Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

Xristina kai pou sai akoma...pou na deis otan tha arxisoun laxanika kai kreataki kai meta krema to apogeuma...tha niwtheis oti oli mera magirotsikalizeis!! Egw den metraw ti froutokrema, apla oso posotita bgei me miso axladi, miso milo misi mpanana kai miso portokali...koritsia ti alla frouta prosthesate eseis??

Stauro eides to kouklaki? Kai einai etsi opws ta leei o Aris...tha mporeis na to pareis kai na koimatai kai allou...kai einai h arxi tou na mathei na koimatai monos giati argotera tha tou to dineis kai tha to exei sundiasei me ton upno kai oi prospatheies sou tha einai pio apotelesmatikes an akolouthiseis to biblio h kapoia apo auta pou leei. Egw pantws isws eimai tuxeri s'auto to thema kai den xreiastike na to kanw polu...simera pou eixa trapezi fantasou oti tin piga sto krebati tis, tin afisa me to kouklaki ksaplwmeni, ekleisa fws kai bgika eksw, perimena 1 lepto ap'eksw giati mourmourize ligo, mpika meta apo ena lepto tin brika orthia sta kagkela, tin ksanabazw tis dinw kouklaki kleinw fws kai auto itan...koimithike! Emathe to kolpo mallon kai koimatai!

Gia ta soutien pou les nai epeidi stamatisa na thilazw mou mpainoun, alliws prin oute to miso den xorage!

Ari kai egw to idio...bradu oute na to skeftomai na paw pouthena ektos an paw mono egw h mono o suzuks...

Tony sou ebala suntagi!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ αριαδνη λες?εχει απο τον 5ο μηνα που μας ειπε οτι ειναι πρησμενα κ θα σκασει ολο τελη του μηνος κ μεχρι τωρα αλλες 3ις φορες πηγαμε παιδιατρο κ ακομα δοντι δεν..

σταυρουλα δεν τηνδινω ντεπον συχνα..εως τωρα την εχω δωσει 2 φορες απο τοτε που γεννηθηκε..αυτη η αλοιφη πως την λενε?οντως κανει δουλεια?

εξοδο ε? :lol::lol::lol: εχω να βγω απο τοτες που γνωρισα τον ανδρεα..δεν ειναι του εξω..μονο καμια ταβερνα κ κανα καφε... :? μου εχουν λειψει πολυ τα μπουζουκια κανα τσιφτελελι!!! :(

οντως βρε κοριτσια..τα κοριτσακια μας κανενα δεν εχει βγαλει δοντι?η λια κ σταυρουλα κοντευουν να τελειωσουν απο δοντια κ εμεις ακομα σαν τις γιαγιαδες ειμαστε!! :lol:

κατερινα αδειασε ο μπεμπης απο κακακια?κ εμενα εχει φτασει μεχρι κ τριτη μερα να αδειασει..βικακι λογικα κ σε σενα μεχρι αυριο να τα κανει..εχει 4ις μερες τωρα που κανει 3ις φορες την μερα..κ βρωμανεεεεεεεεεεε..ανοιγω το παραθυρο στην κρεβατοκαμαρα για να ξεβρωμισει..

ελενα δεν ειναι τελεια οταν κοιμαται ετσι?οταν με εβλεπαν τι κανω οταν την εβαζα για υπνο με το κουκλακι μου ελεγαν ετσι κοιμαται?τους ελεγα ναι..δεν την κουναω κ ουτε καθομαι μεσα γιατι ξεσηκωνεται αν με βλεπει..κ πολλες φορες αν ειναι ο ανδρεας εδω τον βαζω αυτον να παει μεσα να της βαλει πιπιλα για να ξανακοιμηθη..γιατι με μενα μπορει να σηκωθει κ δεν ξανακοιμαται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki tzampa talaiporithikes :( auto pou egrapsa gia ti kouketa to ekane i geitonissa mou :lol::lol: giati fobotan kai ekeini san to bikaki. ebale kai ton antra tis na dokimasei :lol::lol:

kai ego tou bazo aloifi gia ta dontakia mundisal legete...

auto to biblio pou lete, pio einai???? kai emena koimountai me kouklaki ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα παω αυριο χριστινα να την παρω..γιατι βλεπω πολλες βαζετε στα μωρα σας..αρα κανει δουλεια!!!στον αντωνη μου ειχα παρει αλλα δεν τον ειχε κανει τιποτα..κ ελεγα μηπως ειναι αλλη κρεμα η τις εχουν κανει καλυτερες..θα την παρω..αχ μακαρι να την κανει κ να μην ποναει αλλο πια..δεν μπορω να την βλεπω ετσι..με κοιταει μες στα ματια κ κλαιει με παραπονεμενο υφος κ σουφρωνει τα χειλια..η καρδια με ποναει οταν την βλεπω ετσι.. :cry:

ναι ασε..τζαμπα πηγα κ νευριασα κιολας.. :evil:

τα αγορια σου χριστινα εβγαλαν κανενα δοντακι?η οχι ακομα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.

Αφήστε τα φορέματα, τα βαπτιστικα και τα σουτιεν και τρέξτε να δούμε που μπορούμε αν βρούμε αντυσφιξιογόνες μάσκες να σωθούμε. :shock: Χθες φαγαμε φασολια γιγαντες, οικογενειακως! Τα εφτιαξα οπως ακριβως τα φτιαχνω για εμας, αλλα στο δικό μας πιάτο έβαλα στο τέλος αλάτι. Των κοριτσιών το άλεσα και βουαλά. Τι να σας πω τρελαθηκαν. ΚΑτεβαινε η μια μπουκια κατω απο την αλλη. Ειχα και απο χθες κοτοχορτοσουπα η οποια ομως δεν ηταν αρκετη και ετσι προσθεσα και το οτοπουλακι στα φασολια. Να το καναμε. Και μετα απο λίγες ωρες τα καναμε. Τις είχα κάτω στο χαλί και απίζαμε και ξαφνικά νιώθω κάτι να μυρίζει ασχημα , ε λεω τα κανε η Μαρια γιατι την ειχα δει και να σφιγγεται. Παω να την αλλαξω, μα τετοια βρωμα ποτε αλλοτε μεχρι σημερα :lol::lol::lol: Καλά τα οσπρια αλλα κακά τα κακα τους :lol::lol::lol::lol:

Στο μεταξυ το απογευμα προχτες και χτες αντιστοιχα τους εδωσα κεχρι με γιαουρτακι και κινοα. Τα βρηκα στα βιολογικα και ειπα να τα παρω για αλλαγη. Ειχα και τον πατερα μου που μου ελεγε τι δινεις στα παιδια και αυτο ειναι σαν το καναβουθρι που δινουμε στα πουλια, ε, δημιουργησε αρνητικη ενεργεια στα παιδια και δεν το πολυφαγανε.

Ξυπναει και η αλλη, παω να την καλημερισω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααα!!!!!!!!!!! :)

σοφια :lol::lol::lol: τοσο πολυ ε? :lol::lol: φασολια ακομα δεν εχω κανει στην μικρη..εμεις ποτε θα ξεκινησουμε?αν βρωμανε τοσο τωρα με την φασολαδα,μασκες οξυγονου θα χρειαστουμε? :lol:

καναβουρι? :lol::lol: κ τι ειναι αυτο το κινοα?το κανεις σαν κρεμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Ti kanete? Emeis edw exoume ntala ilio kai leme isws na pame mia boltoula meta to froutaki mas!

Simera itan h pempti nuxta pou koimatai seri...omws 1-2 fores mes ti nuxta klaiei ston upno tis gia pipila, den ksupnaei kanonika giati exei kleista matakia kai molis tis dwsw pipila koimatai amesws....esas pou pernei pipila to kanoun auto? Ksupnane gia pipila??

Maria esena??

Sofia sas eipe o giatros oti mporeis na dineis kai kanoniko fagito twra?? Emas den mas exei pei akoma...tha rwtisw omws...giati na min trwei kai kanena ospriaki...kala einai kai auta!

:lol::lol: gia ti maska!

Koritsia eimai polu xaroumeni giati extes to bradu milisa me mia fili h opoia prospathei na kanei paidi edw kai 6-7 xronia kai den mporei kai twra ekane tin tetarti ekswswmatiki kai xtes mou eipe oti einai egkuos...bebaia me epifulaksi mou to leei h kaimeni fobatai polu...einai mono 8 ebdomadwn...prwti fora ftanei se auti ti fasi...alla eimai polu xaroumeni! To apogeuma tha erthoun apo edw gia kafedaki na mou pei leptomereies...

Xristiniw thumasai pou sou elega gia auti ti fili pou einai apta meri sas....auti einai...

Ax ante makari na tis pane ola kala giati einai polu megali talaipwria kai polu psuxofthoro olo auto me tis ekswswmatikes! Eseis pou ta exete perasei kserete kalitera!

Nancy einai ontws tragiko me to paidaki na xtupaei ap'eksw kai na min tou anoigoun...

kamia fora alliws ta skeftomaste kai alliws fainontai grammena edw ta minimata kai isws parermineuontai, alla den uparxei problima :D oloi apla ti gnwmi mas grafoume!

Ari pws pernate?? :) Pote epistrefete? To cookie kala?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξει ξυπνησαμε πολυ καλοδιαθετες μες στα γελια και τα ναζια, το βραδυ εχουμε λιγη γκρινια, αλλα καλυτερα απο αλλες μερες. Σημερα μεσ στον υπνο πηγα να απομακρυνω λιγο το μαξιλαρι μου για να μην ειναι κοντα στην Παναγιωτα και ριχνω το πορτατιφ πανω σε ενα ποτηριο γυαλινο με νερο. Μαζευαμε γυαλια βραδιατικα, ευτυχως δεν ξυπνησαν οι κορες. Αλλα ξυπνησε η μαρια μετα απο λιγο και μαλλον ποναν τα δοντακια της και μειναμε καμια ωρα ξυπνιες μεχρι να ηρεμησει., Το ΜΑριώ μου βγαζει το πρωτο δοντακι της κατω, βαζω το χερακι μου μεσα και ειναι κοφτερο κοφτερο. Ποσο καιρο χρειαζεται να κανει την εμφανιση του?

διαβασα και τα δικα σας.

Βικακι καλοριζικι η κουκετα και καλους υπνους σε ολους σας.

Σταυρουλα μεγεια το καθισματακι, ωραιο φαινεται και πρακτικο.

Αριαδνη μου ευχαριστηθειτε το μπισκοτακι σας και σου ευχομαι το δευτερο παιδακι οποτε εσεις επιθυμειτε.

κοκονα αν εχεις 34 βραδυνους θηλασμους δεν ξερω κατα ποσο θα σε βολεψει το σουτιεν :lol::lol::lol::lol: Εγω το καταλαβα να σου πω οτι εννοουσες 3-4, αλλα ειχε γελιο αυτη η ελλειψη της παυλας.

κοριτσια εμενα εννοειται πως δεν μου κανουν τα σουτιεν προ θηλασμου, και δεν μου κανουν κι ουτε τα φουστανια που εχουν σταθερο υφασμα κι οχι ελαστικο, γιατι εχει αυξηθει και η περιμετρος του στηθους για να υποστηριξει τα cups.

Χριστινα σιγα σιγα θα συνηθισουν να τρωνε τα μπεμπακια σου ειναι πολυ νωρις ακομα. Σε καταλαβαινω με αυτο που νιωθεις οτι δνε μπορεις να πας πουθενα με τις τροφες, αλλα προμηθευσου ενα θερμος με ταπερακια μεσα , εχουν τα τζαμπο παμφηνα, και μετα την φρουτοκρεμα θα εχεις ετοιμο το φαγακι , θα το βαζεις στο θερμος, κουταλακι , σαλιαρες πετσετουλες, κουταλακια, ποτηρακια με νερο και βουρ για βολτα. θεμα συνηθειασ ειναι θα δεις.

Τα υπολοιπα σε λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία ποσο καιρο ειχες σταματησει το θηλασμο και δεν μπορουσαν να σου κανουν υπερηχο. Ρωτω γιατι εμενα ο γιατρος μου χε πει 2 μηνες μετα το τελος του θηλασμου και οχι 6 που σου πανε. Τι ενοεις οτι εχουμε ωραια εικονα, κατι δεν επιασα.

Σταυρουλα πιασε ν απηγαινεις στα αφτερ μαγαζια που ξεκινουν μετα τις 12 το βραδυ ;) Υπομονή όλα θα ρθουνε και θα λησμονησουμε τις στιγμες αυτες. Να σε ρωτησω η αλοιφη ειναι φυτική, εχεις ρωτησει το γιατρο αν εχει καμια παρενεργεια η αν μπορεις να την δινεις μεχρι περιορισμενο αριθμο φορων. Κι αν τους τη βαλεις γυρω στισ 9 το βραδυ ας πουμε , μεχρι ποτε ειναι η επιδραση της?

Ελενα εγω προσθετω κατα καιρους, σαγκουινι ή ροδι, αντι για πορτοκαλι, και συμπληρωματικα μανταρινι. Το κουκλακι που τους βαζετε ειναι λουτρινα η αυτα που ειναι σαν πετσετακια με ενα κεφαλακι?

Μαρία βρωμανε ε? που να δεις με το εθνικο μας φαγητο τι γινεται, αν το ανακαλυψουν τα ματ δεν θα χαλανε τα λεφτα τους στα δακρυγονα θα πετανε μωρουδιακες πανες. :lol::lol::lol: Η κινόα χαρακτηρίζεται ως ο βασιαλιας των δημητριακων, δες εδω http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE% ... F%8C%CE%B1, και φτιαχνεται οπως το ρυζι, ενα προς 5 και το βραζεις κανα τεταρτο. Το θεμα ειναι οτι οι δικες μου ηταν μαλλον πρησμενες απο τη φασολαδα γι αυτο μου εκανα τις δυσκολες. θα ξαναδοκιμασω καποια στιγμη.

Αχ Ελενα 5η μερα που κοιμαστε σερι. Μπραβο, ζηλευω! Ο γιατρος μας ειπε Ελενα μετα τον 8 και οσπρια, εγω στην αρχη νομιζα κανα 2 κουταλιες μαζι με τη χορτοσουπα και φοβομουν να τα κανω κανονικα, αλλα μετα ρωτησα και μου ειπαν κανονικα οπως τα μαγειρευομε , πχ φακες με κρεμμυδακι, δαφνοφυλλο, ριγανη ντοματουλα, απλα στο τελος το λαδακι. ΚΑι μου πε δηλαδη δυο φορες χορτοσουπα, δυο κοτοχορτοσουπα, δυο μοσχαροσουπα και μια οσπριθα, οταν μπει και το ωαρι στο δεκτατο και μετα θα βαλουμε και μια φορα τη βδομαδα ψαρι. Μπραβο στη φιλεναδα σου. Να εχει μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη γιατι πολυ εχει παιδευτει.

Τις εχω στο χαλι και παιζουν και γελανε μεταξυ τους. Απολαμβανω πολυ να ακουω τις φωνουλες τους.

Παω να κανω και καμια δουλιτσα ομως τωρα που ναι ηρεμες γιατι τα χω φορτωσει πολυ στον κοκορα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Και δω έχει πολύ ωράια μέρα, όπως και χτές!

Τελικά μάλον της Σοφίας η μπέμπα θα ΄χει το πρώτο δοντάκι!9 μηνών, δεν είστε Σοφία?

Εμείς φαφούτες ακόμα.Αλλά έχει πλάκα γιατί τα κάτω όυλα της είναι σχεδόν διαφανή και φαίνονται τα δόντια απο μέσα!Πάντως αν κρίνουμε απο μένα, η μαμά μου μου έιπε ότι την επόμενη μέρα μετά τα γενέθλια του 1 ετους, έβγαλα το πρώτο μου δόντι :o

Έλενα και μένα ξυπνάει καμια φορά τη νύχτα για πιπίλα με κλειστά τα μάτια.Ξέρει να την βγάζει την πιπίλα αλλά δεν ξέρει να την βάζει ενώ προσπάθεί.

Ωραία περνάμε, κάναμε και πολύ βόλτα χτες και σήμερα θα πάμε για καφέ με την κολλητή μου και τον μπεμπάκο της.Και το βράδυ κάθομαι και κάνω την εργασία.

Σοφία, ωραία αυτά τα θερμός του φαγητού που λές.Δεν τα είχα δει στο jumbo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφιαν αυτο ακριβως που εγραψες τωρα εννουσα ομορφη εικονα,που παιζουν μεταξυ τους κ γελανε!!!οταν ειναι 2 τα μωρα στο σπιτι βλεπεις να παιζουν μεταξυ τους κ να γελανε ενω ενα καθεται μοναχουλη κ παιζει κ προσπαθει με το αρκουδι να μιλαει!! :lol:

ελενα μπραβο στην εβελινα!!!κ η δικια μου ξυπναει για πιπιλα..καμια φορα την βρισκει κ μονη της κ την βαζει,αλλα αναλογως πως θα ειναι..τωρα τελευταια ολο μπρουμητα γυρναει κ δεν την βολευει να την βαλει στο στομα!πεφτει πανω της κ αστοχει!!οποτε σηκωνομαι εγω κ την βαζω!μπραβο στην φιλη σου!!!! :) μια καλη τελειομηνη εγκυμοσηνη να εχει!! :) οντως πολυ ψυχοφθορο..ολα καλα θα πανε κ να ειναι ηρεμη για να την απολαυσει!!

α σοφια η κινοα ειναι καλη κ για μενα ετσι οπως το διαβασα..μπας κ βαλω κανα κιλο!! :)

αριαδνη καλα να περνατε!!!!!!!!!!! :):) κ εμεις σημερα ηλιο με δοντια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!!!!!!

Βλεπω πιασαμε τις μασκες οξυγονου τωρα!!!! :lol::lol::lol::lol: ναι πραγματι εχει αλλαξει πολυ η μυρωδια στα κακα!!!το βραδυ μας ηταν αρκετα καλο δηλαδη ξερετε 3---4 φορες αλλα ρε κοριτσια δεν μπορω να ξεκουραστω..νυσταζω...ποτε θα μου κανει κ εμενα ο Αναστασης σερι υπνο..πραγματικα το περιμενω!!!!

Σοφια ευτυχως δεν ξυπνησαν οι μικρουλες το βραδυ..με τοσο σαματα που εκανες!που νομιζες οτι βρισκεσαι στα μπουζουκια :?::lol::lol::lol::lol: κ τα σπας!

μπραβο που βαζεις κ οσπρια στις μικρες ..εμεις πιθανον απο τον αλλο μηνα η το παραλλο.θα δειξει...

Ελενα πραγματι αυτα ειναι ευχαριστα νεα που μας ειπες για την φιλη σου.μακαρι ολα να πανε καλα!θα περιμενουμε να μας πεις τα νες της!ευχαριστω πολυ για την συνταγη.με την πρωτη ευκαιρια θα την κανω! :-*

μπραβο το Εβελινακι που συνεχιζει τον σερι υπνο!εμενα μου φαινεται σαν μακρινο ονειρο.!τι κουκλακι δινετε ρε κοριτσια???μικρο μαλακο φανταζομαι..να το δοκιμασω κ αυτο!σπανια κοιμαται χωρις στηθος αλλα εχει κοιμηθει κ χωρις ελαχιστες φορες!

Μαρακι ταλαιπωρια ε???δεν εχω κανει ποτε μαστογραφια κ δεν ηξερα τι ιχυει??θα ξαναπας να κανεις??που εκανες??γκρινιαζει η Αννουλα απο τα δοντακια της??παρε αλοιφουλα που λενε τα κοριτσια τοτε!

Χριστινακι καλα εκενε κ σας ειπε η παιδιατρο για αρνακι..η προηγουμενη που ειχα στην Δεσποινα μου ελεγε να βαζω κ αρνακι αφου βεβαια ειχαμε εισαγει στην διατροφη μας το μοσχαρι κ το κοτοπουλο!για αλλαγη καλο ειναι το αρνακι!

κ εγω για να βγω βραδυ δεν παιζει με τιποτα!!!!το ξεχναμε προς το παρον!

Σταυρουλα μπραβο κ τον Στρατουλη που θελει το κουκλακι!το βαρδυ πωε ητανε???

Σοφια μπραβο για το δοντακι σας..σε μιαβδομαδα θα φαινεται καλυτερα!!

Αρι φιλακια στο μπισκοτακι σου κ να κανετε πολλες πολλες βολτες ακομα!

τα λεμε σε λιγο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofia mono h perimetros tou stithous exei auksithei?? Giati emena twra teleutaia exei auskithei h perimetros genikotera! :lol::lol:

Ta koritsia sou mpousoulane?? Rotaw giati mou kanei entupwsi pou prolabaineis kai na kaneis douleies...egw oli mera tin kunigaw ti dikia mou kai fobamai na tin afinw moni giati pianetai kai sikwnetai pantou kai kamia fora xanei tin isorropia tis kai peftei kai exw akousei kai 2-3 fores to kefalaki tis na kanei "ntouk".

Ari emena kserei kai na ti bgazei kai na ti bazei alla mono ti mera...to bradu epidi koimatai kai klaiei koimismeni den psaxnei pipila apo moni tis...an to mathei kai auto entaksei...tha eimai etoimi kai gia deutero paidi! :lol::lol:

koritsia to kouklaki einai ena polu malako lepto kai makroulo kouneli kai epidi einai lepto kai makroulo boleuei na to agkaliazei giati an itan polu fouskwtw den tha boleue...tha koitaksw tin tampela na dw an einai kapoias etairias na sas pw...mas to ekanan dwro apo ena magazi me mwroudiaka...den einai san pani alla oute akribws kai san ta kanonika kouklakia..einai kati endiameso...kai to pianei kai to tribei sti mouritsa....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να πω πριν για την μαστογραφια..οταν θηλαζουμε κ το κοβουμε σιγα σιγα αργει να αδειασει τελειως το στηθος κ ειναι πυχτο μεσα..γι'αυτο δεν φαινεται τιποτα κ πρεπει να το κανουμε μετα απο 6 μηνες για να δειξει καθαρα.αυτες που παιρνουν χαπια για να το κοψουν ναι σε 2 μηνες περιπουθ μπορουν να κανουν την εξεταση γιατι αδειαζει πιο γρηγορα..τωρα δεν μπορω να ξανακανω..στα 40 μου θα κανω ξανα γιατι πηρα ηδη ακτινοβολια κ δεν κανει να ξαναπαρω εστω κ σε ενα χρονο..κακο θα κανω κ οχι καλο..απ'την στιγμη που δεν εχουμε καποιο ιστορικο λεει δεν χρειαζεται..εχει 1,5 μηνα σχεδον που το ειχα κοψει τελειως τον θηλασμο..οταν το πατησε το μηχανημα το μεμε μου εβγαλε γαλα..μα σαν φετα μου το εκανε κ πονεσα..πρωτη φορα εκανα κ εγω..δεν ηξερα πως ειναι!!

αντωνια βαλτου κανα αρκουδακι που του αρεσει,ισως να κοιμαται αγκαλια μαζι του..ακομα κ τωρα που κοιμαστε μαζι βαλε στην αγκαλια του το αρκουδακι για να το μαθαινει σιγα σιγα κ οταν θα φτασει η ωρα να κοιμαται μονος του θα εχει παλι παρεα που τον συνδεει με σενα!!

αχ ελενα κ η δικια μου ετσι ακριβως κανει με το κουνελακι μας κ το σκυλακι..2 εχουμε!! :lol: το τριβει στην μουριτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα κ γω δυστυχως εχω ακουσει το κεφαλακι του να κανει ντουκ!!!ολη μερα τον κυνηγαω δεν μπορω να τον αφησω ουτε λεπτο..τωρα εμαθε κ παει πιο γρηγορα στον προορισμο του!εκει που του αρεσει περισσοτερο ειναι οταν δουλευει το πλυντηριο..παει κ κρεμεται απεξω κ το βλεπει να γυρναει.του αρεσει πολυ!με το χερι του προσπαθει να πιασει τα ρουχα!

ναι κοριτσια θα το κανω αυτο με το κουκλακι!!!ισως κ κατι καταφερω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακα κανουν!!!!!!!!καλε καθε φορα που εκανε σεξ κ παιδι πηγαινε?η αλλη πιο κατω που γραφει που εκανε διδυμα τριδυμα κτλ... :o:o:shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Τι κανετε κουκλες, εμεις για αλλη μια μερα ταλαιπωρησαμε τη μαμα με τα φρουτα :evil::evil: σημερα εκει που πλησιαζα το κουταλι μου επιανε το χερι με αποτελεσμα να γινομαστε χαλια....μα ποσα χερια πια να εχω για να τον ταισω....βλεπω ομως οτι οι περισσοτερες ειχατε το ιδιο θεμα στην αρχη με τα φρουτα οποτε κανω ΥΠΟΜΟΝΗ ;)

το βραδυ ξυπνησαμε 2-3 φορες καλα ειναι....

Βικακι με γεια την κουκετα, τον εβαλες το βραδυ πως τα πηγε? Λογικα τα κρεβατια εχουν κουμπωσει και δεν θα υπαρχει προβλημα. Αντε να κανει και η μικρη κακακια να ηρεμησει το εντερακι της. Με ρωτησες για τα φρουτα στην Αγγελικη θυμαμαι οτι παλι εκανα τον καραγκιοζη για να φαει οτι παλι στην αρχη εκανε και εκεινη καμια ωρα και θυμαμαι οτι τα κραταγε πολυ ωρα στο στομα της κατι που ο Νικολας τουλαχιστον δεν το κανει.

Σταυρουλα με γεια τα παιχνιδακια και το καθισματακι και τι καλα που εστρωσε παλι το προγραμματακι του Στρατουλη σου! αχου αγαπησε και το κουκλακι του το συνηθισε οποτε καλο ειναι αυτο για τον υπνο του. Κακουργα μανα εφαγες το φαγητο του παιδιου =))=))=))

Χριστινα αντε καλη αρχη με τα φρουτα ετσι ξινιζουν ολα στην αρχη, οπως λενε και σε μενα θελει υπομονη μεχρι να καταφερουν να φανε ολοκληρη ποσοτητα. Τα 100γρ ειναι η μισή ή λιγο παραπανω απο τη μιση ποσοτητα συνηθως εξαρταται και απο τα φρουτα και ποσο κοβεις.

Μαρακι ταλαιπωρηθηκες χθες. Κριμα και για την ακτινοβολια που πηρες. Βλεπω να σκαει δοντακι και για αυτο να εχει γκρινια η Αννουλα, δοκιμασε την αλοιφη που λεει η Σταυρουλα μπορει να κανει δουλεια.

Σταυρουλα αυτα εχει ο θηλασμος, και εγω πρωτη φορα βγηκα εξω βραδυ οταν η Αγγελικη ηταν 1,5 κοντα και μπορουσε να κοιμηθει και με καποιον αλλο. Μπορεις να δοκιμασεις να αφησεις γαλα και οτι γινει μπορει να το πιει μπορει και να σε περιμενει να γυρισεις :P

Σοφια πολυ βρωμα με τα οσπρια και εσυ φασολαδα δεν ξεκιναγες απο φακες να τους ερθουν πιο μαλακα...Πωπωπω εσκασε δοντακι με το καλο και τα υπολοιπα και με το καλο και το πρωτο της Παναγιωτας. Φτιαξε ενα τικερακι να βλεπουμε ποσο ειναι οι κουκλες σου.

Ελενα μια χαρα τα παει η Εβελινα με τον υπνο, τα οσπρια μπαινουν πριν τον χρονο συνηθως 9ο 10ο ειναι θεμα γιατρου και κανονικο φαγητο που ρωτησες αφου κλεισουν χρονο, αντε υπομονη μεχρι τοτε για να φτιαχνεις ενα φαγητο το μεσημερι :lol: . Να εχει μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη η φιλη σου ευχομαι. Α βαλε μας μια φωτογραφια το κουκλακι ειμαι πολυ περιεργη να το δω.

Αντωνια :lol::lol::lol::lol: γελαω και φανταζομαι τον Ανασταση μπροστα στο πλυντηριο :lol::lol::lol:

Σας αφηνω κουκλες παω να μαγειρεψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεχασα μιλησα και με την Ανθη στο τηλεφωνο, καλα ειναι αλλα με την δουλεια δεν προλαβαινει, η φραουλιτσα ξεκινησε ρυζαλευρο πριν δυο μερες αλλα ξινιζει και αυτη τη μουριτσα της και ξυπναει και εκεινη 2-3 φορες τα βραδια για να θηλασει αλλα σαν νυχτοπουλια που ειναι μαμα και κορη πεφτουν κατα τις 2 τη νυχτα για υπνο.

Εχετε πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα να της δωσεις πολλα φιλια κ απο μας στην ανθη!!!καλη αρχη να εχει με τις κρεμουλες!!

βαζεις απ'ολα τα φρουτακια κατερινα?οντως η αρχη ειναι δυσκολη!!μετα ομως δεν θα τον προλαβαινεις!! :)

εμεις σημερα σηκωθηκαμε 8:30 ηπιε γαλα κατα τις 11:30 φρουτοκρεμα κ τωρα στις 1 ηπιε παλι γαλα κ κοιμηθηκε..τωρα πλεον δεν κοιμαται αυτα τα μισαωρα που κοιμοταν το πρωι..μολις ξυπνησει θα της δωσω το φαγακι,κοτουλα με πατατα-καροτο-κολοκυθη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια ναι εχω βαλει και τα τεσσερα (αχλαδι μηλο μπανανα πορτοκαλι) σημερα βεβαια του εβαλα μονο αχλαδι πορτοκαλι αλλα τα ιδια αυριο λεω να κανω αλλον συνδυασμο μηπως κατι απ ολα δεν του αρεσει διαφορετικα θα του τα ξαναδωσω και τα τεσσερα και λεω μηπως προσθεσω και ακτινιδιο και ανανα καποια στιγμη αργοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι το αχλαδι κ το πορτοκαλι εχουν πολυ εντονη γευση προς το ξινο..οταν βαζω μισο αχλαδι κ μισο μανταρινι ξινιζει η φρουτοκρεμα,ετσι βαζω περισσοτερη μπανανα κ αν δω οτι θα στουπωσει μια μερα βαζω περισσοτερο αχλαδι κ λιγοτερο μηλο..αλλα την μπανανα παντα μιση για να μη χαθει η γευση του γλυκου.. ;) ακτινιδιο εβαλα μισο χωρις τα σπορια κ βγαζει πολυ ωραια γευση!!ανανα δεν εχω παρει ακομα,ουτε αβοκαντο..δεν εχουμε παντα εδω στο σουπερ μαρκετ..(χωριο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!!!

ειπε ΜΑΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΜΑΡΑΚΙ εγω εχω αντιθετη αποψη..αχλαδια εχει και γλυκα...να κοιτας να ειναι μαλακα.εγω βαζω 1 μανταρινι-μισο πορτοκαλι-1 μπανανα και 1 αχλαδι και εχει και υπεροχη βελουδινη υφη αλλα και πολυ γλυκια!

εμεις για τον γαμο και την βαφτιση τα κλεισαμε ολα!!!

θα εχουμε θεμα τον μικρο πριγκιπα και του πηραμε μια πολυθρονιτσα για μπαουλακι με στεμμα πλατη και εναν πριγκιπα μικρουλη πανω σε αλογακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε;

εγω ολο το μεσημερι στην τσιτα,η μπεμπα ολο στο στηθος,ενω κοιμαται κ παω κ την βαζω στο κρεβατακι ξυπναει..ελεος..αφου με επιασαν τακλαματα κ παραμιλουσα κ λεω μα πως θα μαθει να κοιμαται μονη;διαβαζω που λετε για πιπιλες κ αρκουδακια κ εμενα μου φαινεται αδυνατο να συμβει αυτο..

χθες βραδυ δεν ειχε κανει κακα της εκανα χαμομηλι με ξενο γαλα κ τα εκανε.αυτο το εκανα στον αντωνη που ηταν σαν μωρο λιγο δυσκοιλιο.απλα παλι λιγο βλενη κ δυο σαν τριχουλες αιμα..πηρα τη παιδιατρο το πρωι,μου ειπε να μη δωσω σημερα κρεμα,αυριο εχουμε ετσι κ αλλιως εμβολιο κ θα τα συζητουσουμε,πιθανον να κανουμε αλεργιολογικα τεστ να ξερουμε τι την πειραζει.τα εχω ξανακανει με τον γιο μου κ ξερω την σειρα.απλα εχω στεναχωρηθει που ξαφνικα κανει αυτα τα πραγματα κ αν ειναι αλεργεια θα ειμαι παλι με τον φοβο σε κατι νεο που θα φαει.κ επισης τοσο καιρο μια χαρα ειμασταν.εγω λεω μηοως τη πειραξε η βρωμοαμοξιλ κ ακομα ξεκαθαριζει.θα δουμε αυριο τι θα μου πει..παντως κ τα δυο μου παιδια τα ιδια χουγια βρε κοριτσια,απλα ημπεμπα λιγο πιο δυσκολη στον υπνο,ισως λογω στηθους..

οσο για την κουκετα,ειμαι πολυ χαρουμενη,ο αντωνης το εχει δεχτει πολυ θετικα,κοιμηθηκε χθες μεσημερι απλα με τον μπαμπα του απο πανω κ το βραδυ ετσι κ σημερα το μεσημερι μονος του!μου ελειψε απο διπλα μου τη νυχτα αλλα επιτελους απλωθηκα.κ μου αρεσει που τον ενιωσα λιγο ανεςξαρτητο,μεγαλωνουν τα μωρακια μας κ μου φαινεται καπως που εχει δικο του κρεβατι..του πηραμε κ αυτοκολητα με αμαξια που εχει κολημα κ του τα βαλαμε να τα βλεπει στο κρεβατι που ειναι πανω του,οπως ξαπλωνει δηλ ανασκελα τα βλεπει.ολα καλα λοιπον κ με αυτο.

κοριτσακια μου τι σουτιεν λετε;αυτο που διαφημιζει το μεγκα;παντως κ εγω εχω βολευτει του θηλασμου,το εμαθα κ τη νυχτα που ποτε δε φορουσα.

χθες πηγαμε τζαμπο κ πηραμε διαφορα παλι,πηρα κ τα κατι μποτακια αγκαλιας φουξια,ελενα σαν της εβελινας που της φορας σε μια φωτο!ειναι πολυ ωραια,φαινεται καλο παπουτσακι κ πιο ακριβο απ'οσο εχει!

ετσι οπως λες ελενα ενιωθα οταν ο τονι ξεκινησε φαγητα,ολη μερα μαγειρεματα,τελοσπαντων οπως τα λες ετσι ειναι..

σταυρουλι μου δε ξερω γιατι ςχω γινει τοσο φοβιτσιαρα,δεν ημουν ετσι μαμωτο..θες να βγεις ε;κ εγω αυτο λεω,μου εχει λειψει να βγω ηρεμη κ χωρις αγχος.κ εμενα η μπεμπα σπανια να κοιμηθει χωρις στηθος,ισως κ ποτε.

μαρακι μου η αννουλα σου ειναι φοβερη,απο τα πιο καλα κοριτσια του ποστ μας!

κοριτσια που ειναι η λια;

αντωνια μου με γεια το μαλλι!μπραβο που κοιμηθηκε ο αναστασακος καπως καλυτερα!

α σημερα πηγαμε το πρωι να βρω τη ζακετα που σας ελεγα κ ευτυχως τη βρηκα κ πηρα κ ενα αθλητικο αλλα μποτακι nike πολυ ωραιο,μπλε σκουρο με λευκο κ ασημι.το ψιλομετανιωσα γιατι αυτο τον μηνα εχουμε πολλα εξοδα αλλα μου λεει ο αντρας μου οτι τα ειχα αναγκη κ δεν ψωνιζω τον τελευταιο καιρο οποτε επεμενε να τα παρω.αλλα μου τη σπαει που δε μπορω να το ευχαριστηθω οταν ψωνιζω κατι.κ λεω π.χ αα δεν επρεπε να το παρω εκεινο γιατι αυριο εχουμε τοεμβολιο της μικρης ξερω γω κ ετσι φευγουν,η μου τελειωουν οι πανες,πρεπει να πληρωσουμε δεη η κοσμοτε κ πολλα αλλα κ ξενερωνω..κ λεω οτι καποτε ειμασταν πολυ διαφορετικα.

σας αφηνω φιλες μου ξυπνησε ο αντωνης μου βασικα εχει ξυπνησει απο ωρα κ θελω να τον ντυσω κ να δει κ λιγο παιδικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...