Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Τα ξενυχτικα ζουζουνια" Νο 6


Recommended Posts

Τα γραφω συνοπτικα λογω νυστας συγνωμη

Κυριακη πρωι σιδερωνα ο β επαιζε με τη βαφτηστηρα μου

Ο αντρας μου δουλειες ακουμε φωνες στον κηπο απο τον πεθερο παραταμε συξυλα τα παιδια κ τρεχουμε

Η πεθερα μου ζαλιστηκε στο μπανιο λιποθυμησε η κατι τετοιοβκ επεσε κ εσπασε τη μυτη της το κοκαλο

Οταν ανεβηκα πλημυρα το αιμα πηγα να πεθανω

Την πηγαν νοσοκομειο

Εγω ελιωσα ως να ρθουν δυστυχως στη μυτη δε γινονται κ πολλα θα επιυλωθει σιγα σιγα

Την κυριακη ημουν βδελα πανω της να τη χαιδολογαω καταστεναχωρεθηκα

Που ποναγε,,

Δευτερα τριτη πηξιμο δουλεια

Τεταρτη συναντηση στο μωλ αγ δημητριο με αλεξ κ αλλη μια ινετρνετικια μανουλα περασαμε φανταστικα!!!!

Σημερα δουλεια κ παιδιατρο το τελευταιο εμβολιο ξανα στα 4 τον ειδε κιολας μια χαρα ειναι γιγαντακι σωστο

Επισης με αντρουλη εχουμε ολο γκρινιουλες αυτες τις μερες γκρρ

Αλλα τα βραδια τα βρισκουμε

Αυτα εν ολιγοις

Τωρα σχολιαζω οσα θυμαμαι τα αλλα αυριο

Κα μου σκυλακι να σου δωσω βεβαιως μονο θηλυκο ομως γιατι τρια αρσενικα εχω μονο σνιφ τα δυο τα χα ταξει εδω κ καιρο κ το τριτο θα το κρατησει ο κουνιαδος μου,, συγνωμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι κάνετε κορίτσια;; Εγώ με μάτιασα πάλι :?:?:? Πάνω που είπα καλά λόγια για τη φραουλίτσα με ξέκανε το βράδυ. Ξύπνησε στις 2.30 και μέχρι τις 5 με κοιτούσε και χαμογελούσε :?:?:?:?:? Δοκίμασα να τη θηλάσω μπας και νανουριστεί αλλά έκανε φτου..Δεν πεινούσε..Είχε κοιμηθεί πολύ στη διάρκεια της ημέρας και φορτωσε :?:?:? Σε λίγο θα πάω να κοιμηθώ και ελπίζω να μην έχει τα ίδια κέφια βραδιάτικο...

Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια για τα ζουζούνια μου. Κορίτσια σήμερα ο Πάνος μου είπε και άλλη θεϊκή ατάκα που με συγκίνησε τόοοοσο πολύυυυ. Τον μάλωσα γιατί έκανε αταξία και με πλησίασε κάνοντας φατσούλα και λέει:"Μαμά, εγώ γεννήθηκα με πολλή αγάπη για να σε αγαπάω" :shock::shock::shock::shock::o:o:o:o ..Έμεινα μ.....ς και δάκρυσα ρε κορίτσια..Έχει φάει ένα κόλλημα με το ότι τον γέννησα :lol::lol::lol:

Βάσω μου εύχομαι ολόψυχα περαστικά στο κοριτσάκι της θείας σου..Πολύ στεναχωρήθηκα..Είναι τόσο μικρούλα :(:(

Κατερίνα μου είναι πραγματικά κρίμα που μας έχουν φτάσει σε τέτοιο σημείο οι αλήτες..Μακάρι να μπορούμε τουλάχιστον να προσφέρουμε τα απαραίτητα στα παιδάκια μας..

Μάγδα περαστικά στην πεθερά σου..Κρίμα που χτύπησε η γυναίκα. Κι εσύ όμως καλή νύφη που την χάιδευες!

Χριστινάκι με έστειλε αδιάβαστη ο Δημητράκης με αυτά που σου είπε! Είναι τόσο μικρός για να τα λέει όλα αυτά..Να τον χαίρεσαι!!!!!

Άννα Μαρία ζιζάνιο ο Αντρίκος! Μακάρι όλα να πάνε καλά με την κατάσταση που επικρατεί και να του χαρίσετε σύντομα ένα αδερφάκι!

Κατερινάκι μου, μακάρι να έχετε από εδώ και πέρα μόνο τέτοιες νύχτες! Έφαγε και φακουλες ο Νικόλας;;; Άντε καλή αρχή! Καλόφαγο είναι το αγοράκι σου! Οι φακές είναι δύσκολο φαγητό γενικά..

Κορίτσια πριν λίγη ώρα άκουσα τη φωνούλα της φράουλας και πανικοβλήθηκα :?:?:? Ευτυχως σταμάτησε.

Έχω 2 ερωτήσεις: 1)Πόσο καιρό αντέχει το μητρικό γάλα στην κατάψυξη;;

2) Τι πιστευετε για την μέθοδο του ελεγχόμενου κλάματος;; Είναι η μέθοδος κατά την οποία αφήνουμε το παιδί να κλαίει μέχρι να μάθει να κοιμάται σερί..Έτυχε και διάβασα χτες και σήμερα πολλά για την μέθοδο αυτή και προβληματίστηκα. Δεν ρωτάω για να την εφαρμόσω εγώ-ευτυχώς η μικρή καλά κοιμάται τα περισσότερα βράδια. Απλά διάβασα σε ενα φόρουμ που έγραψε μια κοπέλα ότι το έκανε και πέτυχε και έσπευσαν κάποιες να της επιτεθούν με πολύ άσχημο τρόπο....Τι λέτε εσείς;

Καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!τι κανετε?

Ανθη μου αν κοιμηθηκε αρκετα κατα τη διαρκεια της ημερας η φραουλιτσα, γι αυτο το βραδυ δεν ειχε ορεξη για υπνο!ευχομαι ψες να κοιμηθηκατε καλα!ο Πανουλης σε θαυμαζει που τον γεννησες καλε:)τι γλυκος που ειναι!

Μαγδουλα περαστικα στην πεθερα σου!πως ειναι?καλυτερα?περασατε ωραια στις διακοπες ε?πηρατε και τον μικρο?καποτε ενα τριημερο σε βοηθαει να φευγεις απ την ρουτινα, να ξεσκας!κι εμεις ενα απ αυτα τα τριημερα λεγαμε να πηγαιναμε καπου, ελλαδα λεγαμε, αλλα με ολα αυτα που εγιναν τελευταια στην Κυπρο, το αναβαλαμε!αν καλυτερεψουν τα δεδομενα (που δεν το βλεπω), βλεπουμε!

Αννα Μαρια, ο Αντρικος ολα τα λεφτα!χαχα!αντιλαμβανονται πλεον τι τους λες!εμας η Ιωαννα οταν κτυπα το κινητο το δικο μου η του μπαμπα της, παει το παιρνει και μας ψαχνει να μας το δωσει!οταν θελω να της αλλαξω πανα της λεω πηγαινε φερε πανι να αλλαξουμε και ξερει που τα βαζω και παει και φερνει!απιστευτο!το πρωι οταν της δινω το γαλα, μετα πιανει το σακακι της, στεκεται στην πορτα και κτυπαει την πορτα και φωναζει ''ποπη,ποπη''!Ποπη ειναι η δασκαλα της!ξερει οτι θα παει παιδικο το τρελοκομειο!χαχα

Καγκουρακι μου ο Νικολας βολικοτατος με το φαγητο ε?πτου πτου!εφτιαξε και ο υπνος του!μπραβο!

Χριστινακι κ εγω της ιδιας αποψης ειμαι, οτι καποια χαρακτηριστικα τα φερνουν μαζι τους και καποια αλλα τα καλλιεργει η ανατροφη και οι συνθηκες που μεγαλωνουν!ο Δημητρακης παντως ειναι απιστευτα γλυκος!

Για το κοριτσακι της θειας μου, το εχουν εντατικη ακομη!αυριο βγαινουν τα αποτελεσματα της καλλιεργειας!απ οτι μου ειπε η γιαγια μου ομως του χορηγησαν αντιβιωση για να καταπολεμησουν την μολυνση!ποσο λυπαμαι πραγματικα!το χω συνεχεια στο μυαλο μου!τοσο μικρουλη και να ζοριζεται!ουφ!τους ειπαν θα μεινει μεσα πανω απο 5 μερες!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ να τα φυλαει ολα τα παιδακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Εγώ πάλι ξύπνησα πολύ νωρίς, μετά ξύπνησε κι ο Αντρέας κατά τις 8 παρά, αλλά ευτυχώς μπόρεσα και ξανακοιμήθηκα. Τώρα, όμως, είμαι λες και με έχει πατήσει οδοστρωτήρας, γιατί χτες μου ήρθε και η περίοδος, τρεις μέρες νωρίτερα...

Σε λίγο θα φύγουμε, ο άντρας μου θα πάει στο Γραφείο Εργασίας κι εμείς θα πάμε στη μάνα μου, να παίξει ο Αντρέας στη βεράντα που έχει ωραίο ήλιο κι εγώ θα πεταχτώ στο σούπερ μάρκετ να πάρω 2-3 πραγματάκια. Είπαν θα μας πληρώσουν σήμερα, αλλά δεν ξέρω αν είναι απλά μια φήμη.

Μάγδα τι καλή νύφη που είσαι! Εγώ πάλι, το πολύ πολύ να τη ρωτούσα αν χρειάζεται κάτι! Περαστικά της!

Ανθή χι χι, κι εγώ πάντα όταν λέω κάτι, αυτοματιάζομαι! Ελπίζω να έχετε καλύτερες νύχτες από δω και μπρος!

Καλά, πολλή πλάκα ο Πανούλης που έφαγε το κόλλημα με τη γέννα!

Για το μητρικό γάλα στην κατάψυξη δεν ξέρω να σου πω, πάντως εγώ έχω μερικά σακουλάκια στην κατάψυξη, και έχουν κλείσει τους τέσσερις μήνες και θα πρέπει να τα δώσω σύντομα.

Για τη μέθοδο που λες έχω διαβάσει διάφορα, πολλές αντικρουόμενες απόψεις. Να σου πω την αλήθεια εγώ δε θα την εφάρμοζα, δε μου ταιριάζει ως μέθοδος.

Βάσω χι χι, πλάκα έχει η Ιωαννούλα! Εμάς ο μικρός όταν πάρει κλειδιά στα χέρια του προσπαθεί να τα βάλει στην κλειδαριά, ενώ όταν του φορέσουμε μπουφάν πηγαίνει και στέκεται στην πόρτα, γιατί καταλαβαίνει ότι θα φύγουμε!

Σας φιλώ κορίτσια, πήρε το κινητό μου και τρέχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, κάναμε μια βολτουλα έξω, επιστρέψαμε και ο μικρός κοιμάται. Σημερα φτιάχνω μπαμιες δεν τρελαίνομαι αλλα δεν είχα όρεξη για όσπρια οπότε είπα να κάνω κάτι σε λαδερο.

Αυριο θα πάω να ρωτήσω για εκκλησία για την βάπτιση μακάρι να βρω ημερομηνία σε αυτη που θέλω. Ο φωτογράφος που είχαμε στον γάμο και στην βάπτιση της Αγγελικης μου ειπε ότι δεν μπορει εκείνη την ημερομηνία και θα πρέπει να βρω άλλον, :( το μονο ότι θα μου προτείνει κάποιους γιατι θέλω να μου κάνουν αντίστοιχη δουλεια.

Μαγδα έτσι που τα εγραψες όπως τα διάβαζα αγχωθηκα :shock: περαστικα στην πεθερα σου, όντως κάτι σας τράβηξε να μην μείνετε εκει. Τι ωραία που βρεθηκατε με την Αλεξάνδρα.

Ανθη έλα δεν θα συνεχίσει έτσι όλα έχουνε μερικά βραδια ανησυχίας μπορει και συνεχόμενα αλλα επανέρχονται πάλι. Βρε τον Πανουλη που εχει φάει κόλλημα με την γέννα! Μονο η δικια μου η αντάρτισσα δεν μου λεει γλυκολογα, αχ κάνω υπομονη θα μου τα λεει ο γιος :lol::lol::lol: . Για το μητρικο γάλα στην κατάψυξη μέχρι εξάμηνο αν η κατάψυξη ειναι ξεχωριστή απο το ψυγείο, στα παλια ή μικρα ψυγεία που ειναι η κατάψυξη μέσα στο ψυγείο μέχρι τρίμηνο.

Βάσω και Αννα Μαρία όλα τα αντιλαμβάνονται τα ατιμα, και που είστε ακομα θα σας τρελάνουν και θα λετε. μα ποτε τα έμαθε όλα αυτα.

Βάσω Να έχετε καλα νεα απο το κοριτσάκι σας, περαστικα και γρήγορα σπιτάκι του να ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη για την μέθοδο που λες και εγω δεν θα την εφάρμοζα σε ένα βρεφακι και γενικα σε παιδάκι μικρότερο του ενός ενάμιση έτους, γιατι απ οσο έχω διαβάσει και εγω μιλούν για εφαρμογή σε μωρακια λίγων μηνών. Δεν θα άντεχα να το βλέπω να κλαίει ή να ειναι ανήσυχο για να το εκπαιδευσω να κάνει κάτι που ψυχικα δεν ειναι έτοιμο.

Θεωρω ότι μέχρι τον χρονο και λίγο περισσότερο το μωρο εχει απόλυτη ανάγκη την αγκαλια και το χάδι της μαμάς για να ηρεμήσει οποιαδήποτε ώρα της ημέρας, ειναι η σταθερότητα και η ασφάλεια αυτο που ζητά και καθε νεα μαμα πρέπει να το κατανοήσει. κάπου στους 8 με 9 μήνες συνειδητοποιούν ότι ειναι ξεχωριστή οντότητα απο την μαμα μέχρι τοτε ψυχικα θεωρούν ότι ειναι ένα με την μαμα, ποσο δύσκολο λοιπόν ειναι αυτο για την ψυχούλα του να του πεις οχι. Εγω είμαι της άποψης να αφήνω χρονο στο παιδι γιατι ξέρω ότι καποια στιγμη όλα θα γίνουν καποια στιγμη θα κοιμηθει και όλο το βραδυ, καποια στιγμη θα σταματήσει να θελει γάλα μέσα στη νύχτα απλα έχω στο μυαλο μου ότι αυτη η στιγμη θα ειναι κοντα στα δυο χρονια. Ένα παιδάκι δυο ετών και πανω μπορείς πιο εύκολα και πιο ανώδυνα να το εκπαιδευσεις να αλλάξει μια συνήθεια. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι! Κάναμε τις εξωτερικές μας δουλειές, γυρίσαμε σπίτι, ο κυριούλης κοιμήθηκε στο αμάξι κι ακόμα κοιμάται, εμείς φάγαμε και τώρα θα κάνω κέικ καρότου νηστίσιμο! Θα σας πω εντυπώσεις.

Από φαγητό δεν έφτιαξα κάτι σήμερα, γιατί είχαμε ρεβίθια με σπανάκι από χτες κι ο μικρός μακαρόνια με κιμά από προχτές... Λέτε να πειράζει που τρώει τρεις μέρες το ίδιο φαγητό; Δε θέλω να το πετάξω, δεν έχει χαλάσει, φυσικά, κι εμείς δεν μπορούμε να το φάμε...

Καγκουράκι εμείς στη βάφτιση είχαμε φωτογράφο, αλλά στο επόμενο μωρό δεν πρόκειται να φέρω φωτογράφο, τζάμπα λεφτά ήταν εντελώς. Είχα σκοπό να αναθέσω στον ξάδελφό μου να βγάλει φωτογραφίες, αλλά μου είπε ότι θα βγάλει μεν, αλλά να μην περιμένω ότι θα είναι και ο επίσημος φωτογράφος της βάπτισης (μάλλον δεν ήθελε να αναλάβει την ευθύνη) κι έτσι τελευταία στιγμή κλείσαμε ένα φωτογράφο, αλλά οι φωτογραφίες που έβγαλε ο ξάδελφός μου ήταν πολύ ωραίες, και τα λεφτά που έδωσα στο φωτογράφο ήταν πεταμένα τελικά.

Συμφωνώ με όσα λες για τη μέθοδο κοιμήσου παιδί μου.

Πάντως ρε κορίτσια, τώρα που ηρεμήσαμε κι αρχίσαμε να χωνεύουμε την καινούρια κατάσταση, όλοι βλέπουμε πόσο μεγάλα ήταν και τα δικά μας λάθη. Όχι μόνο των δικών μας τραπεζών ή των πολιτικών, αλλά και του κάθε ένα από εμάς. Είχαμε φτάσει σε ένα έσχατο όριο υλισμού, επίδειξης, μεγαλομανίας, ματαιοδοξίας. Είχαμε χάσει κάθε μέτρο και κάθε αξία. Ο ένας συναγωνιζόταν τον άλλο ποιος θα χτίσει το πιο πολυτελές σπίτι, ποιος θα αγοράσει το πιο ακριβό αυτοκίνητο, ποιος θα πάει το πιο μακρινό ταξίδι. Βλέπω τα νέα παιδιά, αυτά που είναι τώρα ανάμεσα στα 15 και τα 25, πόσο ξεκρέμμαστα είναι. Είναι σχεδόν αγράμματα, αφού με τους υπολογιστές κ.λπ. δεν έμαθαν ποτέ τους σωστά ελληνικά, δεν ξέρουν ιστορία, δεν έχουν καμιά εγκυκλοπαιδική γνώση, δεν έχουν ούτε ιερό ούτε όσιο, δεν έχουν αρχές, δεν έχουν ηθική. Κάποια φανατίζονται με την μπάλα, άλλα με τα κόμματα, αλλά δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Είναι μπερδεμένα, και πολλές φορές δίνουν την εντύπωση ότι το κεφάλι τους είναι εντελώς άδειο από μέσα. Φυσικά δε φταίνε αυτά που είναι σ' αυτήν την κατάσταση, αλλά οι γονείς τους, οι δάσκαλοί τους και η κοινωνία γενικότερα. Και φυσικά, υπάρχουν και πολλές εξαιρέσεις, όπως πολλοί μαθητές μου που έχουν μπει στη δουλειά από την πρώιμη εφηβεία τους και έχουν μια πιο σωστή αντίληψη της ζωής.

Πιστεύω ότι μέσα από αυτό το κακό που μας βρήκε θα επιστρέψουμε σε παλιότερες αξίες που τις έχουμε αφήσει στο περιθώριο. Ήδη αυτό φαίνεται από τη στήριξη του κόσμου στα Κοινωνικά Παντοπωλεία των Δήμων, από την αξιοθαύμαστη στάση του κόσμου έξω από τις τράπεζες και από πολλές μικρές ιστορίες όπως αυτήν που σας έγραψα τις προάλλες.

Στο κάτω κάτω, καλύτερα να ζούμε με ψωμί κι ελιά και να έχουμε ηθικό πλούτο, παρά με χαβιάρι και σαμπάνια και να είμαστε από μέσα βρώμικοι.

Πάω να φτιάξω το κέικ μου, αφού ακόμα δε φτάσαμε στο στάδιο του ψωμιού και της ελιάς! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία για να μην το ξεχάσω θέλω την συνταγη απο το κεικ καροτο!!!!

Εμάς ο φωτογράφος μας ειχε φτιάξει πολυ ωραία άλμπουμ και η δουλεια του καλη και θα του παζαρευα και την τιμή τωρα να δουμε. Πάντως αυτο που έκανες εσυ με τις φωτογραφίες το έκανα εγω με το video, γιατι πραγματικα τις φωτογραφίες τις έχω δει πολλες φορές το video δεν κάθεσαι να το δεις με τίποτα. Στον γάμο είχα βρει ότι πιο οικονομικο και στην βάπτιση τραβαγε ερασιτεχνικά ενας ξαδερφος του Κώστα και δεν το εχουμε δει καν, οπότε και τωρα κάποιον θα βάλουμε να τραβάει και αν.

Συμφωνω μαζι σου ότι όλο αυτο που ζούσαμε τόσο καιρο ήταν εκτος πραγματικότητας, ξαφνικά δεν έβλεπες παλια μοντέλα αυτοκινήτων στους δρόμους και όλα τα νεα ζευγάρια στην ηλικία μας αγόραζαν με δάνεια διπατες και τριπατες μεζονέτες. Επισης συμφωνω ότι τα νεα παιδια δεν έχουν παιδεία αλλα φοβάμαι ότι και τα πιο μικρα δυστυχώς δεν θα έχουν και αυτα παιδεία και αυτο θα φανεί σε καποια χρονια γιατι ο κόσμος κόβει απ´ολα. Με στεναχωρεί όταν ακούω ότι σταματούν απο τις ξένες γλώσσες και απο άλλες δραστηριότητες και στερούν γνώσεις απο τις επόμενες γενιές.

Πάω να πάρω την μικρη, μετα εχουμε κολυμβητήριο οπότε τα λέμε βραδακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, όπως τα λες είναι όλα. Αλλά πιστεύω ότι παιδεία είναι πιο πολύ η καλλιέργεια του πνεύματος και όχι η συσσώρευση γνώσεων. Δηλαδή, ένας αγράμματος άνθρωπος μπορεί να έχει παιδεία, ενώ ένας με πέντε πτυχία να είναι απαίδευτος. Το βλέπω και από τους μαθητές μου. Π.χ. μια μαθήτριά μου, ήρθε στο σχολείο 45 χρονών και ήταν του δημοτικού. Αυτή η γυναίκα, όμως, έχει κριτική σκέψη, έχει σωστές απόψεις, ξέρει να συζητά, έχει ευρύτητα πνεύματος, με λίγα λόγια, έχει παιδεία. Τις απόψεις που έχει για το μεγάλωμα των παιδιών τις διαβάζω σε διάφορα πολύ μοντέρνα site και τις υποστηρίζουν οι πιο προχωρημένοι παιδοψυχολόγοι, παιδίατροι, κ.λπ. Κι όμως, αυτή είναι μια γυναίκα που έζησε όλη της τη ζωή στο χωριό, στα χωράφια, και σε άλλες δουλειές.

Ίσως μέσα από αυτήν την παράνοια που ζούμε, ο κόσμος να αρχίσει πιο πολύ να σκέφτεται, να διαβάζει, να κρίνει και να μπορέσουμε να φτάσουμε όλοι στο επίπεδο αυτής της γυναίκας!

Η συνταγή του κέικ είναι αυτή:

http://www.monastiriaka.gr/sintagesarth ... hp?keyi=81

Σας φιλώ, γιατί τώρα ξύπνησε ο κυριούλης και πρέπει να τον ταΐσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ζουζουνες χτες αρχισα να σχολιαζω κ με πηρε ο υπνος χιχι με το κντ αγκαλια

Κ συνεχιζω καγκουρακι λαχταρησες κ συ με τον αντρουλη το δες το δαχτυλακι ειναι οκ τωρα;;;

Αννα μαρια συμφωνω απολυτα με αυτα που πας χασαμε το μετρο εδω κ καιρο η αλαζονια χτυπησε κοκκινα μακαρι απο κατι κακο να βγει εστω κ κατι καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω γιΑ την πεθερουλα ειναι καλυτερα ειναι τελεια γυναικα κ την λατρευω

Δεν ειμαι καλη εγω αλλα υπεροχη αυτη γιαυτο της εχω αδυναμια

Εστρωσε το φραουλινι βλεπω θα μεγωσουν μωρε κ θα αναπολουμε ποτε ηταν μωρακια

Εγω στον υπνο περασα απο διαφορα σταδια

Πχ κοιμοταν μονος απο 40 ημερων

Μετα 7 μηνων ειχε αρρωστησει λιγακι τον πηρα στο διπλο μου πηρε του πηρε δεν ξερω

Παντως ως 9 ηθελε σε μας κ δεν του το αρνηθηκα ποτε

9 μηνων επεστρεψε στην κουνια χωρις καθολου παιδεμα

Κ απο τοτε θελει μονος του στο δωματιο του σπανια να χουμε παρεκτροπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα μου ομορφα ηταν με το μικρο ενοειται δεν παμε πουθενα χωρια ειμαστε αυτοκολλητοι

Ρε κοριτσια η πιπιτζουλινα καλα ειναι εχει χαθει

Αλεξ τα δικα σου τα ξερω θα παρω να δω για την αλλεργια σασ το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα πεαστικα στο νινακι ελπιζω να βγει συντομα σιδερενιο να ναι το ψυχακι εγω μια οτιτιδα μου κανεωκ απο το αγχος μου τρελαθηκα που υπεφερε!!

Καλα για τον πανουλη δεν εχω λογια κατι τετοια αγαπησιαρικα λεει κ ο δικος μου κ λιωνω η μανα!!

Αυριο εχουμε παρτυ ο ερωτας του βασιλη χιχι

Μακαρι να μαστε καλα να παμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλα μου το μητρικο κ εγω εξαμηνο νομιζω θα ναι οκ στην καταψυξη

Οσο για το κλαμμα εγω δεν δελω να κλαιει με τιποτα

Δεν θα το κανα ποτε μαλωνω κ τιμωρω μονο οταν πρεπει δηλ οταν εχει κανει κατι κακο

Αλλα ποτε δεν θα αρνιομουν χαδακια κ ας κοιμηθει οποτε θελει

Γενικα εγω θελω ενα ηρεμο ευτυχισμενο μωρο κ πιστευω οτι μονο με αγαπη πρεπει να το κατακλιζουμε

Κ οχι με μεθοδους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικα ειμαι της πειθαρχιας πολυ κ της συνηθειας εγω προσωπικα πχ καθε μερα ακολουθω 2,5 χρονια τωρα ακριβως το ιδιο μπανακι γαλα χαδακια κ νανι στης 9 κ το μεσημερι παλι φαι γαλα χαδακια κ νανι στης 3..

νομιζω θα ναι πολυ πιο ευκολο μια ρουτινα να νιωθει σιγουρια παρα να καθεται να σπαραζει για να κοιμηθει κλαμμενο οποτε κουραστει αποψη λεω κανεναν δεν κρινω για αλλες μεθοδους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλες καλησπερα!

Ανθη μου τι παιδι ειναι αυτο, πως να μη λιωνεις η μαναααα;;;;

Κι εγω νομιζω οτι ειναι μικρος ο Δημητρης, αλλα πιστευω οτι εχουν τεραστια αντιληψη! Για τη μεθοδο δεν την ξερω, αλλα γενικα ειμαι της αποψης να εισαι κοντα στο παιδι και να του δινεις χρονο, ειναι ανθρωπος με δικη του προσωπικοτητα ειναι παραλογο να απαιτεις να προσαρμοστει στα δικα σου δεδομενα...

Αννα Μαρια ετσι εγινε σε ολες τις χωρες που ηρθε κριση, χασαμε το μετρο. Ειναι ο Καπιταλισμος, ειναι η ουσια του... Αλλα μη νομιζεις οτι ολοι εχουν αντιληφθει τις ευθυνες τους. Παντως η επιστροφη στις ριζες και στην αλληλεγγυη ειναι απο τα θετικα. Καλα κανατε και βγηκατε, αναγκη το εχετε! Η παιδεια με την εκπαιδευση δεν εχει σχεση, αλλα οι γνωσεις σαφως σου ανοιγουν τον οριζοντα...

Καγκουρακι μου ο αντρουλης καλυτερα; Τι καλα που εφαγε φακες! Ποιες ειναι οι κοκκινες;Υπαρχουν 2 ειδη; Δεν το ηξερα! Αχ μεγαλωνουν, μεγαλωνουν! Κι οι γιοι εχουν κολλημα με τη μαμα! Μπαμιες; Μπλιαχ! Απο τα λιγα που δεν αγγιζω!

Πωπω βρε Μαγδουλα τι επαθε η γυναικα! Αλλα κι εσεις μια φορα ειπατε να φυγετε και... Περαστικα να ειναι! Κι εγω την αγαπω πολυ την πεθερα μου, πολυ στεναχωριεμαι οταν εχει κατι, αλλα δεν ειμαι εκδηλωτικη οπως εσυ, φανταζομαι θα το χαιρεται πολυ! Παιδαρος ο μικρος μια χαρα! Αφου τα βρισκετε τα βραδια... τελεια!

Βασω μου τι κριμα για τη μικρη! Ελπιζω να ειναι γρηγορα περαστικο...Μη σου κανει εντυπωση, εχουν αντιληψη, ειναι πανεξυπνα και φαντασου οτι απο οσα καταλαβαινει ουτε τα μισα δεν λεει, λογω ομιλιας!

Κοριτσια μου σας ευχομαι καλο ΣΚ, δεν ξερω αν θα καταφερω να μπω παλι...

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Πριν κανένα μισάωρο γύρισα απ' το σχολείο! Είχαμε τη γιορτή της 1ης Απριλίου σήμερα και ήταν υπερπαραγωγή! Ήρθαν τα παιδιά του Ανδρέα Παναγίδη και η αδελφή του Ευαγόρα Παλληκαρίδη, που και οι δύο απαγχονίσθηκαν από τους Άγγλους (ο Παναγίδης ήταν 22 χρονών και είχε τρία παιδιά, το μεγαλύτερο 4 χρονών!!!, ενώ ο Παλληκαρίδης ήταν μόλις 19 χρονών) και μας μίλησαν. Ειδικά η κόρη του Παναγίδη μίλησε συγκλονιστικά, κι όλοι σκούπιζαν τα μάτια τους. Είχε τραγούδια, κυπριακούς χορούς, ποιήματα, κ.λπ.

Εγώ πήγα και πήρα την αδελφή του Παλληκαρίδη από το σπίτι της και τη γύρισα πίσω το βράδι, γι' αυτό άργησα.

Μου έλεγε στο αυτοκίνητο ότι ο πατέρας της πήγε σχολείο μόνο 15 μήνες, αλλά έμαθε να διαβάζει μόνος του και έκανε μια μεγάλη βιβλιοθήκη στο σπίτι και όλη η οικογένεια διάβαζε πολύ. Η μητέρα της πήγε κι αυτή πάρα πολύ λίγο στο σχολείο, και έμαθε να διαβάζει βλέποντας το μεγαλύτερο αδελφό του να μελετά τα μαθήματά του, και έμαθε απ' έξω όλα τα ποιήματα που έκαναν στο σχολείο. Όλα τα παιδιά τελείωσαν το Λύκειο (εκτός από τον Ευαγόρα που ενώ πήγαινε στην πέμπτη τάξη (β' λυκείου) ανέβηκε αντάρτης στο βουνό και δεν πρόλαβε να τελειώσει το σχολείο) κάτι πάρα πολύ σπάνιο για παιδιά από χωριό εκείνης της εποχής. Εδώ σήμερα δεν τελειώνουν το σχολείο πολλά παιδιά από χωριά (γι' αυτό κι έχουμε εμείς τόσους μαθητές στο εσπερινό).

Αυτά τα λέω γιατί κάπου κολλάνε σ' αυτά που λέγαμε πριν για την παιδεία. Χριστίνα σίγουρα οι γνώσεις ανοίγουν το μυαλό, αλλά τις γνώσεις μπορείς να τις αποκτήσεις και μόνος σου. Το σχολείο, όμως, όπως έχει γίνει προσφέρει μόνο αποσπασματικές γνώσεις (κάτι αγγλικούλια, λίγη ιστορία ό,τι να 'ναι, θεματικές ενότητες προς συζήτηση για έκθεση ιδεών, πολλή λογιστική που είναι και χρήσιμη) και καμία απολύτως παιδεία. Δυστυχώς πλέον οι περισσότεροι μαθητές από το σχολείο παίρνουν μόνο αυτές τις ελάχιστες γνώσεις ή και τίποτα ακόμη, και δεν μπορούν να σχηματίσουν μια σφαιρική αντίληψη της ζωής. Σ' αυτό φταίει το σύστημα (πίεση για κάλυψη της ύλης, βαθμοθηρία, κέντρο των πάντων οι εξετάσεις), τα βιβλία που συχνά είναι πολύ κακά και κυρίως, η δημοσιοϋπαλληλική στάση των περισσότερων καθηγητών. Και πολύ φοβάμαι ότι τα πράγματα θα γίνουν ακόμα χειρότερα, γιατί με τις μειώσεις στο μισθό, την αύξηση των ωρών διδασκαλίας και των μαθητών ανά τάξη, οι καθηγητές θα έχουν ακόμα λιγότερη όρεξη για δουλειά. Πολλοί είναι αυτοί που ήδη λένε "όσα λεφτά μου δίνουν, τόσο θα δουλεύω", ενώ θα έπρεπε να λένε "θα μου δίνουν ένα και θα δουλεύω για εκατό", γιατί μόνο η παιδεία είναι η ελπίδα μας, κι όχι το φυσικό αέριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας σχολιάζω:

Μάγδα, εγώ δεν είμαι υπέρ της ρουτίνας και του αυστηρού προγράμματος, γιατί δεν μπορώ εγώ πρώτα απ' όλα να το τηρήσω. Θέλω να μπορούμε ένα βράδι να βγούμε χωρίς να αγχωνόμαστε ότι το μωρό πρέπει να ακολουθήσει το πρόγραμμά του και ότι, αν δεν γίνει αυτό, θα βγει απ' τα νερά του. Αυτό φάνηκε ότι δουλεύει όταν πήγαμε Αγγλία και ο Αντρέας ήταν πάρα πολύ συνεργάσιμος και δε μας δυσκόλεψε καθόλου, ενώ αν τον είχαμε σε πρόγραμμα θα δυσκολευόταν πολύ και θα μας δυσκόλευε κι εμάς.

Συμφωνώ όμως ότι, απ' το να εφαρμόσεις τη μέθοδο αυτή του ελεγχόμενου κλάματος, χίλιες φορές η ρουτίνα!

Κι εγώ δε θα αρνιόμουν ποτέ χαδάκια και φιλάκια, αν δεν τα κάνουμε τώρα αυτά πότε θα τα κάνουμε, όταν θα πάνε φαντάροι;

Χριστίνα κι εγώ δεν είμαι εκδηλωτική, αποκλείεται να αγκάλιαζα την πεθερά και να τη χαϊδολογούσα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σας φιλώ κοριτσάκια μου, πάω να την πέσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ζουζουνες!

Αννα Μαρια σε ΟΛΑ μα ολα συμφωνω με οσα λες και για παιδεια και για ρουτινα που δεν την μπορω... Την πεθερα την λετρευω, αλλα πεθαινω με τα σχολια σου για τη δικια σου!!! Χαχαχαχαχα!

Φιλια πολλα κουκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου, σημερα πήγα να κλείσω εκκλησία για την βάπτιση ειχε και ωραία μερα και έτσι το συνδυάσαμε με βόλτα και κούνιες για τα παιδια.

Πάω και ειχε ουρά :o:o , για προγραμματισμό τελετών γάμου και βαπτισης!!!!! Περιμέναμε πανω απο μιση ώρα. Δεν την έκλεισα ακριβώς γιατι ηθελαν να εχω ολα τα δικαιολογητικα μαζι μου αλλα τουλάχιστον την ημερομηνία που θελουμε ειναι διαθέσιμη η εκκλησία. Αν δεν ήθελε την συγκεκριμένη ημερομηνία κάποιος που ήταν μετα απο μένα στην σειρα την τριτη που θα ξαναπαω με όλα τα χαρτια θα την κλείσω, γιατι δεχοντουσαν σημερα και μετα ξανά την τριτη το απογευμα.

Εντωμεταξυ μου έδωσαν χαρτί που γράφει: η κολυμβήθρα δεν στολιζεται ουτε με λουλούδια, η λαμπάδα να ειναι διακριτικά στολισμένη, τα ρούχα του μωρού να ειναι λευκά!!!,ο Σταυρός και τα μαρτυρικα να ειναι σταυρος και οχι επινοηση του κοσμηματοπωλείου, δεν επιτρέπονται μπαλόνια πουθενα ( δεν ειναι του γουστου μου οπότε δεν θα βάζαμε), και πέραν απο το καθιερωμένο γλυκίσματα δεν επιτρέπεται catering. Α και ο ανάδοχος να ειναι ενας και καλο λεει ειναι να ειναι ενήλικας, ελπίζω να μην έχω θέμα εδω έκανα αμάν να βρω νονα. Αυτα απο περιορισμούς :shock:

Θα επανέλθω πάλι με τα νεα σας γιατι δεν τα έχω διαβάσει ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Σήμερα νιώθω εξάντληση, μάλλον γιατί ο Αντρέας ξύπνησε χτες βράδι στις δύο και πήγε σχεδόν τρεις να ξανακοιμηθεί. Η αλήθεια είναι ότι τον κρατούσε κυρίως ο άντρας μου, τον έβαζε στο καρότσι, τον κοίμιζε, και λίγο μετά ξαναξυπνούσε... Ίσως βγάζει κανένα δοντάκι.

Σε λίγο θα πάμε στο μοναστήρι που σας είπα ότι έχουμε ξαναπάει για τον εσπερινό. Είναι ωραία εκεί, εξοχή, να αναπνεύσουμε και λίγο καθαρό αέρα.

Τι φαγητό φτιάξατε σήμερα; Εγώ αγκινάρες αλα πολίτα!

Καγκουράκι πρώτη φορά το ακούω αυτό με την ουρά στην εκκλησία! Εγώ για τη βάφτιση απλά πήρα τηλέφωνο τον παπά, του είπα πότε θέλω και μου είπε ότι έχει άλλες δύο βαφτίσεις εκείνη τη μέρα, οπότε θα μας έβαζε λίγο πιο αργά. Αυτό ήταν όλο. Λίγο καιρό μετά τον ξαναπήρα και τον ρώτησα αν χρειάζεται κανένα χαρτί, και μου είπε ότι το μόνο που πρέπει να φέρουμε είναι το μωρό, τίποτε άλλο!

Να σου πω, μ' αυτά που έλεγε το χαρτί συμφωνώ, κι εγώ αυτά έκανα χωρίς να μου δώσουν χαρτί, αλλά νομίζω δεν είναι και τόσο καλό να το επιβάλλουν μ' αυτόν τον τρόπο.

Όσο για την ηλικία της νονάς, δε νομίζω ότι θα έχετε πρόβλημα, γιατί λέει "καλό θα ήταν" και όχι "πρέπει να είναι". Το πολύ πολύ πες τους ότι είναι ενήλικας αλλά μικροδείχνει! :P

Σας φιλώ κοριτσάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα δικα σας τωρα

Αννα Μαρία συμφωνω ότι κάποιος μπορει να εχει γνώσεις και να μην εχει παιδεία και το αντίθετο και για μένα χίλιες φορές να ξέρει λιγότερα αλλα να ειναι σωστός άνθρωπος. Να σου πω και ενα παραδειγμα ενα απογευμα στο κολυμβητηριο ηταν μια μαμα που εβριζε και οριοταν σε ενα χωρο με παιδακια απο 3- 7, 8 χρονων επειδη λεει η προπονητρια μαλωσε το παιδι της και αυτο απο τα νευρα του εκανε εμετο. και φωναζε οτι ειναι και αυτη εκπαιδευτικος και ξερει οτι δεν μπορει να εισαι τη μια στιγμη χαχαχου με το παιδι και μετα να το μαλωνεις ή να το επιπλητεις. να το βρασω που ειναι εκπαιδευτικος και εχει καποιες γνωσεις οταν η συμπεριφορα της ηταν τετοια, εμενα προσωπικα με ενοχλησε πολυ που ελεγε οτι ελεγε και ακουγε η Αγγελικη. Και εχεις απολυτο δικιο το σχολειο προσφερει λιγα και μονο αν υπαρχει θεληση απο το ιδιο το παιδι και την οικογενεια τοτε μπορει να παει ενα βημα παραπερα. Τωρα πως θα μας εξελίξει η όλη κατάσταση δεν το ξέρω. Πρέπει να ήταν πολυ συγκινητική η γιορτη που κάνατε και εσυ που μετέφερες μια γυναίκα με τέτοιες εμπειρίες θα ενιωσες πολυ περήφανη.

Μαγδα και εγω είμαι υπέρ του προγράμματος και της ρουτίνας αλλα οχι τόσο αυστηρά να υπάρχει μια ευελιξία για να μπορείς να πας μια εκδρομή ή να τα βγάλεις έξω πιο αργα ένα βραδυ χωρις να υπαρχουν γκρίνιες. Άλλωστε εμένα ειναι δυο οπότε πολλες φορές εχουμε προσαρμόσει το προγραμμα του μικρου σε αναγκες της μεγάλης και το αντίστροφο.

Χριστίνα οι κόκκινες φακες λέγονται αλλιώς ινδικες, στα σούπερ μάρκετ τις βρίσκεις εκει με τα είδη απο άλλες κουζίνες, αλλα έχω βρει και σε μαγαζια που πουλάνε χύμα μπαχαρικά, όσπρια και τετοια. Γινονται σε λιγότερο χρονο απ ότι οι άλλες και αν βράζουν πολυ διαλύονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία καλα να περάσετε!

Και εγω σε γενικές γραμμές συμφωνω λίγο αυτο με τα λευκά ρούχα με προβλημάτισε δηλαδη αν ειναι λίγο εκρου ή έχουν λίγο μπλε, οκ δεν θα του έβαζα πράσινα ή κόκκινα. Γενικα ειμαι πολυ του λιτου και του απλου οποτε δεν με ενοχλουν οι " περιορισμοι" ;) . Απο χαρτια θέλουν διαβιβαστικο απο την ενορία μας, γιατι ειναι σε άλλη περιοχή αυτη η εκκλησία, τις ταυτότητες τις δικές μας, πιστοποιητικό γέννησης και αποδεικτικό βαπτισης του αναδόχου! Στην Αγγελική πάλι μου είχαν ζητήσει μονο το διαβιβαστικονγιατι πάλι την είχαμε κάνει σε άλλη ενορία απο την δικια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Πήγαμε στο μοναστήρι και ήταν πολύ ωραία! Ο Αντρέας κοιμήθηκε στο αμάξι και κοιμόταν καθ' όλη τη διάρκεια του εσπερινού, έτσι δε χρειαζόταν να τον κυνηγάμε, όπως πάντα. Μετά καθίσαμε έξω στην ησυχία, τα πουλάκια κελαηδούσαν, βέβαια είχε και αρκετό κόσμο, κυρίως νεολαία. Ο Αντρέας ξύπνησε λίγο πριν φύγουμε, αλλά ήταν λίγο σα χαμένος!

Καγκουράκι εμάς εδώ στις βαπτίσεις δε ζητάνε κανένα χαρτί απολύτως, ούτε κι αν είναι σε άλλη ενορία (κι εμάς δεν ήταν στην ενορία μας), ούτε και δίνουν κάποιο πιστοποιητικό στο τέλος. Σου λέει, το ότι βαπτίστηκες το ξέρεις εσύ κι ο Θεός, δε χρειάζονται πιστοποιητικά. :)

Καλά, αυτή η μάνα στο κολυμβητήριο τι καφρίλα... Μόνο και μόνο ότι το παιδί της έκανε εμετό επειδή το μάλωσε η γυμνάστρια, δείχνει πόσο κακομαθημένο το έχει. Απορώ, αυτά τα παιδιά που μεγαλώνουν έτσι, πώς θα βγουν αύριο στον κόσμο μόνα τους, εντελώς απροστάτευτα, γιατί με αυτήν την υπερπροστασία που τους παρέχουν οι γονείς, ουσιαστικά δεν τους επιτρέπουν να αναπτύξουν δικές τους άμυνες.

Ένας μαθητής μου, γύρω στα 35, παντρεμένος με δύο παιδιά, μου έλεγε χτες ότι είχε πάει στη Λευκωσία να επισκεφθεί κάποιον σε μια κλινική, και δίπλα είχε ένα νηπιαγωγείο, πολύ αριστοκρατικό και καλά, και βλέπει στην αυλή τη νηπιαγωγό με 4-5 παιδάκια, να παίρνει ένα χαρτομάντηλο και να σκουπίζει με τη σειρά τη μύτη των παιδιών! Με το ίδιο χαρτομάντηλο! Αυτός δεν άντεξε και πήγε και της είπε με πολλή ευγένεια ότι θέλει να κάνει μια παρατήρηση, αν και, μάλλον θα ήταν αφηρημένη κι έκανε αυτό το λάθος. Αυτή γύρισε και του είπε με πολύ απότομο τρόπο "εσύ να κοιτάς τη δουλειά σου". Πάει αυτός στην υπεύθυνη, γιατί τα πήρε κι αυτή φυσικά του είπε ότι λέει ψέματα και τον έδιωξε.

Δυστυχώς έχουμε γεμίσει δήθεν σκεπτόμενους, ξερόλες, εξυπνάκηδες, που σε τελική ανάλυση, δεν ξέρουν τι τους γίνεται (διαβάζω κάτι αναρτήσεις στο φέισμπουκ και φρίττω...).

Τις κόκκινες φακές πώς τις κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, δεν το πιστεύω!

Θυμάστε τότε που μου είχαν στείλει περίπου πέντε χιλιάρικα επίδομα μητρότητας και πανηγύριζα, και μου είχε πει η Μαρία ότι θα μου τα κόβουν σιγά σιγά απ' το μισθό μου;

Ε, εγώ δεν το θυμόμουν.

Και τώρα μου έκοψαν 756 ευρώ απ' το μισθό μου για το επίδομα μητρότητας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Βάλτε και περίπου 300 ευρώ άλλες αποκοπές, βάλτε και 590 ευρώ η δόση του δανείου, μου ήρθε ένας μισθός 624 ευρώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και δεν ξέρω για πόσο καιρό θα γίνεται αυτό... Και μάλιστα τώρα...

Ρε συ Βάσω, εσένα σου τα πήραν απ' το μισθό σου, ή μόνο σ' εμάς τους δημοσίους υπαλλήλους κάνουν αυτήν την τιμή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...