Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Τα ξενυχτικα ζουζουνια" Νο 6


Recommended Posts

Αυτο με το χαρτομάντηλο μου θύμισε που μου έχουν πει, δεν ξέρω ομως αν ειναι αλήθεια, ότι σε δημοτικούς σταθμούς τα ταΐζουν με το ίδιο κουταλι για να κολλάει το ένα απο το αλλο έτσι ώστε να αρρωσταινουν και να πηγαίνουν λιγότερα παιδάκια καθε μερα έτσι ώστε οι δασκάλες να μην έχουν τόσα πολλα παιδακια :o:o για να ασχολούνται. Τραγικο αν όντως συμβαίνει!!!

Οι κόκκινες φακες γινονται όπως και οι κλασικές απλα βραζεις ξαφριζεις και συνεχιζεις προσθέτοντας ότι αλο θες.

Το θυμάμαι αυτομε τα χρήματα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι κάνετε κορίτσια; Εγώ ανησυχώ λίγο γιατί η φραουλίτσα μου προς το βράδυ άρχισε να βήχει λίγο βαθιά. Μετά τη βρογχιολίτιδα που πέρασε το Γενάρη τρέμω :?:?:? ..Η μικρή κάθεται στον πωπουδάκο της χωρίς να τη στηρίζω για κανένα πεντάλεπτο σίγουρα. Μετά κάτι πάει να πάρει ή να κοιτάξει δεξιά ή αριστερά και φλουπ....γέρνει :lol::lol::lol: Της έχω όλα τα παιχνιδάκια μπροστά της για να μη γείρει :lol::lol::lol::lol: Επίσης τέρμα το φαγητό στην αγκαλιά.Πλέον κάθεται στο καρεκλάκι της και ανοίγει κανονικά το στοματάκι της όταν φτάνει η κουταλίτσα! Έχει κάνει και μπουτάρες :lol::lol::lol: Τρελαίνομαι να τις φιλάω!!!

Άννα Μαρία πολύ πίκρα αυτό με το επίδομα...Χίλιες φορές να μην το είχες πάρει καθόλου...Πολύ συγχύστηκα με τη νηπιαγωγό και το χαρτομάντηλο :evil::evil::evil: .

Κατερινάκι δεν μπορούμε να ξέρουμε τι κάνουν στους παιδικούς οι παιδαγωγοί με τα παιδιά μας. Αυτό με το κουτάλι θα μπορούσε να συμβεί είτε σε ιδιωτικό είτε σε δημοτικό σταθμό όπως και το περιστατικό με το χαρτομάντηλο συνέβη σε ιδιωτικό απ'οτι καταλαβα από το χαρακτηρισμό της Άννας Μαρίας (αριστοκρατικό νηπιαγωγείο). Δεν πιστευω με τίποτα ότι συμβαίνει σε όλους τους δημοτικούς ή μόνο στους δημοτικούς..Μήπως στα ιδωτικά δεν αρρωσταίνουν συνέχεια τα παιδάκια; Πού ξέρουμε τι γίνεται κι εκεί; Είναι θέμα παιδαγωγών..Όλοι καλοί δείχνουν. Τι γινεται ομως όταν φεύγουμε;;;;; Μακάρι να ξέραμε.

Με το ελεγχόμενο κλάμα ούτε εγώ συμφωνώ. Δεν αντέχω να βλέπω το μωράκι μου να σπαράζει η ψυχούλα του..Όταν κλαίει και την παίρνω αγκαλίτσα κάνει εναν αναστεναγμό και από εκεί καταλαβαίνω πόσο πολύ ηρεμεί η ψυχούλα της και νιώθει ασφαλής. Όσο για το πρόγραμμα, είμαι κι εγώ της ρουτίνας και ακολουθώ αυστηρά τα ωράρια. Απλά δεν θα μείνω σπίτι γιατί είναι η ώρα του μεσημεριανου ύπνου πχ. Θα την κοιμίσω στο καρότσι. Ίδια ωρα αλλά στο καρότσι.

Βασω πώς είναι το μωράκι της θείας σου;

Μάγδα η πεθερά σου είναι καλύτερα;;

Λέγατε για πεθερές και αγκαλιάσματα. Ούτε εγώ θα αγκάλιαζα ποτέ την πεθερά μου ακόμα και αν ήταν ο τελειότερος άνθρωπος της γης. Δεν είμαι καθόλου εκδηλωτική. Μόνο στα παιδιά μου είμαι πολύ εκδηλωτική...

Χριστίνα τι κάνει ο Δημητράκης σου ο τζέντλμαν;;;Απίστευτο παιδί!!!!!

Κατερινάκι τι κάνει το ανιψούδι;; Τα αντράκια σου; Α δεν σου είπα. Το καλοκαιράκι σκέφτομαι να κάνω κι εγώ χορό..Για να δούμε...Αν έρθει και η αδερφή μου θα πάω!

Αυτάααααα. Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια ομορφες ανθη μου ναι ενοειται ρουτινα αλλα στα μετρα μας

Συμφωνω απολυτα φυσικα κ θα βγουμε κ θα χουμε κοσμο κ θα παμε διακοπες

Τοτε η ρουτινα αλλαζει συμφωνα με τις αναγκες ευτυχως δεν εχω αντιμετωπισει ως τωρα προβλημα παντως

Ειναι βολικο το πουλακι μου!!!

Τι εχει το φραουλινι παλιοκαιρος κ ο δικος μου χτες ειχε λιγο μυξα κ βηχακι

Ευτυχως εφυγαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!

Αννα μαρια και μενα μου ηρθε επιδομα μητροτητας απ την κυβερνηση 5000 θυμαμαι αλλα οταν μιλησα με το Υπουργειο οταν συμπληρωνα την αιτηση για το επιδομα, μου ειχαν πει οτι ειτε θα πληρωνομαι απ τη δουλεια μου τα 2/3 του μισθου, δεν θυμαμαι ακριβως, και οταν ερθει το επιδομα απ το Υπουργειο θα το καταθετα στη δουλεια, η δεν θα αμοιβομουνα απ τη δουλεια και θα περιμενα το επιδομα που θα μου ανηκε!εγω ομως πληρωνομουνα κσι ετσι οταν ου ηρθαν τα λεφτα τα καταθεσα στη δουλεια μου!

Ανθη ελπιζω να μην αρρωστησει το φραουλακι σας!αυτος ο καιρος ειναι μια ετσι μια γουβετσι!

Καγκουρακι αυτο με το ιδιο κουταλακι οταν ταιζουν τα μικρα στον παιδικο, πρωτη φορα το ακουω, ποιος ξερει ομως μπορει και να γινεται!ελπιζω ομως να μην συμβαινει γιατι τοτε το κανουν εσκεμμενα για να εχουν οσο πιο λιγο μωρα καθε μερα και το κεφαλι τους πιο ησυχο!

Μαγδουλα κι εγω προσπαθω να εχω ενα προγραμμα για τη μιρη αλλα οπως λεει κι η Κατερινα δεν το τηρω κατα γραμμα,ειμαι ευελικτη κι οχι τοσο αυστηρη γιατι μετα δεν θα μπορεις να πας πουθενα γιατι χαλας το προγραμμα κι ακολουθει γκρινια πα τα μικρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε;

Εμείς πήγαμε εκκλησία το πρωί, μετά άφησα τον Αντρέα στους γονείς μου και ήρθα και ξανακοιμήθηκα. Αυτή η αλλαγή της ώρας δεν παλεύεται...

Τώρα κάθισα και καλά να προετοιμαστώ για το σχολείο. Την Τρίτη θα έρθει να με δει ο επιθεωρητής, όχι ότι αγχώνομαι, αλλά πρέπει να σκεφτώ τι μάθημα θα κάνω, δε γίνεται να αυτοσχεδιάζω!

Ανθή εδώ οι δημόσιοι παιδικοί σταθμοί είναι πολύ καλύτεροι από τους ιδιωτικούς. Κατ' αρχήν, στους δημόσιους δουλεύουν μόνο νηπιαγωγοί και βρεφονηπιοκόμοι που έχουν πτυχίο πανεπιστημίου, ενώ στους ιδιωτικούς δουλεύουν και άτομα που έχουν πάει σε ένα ΙΕΚ για δύο χρόνια και μερικές φορές απασχολούνται ακόμα και άτομα που έχουν απλά τελειώσει το Λύκειο... :o:o:o:o:o:o:o:o Επιπλέον, στους δημόσιους σταθμούς έχουν πολύ καλά και οργανωμένα προγράμματα σπουδών, κάτι που δε συμβαίνει στους περισσότερους ιδιωτικούς, που συχνά απλά απασχολούν τα παιδιά.

Χτες που κάναμε τη συζήτηση με το χαρτομάντηλο, μας έλεγε μια άλλη μαθήτρια που εργάζεται στο Γραφείο Ευημερίας ότι αυτόν τον καιρό τη στέλνουν στον Δημόσιο Βρεφονηπιοκομικό σταθμό και έχει εκπλαγεί από το πόσο καλά φροντίζουν τα παιδιά, π.χ. αλλάζουν ένα μωρό και λίγα λεπτά μετά κάνει κακά, θα το αλλάξουν κατευθείαν, ενώ στα ιδιωτικά μπορεί να αφήσουν τα μωρά με τα κακά για ώρες...

Ανθή μεγαλώνει η φραουλίτσα!!! Εμάς δεν έφαγε ποτέ στην αγκαλιά, στην αρχή τον τάιζα στο ριλάξ και γινόταν χάαααλιαααα και μετά στο καθισματάκι. Τώρα θέλει να τρώει και μόνος του και γίνεται χαμός!

Βάσω κατάλαβα, τελικά το επίδομα γιατί το δίνουν; Εγώ πήρα άδεια μετ' αποδοχών, όχι άδεια άνευ αποδοχών που να καλύπτονται από επίδομα. Από το επίδομα καλύπτονταν μόνο οι τελευταίες έξι εβδομάδες κατά τα 2/3 του μισθού νομίζω και μου είχαν στείλει αρχικά μια επιταγή με τα 2/3 του μισθού για τις εβδομάδες αυτές. Μετά μου ήρθε η επιταγή με τα πέντε χιλιάρικα, αλλά για πιο λόγο; Δηλαδή αυτό είναι δάνειο ή επίδομα;;; Δεν το καταλαβαίνω... Αν έχουν σκοπό να πάρουν πίσω και τα πέντε χιλιάρικα και να μου κόβουν 756 ευρώ το μήνα, θα χρειαστούν έξι μήνες... Δηλαδή για έξι μήνες θα παίρνω μισθό 624 ευρώ;;;;;;;;;;;;;;; Τα λεφτά του επιδόματος φυσικά τα έχω στην τράπεζα, δεν τα έφαγα, αλλά τα κρατούσα για μια ανάγκη... Τέλος πάντων, τουλάχιστον δε θα ξεμείνουμε από μετρητά. Θα τους πάρω τηλέφωνο την Τρίτη πάντως, να δω τι θα γίνει. Όχι τίποτε άλλο, αλλά δεν υπήρξε ούτε ενημέρωση, ούτε προειδοποίηση...

Σας φιλώ κοριτσάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Άννα Μαρία και σε εμάς πολλοί δημοτικοί σταθμοί είναι καλύτεροι από ιδιωτικούς. Το Καρολινάκι μου έλεγε ότι όταν πήγαινε η κόρη της σε σταθμό ιδιωτικό, δεν έδιναν νερό στα παιδάκια για να μην κάνουν συνέχεια τσίσα και πρέπει μετά να αλλάζουν πάνα. Όλα σχετικά είναι. Ευτυχώς στην περιοχή που μένω έχω ακούσει πως έχουμε από τους καλύτερους δημοτικούς σταθμούς. Θα το διαπιστώσω του χρόνου. Πάντως στους περισσότερους ιδιωτικούς παιρνουν κοπελίτσες από ΙΕΚ ενω στους δημόσιους δεν γίνεται αυτό.Το μόνο σίγουρο είναι ότι ούτε στους δημόσιους, ούτε στους ιδιωτικούς ενδιαφέρονται να λάβουν τα μέτρα τους για να μην κολλάνε εύκολα τα παιδάκια. Είμαι σίγουρη πχ ότι το ένα πίνει από το ποτηράκι του άλλου....Σιγά μην κάτσουν να σκάσουν...

Μάγδα έτσι κι εμείς! Ρουτίνα προσαρμοσμένη στις ανάγκες μας :lol::lol::lol::lol::lol:

Βάσω ο καιρός είναι πράγματι μια έτσι και μια γιουβέτσι..Όλοι φυσούν τη μύτη τους και βήχουν.

Εγώ κορίτσια πήρα καλό επιδοματάκι από ΙΚΑ και ευτυχώς δεν μου το έχει πάρει κανείς πίσω :?:?:?:? Ήμουν από τις τελευταίες τυχερές γιατί τώρα θα τα κόψουν-αν δεν τα έχουν ήδη κόψει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου κ η βαφτηστηρα μου στον παιδικο κ σε αυτα ενα κουταλι δινανε

Ειχα καραφλιασει εμενα του χρονου ισως παει κ θα το ψαξω οσο καλυτερα μπορω δημοσιο ιδιωτικο δε τα διαχωριζω υπαρχουν καλοι κ κακοι παιδικοι πιστευω

Καλα εγω σημερα ξυπνησα κουρασμενοι αλλαγη ωρας τρελοκαιρος κ εχω πολλες δουλειες μπλιαχ

Αννα μαρια κ εγω μονο στο καρεκλακι ταιζα κ ταιζω μου φαινεται δυσκολο αγκαλια η αδερφη μου κ η πεθερα μου ταιζουν αγκαλια οπως μπορει ο καθενας χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας:-)

Μολις γυρισαμε απ τη βολτουλα!Το πρωι ξυπνησαμε,πηγαμε Εκκλησια,ηρθαμε, ταισα τη μικρη και κοιμηθηκε!ξυπνησε,εφαγε και πηγαμε σε πιτσαρια να φαμε κι εκει εχει και παιγνιδοτοπο,δεν ειχε πολλα παιδακια και η Ιωαννουλα βρηκε χωρο και επαιξε!μετα πηγαμε λιγο απ τη γιαγια μου και ηρθαμε πριν λιγο!

Το μωρακι της θειας μου ειναι ακομα στην εντατικη!μαλλον θα το βγαλουν Τριτη,αλλα οι μεχρι τωρα εξετασεις ειναι μια χαρα!μακαρι να ναι καλα το μικρακι μας και να βγει το συντομοτερο να παει στο σπιτακι του γερο και δυνατο!

Εγω κοριτσια την Ιωαννουλα δεν ειχα σκοπο να την εβαζα παιδικο προν τα 3 της χρονια!ελεγα εφοσον ειναι καλα η μαμα μου θα την προσεχε!ημουν τοσο αρνητικη με τους σταθμους!οταν ομως η μαμα μου παρουσιασε καποια προβληματα υγειας,εμεις παμε δουλεια, η πεθερα μου μενει μακρια, αρχισα να ψαχνω για παιδικο αλλα δεν μου αρεσε κατι!τελικα τυχαια εμαθα οτι πισω απ το σπιτι μου μετακομισε μια κοπελα που εχει πεντε παιδακια σε μια ταξη και τα προσεχει!πηγα, μιλησα μαζι της και αρχισα να παιρνω δοκιμαστικα την μικρη 1-2 φορες τη βδομαδα!τελικα ομως απο Σεπτεμβρη την εγραψα κανονικα και ομολογω οτι δεν το μετανιωσα ποτε!η κοπελα ειναι εξαιρετικη, ευγενικη, η Ιωαννουλα οτσν παμε το πρωι τρεχει κοντα της και οταν παω το απογευμα να την παρω δεν θελει να φυγει!το καθε παιδακι εχει το δικο του ντουλαπι, με τα ροθχα του, τα πανια, τα, μωρομαντιλα,τα φαγητα, τα κουταλια,τα πιατα που πηραμε καθε μητερα γοα το καθε παιδι!τωρα οταν φευγουμε απο εκει τι γινεται, δεν μπορω να ειμαι τελειως σιγουρη!παντως μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα παραπονο κι η κοπελα εχει τελειωσει στην Αθηνα Βρεφονηπιοκομος και εχει και το πτυχιο της κι αυτο το ξερω γιατι της το στειλανε πριν λιγο καιρο και επειδη τα ασφαλισμενα γραμματα ερχονται στο Δημο που δουλευω της το πηγα και μου το δειξε!χαχα

Αννα Μαρια για το επιδομα κι εμενα σε 2 δοσεις ηρθε!ενα μικρο ποσο αρχικα και μετα το μεγαλο ποσο!κι εγω αδεια μετ αποδοχων πηρα,τωρα γιατι το λενε επιδομα εφοσον στο τελος μονο οταν δεν πληρωνεσαι, το δικαιουσαι, δεν ξερω!εγω να φανταστεις επειδη ο αντρας μου ειναι αυτοεργοδοτουμενος, οταν εκανα αιτηση γοα επιδομα τεκνογ μου απαντησαν οτι δεν δικαιουμαι γιατι ο αντρας μου εχει εταιρεια δικη του!τι σχεση εχει αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Κι εμείς πήγαμε βόλτα σήμερα. Κατ' αρχήν πήγαμε στη μάνα μου για φαγητό. Ο άντρας μου μας άφησε εκεί και ήρθε σπίτι, έβαλε σκούπα και σφουγγάρισε το σαλόνι και την κουζίνα. Όλη αυτήν την ώρα, παίζαμε έξω στη βεράντα με τον Αντρέα. Κατεβήκαμε και στο δρόμο, κάναμε βόλτες, πήγαμε πίσω στην αυλή και κάναμε κούνια, γενικώς παίξαμε πολύ. Φεύγοντας απ' τη μάνα μου πήγαμε σε παιδότοπο, κι εκεί ο Αντρέας έδωσε ρέστα! Είχε πολλά παιδάκια, αλλά αυτός απτόητος, έπαιρνε τις μπαλίτσες που ήταν σκορπισμένες παντού, και τις πετούσε σε ένα ορθογώνιο σαν πισίνα. Μετά σκαρφάλωνε μέσα στο ορθογώνιο και πετούσε τις μπαλίτσες έξω. Σε κάποια φάση η μάνα ενός άλλου παιδιού, όπως καθόταν απ' έξω, πετούσε μια-δυο μπαλίτσες μέσα, ο Αντρέας την κοιτούσες, έπαιρνε μπαλίτσες και τις πέταγε έξω, και μετά γύριζε και έβλεπε τη μάνα με σκανταλιάρικο ύφος!

Όταν γυρίσαμε σπίτι σιδέρωσα δύο πλυντήρια... Πόσες μέρες τα είχα τα ρούχα εκεί πέρα να στοιβάζονται, δε γινόταν άλλο.

Αύριο το απόγευμα λέμε να πάμε σε μια συναυλία που θα διοργανωθεί στη Λευκωσία με 50 καλλιτέχνες, κι αντί για εισιτήριο θα δίνουμε τρόφιμα. Θα αρχίσει στις πέντε και θα τελειώσει μεσάνυχτα, φυσικά δε θα καθίσουμε όλες τις ώρες, θα πάμε κάπου στη μέση. Αν πάμε τελικά, τον Αντρέα θα τον αφήσουμε στη μάνα μου.

Ανθή εμένα μου λέγανε για έναν ιδιωτικό σταθμό που είχαν βάλει ένα παιδάκι τιμωρία στην τουαλέτα! Μιλάμε για μωρό παιδί, περίπου δύο ετών!!! Και ο λόγος; Είχε κάνει κακά πάνω του!!!!!!!!! Κι όταν ρώτησε η μάνα "καλά, γιατί δεν το αλλάξατε;" της απάντησε η νηπιαγωγός "κοίτα να δεις, στο κάτω κάτω δεν είμαι εγώ υποχρεωμένη να αλλάζω το παιδί σου". Ό,τι να 'ναι...

Πάντως, οι σταθμοί όπως αυτόν που παίρνει η Βάσω τη μικρή συνήθως είναι καλοί, επειδή δικαιούνται πολύ λίγα παιδάκια και τους κάνουν πολλούς ελέγχους.

Μάγδα κι εγώ όλη μέρα κουρασμένη είμαι, μία η αλλαγή της ώρας, μία η περίοδος, χάλια...

Βάσω, ό,τι να 'ναι με το επίδομα. Αφού δεν το δικαιούμαστε, γιατί μας το δίνουν;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Για να μας το πάρουν μετά; Κι άντε, οκ, το δέχομαι! Γιατί δεν ενημερώνουν ότι θα μας το πάρουν;;;;;;;;;;;; Εμένα μου έστειλαν πρώτα το μικρό ποσό, και μετά μου έστειλαν 3-4 φορές ειδοποίηση ότι πρέπει να συμπληρώσω μια αίτηση για να πάρω το επίδομα μητρότητας. Εγώ την αγνοούσα, γιατί νόμιζα ότι έκαναν λάθος, μια που είχα πάρει το επίδομα (νόμιζα ότι το μικρό ποσό ήταν όλο το επίδομα). Σε κάποια φάση βαρέθηκα κι έστειλα την αίτηση για να μη με πρήζουν, και τσουπ! να σου η επιταγή με τις πέντε χιλιάδες. Αφού δεν την δικαιούμουν, γιατί επέμεναν τόσο πολύ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα, πως τα περασατε κυριακάτικα? Εμεις το πρωι βολτουλα μετα φαγαμε στη μαμα μου οπότε γλυτωσα το δικο μας μαγείρεμα και τωρα το απογευμα σιδερωνα και σιδερωνα αλλα ευτυχώς τα τελείωσα. Βέβαια θα μπει και αλλο πλυντήριο τωρα ακαλ τα πολλα έφυγαν.

Ανθη πως ειναι τελικα η φραουλιτσα μας απο βήχα? θα παρει φορα τωρα που δεν θα πιστεύεις ποσο γρήγορα θα κάνει όλο και περισσότερα πράγματα.

Καλα σίγουρα δεν μπορείς να είσαι σίγουρος 100% τι γινεται στους παιδικούς και σαφώς μπορει να γίνουν είτε ειναι ιδιωτικος είτε δημόσιος, απλα δυστυχώς με την νοοτροπία που έχουν οι περισσότεροι δημόσιοι υπάλληλοι και επειδη εκει συνηθως συναντας περισσοτερο αριθμο παιδιων ανα δασκαλα απο το επιτρεπομενο ειναι πιο πιθανο να συμβεί κάτι τέτοιον σε ένα δημόσιο απ ότι σε ένα ιδιωτικό που το προσωπικό θα φοβόταν να κάνει κάτι μη χάσει την δουλεια του. Όλα ειναι σχετικά πάντως και πραγματικα αυτο που έγραψα δεν είμαι σίγουρη αν αληθεύει. Και σίγουρα υπαρχουν καλοι και κακοι ιδιωτικοί όπως καλοί και κακοί δημόσιοι, μαλλον ειναι στην φιλοσοφία και στο προγραμμα που ακολουθει ο καθε ενας. Εγω πάντως όταν έψαχνα για την Αγγελική είχα δει 5 ιδιωτικούς και έτυχε να έχουν 5 διαφορετικές αντιλήψεις ή προγράμματα.

Αννα Μαρία πραγματικα σε θαυμάζω που ξυπνας κανεις το οτιδήποτε και μετα ξανακοιμασαι.ωραια έπαιζε ο Αντρεας με τα μπαλακια, το εχει πολυ ο μικρός μπάλα να ναι και ότι να ναι :lol::lol:

Καλο βραδυ σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία τιμωρία το 2χρονο στην τουαλέτα;;; Αν το έκαναν στο παιδί μου θα τους τον έκλεινα τον σταθμό :evil::evil::evil::evil: Ωραία πέρασε ο Αντρίκος σήμερα ;););)

Κατερινάκι μου έχει βηχακο η μικρή αλλά είναι ελεγχόμενη η κατάσταση-ακόμα τουλάχιστον.....Έχεις δίκιο με τους παιδικούς.Είναι και θέμα τύχης πού θα πέσεις...Μακάρι να ήταν όλοι οι παιδαγωγοί ευσυνείδητοι...

Βάσω τέλεια η περίπτωση με την κοπέλα που προσέχει τόσο λίγα παιδάκια! Τυχερη και εσύ και η Ιωαννούλα σου!

Μάγδα τις τελείωσες τις δουλειες;; Αλλά θα μου πεις τελειώνουν και ποτέ αυτές :roll::roll::roll: ;;;;

Το επίδομα κορίτσια δεν καταλαβαίνω γιατί σας το δίνουν...Κοροϊδία είναι :evil::evil::evil:

Καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου καλο μηνα να εχουμε

εγω ειχα περιπετειες το Σαββατοκυριακο,την Παρασκευη το βραδυ με επιασε ενας πονος στο στομαχι κοιμηθηκα και ξυπνησα μεσα στη νυχτα κι εκανα εμετο,το Σαββατο ολη μερα χαλια πονουσα πολυ,ξανα εκανα εμετο και δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ,χθες πηγα στο νοσοκομειο μου βαλανε ορο και μου κανανε εξετασεις,περιμεναμε να βγουνε τα αποτελεσματα οπου και ηταν καλα δεν εχω κατι παθολογικο μαλλον κατι με πειραξε,μου δωσανε φαρμακα και πηγα σπιτι ,σημερα δεν ποναω καθολου ευτυχως θα κανω και διατροφη λιγες μερες κι ελπιζω να μην με ξαναπιασει ,τα παιδακια μου στεναχωρεθηκαν και νομιζαν θα μεινω στο νοσοκομειο οταν πηγαμε να τα παρουμε απο την πεθερα μου ορμησαν και τα τρια πανω μου και με αγκαλιαζαν ,ο Δημητρης στεναχωρεθηκε που μου βαλανε ορο ο καημενουλης θυμηθηκε τα δικα του ....

τα δικα σας τωρα γραψατε και πολλα τι να πρωτοθυμηθω :oops:

Ανθη μου χαιρομαι που ειδα αρκετες δημοσιευσεις σου ,περαστικα στην φραουλιτσα ο βηχας φευγει πολυ δυσκολα ο Δημητρης παιρνει ακομα προφυλαξη και που και που βηχει,αντε υπομονη θα ανοιξει ο καιρος ,χαιρομαι που ταπαει τοσο καλα με το φαγητο της,καλα ο Πανουλης ειναι απαιχτος το τι λεει το στοματακι του κομματια σε κανει :o:D ,ο ανηψουλης μου ειναι μια χαρα μεγαλωνει και ειναι ησυχος προς το παρον ,τι χορο θα παε;ζουμπα ή κατι αλλο; να πας να εκτονωνεσαι

καλα αυτα που λετε για τους παιδικους δεν υπαρχουν :o:o εχω μεινει,ευτυχως εδω δεν εχουν ακουστει τετοια ασχημα περιστατικα τουλαχιστον στον δικο μας σταθμο ισως ειναι πιο κλειστη η κοινωνια η νηπειαγωγος μας ειναι η ιδια για αρκετα χρονια και γνωριζει πολυ καλα τους περισσοτερους γονεις ,τι να πω ειναι τραγικα ολα αυτα που κανουν πρωτα απο ολα πρεπει να εισαι ανθρωπος και να εχεις ευσηνηδισια,δεν ξερω πως θα αντιδρουσα αν εκανε καποιος κατι τετοιο στο παιδι μου,θα τον επιανα απο το λαιμο το λιγοτερο; :o:o

Μαγδα πως ειναι η πεθερα σου;κι εγω με τιποτα δεν θα την χαιδευα και μετα απο τα τελευταια μας κιολας ασε εχει γινει πολυ ψυχρη και τυπικη η σχεση μας...για το σκυλακι θα σου πω ηθελε αρσενικο ο αντρας μου και του λεω οτι αν παρουμε θυληκο θα το ζευγαρωσουμε οταν μεγαλωσει και θα αποκτησουμε και αρσενικο θα σου πω συντομα να κανονισουμε

Βασω ελπιζω να βγει συντομα το μωρακι της θειας σου

Αννα Μαρια φαντασου το υπολοιπο του μισθου σου εδω ειναι το βασικο για πολυ κοσμο,ο αντρας μου μετα βιας φτανει τα 1000ε το μηνα και τα μισα πανε στο δανειο :o ,αφου εχεις στην ακρη τα χρηματα απο το επιδομα παλι καλα,υπομονη λιγους μηνες για να παρεις κουραγιο στο λεω ,αλλα γιατι να σου το δωσουν και μετα να το παιρνουν λιγο λιγο δεν το καταλαβαινω ,ξεσαλωσε ο Αντρικος ...πως εγινε το κεικ;

Κατερινακι μη στεναχωριεσαι ισως τα αγορια ειναι πιο εκδηλωτικα με τις μαμαδες θα ακουσεις γλυκολογα απο τον γιο :lol::lol:

κι εγω με τον υπνο δεν θα μπορουσα να το κανω αυτο να τα αφηνω να κλαινε τοσο μικρα, εγω μεχρι το χρονο περιπου τους μεγαλους τους κουνουσα ο Δημητρης που θηλαζε ηταν λίγο πιο ευκολο αλλα γενικως δεν ειχα ιδαιτερο θεμα με τον υπνο,κοιμοταν μονα τους χωρις πολλα πολλα

Χριστινακι ακομη δεν καταφερα να διαβασω πολυ μερικες σελιδες μονο ,απιστευτος ο Δημητρκαης σου μαυτα που λεει

δεν θυμαμαι κατι αλλο κουκλες,εγω θα φαω ρυζακι σκετο σημερα να στρωσει το στομαχακι μου πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Εμείς μόλις φάγαμε (σουπιές κρασάτες με ρύζι εμείς, κοτόπουλο με αρακά και ρύζι ο Αντρέας) και τώρα μάλλον θα τον κοιμίσουμε, γιατί φαίνεται να νυστάζει. Πιο μετά θα πάμε να προσκυνήσουμε το Τίμιο Ξύλο που έχουν φέρει από τη Μονή Σταυροβουνίου (σύμφωνα με την παράδοση την ίδρυσε η αγία Ελένη επιστρέφοντας από τους Αγίους Τόπους και δώρησε εκεί ένα κομμάτι από το σταυρό του Χριστού) και αργότερα θα πάμε στη συναυλία στη Λευκωσία.

Ανθή κι εμάς ο Αντρέας έχει λίγο βήχα ακόμα, αλλά του περνάει απ' ό,τι φαίνεται. Είχε δίκιο ο γιατρός που μας είπε να σταματήσουμε όλα τα φάρμακα και να αφήσουμε τον οργανισμό του να αμυνθεί και να το ξεπεράσει από μόνος του.

Καγκουράκι έχεις δίκιο για τους παιδικούς σταθμούς, είναι και θέμα τύχης. Εμάς εδώ στη Λάρνακα είναι κάποιοι πάρα πολύ καλοί ιδιωτικοί σταθμοί, οι οποίοι λειτουργούν εδώ και πάρα πολλά χρόνια (σε έναν από αυτούς φοίτησα εγώ το ΄84 και σε έναν άλλο ο αδελφός μου!) και όταν έρθει η ώρα, σε έναν από αυτούς θα στείλω τον Αντρέα.

Δυστυχώς δεν τα καταφέρνω πάντα να ξανακοιμάμαι... :(

Κατερίνα τι έπαθες ρε κορίτσι; Περαστικά σου εύχομαι.

Το κέικ βγήκε τέλειο από γεύση, αλλά είχαμε ένα ατύχημα: επειδή βιαζόμουν να φύγω για το σχολείο, μπήκα στο μπάνιο και είπα στον άντρα μου σε πέντε λεπτά να το κλείσει. Αυτός έκλεισε το φούρνο και άφησε μέσα το κέικ, με αποτέλεσμα να ψηθεί λίγο περισσότερο απ' ό,τι έπρεπε και να μην ξεφορμάρεται. Έτσι, βγήκε σε κομματάκια-ψίχουλα από τη φόρμα. Πάντως, η γεύση του είναι σούπερ!

Μου δίνεις κουράγιο μ' αυτά που λες για το μισθό του άντρα σου, γιατί βλέπω ότι, με τόσο λίγα λεφτά και με τρία παιδιά, ούτε πεινάτε, ούτε έχετε πρόβλημα διαβίωσης (από αυτά που μας λες δηλαδή). Πιστεύω ότι και με τα λίγα πάλι καλά περνάμε, φτάνει να έχουμε σωστή διαχείριση των χρημάτων μας.

Σας φιλώ κούκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι περαστικα ευτυχως που δεν ειναι τιποτα, απο κατι που εφαγες μαλλον ε?

Ανθη ο βηχας αργει να περασει αλλα τιποτα δεν θα ναι μια χαρα θα ειναι η φραουλιτσα σου.

αννα Μαρια καλα να περασετε σημερα!

Σας αφηνω εχω τον μικρο κατω και παει παντου, προσπερναει τα παιχνιδια του και παει σε ολα τα υπολοιπα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα κοριτσια!

Εμεις σημερα δεν καναμε κατι ιδιαιτερο!πηγαμε περιπατο με το ποδηλατακι η μικρη το πρωι, ηρθαμε σπιτι,κοιμηθηκε, ξυπνησε και πηγαμε στη μαμα μου για φαγητο.το μεσημερι μετα που εφαγε τη. Χορτοσουπα της, ειχε η μαμα μου σπανακορυζο κι ηθελε η μικρη και της εδωσα,της αρεσε πολυ!πριν λιγο ομως οταν πηγα να της δωσω την κρεμα της,εκανε λιγο εμετο και απ οτο ειδα ηταν μονο το σπανακι!της εκατσε βαρυ φαινεται!

Αννα μαρια απ οτι ξερω το επιδομα το στελνει η κυβερνηση δηθεν οτι αυτοι επιστρεφουν στους εργοδοτες την αμοιβη της εγκυου στο 75 τοις εκατο για 18 βδομαδες!βασικα δεν ξερουν τι τους γινεται!

Κατερινακι μου περαστικα!πως εισαι σημερα?καλυτερα?στεναχωρεθηκαν οι αντρες σου, ε?μια σε εχουν,!:-)

Ανθη μεγαλωσε η φραουλιτσα κι εστρωσε ε?τι ωραια!ο Πανουλης δεν ζηλευει ιδιαιτερα απ τη μικρη απ οτι καταλαβα,ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω για τα περαστικα,ειχα φαει γιαπρακια(λαχανοντολμαδες)της πεθερας μου και μαλλον αυτα με πειραξαν ηταν λιγο βαρια,σημερα ειμαι πολυ καλυτερα δεν ποναω καθολου

Αννα Μαρια σιγουρα ακομη δεν πειναμε αλλα εχουμε κοψει πολλα πραγματα ,δεν βγαινουμε εξω,πηγαινουμε σπανιες βολτες και ταξιδακια ,δεν ψωνιζουμε πολλα πολλα ,πχ στις διακοπες μαγειρευα δεν φαγαμε ουτε μια μερα εξω και πληρωσαμε μονο το σπιτι και τις βενζινες,ενταξει μπορει να ζοριζομαστε αλλα δεν θα σκασω κιολας υγεια να εχουμε και οτι μπορουμε κανουμε,ισως βοηθαει το οτι μενουμε σε χωριο ,εχουμε τον κηπο μας,τα αυγα και το κρεας απο τον πεθερο μου ,ο αντρας μου κανει καποια εξτρα μεροκαματα εδω στο χωριο και κουτσα στραβα τα βγαζουμε περα,μας κοψαν και το επιδομα τριτεκνων που περναμε ηταν κι αυτο μια ανασα ...............

παω γιατι με θελει κατι ο Δημητρης εξω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα!

Τα νευρα μουυυυυ! Εγραψα ενα κατεβατο και με πεταξε εξω! Γκρρρρρ! Καλο μηνα σε ολες!

Σας διαβαζω και φριττω! Τι ειναι αυτα για τους παιδικους; Τιμωρια στο μπανιο; Με τα κακα για ωρες; Δεν ειναι υποχρεωμενοι να το αλλαζουν; Δολοφονος γινεσαι και δεν φταις κιολας! Αν και αυτο με το ιδιο κουταλι επιτηδες για να κολλανε μου φαινεται απιθανο... ενταξει πρεπει να εισαι πολυυυυ σκατοψυχος για να θες επιτηδες να αρρωστησεις ενα παιδακι! Αν επεφτε κατι τετοιο στην αντιληψη μου θα τους το εκλεινα το μπ%$#λο!!!

ΚΑ μου τι επαθες βρε ψυχη! Καροτσακι σας παει φετος! Περαστικουλια! Καλα τα αγορακια σου δεν παιζονται! Η μανουλα τους! ΑΧ!Ο παιδαρος μεγαλωνει ε; Μωρουδιλαααααα!

Κατερινακι μου με το καλο η βαφτιση! Σε καποια δικιο εχουν, δεν ειναι πανηγυρι, μυστηριο ειναι, αλλα οκ ειναι λιγο υπερβολικοι! Ολα λευκα; Καλα, εγω ειμαι και διαολος, αν μου τα λεγανε τοσο επιτακτικα μπορει και να αλλαζα εκκλησια!

Ανθη μου πως ειναι η μικρη σημερα; Πηρες το γιατρο μηπως θελει εισπνοες προληπτικα; Ελπιζω να μην ειναι τιποτα και να ειναι ηδη καλυτερα! Εγω την αγκαλιαω την πεθερα μου, απλα οχι συχνα, εκεινη ομως με ζουμπαει σε καθε ευκαιρια χεχεχε! Αν λες εσυ για το Δημητρακη, εγω τι να πω για τον Πανουλη, το αστερακι σου;

Βασω μου πολυ τυχερη με το σταθμο της Ιωαννουλας, μακαρι να μπορεσεις να την πας εκει μεχρι να παει σχολειο! Μπραβο για το μωρακι, αντε να παει σπιτακι του και να ειναι μια χαρα!

Μαγδουλα εγω ειμαι διδυμος και μισωωωωω τη ρουτινα, με σκοτωνει το προγραμμα! Αυτο δεν ειναι και καλο βεβαια. Προσεχε το παιδι με αυτον τον κολοκαιρο, ειναι πολυυυ υπουλος!

Αννα Μαρια ετσι οπως το κοβω μαλλον σαν δανειο ειναι και καλα στην αρχη που ειναι πολλα τα εξοδα και θες μαζεμενα λεφτα σε διευκολυνουν και τα δινεις πισω σιγα σιγα μετα, αλλα θα επρεπε στην αιτηση να το διευκρινιζουν, ωστε να επιλεγεις αν το θες η οχι. Ευτυχως που δεν τα ξοδεψες.... Ωραια περασατε στο μοναστηρι! Καλα με τα μπαλακια παθαινουν στην ηλικια αυτη ερωτα! Καλε γιατι δεν του δινεις σουπιες με σπανακι που ειναι θρεπτικο και πολυ νοστιμο; Και οι αγκιναρες αλα πολιτα ειναι λατρεια για μενα, αλλα ο αντρας μου δεν τρωει αγκιναρες καθολου!

Ελπιζω να μην ξεχασα καμια γιατι τα γραφω απο την αρχη!

Εμεις περασαμε ομορφα ΣΚ αλλα πολληηη κουραση για μενα! Σαββατο πρωι ειχαμε γονεις. Χαρηκα πολυ γιατι ειχαμε πολυ καλα σχολια για την ολη λειτουργια. Αλλα και εγω προσωπικα, που το ειχα ενα αγχος, γιατι φετος αποφασισα μετα απο καποια πραγματα να κοψω στα πολυ μικρα κατι απο την υλη και να δουλεψω συμπεριφορες, πραγμα που δεν ηξερα πως θα το παρουν οι γονεις, αλλα ευτυχως ως τωρα ειναι χαρουμενοι με το αποτελεσμα. Μετα πηγα τρεχοντας να παρω απο τη μαμα μου το παιδι, καναμε δουλιτσες, μαγειρεψαμε, ηρθε ο μπαμπας μας, φαγαμε και πηγαμε στα γενεθλια μιας μικρης μας φιλης, Οταν γυρισαμε, ειχε υπερενταση και κοιμηθηκαμε μετα τη 1! Ξυπνησα 5 παρα (4 παρα με την παλια) να σηκωσω τον αντρα μου για τη δουλεια, μετα δεν με επαιρνε ο υπνος, κοιμηθηκα 7μιση και σηκωθηκα 9 και κατι, εφτιαξα παστιτσιο, μαζεψα, ετοιμαστηκαμε και πηγαμε σε μια βαφτιση, γυρισαμε, ισα που προλαβαμε να φαμε και φυγαμε παλι. Ειχα μαθημα σε 2 παιδια και τον πηρα μαζι, δεν ειχα να τον αφησω, ευτυχως ηταν σωστος κυριος! Επαιζε με το ενα παιδακι οσο εκανα μαθημα στο αλλο και τουμπαλιν. Απο τις 2μιση ωρες το τελευταιο μισαωρο αρχισε να γκρινιαζει και να με ζηταει, ε νομιζω δικαιολογημενα. Και ουτε ειχαμε ξαναπαει εκει και τα παιδια τα ειχει δει τελευταια φορα το Σεπτεμβρη! Αγγελος! Αμα θελει....

Μετα πηγαμε στης αδερφης μου τα γενεθλια, γυρισαμε 11 και και μετα παλι υπερενταση και κοιμηθηκε 1 και παλι! Τι τον πιανει δεν ξερω τα βραδια...

Οσο για τους παιδικους σταθμους, παλι η εκπαιδευση τελικα τιποτα δε λεει. Εχω δει παιδαγωγους να φαιρονται σα γουρουνια στα παιδακια και κοριτσακια ασχετα που απλα ετυχε να κρατανε καποιο παιδακι, να ειναι εξαιρετικες στη διαπαιδαγωγηση. Ειναι στον ανθρωπο!

Σας φιλω ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Εμείς πριν κανένα μισάωρο γυρίσαμε από τη συναυλία! Ήταν πάρα πολύ ωραία, είχε απίστευτο κόσμο, περιμέναμε πόση ώρα στην ουρά για να δώσουμε τα τρόφιμα και να μπούμε στο χώρο της συναυλίας. Ακούσαμε διάφορους τραγουδιστές, ήταν κι ένας φίλος μας, αλλά αυτόν τον ακούγαμε όση ώρα περιμέναμε, μετά βγήκε η Ευρυδίκη (δεν τρελαίνομαι), ο Κοργιαλάς (παρομοίως), η Ευσταθία (αυτή μου αρέσει) και διάφοροι άλλοι, αλλά τον Αλκίνοο και το Θηβαίο που μας αρέσουν πολύ δεν τους ακούσαμε, γιατί έπρεπε να φύγουμε, μια που είχαμε αφήσει το μωρό στη μάνα μου. Είχε τόσο πολύ κόσμο, που ήρθαν φορτηγά του στρατού και φόρτωναν τα τρόφιμα!

Βάσω τι ποδηλατάκι έχει η Ιωάννα; Από φαγητό ακόμα της κάνεις χορτόσουπες; Δεν τρώει απ' τα δικά σας; Εμάς πλέον μόνο απ' τα δικά μας, αλλά τώρα που νηστεύουμε, του κάνω κάποιες μέρες δικό του φαγητό αρτύσιμο.

Για το επίδομα τι να πω, αφού είμαι υπάλληλος της κυβέρνησης, γιατί μου το δίνουν, δε βγαίνει άκρη...

Κατερίνα σίγουρα βοηθά το ότι έχετε δική σας παραγωγή σε πολλά και κόβετε από παντού. Κι εμείς θα κόψουμε αν χρειαστεί και θα τα καταφέρουμε, είμαι σίγουρη!

Χριστίνα οκ, δάνειο, το δέχομαι, αλλά ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΑΣ ΤΟ ΛΕΝΕ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Γιατί το λένε επίδομα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Ουφ ουφ ουφ...

Σουπιές κρασάτες έφτιαξα, όχι σουπιές με σπανάκι. Κάνει να φάει το μωρό σουπιές; Δεν του έχω δώσει ποτέ θαλασσινά. Πώς θα τα μασήσει; Όταν είχα φτιάξει σουπιές με σπανάκι, του είχα κάνει σπανακόρυζο.

Ωχ, δεν το πιστεύω, ξύπνησεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε............................ Πριν δέκα λεπτά κοιμήθηκε...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον κούνησα στο καρότσι και κοιμήθηκε... Εν τω μεταξύ, χτες βράδι κοιμόταν από τις δέκα μέχρι τις εννιάμιση το πρωί!!!

Χριστίνα μια χαρά με τους γονείς. Εμείς ευτυχώς δεν έχουμε αυτό το βραχνά, αφού οι μαθητές μας είναι ενήλικες! Μεγάλη κουβέντα να μην έχεις τους γονείς πάνω απ' το κεφάλι σου!

Κι ο Δημητράκης μια χαρά στο μάθημα!

Στις αγκινάρες αλά πολίτα είχα βάλει και αρκετές πατάτες και καρότα, κι ο άντρας μου που δεν τρώει αγκινάρες έφαγε απ' τα άλλα. Όπως βλέπεις, και σ' αυτό μοιάζουν οι άντρες μας!

Τη διάβασα τη συνέχεια και ήταν αρκετά ενδιαφέρουσα. Εγώ πάντως αν ήμουν στη θέση της Μαίρης, θα άφηνα το δικό μου παιδί να το σκοτώσουν, τώρα μάλιστα που έμαθε ότι είναι παιδί του Διαβόλου και ότι θα σκοτώσει το άλλο μωρό. Μπρρρρρ............ Μου άρεσε και το τέλος, σου λέει "αφού θα με σκοτώσουν που θα με σκοτώσουν, ας βγάλω το απωθημένο μου, μια που δε θα έχω άλλη ευκαιρία" χε χε!

Σας φιλώ κοριτσάρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;; Η μικρή κάθε ώρα που περνά βήχει όλο και πιο πολύ :(:(:(:( Βαθύς είναι ο βήχας της...Πήρα το γιατρό και μου είπε ξανά για μασκούλες aerolin...Πάαααλι.Αχ αυτό το κοριτσάκι μου τι τραβάει. Και ο Πανούλης εννοείται βήχει..Σκατοϊώσεις :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: Κάνω την προσευχούλα μου να ξυπνήσουν αύριο και να μην βήχουν τόσο εντονα...Με πιάνει η ψυχή μου όταν ακούω το μωρό ειδικά να βήχει έτσι..

Κατερίνα μου τι πέρασες κι εσύ με το στομάχι σου;;; Μήπως ήταν γαστρεντερίτιδα;;;; Σημασια έχει πως είσαι πλέον καλά. Σύγχρονους χορούς θέλω..Για να δούμε, θα τα καταφέρω τελικά να πάω;;;Μακάρι.

Άννα Μαρία πράγματι μεγάλη υπόθεση που δεν έχετε γονείς στο κεφάλι σας. Αυτές οι ενημερώσεις γονέων με σκοτώνουν. Μιλάω επί 3 ώρες σερί και αν σου κάτσει και στραβόξυλο γονιός εκεί να δεις...Τέλεια κοιμήθηκε ο Αντρίκος σου χτες!!!!Πάντα τέτοια ;);););)

Βάσω μου είναι λίγο βαρύ το σπανάκι και επίσης αν δεν πλυθεί πολύ καλά μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στο στομαχάκι ειδικά σε ένα παιδάκι που είναι πιο ευαίσθητο...

Κατερινάκι μου μακάρι να μην ξαναχαλάσει ο καιρός αν και κάτι για βροχές είδα πάλι αύριο και μεθαύριο. Με καλή θερμοκρασία όμως..

Χριστινάκι λογικό που κουράστηκες με τόσα που κάνατε.Επίσης δεν κοιμήθηκες καθόλου καλά..Ο Δημητράκης σου άψογος στα μαθήματα.Κύριος! Φτου φτου το αγοράκι μου.

Κορίτσια σας αφήνω. Η μικρή δε σταματά να βήχει..Τι να κάνω δεν ξέρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια η Ιωαννα τρωει κι απ τα δικα μας αλλα της φτιαχνω και σουπες γιατι παιρνει στο παιδικο μαζι της και της το ζεσταινει εκει η κοπελα!αλλα οταν ειμαστε σπιτι της δινω κι απο τα δικα μας, απλα αποφευγω να της δινω με αλατι!οχι πως δεν ετυχε να φαει και με αλατι!

Για το ποδηλατακι που με ρωτησες ειναι ενα τριτροχο που της το φερανε δωρο τα Χριστουγεννα!εχει και πεταλια αλλα προς το παρον εχει χερουλι απο πισω και το σπρωχνεις!της αρεσει πολυ, απολαμβανει τη βολτα οταν τη βαζουμε μεσα!

Πηγατε στη συναυλια?ηθελα πολυ να παμε αλλα τελικα δεν τα καταφεραμε!θα μαζεψει κι εδω η ενορια μας τροφιμα και φαγωσιμα και θα τα παμε στην Εκκλησια την Κυριακη για να τα δωσουν σε οικογενειες που τα χρειαζονται!

Ανθη μου περαστικα στα παιδακια σας!αχ κι εγω οταν εχει βηχα η Ιωαννα φοβαμαι πολυ!να τα βλεπεις τοσο μικρα να βηχουνε, λιωνει η ψυχη σου!κανε τις εισπνοες της μικρουλας,θελει το χρονο του!θα περασει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εγώ έστειλα τους άντρες εκτός σπιτιού και προετοιμάστηκα για τον επιθεωρητή που θα έρθει σήμερα.

Τώρα τυπώνω το σχέδιο μαθήματος και θα πάω να μαγειρέψω. Για σήμερα κάτι απλό, μακαρόνια με σάλτσα!

Ανθή εύχομαι να περάσει γρήγορα ο βήχας της μικρής.

Ο Αντρέας και πάλι κοιμήθηκε σερί μέχρι τις εννιάμιση!

Βάσω εγώ πλέον δεν του κάνω άλλο φαγητό, του δίνω απ' τα δικά μας, αλλά είτε δε βάζω καθόλου αλάτι, είτε βάζω ελάχιστο και προσθέτουμε εμείς μετά. Σπανάκι έχει φάει πολλές φορές και του αρέσει.

Ωραία φάση αυτό το ποδηλατάκι!

Σας φιλώ κοριτσάρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...