεν ειμαι καλή στο να προτείνω φαγητά για ένα τραπέζι. Η Κατερίνα μας είναι ειδική.

Αχ βρε Χριστινάκι μου δίκιο έχεις που συγχύζεσαι όταν δεν σε ακούν οι γιαγιαδοπαππούδες. Έχεις δοκιμάσει να του πετάξεις κάποιο παιχνίδι όταν δεν ακούει;; Να βρεις τα κουμπιά του. Το ευαίσθητο σημείο του.Λέω σήμερα στον Πάνο: "Πάμε για μπάνιο". Μου λέει όχι. Του λέω ΟΚ. Μετά από λίγη ώρα μου ζητά να του φτιάξω ένα παιχνίδι. Του είπα όχι. Μου είπε να παίξουμε, του είπα όχι. Μου είπε να του δώσω χυμό, του είπα όχι. Μου λέει λοιπόν" Γιατί μου λες όλο όχι μαμά;;; Και του απάντησα ότι και αυτός το ίδιο κάνει και του θύμισα την απάντηση που μου έδωσε όταν του είπα να κάνει μπάνιο. Σε 5 λετπά είχε μπει στην μπανιέρα. Άλλες φορές του εξαφανίζω ένα παιχνίδι που θέλει κλπ κλπ κλπ. Όποτε πάλι φωνάζω κάνω τα πράγματα πολύ χειρότερα..Εμένα η μαμά μου ευτυχώς ακολουθεί αυτά που της λέω και ευτυχώς έχουμε κοινή γραμμή. Η πεθερά μου δυστυχώς δεν του χαλάει εύκολα χατήρι..Όσο για τον ύπνο τους απαγορεύω να κοιμίζουν την μικρή μετά από κάποια ώρα. Δουλεύω και κουράζομαι και πρέπει να το σεβαστούν. Να τους λες με πιο αυστηρό τρόπο όσα θες να γίνονται όταν κρατούν το παιδί. Όσο για τον Δημητράκη σου δεν έχω λόγια και πάλι! Ευαισθητούλης..!!!! Η φίλη σου σου είπε ότι δεν θέλει τον Δημήτρη στο σπίτι της και είναι ακόμα φίλη σου;;; Εγώ θα τσαντιζόμουν πάααρα πολύ.

Κατερινάκι φεύγετε για το χωριό;;Καλό δρόμο να έχετε! Έφτιαξες και ντουλάπες;; Εγώ όχι ακόμα. Ευτυχώς όμως με τα ρούχα των παιδιών δεν δυσκολεύομαι γιατί όσα τους μικραίνουν τα δίνω και αυτό με διευκολύνει. Αδειάζει ο τόπος. Δεν έχω σκοπό να κάνω άλλο παιδάκι και ετσι δεν υπάρχει λόγος να τα φυλάω.

Βάσω τόσο νωρίς πιάνεις δουλειά;;; Πωπωωωω...Δεν ξέρω αν θα το άντεχα..Πήρε την λαμπάδα της η μικρούλα;

Εγώ δεν διαφωνώ με την λαμπάδα-παιχνίδι. Ο Πάνος πχ ήθελε ένα πατίνι γιατί του έκλεψαν το δικό του. Όταν πήγε τζάμπο με τη νονά του και είδε μια λαμπάδα με πατίνι τρελάθηκε και μας έλεγε όοοολη την ωρα ότι η νονά του τού πήρε την λαμπάδα-πατίνι! Συνέδεσε την λαμπάδα της νονάς με ένα από τα αγαπημένα του παιχνίδια. Στην εκκλησία άλλωστε μόνο το κερί πρέπει να κρατάει. Δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Αυτά φιλενάδες μου. Για την βάφτιση δεν έχω κοιτάξει ΤΙΠΟΤΑ ακόμα και ο χρόνος περνά. Τι θα κάνω;;; Δεν έχω χρόνο...Ευτυχώς που δεν έχω να οργανώσω και τραπέζι μετά. Θα πάμε να φάμε σε κανένα ωραίο ταβερνάκι η οικογένεια και ο κουμπάρος (και αυτός οικογένεια είναι βέβαια γιατί είναι ο αδερφός του άντρα μου..).

Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Εμείς πήγαμε εκκλησία το πρωί με τον Αντρέα, δεν το συζητάμε, δευτερόλεπτο δεν κάθισε. Είχε κι άλλα παιδάκια και την πιο πολλή ώρα ήμασταν έξω και έπαιζε μαζί τους.

Μετά κοιμήθηκα λίγο, τώρα θα φάω πρωινό και μετά θα δω τι θα κάνω με τις δουλειές, γιατί έχουμε και διάφορες εξωτερικές δουλειές σήμερα.

Μου ήρθε επιφοίτηση για το τραπέζι. Ακούστε τι σκέφτηκα: κοτόπουλο με λεμόνι (αυτό που βάζεις το λεμόνι στην κοιλιά του), λαζάνια με λαχανικά (αυτά που έχω ξανακάνει και άρεσαν πολύ) και ρολό κιμά γεμιστό με λαχανικά και φέτα. Θα έχω και κάποια σαλάτα, βέβαια, φέτα, λέτε να πω και στη μάνα μου να κάνει πατάτες φούρνου;

Χριστίνα τώρα το είδα αυτό με τη φίλη σου. Εξήγησέ της ότι έτσι είναι όλα τα παιδιά. Δεν είναι μόνο το δικό σου. Τι πιστεύει δηλαδή, ότι τα παιδιά κάθονται ήσυχα σε μια γωνία και περιμένουν να τα φωνάξεις για να φύγετε;

Ανθή περαστικά στα παιδάκια σου.

Άντε, τελείωσες κι εσύ με τη δουλειά, έστω και για μια βδομάδα!

Καγκουράκι καλό ταξίδι στο χωριό!

Σας φιλώ όλες, τα λέμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Καθάρισα το γραφείο και πήγαμε για ψώνια. Πήραμε στον Αντρέα το δώρο του για το Πάσχα: ένα ποδηλατάκι! Είχε 58 ευρώ τελικά, και έχει ειδικό κάθισμα για μικρό παιδί που βγαίνει και μένει μόνο η σέλα για πιο μετά, τέντα για τον ήλιο, παίζει μουσική αντί για κόρνα και εννοείται, μπορείς να το σπρώχνεις τώρα που το μωρό δεν μπορεί να κάνει ποδήλατο! Ξετρελάθηκε, τον βάλαμε στο κατάστημα να το δοκιμάσει και μετά πήγαμε έτσι μέχρι το αυτοκίνητο. Μόλις τον βγάλαμε για να τον βάλουμε στο αμάξι, άρχισε να κλαίει, κατέβηκε απ' την αγκαλιά μου, έκλεισε την πόρτα του αυτοκινήτου κι έτρεξε κατευθείαν στο ποδηλατάκι! Στο σπίτι έπαιζε μ' αυτό πάρα πολλή ώρα!

Μετά πήγαμε φρουταρία, ήρθαμε σπίτι, έφτιαξα ταχινόσουπα για μας και για τον Αντρέα κοτόπουλο με λαχανικά και κριθαράκι. Καλά, ο άντρας μου μια κουταλιά έφαγε απ' την ταχινόσουπα και δε σερβιρίστηκε καν. Εγώ πάλι, έφαγα δυο πιάτα, χεχε.

Τώρα θα κοιμίσω Αντρέα, αλλά δεν τον βλέπω να κοιμάται, έχει πολλή ενέργεια, κλαψ.

Κλείνω μήπως και τα καταφέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

εβαλα το σιδερο να ζεσταινεται και να γραψω λιγο,τα παιδια ειναι εκκλησια με την πεθερα μου,εχουν ξεσαλωσει ολη μερα τρυγιρνανε ειδικα τα μεγαλα,εβαψα και τα αυγα μου σημερα χθες εφτιαξα τα τσουρεκακια μου μυρισε Πασχα, γινανε πολυ ωραια,φουσκωσαν τουμπανο γινανε και πολυ πολυ αφρατα μονο που δεν μπορεσα να τα δοκιμασω λογω νηστειας κλαψ,ηρθε και η νονα του Νικου ,την Παρασκευη θα ερθει του Γιωργου και αγνωστον για τη νονα του Δημητρη,εκανα και λιγες δουλιτσες σημερα ξεσκονισμα ,σκουπα,μαπα και καθαρισμα μπανιο αλλα οχι με πολλες λεπτομερεις αφου μετα το Πασχα θα τα ξεσηκωσω ολα,η ζεστη καλα κρατει κι εδω μισοεφτιαξα και ντουλαπες ,δεν ξερω αυτο τον καιρο αισθανομαι το σπιτι μου πολυ βρωμικο με τα χοντρα χαλια μαλλον λογω ζεστης και μας επιασε και αποτομα φετος μονο μην μας χαλασει παλι

Χριστινακι χαιρομαι πολυ που σου αρεσε το σκουφακι λες να το κανω επαγγελματικα ε;το χειμωνα πρεπει να το ψαξω ,οσο για τον Δημητρακη τι να σου πω τζαμπα στεναχωριεσαι παιδακι ειναι μια χαρα βλεπω τις αντιδρασεις του πολυ γλυκουλης ειναι το μαναρακι μου, στο μονο που βλεπω λαθος ειναι οι παππουδες που τον κακομαθαινουν κι ετσι μπερδευεται το παιδι και λογικο ειναι να κανει τα δικα του μετα,οσο για τη φιλη σου τι να πω δεν ειναι ετσι οι φιλες μηπως να το ξανασκεφτεις;

Αννα Μαρια μια χαρα αυτα που σκεφτηκες για το τραπεζι τελεια,γλυκο τι θα κανεις;εμεις θα φαμε στην πεθερα μου θα σουβλισουν αρνι και θα κανω προφιτερολ να της παω ,η ταχινοσουπα πως γινεται;μεγεια το πρωτο σας ποδηλατακι φανταζομαι χαρα ο Αντρικος!!

Ανθη μου περαστικα στα παιδακια σου, κι ο Δημητρης καπως ετσι ειναι με το παραμικρο βηχει ακομη κανουμε εισπνεομενα υπομονη θα μεγαλωσουν που θα παει,αντε τελειωνει η σαιζον να ηρεμησεις κι εσυ λιγο παμε για σοκολατοχρωμα!!!

Κατερινακι να περασετε καλα στο χωριο, θελω κι εγω να ερθω στην Κερκυρα....ασε απο ντουλαπες και ρουχα αλλο τιποτα κι εγω τα μισοεφτιαξα γιατι φοβαμαι τον καιρο εδω απο τη μια ζεστη κι απο την αλλη θα μας κανει κανενα αποτομο κρυο και θα ψαχνω τι να τους φορεσω παλι

Βασω για τον μικρουλη μας που λες δεν ξερω αν οντως τον πειραξε το γαλα και πριν ειχε καποια μικροπονακια ειναι και λιγο δυσκοιλιος ολα μαζι λοιπον ,πολυ γλυκια η Ιωαννουλα που σε φιλουσε,μπραβο σου που εδωσες αιμα

για τον ηθοποιο που γραψατε κι εγω πολυ στεναχωρεθηκα μακαρι να το ξεπερασει αν και νομιζω οτι ειναι πολυ δυσκολο ...

παω για σιδερωμα πολλα φιλια!!

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κατευθείαν κοιμήθηκε, και την έπεσα κι εγώ για κανένα μισάωρο. Δεν κοιμήθηκα, αλλά έπεσα σε μια κατάσταση σα σε λήθαργο, δηλαδή δεν κοιμόμουν, αλλά έβλεπα όνειρα! Κανένα δεκάλεπτο-τέταρτο ήμουν έτσι, ανάμεσα σε ύπνο και ξύπνιο, και ξεκουράστηκα κάπως.

Μετά σηκώθηκα, καθάρισα τις καρέκλες της κουζίνας που είχαν λεκέδες, καθάρισα τα κάγκελα στα μπαλκόνια, έκανα σίδερο, πέρασα τα καλύμματα στις καρέκλες της κουζίνας, αφού τα σιδέρωσα, σιγύρισα τα σιδερωμένα, σιγύρισα το δωμάτιό μου. Τώρα κάθισα λίγο να ξεκουραστώ, μετά θα κάνω μπάνιο και θα πάω εκκλησία. Οι άντρες θα έρθουν πιο αργά. Αλλά πρέπει πρώτα να ξυπνήσει ο Αντρέας για να τον κάνουμε μπάνιο.

Κατερίνα πιστεύεις ότι το σπίτι σου είναι βρώμικο; Ένα θα σου πω: χτες έκανα γενική στα υπνοδωμάτια, τα γυάλισα όλα, και το βράδι όπως ξάπλωσα και διάβαζα λίγο, βλέπω το τραπέζι που βάφομαι όλο καλυμμένο με σκόνη. Όσο για το καθιστικό, ενώ το έκανα γενική τη Δευτέρα, μοιάζει να έχει να καθαριστεί τουλάχιστον δέκα χρόνια...

Εμείς προσευχόμαστε να ξαναχαλάσει ο καιρός, γιατί αν μας πάει έτσι όλο το καλοκαίρι, την πατήσαμε...

Για γλυκό θα κάνω τούρτα φράουλα. Λέτε να πειράζει αν την κάνω από το Σάββατο; Για να φάμε και την Κυριακή. Θα δω, βέβαια, ανάλογα, μπορεί να την φτιάξω και Κυριακή.

Η ταχινόσουπα γίνεται όπως το αβγολέμονο. Δηλαδή βράζεις πρώτα κάποιο ζυμαρικό, πεπονάκι ή αστράκι (εγώ έβαλα κανονικό κριθαράκι), και μετά ρίχνεις ζεστό νερό στο ταχίνι, και το ανακατεύεις να διαλυθεί για να μην κόψει. Έπειτα, το ρίχνεις στη σούπα και ανακατεύεις και στο τέλος προσθέτεις και μαϊντανό ή σέλινο. Εγώ έβαλα και δυο σκελίδες σκόρδο λιωμένες και άσπρο πιπέρι και στο πιάτο μου πρόσθεσα και πολύυυ λεμόνι!

Σας αφήνω κοριτσάρες, πάω να κάνω το μπάνιο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στο παρεακι!

Αννα Μαρια ουτε κι εγω θα την ετρωγα την ταχινοσουπα! Απαπαπ δεν μου αρεσει το ταχινι! Πολυ καλο το μενου για Δευτερα! Ευκαιρια να βρεθειτε να δεις και το κλιμα! Τετοιο ποδηλατακι που λες θα φερει και στο Δημητρη ο νονος του, ειμαι σιγουρη θα το λατρεψει! Κοιτα, για τη φιλη μου που λες, ο Δημητρης δεν ειναι σαν τα υπολοιπα παιδακια, ειναι οντως απο τα πιο ζωηρα παιδακια που εχω δει κι εγω η ιδια, οχι κακομαθημενος, δινει παιχνιδια, χαιδευει τα παιδακια, απλα πολυυυυ ζωηρος, ολο ενεργεια, οποτε αυτο δεν ειναι κατι που πρεπει να εξηγησω. Απο τη στιγμη που ειμαστε φιλες 20 χρονια (!!!) δε θεωρω οτι εχω κατι να εξηγησω... εχω πειραχτει παρα πολυ, αλλα δεν εχουμε μιλησει επι του θεματος ακομα, θα ερθει η ωρα που θα παει...

Κατερινακι καλο δρομο να εχετε! Και προσοχη! Οπως βλεπεις για την Κερκυρα μαζευομαστε πολλες, οποτε σε μια μερα θα το εχουμε κανει λαμπικο και μετα θα απολαμβααααανουμε!

ΚΑ μου εμεις τα βαφουμε Μ. Πεμπτη τα αβγα. Δουλειες με φουντες κι εσυ. Εγω παντα κραταω καποια μακρυμανικα κατω για τα πρωτα κρυα και καποια καλοκαιρινα για τις πρωτες ζεστες. Με την κοπελα αυτη ειμαστε φιλες 20 χρονια, για αυτο και ειμαι πιο επιεικης, αν ηταν καμια πιο προσφατη γνωριμια δεν θα ημασταν φιλες πλεον!

Ανθη μου περαστικα στον Πανουλη, αμαν πια! Αν ανεβοκατεβαινει ο πυρετος παντως κοιταξε το στον παιδιατρο καλυτερα. Ελπιζω να μην ειναι τιποτα και η μπουμπου σας να ειναι μια χαρα! Κι εγω σημερα τελειωνω κι αρχιζω παλι Πεμπτη 9 Μαϊου. Αυτα τα εφαρμοζω που λες, βεβαια ο Πανος ειναι μεγαλυτερος, ο δικος μου πεισμωνει, αλλα πιανουν γενικα. Το θεμα ειναι οτι τα εφαρμοζω μονο εγω... Ομως για τον υπνο δεν μπορω να πω κατι. Εγω το οτι μου τον κρατανε τοσες ωρες το θεωρω μεγαλη εξυπηρετηση, δικο μου παιδι ειναι εγω θα επρεπε να τον κραταω. Δεν μπορω να τους απαιτησω να κοψουν την ξεκουραση τους η να αλλαξουν την καθημερινοτητα τους για να βολευτω εγω... Μην αγχωνεσαι, ποτε ειναι η βαφτιση; Αφου δεν εχεις τραπεζια και τετοια, οκ. Για στολισμο εχω μια φιλη που κανει απιστευτη δουλεια, αν θες να σου στειλω φωτο απο το γαμο μου, ειναι και οικονομικη, αλλα ειναι Πειραια. Προσκλητηρια και μπομπονιερες εγω πηρα απο δυο κοριτσια εδω μεσα στο μαμυ, αν θελεις σου στελνω τα στοιχεια τους.

Εντωμεταξυ, μεγαλο θεμα να εκτονωνονται τα παιδια, να εχουν απλα να παιζουν. Απο χτες που γυρισε απο την Αιγινα ειναι αλλο παιδι! Εκει λυσσαξε απο ο,τι μου ειπε η πεθερα μου, τι κυλιοταν στα χωματα, τι χοροπηδαγε μεσα στα αχυρα, τι επαιζε με ζωακια! Ηρθε και ειναι πολυ πιο ηρεμος, πολυ πιο συγκαταβατικος, παιζει ησυχα, με ακουει... Εχει πολλη ενεργεια, τι να σου κανει μεσα σε ενα σπιτι; Κι αν παμε και στις κουνιες μια ωριτσα του φτανει αυτο; Πως θα γινει να βρω τροπο να ξεσαλωνει δεν ξερω... Και καλα οταν τον εχει η πεθερα μου που ειναι πιο νεα, ολο βολτες πανε. Η μαμα μου ποτε δεν τον εχει βγαλει βολτα, ουτε με το καροτσι, φοβαται λεει...

Οι υπολοιπες αραγε που να ειναι;

Εγω σημερα σταματαω απο δουλεια και απο ιντερνετ, οποτε θα σας ευχηθω απο τωρα καλο Πασχα, καλη Ανασταση και αναταση ψυχης, καλη επιστροφη σε οσους θα ταξιδεψουν και γενικα υγεια, αγαπη και αρμονια!

Φιλια πολλα αγαπημενες μου φιλεναδουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννα Μαρια ξεχασα να σου απαντησω για την πιτα και βεβαια μπορεις να την βαλεις στο ψυγειο και μπορεις να την κανεις ακομη και τωρα και να την βαλεις καταψυξη ,για την τουρτα και φυσικα μπορεις να την κανεις νωριτερα τι τελευταια μερσ θα καθεσαι να φτιαχνεις δεν παθαινει τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Γυρίσαμε απ' την εκκλησία, φάγαμε, τάισα Αντρέα, του έδωσα γάλα, τον κοίμισα, και τώρα κάνουμε τη λίστα για τα ψώνια και θα πάω να την πέσω.

Χριστίνα τι λες καλέ; Εγώ το ταχίνι το τρώω με τους κουβάδες! Πώς το έχεις δοκιμάσει; Κάτσε να σου στείλω λίγη ταχινοσαλάτα που φτιάχνω και θα τα ξαναπούμε! :)

Το Δημητράκη μπορείς να τον γράψεις κολυμβητήριο ή σε κάποιο άλλο πρόγραμμα με αθλητισμό, παιχνίδι, κ.λπ. Αλλά το πρόβλημα θα είναι ποιος θα τον πηγαίνει ε;

Σου εύχομαι καλή Ανάσταση, αν και, δε νομίζω να το δεις πριν το Πάσχα!

Κατερίνα ευχαριστώ, αλλά τελικά δε θα κάνω πίτα. Ούτε και την τούρτα φράουλα θα κάνω, είδα τη συνταγή και ανέβηκε η χολιστερίνη μου. Έχει πέντε αβγά στο παντεσπάνι, πέντε κρόκους στην κρέμα και επικάλυψη σαντιγί. Θα φτιάξω μια κρεμ καραμελέ που έχει πολύ λίγη προετοιμασία και ακόμα λιγότερο κόστος!

Σας φιλώ κοριτσάρες, πάω να ξεκουράσω την κορμάρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...