Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

Σταυρούλα και εμεις τις μικρες τις κοιμίζαμε στο καροτσάκι χωρίς τίποτα, αλλα με το που βαλαμε τα χαλια κοπηκε το αθλημα, αλλα πλεον οταν βγαινουμε εξω μια χαρα την βρισκουβ στο καροτσακι κι ας χαλα ο κομσος ολς γυρω τους.

Τσεβουλα εγω μια φορα δοκιμασα να δωσω ρυζι αναποφλοιωτο και εκανε μια ωρα να βρασει και παλι εμεινα κατι πραματα και σαν φλοιοι ρυζιου μεσαι , οποτε αναγκαστηκα να το σουρωσω και να το δωσω μετα. γενικα προτιμω τραχανα και βρωμη να τους δινω και τωρα σκεφτομαι να παω σε κανα βιολογικο για κεχρι και κινοα τα οποια δεν θελουν βρασιμο και ειναι πιο γρηγορα.

Ελενα μπραβο που κλεισατε την βαφτιση ηταν να μην παρεις φορα, τα χες ολα στο μυαλο σου και τσακ μπαμ κανονιτηκαν. Θα ναι πολυ ωραιο το μερος οπως το περιγραφεις, καλα για το φαι δεν αμφιβαλλω. Οσο για τα 11 ωρα υπνου σε ζηλευω! Επι την ευκαιρια να σου πω οτι η Μαρία εκεί γύρω στους 6 μηνες και για κανα μηνα κοιμόταν δεκαωρο ως δωδεκαωρο και ειχα παθει πλακα! Την ιδια δε περιοδο η Παναγιωτα σηκωνοταν μολις μια φορα τη νυχτα , θηλαζε ηρεμα και καλα και κοιμοταν. Και ελεγα αντε αξιζε τον κοπο τοσο ξενυχτι στρωνουν τα παιδια! Και εμας μας επιασαν κατι ρινιτιδες και αλλα ξε το σκηνικο με τα συνεχη ξυπνηματα. ΚΑι αυτο ειναι μεγαλυτερη απογοητευση απο το να μην κοιμαται γενικως γιατι ειναι αυτο που λεει καπου η Σταυρουλα, εμας κοιμοταν και τωρα δεν κοιμαται,εμας ετρωγε και τωρα δεν τρωει. Αλλα ειπαμε, αβυσσος.

Βόρειες αιθεριες υπαρξεις ηπιατε καφεδάκι παρειτσα ολες μαζί? :) Μπραβο αντε και σε ποτακι το βραδυ ευχομαι κοριτσια :D

Η συνεεχεια σε λιγο παω να ξαφρισω το κοτοπουλακι 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν εχετε αδικο σε αυτα που λετε!!ποτε ειναι ετσι τα μωρα στον υπνο κ ποτε αλλιως..αυτο βλεπω κ στην δικια μου..ποτε ξυπναει μια φορα ποτε καθολου..

οσο για τον υπνο στο κρεβατι αυτο μου ελεγε κ ο αντρας μου..την βαλαμε μια νυχτα στην μεση μαζι μας κ μου ελεγε θα αναπολουμε αυτες τις νυχτες,γιατι οταν μεγαλωσει δεν θα ειναι αυτο το μικροσκοπικο ανθρωπακι στην αγκαλια μας κ αυτη η μυρωδια η μπεμπιστικη!!οτι θα μας λειψουν αυτες οι στιγμες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και ναι σημερα κοιμηθηκαμε καλυτερα

Ξύπνησε στις 1 και μετα στις 5 μετα τον θηλασα κατα τις 7 γιατι τον είχα στο κρεβάτι μας και τον είδα που κουνιοταν και ακομα κοιμάται.....

Σταυρουλα Αντωνία πως ήταν η νύχτα σας?

Σταυρουλα έσκασε κι αλλο δοντακι ποσα εχει τωρα ο Στρατουλης?

Έλενα έτσι ειναι ότι το κρεμμύδι κάνει το φαγητο πιο γλυκό και νόστιμο αλλα δεν θυμάμαι γιατι μου το είχαν πει αυτο ίσως στην αρχη να τους πέφτει βαρυ αργότερα το έβαζα σίγουρα στην κόρη μου.

Αριαδνη καλο ταξιδι και καα να περάσετε στην Πάτρα.

Σοφια περαστικα σας, ταλαιπωρήθηκαν τα κοριτσακια αλλα είστε καλυτερα τωρα έτσι? περαστικα και στη μαμα γιατι πρέπει να ειναι καλα και δυνατή για όλους.

Νανσυ πράγματι οι στιγμές χαλαρωσεις στο κρεβάτι με τα παιδια ειναι όνειρο και μένα μου αρεσει πολυ και μάλιστα η μικρη μου τωρα τελευταια δεν το κανει. Σαββατο ή Κυριακή που μπορούμε να κάτσουμε λίγο παραπάνω στο κρεβάτι όταν ξυπνάει την φωνάζουμε α ερθει να ξαπλώνει μαζι μας και δεν θελει να ερθει αλλα θελει να σηκωθούμε ολοι :twisted: . Εμένα προσωπικά αυτο που θα με αγχωνε ειναι να μην θελει να κοιμηθει στο κρεβάτι του παρα μονο στο διπλό όταν ειναι η ώρα για ύπνου και το λέω για μεγαλύτερα παιδάκια πανω απο δυο χρόνων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα περαστικά από καρδιάς για τη μικρούλα σου και σενα και κουράγιο. Ταλαιπωρία! Και το πιο σπαστικο που επαγγελματιας υγειας παιζει με το πονο σου. :twisted:

Σταυρούλα προσεχε με την πετσετα στο πορτατιφ μην παρετε καμια φωτια.... Οσο για τη πιπιλα εχετε δικιο και ασυ και η ΚΑτερινα, αφου δεν τη μαθανε μεχρι τωρα, μετα να ξαναπροσπαθησεις να τους την κοψεις, γεφυρι της Αρτας θα καταντησει. Εγω ξαναπροσπαθησα βεβαια μηπως δω σωτηρια και μου τη φτυνπυν καταμουτρα.

Βικακυ κουραγιο και περαστικα στη μπεμπουλα σου,. Αντε να ηρεμησετε και εσει.

Λιλ να λες ευτυχως που κοιμαται τη νυχτα και ας μην κοιμαται πολυ τη μερα. Μπραβο σας.

Κατερινακι υπομονη με το Νικολα, αυτό που λες οτι τετοια συμπεροφορα δεν ειχε ουτε τη βδομαδα που ηρθατε σπιτι μπορει τωρα που ναι λιγο αδιαθετος να επανερχεται στις βρεφικες του συνηθειες. Για την πιπιλα μετα απο τοσο καιρου αποκλειστικου θηλασμου ναι δεν αξιζει. Αλλά για το μπιμπερό το γαλα θα του το δινεις κατευθειαν απο ποτηρι οταν απογαλακτίσει? Παρεπιπτόντως εμενα η ΠΑναγιωτα από την Πέμπτη το βραδυ αποστρέφεται το μπιμπερό, νέο χουι. Και το πα στο γιατρο και αυτος μου ειπε αυτό που σου είπα παραπάνω, ότι οταν τα μωράκια αρρωσταίνουν λίγο ξαναγυρνούν στις βρεφικες τους συνηθειες και ειδικα στη λύση του θηλασμου που βρισκουν ασφαλεια.

Μαρακι μπενακης βγενακης με την πεθερα. πραγματι μπορει να μην θελει τον Αντωνη παροντα να μην δωσει αφορμη για σχολια σε καποιο απο το περιβαλλον της. Το βασικο ειναι η επι της ουσιας σχεσης σας των τεσσαρων σας σαν οικογενεια και η σταση του Αντρεα. Τα αλλα ουτε να σου βασανιζουν το μυαλουδακι. Καλα ευτυχως που ειδες οτι το φορεμα ειχε προβλημα...πωπω κοιτα τι μπορεις να παθεις. Εναι φανταστικο το φορεμα, στο ξαναπα αλλα μου αρεσει τοσο τοσο πολυ!!! ΚΑι το πιπουλο, ολα τα λεφτα και τα παουτσακια, θα ναι παρα πολυ κομψη και ομορφη η Αννουλα, η ωρα η καλη!

Τα υπόλοιπα σε λίγο κοπελες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπούλα χαρούμενα μηνογενέθλια στα καμάρια σου. Περιμένουμε τα νέα από το παοδίατρο. Με το καό να αρχίσετε και εσεις τα φρουτάκια σας. Τα αγοράκια σου είναι ήσυχα τις νύχτες?

Λιλ φτου φτου για τον υπνο και το φαγακι, να συνεχισετε ετσι!

Αντωνία κουράγι πείρνε και δύναμη από τα λαμπερά ματάκια του Αναστάση και κάνε υπομονή.

Νάνσυ μεγειά το πλεχτούλι. Καλη αρχή και εσείς με τα φρουτάκια, θα τα συνηθισουν που θα παει.

Σταυρούλα αρκετό μου φαινεται είναι το νερό που πίνει ο Στρατος. Ο γιατρός τι λέει? Καλα γαλα που απευθυνεται σε παιδια και εχει γλυκοζη, τι να πω!

Ελενα και εμας από τον 5ο μηνα εχουμε σαλακια και πονακια στα δοντια και ως τώρα φαφουτες είμαστε. Αχ ποσο μου αρεσουν τα φαφουτικα αυτα χαμογελα.

ΣΑς τα γραφω σιγα σιγα μην τα χασω και τα κρανιοπαρω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Simera sunnefobroxi...exw ksekinisei apo xtes geniko spitiou alla katafernw mono liga na kanw kathe mera...kai aurio mesimeri exw trapezi stous koumparous kai prepei simera na ta teleiwsw ola.

Koritsia otan sas lew oti koimatai 11 kai 12 wres den simainei oti den ksupnaei katholou...apla thelei mono pipila kai pame tis ti dinoume kai ksanakoimatai!

Sofia ax talaipwria megali alla ti na kaneis...upomoni! Perastikoulia sas! Nai to exw skeftei polles fores oti isws einai fasi auto me ta 11wra kai mporei na ksanallaksei...giauto den thelw na enthousiazomai kai polu kai apla prospathw na ksekourastw gia na eimai etoimi gia alli mia dosi ksenixtiwn!! :lol::lol:

Polu kala ta les, sumfwnw, auto me to xaraktira to eixa ksana anaferei kai egw...kanena paidi den einai idio kai na kai to kalitero paradeigma me ta dudima opws eipes kai ta idia erethismata!

Nancy egw den tha sou elega pote oti auto pou kaneis einai lathos...genika den mou aresei na lew se kapoion oti auto pou kanei einai lathos giati den uparxei egxeiridio gia to pws tha prepei na leitourgisei mia oikogeneia mesa ston idiotiko tous xwro....apla den tha eprepe na les "περισσοτερο απορω που υπαρχουν παιδια που δεν κοιμηθηκαν ποτε στο κρεβατι των γονιων τους γιατι πολυ απλα δεν το επετρεπαν οι γονεις κ μεγαλωσαν κ εχουν την ιδια αποψη.." giati uparxoun polla kai mesa se auta einai kai polles apo emas!! :D

Kai na sou pw kai to allo, egw den "apagoreusa" pote stin Ebelina na koimithei sto krebati mas...apla ws twra den exei tuxei h den exei xreiastei kati tetoio...! Outws h allws alles wres koimatai auti kai alles emeis opote den tha boleue na koimithei sto diko mas to krebati! Diladi genikotera gia emas den einai thema apagoreuseis...apla den exei bolepsei kati tetoio...kai opws eipe kai h Sofia to kathe paidi exei kai ton xaraktira tou.

Ax Sofia akribws auto lew kaigw...mou aresoun polu auta ta fafoutika xamogela! Ta latreuw! Fusika thelw na bgalei dontakia alla tha mou lupsoun ta fafoutenia mou gamogela :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα οι πιο πολλι παπαδες θελουν ξυλο. Εχουν ταριφα, εμποριο σκετο το εχουν κανει, μετα λενε γιατι απομακρυνονται οι νεοι απο την εκκλησια. Εμενα οταν παντρεψα μια φιλη μου πριν κανα πενταμηνο ημασταν δυο οι κουμπαρες και ειχαμε πει απο 50 η καθεμια μου χε πει μαλιστα ο γαμπρος αυτα ειναι και τους εχουμε δωσει πολλα και κοιτα μη σου πει μα και μου ο παπας., παω στον παπα και μου γραφει μια αποδειξη και αφού του δίνω τα χρηματα, μου λεει θα δωσετε και κατι για την καντηλαναφτισα και το ψαλτη? Η αλλη η κουμπαρα τα πηρε κρανιο και απλα δεν τους εδινε σημασια και τους ελεγε μετα και μετα, στο τελος αφου μας πρηξανε εδωσα στην καντηλαναφτισα 20 ευρω, κακως το ξερω- και τι μου λεει η αθεοφοβη. "Και για το ψαλτη κατι?" Και τη λεω κι εγω αυτα ειναι μοιραστειτε τα και σταματαει εδω το βιολι. Αυτο που ειπαν τα κοριτσια Μαρακι , δινεις οτι μπορεις και αν θελεις. Μαρία εμενα μου αρεσει η πρωτη κορδελα που εβαλες. ΑΝ σε ρωτησω αριστερα στην εικόνα τι είναι αυτοί οι κρίκοι?> Σκουλαρικια?> :?

λια τι ωραια που εχετε ηρεμησει και εχετε βρει ισορροπιες! Μπραβο σε ολους σας :)

ελενα τι καλο παιδακι η Εβελινα, ξεκουραζει τη μανουλα της :)

Αντωνια χρησιμοποιω την proactive solution thw Rodan & fields. ειναι αμερικανικη, αλλα νομιζω την εχει και το telemarketing. Εγω που ειχα πριν την εγκυμοσυνη πολυ λιπαρο προσωπο εκανε φοβερη δουλεια. Μετα τον τοκετο επαψα να χω προβλημα λιπαροτητας και βαζω μια του Body shop για αλλαγη κιολας. Αλλα με τοσο ξενυχτι τι να σου κανει η κρεμα. Η καλυτερη κρεμα ειναι ο υπνος , η σωστη διατροφή και το νεράκι στο δερμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα τον πηγαινω στο σχολειο και θα τον φιλαω και θα λεει ''ασε με ρε μανα''και θα σκουπιζεται????

Θα του κανω χουνερι!Θα τον σταυρωνω απο μακρια και θα του λεω ΄΄γιοκα μου το ταπερ ξεχασες!!'' :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μιλαμε εχω κατουρηθει στο γελιο, :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: , μαθε να κανεις κι ωραια κεφτεδακια να του τα πηγαινεις στο στρατο Λία. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!!

τωρα κοιμαται ο Αναστασης κ ειπα να σας γραψω!Κατερινα μπραβο τον Νικολα για τον υπνο!εμενα μαφησε κοιμηθηκα 12-3 κ μετα ξυπνουσε παλι ανα μια ωρα!απο τις 6 που ξυπνησε κοιμαται τωρα.ε σηκωθηκα κ γω εκανα διαφορες δουλειες!!πιστευω πως εχει συμβει αυτο που λεει η σοφια επειδη ηταν αρρωστος εχει επισρεψει σε καποιες βρεφικες συνηθειες!πιστευω ναλλαξει ολο αυτο!

Σοφια περαστικα στις κορουλες σου!!ποσο δικιο εχεις μαυτα που λες!μαρεσει η αναληση σου για τα μωρα!

ευχομαι απο δω κ περα οχι αλλες ιωσεις..ξου ξου...

Μπραβο Νανσυ που εκανες κ κρεμα αν μπορουσα θα κανα κ γω!!!οτι πιο υγιεινο!τελεια ειναι να εχεις στοπρωινο σου ξυπνημα ολα τα παιδακια σου γυρω!κ νιωθω πολυ γεματη!!!

Σταυρουλα σαρεσαν τα δειγματα της Φρεζυδερμ :?: κ γω δεν ξερω πια κρεμα να παρω δεν αντεχω τις λυπαρες στο δερμα μου!

Ελενα τι μενου θα ετοιμασεις για αυριο :?: κ γω το βραδυ περιμενω την μανουλα μου!θα κατσει κ αυριο γιατι θα ρθει κομμωτρια να μου κανει το μαλλι κ θα με βοηθησει με τα παιδια!δεν ξερω αν θα κατσει ο μικρος γιατι την προηγουμενη φορα που ηρθε η κομμωτρια μπλανταξε στο κλαμα!!!ειναι των Τριων Ιεραρχων κ δεν δουλευει η μαμα μου! :D

κοριτσια Η Ελενα τυχαινει να εχει ενα μωρο πολυ καλο φτου φτου κ συνεργαζεται πολυ καλα!αν ειχε π.χ μωρο σαν τον Ανασταση ολα αυτα τα κολπακια κ τεχνικες που κανει δεν θα μπορουσε να τις κανει!κ το λεω με σιγουρια!γιατι η κορη μου ηταν ετσι σαν την Εβελινα με μια δυο προσπαθειες την επλαθα οπως ηθελα..αλλα τωρα δεν μπορω μαυτον..εξαρταται πολυ απο το παιδι.οποτε ειναι πολυ τυχερη που μπορει κ εφαρμοζει καποια πραγματα στην μικρη κ καμμια μας δεν την κατακρινει...αλλα χαιρομαστε που το ψαχνει τοσο πολυκ μας λεει κ διαφορες συμβουλες..που λειτουργουν για κεινη κ το μωρο της! ;)

Λιακι μια χαρα ειναι το φορεματακι σου..πιστευω να φτιαχνεται!αντε με το καλο κ η δικη σας βαφτιση!

Μαρακι μιλησες καθολου με την Βασω,εφτασε καλα :?:

Ναταλακι πως παει το διαβασμα :?:

Σοφια εχεις δικιο για την κρεμα θελει υπνο αλλα ετσι οπως παμε σε καμμια 3ετια βλεπω να κοιμαμαι παλι σαν ανθρωπος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφια βραχιολακια ειναι με δεσιμο λουλουδι..δεν ξερω αν θα τα βαλουμε εκεινη την στιγμη κ αν κανει..αλλα μου αρεσαν πολυ μολις τα ειδα κ λεω να της τα βαλω!!

κατερινα χαιρομαι που κοιμηθηκατε καλα σημερα!!! :)

ελενα ετσι ειναι..το καθε παιδι εχει τον χαρακτηρα του!!η δικια μου σας ειχα πει οτι κοιμαται μονη της με το σκυλακι κ πιπιλα απο την αρχη..οταν πηγαινα στην πεθερα για καφε ηθελε η μικρη να κοιμηθη κ την πηρε στα ποδια της με μαξιλαρι κ την κουνουσε..δεν την ειπα τιποτα εκεινη την στιγμη..την αλλη μερα το ιδιο εκανε..ερχομαι σπιτι κ του λεω στον ανδρεα ,ρε συ η μαμα σου κουναει την μπεμπα στα ποδια για να κοιμηθη..φοβαμαι του λεω να μη μαθει ετσι..την αλλη μερα την παει ο ανδρεας εκει κ την ξαναβαζει στα ποδια κ της λεει μαμα μην την κουνας στα ποδια γιατι στο σπιτι κοιμαται μονη της..δεν χρειαζεται να την κουνας..μολις την εβαλε ετην κουβερτα πανω της κ πιπιλα κοιμηθηκε..κ λεει α ναι εχεις δικιο..η μαρια σου το ειπε ε?παω εγω κ μου το λεει η πεθερα οτι κ καλα το εκανα παραπονο στον ανδρεα να μην την κουναει κ μαθει ετσι..μου εδειξε οτι δεν θυμωσε αλλα ειναι κ γυναικα που τα λεει εξω απ'τα δοντια.

σοφια ο αντωνης τον αγαπαει πολυ τον ανδρεα κ οταν ερχεται κανω κινησεις οπως ειμαστε μονοι μας καθημερινα,οποτε δεν εχει κατι το διαφορετικο τυπου σαν φιλαρακια εγψω κ ο ανδρεας κ δεν εχει δειξει οτι τον ενοχλει..ισα ισα οταν παω να αγκαλιασω τον ανδρεα ερχεται κ αυτος απο πανω μας κ παιζουμε!!παρολο που ειναι ολοκληρος αντρας πλεον ο αντωνης :lol: ειναι περιεργη πεθερα αλλα κ φιλοτιμη συγχρονως..αλλα οταν το ειπε αυτο με πειραξε παρα πολυ γιατι τον γιο μου τον ειχα δεδομενο για εκεινη την μερα κ δεν περιμενα κατι τετοιο να ακουσω..

αριαδνη καλο δρομο να εχετε κ καλα να περασετε στην πατρα!!!!

αντωνια συμφωνω με αυτο που λες για την ελενα..εχει πολυ καλο μωρο κ συνεργασιμο..φτου φτου!!! :) ο αναστασης θα στρωσει μολις μεγαλωσει λιγο ακομα!! ;) την βασω την επαιρνα αλλα δεν το σηκωσε..ισως να εχει μαθημα..απο χτες ολο ελεγα να την παρω αλλα ξεχνουσα μετα..η ναταλια μαλλον διαβαζει για τα καλα γιατι δεν την βλεπω μεσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέλα για το ταπερ :lol::lol::lol::lol:

Βιβάκο τέλεια που συνήλθε η μικρή μπράβο. Να πάει από κει που ρθε η ίωση.

Έχετε δίκιο για τις αγκαλιές που λέτε. Οι παλιοί φοβόντουσαν τις αγκαλιές γιατί δεν ξέρανε πως να χειριστούν τα παιδιά τους και φοβόντουσαν μήπως γίνουν εκμεταλλεύσιμοι. Αγκαλιά=ασφάλεια η γενιά μας γέμισε από ανασφαλοί παιδιά από αυτό τον φόβο που είχαν οι γονείς μας.

Συμφωνώ ότι περνάει ο καιρός και τον έχω τρελάνει στις αγκαλιές και στα φιλιά. Όμως όταν υπάρχει ανώδυνος τρόπος για να βοηθήσεις το παιδί σου να κοιμάται και να είναι πιο ήρεμο πιστεύω ότι πρέπει να τον ακολουθήσεις. Λέλα στην δική σου περίπτωση βρήκες την λύση και δεν ξυπνάει πια ο μικρός και κοιμάται και ησυχάζει το μικρούλη. Εγώ πχ. και η Αντωνία αφού τους έχουμε στο κρεβάτι μας πάλι ξυπνάνε. Οπότε εγώ θεώρησα ότι η λύση του να μπορέσει να κοιμηθεί και να ξεκουραστεί το αγγελούδι μου δεν είναι να τον έχω στο κρεβάτι μου. Και από την κούνια του με νιώθει κοντά του μια χαρά αφού όταν με έχει ανάγκη είμαι εκεί.

Χτες λοιπόν τα πήγαμε καλύτερα. Ξύπνησε μόνο 3 φορές εκ των οποίων την 1 μόνο τον θήλασα. Του έβαλα τζελ πριν κοιμηθεί και κατά τις 5μιση πάλι γιατί άρχισε να τρίβει το αυτί του και το κεφάλι του που είναι ένδειξη ότι υποφέρει από δόντια γιατί ο πόνος στα δόντια αντανακλά στα αυτιά και στο κεφάλι. Το πρωι ενώ είχε πάει 8 (πρωτοφανές) και κοιμόμασταν ακόμα ήρθε η πεθερά μου :evil::evil: και βρόντηξε την πόρτα και τρόμαξε το καημένο και ξύπνησε. Και αφού έμαθα ότι τους είχε ενημερώσει ο σύζυξ ότι κοιμόμαστε. :evil::evil::evil: Τι να πω μερικοί άνθρωποι είναι ντιπ χαζοί. Χτες η κυρία ανέβηκε με τον μάστορα επάνω άνοιξε και με τα κλειδιά της και ξαφνικά αντικρίζω στο σαλόνι μου τον μάστορα και την πεθερά μου. Ούτε τηλ πήρε να ενημερώσει ούτε τίποτα και φυσικά της την είπα. Λέω το σπίτι εδώ δεν είναι μπάτε σκύλοι αλέστε. Εντάξει εσείς αλλά όταν έρχετε ξένος άνθρωπος θέλω να το ξέρω. Δεν μου αρέσει να με βλέπουν με τις πυτζάμες. :evil::evil:

Αλλά όσες φορές ξύπνησε μέσα στην νύχτα τον πήρα αγκαλίτσα και τον νανούρισα με την απαλή μουσική που του βάζω (έχω ένα cd που έχει απαλή μουσική για μωρά για τον ύπνο η οποία εμένα με βοηθάει πιο πολύ στο θέμα ύπνου απ'ότι το κουκλάκι) ξανακοιμήθηκε σε 5 λεπτά και τον έβαλα ξανα στην κούνια του. Δεν πήγαμε καθόλου στο δωμάτιό μου και προφανώς αφού κοιμήθηκε αμέσως δεν ήταν κάτι που ήθελε. Κατερίνα εγώ λέω να μειώσω τους νυχτερινούς θηλασμούς γιατί αν μάθει έτσι θα ξυπνάει και αργότερα που θα κοπεί ο θηλασμός και καήκαμε τότε.

Βικάκι τι να είναι αυτό που έχει τελικά για να δούμε και σήμερα πως θα πάει η μικρή.

Μαρίνα για τις γεύσεις στο φαγητό δεν μπορείς να συμβουλέψεις τον άλλον γιατί κάθε παιδάκι έχει τα δικά του γούστα. Εμένα προσωπικά τόσο καιρό που του το έβγαζα το κρεμμύδι δεν μου έτρωγε ενώ πριν που του το έβαζα το έτρωγε ευχάριστα το φαγητό και χτες που το ξαναέβαλα έφαγε. Οπότε όλα είναι σχετικά. Εγώ αν δεν βάλω καρότο δεν παίζει να το φάει είναι πολύ πίκρα χώρις το γλυκό καροτάκι. Αφού σκέφτομαι να ξαναπροσθέσω την γλυκοπατάτα γιατί ενώ πριν έτρωγε ευχάριστα από τότε που την έκοψα με δυσκολεύει πολύ. Σπανάκι θέλω να βάλω κι εγώ αλλά δεν έβγαλε ο κήπος μας φέτος το χάλασε ο καιρός μάλλον. Αντωνία κι εγώ βάζω λίγο αρακά. Για δοκίμασε να βάλεις λίγη γλυκοπατάτα μήπως γλυκίζει περισσότερο το φαγητό και το φάει. Λεμονάκι βάζεις φαντάζομαι.

Λέλα όντως πρέπει να είναι πολύ ωραίο επάνω σου το φόρεμα. Να το βάλεις.

Μαράκι για κρέμα ματιών έχω να σου συστήσω της Lancome την primordiale είναι τέλεια.

Σοφία χίλια συγχαρητήρια για την υπομονή σου και τις αντοχές σου. Μπράβο που φροντίζεις τόσο καλά τις μπουμπούκες σου.

Ναι Μαράκι της frezyderm πήρα έχει και για μεγάλους αφού σου λέω η κρέμα είναι για 30+.

Πολύ ενισχυμένες είναι και της olay. Είναι αυτές που διαφημίζει η Μενεγάκη.

Άσε Κατερίνα μου φαίνεται είδα κι άλλο δόντι σήμερα σύνολο 4 επάνω και 2 κάτω. Βρε καλά το είπα εγώ όλη την πάνω γνάθο θα βγάλει με τόσο κλάμα αν είναι δόντια. :lol:

Άρι καλά να περάσετε καλό ταξίδι. Αύριο λέω κι εγώ να πάω στην μαμά μου.

Σας αφήνω να κάνω καμιά δουλειά. Γράφετε πολλά και μένω πίσω στις δουλειές μου. ΠΟΛΥΛΟΓΟΥΔΕΣ :evil::evil::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία καλέ οι λάμπες είναι οι οικονομικές που δεν καίνε. :D:D

ΑΝτωνία μου άρεσε σαν κρέμα αμέσως την απορρόφησε το δέρμα μου. Ίσως τελικά το είχε ανάγκη το δερματάκι. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia eida ena thema pou edeikse sto prwino mou kai sokaristika!

Pige mia mama kai ekane tatouaz sto 3xrono paidaki tis! Ma ti anthwpoi uparxoun ston kosmo?

To video den to eida olo mono ligo pou edeikse o Liagkas kai oute tha to dw giati stenaxwrethika kai mono pou eida auto to ligo...to upoloipo den to edeikse oute autos, to ekopse.

Einai edw http://www.politis-news.com/cgibin/hweb ... V=articles

Stauro me geia ta dontia! Ma ti einai autes oi petheres! Kala egw den upirxe periptwsi na tin afinw na mpainei...tha tis ksekathariza oti to kleidi to exeis mono gia wra anagkis opws an ksexasoume kleidia emei kai kleidwthoume eksw kai oxi gia na mpaineis...tilefwno exoume, koudouni exoume na mas xtupas na sou anoigoume!!

Maraki mia xara einai o mikros kai apla agnoeise to auto pou sou eipe h stafido gia na min ton pareis sto gamo!

To exeis pei ston Antwni oti tha kanete gamo etsi den einai? Apti stigmi pou sas blepei kai zeite san oikogeneia den nomizw oti tha antidrasei kapws...mia xara tha einai..alloste einai kai se ilikia pou mporeis na milisete kiolas oi duo sas gia auto to thema an xreiastei!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ελενα το ειδα κ εγω στο πρωινο μου..μα ποσο βλαμενη μανα μπορει να ειναι? :evil::evil: απιστευτο.. :evil:

σταυρουλα ευχαριστω!!!απο φαρμακειο την παιρνεις αυτην που μου ειπες?α δεν σας ειπα..χτες με πηραν απο μια εταιρια ομορφιας κ μου ειπαν να παω για μια περιποιηση προσωπου..κ την λεω κ την αλλη φορα μου ειπατε ετσι κ θα με βαζατε σε τρυπακι να μπω σε ενα προγραμμα κ μου λεει οχι..θα σε κανουμε κ θα φυγεις..ειναι δωρο για διαφημηση μου λεει..θα παω την πεμπτη το απογευμα!!

η βασω εφτασαν καλα κ η μικρη βαλερια χαρηκε πολυ που ειδε την μανουλα κ τον μπαμπακα της!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!

περασα πολυ ωραια θεσσαλονικη!ηταν πρωτη φορα που αφησα τη βαλερια αλλα πραγματικα το χρειαζομουν!αφησα τον αντρα να χτυπιεται στο σεμιναριο (ζουμπα) και εγω κοιμηθηκα, ξεκουραστηκα, βολταρα στην αγορα, και φυσικα ηπια καφεδακι με φιλες μου απο παλια αλλα και νεες (τη ναταλια, τη μαρια και την αντωνια!!!!!!!!!!!!!!!)

η ναταλια πολυ καλη και ο στρατουλης μινιον και ησυχουλης! η μαρια εξω καρδια, η αννουλα δε αυτονομο παιδι, κοιταζε, μιλαγε, επαιζε...οπως το βαλεριακι μου με διαφορα δυο κιλων!!!!!!!!!!!! η αντωνιααααααααα χρυσοχερα, εφτιαξε τοσα πραγματα για να μας υποδεχτει παρολο που ο αναστασης ειναι οπως μας τα λεει!ενας υπεροχος μαμακιας!(με τη καλη την εννοια) δεν ξεκολλαει απο πανω της!

χαρηκα που σας γνωρισα κοριτσια!θα τα ξαναπουμε σιγουρα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maraki tin olay pou sou eipe h Stauroula tin exei kai sto super market...tin vichy den eimai sigouri an tin exei to super...egw tin pira apo farmakeio...

Basw teleia pou perasate wraia kai ksekourastikate! Kai wraia pou brethikes me ta koritsia!

Tony wraia pou tha erthei kai h manoula sou...makari na tin thelei o Tasoulis...ax kai egw prepei na bapsw malli pali...to menu mas gia aurio exei to kotopoulo portokali pou sas exw ksanapei me to mpasmati, salata prasini me stafides kai balsamiko, krepes almures epeidi exei kai 2 paidia kai o suzuks tha kanei mparmpekiou mprizoles kai loukanika...a kai kaltsounakia me turi...exw ftiaksei kai ena tsizkeik!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελεναρα μου αυτο που ειπα περι απορω δεν εννοουσα φυσικα εσενα κ δεν εννοουσα για την τοσο μικρη ηλικια..εννοουσα για την σαντυ που της αρεσει να ξαπλωουμε μαζι στο κρεβατι κ να βλεπουμε παιδικα ή για οταν ερχεται μες την νυχτα κ θελει να κοιμηθει μαζι μας..ελεγα πως προσωπικα δεν την μαλωνω να πηγαινει στο κρεβατι της πως ισα ισα τρελενομαι να χουχουλιαζω στη αγκαλια της κ εκεινη να με χαιδευει κ να με φιλαει..μια φιλη μου κλειδωνει την πορτα κ αφηνει το παιδι το κοπανιεται στο πατωμα κ να βαραει το κεφαλι του μονο κ μονο για να μην κοιμηθει στο κρεβατι τους..δεν αναρωτιεται μηπως ειδε καποιο ασχημο ονειρο ή κατι να την τρομαξε κ οταν το ειπα στη παιδοψυχολογο σοκαριστηκε με αυτη την αντιμετωπιση.

προς θεου ο καθενας κανει οτι θεωρει σωστο απλα τα χρονια περνανε κ ειναι κριμα να χανουμε τετοιες στιγμες μονο κ μονο για να πειθαρχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασω κ εμεις χαρηκαμε πολυ που σε γνωρισαμε! :-*:-* πραγματι το χρειαζοσουν το ταξιδακι αυτο!

ελενα μιαμ μιαμ ωραιο το μενου!οποτε μπορεσεις κ αμα δεν σου κανει κοπο γραψε μου παλι την συνταγη με το κοτοπουλο!

κ το ειδα αυτο στον πρωινο μου!απαραδεκτο!

Ναι την olay την εχει στο σουπερ Μαρια!κ απο το ιντερνετ μπορεις να παραγγειλεις απο το we love babbies.gr απο κει που περνουμε τις πανες!

Πω πω Σταυρουλα τι περνας με την πεθερα απαπα με τιποτα δεν δινω κλειδι ουτε για αναγκη.ακριβως γιαυτον τον λογο που ανεφερες!κ αμα ησουν σε αλλη φαση με τον συζυγο ασ πουμε :?::?::?: τοτε να βλεπα την φατσα της πεθερας :lol::lol::lol::lol::lol: καλα εκανες κ της μιλησες!οσο για την κρεμα της φρεζυντερμ σκεφτομουν να παρω γιαυτο σε ρωτησα! μπραβο τον Στρατο καλυτερα τα πηγατε το βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια να κοιτάτε όταν είναι να χρησιμοποιήσετε καινούρια κρέμα να ζητάτε δειγματάκι για να την δοκιμάσετε πρώτα. Μην την πάρετε και δεν σας αρέσει και έχετε χάσει τα λεφτά.

Εμείς σήμερα χάσαμε το πρόγραμμά μας γιατί κοιμήθηκε ο μικρός στις 10 που τρώει τα φρούτα και ξύπνησε 11μιση!!! :o:o Του έδωσα τα φρούτα όπου με το ζόρι έφαγε τα μισά και τώρα στις 2μιση τον έπιασε τρελή γκρίνια και νόμιζα πως πεινούσε γιατί έκλαιγε όταν με έβλεπε να τρώω και με δάγκωνε αλλά τελικά νύσταζε το καημένο και εγώ έγινα Βέγγος να φτιάξω γρήγορα γρήγορα το φαγητό :cry::cry: Όπου έφαγε λίγο αλλά αποκοιμήθηκε πριν το τελειώσει. Τζάμπα ο κόπος. Τι κακό κι αυτό που δεν μιλάνε να ξέρουμε τι θέλουνε :evil::evil::evil::lol: Αυτό που έλεγα στον σύζυξ τις προάλλες ότι προτιμώ να μιλήσει γρήγορα παρά να περπατήσει γρήγορα.

Πάω να την πέσω λίγο αν και πιστεύω ότι σύντομα θα ξυπνήσει και δεν ξέρω τώρα τι να κάνω. Να τον ξαναταισω? Να τον θηλάσω? Να περιμένω να πάει 6 να του δώσω την κρέμα? :roll::roll:

Για πείτε την γνώμη σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα επειδή αυτά τα εκτός προγράμματος μου συμβαίνουν συνέχεια, σου λέω αν σου βγει να κανεις το εξης. Ειπες εφαγε λιγο απο το μεσημεριανο , ετσι? Να δεις τι διαθεση εχει το παιδακι να παιξεις μαζι του, κι αν δεις οτι γκρινιαζει πριν τις 5,30 -6 , θηλασε τον λίγο και "ξαναβαλε τον" στο προγραμμα με την κρεμα των 6. Αν δεις οτι δεν τρεχει καστανο, γιατι ο υπνος τον ηρεμει κιολας και μπορει ν αμην πεινα, περιμενε μεχρι τις 6 παρα και ταισε τον κανονικα. Αλλα οπως και να χει λιγο ζιζακι δεν θα τον χαλασει. Και εγω στην αρχη που μου τυχαινει αρχισα να κανω υπολογισμούς και να προσπαθω να τετραγωνίσω τον κύκλο, μετά άφησα τα παιδιά να "μου μιλάν" ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...