Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ8ου-9ου-10ου2010:Μαμά πότε θα μου κάνεις αδερφάκι;;


Recommended Posts

Σταυρουλακι χρονιΑ πολλα κ μεις πρεπει να εμβολιαστουμε κ δε βρισκουμε κενο σκατουλες δηλαδη!!

Η πεθερα μου ζυγησε το βασιλη κ ειναι 16 ειναι δυνατον δυο μερες δεν καλοτρωγε κ παχυνε αντι να χασει παραξενο αυτο το παιδι μου παρολαυτα εγω τσιλιβιθρα τον βλεπω μα δεν καθεται ακινητος λεπτο

Κ εγω στο σπιτι ολα που...να ας τα κανει κ ας κανει τρελες δυο θελω πρωτον να κανει επικινδυνα να σκοτωθει αρα πεφτει τιμωρια κ δευτερον οταν ειμαστε εκτος σπιτιου τον θελω κυριο αλλιως δεν θα τον παρω μαζι

Γενικα νομιζω οτι εχει δει αυτο που λεω το εννοω οποτε δε ρισκαρει πολυ

Δηλ οταν πω θα σου πεταξω το παιχνιδι θα το κανω κ ας κλαιω τα λεφτουδακια μου μετα

Η φευγουμε τωρα απο κουνιες αν κανεις χαζα κ φευγουμε αμεσα αρα δυο τετοια του χω κανει

Κ ξερει τι τον περιμενει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα τσούπρες....

Αλεξ σε έπιασε και σενα η άτιμη η γαστρεντερίτιδα;;;Ευτυχώς δε κράτησε πολύ.Κοίτα να στουμπώσεις το πετικάκι μη μας ρέψει.Επρεπε να φωνάξεις μια βοήθεια μαμά ,πεθερά.Και οι δυο κρεβατωμένοι και η μικρή στα πόδια σας να θέλει παιχνίδι είναι μανίκι.

Κατερινάκι εμάς δε μας αγχώνεις καλέ με την ανησυχία σου,γιατί το λες αυτό;Νομίζω με 2 τεστ αρνητικά και 1 βδομάδα καθυστέρησης σε σταθερό κύκλο δεν έχεις κάτι να "φοβηθείς" σε περίπτωση που δε θες τώρα μια εγκυμοσύνη.Μια φορά το χρόνο έχω διαβάσει ότι ο κύκλος μας αλλάζει.Μπορεί να οφείλεται σε αυτό.

Μάγκυ μη χαλιέσαι για τη θέση,κάθε εμπόδιο για καλό.Μπορεί να είχε περισσότερες απαιτήσεις σε ωράρια και όγκο δουλειάς που μετά να έλεγες γιατί δέχθηκα.Δες το και έτσι.Εξάλλου από ότι έχεις πει είσαι ευχαριστημένη και με τη θέση σου και με τις απολαβές σου.Μπράβο για την αυστηρή γραμμή που κρατάς με τον Βασιλάκη.Αλλά μωρέ εσυ έχεις και συννενοήσιμο παιδί.Ελα στη δικιά μου τη γοργόνα να τα κάνεις αυτά να σου πω εγώ γκρίνια που θα φας...θα την ακούσεις από τη Ρόδο ως τη Βάρη!!!

Ο Βασιλάκης είναι ψηλός γι αυτό σου φαίνεται αδυνατούλης.Προχθές σήκωσα ένα αγοράκι 16 κιλά 3 ετών παιδιά ήταν πούπουλο....Η Χρυσάνθη 14,500 είναι ασήκωτη...είναι στιβαγμένο παιδάκι.Ενω αυτό σας λέω ήταν λες και δε σήκωνες παιδί.Αγνωστό πανέμορφο ήρθε μόνο του πάνω μου και ήθελε να τον πάρω αγκαλιά.Και κορίτσια έχει ένα ματάκι, μάλλον από τότε που γεννήθηκε.Το άλλο είναι κλειστό σα ραμμένο.Δε ρώτησα τη μαμά τι έχει συμβεί ντράπηκα,αλλά δόξασα ακόμα μια φορά το Θεό που μου τα στειλε αρτιμελέστατα.Α να μη το ξεχάσω επειδή το δα χθες,στα ταμπελάκια των φρουφρου ρουχων της Φωτεινής που ρώτησες.Η μάρκα λέγεται bonne jean,λογικά έτσι θα ναι και το site.

Χαρουλίτα Large τα βρίσκω τα πεθερικά με δώρο ολόκληρα έπιπλα.Εμεις είπαμε να πάρουμε ένα καναπέ κρεβάτι για την Αθήνα επειδή κοιμάμαι όταν πάμε εγώ με τη Δήμητρα στο κρεβάτι του μπαμπά και ο μπαμπας με τη Χρυσάνθη σε ένα παλιό καναπέ κρεβάτι που είναι χάλια το στρώμα.Εντωμεταξύ λεώ στον άντρα μου να τα παραγγειλουμε απο δω χωρις να πουμε τιποτα σε πεθερικα να παει εκει μια μερα να βγαλουν τον παλιο να βαλουν τον καινουριο.Και εκείνος έπιασε και τους το πε και λύσαξαν να μη πάρουμε τίποτα.Πήραν λέει ένα στρώμα από αφρολέξ με 70€ και μια χαρά δουλειά θα κάνει λέει.Μέχρι εκεί τα χουβαρνταλίκια...Κατάλαβες;κατάλαβα να λες....τέτοια φροντίδα για το παιδί και το εγγόνι τους...Αλλά δε ξαναμιλάω σε εκείνον θα πάρω και τα 2 παιδιά στο ημίδιπλο και θα τον αφήσω να κοιμηθεί στο αφρολέξ να μάθει που μίλησε και δεν έλυσε μόνος του το θέμα!!!

Εμεις νέα δεν έχουμε.Επεισα τη φιλεναδούλα με την αποβολή που σας έλεγα και ήρθε πρώτη μέρα γυμναστήριο χθες.Είναι πολύ φοβισμένη μη κάνει οτιδήποτε και είναι τυχόν έγκυος και δε το ξέρει και βλάψει το έμβρυο.Πήγε μόνη αυθημερόν Αθήνα σε αιματολόγο στο Ιασω και έκανε πολλές εξετάσεις και εκτός από θρομβοφιλία ,της βρήκε ότι είναι και στο ρεζους αρνητική και είναι μες τη μίρλα ότι θα περάσει 9 μήνες εγκυμοσύνης μέσα στις εξετάσεις και στην αγωνία.Είπα και γω να τη τραβήξω στο γυμναστήριο μπας και ξεχνιέται λίγο.Ενδιαφέρθηκε και ζεστά ο γυμναστής και ρωτούσε πως τα πάει όλη την ώρα και της άρεσε.

Τα κορίτσια καλά....μπαλαρινίζουν ακόμα...Θέλω να τους βρω ένα καβαλέτο διπλής όψεως που να γράφουν πάνω μόνο ειδικοί μαρκαδόροι φυσικά(που δε γράφουν αλλού) ή να κολλάνε μαγνητάκια πχ.Εχετε δει κάτι τέτοιο πουθενα;Φωτεινη εσυ που ασχολείσαι με τα ξενα site;

Το τραμπολίνο τρύπησε προχθές από τα πολλά χοροπηδητά και ο μπαμπάς μας έβαλε patch για σαμπρέλες να το κρατήσει.Για να δούμε πόσο θα αντέξει ακόμα...Ηταν από τις αγορές που έπιασαν τόπο...εκτονώθηκε πολύ ενέγεια εκεί μέσα...χα χα

Σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα.

Από που να αρχίσω,?θα σχολιάσω από δω και πέρα γιατί αν περιμένετε να διαβάσω τα παλιά.... :lol::lol::lol:

Φουφούκα μου μην στεναχωριέσαι με την παλιοπερίοδο. με 2 τεστ αρνητικά δε νομίζω να είσαι.εκτός και αν ήταν στο πρόγραμμα οπότε σου το εύχομαι ολόψυχα.

χαρουλίτα με γεια τα έπιπλα. ψωνάρα η Δημητρούλα ε? Σκέψου από Σεπτέμβρη να την στείλεις κανα μπαλέτο κάτι.έχει ταλέντο το παιδί.και εμεις πήγαμε σε αποκριάτικο χορό το Σάββατο και χόρευε αλλά την πιο πολλή ωρα κοιτούσε σαν χαμένη τα άλλα παιδια με τις στολές τους.

Μαράκι μου τα πεθερικά είναι χουβαρντάδες ε?χαχα εγω είμαι σαν την Χαρά που όλο μας αγοράζουν πράγματα.άλλη φορά να τα παραγγέλνεις μόνη σου όλα.

Μαγδα μου τι έγινε στην δουλειά?ελα μη μου στεναχωριέσαι όλα γίνονται για κάποιο λόγο.Καλά 16 κιλά ο Βασίλης?ολόκληρος άντρας.εμείς είμαστε 14 αλλά μου φαίνεται βαριά .καλά μη σκας με τα καβγαδάκια μέσα στο πρόγραμμα είναι.και σε μας τα πιο πολλά χαζοπαρεξηγήσεις είναι.

Αλεξ περαστικά.κόλλησε και το κορίτσι μας?κουράγιο μάνα...ναι ρε συ πες και σε κάποιον να έρθει να σε βοηθήσει.θα κλατάρεις.

χτες πήγαμε να κάνουμε το εμβόλια της ηπατίτιδας. η εμμέλεια κάθε φορα που πάμε την κρατάμε 3 άτομα από την ώρα που μπαίνουμε στο ιατρείο.χτες της είπα ότι θα πάμε να μας δώσει ο γιατρός ένα χαρτί για την δασκάλα που να γράφει ότι έκανε εμβόλιο,ότι ακούει καλά κλπ.εκλαψε μόνο λίγο στην αρχή και μετα κυρία ούτε κιχ.δεν το πίστευα.στο τέλος της δώσαμε και ένα χαρτί και καλά να το πάει στην δασκάλα και το κρατούσε με τέτοιο καμάρι....

Αύριο θα την πάω σχολείο.9-11. για αρχή.Της λέω χτες αν κάποιο παιδάκι είναι κακό και σε χτυπήσει εσύ να πας να το πεις στην κυρία. οχι μου λέει θα το κάνω αγκαλιιιιίτσα..εσυ Μαρία πως το αντιμετωπίζεις αυτό?γιατί μερικά παιδάκια που βλέπω και εξω δεν το εχουν σε τίποτα να δειρουν κάποιο άλλο.η δικιά μου δε ξέρει καθόλου έτσι.όλο τα αγκαλιάζει και τα φιολάει.λες να αποκτήσει τέτοιες συνήθειες?

φιλάκια και στα υπόλοιπα κοριτσάκια.ελπίζω να είστε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσουδια!!σημερα ειμαστε οικογενειακως καλυτερα!!χθες όταν ξυπνησε το Κωνσταντινακι εκανε παλι εμετο το ρυζακι που εφαγε,το βραδυ ηπιε γαλα και αργοτερα το εβγαλε ,ειχε γινει και σαν τυρι και καθομουν και ετριβα το χαλι…να φωναζω στον αντρα μου να βοηθησει γιατι η Κωνσταντινα ,εκλαιγε,ηθελα να την αλλαξω να την πλυνω,εγω λερωμενη,το σαλονι μεσα στους εμετους και αυτος ειχε ξεραθει στον καναπε…βεβαια κ αυτος ο καημενος ενώ ηταν κομμενος πηγε για δουλεια και γυρισε αργα το απογευμα…αλλα να μην ακουει μεσα στα αυτια του μιλαμε φωναζα και εκλαιγε κ η μικρη…τελοσπαντων,ελπιζω να τελειωσαμε από αυτά!!!

Χαρουλιτα με γεια τα επιπλα σας!!ολο βολτες εισαι και παραπονιεσαι ότι κουραζεσαι;χαχα επιασες και εσυ τις δουλειες;κι εγω σημερα ξεκινησα από το πρωι χωρις σταματημο γιατι ετσι που ειμασταν δεν ειχα κανει ότι τα βασικα…το μεσημερι εχω και σιδερο!!μα είναι δυνατον να μην θαυμασει και η Δημητρα τον εαυτο της;χαχα

Φουφουκα βρε λες;αλλα για να βγαινουν αρνητικα τα τεστ μπορει να είναι απλα μια διαταραχουλα στο κυκλο!δεν πας και στον γιατρο να κανει και ένα check;

Μαγδουλα δεν πειραζει για την θεση,μετα θα στεναχωριοσουν που δεν θα ειχες χρονο για τον Βασιλακη σου…τωρα που θα γινουμε καλα θα αρχισουμε κι εμεις τις βολτες τα πρωινα προς θαλασσα αφου δεν βλεπω να γινεται κ τιποτα με δουλεια…εγω δεν τολμω να ζυγισω τωρα ην Κωνσταντινα…με μια μερα ολο εμετους σιγουρα θα εχασε,αλλα τωρα θα ξαναρχισουμε να τρωμε να τα ξαναπαρουμε!!

Μαρακι ενταξει δεν με κουρασε πολύ η μικρη που ημουν χαλια,αλλα επρεπε να την αλλαξω,να την πλυνω ,να της μαγειρεψω.αλλες φορες μολις παω να κατσω ερχεται κ με τραβαει και μου λεει σηκω σηκω μεχρι να σηκωθω δεν ηρεμει…καλα για το στρωμα αφρολεξ κατσε να ξαπλωσει κανα 2 φορες ο αντρας σου και μετα θα γινει πιτα…μα αφρολεξ για να κοιμαται το παιδι;κι εγω ειμαι ρεζους αρνητικη,αν και όταν ειχα παει για εξετασεις στην εγκυμοσυνη,όχι στην βλαμενη μικροβιολογο,σε άλλη με ειχε βγαλει με ρεζους θετικο..τελικα δεν το εχω με τα μικροβιολογικα…!!!αλλα δεν νομιζω ότι επηρρεαζει καπου αυτό,εκανα την ενεσουλα μου για επομενη εγκυμοσυνη και ειμαι κομπλε!!καλα εκανες παντως με την φιλη σου ,να ξεχνιεται και λιγακι !τετοιο καβαλετο εχει νομιζω στα ικεα,από την μια γραφεις με μαρκαδορο,από την άλλη είναι μαυροπινακας και μπορεις να βαλεις και ρολο χαρτι για ζωγραφικη.αμα το εντοπισω θα στο βαλω.

Σταυρουλα μου τα ειπαμε και λιγο χθες…τυχερη κι εσυ στα πεθερικα ε;κι εγω δεν μπορω να πω,και το σπιτι όταν αγορασαμε μας πηραν καινουριες συσκευες και διαφορα μικροπραγματα μου παιρνει..μπραβο στο Εμμελειακι που ηταν καλο κοριτσι στον παιδιατρο!!στειλε και καμια φωτο ,θα μεγαλωσε το παιδι να το δουμε!!!αχ μωρε η γλυκουλα μου,αλλα κατσε να την χτυπησει κανενα και αμα το αγκαλιασει ….χαχαχα Καλη αρχη!!!!

φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε Σταυρούλα στείλε καμιά φώτο το καρναβαλάκι σου!

Κοίτα όταν τσακώνονται στον παιδικό δε μπορώ να έχω τον έλεγχο αφού δεν είμαι εκεί,οπότε βασίζομαι στη δασκάλα ότι τα χωρίζει,που το κάνει δηλαδή γιατί δεν έτυχε να τα πάρω με μελανιές ή εκδορές μη κακό.Όταν είμαστε έξω σε παιδότοπο πχ και τα χτυπήσει άλλο παιδάκι συνήθως τους λέω πως δεν το ήθελε και το κανε κατα λάθος και πάω στο παιδάκι και τα βάζω εγώ να κάνουν αγκαλίτσα ή αν μιλάει του πιάνω κουβέντα να γνωριστούνε.Αν πάλι χτυπήσουν οι δικές μου άλλο,που δε το κάνουν είναι μαζεμένες,άντε στο διάβα τους να παρασύρουν κανα μωρό πάλι τις πιάνω και τους λέω να προσέχουν.Γενικώς δεν έχουν καβγάδες με τρίτα παιδιά μεταξύ τους τσακώνονται και αυτό μονομερώς ξεκινάει από τη μια πλευρά μόνο συνήθως....ξέρετε ποια,να μην αναφέρομαι...

Μια χαρά θα τα παέι το Εμμελειάκι,αφού την έχεις προετοιμάσει τόσο και δείχνει να καταλαβαίνει την έννοια του σχολείου και της δασκάλας στο θεωρητικό επίπεδο τουλάχιστον μια χαρά θα τα πάει και στο πρακτικό.Και να κλαίει που λέει ο λόγος στην εβδομάδα προσαρμογής μη μασήσεις όλα έτσι κάνουν,θα συνηθίσει θα της αρέσει.Το μόνο κακό για μένα είναι που δε περίμενες λόγω ιώσεων να τη βάλεις λίγο αργότερα να μη ταλαιπωρηθείτε.

Αλεξ ψάχνω καβαλέτο διπλής όψεως να είναι σβήσε-γράψε (όπως τα φροντιστήρια φαντάσου)που να γράφουν πάνω μαρκαδόροι που γράφουν μόνο πάνω εκεί και πουθενά αλλού(τις crayola πχ οι wonder) αν τους έχεις πάρει το μάτι σας από τη σειρά my first crayola από 24 μηνών+.

Σαε μπέρδεψα...Τέτοιους με μαυροπίνακα και χαρτί έχω δει πολλούς αλλά θα τα σκίζουν τα χαρτιά και τις κιμωλίες θα τις πετάνε κάτω να σπάνε...α πα πα ούτε εικόνα δε θέλω να το κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ALO ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΕΣ ΜΟΥ εγω κλασικα στον οτε ΓΚΡΡΡ κ τα αγορια μου εχουν παει βολτα στα μαγαζια...

σταυρουλιτσα με το καλο στον παιδικο καθε αρχη κ δυσκολη κουκλιτσα αν κ δεν την φοβαμαι τη ζουζουνα σου...μαρακι μου γλυκο οντως ειναι πιασαρικα τα παιδακια μας ασηκωτο σαν βαριδι κ το δικο μου...

αχ κ εγω ειχα δει ενα κοριτσακι με παρομοιο θεμα με το ματακι μου..κ της ειπα τι κουκλιτσα εισαι ακομα θυμαμαι το φαρμακωμενο χαμογελο της μανουλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρουσκακι μου αυτο με το καβαλετο νομιζω κ εγω καπου στο ικεα το χε παρει το ματι μου..

φωτεινουλα εβαλα την ινα στην μπριζα για γαμοβαφτηση ο πολυς δεν πειθετε λογω πενθους αι να δουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεξουιτα μου γινατε καλυτερα μωρε μου ουστ παλιοιωσεις!!!!!!!αντε να ανοιξει ο καιρος κ θα βρισκομαστε κι εμεις....

με τη δουλεια τελικα σημερα μου πε ο προισταμενος θα παιρνω αλλα 100 ευρουλακια μιας κ ειχα τοσο ψιλη βαθμολογια θα περνω ενα εξτρα επιδομα ουτε καταλαβα τι ακριβως αλλα καλο ειναι κ αυτο χαχαχαχα

σημερα εσκασα στο φαι παραγγειλε η συναδελφος που πηρε τη θεση γλυκα φαγητα κ κρασια κ το μεσημερι καναμε εορτασμο σουπερ ηταν μακαρι να της κατσει κ ενα μωρακι τωρα να ολοκληρωθει η ευτυχια της παιδευεται καιρο τωρα.

επισης χτες γεννησε η γυναικα απο ενα ξαδερφο του αντρα μου 4,5 κιλα αγορακι θηριο εδω ο βασιλης 3,850 κ εμοιαζε γιγαντιος σκεψου αυτο..

κ αλλη μια φιλεναδα μπαινει προγραματισμενα παρασκευη μιας κ εχει διδυμα τι καλαααααααααααα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες,τι κάνετε;Εγώ σπίτι με παθερουλα και Μιμικα,εημερευει ο μπαμπάς μας σημερα.Το κακό είναι ορι μου παίρνει το λαπτοπ γιατί γραφει μια εργασία,οπότε μπαίνω από το κινητό,οπότε θα Μάϊ σύντομη γιατί δεν μπορώ ν γράφω κατεβατά από εδω!!!

Από νεα τπτ το ιδιαιτερο,αν εξαιρέσεις τη μαγική βραδιά που μας επιφυλλασε η κόρη μου ςχθες!!!!Τη βάζω για ύπνο στις 22:30(μετά το Κουλειμαν) ,να χαλάει τον κόσμο για να κοιμηθεί με τον μπαμπατης,αφού μέχρι τις 1:00 έκανε σαν δαιμονισμενη,εριξαεναν καυγά με τον δικό μου και ανέλαβε αυτος.Ουτε ξέρω τι κάνανε,πάντως ρο πρωί διπλα μου τους βρήκα και τους δυο!!!Μιλάμε τους κάνει ότι θελει όλους!!!Ειδικ τον μπαμπουλη.

Κατά τ'αλλα κανω δουλειες για να ν έχω τπτ το 3μερο και μόνο να βολταρουμε!!!Σημερα έκανα την πάνω κουζίνα,φούρνο,ντουλάπια,λαμπικος!!!

Με έχει βάλει ο διευθυντής εν τω μεταξυ να γράψω ένα άρθρο και τπτ δεν έχω κάνει ακομα,θα με ρωτήσει ο άνθρωπος και να δω τι θα του πω :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα έχω κάτι νευρα,έγραφα 10ωρες και χάθηκαν!!Θα γράψω πάλι εν συντομια!!!

Μαρία,φταίω εγώ πουειπα ότι τα ρουχα ήταν λίγο τσιρκολικι;;;Με δικαίωσε το κοινο της Ρόδου!!Όχι και αφρολέξ!!!Οι δικοί μου είναι γενικα large ,τώρα μου φερνε προσπέκτους από ένα γνωστό ζωγράφο και παρήγγειλα 2 πίνακες!!!Ο πεθερός ασχολείται πολύ με αυτά!!

Ρουλακι,που χάθηκες,μας ανοιξεςτην όρεξη με τις φωτο!!!Πολύ κουκλί ο Τασουλης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άλεξ,περαστικά.Το χειρότερο μου η γαστρεντερίτιδα!!!Εγώ σε τέτοιες περιπτώσεις την στέλνω αμέσως στη γιαγιά μην κολλήσει.Μην την ζόρι εις με φαι γιατί αργεί να στρώσει το στομαχακι.Θα ξαναπαχυνει.

Συμπεθερα ,μην σκας για τ θεση,αφού πήρες και αύξηση!!Καλα γεννητουρια!!Μην το μπριζωνεις το αφελφι σου,αφού έχει πένθος ο γαμπρός σου.Τι να κάνει;

Και η ικια μου 16 είναι και ασήκωτη!!!Προχθές στο πάρτυ,η κόρη της φίλης της αδελφής μου ήταν 18,ίσα με τα δικά μας.

Σταυρούλα,φιλεναδιτσα πολύ χάρηκα που υποκινησα την επάνοδο σου!!!Μην χαθείς.Μην σκας για το σχολείο θα είναι πρώτη μαθήτρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια...

Περιμένω να μάθω πως τα πήγε η καινούρια μαθήτρια σήμερα!!!Τη φαντάζομαι με τα κοτσίδια της,τη τσάντα της παραμάσχαλα,την αγχωμένη μαμά από το χέρι,να στέλνει φιλάκια και να κάνει αγκαλιές στα παιδάκια!!!

Διαφορά παιδιών όταν ξυπνάνε το πρωί: Η μια μες το νάζι,μές τη γλύκα,να τεντωθεί να γυρήσει από δω από κεί,να πάρει τα κουκλάκια που είναι μες τη κούνια να τα φιλήσει,να τα μιλήσει,να πούνε τα δικά τους,να κάτσει και να περιμένει αν θα πάει κανείς να την σηκώσει.

Η άλλη θα πεταχτεί ελατήριο ,θα ουρλιάζει σα το παρλιακό να πάω εκεί εγώ όχι άλλος,θα θέλει να τη σηκώσω μαζί με τη Minie,το αρκουδάκι,το βατραχάκι,το αστεράκι και όλα τα άλλα -ακι που έχει μέσα αυτό το κρεβάτι και μη τυχόν και μου πέσει κανένα....χάθηκα....Η τσιρίδα θα πάει σύννεφο...Η μίρλα φυσικά θα συνεχιστεί μέχρι την πόρτα του σχολείου.Όπου εκεί μπαίνει το φωτοστέφανο,ηρεμεί η φάτσα στέλνει φιλιά και αποχωρεί!

Ουφ ουφ...

Μάγκυ μπράβο για την αύξηση.Μπράβο στο προιστάμενο βασικά και στον οτε που έχει τέτοια συστήματα αξιολόγησης.Και ο άντρας μου 4,500 κιλά γεννήθηκε.Νεογέννητο είναι σαν 3 μηνών παιδί.Να της ζήσει και με το καλό και η φιλενάδα.Ετσι είναι κορίτσια,γεννάει ο κόσμος!!!!

Χαρουλίτα μπράβο στα πεθερικά σου για τα χουβαρνταλίκια και για τη βοήθεια.Εγώ έχω παράπονα.Μπορεί να ναι ζεστοί άνθρωποι,να σου δείχνουν οικειότητα,να νιώθεις αγάπη αλλά όταν είναι για θέματα χρηματικά είναι καβούρια...Όχι ότι ζητήσαμε ποτέ τίποτα δηλαδή αλλά δεν έχουν κάνει και από μόνοι τους καμία κίνηση.Σκέψου χρυσαφικά αρραβώνων ήταν: σε μένα ένα δαχτυλίδι της γιαγιάς (δε το χω βάλει ποτέ,ούτε φοριέται δηλαδή)και στο γιο τους ο σταυρός του ο βαπτιστικός ψιλοσπασμένος (που τον είχε πάρει η νονά του και τον φύλαξαν).Και τα έδιναν πια και με καμάρι λες και έδιναν τα κειμήλια του κράτους.Και να πω ότι έχουν οικονομικές δυσκολίες....Ο πεθερός παίρνει σύνταξη καλή,πρωην υπάλληλος αεροπορικής εταιρίας,η πεθερά παίρνει ένα επίδομα,εισπράττουν ένα ενοίκιο,έχουν δικό τους σπίτι.Είναι στον άνθρωπο.Και ο άντρας μου είχε μια δόση όταν τον γνώρισα σφιχτοσύνης,αλλά του το κοψα προ γάμου.Κύριε δουλεύουμε για να τα τρώμε και να περνάμε καλά.Δε δουλεύουμε για να τα κάνουμε μασούρια...Ούτε εγώ είμαι σπάταλη,αλλά θέλω να τρώω καλά,να χω στο σπίτι μου φινετσάτα πράγματα,τώρα να χω τα παιδιά μου ωραία ντυμένα.Ετσι κι αλλιώς αλλάξαν οι εποχές,που μπορούσες να αποταμιεύεις.Τώρα ζεις καλά και αν μπορείς αφήνεις και κάτι για τις επόμενες γενιές.

Οι δικοί μου πάλι άλλο στυλ.Τα πάντα για τα παιδιά τους.Το σπίτι μου το παρέδωσαν με το τελευταίο μανταλάκι μέσα,αν εξαιρέσεις τα έπιπλα που τα πήρα εγώ με τα λεφτά που είχα μαζέψει ως τότε και τα ηλεκτρικά που μας τα έκανε δώρο η κουμπάρα μας και νονά του άντρα μου(αυτή η κυρία άλλος άνθρωπος πάλι-θα μπορούσα να σας μιλάω ώρες για αυτήν,είναι 71 ετών και όταν μιλάμε νιώθω ότι μιλάω στη κολλητή μου,3 γάμους,ωραία ζωή,υιοθέτησε ένα παιδί από Θιβέτ κλπ κλπ)Εχω ευχηθεί πολλές φορές η αλήθεια να την είχα πεθερά από τη πρώτη στιγμή που τη γνώρισα...Και ακόμα η μάνα μου χθες ήρθε πχ έφερε από μια φόρμα στα κορίτσια.προχθές τους έφτιαξε ένα κεηκ.Δηλαδή ακόμα δίνουν με την καρδιά τους.Στην αδερφή μου που δυσκολεύεται χωρίς μόνιμη δουλειά της πρότειναν να πληρώνουν το ενοίκιο της που μετακομίζει με το φίλο της.

Καλα σας έπρηξα σήμερα τι μονόλογος ήταν αυτός...Να τα σβήσω τώρα;;;Ε αφού τα γραψα άστα...

Φουφούκι κανά νέο με την "κυρία Αλέκα";;;

Φιλιά θα ξαναμπώ μεσημέρι να δω νέα Σταυρούλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσες μου τελικά δεν πήγαμε σήμερα σχολείο γιατί μαμα και κορη σηκωθήκαμε άρρωστες.εγω πονοκέφαλο μυτη λαιμός και με πονάει όλο τα σώμα.σέρνομαι η μπαμπόγρα σας λέω.... :lol::lol::lol:

το καμάρι μου δε, σηκώθηκε λίγο ζεστη ,37,3 της έδωσα σιροπάκι και αναστήθηκε στο λεπτό.κώλο δεν έβαλε κάτω.μα πως μπορούνε?τωρα την έβαλα για ύπνο και θα την πέσω και εγω .γραφείο δε πάω αδυνατώ.. Αν επιζήσω θα τα πούμε αύριο!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας.

Έστειλα φωτο επιτέλους.

Το λάπτοπ μου είναι στα τελευταία του, η κάρτα γραφικών φταίει και έτσι εκεί που είναι μια χαρά ξαφνικά γίνεται τετραγωνάκια τατραγωνάκια. Το ανοιγοκλείνω 15 φορές και κάποια στιγμή επανέρχεται. :evil:

Τα μικρά καλά. Νομίζω ότι πάει να σκάει και 2ο δοντάκι. Και στο μπουσούλημα έχει γίνει εξπέρ. Παρατηρώ διαφορές (θα μου πεις κάθε παιδί είναι διαφορετικό :roll: ). Η Δανάη μέχρι στιγμής κάνει πολλά πράγματα νωρίτερα απο τον Αλεξανδρο.

Με τον υπνο που ανέφερα έχω το εξής θέμα. Κοιμάται μετά το φρούτο κατά τις 11 το πολύ 25-30 λεπτα :evil: , ουτε να μαγειρέψω προλαβαίνω ούτε τίποτα, και το μεσημέρι κοιμάται πάλι 30-40 λεπτά, ξυπνάει και μετά την ξανανανουρίζω για να κοιμηθεί κανένα 45λεπτο με 1 ωρα ακόμα. Αυτό το κάνει εδώ και μηνες. Εντάξει να δεχθω τον υπνάκο τον πρωινο που μέχρι να την βάλω στην κουνια και να πάω έστω μια τουαλέτα βρε αδελφέ αυτη ξανασηκωνεται, αλλά το μεσημέρι θέλω επιτέλους να αρχίσει να το πηγαίνει σερί. Φυσικά μην είμαι και γαϊδούρα το βράδυ τις περισσότερες φορές είναι αγγελούδι (λέμε τώρα :lol: ), 8:30 νταν έχει κοιμηθεί, και μετά ξυπνάει 2-3 φορές τη νυχτα τρώει και αμέσως στο κρεβάτι, δεν βυζοπιπιλάει με τις ωρες σαν τον Αλεξ.

Αυτό δεν σημαίνει ότι εγώ μπορώ και κοιμάμαι όσο κοιμάται και η μικρή, γιατί μια άλλη ψυχή επισκέφεται το κρεβάτι μας από τις 5 το ξημέρωμα και μουρμουρώντας ζητάει γάλα. :evil::evil:

Τώρα φαντάζομαι με αυτά που διαβάζετε θέλετε πάρα πολύ να προχωρήσετε σε 2ο και 3ο παιδί :lol::lol::lol::lol: Πάντως ο Αλεξ βελτιώνεται τη νυχτα, σταμάτησε να τσιρίζει/κλαίει και να ξυπνάει το μωρό, είναι και αυτό μια βελτίωση. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά σας χορεύει στο ταψί η μικρή μέχρι να κοιμηθεί;Καλά αμα κοιμηθεί 12 με 1 τι ώρα ξυπνάει το πρωί;;; :? Στο αυτοκίνητο σε θέλω πιο κερβερο, κόψε την αγκαλιά και στο καθισματάκι σούμπιτο! ;) Ωραίες συμβουλές σου έδινε η πεθερά :lol::lol: να τον τυλίξεις, αλήθεια εκείνος το ξέρει;;; :lol::lol: Μεγεια τα ψωνια και η ανανεωση καθιστικού!

Ρούλα ιππότη έπρεπε να τον ντύσεις τον Τασουλη που πάει λουλουδάκια στη γιαγιά το καμάρι μου.!!! Τι φρατζόλα την κατάφερε; :lol::lol:

Μάγδα :lol::lol::lol::lol: για το ουστ ψωφογερε!! Τελικά πάρθηκε η αποφαση στη δουλειά; Δεν πειράζει μωρέ, την επόμενη φορά θα διαλέξουν εσένα. ;) 16 κιλά το θηριακι; :o Πρέπει να ζυγισω τον Αλεξ, τελευταία φορά τον άφησα στα 14.5 το Σεπτ, φαντάζομαι κάτι θα έχει πάρει μετά από τόσους μήνες. Δηλ παίζει και να μην γίνει φέτος η γαμοβάφτιση; Έχει ένα δίκιο ο ανθρωπος, τον μπαμπα του έχασε. Θα την βρουν την λύση. Συγχαρητηρια για την αυξηση :D

Μαρία ωστε φιλάκια η Δημητρουλα στον τασουλη;; :lol::lol: Τρεμε Κωνσταντίνα!!! :lol:

Μας ρώτησαν 4-5 μαμάδες τι ντυθήκαμε;;;Η μια συμπέρανε και μόνη της "Πεταλουδίτσα και Μηλαράκι".Δε φταίω εγώ η κοινή γνώμη μίλησε!!!
Μα και εσύ τι τα γράφεις αυτά, θέλεις να με δουλέψει κι άλλο η Χαρά!

Το καρναβάλι την Κυριακή χάλια. Πάντω ςτην Κυριακή θα είμαστε Σορωνη, εκεί συνηθως είναι πολύ καλύτερα. Ελάτε.

Και φυσικά κάτι ισχυρισμούς παππουδογιαγιάδων ότι το παιδί έχει ισχυρή προσωπικότητα και να το αφήσω ήσυχο τους ακούω βερεσέ
και επειδη εχει η Δ ισχυρη προσωπικοτητα πρεπει να ειναι σημαδεμενη από το ξυλο η Χ; :? ασε που το "χοροπηδαω στο αυτοκινητο" ή " τσιριζω καθε πρωι" δεν νομιζω να το λες και ισχυρη προσωπικοτητα. :roll:

Για το αφρολέξ ασχολίαστο :o:o:o Ατιμο πραγμα τα καβουρια στις τσεπες!

Σταυρουλα να τα χιλιασεις!!! Για την ψυχοθεραπεία πάρε σειρά, προηγούμαστε!!! Περαστικα σου. 'Ηρθε και η ωρα της Εμμέλειας για τον παιδικό; Την φαντάζομαι να τους βάζει ορθογραφία και να τους μαθαίνει τον πολλαπλασιασμό. :lol::lol: Πωπω αλλαγή στον γιατρό; :shock: Μεγαλώνουν μωρε.

Αλεξάνδρα τι περάσατε; Τακτικοι επισκέπτες της τουαλέτας, τα χαλιά με εμετό, ο συζυξ δεν ακούει, χάρμα είστε χάρμα :(

Φουφου πως πάει; Εμφανίστηκε η περίοδος ή ακόμα; Καλέ δεν είπαμε να περιμένεις να είμαστε παρεάκι στο 3ο; :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι το καβαλετο του Ικεα ειναι μαυροπινακας από τη μία αλλά από την αλλη έιναι ασπροπίνακας για μαρκαδόρους.

http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=p ... &iID=19818

Όμως εχεις πολλές απαιτησεις ρε φιλενάδα, σιγα μην υπάρχουν μαρκαδόροι που γραφουν αποκλειστικα σε πίνακες.

Και στο μαμαζον τα καβαλετα ειναι της ιδιας λογικης με ικεα, δηλ από τη μία μαυροπίνακας από την αλλη ασπροπίνακας και μπορεις να βαλεις ρολο χαρτι για να ζωγραφιζουν.

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_nos ... =391457011

Έχει και αυτους τους πίνακες σαν φροντιστηριου:

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_ ... 1363106767

Πάντως σ' εσενα νομιζω ταιριαζει το χαλακι ζωγραφικης που εβαλα τις προάλλες.

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_ ... aquadoodle

Οι μαρκαδοροι γεμιζουν με νερο και ζωγραφιζουν μονο στο χαλακι πανω

http://www.youtube.com/watch?v=9431VnhwoIU

Εγω αυτες τις μερες ετοιμαζω παραγγελια για ικεα και ειναι μεσα και το καβαλετο. Αν τελικα το θες πες μου να το παραγγειλω με τα δικα μου αν δεν θες τίποτα αλλο από ικεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!εχω πεθανει σημερα…χθες κοιμηθηκε η μικρη από τις 8.30,ηταν λιγο ανησυχη,ολο μουρμουραγε ‘’όχι,φυγε,όχι μαμα΄΄ να εβλεπε κανεναν εφιαλτη ότι την κυνηγαω με κανενα κουταλι;(που δεν ισχυει,ετσι;;),κατά τις 2 ξυπναει και ζητουσε γαλα…της βαζω να πιει,ηθελε και παιδικο,ε λεω δεν θα το ξημερωσουμε κιολας…μολις το ηπιε την πηγα στο κρεβατι αλλα δεν ηθελε εννοειται!!ξαπλωνω εγω και ηρθε και καθοταν στην πορτα περιμενοντας προσκληση , ο καλος μπαμπακας βεβαια την καλεσε και ηρθε κ τρυπωσε!!αλλο μαρτυριο εκει,ηθελε να κοιμηθουμε στο ιδιο μαξιλαρι αλλα δεν βολευοταν κιολας…ωσπου της το πηρα και πηγε και βρηκε παρηγορια στον μπαμπακα και κοιμηθηκαμε!!!το πρωι πηγαμε στο ικα να ανανεωσουμε επιτελους τα βιβλιαρια…παω σχεδον καθημερινα και δεν βρισκω νουμερο.αλλα σημερα με την Κωνσταντινα αγκαλια πηγα στον διευθυντή(ναι ναι το παραδεχομαι ,χρησιμοποιησα το παιδι μου!!)και μας εδωσε προτεραιοτητα!!οχι πως καναμε δουλεια γιατι μου ειχαν δωσει λαθος χαρτι από τον οαεδ,οποτε εφυγα και με το λεωφορειο και αγκαλια την Κωνσταντινα πηγα στον οαεδ οπου ο υπαλληλος συμφωνησε ότι δεν εκανε το χαρτι που μου ειχαν δωσει..τι να πω πια!!αφου δεν εβγαλαν ότι φταιω εγω ,παλι καλα!!!πηρα το χαρτι πηγα σπιτι να παρω το εκκαθαριστικο που μου ζητησαν από το ικα και να ταισω και την μικρη γιατι ειχε αρχισει να γκρινιαζει,ξαναπαω στο ικα,περιμενα λιγακι αλλα ευτυχως η υπαλληλος ακουσε το γελακι της Κωνσταντνας και μας φωναξε να μας εξυπηρετησει όμως τελικα δεν ηθελε το εκκαθαριστικο αλλα άλλο χαρτι…γκρρρρρρ μας εφτιαξε όμως τα βιβλιαρια ,παιξαμε λιγο στην πλατεια με την φιλεναδα της μικρης που συναντησαμε ,ξαναπηγαμε σπιτι,πηραμε το χαρτι,εβαλα την Κωνσταντινα στο καροτσι γιατι πλεον τα ειχα φτυσει,το δωσαμε στο ικα,πηγαμε και ένα σουπερ μαρκετ και επιτελους σπιτι!!!!!!!!!

Η Κωνσταντινα καλα,τα κακα της είναι λιγο περιεγα,μουσταρδη και σαν χρωμα και ρευστα,(ελπιζω να μπορεσε να ξαναφατε μουσταρδα!!!)τι σημαινει αυτό;ακομα αρρωστουλα ή φτιαχνει;αλλα ολο γδυνεται,από τωρα εχει καψωσει;

Μαρακι πολλα ζητας φιλεναδα,και να μην σου γραφουν αλλου με τους μαρκαδορους,και ναμην σου λερωνουν με τις κιμωλιες…κι εμενα η Κωνσταντινα όταν την ειχα στην κουνια αμα ξυπναγε ηθελε και να βγει,δεν ειχε χουζουρεματα και παιχνιδια .τωρα ,σηκωνεται κ ερχεται να με ξυπνησει!!

Μαγδουλα τα ειπαμε εμεις λιγακι.τελικα χθεςαφου ειχα ηρεμια από νωρις ,εκανα το χαλαρωτικο μου μπανακι,ηρθε ο αντρουλης και τελικα με διέψευσε,τελικα ακομα και κουρασμενοι δεν εχουν θεμα οι αντρες!!!μου ηρθε αναλαμπη το πρωι,η Ινα στο άλλο φορουμ ειχε κανει εγγραφη,ειχε κανει και εδώ;μηπως τα μπερδεψε και γι αυτό δεν μπορει να συνδεθει; Συγχαρητηρια και για την αυξηση!!!

Χαρα βλεπω μαζι χθες οι κορες ειχαν κεφια…!!!σε καταλαβαινω…!!!και να ηθελα να την πιεσω να φαει,δεν καθεται κιολας!!οποτε οσο φαει,ευτχυως η ορεξη εχει επανελθει μονο που τρωμε μονο ρυζια και κοτοπουλα…

Σταυρουλα περαστικα σας!!!πως τα καταφερατε και αρρωστησατε πριν πατε παιδικο;;;δεν πειραζει,παρτε λιγες μερες παραταση!!

Φωτεινη καλα η φραουλιτσα υπεροχη!!!!!!!!!και ο Αλεξ κουκλος ,αυτά τα μαγουλακια του!!καλε τι τεραστιος παιδοτοπος ειναι αυτος;Με τον υπνο,αν δεν κοιμοταν μετα το φρουτο μηπως κοιμοταν καλυτερα το μεσημερι;ή δεν θα αντεχει;θα τον παρετε τον πινακα του ικεα;τελεια,κι εγω το σκεφτομαι μπας και γλυτωσουν οι καναπεδες..και σε αυτον μπαινει ρολο χαρτι απο πανω,με 20 ευρω μια χαρα,3 σε 1!!

μετα απο μια μικρη διακοπη ρευματος,παταω επιτελους υποβολη!!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια,τι καλά που γράψατε και έχω να διαβάσω με το πρωινό μου καφεδάκι....

Μπας και ηρεμήσουν τα νεύρα που μου φούντωσε πάλι η κανακάρα μου....Πως δε τη χτύπησα σήμερα ,ένας Θεός ξέρει πως κρατιέμαι,αλλά θα της τον σπάσω εγώ το τσαμπουκά,δε ξέρει ποια μάνα της έλαχε....χι χι

Αχ βρε Σταυρούλα περαστικά σας..Δε πειράζει για το σχολείο πάτε από βδομάδας να κάνετε καλό ποδαρικό!!

Φωτεινή Thanks για τις φώτο.Ωραία δε σας τράβηξα;Δε σας πέτυχα και τους 3 εστιασμένους αλλά 2 στα 3 κάτι είναι και αυτό!Σιγουρα είναι ο Αλεξ 16 κιλά,εδώ η Σισάση και είναι 14,5 όχι εσεις που είστε και άντρες στιβαροί!

Thanks και για το καβαλέτο αλλά λέω να το παιδέψω Internetika λίγο ακόμα.Βρήκα όπως το θέλω της My first crayola αλλά είναι επιτραπέζιο και δεν έχει και πολύ καλά σχόλια για τη ποιότητα των μαρκαδόρων στο amazon που είδα.Βρήκα ένα ωραίο αλλά είναι μαγνητικοί πίνακες και από τις δυο μεριές που μπορείς να στερεώσεις και χαρτί.Ακριβο όμως.Θα το ψάξω λίγο ακόμα,ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.Καλέ μην ακούς για τα ρούχα,τα κορίτσια ξετρελάθηκαν να τα φοράνε και αυτό έχει σημασία!

Για τον ύπνο της Δανάης,μικρή είναι ακόμα για προγράμματα,θα βρείτε ρυθμούς.Αχ και γω θέλω τρίτο και ας ξέρω ότι δε θα τα καταφέρνω με 3 και θα μαι μονίμως πτώμα....

Όσο για Σορωνη θα μιλήσουμε,δε κάναμε πλάνα ακόμα για ΣΚ,καλά να μαστε.Και Καλυθιές θα χει καρναβάλι.

Αλεξ τέτοια ταλαιπωρία για το κωλοβιβλιάριο,ήμαρτον...Αυτοκόλλητο δε σου ρθε;Ισως είναι στην ανάρρωση το Κωνσταντινί γι αυτό άλλαξαν και χρώμα τα κακάκια.

Μη μιλάς για ύπνο με κεφαλοκλείδωμα δε ξέρεις τίποτα...Αμα έρθει η Μήμητα κρεβάτι μας με σφίγγει γύρω από το λαιμό και βάζει και την κούκλα ανάμεσα...Και έτσι και κάνω να απεγκλωβιστώ να βολευτώ η καψερή να κοιμηθώ εεεε ποιος είδες το Χάρο και δε το φοβήθηκε...Αλλά είπαμε αλλαγή τακτικής από σήμερα.Δε θα με ξεκάνει αυτή....

Χθες έφτιαξαν μάσκες γυαλάκια που είχαν φτερά και μύτη μεγάλη.Σαν παγώνια ήταν όταν τις φορούσαν...Φυσικά άντεξαν μέχρι το βράδι...Αφου σκέφτομαι να πάρω διάφορα πατρόν για κατασκευές χαρτονένιες να τις απασχολώ τα απογεύματα και λέω θα κάνω τόσο κόπο και μετά θα στεναχωριέμαι που τα σκίζουν.Ασε να μεγαλώσουν να καταλαβαίνουν καλύτερα.Χθες δε δουλευε ο άντρας μου απόγευμα και πήγαμε κούνιες μέχρι να ρθει η ωρα του γυμναστηρίου.(Ακταιον Φωτεινη).Τι ωραία που ήταν ησυχία...μόνο τα τιτιβίσματα τους ακούγονταν.Αντε να ανοίξει ο καιρός να τις βγάζω πάλι έξω τα απογεύματα γιατί άρχησα να μη τη παλεύω σπίτι.

Σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ζουζουνες μου να μαι κ εγω βαλτε με στο κλαμπ των ξενυχτισμενων μιας κ δεν εκλεισα ματι χθες αφου περασαμε μια υπεροχη μερα βολτα το πρωι με μανουλα κ μετα σουαρε ολες οι τσουπρες μαμα αδερφη κομμωτρια κουμπαρα στρατος κ γενικα ολοι οι καλοι αφου εγινε το μαλλακι μου σουπερ με επιδιορθωσε η κοπελα τρεις ωρες αλλα τζιτζι μετα γυρησαμε σπιτι πηραμε τον μπαμπα μας που σχολασε κ πηγαμε βολτα γλυφαδα γυρναμε σαν να τον πιανω ζεστο του βαζω θερμομετρο 38,5 :twisted::twisted::twisted::o:o:shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

του βαζω υποθετακι ο πυρετος επεσε αλλα ειχαμε μια νυχτα μουρλια τον εφερε ο αντρας μου στο κρεβατι ηθελε την κουνια καθε λιγο ξυπναγε κ εγω την εβγαλα μιση στην κουνια μιση στο πατωμα μιας κ ο αντρουλης ηθελε να βοηθησει αλλα το σκασμενο ηθελε μονο εμενα..απο ορεξη για φαι σημερα μηδεν αλλα ευτυχως απυρετος με πηρε κ η ινα τεζα κ η μπεμπα την ξεκαναμε κ αυτην που να ξερα...εσκασα!!!!!!!!!

ελπιζω να γινουν γρηγορα καλα...

συμπεθερα 18 κ 2,5 το θεωρω πολυ βαρυ εκτος κ αν ειναι πανυψηλο εμενα παντως σημερα τον ζυγησα γιατι μου φανηκε πολυ το 16 που πε η πεθερα 15,500 ειναι η που εχασε λογω αφαγιας η που καταλαβε λαθος η πεθερουσκα..

τεσπα οσο κ να ναι καλα να ναι..,

μαρακι εσυ τα λες κ φρικαρεις αλλα τα λες με τοσο αστειο τροπο που ελιωσα στα γελια ηθελα κ ολα τα ζωα αγκαλια που ξυπνησε χαχαχαχ αχ πως αντεχεις εμενα μια μερα κ εκανε κολπα στον υπνο χτες κ ηθελα να τον καριδωσω τα νευρα μου ηταν στα κοκκινα ασχετα που κραταγα ψυχραιμια μιας κ παιδι ειναι αρρωστο .ωστε η μαμα σου εχει πρασινα τα δικα σου παντως ειναι τελια πολυ παραξενο χρωμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aλεξουκω τα παμε κ χτες ιδια ωρα στα γνωστα λημερια θα μαι σημερα σνιφφ.

κ εσεις βλεπω καλοπερασες καλα για το ικα δεν εχω λογια ολα διαλυμενα πια σε αυτη τη χωρα...

οσο για το φορουμ καλα λες στο αλλο ειχε γραφτει θα προσπαθησει να μπει κ εδω..

φωτεινη εγω παντως ειμαι φαν τον ρουχων που πηρες στα κοριτσια θελει πιστωτικη για να παραγγειλω για τη μπεμπα??

καλα για τις φωτο δεν εχω λογια πανεμορφοι ολοι σας ειδικα η φραουλα για ρουφηγμα καλα ο αλεξ ειναι πανεμορφοα αγορακι φτου φτου

επισης εδειχνα στην μαμα μου φωτο τρελαθηκε με την ξανθοψιρα σου μαρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φωτεινακι παρηγορησου γιατι κ ημαρια της ινας ζητημα να κοιμαται 1-2 ωρες ολη μερα κ το βραδυ κοιμαται 11-12 κ ξυπναει κ καθε ωρες για βυζι..

αναλαμπη για τα καβουρια πεθερικα σου μαρια να τους παρεις δωρο κουμπαρα δε λεω τα υλικα δεν ειναι το παν αλλα μα τα χεις βοηθα ρε φιλε..

να παρεις στρωμα εσυ ειναι ευαλωτα τα πλατακια τους ακομα να ξερεις.εμενα παλι παραειναι χουβαρνατδες κατσε να σου πω τι μου καναν παλια στις αρχες οταν βγαιναμε με β του διναν χαρτζηλικι κ μετα εβγαζαν κ διναν κ σε μενα κ ντρεπομουν κ λεγα οχι κ ελεγε ο πεθερος αμα θες να σε βλεπω κορη θα με βλεπεις σαν πατερα.

σκεψου μας εφτιαξαν επιπλωσαν πληρως το σπιτι κ μας το γραψαν απο μισο για να μη νιωθω μειονεκτικα :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταυρουλα συνηλθατε :-*:-*:-* ???

καλα μαρακι μη λες για καταστροφες σε χειροτεχνια χτες του πηρα 13 ευρω ενα βιβλιο που ανοιγει σαν χαρτης κ βαζεις αμαξια που τσουλανε πανω πανεμορφο σημερα οταν ηρθα ηταν στο σπιτι της πεθερουσκας σκισμενο μου ρεθ να του πιω το αιμα με καλαμακι :twisted::twisted:

παω να φαω για να σας γραψω λιμαξα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ είχα γεννήσει στο μαιευτήριο στην Βέροια (1 έχει μονο) γιατί μένω Νάουσα.  Διακοπες πάμε 10 - 25 Ιουλίου, οπότε όταν γυρίσουμε θα έχω χρόνο να τα ετοιμάσω, 1 μήνα σχεδόν.
    • Καλημέρα κορίτσι μου  εγω δεν βλέπω κάτι αλλά δεν βοηθάει και η φωτο που είναι ασπρόμαυρη αν μπορείς ανέβασε άλλη φωτο με χρωμα εγω από αυτήν την εταιρία δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένη γιατί αν δεν είσαι σε καθυστέρηση δεν δείχνουν καλά βγάζουν γραμμή εξατμίσεις  εύχομαι πραγματικά να είναι όντως θετικό 🙏
    • Καλημέρα κορίτσια. Περιμένω αύριο ή Τρίτη την περίοδο μου. Είναι το τρίτο βράδυ που ξυπνάω για τουαλέτα και είπα να κάνω ένα τεστ clearblue που δείχνει 6 μέρες νωρίτερα. Και βγήκε σαν αχνος σταυρός στα 3 λεπτά ενώ είναι το τεστ με τις δυο γραμμές. Να πω την αλήθεια δεν το πολύ εμπιστεύομαι. Έβγαλα και φώτο αλλά εννοείται πως δεν φαίνεται όπως από κοντά. Τι μπέρδεμα μαυτα τα τεστ 😒. Εσείς βλέπετε κάτι η κάνουν πουλιά τα μάτια μου?
    • Καλημέρα! Εγώ γενικά συμφωνώ με το να πας σε ενδοκρινολόγο αλλά για να μην αγχώνεσαι και πάρα πολύ και εγώ έχω πάθει το ίδιο. Δηλαδή συνέπεια στους κύκλους μέχρι και στην ώρα κάθε μήνα και τους τελευταίους 4 που προσπαθούμε για δεύτερο παιδάκι έχω συνέχεια περίπου 5 μέρες καθυστέρησης σε κάθε κύκλο. Άσε
    • Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...